Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49820) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Párszor már voltam itt, folyamatosan olvasom a fórumot. Suliban ismerkedtem meg a linuxal, tetszik is, bár nagyon kevés az időm amit rá tudok fordítani az ismerkedésre, főként wines berögzödések miatt is. Van otthon egy laptopom, amit már a megfelelő topicban kiveséztünk, hogy egy fos, legalábbis a procit illetően. A lapos egy lenovo g585, 8 gb rammal, amd e1-1200 procival, jelenleg egy 1 Tb-os hdd-vel. Kicsit kalandos ez a 8 gb, mert annyival vettem, de ez gyári 4 gb és forgalmazói 4gb. Tehát két márka és két sebesség is. Volt róla szó a laptopos fórumban, h ez a gép csak 4gb ramot kezel, de win alatt és mint live alatt is megvolt a 8gb, sőt biosban is. Na ennyi hosszú és unalmas bevezető után vázolnám a kérdésem:
A laptop megvétele óta küzdök a sebességével, volt ezen már minden ismertebb oprendszer, 7től 10ig winek, debian, ubuntu, mint is (bár ezek még a 4gb-os időszakban voltak), hosszas fórumozás, beszélgetés után beláttam, hogy a proci minden kínom okozója. Ennek függvényében kérdezném, hogy milyen disztrót javasoltok? Az adatok mint fent, annyi különbséggel, hogy ssd is lenne. Jelenleg 8.1-et használok, javaslatra, mert hogy jobb az erőforrás kezelése mint a 7-esnek, amit részben alátámasztok, részben meg nem. Nem rég beüzemeltem egy régi gépet OMV-vel, mint ház nas, azon megy a transmission, meg meg nfs (raspberry, kodihoz), samba meg winhez. Transmission remote gui is van, ezzel indítom a film köcsönzéseket a nasra. A lapos főként netezésre van használva, és itt is a leglassabb a sebessége. Tehát főként a böngészés, ami minden oprendszer alatt rossz. Ezen szeretnék javítani, hardveres és szoftveres tuninggal is, ha lehet persze. Jellemzően firefoxot használok, de más is simán szóba jöhet, ha ez is számít valamit.

Bocsánat a hosszért!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.