Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) mefistofeles

Áh ezt elcsesztem és gyanítom is hol...... :W
Mikor a windowst telepítettem, hiába jelöltem ki neki a HDD-t mikor az ssd-n volt az efi particio. Gondolom oda pakolta az inditóját.....
....utána ugye én okos újraraktam az efi-t ergo töröltem a windows indítót.

Ha csak a windowst úrarakom lehúzott ssd-vel és utána visszadugva linux alól nyomok egy sudo update-grub -ot akkor nem javul meg a dolog?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49052) FF23 válasza Lathronos (#49013) üzenetére


FF23
senior tag

Igen van, hisz megy, de egy kicsit fapad így, hogy még monitor-frekit sem lehet állítani. A hivatalos oldalon 2013-as hozzá az utolsó driver, azt sem agp-re adja be, ám nem merném mint 18-ra ráerőszakolni. Talán egy régebbi disztoval kiadná, de nem életbevágó, hogy szenvedjek vele.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#49053) ubyegon2 válasza mefistofeles (#49051) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Meg kéne neki javulnia így! UEFI-t nem ismerve, azt nem tudom, hogy az SSD-n lévő boot partícióból ki kell-e szedni a windowsos boot bejegyzést, de igazából az nem okozhatna gondot.

[ Szerkesztve ]

(#49054) mefistofeles válasza ubyegon2 (#49053) üzenetére

Szerintem pont az a gáz, hogy (ha úgy van ahogy sejtem) egyáltalán nincs windows boot bejegyzés. Az efi particióra rakta, amit utána formáztam. Ezért nincs windows a grub-ban se az alalpali boot opciók között sem!
Persze, lehet, hogy vakvágányon vagyok de az tény, hogy a sudo update-grub nem tudta előcsalogatni!

Szerinted amit fentebb írtam a win újratelepítésről és utána a parancs futtatásáról az nem jó?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49055) Rimuru válasza mefistofeles (#49054) üzenetére


Rimuru
veterán

Az nem lenne baj hogy az SSD-n lefo EFI particiora rakta magat, az mar nagyobb gond hogy letorolted. :DDD

Amit elso korben tehetesz (ujratelepites nelkul): windows telepito -> bootloader helyreallitas
Ilyenkor termeszetesen beallitja magat defaultnak, de elvileg bios-ban ki tudod majd valasztani a grubot is.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#49056) mefistofeles válasza Rimuru (#49055) üzenetére

Persze eddig már én is eljutottam.
Ha felteszi újra akkor utána a sudo update-grub segíthet?

Azt szeretném, hogy ne kelljen a biosban bűvészkednem mindig, hanem a linux legyen az alapértelmezett és grub ban tudjak választani ha a win kell.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49057) King Unique válasza mefistofeles (#49054) üzenetére


King Unique
titán

Egy meghajtón 1 db EFI partíció lehet. Tehát, ha külön HDD-re lett telepítve a Windows, akkor UEFI módban egy szűz lemezre elvileg létrehoz + 3 db partíciót, amelyekből az egyik az EFI. Na persze közben, ha másik háttértár is csatlakoztatva van, akkor az bekavarhat... Az EFI partíció(k) önkényes formázása / törlése meg pláne...

A Windows boot helyreállításához nem feltétlen elég UEFI módban egy sima javítás, lehet kell ott egyebeket is csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#49058) Rimuru válasza mefistofeles (#49056) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, meg kell talalnia. (ha pedig megsem akkor kezzel megcsinaljuk, nekem is ugy van ;))

Vigyázat, csalok!

(#49059) #38742016 válasza lev258 (#48992) üzenetére


#38742016
törölt tag

Igazából ez nem is zavart, hanem az, hogy egy idő után megtelt a swap is, és kifagyott a rendszer. Átállítottam 8gb-ra a swap-ot, így most nincs probléma, a SSD-nek nem hiszem, hogy ennyitől baja lesz, van már benne 13tb írás... :DDD

(#49060) lev258 válasza FF23 (#49052) üzenetére


lev258
veterán

xrandr-t próbáltad már? Találni hozzá pár GUI-t is, ha szükséges.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49061) mefistofeles válasza Rimuru (#49058) üzenetére

Saját káromon tanultam de megvan!
Sajnos a windows helyreállító nem tudott mit kezdeni a problémával szóval lehúzott SSD-vel újratelepítettem az ablakost.
Utána SSD vissza, és most már szuperált a sudo update-grub.
Alap a Linux de választható a win! :C

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49062) FF23 válasza lev258 (#49060) üzenetére


FF23
senior tag

Nekem(!) sajnos a GUI szükséges :)) .
Én egyébkémt ezt az fglrx-et találtam, de ha nincs hülyebizosan leírva, akkor nem tudok mit kezdeni vele.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#49063) lev258 válasza FF23 (#49062) üzenetére


lev258
veterán

Az fglrx már megszűnt, korábbi rendszerrel még használható, ahogy már írták mások.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49064) lev258 válasza lev258 (#49063) üzenetére


lev258
veterán

Megnézheted az lxrandr programot (az tud frekvenciát állítani grafikus felületen).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49065) vgergo


vgergo
aktív tag

Sziasztok

Van egy problémám az Ubuntu-mal. Nagyon lassúnak érzem a rendszert. Minden görgetésnél, kattintásnál 2-5mp kell várnom. pl.: gedit-tel megnyitottam egy ~20kb file-t jobb oldali csúszkát lehúztam és a képernyőn 2mp várakozás után jelent meg, vagy terminálban gépelek, de a képernyőn 4-10 karakterrel le van marad.
cpufrequtils átállítottam energiatakarékosról teljesítményre. top parancssal néztem a cpu / memória használatot, de semmi rendkívülit nem láttam. Ellenőriztem SSD sebességét, memtest-et is futtattam.
Mi lehet a gond?

os: Ubuntu 16.04 lts
hw: i7-6700t, 16Gb ddr4 3000MHz ram, ocz vt3mi 120Gb ssd

Előre is köszi a segítséget.
üdv:Vgergo

(#49066) lev258 válasza vgergo (#49065) üzenetére


lev258
veterán

Live alatt is csinálja?
Nézz meg egy 16.10 Live-ot is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49067) FF23 válasza lev258 (#49064) üzenetére


FF23
senior tag

Kösziönöm , nem életbevágó, mint írtam. Ez egy régi konfig, ritkán megy, inkáb csak a saját szórakoztatásomra :)) Külső 2,5"-ös vinyóról fut a mint 18 32bit gyors boot-menüvel (egyébként tökéletesen) a lényeg, a gyenge prociról áttenni a terhet a vga-ra amennyire csak lehet. Ha ennyi, akkor ennyi, nincs jelentősége :R [kép]

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#49068) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

A hétvégén összeraktam egy saját építésű Nas-t ami OMV-t futtat. Minden szépen megy ahogy kell, de a qbittorrent-nox-ot az istenért sem tudom beállítani, hogy automatikusan elinduljon, ne csak ssh-n keresztül.
Ezt a leírást használom, és arra már rájöttem, hogy ebben a scirptben lévő USER=[USERNAME] helyére valami mást kéne írnom, de bármit írok, nem segít, úgyhogy mérgemben letöröltem az egészet, és most a segítségetek kérem, hogy valaki lépésről lépésre segítsen benne, akár privátban is :)

Köszönöm

http://totesz.myminicity.com/

(#49069) spammer válasza Kronk (#49068) üzenetére


spammer
veterán

OpenMediaVault
szerk: közben látom már jártál ott.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#49070) Kronk válasza spammer (#49069) üzenetére


Kronk
őstag

Igen jártam, és ez inkább jogosultság problémának tűnik nekem, ezért bátorkodtam hozzátok fordulni! :R

http://totesz.myminicity.com/

(#49071) Rimuru válasza Kronk (#49070) üzenetére


Rimuru
veterán

Csinaltal neki user-t?
systemd-t hasznal a rendszer? ha igen akkor erre indulnek el.

Vigyázat, csalok!

(#49072) Vladi válasza Kronk (#49068) üzenetére


Vladi
nagyúr

a felhasználó név kell oda, aki nevében futtatod. Nyilván van egy usered létrehozva.

Utána valaminek el kéne indítani. én csak sysVinitbe tudodm, ott
service qbittorrent start
vagy adsz neki sorszámot. De most az új disztrókban ez már máshogy megy. :F

igen, gyanús, hogy a (#49071) colomb2 linkje lesz az aktualizált leírás.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49073) Kronk válasza Vladi (#49072) üzenetére


Kronk
őstag

De ez ubuntu, az nem gond?
Ha valaki esetleg privátban, vagy távoli asztalon keresztül segítene, az szuper lenne :)

http://totesz.myminicity.com/

(#49074) lev258 válasza Kronk (#49073) üzenetére


lev258
veterán

A 16.04-es systemd-t használ. colomb2 linkje jónak tűnik neked.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49075) Kronk válasza lev258 (#49074) üzenetére


Kronk
őstag

Amikor az utolsó lépést megcsinálom ami:

Enable it to start up on boot:

sudo systemctl enable qbittorrent
and you should see:

Created symlink from /etc/systemd/system/multi-user.target.wants/qbittorrent.service to /etc/systemd/system/qbittorrent.service.

Nekem nem írja ki azt a sort az enable után amit itt ír.

http://totesz.myminicity.com/

(#49076) Vladi válasza Kronk (#49075) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nembaj, teszteld. Arra figyelj, hogy most a megadott userneveddel fut. Tehát amikor fájlt hoz létre, az is ezt a jogot örökli, tehát fájlmegosztásnál ez lényeges.

Távoli asztallal tudnék segíteni, 5000 + ára / 10 perc. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49077) Kronk válasza Vladi (#49076) üzenetére


Kronk
őstag

Remélem €-ban méred az 5000-t! :C
Egy reboot után, úgy tűnik, hogy működik, köszönöm mindenkinek a segítséget! :R
Ha lesz még kérdésem, majd jövök! :P

http://totesz.myminicity.com/

(#49078) #21078528 válasza vgergo (#49065) üzenetére


#21078528
törölt tag

Inkább a VGA körül nézelődj...

(#49079) scorpfrase


scorpfrase
kezdő

Jó estét mindenkinek.
Ez az én fórumom,mert teljesen hülye vagyok a Linuxhoz,és bár nem is használom pont ezért most mégis segítségre szorulok.
Leírom röviden:volt egy hdd csere egy laptopban,és az azon lévő windows értelem szerint nem indult el.
Kedves ismerősöm feltelepített rá valami kali linuxot,amit nem tudok használni,de azt mondta,csak ilyenje van.

Na tehát a kérdés: hogyan tudnék így létrehozni egy Windows telepítőt? Akár lemezre,akár pendrive-ra,nekem mindegy,de addig nem jutottam el,hogy mozillám legyen.
Szóval szájbarágósan,ha kérhetném. :)

(#49080) CPT.Pirk válasza scorpfrase (#49079) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kali Linuxot rakott fel az ismerősöd neked úgy, hogy nem használtál még Linuxot? Hát rosszat akar neked ez a valaki? ;]
A Kali egy cél disztró, hekker hajlamú embereknek, célirányosan arra a területre megcsinálva. Kezdőknek ilyen rendszert nem teszünk fel, de többnyire magunknak se. :N

Ugyan van viszonylag egyszerű, terminálos megoldás windows telepítő írására, de így, hogy totál nem ismered a rendszert, inkább azt mondom, hogy kérj meg valakit aki kiír neked egy telepítőt. Kollégák, barátok biztos csinálnak ilyet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49081) scorpfrase válasza CPT.Pirk (#49080) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Azt mondta,ilyenje van.Arra jó,hogy megnézzem az emaileket.
De pl. a youtube már nem is megy,és nincs humorom szórakozni vele.

Nem nagyon tudok most senkit,aki megírná azt a telepítőt,szóval kitartó vagyok,ha van valami jó ötleted.

(#49082) vgergo válasza lev258 (#49066) üzenetére


vgergo
aktív tag

16.10 Live folyamatos, nincs várakozás.

(#49078) berus.berus
Köszi, akkor elkezdek ebben az irányban tovább kutatni.

(#49083) CPT.Pirk válasza scorpfrase (#49081) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kb. 10 perc alatt letöltetett volna és kiírhatott volna egy Ubuntut vagy valami népszerű, kezdőbarát disztrót. Mindegy... :)

Első kérdés, a saját felhasználód jelszavát (sudo) és a root jelszót tudod? Ha egyiket sem, akkor nem tudunk továbbmenni.

-------------------------------------

Szóval, Linuxon van egy "home" könyvtárad, ahová alapból bekerülnek a letöltött cuccok, meg a személyes dolgaid. Ha nyitsz egy terminál ablakot, akkor az egyből oda fog nyílni. Abban a könyvátrban kell lennie a telepítő iso képfájlnak, aztán ha megvan, akkor ki kell adni ezt a parancsot:

dd bs=4M if=windowstelepitoneve.iso of=/dev/sdX

Ahol az sdX helyére a pendrive elérési útját kell írni, miután bedugtad a gépbe. Ezt a sudo fdisk -l parancs kiírja. Ez a dd parancs 1:1-ben kiírja az iso-t a /dev/sdX eszközre, szóval oda kell figyelni, hogy mit adsz meg neki paraméternek. Ha bizonytalan vagy, inkább kérdezz rá.

De először inkább kezdjük valami kicsivel. Csináljunk neked Firefoxot. :)
Írd be ezt a terminálba:

sudo apt-get update
sudo apt-get install firefox-esr firefox-esr-l10n-hu

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49084) scorpfrase válasza CPT.Pirk (#49083) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Zsír. :) Tudtam én hogy itt kell segítséget kérnem.
root a felhasználó és jelsző is van hozzá,szóval ezzel nincs gond,csak úgy voltunk,hogy majd csinálok telepítőt.
Na,akkor most megpróbálok firefoxot varázsolni. :)

Szerk.:

sudo apt-get install firefox-esr firefox-esr-l10n-hu
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
E: Ez a csomag nem található: firefox-esr
E: Ez a csomag nem található: firefox-esr-l10n-hu

[ Szerkesztve ]

(#49085) CPT.Pirk válasza scorpfrase (#49084) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha csak simán firefox van odaírva, vagy firefox helyett iceweasel?

sudo apt-get install firefox
vagy
sudo apt-get install iceweasel

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49086) scorpfrase válasza CPT.Pirk (#49085) üzenetére


scorpfrase
kezdő

sudo apt-get install firefox
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
firefox csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el

Iceweasel fent van, de elég sok minden nem nyílik benne.

(#49087) CPT.Pirk válasza scorpfrase (#49086) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes, mert az iceweasel az 1:1-ben Firefox, csak a logó van kicserélve. Csináljunk egy frissítést, hátha csak ilyen gond van.

sudo apt-get upgrade

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49088) King Unique válasza scorpfrase (#49079) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha Win8.1/10 ISO, akkor csak egy jobb klikk az ISO-fájlon és fel kell csatolni, majd a tartalmát rámásolni egy FAT32-re formázott pendrive-ra.

Ha Win7, akkor az már macerásabb...Annál a pendrive-ra történő kiíráshoz célszerű az UNetbootin / WinUSB programokat használni.

Illetve az is fontos, hogy pl. milyen módban bootol a gép. Az újabb Windowsok esetén a FAT32 jó lehet mindkettőnél, de a Win7-nél Legacy boot módban általában NTFS fájlrendszer kell + aktív partíció (boot flag). Utóbbi beállítására ezen hozzászólásban van egy jó videó. Bár elvileg az UNetbootin is aktívvá teszi a partíciót kiíráskor.

Akár egy felhasználóbarátabb Linuxot is ki lehetne próbálni, ott van például a Mint. A telepítő kiírásához ezen cikkben van hozzá egy jó szájbarágós leírás. De az ott említett optikai lemezes megoldás akár a Windows ISO kiírásához is használható. Továbbá a Windows - Linux dual-boot is opció lehet és megfontolandó a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#49089) scorpfrase válasza CPT.Pirk (#49087) üzenetére


scorpfrase
kezdő

sudo apt-get upgrade
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Frissítés kiszámítása... Kész
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.

King Unique
Na igen,nyílván nekem valami hasonló lenne a jó megoldás.
Ezer meg egy alkalommal telepítettem windowst,és készítettem hozzá USB telepítőt,de windowst használtam.
Ezen meg azt se tudom,hogyan álljak neki.

Jó lehetne amit írtál,hogy próbáljak ki valamit, ami felhasználóbarát,de nekem olyan a Linux,mintha egy átlag magyarnak mostantól az egész életét kínaiul kellene leélnie. :)

Ez a Unetbootin amógy jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#49090) King Unique válasza scorpfrase (#49089) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván nem kell egyből beleugrani a mély vízbe. Illetve legjobb a dual-boot és akkor nem kell kompromisszumokat sem kötni. ;)

Windows alatt könnyű a telepítőt elkészíteni, egy Rufus szinte akármilyen Linux / Windows ISO-t kiír pendrive-ra. De az újabb Windows rendszereknél legegyszerűbb ez a fájlmásolásos módszer és akkor Linux alatt sem kéne külön programokkal szórakozni. Vagy akár a DVD-ről való telepítés is opció, de hogy melyiket választod, az már rajtad áll.

[ Szerkesztve ]

(#49091) ubyegon2 válasza scorpfrase (#49089) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem te szórakoztatsz bennünket! :D

1001 alkalommal csináltál már wines pendrive-ra telepítőt, de a laptopban történő HDD csere előtt eszedbe sem jutott csinálni egy 1002.-et, ha már a többi nincs meg. Ha már annyira értelemszerű, hogy HDD csere után nincs oprendszer a laptopon, ahogyan bennünket felvilágosítottál! ;]

Ezután odaengedsz valakit a gépedhez, hogy gyakorlatilag bármit rátelepítsen, amit te abszolút nem ismersz és utána az ember távozik, meg sem mutatja, miként tudod használni a Linuxot? De legalább az iso kiírását nem kérdezted meg tőle?

Ha ez így történt, akkor most saját károdon fogsz tanulni, nem nagy ügy, én is win7-ről váltottam Linuxra totál analfabélaként.

Te amúgy sem vagy analfabéla a Linuxhoz, mert csak a terminal szó hangzott el egyszer, az nem, hogy az mi, honnan jön elő, hogyan kell használni-pedig az abszolút kezdők ezt nagyon nem tudják, te viszont rutinosan telepítesz/frissítesz terminalból. Azt is kérdezhetted volna, miért nem tudod beírni a jelszót, mert nem jelenik meg semmi, hiába írsz be bármit! Ha a terminalt ennyire jól ismered, akkor a többi Linuxos dolog tényleg gyerekjáték lesz! :C

[ Szerkesztve ]

(#49092) scorpfrase válasza ubyegon2 (#49091) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Visszavonom.
Rossz helyre jöttem segítségért.

Van egy olyan szabály, hogy ne magyarázkodj,ha igazad van.
De nem ez volt az első oldal,ahol próbáltam kutakodni.

A hdd nem szólt,hogy tönkre fog menni, és igen,elkövettem azt a hibát,hogy nem készültem rá.
Az újat pedig hétvégén vettem vaterán,ma mentem el érte, de tudod,mit?

Ma ment el végleg a kedvem a Linuxtól.

(#49093) Rimuru válasza CPT.Pirk (#49083) üzenetére


Rimuru
veterán

dd sose volt jo win iso kiirasahoz. :DDD

(#49092) scorpfrase: ubyegon2-nak megvan a sajatos stilusa, csak ezert ne haragudj semmire se. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#49094) ubyegon2 válasza scorpfrase (#49092) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ma ment el végleg a kedvem a Linuxtól.

Kár, mert ahogyan kérdés nélkül használtad a kezdők fő mumusát, a terminal-t, igen nagy Linuxos jövőt jósol neked! ;)

(#49093) colomb2 sajátos stílus.... de szofisztikáltak vagyunk ma :DD

Egyébként fórumtársunk nem is akart Linuxot használni, azt mondta, de nem akarom ragozni, ennyi életszerűtlen, valószerűtlen dolgot még életemben nem olvastam. Ti dolgotok, ha felültök ilyesminek!

Hallottál már olyan abszolút kezdőről, aki kizárólag a terminal szó alapján tudja azt simán használni frissítésre/telepítésre? Mert én még soha, viszont nekem könnyű a kezdők fejével gondolkodni, ti meg már guruk vagytok. :Y

[ Szerkesztve ]

(#49095) CPT.Pirk válasza scorpfrase (#49092) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ugyan már, 1 posztnyi élcelődést ne vetítsd ki a Linuxra. :U Élcelődő emberekkel a Windowsos topicokban is fogsz találkozni. :K

Ugyanakkor a kollégának abban igaza van, hogy nem tűnsz abszolút kezdőnek, mert amiket írtunk az ment rögtön. Általában szokott gond lenni pl. az említett jelszó begépeléssel is, ha tényleg abszolút kezdő az a kezdő. :)

colomb2: nem? Nem mondod komolyan? :Y

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49096) scorpfrase válasza Rimuru (#49093) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Nem haragszom én semmire,csak azt hiszem,normálisan kértem segítséget valamihez,amihez sík hülye vagyok.
És igen,tisztelet a kivételnek,köszönöm mindenkinek,aki segített,és próbált segíteni.

CPT.Pirk
Elég sok oldalt végignéztem.
A jelszót belépésnél kéri a felhasználónévvel együtt.
A terminált pedig felismerem,már csak azért is, mert 1.olvasgattam pár helyen,mielőtt ezt az oldalt megtaláltam,2.ha ráhúzom az egeret oldalt az ikonokra,kiírja a nevét.

ubyegon2
Egy kattintás,és ctrl+c ctrl+v nem nagy történet.

[ Szerkesztve ]

(#49097) #21078528 válasza vgergo (#49082) üzenetére


#21078528
törölt tag

Szerintem meg is találtad a választ, 16.10 újabb kernel, újabb meghajtó programok...
Ha a 16.10-zel nincs gondod, akkor a legegyszerűbb ha frissítesz rá.
Sajna 16.04-nél meglepően sok a VGA gond, legjobb barátom AMD APU-s géppel szívott vele, de keményen...

(#49098) Rimuru válasza CPT.Pirk (#49095) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, miert neked hanyszor sikerult? :DDD

Vigyázat, csalok!

(#49099) Vladi válasza scorpfrase (#49096) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kaptál is normális segítséget. Főleg a kapitány #49080 hozzászólását kellett volna megszívlelni.

Mondjuk egy megrögzött kocka csoportosulásban ne lepődj meg, ha egy idő után:
1. terminálban írkálsz parancsokat
2. leoltanak
Ez ilyen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49100) mefistofeles válasza scorpfrase (#49096) üzenetére

Én kezdő vagyok de azt már tudom, hogy win telepítőt faragni linux alatt nem gyerekség.
Ha egyáltalán nem érdekel a linux és nem is marad akkor szerintem kár vele kínlódnod.
Ne mond, hogy nincs egy haverod aki hozzád vágna egy windows telepítőt.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.