Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Nkboy válasza ubyegon2 (#26000) üzenetére


Nkboy
senior tag

Már telepít :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26002) BoB válasza ubyegon2 (#26000) üzenetére


BoB
veterán

A legelső linknél a - merevlemez törlés és linux mint telepítése - van. Biztos jó lesz ez neki? :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#26003) ubyegon2 válasza BoB (#26002) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt kell egy kicsit figyelni. A virtuális gép miatt nekem megfelelt a teljes lemez letörlése és a Linux Mint telepítése. Aki pl. valami mellé telepíti, annak bizony fel kell osztania a lemezt előtte.

Így van ez leírva ott.

Egyébként se hiszem én sem, más sem, hogy ezek a segítő blogok pontosan az ő gépére szabott leírást fognak adni. Ezt azért már elvárhatjuk mindenkitől, hogy bizonyos dolgokat át tud majd lépni!

(#26001) Nkboy
Nem baj, eddig se sikerült! :)) hú, ez gonoszos volt

[ Szerkesztve ]

(#26004) mefistofeles válasza ubyegon2 (#26000) üzenetére


mefistofeles
addikt

A Mint az asszony netbookjára ment volna....

Egyébként meg kell mondjam, le a kalappal a közösség előtt! Mindenki segítőkész volt és nem küldtetek el melegebb éghajlatra a noob kérdéseim tengerének dacára sem. Nkboy odáig ment, hogy Ő HÍVOTT FEL A SAJÁT KÖLTSÉGÉRE, hogy élőszóban is elmondja amit itt a többiek leírtak! :C :R
Most egyébként már kész vok a telepítéssel :DD hihetetlen gyorsan megcsinálta, nem hiszem, hogy volt 10 perc. Újraindítás után gyorsan megnéztem bejön e a rendszer választó (be) és, hogy a windowsban minden rendben e (igen) Most átevezek linuxra de gyanítom még lesznek hülye kérdéseim!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26005) Nkboy válasza ubyegon2 (#26003) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem baj, eddig se sikerült! :)) hú, ez gonoszos volt

Tegye fel a kezét, akinek elsőre sikerült minden, soha nem törölt valamit amit nem akart!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26006) CPT.Pirk válasza Tim82 (#25997) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen mértékű ram fogyasztás nem normális egy KDE-s disztrónál. Megnézhetnéd a ksysguardban, hogy mi használja ennyire.

mefistofeles: akkor este lesz mire inni. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26007) mefistofeles válasza CPT.Pirk (#26006) üzenetére


mefistofeles
addikt

...ó arra mindig tudok találni indokot....
Most is itt a nagy particionálási idegességbe lecsúszott egy sör.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26008) Tim82 válasza CPT.Pirk (#26006) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most 1,2 GB-ot (61%-ot) írt a Ksysguard.

Ha van ötleted, szívesen fogadom, én is csak bele-bele kóstolgatok a Linuxba (azért vagyok ebben a topikban is jelen :) ) - éppen azért van ezen a tartalékos gépen, mert ezen kísérletezgetek, illetve tanulgatok.

Egyébként 12.04-gyel is kb. ilyen volt a RAM-használat, tegnap frissítettem 14.04-re. (Eleve csak LTS-t próbálgatok.) Még Transmission szokott futni (általában csak 1-2 torrenttel, kb. arra, hogy lekapjak egy-két aktuális sorozatrészt) meg a Krusader.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26009) ubyegon2 válasza mefistofeles (#26004) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Már azt hittem ott ül a géped előtt Nkboy, mert amúgy semmi nem utalt arra, hogy már telepítesz!
Hidd el, nekünk is nagy kő esett le most, hogy kicsit hagysz pihenni bennünket! :DD De legalább végre sikerült és milyen egyszerű volt. :C Már így utólag nézve.
Biztosan fogsz még kérdéseket feltenni, de ne aggasszon, ez a topic ezért van.
Amúgy a Winért nem lett volna kár. :P

(#26005) Nkboy
Poen volt az, de annak jó! Nekem például elsőre sikerült az új gépemre a Win 98! Igaz, hogy a pk elég sok sört megivott a telepítés alatt. :DDD

(#26008) Tim82
Pont a KDE- t kóstolgatod, nem túl mézízű?

[ Szerkesztve ]

(#26010) CPT.Pirk válasza Tim82 (#26008) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy kicsit még így is sok ha levonjuk az Opera meg a Thunderbird ram fogyasztását, de nem annyira vészes.

Szerk: ha megtetszik a KDE, próbáld ki a Chakrát.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26011) Tim82 válasza ubyegon2 (#26009) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem az első nekiugrásom a Linuxnak, a mostani köröm tanulsága alapján Elementary OS nem az én világom, a KDE egyelőre jobban tetszik. Korábban volt Linux Mint és Ubuntu (még az Unity előtt, Gnome-mal), de az úgy 4 éve volt és akkor nem lopta be magát a szívembe igazán a Linux.

Mondjuk nem viszem túlzásba a "mézízt", nem túlzottan csicsás az asztal (és jobban futnak Wine-on a régi kedvencek, mint Windows 7-en :) )

Cpt.Pirk: köszi, akkor szerinted is nagyjából oké, semmi kiugró anomália, ami okozhatja ezt. Amúgy nem volt még olyan gondom, hogy ne bizonyult volna elégnek a RAM, szóval nem zavar a dolog.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26012) Nkboy válasza Tim82 (#26008) üzenetére


Nkboy
senior tag

A plasma-desktop, szerintem sokat eszik. Nálam a fele. Thunderbird, Dropbox is elég jó fogyaszt. Muszáj menniük?

ubyegon2: Tudom, hogy poén volt, csak tényleg gonosz :K
Mi a bajod a KDE -vel? Talán tudsz nála szebbet jobbat? :)

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26013) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#26009) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nekem a w98 nem ment elsőre... a 97. floppy megadta magát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26014) Tim82 válasza Nkboy (#26012) üzenetére


Tim82
nagyúr

Thunderbird, Dropbox is elég jó fogyaszt. Muszáj menniük?

Igen, nem véletlenül futnak. Szinte minden fontosabb doksit Dropbox segítségével szinkronizálok a cuccaim között (még ebook-ot is azzal szoktam feltenni a Nook ST-mre). Windows-on szintén ezek futnak nálam alapból (illetve ha lenne Linuxos SkyDrive/OneDrive kliens, akkor az is futna, oda fényképeket szoktam feltölteni).

A Thunderbird meg szerintem magáért beszél, jobban kézreáll nekem, mint más levelezőkliens.

A plasma-desktop, szerintem sokat eszik. Nálam a fele.

Ha van ötleted, hogy hogyan lehet ezen faragni, köszönettel fogadom. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26015) Nkboy válasza Tim82 (#26014) üzenetére


Nkboy
senior tag

Vagy a widget-k az asztalon, vagy valami effekt. De ez csak ötlet.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26016) Tim82 válasza Nkboy (#26015) üzenetére


Tim82
nagyúr

Effekt nincs külön belőve (már ha az ilyen "bezárod az ablakot és széthullik darabokra"-jellegű dolgokra gondolsz, ezek nem az én világom).

Négy widget van: egy processzorfigyelő, egy rendszermonitorozó, egy Google Calendar widget meg az óra, amit tényleg csak esztétikai okokból tettem ki, ezek bármelyike lehet ennyire "éhes"?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26017) Nkboy válasza Tim82 (#26016) üzenetére


Nkboy
senior tag

Raktam ki egy-két widget-t próbakép. Megduplázta a mem használatot. De ez csak 50-60 mega +. A thunder meg a dropbox használ szépen.
De ha nincs vele gond akkor meg had használja :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26018) Tim82 válasza Nkboy (#26017) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eddig egyetlenegyszer volt gond és az teljesen érthető szituáció volt - a 14.04 LTS-re frissítés rendesen leterhelte szegény gépet. :)

De tervben van a RAM bővítése, meg egy erősebb proci is, de a jelenlegi felállás is teljesen flottul megy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26019) ubyegon2 válasza Nkboy (#26012) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gonoszkodó, de ilyenkor fontos a counter-reaction jellegű viselkedés. Vagy nem. :P
A megoldás után már lehet cikizni, oldja a feszültséget és az enyhe bűntudatot, hogy ennyi embert leköt a problémám megoldása.

Mi a bajod a KDE -vel? Talán tudsz nála szebbet jobbat?

ja, de hosszú a lista:
a......
.
.
.
.
z.....
:DDD

(#26013) _Dumber_
Azt nem bírnám ki röhögés nélkül. :O

(#26011) Tim82
KDE létére egész visszafogott, jó, nem irritáló! :)

[ Szerkesztve ]

(#26020) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#26019) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg a KaOS-ben lévő KDE-t. Az pont olyan ronda, mintha az ElementaryOS grafikusai csinálták volna. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26021) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#26020) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jaj, ha olyan, mint az eOS, akkor inkább meg se nézem! :D

Amúgy nincs semmi gond a KDE- vel, csak egyszerűen kezdőként a Cinnamonnal szenvedtem sokat, így, ami nem olyan az zavaró, bár a Manjaro XFCE nem annyira és most újra kipróbálok egy Gnómot, kíváncsi vagyok a KALI- ban mik azok az irdatlan méretű telepíthető csomagok,a 9Gb- osa azt lehet, hogy kihagyom. Még a végén CSI- os leszek Miamiban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26022) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Valaki le tudná írni a catalyst driver telepítést arch linux alatt ?

Valamiért mindig valamit elecseszek a wiki által, és tudom hogy én csinálok valamit rosszul

Válaszokat előre is köszönöm szépen!

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#26023) Apollyon válasza ubyegon2 (#26021) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Kalival csak óvatosan, nem otthonra való disztró, inkább az már a professional szint, tele lesz érthetetlen és felesleges funkciókkal. Otthonra persze. Én még anno leszedtem az akkor még Backtracket, de egy Debianos haverom lebeszélt róla :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26024) CPT.Pirk válasza Apollyon (#26023) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is megnéztem anno a Backtrack-et, talán R5 volt a neve. A gond az volt hogy még annyira sem volt stabil, mint az alapját adó Ubuntu és pont a hálózati része vacakolt a legtöbbet, ami a legfontosabb az egészben. :)

ubyegon2: akkor most mi a gond? Nem értem. :N
Am. nézd meg ezt a 3 képet: [link] Mind KDE, és egyik sem csicsa.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26025) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Újra telepítettem a 14.04 LTS-t. Egy olyan problémába ütköztem, amire nem találok megoldást: NOD32 telepítése. Tulajdonságok, Jogosultságok, Fájl végrehajtásának engedélyezése programként pipa ok. Amikor elindul, kéri a root password-öt, amit miután megadok, 'su: Authentication failure' hibával leáll. Egyszerűen nem jövök rá, hogy mi a megoldás. Már két heten nem telepítettem, asszem valamit elfelejtettem... előre is köszönöm a segítséget!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#26026) ubyegon2 válasza Apollyon (#26023) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

... tele lesz érthetetlen és felesleges funkciókkal.
Ez nálam megvolt több disztrónál is kezdőként, sőt minden nap tapasztalok ilyeneket. :D
Le is beszéltetek róla könnyen, jó, hogy megemlítettem. Akkor Sabayont teszek fel.

(#26024) CPT.Pirk
Minden más, minden szokatlan és eddig 2 KDE disztrót próbáltam és már az elején gondom volt például a kedvenceddel, képtelen voltam a netet rávarázsolni, pedig még a Debian se tudott kifogni rajtam első hetes Linuxosként, amikor a hálókártyát sem ismerte fel! Azt sikerült beállítani sok hajtépés mellett persze! :O

[ Szerkesztve ]

(#26027) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#26025) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Probléma megoldva: újra megadtam a root password-öt a 'sudo passwd root' paranccsal.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#26028) Claude Leon válasza ubyegon2 (#25982) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Bics, hogy csak most későn keltem :)
Szóval mbr partíciók:
1-4-ig számozza a linux az elsődlegeseket, a kiterjesztettben foglat logikaikat pedig 5-től kezdve.
Tehát ha pl. van egy elsődleges, és egy logikai, akkor 1,2,5 lesz az sdx-ek számozása.
(1 az elsődleges, 2 a kiterjesztett, 5 pedig a logikai)

(#26029) ubyegon2 válasza Claude Leon (#26028) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, mint kiderült, nem értettünk túlzottan ehhez a dologhoz, de már azóta tisztult a kép. Köszi, ez a számozásos dolog is egyértelmű most már így! :R

(#26030) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Megkezdtem az ismerkedést a linuxal és bár egyenlőre rettenetesen szokatlan, tetszik is!
Ami nagyon zavar, hogy bár már a telepítés elején beállítottam a magyar nyelvet (a billentyűzetnél be is jött) az oprendszer menüjének úgy 80%-a angol. A többi magyar és a progik is nagyrészt magyar nyelvűek, de ez a mix borzasztó zavaró. Főleg úgy, hogy nem vagyok egy perfekt angolos, ráadásul nem is ott vannak a dolgok mint amit megszoktam.Ennyi hozzá a magyar nyelv, vagy valahol át lehet állítani "rendesen"?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26031) CPT.Pirk válasza mefistofeles (#26030) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez valami Ubuntu vonali dolog, más disztróknál a magyar nyelv beállítása után magyar lesz minden. Ellenben ha követték a Debianon látott dolgokat, akkor le kell töltened kézzel a KDE nyelvi csomagját és átállítani a KDE-n belül is a nyelvet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26032) Nkboy válasza mefistofeles (#26030) üzenetére


Nkboy
senior tag

Itt már jártál?

CPT.Pirk: Ha van telepítés közben internet kapcsolat, akkor leszedi a nyelvi csomagokat.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26033) mefistofeles válasza Nkboy (#26032) üzenetére


mefistofeles
addikt

Igen jártam.
Az elsődleges nyelvnél Usa Angol, az elérhető nyelveknél Brit Angol van, semmi több.....
telepítés közben nem volt internet kapcsolat..... azt utána kellett beállítanom.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26034) Nkboy válasza mefistofeles (#26033) üzenetére


Nkboy
senior tag

Akkor Konsole -ba (K menüben megtalálod):

sudo apt-get install kde-l10n-hu

Jelszó, amit telepítéskor megadtál. Beírás közben nem lesz semmi visszajelzés (csillag).
Utána már ott lesz a magyar nyelv.

CPT.Pirk: Nem kell megnézned. :) Nem olyan rossz rendszer az, bár mindenki köpködi, semmivel sincs vele több gond, mint a többinél.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26035) CPT.Pirk válasza Nkboy (#26032) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kubuntut nem fogom megnézni, de Debian nem szedte le magától...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26036) ubyegon2 válasza mefistofeles (#26033) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem ismerem a KDE- t, de én megnézném ezt a két csomagot is Synapticban, hogy fenn van- e.
Debianon úgy kellett megoldani, hogy a Synapticba beírtam, hogy hu és végigolvasgattam, mire lehet szüksége a rendszernek és a programoknak.

Pont ott figyel a KDE csomag is legfelül. :P Hadd figyeljen csak.

[ Szerkesztve ]

(#26037) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Hááát kezd kisérteni az Ubuntus próbálkozás.....
Elindítom a kubuntut és már hálózati kapcsolatom sincs. Pontosabban meg van amit beállítottam csak csatlakozni nem tud..... :W
öreg vagyok én már ehhez....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26038) Nkboy válasza mefistofeles (#26037) üzenetére


Nkboy
senior tag

Milyen neted van?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26039) mefistofeles válasza Nkboy (#26038) üzenetére


mefistofeles
addikt

vezetékes t-online....
Telepítés és beállítás után simán kapcsolódott. neteztem, leszedtem a frissítéseket stb. most meg csak próbálkozik de semmi. A net meg hibátlan, hisz win alól most is megy.......

Szerintem nem lesz ebből nagy szerelem..... Ha ennyit kell gépészkedni ahhoz, hogy egyáltalán működésre bírjam (és akkor hol vannak még a kisseb-nagyobb beállítások) akkor inkább maradok a gagyi windowsnál.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26040) BoB válasza Ryle (#26022) üzenetére


BoB
veterán

Válasz ment az Arch topikjában.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#26041) Nkboy válasza mefistofeles (#26039) üzenetére


Nkboy
senior tag

Konsolba ifconfig

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26042) CPT.Pirk válasza mefistofeles (#26037) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én meg hibajelentéseket kapok Kubuntus emberektől olyan python scriptre, ami más disztrón megy gond nélkül. Esetleg próbálkozz valami stabilabb alapokon nyugvó disztróval. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26043) Nkboy válasza CPT.Pirk (#26042) üzenetére


Nkboy
senior tag

Milyen script ? :)

Stabilabb alapokon nyugvó disztrók ? :)

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26044) CPT.Pirk válasza Nkboy (#26043) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A zárt amd driverhez egy monitor plasmoid. Amúgy stabilabb kb. ami nem Ubuntu alapú. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26045) KISDUCK válasza ubyegon2 (#25939) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az illesztő program kezelőben van zárt, fglrx, fglrx-updates. Most az utobbi van bejelölve és fent a logó mellett 7670m-t ír, de ccc-ben csak a 7660g-t mutatja és sehol nem látom benne a 7670m-t.

(#26046) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Jöttem okosodni, és elolvastam az összefoglalót. Azt hiszem sikeresen meg is győzött, hogy nekem igenis Linux kell.
Valószínűleg Chakrát fogom használni.
Annyit szeretnék mondani, hogy a Chakrás link az összefoglalóban nem működik, illetve el is gépelte valaki, mert nem Chakra Porject hanem Chakra Project.

Annyi, hogy alatta futna a Counter Stike 1.6 Steames illetve Non Steames verziója?

[ Szerkesztve ]

(#26047) Apollyon válasza freaghill (#26046) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hali!

Szerintem majd a Kapitány javíttatja.)

Az oldaluk azért nem megy, mert elvesztették a szervert, és azóta átköltöztek máshová:

http://chakraos.org/home/
Ha Chakra kell, van topikja is itt a fórumon: [link]

CS-vel kapcs. nem tudok segíteni, de szerintem meg lehet oldani.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26048) CPT.Pirk válasza freaghill (#26046) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nah Iscariah megelőzött. :)

Elég régi a CS, valszeg megy Wine alatt. Az appdb-n http://appdb.winehq.org/ meg tudod nézni, hogy megy-e vele.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26049) freaghill


freaghill
őstag

Köszi srácok :)

(#26050) BoB válasza freaghill (#26046) üzenetére


BoB
veterán

CS + a CS:source natívan megy linuxon. Az újabbak nem. Legalábbis a steam-en ez áll.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.