Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Dißnäëß válasza ubyegon2 (#64996) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ennyi, bárhogy állítom, nem tudok kihozni belőle többet. A másik dekódolásra átállítva (VLC) 30-40% között húzza a CPU-t, szóval default-on maga által kiválasztva és így hagyva a legjobb most. Kicsit öreg VGA, még ez is jó tőle :)

:R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#65002) CPT.Pirk válasza Plasticbomb (#65000) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hy.

Valószínűleg nem lett volna szükséged a -pro driverre, azt leginkább a céges partnereinek tartja fent az AMD, az alapból meglévő nyílt driverrel frankón lehet játszani. Mindegy, ha már bekapcsoltad, akkor maradj annál.

Ez a kis egyszerű .sh fájlos megoldás van a venti szabályzásra: https://github.com/DominiLux/amdgpu-pro-fans - ott le is írják a használatát.

VLC meg egyéb appok okozta kifagyás az gyakori probléma? Mert ilyennek nem igazán kellene történnie. Megnézném a dmesg kimenetét a fagyás pillanatában, hátha írt valamit. Az összefoglalóban találsz erre helpet.

A proton kibogarászása még nekem is hátra van. Már akartam vele foglalkozni, csak még nem jutottam oda, mert amikkel most játszok, azok mennek alapból is Linuxon. :)

Hőmérsékletekre:
sudo apt install lm-sensors hddtemp
sudo apt install psensor
https://www.tecmint.com/psensor-monitors-hardware-temperature-in-linux/

Ha ennél szebb megoldás kell, akkor a Conky-t nézd meg, de azt neked kell beállítgatni: https://itsfoss.com/conky-gui-ubuntu-1304/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65003) ubyegon2 válasza Dißnäëß (#65001) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennyi, bárhogy állítom, nem tudok kihozni belőle többet.

OK, sejtettem, hogy a 10-15% lesz a legjobb, de ki kellett próbálni és az is megnyugtató amúgy, hogy a rendszer a megfelelőbbet rakta fel, a va-api-t. Szerintem Kapitánynak nem volt még ilyen régi kártyája, azért sokallta a 15%-ot! :N Nekem volt anno, de akkor az ATI/AMD-t elég mostohán kezelte a Debian. Is.

ezt akkor gondolom megcsináltad tegnap:

Firefox OpenGL kompozittállásának bekapcsolása

[ Szerkesztve ]

(#65004) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#65003) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem a kártya kora érdekes, hanem a rajta lévő UVD egység. Azon UVD2 van, amivel akár pip módban egyszerre két fullhd bitfolyamot is fel tud dolgozni. Kicsit sokalltam az ezzel járó proci terhelést, de úgy látszik ez ilyen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65005) lev258 válasza Plasticbomb (#65000) üzenetére


lev258
veterán

A Pro driver már nem ajánlott játékosoknak sem. Emellett gondok lehetnek belőle kernelfrissítésnél.
Nézd meg az I-Nex-et. AIDA alternatíva.
A fagyás miatt én futtatnék egy Memtest-et is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65006) cigam


cigam
félisten

Nem használom az evolution-t, így eltávolítottam, de pár dolog fent(és futva!) maradt:

Ez normális, vagy a sallangot is le lehet szedni valahogy?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65007) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Google fejlesztői instabilnak tartják a nouveau (a nyílt nVidia) drivert, így letiltják a Chrome-ban a hardveres gyorsítást ezzel a driverrel. [https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Chrome-Blacklisting-Nouveau]
A cikk szerint különösen a régi Mesa-t tartalmazó disztrók okozzák a problémát a bennük lévő régebbi driver miatt.

cigam: apt autoremove?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65008) cigam válasza CPT.Pirk (#65007) üzenetére


cigam
félisten

Sokminden mást levett pl. az imagemagick-et a gtkspell-t a samba-libe-et de semmi evolution jellegűt. Itt azt írják, hogy a Gnome többi funkciójához kell.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65009) CPT.Pirk válasza cigam (#65008) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor ez nem bug, hanem feature. :) Gnome... ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65010) ubyegon2 válasza lev258 (#65005) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez az I-Nex működik amúgy? Én 16.04 alap felett már nem tudtam használni.

(#65011) kemotox


kemotox
addikt

Azzal mit lehet kezdeni, ha az ls nem listázza ki a rejtett fájlokat? Seggnyalódisztrókban ez alapból így volt (mármint, hogy megjelentek a dotfájlok is), sysadminárcsnál nem működik.

(#65012) lev258 válasza kemotox (#65011) üzenetére


lev258
veterán

Az ls valamely kapcsolója kell a rejtett fájlokhoz. Ubuntun is.
ubyegon2: Most hogy mondod, úgy tűnik, megszűntek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#65013) Dave™ válasza kemotox (#65011) üzenetére


Dave™
nagyúr

ls -a

Pont ugyanúgy van Ubuntun is egyébként, mint Manjaron (~ Arch), az ls csak a sima fájlokat listázza, az all kapcsolóval (-a) mutatja a rejtetteket is.

[ Szerkesztve ]

(#65014) CPT.Pirk válasza kemotox (#65011) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köhöm, az nem "seggnyaló", hanem "desktop" disztró. Maradjunk ennél. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65015) kemotox válasza Dave™ (#65013) üzenetére


kemotox
addikt

Basszus tényleg, köszi, pedig ezt meg is találtam tegnap. Kicsit összezavarodtam már. :DDD
A kérdés helyesen: hogyan tudom egyszerre a rejtett/ nem rejtett cuccokat listázni? Ha jól emlékszem arra Minten az la parancsot használtam (la -l), de itt nincs ilyen.

(#65014) CPT.Pirk: Pedig meg lett mondva, hogy az ;]

Szerk.: ááá meg van, az csak egy alias. És igen a -a kapcsoló mindent listáz csak vak vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#65016) Frawly válasza Dave™ (#65013) üzenetére


Frawly
veterán

Egyébként ezt a rejtett fájlozást mindig is hülyeségnek tartottam. Ennek az volt az eredeti célja, hogy az egyszeri felhasználót megvédje a saját hülyeségétől, hogy ne törölgessen/barmoljon bele fontos fájlokba. De biztonsági intézkedésként nem ér semmit. Nálam minden fájlkezelős progiban ez az első dolgom, hogy bekapcsoljam a hidden/system fájlok megjelenítését (vagy meggyőződjek róla, hogy már be van kapcsolva), az mindegy, hogy GUI-s vagy terminálos progi, linuxos vagy windowsos.

[ Szerkesztve ]

(#65017) Dave™ válasza kemotox (#65015) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az -a kapcsolóval mindent listáz, rejtettet meg nem rejtettet is. Az ls -l a részleteket is mutatja.

Frawly én szeretem, mert 10-ből 9-szer nem kellenek, amúgy pedig csak zavar a rengeteg plusz mappa pl. a home alatt. Sőt, ami olyan hogy nem kell rendszeresen, el is szoktam így rejteni, és akkor nem zavar (vizuálisan). Ha meg kell, akkor alt+. Dolphinban (vagy egy kattintás).

(#65018) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Üdv,

Elnézést ha nagy marhaságot kérdezek, de holnap után vizsga és kicsit most elvesztem és nem találok ehhez segítséget a neten.
A feladatom így szól:
Állítsa át a most létrehozott sama állomány jogait úgy, hogy a tulajdonosa tudja írni, olvasni és futtatni, a csoportja olvasni, a többi felhasználónak pedig semmilyen joga se legyen.
Ennek a file-nak a tulajdonosát állítsa át a keresztneve alapján létrehozott felhasználóra és annak csoportjára.

Itt a keresztnevemre létrehozott felhasználó a Benedek, azt jeleztem user 2-nek

És ezt elvileg megtettem: [link]

Ám ha átlépek Benedekbe (másik felhasználó) nem tudom elolvasni a fájlt, és azt jelzi ki hogy ott sincs , mivel az első felhasználómnál van , de onnan hogy tudnám elolvasni? Vagy így már szerintetek teljesítve van a feladat ha ott látszik hogy chown-nal váltottam a fájl tulajdonosát?

ls-l user1
ls -l user2

Köszi előre is a segítséget, és bocsi ha össze-vissza írtam. :R

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#65019) Rimuru válasza ted_mosby (#65018) üzenetére


Rimuru
veterán

chown -nal a tulajdonost es a csoportot valtoztatod meg, a feldatad nem errol szol (egy masik ch -val kezdodo parancs kell neked).

Vigyázat, csalok!

(#65020) ted_mosby válasza Rimuru (#65019) üzenetére


ted_mosby
senior tag

De hogyha megváltoztattam vele a tulajdonosát akkor azzal a felhasználóval hogyhogy nem tudom elolvasni aki a változtatás után megkapta a jogot? És tényleg bocsi ha nagy hülyeséget kérdezek :B

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#65021) Frawly válasza Rimuru (#65019) üzenetére


Frawly
veterán

A feladat második része valóban azt is megkívánta, hogy tulajdonost módosítson. Ezt a részét jól oldotta meg.

Az első résznél viszont tényleg a chmod parancsot kell használni:
chmod 740 sama

Vagy alternatív forma:
chmod u+rwx,g+r-wx,o-rwx sama

Mindkét változat egyenrangú, az egyik oktális forma, a másikat ugo-formának nevezik.

[ Szerkesztve ]

(#65022) Rimuru válasza ted_mosby (#65020) üzenetére


Rimuru
veterán

Mase lesz a falj, de az ls -l elso oszlopa valtozatlan marad.

Frawly: :( ilyenkor nem megoldani hanem ravezetni kell az embert. Es amikor en irtam meg nem volt ott a feladat masodik resze. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#65023) ted_mosby válasza Rimuru (#65022) üzenetére


ted_mosby
senior tag

Rendben, már azt hiszem értem . Köszönöm a segítséget! :R

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#65024) Frawly válasza ted_mosby (#65023) üzenetére


Frawly
veterán

Ide válaszolok, nem privátba: azért nem tudja az új tulaj listázni a fájlt, mert ő már egy olyan csoportban vagy csoporton kívül van, amelyektől 740-nel megvontad az x (eXecute, futtatás) jogot, ami a fájl ls-sel való kilistázását is érinti.

Ha azt akarod, hogy az új tulaj is tudja listázni, akkor chmod u+x sama futtatása kell először.

[ Szerkesztve ]

(#65025) Plasticbomb válasza CPT.Pirk (#65002) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha VLC-t inditok, akkor mindig. MOst meg nem aggodok rajta, valoszinuleg valamit osszekavartam, de amig ismerkedem, addig ugyis le fogom gyalulni parszor, hogy ujra vegig menjek rajta, s minden egyes alkalommal mar csak azt rakjam fel, ami a tenyleges ut lesz.

Pl a GPu driver. Akkor most maradjak a4.20as kernelben levonel, vagy tegyem fel a sima AMDGPU drivert? Vulkan csomagot a kernel nem szallitja, resze az ubuntunak telepitesnek? Vagy azt vagy telepitem csomagkezelon/ APTon keresztul vagy a AMD drivercsomaggal?

az amdgpu-pro-fans 2 eves cucc, biztos jo otlet? epp azert is szorakozom az AMDGPU driverrel, merthogy elvileg gozerovel fejlesztik...

Ra fogok nezni a Conkyra, mar osszefutottam vele, csak lusta voltam vegig menni a nemtudomhany parancson, amit installhoz irt az oldal.

(#65005) lev258

Koszi, de a PPAjuk 404 hibat ad vissza.

ES MINDKETTOTOKNEK: KOSZI!

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65026) ubyegon2 válasza Rimuru (#65022) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

kéklufi a Linux jesuschrist :D

(#65025) Plasticbomb

Már tisztáztuk ezt, nincs.
[link]

vulkan a tárolóban nálad is fenn lesz, fel tudod rakni külön:

[ Szerkesztve ]

(#65027) Plasticbomb válasza ubyegon2 (#65026) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Neharagudj, csak VIP-pel raszoktam, hogy elkezdem irni a HSzt, majd olvasom tovabb a forumot, mar amit betoltott a gep addig, folytatom a hszt, majd meg olvasom a forumot, s egyszer csak elkuldom vegre a hszt, de jellemzoen addigra mar (a nepesebb aktivabb forumreszeken) szuletik egy par uj hsz...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#65028) ubyegon2 válasza Plasticbomb (#65027) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Semmi gond ezzel, sokan lusták visszaolvasni itt, ami nálad volt az a rendszerből adódik. :D Csak jelezni akartam, hogy azt az I-nex dolgot dobhatod.

[ Szerkesztve ]

(#65029) CPT.Pirk válasza Plasticbomb (#65025) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem kell semmit külön feltenned az amdgpu driver használatához, az alapból működik egy friss telepítésnél. A driver egy része valóban a kernelben lakik és ez közös a pro-s driverével, de a többi része a mesa csomag(ok) része, amit szintén megkapsz készen.

A pro driver venti szabályzására nem tudok többet mondani, innen szerintem senki nem használja a pro-s drivert. A másikhoz ahogy nézem valaki még külön gui-s programot is csinált, benne ventiszabályzással: https://github.com/marazmista/radeon-profile

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65030) I02S3F válasza cigam (#64977) üzenetére


I02S3F
őstag

(#64978) ubyegon2 - Szerintem csak az egészséges kíváncsiság hajtja a kollégát. Valóban erről van szó, meg hátha nyerek valamit.

Igazándiból a Linuxot akarom mélyebben megismerni. Most, hogy belegondolok a disztribúció nem is érdekel. Jó az Ubuntu, csak arra gondoltam mással jobban járnék. Egyébként semmi bajom az Ubuntu-val, sőt!

El fogok gondolkodni rajta, hogy tényleg kell-e nekem újat kipróbálni. Vagy marad a kíváncsi olvasgatás. Az is jó, csak tapasztalni is szeretnék mellette. Viszont az Ubuntu-ban is van potenciál, mert most például ezeknek a különböző meghajtó titkosításoknak szeretnék utána olvasni. Ezeket lényegében nem próbálnám ki, csak megérteni akarom. :R

Azon gondolkodom, hogy készítek egy fullos Openbox-ot Ubuntu alatt.

(#64998) colomb2 - Köszönöm széepn! :R Basht és Perlt kellett volna tanulnom, de megbuktam. Azonban tervezem beleásni magam, mert baromira tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#65031) ubyegon2 válasza I02S3F (#65030) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a Linux megismerése a célod, akkor inkább Debiannal tedd, ne Ubuntuval. 😉
Hidd el, ilyen szempontból ég és föld a különbség.
A Debian nem csinál meg helyetted semmit, ezért alkalmasabb erre.

[ Szerkesztve ]

(#65032) Rimuru válasza ubyegon2 (#65031) üzenetére


Rimuru
veterán

A Debian nem csinál meg helyetted semmit, - teves, nagyon sok mindent megcsinal helyetted, nem is szeretem benne.

Vigyázat, csalok!

(#65033) I02S3F válasza lev258 (#65005) üzenetére


I02S3F
őstag

AIDA alternatíva - Tudom van amikor szempotn az egyszerű és gyors megoldás (nálam is), azonban Linuxon erre nem terminált kellene használni? Különböző parancsokkal a CPU legkisebb atommagjának maghőmérsékletét is kilehet íratni. Vagy mi a hiba a gondolatmenetemben? :R

(#65025) Plasticbomb - Ra fogok nezni a Conkyra, mar osszefutottam vele, csak lusta voltam vegig menni a nemtudomhany parancson, amit installhoz irt az oldal. Foglalkoztam a conky-val rendesen és ami nekem kellett hozzá az 1-2 kapcsoló, meg config fájl szerkesztés. Ennyi. (Úgyis letöltesz egy témát és átszerkeszted. Ez a legegyszerűbb módja, hogy elkezd.

[ Szerkesztve ]

(#65034) ubyegon2 válasza Rimuru (#65032) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na jó, én az Ubuntuhoz viszonyítottam. Gentooo is megcsinál helyetted sok mindent. LFS-hez viszonyítottam.
(látom a lényegkiszűrőd szervizben van így év elején)

[ Szerkesztve ]

(#65035) I02S3F válasza I02S3F (#65030) üzenetére


I02S3F
őstag

Azon gondolkodom, hogy készítek egy fullos Openbox-ot Ubuntu alatt.

Azt nézem, hogy 2010-es az utolsó frissítés. A Linux világában a régen frissített szoftver használata nem kockázatos? Attól nem félek, hogy meghackelik a gépet. Nincs mit elszedni róla. Az Openbox esetében hibába meg nem ütköztem. Használjam így nyugodtan? :R

(#65036) CPT.Pirk válasza I02S3F (#65035) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem ezen keresztül fogják felnyomni a gépet, inkább az a "veszély" áll fent, hogy az X kiszolgáló fejlesztéseit nem igazán követte. Én néznék helyette valamit, amit még fejlesztenek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65037) Frawly válasza I02S3F (#65035) üzenetére


Frawly
veterán

Ez egy elavult oldal, amit linkeltél. Az Openbox git-es oldala szerint 2015.05.31-ei a 3.6.0-ás verzió, sőt, valójában van egy ennél újabb is, a 2015.07.01-én megjelent 3.6.1-es. De abban igazad van, hogy ez is elég rég volt, kb. 3,5 éve. Egyesek szerint azért nem jelenik meg új verzió, mert tökéletes, nincs mit rajta fejleszteni, de ez bullshit. Inkább csak a fejlesztő elégedett vele, nem látja értelmét hozzányúlni. De idővel el fog avulni, úgyhogy mindenképp szükség lesz a jövőben is karbantartó kiadásokra.

Én azt várom nagyon, hogy: jobban témázható legyen, ne csak monokróm xbm képekkel lehessen témázni, meg hogy portolják Wayland alá.

(#65038) Shyciii válasza I02S3F (#65035) üzenetére


Shyciii
veterán

Én használok Openboxot, igaz pure Arch-al. Olyan mértékben gyors az egész rendszer, hogy az valami bődületes. Természetesen kézzel kell mindent bekonfigolni, de ha megcsinálod, akkor utána igen hatékonyan és gyorsan tudsz dolgozni. Én már semmi pénzért nem térnék vissza az eddig használt DE-kre (KDE, Gnome, XFCE)

[ Szerkesztve ]

(#65039) kemotox válasza I02S3F (#65035) üzenetére


kemotox
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#65040) sh4d0w válasza ubyegon2 (#65031) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az a Slackware.

https://www.coreinfinity.tech

(#65041) gregory91 válasza Cyrin (#64991) üzenetére


gregory91
senior tag

Pedig pont a XFCE a kevésbé erőforrásigényű(LINK).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#65042) Frawly válasza gregory91 (#65041) üzenetére


Frawly
veterán

Most már talán kevésbé erőforrásigényes a Xubuntu, mióta Lubuntu-ék átálltak LXQt-re, bár a különbség nem lehet nagy. Régen viszont az LXDE korszakában fordítva volt, de a diffi akkor sem volt valami nagy, az Xfce egy kicsivel több memóriát és procit igényelt, viszont többet is tudott.

(#65043) Cyrin válasza gregory91 (#65041) üzenetére


Cyrin
addikt

én tapasztalatból mondtam. két ilyen atomos gépen próbáltam mindekttőt, és a lubuntu érezhetően jobban működött.

(#65044) I02S3F


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen a véleményeket!

(#65045) Frawly válasza Cyrin (#65043) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, régebben a Lubuntu volt a soványabb, de LXDE helyett most átálltak LXQt-re, így fordult a kocka, a Xubuntu/Xfce lesz a kisebb erőforrásigényű.

(#65046) Dave™ válasza Frawly (#65045) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem használtam még, de a Gnome (GTK) és KDE (Qt) viszonylatban a KDE sokkal gördülékenyebb és kevesebb memóriát eszik minden általam használt gépen, legalábbis az én felhasználói szokásaimmal. Ahogy látom az LXDE is részben GTK. Az XFCE pl. annyira nem volt acélos egy gyenge AMD-s notebookon, a Windows 7 korábban jobban teljesített érzetre. Majd megnézem az LXQt-t, lehet az nem használ GPU gyorsítást (pedig az sokat segít).

(#65047) I02S3F válasza Dave™ (#65046) üzenetére


I02S3F
őstag

A KDE-et nem lehet lebutítani? Mind erőforrásban, mind kinézetben. Vagy pont nem erről szól az a DE?

(#65048) ubyegon2 válasza I02S3F (#65047) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nem is lebutításnak nevezném, de van plasma másképp is.

Amúgy a KDE tényleg nem erről szól, ezért is paradoxon amikor Arch+KDE-ről van szó, ugye egyik oldalon ott a KISS, a másik oldalon meg az agyontekertre bonyolított KDE.

[ Szerkesztve ]

(#65049) Dave™ válasza I02S3F (#65047) üzenetére


Dave™
nagyúr

A KDE kinézete nagyon részletesen testre szabható, de a teljesítményt maximum az effektek kikapcsolása befolyásolja szerintem. A GUI rajzolásához GPU-t használ, tehát még gyengébb gépeken is kifejezetten fürge, de egy Atomos gépre azért nem tenném fel. Egy Core 2 Duoa (ha van legalább 3-4GB RAM) simán.

(#65050) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Objektív és alapos, friss Gnome vs KDE bemutató (angolul) https://www.youtube.com/watch?v=32gyFIWecuw

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.