Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) csixy válasza #21078528 (#50749) üzenetére


csixy
addikt

Köszi, nem kell nekem ez a szenvedés. Megy a darálóba. ... egyenlőre!!
A Mageiát is hagyjam békébe nyugodni?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50752) #21078528 válasza csixy (#50751) üzenetére


#21078528
törölt tag

Az sokkal könnyebb út, de az sem a legegyszerűbb megoldás.
Először is itthon méltánytalanul mellőzött, kevesen tudnak segíteni, és sok az egyedi megoldás benne (URPM csomagkezelő, stb.), ami megint csak nem könnyíti meg a kezdők életét...
Ua. van egy grafikus beállítóközpontja, ami szép és jó, megkönnyíti az életet, ha tudod mit akarsz... ;)

(#50753) csixy válasza #21078528 (#50752) üzenetére


csixy
addikt

Mekktróbállom. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50754) Balion


Balion
senior tag

Össze raktam egy gépet Kaby Lake procival (G4560). Ütközhetek proci végett problémába pl egy Mint 18.1-et feltelepítve?

(#50755) Dave™ válasza Victoryus (#50743) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én rendes Ubuntut használtam ugyanilyen hardveren (igaz SSD-ről), teljesen korrektül futott és ott semmi gond nem volt a Sambával sem. HTPC+mindenes gép volt. Arra figyelj, hogy ha néha teljesen kifagy filmlejátszás alatt, akkor még nincs javítva a kernelben az ezt a sorozatot érintő hiba, és átmenetileg úgy tudod orvosolni, hogy BIOS-ból a CPU energiagazdálkodását C1-re kell állítani.

(#50756) Victoryus válasza CPT.Pirk (#50745) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszi, meg a többieknek is! A config fájlt nem írtam át. Amit néztem tutorialt abban hasonlóan volt leírva, mint windowsnál, jobb gomb tulajdonságok aztán megosztás. Valószínűleg visszateszem a Lubuntut, az elfér kisebb pendrive-on is.

Van egy merevlemezem, amit most egy tp link 3600-as router kezel. A routeren megy a samba meg a transmission kliens. Ezt a lemezt szeretném a htpc-vel használni a router helyett, mert maximum 8-10MB-os olvasási sebességet tud a hardvere, a mini gép meg közel 100MB/s-ot. Azért próbálkozok linux-szal, mert ez a lemez ext4-es, ráadásul nagyon sok film, zene van rajta és nincs hova lementeni egyelőre. Particionálni nem merem, nehogy elszálljon minden adat. Szóval amíg nem lesz hova lementeni róla mindent, addig kéne egy linuxos megoldás. De, ha beválik maradhat a linux is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50757) CPT.Pirk válasza Victoryus (#50756) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

KDE-s disztróban volt nekem alapból Samba a hálózatoknál. Tartalma persze akkor lesz, ha be is konfigolod a sambát, hogy legyen egy működő megosztás. Úgy emlékszem alapból nem jön létre semmi a samba telepítése után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50758) vgergo


vgergo
aktív tag

Sziasztok

Megint gondjaim vannak az Ubuntu-mal. Használat közben egyszer csak nem működik az egérkattintás. Először azt hittem, hogy az egérrel van gond. 3 egérrel is kipróbáltam, de semmi. Kurzor mozog, csak a kattintást nem érzékeli, billentyűzettel nincs gond. Terminálban az xkill parancsnál "xkill unable to grab cursor"
üzenetet kapom. Hogy lehet ezt a problémát megoldani?

Előre is köszi a segítséget!

üdv:
vgergo

(#50759) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Keresgélem a megfelelő disztrót.
Melyiket válasszam?
Ubuntu Mate 16.10
Linux Mint Mate 18

20 éve a Prohardveren

(#50760) ubyegon2 válasza odrif (#50759) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bármelyiket, de először ne a 16.10/18.1 párost válaszd, hanem a 16.04/18-at.

Én inkább a Mint felé hajlanék, mivel egyik saját DE-jük, szerintem jobban össze van csiszolva, mint Ubuntun.
Sokan viszont a Ubuntu Mate-t javasolnák. Gyakorlatilag mindkettő jó, de a fenti párost vedd figyelembe. :)

(#50761) odrif válasza ubyegon2 (#50760) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Esetleg még ez? [link]
Ha már intergrálva van benne minden.

20 éve a Prohardveren

(#50762) safranyek válasza ubyegon2 (#50760) üzenetére


safranyek
tag

A 18.1 mate-el sincs semmi probléma, nyugodtam feltelepítheti.

(#50763) ubyegon2 válasza odrif (#50761) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ha már Cinnamon is fut azon a képen, akkor viszont tényleg a Mint-re szavazok. Azon van a Mintnél a fő hangsúly!

(#50762) safranyek

Nem is mondtam, hogy probléma van vele, viszont lehet, hogy akkor érdemesebb az újabbal kezdeni és ha mégis van probléma vele, mert azért sokaknál már volt, akkor jöhet a 16.04/18.
Az, hogy nálad nem volt vele probléma, az nem sokat nyom a latba, mint ahogy az sem, hogy nálam sincs vele probléma, mármint a 18.1-re gondolok itt csak. Ubuntuból a 17.04-et próbáltam 14.04 után.

Amúgy legalább egy hónapot érdemes kivárni a 18.1-nél.

[ Szerkesztve ]

(#50764) ubyegon2 válasza odrif (#50761) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként Lathronos ft remastereit mégiscsak érdemes kipróbálnod, most látom, hogy 14.04 alapú, az volt az igazán stabil Ubuntu az utóbbi időkben.

Nagy előnye ezeknek a remastereknek, hogy tényleg fogyasztásra készek, jóval több szükséges/hasznos dolog van bennük, mint az alap Ubuntuban, főleg ha az alap DE-t ki tudta belőle szedni maradéktalanul. ;)

[ Szerkesztve ]

(#50765) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség abban, hogy lubuntu alatt hogyan tudom letiltani adott felhasználónál azt, hogy bármit módosítson az asztalon.

Gondolok itt első sorban ikon törlésre, start menü módosításra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50766) ubyegon2 válasza Polllen (#50765) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Nem tudom Lubuntu alatt hogyan tudsz hozzáadni a usereket, de ha te ezt tudod, terminalból a sudo adduser parancs kell hozzá akkor itt leírják amire szükséged van:

Jogosultságok Linux rendszerek alatt

Hozzáférési jogosultságok

chmod

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50767) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#50766) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jogok, felhasználók módosítására szolgáló parancsok:

adduser "felhasználó csoport" : Hozzáadhatjuk a felhasználót az adott csoporthoz.
adduser "új felhasználó neve" : Új felhasználó hozzáadása.
chmod : Jogosultságok beállítása.
chown : Fájl, könyvtár tulajdonosának megváltoztatása.
usermod: A felhasználó accountjának módosítása.
chroot: Parancs futtatása egy másik root könyvtárban.

Ha ismerném a fájlkezelőt Lubuntuban, egyszerűbben le tudnám írni ott hogyan lehet módosítani a mappákhoz, fájlokhoz való hozzáférést. Valaki csak jön, aki használja/ismeri az LXDE-t.

[ Szerkesztve ]

(#50768) Polllen válasza ubyegon2 (#50766) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszönöm! Ez az egyszerű dolog nem is jutott eszembe, hogy simán ne adjak írás jogot a desktophoz. Kiteszem a legfontosabb ikonokat és letiltom a teljes start menüt. Kicsit brute force, de működik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50769) ubyegon2 válasza Polllen (#50768) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Nem számít milyen módon, csak elérd a célod. ;)
Én is mindig ilyen brute force megoldásokat alkalmazok, mivel nem vagyok hozzáértő. Akkor már a Haladó topikban lebzselnék valószínűleg ;] .

Lehet, hogy csak ennyit kellett volna írnom:

ne adj írás jogot a desktophoz

Nem mindig tudom, ki mennyire mélyedt már el a Linuxban! (sokszor adtam már tök noob tanácsokat olyanoknak, akik ezerszer gurubbak nálam) :D

Nem baj, a chmod-os linkek jól jöhetnek másoknak is még!

Én letiltanám az egész /home-ot.

[ Szerkesztve ]

(#50770) Polllen válasza ubyegon2 (#50769) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért jól jött a link is ám! ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50771) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok vettem egy asztali gépet, ami már UEFI-s, beállítottam a BIOS-ba az UEFI-t, UEFI Pendrive ról boot, és ezt az üzenetett kapom:

BY ooszi

(#50772) #21078528 válasza ooszi (#50771) üzenetére


#21078528
törölt tag

Valszeg lát vmi korábbi MBR telepítést, ezért rinyál.
Én mindig előre elkészítem a partíciókat, a telepítéskor már csak megmutatom, és akkor nincsenek ilyen problémák.
Egyáltalán GPT tábla van a lemezen?

(#50773) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Feltettem egy Lubuntut a htpc-re. Telepítettem a sambát, a $ sudo apt-get install samba paranccsal. Próbálom módosítani a conf fájlt, amit írtatok korábban, de nem engedi lementeni a változtatásokat, és nem enged abba a könyvtárba másik fájlt se létrehozni. (etc/samba)
Csináltam egy samba felhasználót is: $ sudo smbpasswd -a vik paranccsal.
Van még egy probléma, su parancsra bekéri a jelszavam, megadom, és azt írja hitelesítési hiba. Egyszer sikerült belépni, mielőtt a samba telepítést elkezdtem, azóta nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50774) CPT.Pirk válasza Victoryus (#50773) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A /etc-be nem lehet csak úgy írni. Amivel szerkeszted, annak adj jogot. Ha terminálban csinálod, akkor az elé is tedd oda a sudo-t, ha nem, akkor azt hiszem gksu programnév a prancs az lxde-n.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50775) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha írok magamnak másik jelszót a fiókkezelőben, akkor is hitelesítési hibát ír terminálban. Én vagyok a rendszergazda, már azt is beállítottam.
Ha nyomok egy alt+F2-őt és beírom hogy gksu gedit /etc/samba/smb.conf azt írja nincs gksu.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50776) spammer válasza Victoryus (#50775) üzenetére


spammer
veterán

Magadnak hiába adsz másik jelszót.

Te csak saját home könyvtáradban (/home/neved) tudsz garázdálkodni. A fájlrendszer többi részén alapvetően csak a root a mindenható. Terminálból sudo kell, ha a saját usereddel akarsz a /home-on kívül variálni (ekkor a saját jelszavadat fogja kérni), vagy át kell váltani root-ra (ekkor a root jelszavát fogja kérni) és akkor tudsz bárhol bármit szerkeszteni.

szerk: konzolban nem kell gksu, az csak grafikus (GUI) programhoz kell, ha GUI-s szövegszerkesztővel/jegyzettömbbel stb. akarod szerkeszteni (a home könyvtáradon kívüli dolgokat). Terminálból/konzolból sudo nano fájlnév lesz a parancs, és a nano szerkesztőt nyitja meg (ami nem GUI-s).

Olvass kicsit utána az alapoknak.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50777) Victoryus válasza spammer (#50776) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ok, köszönöm a segítséget!
Feltettem ezt a gksu-t, kiadtam a parancsot: gksu gedit /etc/samba/smb.conf bekéri a root jelszót, felvillan egy ablak, és ennyi. Annyira gyorsan eltűnik, hogy semmit nem lehet látni mit ír ki.
Végül terminálban sikerült szerkeszteni sudo nano /etc/samba/smb.conf paranccsal, meg lementeni. Hát, akkor se túl felhasználóbarát ez. Olvasom a telepítés lépéseit, és közben azok az alkalmazások nincsenek is fent, amikre hivatkozik, se a gksu se a gedit. Persze lehet ezeket telepíteni, csak fura.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50778) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Még egy kérdésem lenne: beépítettem a korábban a routerem által megosztott lemezt a htpc-be. A Lubuntu kizárólag olvasni tud róla. Mit kéne csinálni vele, hogy lehessen normálisan használni?
Megpróbáltam a következőt: fájlkezelőben media/vik/ ott a mnt tulajdonságainál beállítani, hogy bárki írhassa/olvashassa, de nem képes végrehajtani a parancsot.
Beállítottam a samba conf fájlban is, hogy a megosztott mappa a /media/vik/mnt legyen, de semmilyen mappát nem mutat. Annyi, hogy látni az eszközt hálózaton htpc néven.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50779) CPT.Pirk válasza Victoryus (#50778) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fix módon csatolni a /mnt alá az /etc/fstab fájlban beállítva.

Mi van most az /etc/fstab fájlban és mit ad ki ennek a kimenete:
sudo fdisk -l

*szerk: a gkus lehet nem a megfelelő út lxde-n már régen használtam és kicsit megkopott az lxde tudásom.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50780) Victoryus válasza CPT.Pirk (#50779) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Disk /dev/sda: 698,7 GiB, 750156374016 bytes, 1465149168 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0x6672adaf

Eszköz Indítható Start Vége Szektorok Size Id Típus
/dev/sda1 2048 264191 262144 128M 82 Linux lapozó / Solar
/dev/sda2 264192 1312767 1048576 512M 83 Linux
/dev/sda3 1312768 1465149167 1463836400 698G 83 Linux

Disk /dev/sdb: 28,7 GiB, 30752000000 bytes, 60062500 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0x65eef9c1

Eszköz Indítható Start Vége Szektorok Size Id Típus
/dev/sdb1 * 2048 52283391 52281344 25G 83 Linux
/dev/sdb2 52285438 60061695 7776258 3,7G 5 Kiterjesztett
/dev/sdb5 52285440 60061695 7776256 3,7G 82 Linux lapozó / Solaris

FSTAB:
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sdb1 during installation
UUID=e2828a41-e57e-43ba-88e7-e1429babfeae / ext4 errors=remount-ro 0 1
# swap was on /dev/sdb5 during installation
UUID=70b4d891-0e01-4bf2-b4db-a5748444392f none swap sw 0 0

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50781) CPT.Pirk válasza Victoryus (#50780) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt ki kivel van? Az sda eszköz legnagyobb partícióját szeretnéd írni és olvasni? Ha igen, akkor ez kell az fstabba:

/dev/sda3 /mnt/cucc auto defaults 0 0

És kell egy mappa hozzá, ahová csatol:
sudo mkdir /mnt/cucc

Infó az fstab működéséről: https://wiki.archlinux.org/index.php/Fstab_(Magyar)

*amit az fstabban szerkesztesz, az egy újraindítás után lép életbe.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50782) Victoryus válasza CPT.Pirk (#50781) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm, alakul! Sajnos még mindig nem tökéletes. Vannak olyan fájlok, amiket meg lehet nyitni, míg másokat nem. Felcsatoltam úgy, hogy /mnt/nas lett a neve. Itt a merevlemez gyökerében van ami lejátszható, megnyitható, míg van ami nem. Mindegy milyen fájltípus, van mp3, pdf, jpg is. A mappákban levőkkel sem mindegyikkel boldogul.
Hálózaton keresztül nem látszik még mindig semmi, csak 2 fantom mappa: IPC$ meg print$.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50783) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Még annyi, hogy a 750GB-os merevlemezre a lemezkezelő jó adatokat ír, de a fájlkezelő csak 32.7 GB-ot! Ugye nem vágta tönkre az adatokat??

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50784) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Bocs, hogy 3 lett, de folyamatosan próbálkozok beüzemelni a htpc-t... Ennyi időt eltökölni vele...ha ezt tudom előre hozzá se fogok.
Végül arra jutottam, hogy kitöröltem az fstab-ból a merevlemezt, csináltam egy umountot. Utána manuálisan töröltem a mnt/htpc meg a mnt/nas-t, és csináltam egy mnt/cucc könyvtárat. Ebbe manuálisan csatoltam sudo mount /dev/sda3 /mnt/cucc paranccsal. Így látja mind a 750GB-ot, de a továbbra se lehet mindent megnyitni róla. Vannak mappák, fájlok amiket igen. Ha root joggal indítom az Audacious-t a gksudo-val akkor képes megnyitni mindent.
Hogyan tovább? Ennek a gépnek legalább olyan stabilan kéne működni, mint amikor a routerre volt kötve a hdd. Transmission-t se tudom beüzemelni, meg a samba-t se. Valami jogosultság gondja van, pedig csak egy felhasználó van. A fájlkezelőt nem engedi a gksudo-val elindítani, hogy átállítsam a mappák jogosultságait.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50785) CPT.Pirk válasza Victoryus (#50784) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszer csak sorban.

Mivel a másik gép is Linux volt Ext fájlrendszerrel, lehet egy chown-al meg kellene adnod magad, mint a fájlok tulajdonosát a nem olvasható fájloknál, már ha nem akarod többet visszatenni ezt a hdd-t abba a gépbe.

Valamint mit ír ki a terminálban, ha ott adod ki a gksu parancsot a fájlkezelőhöz? Hátha kiírja, mi a nyűgje.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50786) Victoryus válasza CPT.Pirk (#50785) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

vik@htpc:~$ gksu PCManFM

(gksu:3076): Gtk-WARNING **: Failed to set text from markup due to error parsing markup: Hiba a(z) 1. sor 86. karakterénél: A(z) „b” elem le lett lezárva, de a jelenleg nyitott elem a(z) „big”

(gksu:3076): Gtk-WARNING **: Theme directory imported-Humanity/192 of theme Lubuntu has no size field

(gksu:3076): Gtk-WARNING **: Failed to set text from markup due to error parsing markup: Hiba a(z) 1. sor 86. karakterénél: A(z) „b” elem le lett lezárva, de a jelenleg nyitott elem a(z) „big”
Ezt írja.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#50787) hcl válasza Victoryus (#50778) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

A lényeg, hogy nem jók a jogaid, be kéne állítani, hogy te is tudj írni arra winyóra.
Nincs most időm végigolvasni az egészet, de chown és chmod lesz a barátod, mondjuk sudo chmod -R 777 könyvtár_ahova_a_winyót_csatoltad , és sudo chown teusered:teusered könyvtár_ahova_a_winyót_csatoltad . Kicsit barbár, és nem túl jó megoldás, de így mindenre lesz írás-olvasás-futtatás jogod azon a winyón :D Ha nem működik a gksu, akkor is megy ezzel.

Nano amúgy elég felhasználóbarát, ha nincs más :) Nem értem, a gksu miért nem megy nálad.
Kipróbáltam, itt gksu pcmanfm és gksudo pcmanfm is működik

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#50788) hcl válasza Victoryus (#50778) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Samba : azt a mappát osztod meg, amibe az új winyót csatoltad? Mert ha valami jog baja van, akkor nem fogja látni, vagy ha látja, nem tudsz belemenni, vagy írni bele.

Nálam ennyi a samba konfig :

[cuccokz]
comment = Cuccokz
path = /store
guest ok = yes
read only = no

Nem szórakoztam smbpasswd-vel, úgyis csak a belső hálón lehet elérni...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#50789) ubyegon2 válasza Victoryus (#50786) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A programneveket egyébként miért írod ennyi nagy betűvel? Úgy soha nem fogja indítani! Terminalba csak bizonyos kapcsolók esetén kell nagybetűket írni szerintem, de majd a guruk kijavítanak, ha nem így van.

gksu GeDit - nem indul
gksu gedit - indul

inxi -f és a inxi -F teljesen mást fog kiírni.

Egyébként ezek a Gtk-WARNING-ok nem hibák, nem kell velük foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#50790) hcl válasza ubyegon2 (#50789) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valóban a pcmanfm -et nem kell nagybetűvel írnia a gksudo után.

Mutogatni való hater díszpinty

(#50791) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#50789) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az FSTAB-ot egyébként hogyan szerkesztetted? Az OK, hogy az Archwiki alapján, de annyira azért az sem egyszerű, mint ahogy Kapitány gondolja. ;)

cat /etc/fstab kimenet kéne

(#50790) hcl

Furcsállottam is, hogy nem veszitek észre :P Amúgy nem is akartam hozzászólni, mert megosztásokhoz nem értek. Azt sem tudom elképzelni, fórumtársunk milyen indíttatásból írta be ilyen cifrán, mert sehol nem olvasni hasonlót! :U

[ Szerkesztve ]

(#50792) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#50791) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De há mágyárú ván! ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50793) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#50792) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mágyárul persze, de láthatod, hogy kollégánk még a terminalos indítással is bukdácsolgat. (nem bántásból mondom, elvégre ez a kezdő topik)

Olvastam én már sok leírást magyarul, de fel kellett adnom egy félóra múlva. Nem lehet mindenki genie. :D

Gyakorlatilag a terminalos parancsok manjai is lehetnének magyarul, nem értené jobban az átlag user, mer' én se értem, márpedig amit én nem értek, azt egy kezdő nem érti a személyemben, ebből indulok ki!

Speciel a fstab leírást értem, még az eredeti Archwikiből is, de ennek más oka van, nem az, hogy nem tudok englisül.

Pár napja volt éppen itt, hogy egyik fórumtársunk YT video alapján olyan fsatb-ot rettyintett, hogy csak pislogtam egy ideig. Nem hitte el nekem, hogy az elképzelhetetlen, hogy működjön.....rebootolt. :U

[ Szerkesztve ]

(#50794) csixy


csixy
addikt

A vinetricksből melyik dll-t kell felrakni, hogy problémamentesen fussanak az exe-k?

mfc42 ??

Szépen feltelepült az irfanview, de nem tudom indítani.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50795) CPT.Pirk válasza csixy (#50794) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Indítsd el terminálból a wine irfanview paranccsal, és nézd meg hátha kiírja, hogy mi kell neki. Meg a Wine appdb oldalán is megnézheted, hogy mit kell felrakni hozzá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50796) csixy válasza CPT.Pirk (#50795) üzenetére


csixy
addikt

Linux mintben összejött az mfc42-vel , pedig itt én telepítettem a wine-t synaptickkal, a bodhi linuxban meg az előtelepített wine bex@rt, sőt utána bodhi linux is begorombult és már a linuxos alkalmazásokat sem akarja futtatni. No bedarálom én ezt a bodhi nevű izét!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50797) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget adott a sulixerver miképpen lehetne hozzá kapcsolni a Ubuntu 16.04 Érettségi Remix kokányolt rendszert.Van egy rövid leírás az itteni dokumentumok között de még így sem világos.

(#50798) Lathronos válasza csixy (#50796) üzenetére


Lathronos
őstag

Csak a régi XP-s szoftver verziók(abból is csak nagyon kevés) futnak WINE-nal. Kerees régebbi IrfanView-et. Amúgy ott az XnViewMP mint alternatíva, abból van deb csomag is. Az oldal alján jobb oldalon találod

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50799) Lathronos válasza qwertly (#50797) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Nem tudom, hány rendszergazda van itt rajtad kívül, de a haladó topic-ban nagyobb eséllyel kapsz választ.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#50800) hcl válasza Lathronos (#50798) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nana, sok újabb cucc is fut wine-el.

Különben a Gwenview érdemes Linuxra + kipi-plugins. Naptárat készít, átméretez, forgat, minden.

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.