Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) ubyegon2 válasza mefistofeles (#49100) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:)

Olvassátok már el a fórumtárs első hsz-ét figyelmesebben!

Nem írta, milyen win telepítőt akar, minimum a verziószám ott lehetne. ( winesek szokták írni büszkén, hogy mit használnak )

Hogyan akarja kiírni, ha nincs semmilyen win-je? Mit ír ki? Letöltésről szó sem esett Linux alatt.
Ha van win, akkor miért nem azt telepíti?

Tényleg nem kekeckedni akarok, de miről van itt szó igazából? nekem logikailag teljesen zöld az egész kérdéssor, mert életszerűtlen alapokon nyugszik

Megkérdezném, mekkora volt az a pendrive, amin a Kali-t vitték, de kiderülne, hogy minimum 2 gigás volt....Linuxot rutinos szakik arra tesznek, márpedig aki Kalival járkál, az rutinos! ;) aki tudja, mi ebben a logikai bukfenc, tartsa magában

(#49099) Vladi

Főnök! Ez az abszolút kezdő topik, itt nem csak kockák vannak! :N Én speciel autodidakta laika vagyok, nulla informatikai tudással és előképzettséggel.

[ Szerkesztve ]

(#49102) Vladi válasza ubyegon2 (#49101) üzenetére


Vladi
nagyúr

persze, te is rendszeresen jársz ide. ;]
link

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49103) ubyegon2 válasza Vladi (#49102) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a muzikális élmény volt a nap fénypontja egyébként! :Y CPg - nem is hallottam még erről

amúgy az is rendszeres, ha negyedévente jövök, de mindig
(különben meg úgy tűnik sokszor, hogy hiába járok ide) :P

[ Szerkesztve ]

(#49104) scorpfrase válasza ubyegon2 (#49101) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Akkor fussunk neki még egyszer, mert állítólag értelmes emberek vagyunk.

Erre van szükség? Rendben, win7-ről van szó, bár tényleg nem értem.
Olyan ember vagyok, aki azt hozza szóba, ami fontos. Nem esett szó letöltésről, mondjuk mert megvan az ISO file. Amit ugye ki is írnék pendrive-ra, ha végre valaki elmagyarázná egy laikusnak, hogyan kell. De kezdem belátni azt, hogy rossz helyen várom a segítséget.

Nem tudom, mekkora volt a pen, de talán 8 gigás. Nem tudom, miért fontos, de akkor most már ezt is tudod.

Akkor jelenleg kénytelen leszek ezt használni? Vagy esetleg van valaki aki segít?

[ Szerkesztve ]

(#49105) CPT.Pirk válasza scorpfrase (#49104) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a Kali nem egy egyszerű eset, de elvileg megoldható a WinUSB telepítése, azzal meg ki tudod írni az iso-t. A dd-s megoldást amit írtam korábban azt felejtsd el, ahogy látom én is rosszul tudtam. :)

Kettő igen bonyolult után találtam ezt a leírást. Ha szerencséd van, egyből menni fog. [link]
sudo add-apt-repository ppa:colingille/freshlight
sudo apt-get update
sudo apt-get install winusb

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49106) lev258 válasza scorpfrase (#49104) üzenetére


lev258
veterán

[link]
Talán segít (nem csak Windows 10-hez jó).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49107) King Unique válasza scorpfrase (#49104) üzenetére


King Unique
titán

Én fentebb adtam már egy bőven kielégítő választ. ;)

Amúgy a kolléga által javasolt dd kiírás nem jó Windows telepítőkhöz, azzal még a 10-es sem bootol, nemhogy a 7-es. Linux ISO-k esetén viszont már használható ez a módszer.

[ Szerkesztve ]

(#49108) scorpfrase válasza King Unique (#49107) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Igen, de mint mondtam, kezdő vagyok. Mintha az ilyeneknek szólna a topik.
Unetbootin. OK, a linkelt oldalról letöltve, hogyan tovább?

lev258
CPT.Pirk

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#49109) Vladi válasza scorpfrase (#49108) üzenetére


Vladi
nagyúr

unetbootint találtam én is, azzal elvileg meg tudod csinálni. Már ha fel tudod telepíteni kalira.
Kéne velemi csomagkezelő ha van. Hátha van csomag kalira. ntfs-re kéne formázni a pent is.

Ha nem, akkor marad a 0. megoldás.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49110) King Unique válasza scorpfrase (#49108) üzenetére


King Unique
titán

A Win7 ISO-hoz a 494-es verzió működött, ha jól emlékszem, de lehet a legújabbal is már ok. A program használatát meg szerintem nem kell magyarázni. Betallózód az ISO-t a home (célszerű előtte odamásolni) mappából, kiválasztod a célmeghajtót (pendrive), aztán mehet az írás.

Illetve a korábbi hozzászólás harmadik bekezdésében voltak a boot módra, fájlrendszerre vonatkozó információk, viszont nálad pl. előbbi sem ismert. Továbbá a WinUSB mostani verziója nem tudom milyen, de a korábbinál ezt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#49111) herdsman12


herdsman12
őstag

Egyszer már volt egy becsődölt kisérletem Jessie stabil verzióra újabb smtube telepítésével.
Akkor a forráskódból telepítés sokk(!) volt.
Szétnéztem smtube oldalon és megtaláltam, amit régebben nem:
Click here to see packages for other distros
Katt a Debian ikonra, jó puskát csináltak.
Most van egy youtube képes SMTube telepítve, igaz, hogy az SMPlayer-el megakad, megáll a kép, de a VLC-n simán megy a lejátszás.
Elkövettem valami merényletet, vagy jó ez így?

(#49112) Kronk


Kronk
őstag

Még egy kérdésem lenne, hol a hiba a parancsban?

scp -r root@192.168.1.6:/i-data/md0/nfs/ /media/7ffc2d93-7775-439d-b1b9-804555a660a0/share/
root@192.168.1.6's password:
sh: scp: command not found

A jelszó biztosan jó, egy távoli könyvtárat szerettem volna a localra másolni.

http://totesz.myminicity.com/

(#49113) scorpfrase válasza Vladi (#49109) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Unetbootin letöltésével nincs gond,mert az megvan,már csak valahogy fel kellene varázsolnom a gépre.
Na jó, ismerem a csomagkezelőt, igen, mert olvastam fórumot,de ezen vagy nincs, vagy nem találom.

(#49114) Vladi válasza scorpfrase (#49113) üzenetére


Vladi
nagyúr

A 49089-ben már azt nyomkodtad. apt-get

amúgy:
system tools > add/remove software

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49115) King Unique válasza scorpfrase (#49113) üzenetére


King Unique
titán

A 494-es verzió "portable", annál elvileg csak dupla klikk kell és indul. Legalábbis Mint & Ubuntu alatt működött, de Kali Linuxnál még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#49116) scorpfrase válasza Vladi (#49114) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Mit nyomkodtam?
OK, system tools. Viszont azt nem találom.

King Unique
Azt írja, válasszak alkalmazást. Nem indul dupla kattintással.

(#49117) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok!

Egy iskolai csengo gepen linux mint fut es a crontabba beirtuk a csengeteseket.
Azt szeretnem kerdezni, hogy az idopontokat idorendi sorrendben kell beirni vagy lehet ossze vissza pl. 12:25, 13:05, 12:45...

Elore is koszonom!

(#49118) CPT.Pirk válasza Vladi (#49114) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kali csomagjai közül dobták az unetbootint.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49119) lev258 válasza scorpfrase (#49116) üzenetére


lev258
veterán

Jobb gomb, Tulajdonságok, Jogosultságok és lesz egy opció a Futtathatósággal kapcsolatban, amit be kell jelölni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49120) CPT.Pirk válasza scorpfrase (#49108) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szívesen, de működik?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49121) King Unique válasza scorpfrase (#49116) üzenetére


King Unique
titán

Ja igen, az lemaradt, hogy ehhez futtathatóvá kell tenni. Jobb klikk a fájlon és egy másik program mintájára be kell jelölni. Illetve ezen leírás alapján lehet akár terminálból is indítani. Ha az alapértelmezett mappába lett letöltve, akkor így néz ki a parancs:

gksudo ~/Downloads/unetbootin-linux-494

Amúgy nézegettem tegnap ezt az új WinUSB programot. Míg a korábbi NTFS-re, addig ez erővel FAT32-re formázza a pendrive-ot + lba flaget tesz rá. Valamint csak úgy volt hajlandó kiírni, ha előtte a partíciót leválasztottam az umount paranccsal, mint ahogyan a dd írásnál szokás. Aztán az írás végén mindig dobott valami hibaüzenetet. De utóbbi nem egyedi eset, mert máshol is volt rá panasz. Ennek ellenére pl. a Win10 bebootolt a pendrive-ról, bár annál nyilván nem nehéz összehozni.

Valamint ezen hozzászólás B. pontjában említett módszerrel is akár megoldható a dolog. Legacy mód esetén ez működhet, bár a bootoláshoz szükséges paraméterek terén lehetnek eltérések a hardverből adódóan. A legtöbb gép pl. UEFI-ben csak FAT32-re formázott pendrive-ról tud bootolni, ellenben vannak olyan vasak, amelyeknél akár NTFS-ről is megy. Sőt, a W7-nél Legacy-ban még aktív partíció sem feltétlen kell nekik.

Továbbá, ha más nem megy, akkor a DVD-ről való telepítés szintén opció. Ott az ISO kiírását nyilván nem nagyon lehet elrontani és a korábban említett cikkben le van írva a módja.

[ Szerkesztve ]

(#49122) #21078528 válasza fodor0410 (#49117) üzenetére


#21078528
törölt tag

Őőőő ez nekem nem egészen kerek...
az /etc/crontab fájlnak ez a szintaktikája:

* * * * * parancs
- - - - -
| | | | |
| | | | +----- a hét napja (0 - 6)
| | | +------- hónap (1 - 12)
| | +--------- nap (1 - 31)
| +----------- óra (0 - 23)
+------------- perc (0 - 59)

Tehát mondjuk legyen csengetés minden nap 12:25-kor és 12:45-kor:

25,45 12 * * * /usr/bin/csenget

(#49123) scorpfrase válasza CPT.Pirk (#49120) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Nos.
A linkről letöltve ugye nem indult el,de jobb klikk után nyomogattam mindent össze-vissza. :)
Olvasás, és írás, meg futtathatóság és hasonlók.
Elindult a Unetbootin,köszönöm.

Na, és akkor most elméleti síkon mennék tovább,mert így,hogy van sikerélmény,annyira már nem utálom a Linuxot.
Ha arről lenne szó,hogy használni szeretném,hogyan lehetne felhasználóbaráttá tenni?
Gondolok itt valami képszerkesztőre (Paint jellegű), szövegszerkesztő - OpenOffice pl., de hogy tölteném le -, hasonlókra.

Ez már csak elméleti síkon, ha van rám időtök. :)

Illetve, mit tudok kezdeni a flash hiányával? Arra konkrétan most is szükségem lenne, még mielőtt felteszem a wint.

[ Szerkesztve ]

(#49124) lev258 válasza scorpfrase (#49123) üzenetére


lev258
veterán

Felhasználóbaráttá?
A Kali helyett felteszel egy Ubuntu variánst vagy Linux Mint-et (van többféle felület mindkettőhöz).
Szerintem nem sok ember van a fórumon, aki belevágna a Kali-ba. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49125) scorpfrase válasza lev258 (#49124) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Értem.
Esetleg erre flash,addig,amíg használom?

(#49126) lev258 válasza scorpfrase (#49125) üzenetére


lev258
veterán

Böngészőfüggő a dolog. Nálad most melyik van?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49127) scorpfrase válasza lev258 (#49126) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Iceweasel.

(#49128) lev258 válasza scorpfrase (#49127) üzenetére


lev258
veterán

Ha minden igaz, úgy kell telepíteni, mint a Firefox-hoz..
sudo apt-get install flashplugin-installer, vagy sudo apt-get install adobe-flashplugin

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49129) scorpfrase válasza lev258 (#49128) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Nekem ez valahogy sehogy se jön össze.
Idáig bármit szerettem volna így telepíteni, ez volt a válasz:

sudo apt-get install flashplugin-installer
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
E: Ez a csomag nem található: flashplugin-installer

(#49130) lev258 válasza scorpfrase (#49129) üzenetére


lev258
veterán

Na jó, hagyományos módszer. :P
[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49131) ubyegon2 válasza lev258 (#49124) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kali olyan, mint a Debian, ha nem csak 2 GB-os pendrive-ok lennének most nálam, már rég felraktam volna, hogy lássam, hogyan tudja fórumtárs megoldani, mert már olyan rég volt fenn, hogy nem nagyon emlékszem rá. Jobban bejött a CSI nélküli Jessie, az maradt. ;)

Igazából azt sem tudjuk, hogy a fórumtársnak a Sana van-e fenn...

Ha nem írná folyton azt a fórumtárs, hogy utálja a Linuxot, akkor átformáznám a 32 GB-os pent...azért Linuxos fórumon úgy segítséget kérni, hogy amúgy utálom a Linuxot! :C

[ Szerkesztve ]

(#49132) ubyegon2 válasza herdsman12 (#49111) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elkövettem valami merényletet, vagy jó ez így?

Ha működik, akkor jó, nem? ;)

Csak jelzés szintjén, ez kifejezetten Debian topikos téma amúgy.

(#49133) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#49131) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem. A látottak (pl. kali csomagadatbázisa) alapján a Debian sokkal barátságosabb, mint ez a Kali. Egyszerűen nem arra csinálták a Kali-t, hogy azt használd "fő" oprendszernek, illetve akinek egy ilyen penetration teszting toolra van szüksége, az valszeg meg tudja oldani a sok apróságot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49134) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#49133) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad lehet, én amikor használtam, nem nagyon adogattam hozzá csomagokat(alapból is jól tele volt pakolva), de látva a külön sources list-jét, értem már mire gondolsz! :)

Akinek viszont ezekből a spéci programokból kell valami, biztosan örömmel használja.

[ Szerkesztve ]

(#49135) King Unique válasza scorpfrase (#49129) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi idő alatt már rég le lehetett volna tölteni pl. egy Mint Cinnamon kiadást és telepíteni. Azért az, illetve a felülete inkább fekszik egy Windowshoz szokott usernek, mint ez a K betűs csoda... Előbbiben van Firefox, illetve aszem flash plugin is. Valamint a régi 11.2-es helyett akár újabbat is fel lehet tenni.

(#49131) ubyegon2:
Ezen ne múljon, van light verzió is a letöltéseknél... ;]

Amúgy nekem 2016.1 64 bites ISO-m van, de azt kibontva nincs benne EFI mappa és nálam nem bootol UEFI módban. Most töltöm a 2016.2-es verziót, nagyon kíváncsi vagyok... :D

[ Szerkesztve ]

(#49136) ubyegon2 válasza King Unique (#49135) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezen tényleg nem fog múlni. :N

Régebben nem volt ilyen light verzió, ha jól emlékszem. Az a bibi, hogy light dolgokat nem szeretem semmiben. ;] Azért, ha nagyon kéne, egy 2 gigás pendrive-ra fel tudnám tenni, így köszi a tippet!

Egyébként használod a benne lévő elég spéci programokat? Nem semmi kínálat van belőlük a disztróban. :Y

[ Szerkesztve ]

(#49137) King Unique válasza ubyegon2 (#49136) üzenetére


King Unique
titán

Én csak pár alkalommal próbálgattam a live rendszert, illetve 1x telepítettem fel rendesen, de csak rövid időre és nem mélyedtem bele a használatába. Ez amúgy sem napi használatra való, max. annak, aki ilyen spéci dolgokkal ügyködik. Na meg nem szeretem a Debian telepítőket, mert nálam valamiért belerondítanak a már telepített Ubuntu és társai működésébe...

[ Szerkesztve ]

(#49138) ubyegon2 válasza King Unique (#49137) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na meg nem szeretem a Debian telepítőket, mert nálam valamiért belerondítanak a már telepített Ubuntu és társai működésébe...

Ez kicsit olyan wines dolog, Debiannak amúgy valóban elég érdekes a grafikus telepítője, erősen szokni kell. Még a Wheezy-vel jártam úgy, hogy live módból próbáltam telepíteni és nem akarta a GRUB-ot felrakni. Persze tanult fórumtársak mondták egyből, hogy ha telepíteni akarom, akkor indítsam újra, ne live-ból telepítsem. :)

Azért meg kell mondjam, a sources.list-ekkel repositoryk-kal való variálás, telepítgetés/frissítgetés az utólérhetetlen élmény, persze csak akkor, ha van másik oprendszered! ;)

[ Szerkesztve ]

(#49139) scorpfrase


scorpfrase
kezdő

Halihó.
Van egy kis változás,és újfent szeretnék segítséget kérni.
Na, szóval az történt,hogy meguntam az egészet, és telepítettem egy Ubuntu 16.04-et.
Elkezdtem vele ismerkedni,és bár semmi jónak nem vagyok az elrontója,szükségem van valamire,amit ismerek.
Arra gondoltam,hogy ez mellé telepíteném fel a windows-t,és 2 kérdésem.
Az egyik az, hogy a telepítés során az egész vincseszter ki lett jelölve, tehát hogyan tudnék létrehozni egy másik partíciót a windows-nak?
A másik kérdés pedig az,hogy szeretnék megírni egy DVD lemezt, amin jelenleg van valami. Szóval arra lennék kíváncsi,hogy milyen programmal tudnám törölni és megírni ezt a lemezt?

(#49140) King Unique válasza scorpfrase (#49139) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Először célszerű a Windowst, majd utána a Linuxot telepíteni. Erre vannak jó kis leírások —► [link], [link], [link]. Ellenkező esetben a Windows felülírja a GRUB-ot és nem fog indulni a Linux. Bár utólag újra lehet telepíteni pl. egy live rendszerről.

Partíciók machinálásához ott a GParted, amelynek most nem részletezném a használatát. Van a neten több leírás, videó stb. róla. Telepíteni lehet például terminálból is:

sudo apt-get update
sudo apt-get install gparted

Optikai lemezek kezelgetéséhez meg ott van például a Brasero. De törölni és újraírni nyilván csak az újraírható (+/- RW) lemezeket lehet. Vagy akár a DVD-RAM-ot is, de az más téma.

Látom sikerült megint jól beválasztani, nem lett volna jobb a javasolt Mint? :)

[ Szerkesztve ]

(#49141) scorpfrase válasza King Unique (#49140) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Köszönöm.

Közben keresgéltem, a GnomeBakert javasolták, elvileg most települ.
Igen, windows után már megy a Linux telepítés, csak nem akartam ezt törölni, és újrakezdeni,de mivel tényleg nem nagyon értek hozzá, marad ez.
Win7 alatt lehet létrehozni új partíciót program nélkül, szóval az már menni fog.

Megnézem a DVD írót, amit javasoltál.
Köszönöm.

(#49142) King Unique válasza scorpfrase (#49141) üzenetére


King Unique
titán

Nem ismerem ezt a GnomeBaker programot, de attól még nyilván lehet jó. Illetve további opció még a K3b.

Nem muszáj letörölni, mert mint mondtam, utólag újra lehet telepíteni a lemezre a GRUB-ot és beállítani a szükséges dolgokat. De, ha belefér, akkor a javasolt sorrend szerint is megoldható a telepítés. Utóbbinál Windows alatt a leválasztott partíciót nem kell formázni, elég ha nem lefoglalt (unallocated).

[ Szerkesztve ]

(#49143) ubyegon2 válasza scorpfrase (#49141) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Közben keresgéltem, a GnomeBakert javasolták, elvileg most települ.

Ha sok helyen olvasgatsz, érdeklődsz és mindenhonnan beleraksz egy kicsit a rendszeredbe, abból katyvaz lesz. ;)

Win7 alatt lehet létrehozni új partíciót program nélkül

A windowsos parancssorra (command shell) gondolsz?
mert egyébként winben is csak gui-s segédprogram csinálja, amire te gondolsz, ugyanúgy van ez Linux esetén is, itt is van a terminal meg a gui-s program. x mennyiségű segédprogram bele van integrálva a win telepítőbe is és a desktop Linuxok telepítőjébe is, a különbség az, hogy Linux esetén ezen programok jó részét lehet törölni/cserélni.

Annak viszont örülök, hogy megoldódtak a telepítéssel kapcsolatos gondjaid. :)

[ Szerkesztve ]

(#49144) scorpfrase válasza King Unique (#49142) üzenetére


scorpfrase
kezdő

A helyzet a következő: a Brasero nem ismeri fel a meghajtót/lemezt.
Megpróbáltam törölni a lemezt - jobb klikk, formázás -, de nem akar összejönni:

Error wiping device: Command-line `wipefs -a "/dev/sr0"' exited with non-zero exit status 1: wipefs: error: /dev/sr0: probing initialization failed: Írásvédett fájlrendszer
(udisks-error-quark, 0)

Hogyan lehet elérni, hogy ne legyen írásvédett?
Na igen, értem,hogy lehet utólag lemezre telepíteni a GRUB-ot, de ahogy olvasgattam, sokkal egyszerűbb, ha először a win van fent. Kínai ez még nekem.

ubyegon2
csak próbálkozom, aztán szerintem törlök, teszek fel win-t, és utána ubuntut.
Windows-on a lemezkezelőben lehet zsugorítani, így létrehozva az új partíciót, ezt már párszor eljátszottam, szóval szerintem maradok ennél a sorrendnél.
Hát, annak én is örülök, hogy megoldódott a gond, ez a Kali vagy mi a lótusz nem nekem való. :)

(#49145) King Unique válasza scorpfrase (#49144) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk arról nem esett szó, hogy milyen optikai lemez, illetve jó / olvasható-e egyáltalán stb.? Valamint, ha már laptop, akkor az azokban lévő slim DVD-meghajtók nem feltétlenül a legjobbak. Az enyémben lévő pl. alig / nem akar beolvasni sok lemezt, ellenben egy normál méretű USB-s változat meg simán olvassa őket.

Ha a Brasero nem boldogul vele, akkor első körben érdemes lenne a többi programmal megpróbálni, hátha azok igen.

A fórumtárs egyébként csak arra célzott, hogy a beépített lemezkezelő is egy program. Te meg nyilván külső programra értetted. Egyébként utóbbiak jobbak és sokkal többet tudnak. De az említett művelethez elég általában a beépített tool is.

Amúgy, ha már úgyis újraraksz mindent, akkor akár a Linux Mint (Cinnamon) is kipróbálható. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49146) scorpfrase válasza King Unique (#49145) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Egy "ezer éves" Toshiba laptopról van szó, meg egy DVD lemezről, ami amúgy megy szépen, legalábbis idáig nem volt vele gond (Egyikkel sem).

Más: letöltöttem egy magyar nyelvi csomagot, de nagyon sok minden még mindig angol. Nincsen vele gond, e ha már magyar, akkor legyen magyar.
Van rá valami varázslat?

(#49147) King Unique válasza scorpfrase (#49146) üzenetére


King Unique
titán

A DVD önmagában nem sok infó és ha törölni akarod, akkor nyilván újraírhatónak kell lennie. Egy régi laptopban meg ki tudja mennyire szuperál jól az optikai meghajtó...? Ha más lemezeket gond nélkül visz, illetve az említett DVD sem karcos stb., akkor lehet akár a program hibája is.

A Brasero nálam szép magyar volt, amikor legutóbb használtam. Vagy mire érted, netán a rendszerre? Ha telepítésnél magyar nyelvet választottál ki, illetve volt közben net, akkor a nyelvi csomagokat letölti és utána magyar lesz. Legalábbis eddig azt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#49148) scorpfrase válasza King Unique (#49147) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Ja, sorry, egy Verbatim DVD RW-ről van szó.
Idáig nem volt gond, mondjuk az windows alatt történt, de minden további nélkül írtam lemezt. A lemez amúgy nem karcos.

A Brasero magyar volt, de pl a Firefox nem. Telepítés közben volt net, szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#49149) ubyegon2 válasza scorpfrase (#49148) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Telepítsd terminal-ból a sudo apt-get install firefox-locale-hu paranccsal a nyelvi csomagot. Lehet, hogy nincs fenn valamiért...

Ha fenn van, azt írja a terminal, akkor a FF-ban kell átállítani a nyelvet. Bár ezt biztosan ismered, nem Linux specialitás. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49150) scorpfrase válasza ubyegon2 (#49149) üzenetére


scorpfrase
kezdő

Köszönöm, megpróbálom.

Következő: miért van az,hogy elég gyakran lefagy, de annyira, hogy csak a kikapcsoló gomb használ?
Kicsit idegesítő, meg az is, hogy 5 percenként elveszíti a wifi jelet.

Indításnál pedig valami "Rendszerprogram hiba" fogad.

Megoldom, szerintem, bár idáig még nem volt gondom a Firefox nyelvével.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.