Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy nem túl acélos gépre (zv6000) szeretnék valami rendszert XP helyett, olyannak, aki most találkozik először más op.rendszerrel. Mit javasoltok?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50702) csixy válasza pocokxx (#50701) üzenetére


csixy
addikt

Jajj most kapok mindjárt a fejemre!

Remix OS ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50703) lev258 válasza pocokxx (#50701) üzenetére


lev258
veterán

XP-t bíró gépre mehet pl. Lubuntu.
ooszi: Valamely 16.04 alapú rendszert javasolnám kezdetnek. Aztán majd jöhet a többi információ.
csixy: Nincs azzal semmi baj, csak inkább arra való, hogy Androidos programokat futtasson az ember. Valakinek az is megfelel. Kérdés, a telepítése mennyire kezdőbarát.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50704) CPT.Pirk válasza pocokxx (#50701) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbálj meg neki egy Lubuntut. A L mint Lxde felület eléggé hasonlít az XP-re, miközben nagyon kevés erőforrást kér csak. Az 1GB ram nagyja szabadon marad a gépben. [link]

Mehet a 64 bites egyből, ha jól néztem a gép procija tudja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50705) Lathronos válasza pocokxx (#50701) üzenetére


Lathronos
őstag

+1 Lubuntu. Ha nem bír el vele, akkor valami 32 bites OpenBox rendszer, pl. ChrunchBang++. Mivel már volt dolgod linux-szal, gondolom nem okoz gondot a telepítésük és a konfigurálás. Ha meg igen, itt vagyunk. :D Ez vonatkozik a laptop tulajdonosára is. :) Azzal a ATI Radeon Xpress 200M-mel lehet lesznek problémák YXouTube lejátszásnál.

(#50704) CPT.Pirk

Unokanővérem esetéből tanulva úgy tapasztaltam, hogy az ilyen régi AMD CPU-k nem komálják igazán a 64 bitet.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50706) CPT.Pirk válasza Lathronos (#50705) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy jártál? Az AMD vezette be a 64 bitet, furcsa lenne ha pont náluk lenne gond. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50707) Lathronos válasza CPT.Pirk (#50706) üzenetére


Lathronos
őstag

Konkrétan az ő laptopjában egy Packard Bell EasyNote TE-ről van szó, amiben egy E1-2500 1.4GHz CPU van, és kinyírta az Ubuntu MATE 14.04.5 MATE(100% CPU terhelés). Aztán jött a Lubuntu ugyanilyen eredménnyel, végül 32 bites ChrunchBang++. És láss csodát, ha nem is száguld, de akadás nélkül megy rajta minden(alapjáraton 5% CPU terhelés). :Y

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50708) pocokxx válasza CPT.Pirk (#50704) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Lubuntuval megpróbálkozok, de a remix sem tűnik elvetendőnek. Igazából annyira kellene a tulajdonosnak, hogy netezni tudjon rajta. (konkrétan kresz vizsgához kellene...). Remix miért macerásabb?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50709) akos86 válasza pocokxx (#50708) üzenetére


akos86
aktív tag

Nekem a Linux Mint vált be eddig a legjobban xubu lubu ubu is fentvolt kipróbálásra én is kezdő linuxos vagyok. Azt tesztelem hogy régi s478-as gépre (abit is7 e2 p4 2.8ghz 2gb ram 128 vga)milyen rendszer megy viszonylag jól XP helyett. Minden nap tanulok valami ujjat eddigi tapasztalatok:nagyon kevés ramot fogyaszt a rendszer midori böngésző nem rossz bár aranyközépút a firefox, a rendszerben az tetszik hogy szinte mindenre van megoldás. Hajrá!!!

3dfx, gone but never forgotten...

(#50710) pocokxx válasza akos86 (#50709) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nekem nem az első linuxos élményem lesz, és egyébként jómagam is Mint párti vagyok. Kérdés, hogy mennyivel nagyobb az erőforrás igénye egy Lubuntunál. (512Mb ramról beszélünk...)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50711) lev258 válasza pocokxx (#50710) üzenetére


lev258
veterán

Én továbbra is a Lubuntura szavazok. Viszont bármelyik rendszert kipróbálhatod telepítés előtt. Van erre opció, amikor boot-olsz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50712) pocokxx válasza lev258 (#50711) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát pendrive-ról bootolva szerintem nem derül ki a "valós sebesség". Mondjuk valószínű nem az OS, hanem a "böngészés" lesz a szűk keresztmetszet...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50713) ubyegon2 válasza pocokxx (#50710) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha Mint párti vagy, abban az XFCE a legkisebb erőforrás igényű, azzal tehetsz egy próbát, de valószinűleg valóban a Lubuntu vagy a Crunchbang++ lesz az igazi, amit a kollégák ajánlottak! ;)

Valóban a böngészést kell nagyon optimalizálni, az szűk keresztmetszet, ahogy mondod.

[ Szerkesztve ]

(#50714) csixy válasza #21078528 (#50641) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
Szeretnék segítséget kérni.
Én ugrottam és felraktam a Slackware 14.2 64 bites verzióját. A telepítés elején beköltözött a zabszem a helyére , de aztán kezdtem ráérezni. Telepítés közben valahol megadtam egy root jelszót , arra emlékszem.
Az os a helyén a partíciójában fent van mind a 9 Giga full, swap az fstabban megtanítva szintén jól, bootsticket nem csináltam, lilot azért se telepítettem. Sikerült belépnem a linux mintbe, volt sudo install-grub és update-grub, így már bootolható mind a 4 linux és a win10, tehát a slackware is. Hurrá!
Most már csak egy kérdésem lenne jelenleg:
Mit kell beírni a darkstar login -nak és mi lesz a jelszava ? ( :W ) :R :((

Szóval hogy lehet usert csinálni, gondolom, hogy ez lenne kérdésem , de zöldfülűként ez csak tipp a részemről.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50715) ubyegon2 válasza csixy (#50714) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mit kell beírni a darkstar login -nak és mi lesz a jelszava ? :DD

Ha nem változtattad meg e gépnevet, akkor ezt adta gépnévnek a slackware. Mindig adni kell hálózati gépnevet minden telepítés elején, ha nem változtatod meg, akkor ad a gép, ez minden disztróbán így van.

Szerintem ilyenkor a root szót kell beírnod és a megadott jelszót. Ha nem, akkor amit megadtál a telepítéskor.
Itt valami ilyesmit írnak.

(#50716) pocokxx válasza ubyegon2 (#50713) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Csak azért válaszként, hogy visszakereshető legyen az előzmény... :)

Megakadtam... LiLi-vel telepítettem pendriveról egy linux swap és egy gyökérnek valót lecsípve a meglévő XP partícióból. A végén azonban a grubot nem akarja feltenni egyik partícióra sem... Mit ronthattam el?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50717) #21078528 válasza csixy (#50714) üzenetére


#21078528
törölt tag

Rootként bejelentkezel, aztán adduser parancs.

Egyébként mi a baj a Liloval? A hiedelmekkel ellentétben folyamatos a fejlesztése, teszi a dolgát, ráadásként 100 éve ugyanaz a konfigurációs állományának a szintaktikája (szemben a GRUB-bal), ezen még az sem változtatott, hogy közben megtanult EFI/GPT-ről tölteni...

Igazán nem érdemes Slack full-installt csinálni (tudom, a telepítő ezt ajánlja bizonytalanoknak), mert rengeteg felesleges cuccot felrak...

[ Szerkesztve ]

(#50718) csixy válasza #21078528 (#50717) üzenetére


csixy
addikt

Jajjjjjjdejó már van user! Most hogy lesz grafikus felület , mondjuk KDE?
Tudom, tudom. Használjak inkább winnyózt. Nade mégis ???? Please! :R :R :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50719) Lathronos válasza csixy (#50718) üzenetére


Lathronos
őstag

startx parancs kiadása után indul valami? Vagy kapsz valami kimenetet?

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50720) Lathronos válasza csixy (#50718) üzenetére


Lathronos
őstag

Na megvan a KDE indítása.

belépsz, majd beírod a következő parancsot: nano /etc/inittab

Lesz egy ilyen sor, ami nincs kommentelve:

id:3:initdefault

átírod erre

id:4:initdefault

CTRL+O kombinációval elmented

CTRL+X-szel kilépsz és újraindítod a reboot parancs beírásával.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50721) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Felraktam tisztán végül a lubit, de a wifit képtelen vagyok működésre bírni... Az a baj, hogy a "fizikai" gombbal nem tudom bekapcsolni sem. Hiába nyomkodom nem reagál semmit. Ötlet?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50722) Lathronos válasza pocokxx (#50721) üzenetére


Lathronos
őstag

Kösd netre a laptopot, majd terminálban a következő parancs aktiválja a broadcom wi-fi-t:

sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50723) pocokxx válasza Lathronos (#50722) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ez már megvolt....

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50724) lev258 válasza pocokxx (#50721) üzenetére


lev258
veterán

Előbb inkább az derüljön ki, milyen wifi van benne.
lspci parancs megfelelő sora.
Addig felesleges bármilyen csomagot telepíteni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50725) pocokxx válasza lev258 (#50724) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, de itt sem hoz ki wifi adaptert. Csak az Ethernet látszik.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50726) lev258 válasza pocokxx (#50725) üzenetére


lev258
veterán

És az lsusb parancs?
Egyébként nem feltétlenül Wireless címszó fog szerepelni, lehet csak Network.
Valamelyikben szerepelnie kell. Nincs tiltva BIOS-ban, esetleg hardveres kapcsoló valahol?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50727) csixy válasza pocokxx (#50725) üzenetére


csixy
addikt

Nekem volt egy öreg acer notim abban még nem volt wifi kártya ,csak egy modemkártya, de a helyére betettem egy wifikártyát és buheráltam bele antennát , a betett kártya nem működött mert állandóan kapta a tiltóbitet. Aztán találtam egy fajta wifikártyát (talán atheros) amiről az egyik érintkezőjét (pinjét) le kellett kaparni és utána már boldogság volt! Keress rá a neten , hátha megvan még valahol ez az infó.

(#50720) Lathronos :

Köszönöm szépen! Délután nekirugaszkodom otthon. :C

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50728) pocokxx válasza lev258 (#50726) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

lsusb-t nem néztem. Sürgősen kellett a gép, így visszaraktam az XP-t. Viszont ezzel is szívókörre kerültem, egyszerűen megszüntette a HP a 10 évnél régebbi termékek támogatását, és a honlapon nincs semmi általuk kiadott driver hozzá. Úgy kell összevadászni mindent... Ráengedtem egy "driver booster"-t, amit egyébként nem túlzottan szeretek, és bár működnek a hardverek, minden kikapcsolásnál kék halált dob... Mára jó lesz, aztán visszakértem későbbre. De, hogy mit kezdek vele, azon még csak gondolkodok...
Van rajta egyébként fizikai kapcsoló, de szerintem kvázi multimédiás kapcsolóként funkcionál: Olyan, mintha driver nélkül kapcsolni sem lehetne.... :W

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#50729) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Ez mit jelent pontosan:

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#50730) spammer válasza Flowtation (#50729) üzenetére


spammer
veterán

Azt, hogy nyitva van store, synaptic vagy más egyéb, ami használja a csomagkezelőt. Zárd be, utána menni fog a frissítés terminálban.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50731) akos86


akos86
aktív tag

Üdv uraim!

Tudna valaki mondani egy olyan programot linux mint alá ami kijelzi a processzor hőmérsékletét?

3dfx, gone but never forgotten...

(#50732) Keef_Lee válasza akos86 (#50731) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Conky managerben is van

(#50733) lev258 válasza pocokxx (#50728) üzenetére


lev258
veterán

Majd azért az lspci-t nézd meg mégegyszer. És a Network szót keresd.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50734) growler válasza akos86 (#50731) üzenetére


growler
őstag

Jobb katt a panelra -> Kisalkalmazások hozzáadása a panelhez -> CPU Temperature indicator

(#50735) justice84


justice84
tag

Sziasztok.
Lubuntu (Ubuntu 14.04.5 LTS) alatt a Gnome Commanderhez kellene egy kis segítség.
Valami oknál fogva nem engedi a fájlokat/ mappákat átnevezni, mögé írni enged de visszatörölni már nem , nincs vala mi ötletetek ez miért lehet?

(#50736) herdsman12


herdsman12
őstag

Debian Jessie Xfce-dusk témánál tudnám egyszerűen javítani a láthatatlan (fehér?) betűket?

(#50737) Vladi válasza pocokxx (#50728) üzenetére


Vladi
nagyúr

Olyat nem lehet, hogy a gép egysezrűen rossz?

link, ezt találtam neked, e szerint a wifinek driver telepítés után mennie kell. Tuti, hogy a pci csatornán van, tehát ha az
lspci
nem látja, akkor halott.
Biosban látszik?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50738) lev258 válasza Vladi (#50737) üzenetére


lev258
veterán

Az lspci-n kívül más paranccsal most ne foglalkozzunk. Amennyiben Broadcom, még mindig lehetséges, hogy a legacy firmware kell hozzá, nem a sima.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50739) csixy válasza pocokxx (#50728) üzenetére


csixy
addikt

link ????

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50740) ooszi


ooszi
senior tag

lev258

Szia meg tudnád mondani hogy mit rontottam el?
GPT-ről MBR -re váltottam, marad a Linux Mint 17.3, mert stabil és működik, a játékok miatt felraktam a Windows 8.1-t a 120 GB SSD-re, csak most ez a problémám:

Így néz ki a part.. tábla:

Vajon az a baj hogy ki hagytam a Bios Grup-t?

BY ooszi

(#50741) ubyegon2 válasza ooszi (#50740) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A saját hozzászólásodban le van írva a megoldás. ;)

forrás gondolom ez volt

Egyébként megbeszéltétek berus.berussal, hogy a másik parancsot használod, ha jól emlékszem.

(#50742) ooszi

:N

[ Szerkesztve ]

(#50742) ooszi válasza ubyegon2 (#50741) üzenetére


ooszi
senior tag

ÓÓÓÓÓ, Baker.

Kivétel, ha a kiterjesztett partícióra jelzi, hogy ROSSZ, ez egy hiba, nem kell vele foglalkozni.

:R :R :R :R

BY ooszi

(#50743) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy htpc-re próbálok linuxot telepíteni. Asrock Q1900-as integrált lap, 4gb rammal, 32GB-os usb3-as pendrivera tettem fel egyelőre a rendszert.
Amire használni szeretném: fájlmegosztás, transmission, böngészés, film és zenelejátszás.
Próbálkoztam a legfrissebb Lubuntuval, de a Sambát nem sikerült beállítani. A netes leírások alapján ha felteszem a Sambát akkor a fájlkezelőben meg kéne jelennie a hálózati megosztásnak, de nincs sehol, se a jobb klikk tulajdonságokban... Illetve a beállítások vagy a rendszer menüben is ott kéne lenni a tutoriál szerint, de oda se került bele. Terminálba beírtam a tesztelő parancsot, azt írta fut a samba. Mivel nem tudtam beállítani így hálózatban nem jelent meg a gép.
Próbáltam LibreElecet is de az meg túl primitív, se böngésző se youtube, csak a kodi. Szóval az nem jó nekem.

Most egy 4.8.0-ás Sabayonnal küzdök. Ezen is úgy indítottam, hogy a csomagtelepítővel megpróbáltam feltenni a sambát. Pedig elvileg van benne, de sehol nincs se a beállításokban se a fájlkezelőben.
Le is töltött egy tar.gz fájlt, de azon kívül, hogy kicsomagoltam nem tudok mit kezdeni vele. Ezen legalább sikerült kicsomagolni, a lubuntu semmit nem tudott kezdeni egy hasonlóval. Mivel nem sikerült ez a módszer néztem másik leírást: egy $sudo equo install samba parancsot adtam ki. Ezzel már kb. 1 órája küzd, 10 percenként úgy megfogja az egész rendszert, hogy az egérmutatón kívül minden megfagy. Nem nagyon értem mit szenved ennyit, mert 11MB-ot írt a csomagra a netes oldala, ez a parancs meg valami 500 megát írt de olyan gyorsan továbbment, hogy nem tudtam elolvasni. A másik bajom a sabayonnal, hogy nem látja a fájlkezelő a hálózati merevlemezt. Windwosról \\nas a neve. A Lubuntu legalább ezt látta.
Miért Sabayon? Ajánlották htpc-re. Nem ragaszkodok hozzá, ha van egyszerűbb is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50744) Vladi válasza Victoryus (#50743) üzenetére


Vladi
nagyúr

Most csak azért, mert nem jutottál dűlőre a sambávan, butaság volt dobni egy működő rendszer.
Sabayont én nem ajánlom.

Inkább már akkor ubuntu, ahhoz van annyi user meg doksi, mint égen a csillag. Azon gyűrd egy kicsit a sambát. Ne ragaszkodj a kattintós módszerhez, nyugodtan nyiss meg config fájlt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50745) CPT.Pirk válasza Victoryus (#50743) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv!

A samba-t nem elég telepíteni, azt egy config fájlal be is kell állítani, sajnos ilyen nehézkes. Ez megvolt? Valamint Lxde-n nem biztos, hogy beépül a jobb klikkes menübe.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50746) #21078528 válasza Victoryus (#50743) üzenetére


#21078528
törölt tag

Aki Sabayont ajánlott neked ilyen célra, annak külön gratulálok...

(#50747) csixy


csixy
addikt

A slackware 14.2-n már elindul a KDE , de a wifit nem tudom rajta beröffenteni a bluetooth kikapcsol bekapcsol. Wifi meg mintha nem is lenne benne. Dugdostam bele USB-s wifi dugókat is de még a jóöreg meztelen ralinkosról sem vesz tudomást.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50748) okoska74 válasza csixy (#50747) üzenetére


okoska74
senior tag

Wi-fi -vel kapcsolatos:
[link]

Telepített kernellel kapcsolatos: (kernel-generic vs kernel-huge) esetleg fordíthatsz is egyet magadnak.
[link]

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#50749) #21078528 válasza csixy (#50747) üzenetére


#21078528
törölt tag

WiFi nem is lesz, míg nem szerkeszted meg a /etc/rc.d/rc.inet1.conf fájlt...
Ha WPA2-őt is használsz, akkor az /etc/wpa_supplicant.conf-ot is szerkeszteni kell.

Nem akarlak csesztetni, de az alapismeretek ilyen hiánya mellett a Slackware egy felesleges kínszenvedés lesz...

[ Szerkesztve ]

(#50750) okoska74 válasza #21078528 (#50749) üzenetére


okoska74
senior tag

Slackware egy felesleges kínszenvedés lesz...
Egy igazi kihívás sok tanulással.
Sok-sok olvasás, kérdezés egy kicsit előrehalad. :)

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.