Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) lev258 válasza #92275200 (#58000) üzenetére


lev258
veterán

Egy módot válassz, és tisztázzuk a viszonyokat. UEFI-nél szükség lesz EFI partícióra, Mint-nél pedig legutóbb még úgy volt, hogy a Grub-ot is az EFI partícióra kellett tenni, nem a lemezre (mint a többi disztrónál). Persze ez régen volt, én meg már nem követem a Mint-et.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#58002) csixy válasza #92275200 (#58000) üzenetére


csixy
addikt

Üres meghajtóra , vagy windows mellé akarod-e telepíteni?
UEFI , vagy legacy?

Hogyan készítetted a telepítő pendrájvot?

#58001) lev258: UEFI-nél az EFI partíciót kell kiválasztani a telepítendő Grub helyéül . Már nem kíváncsi a /boot/efi útvonalra . Tudja magától is.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58003) #92275200 válasza lev258 (#58001) üzenetére


#92275200
törölt tag

Igazából nekem mindegy, hogy melyik mód, csak menjen :D
Próbáltam már úgy, hogy ő maga intézze automatikusan a partícionálást, próbáltam saját kezűleg is, de mindig ebbe futottam bele.

csixy:

Üres meghajtóra , vagy windows mellé akarod-e telepíteni?

Inkább Win mellé, csak már elkeseredésemben próbáltam üresre is, hátha úgy jó lesz, de nem.

UEFI , vagy legacy?

Mindegy, BIOS-ban azt állítom be, amivel megy :D

Hogyan készítetted a telepítő pendrájvot?

Rufus-al.

(#58004) Rimuru válasza #92275200 (#58003) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem mindegy, az a lenyeg hogy minden rendszer ugyan azon a modon bootoljon, ha most a win efi-n bootol akkor linux is legyen efi, ellenkezo esetben ertelemszeruen legacy.

Vigyázat, csalok!

(#58005) ubyegon2 válasza #92275200 (#58003) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem akarok belevauzni, de ha jó a telepítő kiírása, akkor próbálj visszaemlékezni, hogyan csináltad az Ubuntu telepítést, mert a Mint és az Ubuntu partícionáló része csak a színében különbözik! ;)

A többit a kollégák elmondták, ne variálj a partíciós sémákkal, még ha tízen biztatnak se!

uff/off

[ Szerkesztve ]

(#58006) Frawly válasza Qoaltrain (#57993) üzenetére


Frawly
veterán

Próbáld rá tesztképpen telepíteni a Win7-et. Ha az látja, akkor meg kell nézni a BIOS látja-e. Ez a BIOS látja-e kérdéskör sem olyan egyszerű, hogy a bootopciók között látja-e, vagy úgy látja-e egyáltalán.

Amúgy pontosan milyen SSD?

[ Szerkesztve ]

(#58007) csixy válasza Frawly (#58006) üzenetére


csixy
addikt

bocs téves volt a hsz

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58008) llaszlo


llaszlo
veterán

Szeretném felgyorsítani a belépést a grafikus felületre. Más usernél gyorsan betölti, viszont az enyémnél mostanában nagyon belassult.
Hogyan kapcsoljam ki a fölösleges szolgáltatásokat? Linux mint 18.1, cinnamon.
Hogyan tudom ellenőrizni, hogy miért lett ilyen lassú? Korábban jóval gyorsabb volt.

(#58009) Rimuru válasza llaszlo (#58008) üzenetére


Rimuru
veterán

systemd-analyze blame ezzel meg tudod nezni milyen szolgaltasok mennyi idot vesznek igenybe boot soran.

Vigyázat, csalok!

(#58010) cigam


cigam
félisten

Próbálok megismerkedni az adatbázisokkal. Telepítve van a LibreOffice Base, és fut a MariaDB.
Viszont a Base-ben a Tools ->Advanced->Java ablakban üres a classpath. Tippem szerint ezért nem tudok csatlakozni az adatbázishoz.

Viszont itt el is akadtam, mert lüvésem nincs, hogy a LO, a MariaDB, vagy a Java csomagok között kell keresni a megoldást. Mit kellene még telepítenem?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58011) ubyegon2 válasza llaszlo (#58008) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mivel kéklufi szaktárs csak az egyik kérdésedre válaszolt, itt van pár link, többek között a szolgáltatások kikapcsolása is elég részletesen le van írva. Érdemes foglalkozni ezzel a témakörrel egyébként.

Ebben amúgy van ajánlás is, mely szolgáltatásokat érdemes bekapcsolni, de ezt értelemszerűen felül lehet/kell bírálni.

[ Szerkesztve ]

(#58012) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Próbálok beüzemelni egy Budgie linux-ot, de amikor live módban indítom asztali PC-ről, nem ismeri fel egyik perifériát sem (egér, billentyűzet). Mit. Lehet ilyenkor csinálni? Emlékeim szerint (kb 1 éve próbáltam) sima Ubuntu alatt is ezt produkálta, ráadásul nem csak live módban.

(#58013) CPT.Pirk válasza Slownz (#58012) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen PC? Nincs kitöltve az adatlapod. Használsz valamilyen USB hubot, amibe ezek be vannak dugva?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58014) Slownz válasza CPT.Pirk (#58013) üzenetére


Slownz
senior tag

Gigabyte 970A-UD3P

Alaplapba megy bele USB-n keresztül mindkettő, semmi hub.

(#58015) ALFA


ALFA
senior tag

Előkerült egy suse lnux 8.2 telepítő készlet, de hányzik hozzá a floppy a kegészítő fájlokkal, így nem használható.
Tudna valaki segíteni, honnan lehet letölteni a segédfájlokat?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#58017) Rimuru válasza #20749568 (#58016) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem csak jatszani. :)

Vigyázat, csalok!

(#58018) ubyegon2 válasza Slownz (#58014) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

lsusb parancs mit mutat?

Alaplapon nincs olyan, hogy "USB Legacy Support" ? Olvastam már, hogy ezt kellett bekapcsolni a felismeréshez, bár egér esetén írták, valami HID dologról volt szó.

Itt mint ha írnának arról, hogy van usb legacy opció, keress rá a bios-ban.

[ Szerkesztve ]

(#58019) Slownz válasza ubyegon2 (#58018) üzenetére


Slownz
senior tag

Nincs billentyűzet, nem tudok beírni semmit :D

(#58020) ubyegon2 válasza Slownz (#58019) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, úgy nehezebb lesz. :D Az előbbi linken is valami ilyesmiről van szó, de nekem elég érdekes, amit írnak. Ezek szerint szerezned kell ps2-es bill-t vagy átalakítót. Ez máshogyan nem fog sikerülni. :N

Mint ha azt írnák, hogy a 2 ps2-es port melletti usb csatlakozóba kell dugni, nem tudom van-e különbség, de pendrive esetén már tapasztaltam, hogy nem mindegy, hová dugjuk. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58021) Slownz válasza ubyegon2 (#58020) üzenetére


Slownz
senior tag

Na ezek miatt a sziszifuszi dolgok miatt megy el a kedvem a Linux-tól, pedig félévente elhatározom, hogy váltok, mert alapvetően szimpatikus lenne.

(#58022) ubyegon2 válasza Slownz (#58021) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez nem akkora gond, ha meg tudod oldani, utána viszont ezerszer kényelmesebb, biztonságosabb lehet, mint a jelenlegi rendszered. Itt akkor fut frissítés, amikor parancsot adsz rá. ;)
Azt nehezen hiszem el, hogy Win alatt nincs semmi bosszantó, eleve minek keresnél másik rendszert, ha megfelelő lenne. Én amikor áttelepültem Linuxra, inkább azt éreztem, hogy felszabadultam, de az elején nem ment zökkenőmentesen persze nekem sem. Most már azért sokkal jobb a helyzet desktop Linuxok terén, persze vannak egzotikus hardverek.... ;] Ez, ami nálad jelentkezett, igencsak ritka jelenség, igazából nem is olvastam ilyet, mióta a topikban garázdálkodom.

Ez most egy új meghajtó, amire telepíteni akarsz oprendszert? Win sem volt még rajta?

Na várjunk, jól csőbe húztál, most esett le, miket írtál! Ha bios szinten nincs billentyűzet elérés, annak semmi köze még az oprendszerhez! Ne a Linuxot hibáztasd! ;)

[ Szerkesztve ]

(#58023) ALFA válasza #20749568 (#58016) üzenetére


ALFA
senior tag

Válaszolok, mert remélem, lesz valaki, aki lekezelés helyett valódi választ ad.

Egy P4-es PC-hez, mivel jó páran vannak, akiknek nincs pénzük másra.

Amúgy off topikba kellett volna raknod a piszkálódó megjegyzésedet.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#58024) Slownz válasza ubyegon2 (#58022) üzenetére


Slownz
senior tag

Win10 van a gépen, SSD-re van telepítve, ha ez számít.

Holnap megnézem, hogy mit lehet állítani BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#58025) csixy válasza ubyegon2 (#58022) üzenetére


csixy
addikt

Nekem is van egy exotikus hardverem , az Asus T101HA transformer book 4 giga rammal. SSD helyett valami f@s flash van benne, de műklödik hibátlanul amúgy. Winnyóz alatt van hangja , Linux alatt is szólhatna, mert egyetlen egy rövid szériában szólt Manjaro linux alatt ,de én balga akkor nem kutattam ki, hogy miért szól és elbízván magam feltoltam a Manjarom helyett egy L. Mintet. Azóta sem tudtam linux alatt szólásra bírni ,pedig már megint volt rajta Manjaro is. Próbáltam mindenféle kernelekkel , de semmi eredmény.
De azért most is linuxszal használom , ha nincs szükségem arra , hogy szóljon.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58026) ubyegon2 válasza Slownz (#58024) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

SSD nem számít, az is meghajtó, mint a HDD, de akkor be fogsz tudni menni a BIOS-ba és csak át kell állítani azt az opciót! Ha ezen kívül nem lesz más gondod a Linux-szal, akkor ez bakfitty! ;]

(#58025) csixy

Azt tudom, sőt azt hittem csak ilyenjeid vannak! :D
Én nem adnám fel ezt a hang dolgot a helyedben, nem szoktad ilyen könnyen feladni, igaz már rémlik, volt ez téma már valamelyik topikban, el is meséltem, milyen volt nekem Wheezyn, mikor hangot csiholtam, de ebből se jutottál előrébb. :P Pedig annap az mp3 playernek nem lenne rossz, ha lenne hangja.......

Ezt olvastad már?

[ Szerkesztve ]

(#58027) csixy válasza Slownz (#58024) üzenetére


csixy
addikt

"Régebbi alaplapokkal szerelt, USB-csatolófelületű billentyűzettel párosított asztali gépeknél előfordul, hogy egyik gombra sem sikerül belépni, ilyenkor a hiba a BIOS-ban keresendő, mivel az USB-s billentyűzet és egér BIOS-szintű támogatása ki van kapcsolva, vagyis ezek kezelése az operációs rendszerre van bízva, ami ilyenkor természetesen még nem fut, tehát a beviteli eszköz sem érthető el. A megoldást ebben az esetben egy PS/2 csatlakozóval szerelt billentyűzet ideiglenes használata jelenti, ez a BIOS-beállítástól függetlenül mindig működik."

(#58026) ubyegon2: Na ezt köszönöm! Ezt végigrágom!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58029) ubyegon2 válasza csixy (#58027) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egészségedre! Nem gondoltam, hogy ez új lesz, de így se rossz!

Arra a BIOS-szintű dologra:- hogy rátippeltem laikusként a dologra! :) Csak ugye ott van az a dolog, hogy akkor hogyan került fel az a fránya WinX!? :Y

(#58030) Slownz válasza csixy (#58027) üzenetére


Slownz
senior tag

Annyi a bökkenő, hogy, ez viszonylag új alaplap.

(#58031) csixy válasza ubyegon2 (#58029) üzenetére


csixy
addikt

Példul egy telepítő DVD elindulhat, ha előzőleg jól volt beállítva a BIOS-ban a boot sorrend, aztán a winnyóz telepítő bebillentette magának az USB-t.

(#58030) Slownz Próbáld a windowst úgy újraindítani, hogy közben folyamatosan nyomod a shift gombot egészen az újraindulásig és a megjelenő menü rendszer segítségével navigáld magad a BIOS , vagy UEFI menübe.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58032) csixy válasza Slownz (#58030) üzenetére


csixy
addikt

Windows 10 - Hogyan lehet belépni a BIOS-ba? Shiftes újraindítás
A shiftes újraindítás ettől bonyolultabb lesz lehet , nem f gombot kell nyomni, hanem a shiftet végig az újraindítás során.
link

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58033) ubyegon2 válasza csixy (#58031) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, nekem amúgy már a Win telepítő meg a Win is egzotikumnak számít......

Itt van viszont további rágnivaló hang témában a kedvenc fórumomról.

https://linuxmint.hu/forum/hang-problema

Érdemes végig tanulmányozni.

(#58034) csixy válasza ubyegon2 (#58033) üzenetére


csixy
addikt

Köszi, úgyis csak almát rágcsálok itten, de attól még éhesebb vagyok.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58035) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Linux Mintet használok és szinkronizálás terén szeretnék tanácsot kérni.
Laptopon vagy egy partíció, ami több száz mappát és azokban több ezer file-t tartalmat + van egy külső HDD, amit időközönként le kellene erre szinkronizálni. Manuálisan ugye nem egyszerű, mert nem minden esetben tudom, hogy melyik mappa tartalma változott. Tudtuk erre eg jól működő programot, ami gyors is? Köszi!

(#58036) Rimuru válasza jackal79 (#58035) üzenetére


Rimuru
veterán

terminalos megoldast tudok mondani, rsync . Letezik hozza grafikus frontend, de ezt nem ismerem: grsync.

Vigyázat, csalok!

(#58037) jackal79 válasza Rimuru (#58036) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Gondolom a terminálos megoldást azért macerás használni... grsync-et azért megnézem. köszi!

(#58038) BoB válasza jackal79 (#58037) üzenetére


BoB
veterán

Annyira macerás használni, hogy kb 2 másodperc elindítani (de csak azért mert meg kell nyitni a terminált), ezért fényévekkel gyorsabb mint bármilyen GUI-ban összekattintgatni állandóan. Csak legelőször tűnik annak.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58039) csixy válasza ubyegon2 (#58033) üzenetére


csixy
addikt

Köszi ! Nos a korábbi linktől csak beödémásodott az agyam, de ez az újabb már jobban tetszik, de viszont most már időnként bele kell néznem az előzőbe is. :) A végén még lesz belőle valami ...

(#58023) ALFA: A gépedben van legalább olyan CD olvasó, amiről tudsz bootolni. CD-t tudsz írni valamilyen eszközzel?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58040) lck válasza ubyegon2 (#58029) üzenetére


lck
senior tag

"Csak ugye ott van az a dolog, hogy akkor hogyan került fel az a fránya WinX!?"

Win telepítéskor mondjuk még PS2-es billentyű volt, vagy amikor már fent volt a win akkor vették le a BIOS-ban a legacy-t.

Amúgy tényleg "felszabadulás" win. után a lin. fél éve élvezem :) - Win alatt a Vírusirtó topic volt a kedvencem. Most meg belenézek és szörnyülködök: Jézusom ilyen hülyeségekkel foglalkoztam ?!

[ Szerkesztve ]

(#58041) csixy válasza ubyegon2 (#58033) üzenetére


csixy
addikt

Na lehet, hogy itt van a kutya elásva. Most csak a vas nélkül totojázgatok.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58042) Rimuru válasza csixy (#58041) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha nem jo az alsa akkor a pulse se lesz jo, az egy reteg az alsa folott.

Vigyázat, csalok!

(#58043) ALFA válasza #20749568 (#58028) üzenetére


ALFA
senior tag

A webes keresés nekem se hozott semmit, ezért kérdeztem itt, hátha valaki emlékszik rá, mi a megoldás.
1 dvd vagy 5 cd a rendszer, csak valamiért egy floppyra tettek valami driveres marhaságot, ami nélkül nem fut le a telepítő. :(

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#58044) Frawly válasza ALFA (#58023) üzenetére


Frawly
veterán

A P4 elég tág fogalom. Gyártották 2000-től 2008-ig, volt 423-as, 478-as, 775-ös foglalattal is, és mindegyik foglalatban volt több széria is. A legutolsó, 2008-as P4-ek már C2D szintűek és 64 bitesek, DDR2-es memóriát használtak (és KDE/Gnome3-at használó Linux és Win10 is normálisan megy rajtuk), míg a legkorábbi P4-ek még a P3 szintjét sem ütötték meg, meg csak SD/RD-RAM-ot használtak. A 478-as foglalatban lévők e két szélsőség közé esnek, DDR1-et támogattak, de ezekből is van mindenféle órajelű proci, 1,7-3.4 GHz-ig, HTT támogatással vagy anélkül, stb... Ezért fontos lenne tisztázni, hogy pontosan milyen prociról és gépről van szó, mennyi RAM, milyen lap, GPU, stb.. Szokjuk meg, hogy nem a Nők Lapjának, meg a Burdának kommentfelülete, hanem ez egy informatikai fórum, azon belül sem chattopik, hanem szakmai linuxos topik, még ha kezdőknek is van, a minimum, hogy konfiggal együtt kérdezünk.

Ez a nincs pénz másik gépre is kicsit gyanúsan hangzik, leselejtezett, korai generációs i3, i5-ös irodai brand gépeket lehet kapni egész olcsón, 30-40 ezer környékén, C2D-ósakat még olcsóbban. Aki tud netre előfizetni, az csak kispórolja egy ilyennek az árát. Ilyen P4 szintű gépeket már sok helyen adományban sem vesznek át.

De maradjunk most a P4-nél. 15 éves Linuxot semmiképpen, így még a régi 8-10-es Ubuntuk is kiesnek, amik azért kulturáltabbak voltak annál, mint amit most te próbálgatsz. Tudom, milyen fantasztikus retró érzés floppyval szívni, de majd belátod, hogy az időd vesztegeted el. Fel lehet tenni arra a gépre mai 32 bites linuxot is, de sovány disztrót, Sparky Linux, antiX, kisebb Puppy Linux, mindenképpen Non PAE kernellel, csakis ilyen IceWM szintű fapad felülettel, minimálböngészővel (Midori, QupZilla, Slimjet), ha kései P4, akkor esetleg játszik a Pale Moon is, meg az Openbox vagy LXDE disztrók (Lubuntu, Peppermint). Egy ilyen rendszer még bőven hozza az XP használhatósági szintjét, és legalább még támogatott rendszerek. Szopópont lehet még a régi GPU, ami adott esetben csak régi, zárt, legacy driverek által támogatott, az meg gyakran nem fér össze újabb kernelekkel.

A gond nem is az ezekkel a nagyon régi gépekkel, hogy nem tudsz rá valamennyire használható OS-t tenni, hanem netre meg semmi másra sem alkalmasak már. Letérdelnek már egy legkisebb felbontású YT-videótól, nem sok RAM-ot támogatnak, ergo a több füles böngészésnek is lőttek. Meg már eleve a Flash sem mozdul meg rajta, ha régi P4, mivel nem támogatja a szükséges utasításkészleteket. Csak arra jó egy ilyen gép, hogy feleslegesen fogja a port és fogyassza az áramot, talán csak offline retró játékokra érdemes megtartani XP-vel, meg DOS-szal. A PC mindig is olyan műfaj volt, amit cserélni kellett, tiszta mázli, hogy ma már ritkábban, lassabban avulnak el a mindennapi felhasználás szempontjából.

(#58045) Frawly válasza csixy (#58025) üzenetére


Frawly
veterán

Te is fiam, Bluetooth, lspci vagy inxi -A kimenetet követel a nép, hogy lássuk milyen hangeszközhöz kell a driver. Ha Manjaro alatt szólt, akkor minden alatt életre kelthető. Még az sem lehetetlen, hogy működik az eszköz, csak a hangerő le van némítva default.

(#58029) ubyegon2: a BIOS-ban nem működő billentyűzet ellenére fent lévő Win10 úgy kerülhetett fel, hogy valószínű a géppel jött, vagy valami recovery partícióról húzták mindig újra, ahhoz nem kell a BIOS-ba lépni. Az UEFI-nek ez is az előnye többek között a BIOS-szal szemben, hogy USB-s billentyűzettel nem lesz gondja.

[ Szerkesztve ]

(#58046) Slownz válasza lck (#58040) üzenetére


Slownz
senior tag

Viszonylag új a gép, Windows alatt minden frankó ugyanezekkel a perifériákkal, többször újratettem már. Egyedül Linux alatt nem akarja felismerni, ennyi.

(#58047) csixy válasza Frawly (#58045) üzenetére


csixy
addikt

OK ha hazaérek küldöm az adatokat. :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58048) csixy válasza Slownz (#58046) üzenetére


csixy
addikt

De még mindig nem írtad meg ennyi idő alatt, hogy miről telepíted a winnyózt.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58049) ubyegon2 válasza csixy (#58041) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

aplay -l
aplay -L
lsmod | grep snd
cat /proc/asound/cards
cat /proc/asound/card0/codec*
cat /etc/modprobe.d/alsa-base.conf

Hangprobléma esetén ezek a szükséges terminal kimenetek, pastebinnel!

Nekem itt a paman oldotta meg szerintem a hangot: [link]
Ezzel próbálkozz!

(#58045) Frawly

a BIOS-ban nem működő billentyűzet ellenére fent lévő Win10 úgy kerülhetett fel, hogy valószínű a géppel jött, vagy valami recovery partícióról húzták mindig újra, ahhoz nem kell a BIOS-ba lépni. Az UEFI-nek ez is az előnye többek között a BIOS-szal szemben, hogy USB-s billentyűzettel nem lesz gondja.

UEFI? A WinX valószínűleg azzal van felrakva, nem? Akkor a Liux live-ból indítva miért csinálja ezt, amit csinál?

[ Szerkesztve ]

(#58050) Slownz válasza csixy (#58048) üzenetére


Slownz
senior tag

Usb pendrive-ról, szintúgy ahogy a Linux-ot próbálom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.