Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) joczo1337 válasza #21078528 (#50900) üzenetére


joczo1337
tag

Picit pontosabban kellene,ha jól tudom valahogy 3.13-as kernel körül ejtették a supportot.Lehet megpróbálom az ubuntu 12.04-et,hátha.
A nyílt böngészésen kívül nem sokra jó...cube engine szintű játékoknak nem 40fps-el kéne futni,hardveres gyorsítás sehol sincs(youtube 720p lagg,stb).
Tudom hogy halott az fglrx,de más választás nincs nagyon.

(#50902) #21078528 válasza joczo1337 (#50901) üzenetére


#21078528
törölt tag

Pontosan Debian 8.
Ja, hát idsanya nem játszik, csak pasziánsszal... :)

(#50903) CPT.Pirk válasza joczo1337 (#50901) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikori MESA volt abban a disztróban, amivel utoljára próbáltad a nyílt drivert? Mostanában nagyon sokat fejlődött, ha nézel phoronix teszteket, egyáltalán nem kell szégyenkeznie. Én játszani is szoktam a nyílt driverrel, jól működik.

Véleményem szerint olyan disztróval nézd meg a nyílt drivert, ami már legalább a Mesa 13-nál tart. (13 után a 17-re ugrott a főverzió) Az is fontos, hogy friss Xorg legyen benne, mert az újabb verzióknál már alapból aktív a "tearfree" beállítás a nyílt radeon driverrel, amivel már a yt videók se tearingelnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50904) joczo1337 válasza CPT.Pirk (#50903) üzenetére


joczo1337
tag

Mint 18.1 van fent jelenleg,Mesa 12.0.6-el.
Lehet meg kéne próbálni egy Ubuntu 16.10-et,hátha azzal jobb a nyílt?
Csak azért vagyok pipa,mert azért szereztem be ezt az APU-t,hogy majd az alap kis játékaimmal tudjak végre játszani,erre itt tartok :D

(#50905) CPT.Pirk válasza joczo1337 (#50904) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát az a 12.0 az eléggé ergya, nem egy mai kiadás. Úgy nézem a 16.10-ben is még csak az van, meg xorgból is csak az 1.18-as. WTF???

Szerintem ne Ubuntu alapú disztrót nézz. Ott van pl. a KaOS, ott alapból 13-as Mesa-t kapsz 1.19-es Xorg és 4.9-es kernel mellett. https://kaosx.us/

*szerk:
ha az a HD7480 már GCN-es Radeon (most hirtelenjében nem találtam rá a googleben), akkor valszeg a 4.10-es kerneltől már az AmdGPU drivert is tudod használni hozzá. Utolsó emlékeim szerint a GCN1.0 support addigra készül el és ez a driver váltja az fglrx-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50906) Lathronos válasza CPT.Pirk (#50905) üzenetére


Lathronos
őstag

A Canonical-nél nem sietik el a dolgot, amolyan ráérünk arra még tempóra kapcsoltak. A 16.04 óta a múlté a felhasználók kívánságaira támaszkodó fejlesztés.

"Azt kapsz amit adunk, mert mi jobban tudjuk mi kell neked. Ha nem tetszik, keress mást!" Sajnos a Microsoft példáját egyre többen követik. :(

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50907) Dave™ válasza CPT.Pirk (#50905) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az Ubuntu a Debianon alapszik mint tudjuk, ezért felesleges összehasonlítani egy rolling disztribúció naprakészségével. A Mesa 13.0 ahogy néztem novemberben jött ki, tehát elég frissnek tekinthető. A Debian stable ágán (jóval) régebbi csomagok vannak, mint az aktuális Ubuntuban. Egy rolling disztribúció mindig is frissebb lesz, akinek az kell, az tényleg használjon olyat. Az Ubuntu soha nem is volt és most sem rolling. Frissebb kernelt meg mindig lehet utólag telepíteni Ubuntuban is.

(#50908) CPT.Pirk válasza Dave™ (#50907) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez mindig is egy problémája lesz ezeknek a disztróknak. Egyébként a kernel csere nem feltétlen megoldható mindig, mert pl. xorg és egyéb függései lehetnek a dolognak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50909) lev258 válasza joczo1337 (#50904) üzenetére


lev258
veterán

Van ppa frissebb Mesa-val, az elég lesz neked Mint-re is (Ubuntu Összefoglalóban van leírás). Másrészt Mint alatt a kernelfrissítést is engedd (alapból nem ajánlottnak mondja).
Nálam egy AMD Athlon 5350 ketyeg.
CPT.Pirk: Az AMDGPU GCN 1 támogatása még mindig kísérleti (neked kell bekapcsolni), de ez nem is baj, bőven jó a radeon driver neki. Szóval nem kell vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50910) Dave™ válasza CPT.Pirk (#50908) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez egy szempont, de ennek is megvan az előnye. Csak nem értem a rácsodálkozást, hogy egy rolling disztribúcióban frissebb csomagok vannak, mint az Ubuntuban (vagy bármelyik másik nem rollingban). A Debiannál sem teszed szóvá szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#50911) CPT.Pirk válasza Dave™ (#50910) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Debian egy más világ. Viszont ha az Uborkára rá kell rakni a PPA-s mesa-t normális grafikus teljesítményért, akkor már használhatna mindenki rolling / half-rolling disztrót mert a végeredmény ugyanaz. :)

lev258: a 4.10-re nem lesz már bekapcsolva? Vagy 4.11-re? Nem tudom most pontosan hol tartanak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50912) Dave™ válasza CPT.Pirk (#50911) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na de miért más? Arra épül. Mennyi értelme van egy rolling szemlélettel ezt összevetni? Meg amit annyira emlegetsz, az 3 hónapja jött ki. Ettől még annyira nem lesz elavult az Ubuntu szerintem. Akinek naprakész csomagok kellenek, annak nyilván nem opció egy Ubuntu, de erre ott vannak a rollingok. Amit te mondasz kb. úgy értelmezhető, hogy felesleges a rolling rendszerek mellett egy Ubuntu (vagy Debian vagy bármi más).

(#50913) spammer válasza CPT.Pirk (#50911) üzenetére


spammer
veterán

Azért nem ugyanaz a kettő, mert rollingnál minden frissül (hacsak nem tiltasz le bizonyos csomagokat), míg PPA-nál csak a PPA-ból jövő csomag.

Mondjuk szerintem is egyszerűbb a rolling, főleg, ha git csomagot is használ az ember, ami jól jöhet olyanoknál, mint pl. a youtube-dl vagy egyéb google alapú cuccok (pl. translate), mert a külső szolgáltatást szokták variálni (főleg a gugli) így muszáj frissíteni, különben nem működne tovább.

(#50912) Dave™: már nem igazán épül rá. Összedolgoznak a csomagokat tekintve (többé-kevésbé), de nem olyan a viszony, mint pl. az Ubuntu -> Mint esetében. Külön repók vannak, nem is feltétlenül kompatibilisek egymással a deb csomagok.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50914) CPT.Pirk válasza Dave™ (#50912) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért, mert Debian elsősorban nem "gaming" oprendszer. Ha Debiant raksz fel valahová, akkor általában olyan szempontok döntenek mellette, mint hogy 'ne kelljen hozzányúlni, csak működjön'. Debian esetében azt is be merem vállalni, hogy felügyelet nélkül menjenek a frissítések a háttérben, mert nem fog összedőlni. Nincs új kernel, xorg, semmi egyéb fontos csomag ami esetleg bedönthetné a rendszert.

Olvasgatva a phoronixot, a mesa 12 és 13 között iszonyat sok fontos újdonság volt. Az Ubit hívhatjuk "gaming" disztrónak, a Steam is csak arra van hivatalosan kiadva, oda meg számomra elvárt a friss mesa, xorg, stb... A Steames játékoknál is gyakran ott van a követelmények között, hogy "friss mesa" kell neki.

Nem mondom feleslegesnek egyik szemléletet sem, csak nem látom túl sok előnyét az Ubuntus megoldásnak. Ha valami nincs / régi akkor innen-onnan rakjál fel PPA-t ami aztán vagy jó lesz neked, vagy nem. :)

spammer: akkor maradjunk a half-rolling dolgoknál. Az előnyök szerintem ott a legjobbak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50915) Dave™ válasza CPT.Pirk (#50914) üzenetére


Dave™
nagyúr

Rendben, de a Mesa 13 három hónapos, a 16.10 megjelenése után jött ki. Nem érzem jogosnak az elvárást, hogy azóta nem került be hivatalosan a csomagok közé. Ha az kell, még mindig ott a PPA. Amit te mondasz az pedig az, hogy vagy legyen rolling, vagy ne legyen - leegyszerűsítve legalábbis így hangzik. A PC-s játék egyébként is visszaszorulóban van, a különböző linuxok egyébként sem voltak éppen játékplatformok sosem (tudom, ez javult az utóbbi pár évben), de talán ebből is látszik, hogy nem csak a játékosok használnak Ubuntut, sőt, talán többségben vannak azok akik nem játszanak.

(#50916) BoB válasza Lathronos (#50906) üzenetére


BoB
veterán

"A 16.04 óta a múlté a felhasználók kívánságaira támaszkodó fejlesztés."

Ezt a csontot már lerágták a 11.04 megjelenésekor. ;)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#50917) hcl válasza BoB (#50916) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van van valami Unity is... :Y :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#50918) Lathronos válasza BoB (#50916) üzenetére


Lathronos
őstag

Nekem csak most esett le, túl hosszú a reakcióidőm. :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50919) odrif válasza ubyegon2 (#50898) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm!

Szeretném a Telekom TV Go alkalmazását használni, ami ugye csak firefoxal megy Wine alól.
Idáig eljutottam, de hogyan tovább?
[kép]

20 éve a Prohardveren

(#50920) Bferibörs válasza odrif (#50919) üzenetére


Bferibörs
addikt

ez engem is érdekelne, eddig nem találtam rá megoldást sajnos a neten

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#50921) ubyegon2 válasza odrif (#50919) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem használom a TV Go-t, de biztosan kell hozzá a Wine?

Ahogy beírom a böngészőbe Mint alatt, simán menne, ha lenne hozzá accountom.
Vagy az android appot is megpróbálhatod, de ahhoz fel kell raknod a Kodi-t. (ezt lehet, hogy keverem, mert van androidos Kodi is, mediaboxokhoz)

(#50922) odrif válasza ubyegon2 (#50921) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az a baj hogy telepíteni kell hozzá a Pipelight-ot ( és a Viewright plugint), amit Linux alatt a böngészőnől egyszerű next next finish-el nem lehet.
Az oldal megnyílik, csak a lejátszás nem megy.

20 éve a Prohardveren

(#50923) ubyegon2 válasza odrif (#50922) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor ebben nem tudok segíteni, nincs előfizetésem, hogy kipróbáljam, a fórumon is csak ezt találtam, nézd meg, hátha kihagytál valamit.

Bár most találtam egy leírást, ahol egész friss update bejegyzés van, ezt olvasd át!

innen kezdődik

Ezt a plugint felraktad, amit itt írnak?

[ Szerkesztve ]

(#50924) odrif válasza ubyegon2 (#50923) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Még egyenlőre nem próbáltam.
Megvettem az új ssd-t amire feltelepítettem a friss rendszert.
Most úgy kell elképzelni hogy a laptopban 1 db SSD Win7, és optibayben 1 db SSD Ubuntu Mate (ez az SSD ketté van partícionálva- 60GB Linux rendszernek, 180GB NTFS-re formázva az adatoknak)
Kellene valami ellenőrzést tennem az Ubuntu és az SSD páros miatt?

20 éve a Prohardveren

(#50925) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Sziasztok Ma délután óta olvasgatok a linuxról... Mert össze kell dobnom egy gépet, tabletmentésre :) A gép részei (amit épp leltem itthon):
Intel 4400 cpu (2,1 GHZ)
1Gb Geil Ultra DDR2 ram
nVidia 8600GT silent vga
valam asus alaplap (P5 környéki)
Valami sata2 vinyót még dobok bele és ennyi. Melyik linux disztró kell nekem? A Live nem érdekel, legyen csak szépen feltelepítve, nem várok én sem pndrive-ra, se dvd olvasóra. Amire szükségem lesz a rendszerben: böngésző, terminál, esetleg szövegszerkesztő, valamint hogy a 65xx szériájú androidos kütyüket felismerje.
Szóval 32 bites, de melyik? Köszi!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50926) hcl válasza MrDerekas (#50925) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem Lubuntu. Tablet szempontból nagyjából ugyanannyira jó mind... Bár nem tudom, mit takar a tabletmentés...?
Eddig 1 ilyet tudtam Linuxról megoldani, tablet meg telefon hackeléshez is csomó minden winfosra van (szégyen).

Mutogatni való hater díszpinty

(#50927) ubyegon2 válasza odrif (#50924) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Innen a TRIM ellenőrzést megcsinálhatod meg a többit is persze. Az NTFS partíció azért lett, mert a Win is használja?
Az új SSD-n lévő Linuxon is állítsd be akkor ugyanúgy az FSTAB-ot.

(#50928) odrif válasza ubyegon2 (#50927) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"Az új SSD-n lévő Linuxon is állítsd be akkor ugyanúgy az FSTAB-ot."

Hogy hogyan?

Igen az NTFS azért lett hogy a Win 7 is lássa.

20 éve a Prohardveren

(#50929) ubyegon2 válasza odrif (#50928) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondolom az első SSD-n is beállítottad az auto csatolását annak az NTFS partíciónak! :)

a cat /etc/fstab terminal parancs kimenete megmutatja, mi a beállítás, a csatolásokat ugyanúgy létre kell hoznod, ha erről az SSD-ről is használni akarod az NTFS particiót.

(#50930) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Linux Mint felajánlotta a frissítést Kodi 16.1-ről 17.0-ra ráengedtem, azóta egy fekete képvillanás van indulás helyett és kész. :( Teljesen kiforrottan működött eddig...
Mi tévő legyek?

(#50931) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#50930) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

How to Downgrade Packages on Ubuntu

Itt leírják, hogyan kell a csomagot downgrade-elni. Synapticból csináld szerintem, ott látod, mi történik és ne felejtsd el zárolni a működő verziót!

Itt az apt-get módszer van leírva röviden.

Ha elakadsz azzal, mit hogyan kell, jelezd!

Annyi az egész, hogy kijelölöd a csomagot és a Csomag - Verzió kényszerítése menügombbal megadod a szükséges verziót, és utána a Verzió zárolása menüpontot bepipálod a megfelelő verziónál.

[ Szerkesztve ]

(#50932) MrDerekas válasza hcl (#50926) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R
Másik topicban már részleteztem a problémát. Egy németbe gyártott kínai tab oprendszere elhagyta magát. 14 sérült fájl, kb kilenc mappában. Bootolni nem tud (végtelen töltés), recovery mode van, de nem segít, develop eszközökel/programokkal sem érem el, mert nem nyit portot a pc felé, eredeti rom nincs sehol, ráadásul nem is volt rootolva. Értetlenül állok az előtt, hogy végzetes rendszerhiba esetén sem konzol nincs egy android vason, sem pedig program sem létezik win/linux/mac platformra, amivel (nemhogy egyszerűen, de) bárhogy újra lehetne húzni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50933) ubyegon2 válasza MrDerekas (#50932) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ADB-t próbáltad már? Itt egy leírás hozzá.

(#50934) MrDerekas válasza ubyegon2 (#50933) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze, ezeken túl vagyok, de köszi! :) ADB, SDK, 3rd party szoftverek pipa. Elvileg ugyanerre a deszkára került már több féle terméknév (ELINK "alaplap" van benne) amihez találtam változásmentes rom/fw-t, de az istenért nem indítja a package-t a recovery üzemben lévő opciókkal. Mindenre aborted... Utolsó ötlet utáni a linux próbálkozásom. A siralmasan röhejes az, hogy elvileg javítható az android rendszer. A baj csak az, hogy minden ilyen megoldás úgy kezdődik, hogy a készülék menüjében engedélyezni kell a debug opciót... ehhez viszont el kéne indulni a rendszernek. Bocs a sok offért! Sajna szakmai topikban sem kaptam javaslatokat.
Szerk:
ADB eredmény: lezár a kommunikációs port az eszköz felől, illetve ha mégis megjelenik eszközként a tab, akkor az eszközazonosító a konzolban az 12345678ABCD.. ami csak egy jokernek tűnik és használhatatlan. SDK-ban ugyanez.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50935) ubyegon2 válasza MrDerekas (#50934) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az elég kétségbeejtő, ha mindent kipróbáltál és szakmai topikokban sincs ötlet....maradnak a külföldi fórumok, hátha. :U

(#50936) hcl válasza MrDerekas (#50932) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Márpedig van ilyen. Ilyenkor még azt lehet, hogy ha a "hivatalos" típusa alapján nincs hozzá szoftver, akkor keresel hozzá olyat, ami az eszköz valójában ;) Szedd szét, nézd meg az alaplapot, SoC és alaplap típusra kell keresni, és általában lehet találni szervizszoftvereket. (Nekem párszor már bejött - ilyen szlovák cég által behozott, supportot sosem látott tabletekhez szoktam találni szlovák, de volt, hogy francia ROM-ot, ami újabb is volt, meg gyorsabb is, mint az itthoni utolsó hivatalos - ehhez ki kell deríteni, hogy azt az eszkötz milyen néven árulták még szerte a világon. A DPS Dream 7 pl. Szlovákiában Manta akármi volt, Franciaországban Tornado... :D )
Meg általában nem a tablet típusához találsz majd flashert, hanem a SOC-hoz.

Amúgy sok eszköznek van olyan módja, amiben nem kérdez, hanem magától felnyal egy updatet SD kártyáról, pont az ilyen esetekre.

Egyébként ja, elég trágya módon van megvalósítva a recovery a legtöbb olcsó eszközön (már ahol van), pedig lehet normálisan is, ugye CWM. Supportról nem beszélve.
Konzol meg az ADB, ezért érdemes vásárlás után egyből engedélyezni az USB debugot.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#50937) MrDerekas válasza hcl (#50936) üzenetére


MrDerekas
addikt

Orosz oldalon találtam hozzá eredetit. Viszont ez sem megy fel rá. Vagy OTA problémákra hivatkozik, vagy egyszerűen csak Aborted... Csak németben került forgalomba a kínai gyártó csodája, illetve még az oroszoknál is két féle néven. Jelenleg ott tartok, hogy feladom. Számomra sok óra van benne. Még a linuxot megpróbálom, aztán ennyi. Ja, igen, ezeket is csak az alaplap matricái miatt találtam meg :) Am van valami okosság ilyen magától felnyalós dologra?

(#50935) ubyegon2 Ez van sajna :(

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#50938) Keef_Lee válasza ubyegon2 (#50931) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Synapticcal leszedtem azóta és feltettem újra. Fel is ment a 17.0 csak induláskor így csinál, hogy semmit. A synapticban most a csomag menüben a zárolását ki lehet választani, a kényszerítés nem aktív.

(#50939) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#50938) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem a 16-ot akartad feltenni? Az nincs a verziók között a synapticban?

Milyen tárolóból vannak ezek a verziók amúgy, mert én a 18.1-ben csak 15.2 verzióban látom a kodi-t.

Gondolom innen van:

sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa

[ Szerkesztve ]

(#50940) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#50939) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A 17 az még béta és szerintem kodi*-gal kéne telepítened, de annak meg teljesíthetetlen függőségei vannak.

Verzió zárolás meg úgy működik, hogy az alapértelmezettől eltérőt lehet zárolni. Most nézem, úgy lehet kényszeríteni nálam a 15.2 verziót, ha előbb kijelölöm telepítésre és utána megyek a verzió kényszerítése menüpontra.

Itt az 1.4-ben viszont másképp írják a downgrade-et, lehet, hogy ez az eltérő módszer lesz a megoldás!

innen nézd át a linkben:

1.4 Downgrading to a stable version from a development version

[ Szerkesztve ]

(#50941) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#50940) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ppa:team-xbmc/ppa

törölnöd kell a PPA-t, ha nem ez van fenn nálad!

aztán felrakni ezt és a következő parancsokon végigmenni, ha ez a ppa van fenn, akkor csak az uz utolsó 3 parancsot kell lefuttatnod!

sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get remove kodi kodi-bin
sudo apt-get install kodi

(#50942) God Vazzeg válasza ubyegon2 (#50939) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kiveszi a ppa-t, majd eltávolítja a kodit. Uána mehet vissza a 15.2, majd a magasabb verzió számú.

(#50943) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ha megvan a router mögé csatolt HDD-nek az UUID-je akkor azt fstab-al hogyan tudom felcsatolni?

20 éve a Prohardveren

(#50944) ubyegon2 válasza God Vazzeg (#50942) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valami ilyesmire gondoltam én is, csak kicsit túlbonyolítottam. ;]

(#50945) ubyegon2 válasza odrif (#50943) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nem jó, ahogy az imént írtam, akkor a szokott módon nem lehet csatolni az fstab-ban. Ilyen routerhez csatolt HDD-vel még nem találkoztam. :B

(#50946) Keef_Lee válasza ubyegon2 (#50940) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

A 17 már nem béta. Frissíti magát androidon és osmc-n is.Itt is végleges verziónak jelölte, azért engedtem frissíteni. Hogy gebedt volna meg...
Tároló és verzió a verzió információk lekérdezésénél.
http://ppa.launchpad.net/pool/main/k/kodi/kodi_17.0~git20170210.1529-final-0trusty
A ppa-k között pedig van:
deb http://ppa.launchpad.net/team-xbmc/ppa/ubuntu trusty main

[ Szerkesztve ]

(#50947) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#50946) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

trusty? most te a xenial alapú Mint-et használod, nem? Lehet, hogy nem trusty ppa kéne?

(#50948) Keef_Lee válasza ubyegon2 (#50947) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Linux Mint 17.3 Rosa Cinnamon 64 bit kernel 319032generic Lathronos féle
A 15.2-ről 16.1-re a kodi tavaly gyönyörűen így frissült, ahogy most is akarta

(#50949) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#50948) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, hogy 17.3 van fenn! Akkor jó az a ppa, azt nem tudom, hogy az ilyen remastereknél nincs-e valami, ami esetleg hiányzik...

Lehet, hogy most a legjobb lenne, ha törölnéd a ppa-t és a csomagban lévőt telepítenéd, amíg nem lehet rögzíteni a verziót, mert lehet, hogy a 17 a függőségek miatt nem lesz jó neked.

Vagy próbáld ki így telepíteni sudo apt-get remove --purge kodi* után a sudo apt-get install kodi* paranccsal

Nekem 18.1-en függőségi hibákat dobott, de lehet, hogy trusty ppa-val nem fog ez lenni a 17.3-on!

[ Szerkesztve ]

(#50950) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet úgy beállítani az SMB4K-t hogy a következő
hálózati meghajtót automatikusan mindig csatolja?

Minden bekapcsoláskor újra és újra el kell vele játszani a csatolást, hogy a NAS-on lévő fájlokat elérjem.

Mit bénázok el ? :F

Linux Mint 18 KDE

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.