Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) ngabor2 válasza ticzi01 (#6000) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az ubuntu live cd valszeg jó kiindulási alap. azon a rendszer "knoppix-alapú", egyszer levadásztam valahonnan, hogy azt hogy lehet átműteni. ha lesz egy kis időm, ismét nekiesek a gúglival, és kiderítem. utána abba azt teeszel, amit nem szégyellsz.

no, ez lesz a te barátod, ha értesz angolul.

akár azt is meg lehet csinálni, hogy az a live cd mást ne is csináljon, csak felmenjen a szerverre. persze lehet, hogy ebben a formában nem a legtakarékosabb... de ha van alatta vas, akkor menni fog.

mod: végülis az ubuntu se feltétel, hisz knoppix rendszerre van leírva, tehát az is lehet az alap. csak azt nem tudom, hogy abból mikori a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

(#6002) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

Még mindig az a gondom, hogy egyszerűen nem tudom működésre bírni az Edimax EW-7108PCg (Ralink RT61 chipset) Pcmcia kártyámat Uhu 2.1 / Ubuntu 8.04LTS alatt. A vasam egy régi Portocom FreeForce (2700C) laptop.

UHU néha írja, hogy IRQ #5 disabled, de ettől függetlenül sem látja egyik sem a kártyát. Már vadásztam how-to-kat mindenhonnan, de egyik nem segítettek.
Mivel csak ismerkedek a Linux-al, így igazából egy "out of the box" megoldás érdekelne, de nem riadok vissza kis heggesztéstől sem.

Esetleg, ha van valakinek tapasztalata USB-s Wifi eszközökkel mondju Ubuntu alatt, akkor az is jó. Egy darab fal választaná el a routertől a gépet, így nem hiszem hogy gond lehetne.

Kérlek adjatok tanácsot egy lelkes, de kezdő próbálkozónak!

Hála és köszönet! :R

Knoblauch macht einsam.

(#6003) ticzi01 válasza ngabor2 (#6001) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Köszi szépen akkor nekiesek ezerrel!

Még annyi eszembejutott, hogy létezik Linux alatt olyan progi ami alat van mód windowsos progit futtatni tökéletessen? exe-s test program.

[ Szerkesztve ]

(#6004) Nite


Nite
őstag

gyerekek, egy kis proftpd segitseg kellene nekem

adott egy debian rendszer, amelyen szeretnem elerni, hogy ftp-n keresztul ne csak a /home/<username>/ konytarba, hanem akarhova tudjak fileokat feltolteni...

(konkretan a var/www/ kellene, de nem kell limitalni sehova)

magan a linuxon is felhasznalo vagyok, nem csak ftpuser

Paid my dues!

(#6005) Vladi válasza Nite (#6004) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nah akárhova talán ne. Egyébként milyen ftp szervert használsz? Annak a kofig fájljába kellene megadni, hogy milyen könyvtárat engedélyez. Nyilván ez a /etc-ben lesz valahol.

Most látom: proftpd. akkor abban.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6006) Nite válasza Vladi (#6005) üzenetére


Nite
őstag

proftpd, se semmi ilyen beallitast nem talalok :(

(hozzateszem, abszolut hulye vagyok linuxhoz, keszre telepitve kaptam)

Paid my dues!

(#6007) Vladi válasza Nite (#6006) üzenetére


Vladi
nagyúr

proftpd nem lesz éppen könnyű falat. Van hozzá beállító gui. Próbálkozhatsz azzal is.

De a /etc/proftpd.conf vagy /etc/proftpd/proftpd.conf
fájlban lesz a beállítása.

mod: link javítva

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6008) Nite válasza Vladi (#6007) üzenetére


Nite
őstag

ezt meg tudom oldani "apt-get install"-al? mert mashogy otletem sincs hogy toltsem le a cuccot linuxra, meg egyaltalan hogy kell egy ilyet feltelepiteni :(

azt a file-t megtalaltam, de hogy abban mit kene... miert nem lehet itt is pipazgatni nehany checkbox-ot? ;]

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#6009) VladimirR válasza Nite (#6004) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en ezt - marmint hogy miden latszodjon az ftp-ben - nem igazan javasolnam, nem a legbiztonsagosabb megoldas

viszont, ha nem ijedsz meg egy kis angoltol, akkor itt egy remek leiras, ami ettol meg tobbet is nyujt (nagyjabol copy&paste manual, de jobb, ha erted is mit csinalsz, mert ugy sokkal tobbet ki tudsz hozni belole)

a lenyeg, hogy a meglevokon kivul virtualis felhasznalokat is kezel, mysql adatbazisban tarolja a felhasznaloi adatokat (persze ez nem kovetelmeny, tud pam-ot is hasznalni), tud kvotat, miegymast, s beallithato, hogy mely felhasznalonak mi legyen a home konyvtara az ftp-n

ami fontos lehet, az ket dolog:
- "As of proftpd-1.3.1rc* except proftpd-1.3.1rc3, MySQL authentication support is broken. Version 1.3.0 AND 1.3.1rc3 works fine with MySQL authentication." (vagyis az 1.3.1-es rc-k kozul csak rc3-mal mukodik a mysql
- ha virtualis felhasznalokat kivansz hasznalni, es/vagy nem akarsz mindenkinek valos shell-t beallitani (pl a fenti manual-ban /sbin/nologin az alapertelmezett, ami legtobb esetben tokeletesen megfelelo), akkor szukseged lesz a kovetkezo beallitasra:

RequireValidShell off

p.s.: a fenti manualban szerepel a mysql minimalis telepitese es beallitasa, valamint az adatbazis letrehozasa is
ha webhosting feleseghez kell (ha jol vettem ki, ilyesmirol lehet szo), akkor imho ez a virtualhosting az idealis valasztas

meg egy megjegyzes: irod, hogy kezdo linux-os vagy, ezesetben merem ajanlani a howtoforge bongeszeset, eleg sok, a fentihez hasonlo leiras, howto talalhato ott, kezdokent en si sok hasznukat vettem/veszem

[ Szerkesztve ]

(#6010) Nite válasza VladimirR (#6009) üzenetére


Nite
őstag

[OFF]na, roviden osszefoglalom

webprogramozo vagyok egy cegnel, es kaptam egy ilyen "sajat szervert" amin semmi mas nincs, csak az eppen keszulo honlapok, abbol a celbol hogy a fonok mutogassa a megrendeloknek es egyeztesen veluk

legyeg, hogy azt mondta, ezen barmit csinalhatok, barmit telepithetek ra... sajnos linux sosem erdekelt, sosem hasznaltam, sosem tanultam :(
(egyetemen is w2k3s ment feleveken at)[/OFF]

megkaptam, volt rajta egy apache meg ez a proftpd, (php/mysql/myadmin-t en szenvedtem fel ra utolag) kaptam felhasznalonevet a szerverhez is, ami megegyezik ftp felh. nevemmel, amivel mar igyis latok minden konyvtarat ftp-n keresztul is, mindenhova be tudok lepni, csak irni bele nem, kiveve a sajat konyvtaramba

es kicsit unalmas, hogy miutan oda "fel ftp-ztem" a cuccot, meg mc-vel atmasolom a szerveren is a www root-ba :(

win-el semmi bajom se lenne, de itteni rendszergazdi meg nyaral :(

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#6011) Vladi válasza Nite (#6010) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor itt a remek alkalom megtanulni és újabb szkillekre szert tenni. :DD

Gondolom grafikus felület nincs azon a szerveren. De miért is vacakolnál x számú plusz lépéssel, amikor csak egy-két sort kell átírni. mc-vel is lehet. De a másolgatás talán biztonságosabb módszer is.

howtoforge-ot én is melegen ajánlom. Itt egy kommentelt magyar config fájl leírás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6012) Anakin007 válasza Nite (#6010) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Lehet, hogy megköveznek érte, de:

ln -s /var/www $HOME/aarmi

:D

Tudom, heggesztés, de azonnal megvan, nem igényel manualt ;]

amúgy meg proftpd.conf-ba, a globális opciókba:

Defaultroot /var/www

Ilyenkor akárki, akármilyen névvel loginol, ott találja magát. Amúgy keine panic, ez egy egyszerű fötöpö szerver, alap dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6013) Vladi válasza Anakin007 (#6012) üzenetére


Vladi
nagyúr

link ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6014) Anakin007 válasza Anakin007 (#6012) üzenetére


Anakin007
aktív tag

U.i.: a jogokat mindentől függetlenül be kell állítani a könyvtárakon

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6015) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Amúgy azt vki el tudná magyarázni, miért nem jó inetd-t v. xinetd-d használni? A fenti pl-nál is azt írták, jobb, ha démonként fut. Miért jó, ha állandóan fut?

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6016) VaZso


VaZso
senior tag

Szerintetek mit tudok tenni akkor, ha a Mandriva install egy régebbi notebookon gyakorlatilag a telepítés elkezdése előtt kifagy?

Konkrétan az USB eszközök felismerése közben fagy merevre. A hardver maga tökéletes.

Konfig: Mitac Voyager 6133
P2-Celeron 500 Mhz, 160 MB RAM, 20 GB HDD, egy USB csati van rajta. :)

Mondjuk ezen a gépen, amiről írok pedig a Debian telepítője nem fut le...

Ki tudnám valahogy kapcsolni a telepítéskor az USB eszközök keresését?
A vezérlőt BIOS-ból sajnos nem lehet letiltani.

Örülnék, ha felmenne rá ez a disztribúció, mivel ezt ismerem valamennyire...

Szerk.: A Mandriva "live" része sem indul, Knoppix viszont tökéletes rajta (nettel együtt is :) ).

-------

P1 <100Mhz @ 16MB RAM gépre, CD nélkül milyen Linuxot tudnék feltenni grafikus felülettel (és hogyan :F )?
Egy printer portos LAN kártyám van hozzá, ha Cardbus lenne benne a PCMCIA (gondolom, nem az), akkor másik hálózati kártyám is volna hozzá...

Bármiféle segítségnek örülnék.

Szerk.: A vinyót másik gépbe be tudom rakni.

[ Szerkesztve ]

(#6017) stephenpoe


stephenpoe
tag

Sziasztok!

Nem mintha nagy guru lennék....fogalmam sincs a swapról (vagymiről),a kernelfordításról,és a felét sem értem azoknak a szakszavaknak,amiket írtok...kicsit attól is félek,hogy megint nem figyeltem,és nem elég friss az oldal,amit olvasok.....csak egy tiszteletteljes kérdésem lenne....az ubunturól miért nem esik szó?Annyira hulladék,?,vagy valami más baja van?Én nagyon kezdő vagyok...viszont gond nélkül feltelepült,szinte beavatkozás nélkül,ingyenes,amire szükség lehet,sz.tem megvan benne,és még ÉNIS! fel tudtam tenni a compiz-t,amitől itt mindenki hátraszaltót csinál....Szóval,ha nem túl nagy hülyeséget írtam,szívesen megosztom a kezdeti problémáimra a megoldást,ha valakit érdekel.
Érdekes lenne,ha pont én tudnék segíteni...!?!Na mindegy....további jó pötyögtetést....

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#6018) stephenpoe válasza stephenpoe (#6017) üzenetére


stephenpoe
tag

áááááá.....vissza az egész....valószinűleg nem olvastam végig a dolgokat,csak biztos az első oldalt.
Sajnálom már,hogy beleszóltam :W

Sziasztok

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#6019) VladimirR válasza stephenpoe (#6017) üzenetére


VladimirR
nagyúr

van kimondottan ubuntu topic, esetleg nezz be oda is

(#6020) Vladi válasza stephenpoe (#6017) üzenetére


Vladi
nagyúr

Legyek gonosz? ;] Áááá nem. :)

Nyugodtan írhatsz véleményeket, kérdéseket. Fórumokban is, vagy blogodban. Nézd át az egyes topikokat és oldal szabályokat, hogy mit hová.
Vannak egyébként kisebb nagyobb ubuntus és linuxos írások. Kb olyan arányban, mint az életben is. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6021) stephenpoe válasza Vladi (#6020) üzenetére


stephenpoe
tag

.....elolvastam :R :R :R

Azért a megértést köszönöm...

Remélem legalább jót röhögtetek?! :O

...az FBI elkapta a terrorista nyulacskát!...csak az nem tiszta még,hogy ingyom-bingyom,vagy tálib-e?!:)

(#6022) Anakin007


Anakin007
aktív tag

erre senki? :U

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6023) Anakin007 válasza VaZso (#6016) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Ez sztem vmi APIC hiba, próbáld a 'noapic nolapic' kernel opciókkal indítani a telepítést. Indításkor esetleg nézz még bele a help-be, sztem ebben is kilehet kapcsolni az automatikus hw detektálást, így kézi telepítéssel kihagyhatod az USB driverek betöltését.

[ Szerkesztve ]

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6024) VaZso válasza Anakin007 (#6023) üzenetére


VaZso
senior tag

Köszönöm Anakin007, de ez sajnos nem hoz eredményt, már próbálgattam.
Indítottam noapic, nolapic paraméterrel, ezek kombinációjával illetve még néhánnyal, amit ott láttam a segítség részénél, már nem emlékszem pontosan a többire.

Meg fogom nézni mégegyszer, hátha találok valami Mandriva-specifikus dolgot még, amivel tiltani lehetne az USB-t telepítéskor.
...esetleg Mandriva telepítőhöz kreálni egy olyan kernelt, amibe nincs USB támogatás? :-/

-------------------

Nézegettem a többmonitoros megjelenítést, de nem igazán tudok zöldágra vergődni vele, összegezve az eddigi próbálkozásaim a katasztrófa szó jutott elsőre eszembe.

- Nem sikerült más felbontással járatni a notebook kijelzőjét és a külső monitort (vagy nem igazán reprodukálható módon).
- Sokszor érdekes dolgok, szétesések is keletkeztek, illetve a notebook kijelzője is akár érdekes felbontásokra vált...
- Gyakorlatilag a klón üzemmód működik helyesen és az is akkor, ha vagy tud a külső monitor a TFT natív felbontásával járni, vagy a TFT felbontását visszaveszem, de ekkor ronda a kép...

Szeretném megoldani, hogy a megannyi desktop (alapvetően 4) egyikét kinevezzem 2. monitornak. Egyedi felbontással, külön megjelenítőn.
Olyan nagyszerű találmány ez a többasztalos dolog és olyan jól hangzana, ha az egyik a külső monitor lenne... és ki tudnám küldeni rá az adott alkalmazást...
Van ilyen lehetőség valahogy?

A videokártyám ATI Moblity 200M, fglrx-szel. Jelenleg az utolsó előtti változat van fent.

[ Szerkesztve ]

(#6025) Anakin007 válasza VaZso (#6024) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Akkor -ha mindenképp mandriva- live cd-t javallok előszőr és azt telepíteni. Utánna a 2008.1-es install dvd-t upgrade opcióval. :U

ATI-ban nem fogok tudni nyilatkozni, mindig nvidia-m volt. Annál simán ment a többképernyős móka, de sztem KDE-n olyat, hogy egyik asztal TV, a többi meg monitor, nem fogsz tudni elővarázsolni semilyen VGA-val. nvidia-n is úgy ment/megy a tv-out, mint XP-n, tehát asztal 'meghosszabítása' a négy irány vmelyikébe.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6026) VaZso válasza Anakin007 (#6025) üzenetére


VaZso
senior tag

Nem vagyok benne biztos, hogy mindenképp Mandriva, de mivel elég kezdő vagyok, nagyon mást nem merek... :) Az Ubuntu pedig nagyon nem szimpatikus...

A Mandriva Live CD ugyanúgy nem fut le, mint a telepítője... annak nem tudom, mennyi értelme volna, ha a Knoppix live CD-t tenném fel és azt próbálnám upgradelni... szerintem Knoppix Debian alapú, nem hiszem, hogy tetszene neki a dolog...

Lehet, megnézem, hogy a Debian telepítője elindul-e a gépen... :)

ATI-n kicsit vacakul megy nálam... klón módban egész jó, de ugye a TFT csak egy felbontásban jó, a legtöbb monitor pedig nem bírja az 1400x1050-et :)
Bár múltkor a TV kimenettel vacakoltam, monitort már használtam rajta, de százszor vackabb használni mint Win alatt (pedig ott sokszor használtam, amikor elektronikus anyagot gépeltem be, ezt itt valahogy nem tudom megoldani)... :(

Kár, hogy ilyen asztalt nem lehet csinálni, pedig nem volna rossz dolog szerintem...

(#6027) Oracle


Oracle
senior tag

Hello

Az a problémám hogy bootolok back track 3 -ról minden faxájtosan működik is, de mikor elindítom a kismet-et hogy picit körül nézzek :U utánna nem működik a wlan assistant és nemtudok kapcsolódni még a saját hálózatomra se mi lehet a gond? (nagyon kezdő vagyok linuxban)

(#6028) ngabor2 válasza Oracle (#6027) üzenetére


ngabor2
nagyúr

milyen disztró? (vagy ez a back track 3? csak mert erről még sose hallottam...)

(#6029) Oracle válasza ngabor2 (#6028) üzenetére


Oracle
senior tag

igen back track 3 szépen működik is :) hogy milyen disztró azt nemtudom lehet előbb ebbe kéne beletanulni és nem egyből bt3-at elővenni :D innen szedtem le [link] remélem nemgond ha belinkelem

[ Szerkesztve ]

(#6030) ngabor2 válasza Oracle (#6029) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezt valóban nem ismerem. mire szeretnéd használni a linuxot? mert ha először "csak" betanulásra, akkor nem biztos, hogy egy ennyire a biztonságra specializálódott kiadással kellene kezdeni, hanem pl. az ubuntuval, vagy suse-val, mandrivával, és még sorolhatnám a felhasználóbarát disztrókat.

(#6031) Oracle válasza ngabor2 (#6030) üzenetére


Oracle
senior tag

Ezt a verziót kimondottan a wep kulcsok khhmmm megfejtésére használnám de a guglis leírások alapján nem akar összejönni a dolog :( az airodumopot már sikerült működésre bírnom, de a többivel gondban vagyok pedig elég egyszerűnek néz ki.
Privátban szívesen veszek minden segítséget ezen a téren

(#6032) ngabor2 válasza Oracle (#6031) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a wepet pl. ubuntu alatt is lehet nyitni, 2 csomag kell hozzá... de lehet, hogy nem a legjobb itt megbeszélni (és mivel nem próbáltam, csak láttam, ahogy kb. 3 perc alatt megnyitja haver a netemet, mikor ott voltam mellette... akkor döntöttem úgy, hogy még pár biztonsági intézkedést bevezetek).

(#6033) Anakin007 válasza Oracle (#6031) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Nem egészen: a BackTrack sok egyéb irtó jó funkciója mellett leginkább hálózatanalizálásra és törésre lett kihegyezve akár wifi, akár drótos hálóról van szó (szándékosan nem írtam LAN-t). Részletes leírást és hogyant nem fogok itt előadni, mert valóban nem itt a helye...
Esetleg a huwico oldalán olvasgass, kifejezetten wifi-vel és annak fortélyaival foglalkoznak hasonló formában, mint itt PH!-n, de... mind1, nézd meg :)
Egyébként a konkrét kérdésedre a válasz: ha fut a kismet, fogja a wlan karit azzal, hogy 'hallgatózik' az összes frekvencián (közismertebb nevén promiscous módban tartja a kártyát). A gyereket RFMON módnak hívják egyébként és ezért 'nem ér rá'. PÜ-ben ment link a teljes leírásról.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6034) Anakin007 válasza ngabor2 (#6032) üzenetére


Anakin007
aktív tag

A haverod nem FBI-os véletlenül? ;] [L:www.huwico.hu/node/579][link][/L]

[ Szerkesztve ]

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6035) Anakin007 válasza VaZso (#6026) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Az oké (vagyis nem oké) hogy a live cd se fut le, de annál választhatsz autodetect nélküli indítást, így lépésenként hagyhatod jóvá, mely hw-khoz legyen driver betöltve és melyekhez ne.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6036) ngabor2 válasza Anakin007 (#6034) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, ph-s volt. elég nyilvános a wep törésének módja, hogy akit érdekel, utána tudjon járni. persze érthető módon nem ildomos tulságosan hangoztatni, hogy hihi, én már törtem titkosított wlan-t... én pl nem törtem, és nem is áll szándékomban.

(#6037) VaZso válasza Anakin007 (#6035) üzenetére


VaZso
senior tag

Ezt hogyan tudom megtenni?
A "Rescue system" indításakor betölti a kernelt, elindítja, pár másodpercig fut egy kis felirat - felismeri a vinyót, stb - majd egyből jön egy grafikus környezetben megjelenített tulajdonképp' szöveges (kék - fehér) képernyő (mint a régebbi telepítőknél/szöveges mód választásánál) és gyakorlatilag rögtön ki is fagy a fenti USB felismerés közepette...
Afféle interaktív indítást vagy ilyesmit nem látok.

Lehet, hogy rossz helyen keresem a dolgokat...

Próbáltam kernel paraméterként beírni, hogy nousb (olvastam valahol a neten), de az eredmény ugyanaz. Ráadásul, mire betölti a kernelt a CD-ről vagy 3 perc...

Egyébként lefagyás után nem sokkal a hűtőventije is megáll, ami nagy szó ennél a gépnél, lévén asztali P2 van benne... szóval leül az út mellé és elalszik... :DDD

----------------------

Más dolog, szintén Mandriva.
Adott Lenovo 3000 N200 gépen induláskor, illetve programok alatt van hang, de a böngészőben (Opera és FF) a hangok (pl. youtube) nem szólnak.

Ez mitől lehet?

A gépen OSS fent van és működik, ALSA nem megy.
Ennek valami különös oka van, vagy nem számít semmit?

Próbáltam beüzemelni az ALSA-t, de nem sikerült. Lehet, hogy az nem támogatja a hardvert?
...no de a böngésző miért nem használja az OSS-t?

Szintén ugyanezen a gépen van olyan oldal,aminek flash fejléce van.
Fent van az Adobe-féle flash player (más lejátszót egyáltalán nem sikerült működésre bírni, ez is gyakorlatilag csak Operában megy).
Szóval adott oldalon rendesen megjelenik a flash háttér, gombok, előjön egy beszélő (természetesen hang nélkül :D ) ürge, majd véletlenszerű időközönként eltűnik és fehér háttér marad helyette...

Tehát próbálkozás 1.: 2 másodpercig tökéletes, aztán semmi.
Próbálkozás kettő: 15 másodpercig jó
Próbálkozás három: 5 másodpercig tökéletes

...ez vajon "mi a szösz"?

(#6038) Oracle


Oracle
senior tag

Hello

Hogy tudom XP mellé feltenni az új ubuntut? Rákerestem a fórumban de lépésről lépésre nem írta le senki. Van egy 30gb-os particionálatlan terület a vinyón ide szeretném felrakni az ubut olvastam hogy több felé kell szedni swap meg ilyenek :F de a particionálóban elakadok a telepítésnél, túlsok dologt felajánl ext2 ext3 csak nemtudom mik ezek. :W

(#6039) Vladi válasza Oracle (#6038) üzenetére


Vladi
nagyúr

wubi. Cikk róla. Van másik! :DD

"úlsok dologt felajánl ext2 ext3 csak nemtudom mik ezek."
Ha ebben bizonytalan vagy, akkor mindenképpen wubi!! :U
Amúgy fájl rendszer típusok. leírás róluk.
Windows ugye ntfs és fat fájlrendszereket használ. A linuxok meg ext2-3, reiser, stb.-t. (ext3 biztosan jó választás) Meg lehet ugye külön partícióra telepíteni.
Maradjunk a wubinál. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6040) Oracle válasza Vladi (#6039) üzenetére


Oracle
senior tag

Köszi sikerült :) Már csak ismerkedni kell vele.

(#6041) Oracle


Oracle
senior tag

Hogy lehet teljesen le magyarosítani az ubuntut?

(#6042) ngabor2 válasza Oracle (#6041) üzenetére


ngabor2
nagyúr

magyar nyelvi csomagokat kell fellapátolni. synaptic-ban keresés, hungarian
(vagy apt-cache search hungar)

(#6043) gaben válasza ngabor2 (#5808) üzenetére


gaben
aktív tag

Üdv!
Hp nc6320 géppel Fedora 8 alatt próbálnám működésre bírni az ujjlenyomat olvasót.Thinkfinger-t letöltöttem,de za csak Dell,Ibm/Toshiba-val működik leírás szerint...
Te jutottál valamire vele?

(#6044) Oracle


Oracle
senior tag

Lehet hogy hülye kérdés :D de ha csatlakozok egy nem kódolt wifi hálózatra(pl hülye szomszéd nem kódolt netje, free wifi stb.) és belépek az email fiókomba meg más jelszós helyekre akkor kitudják lopni a jelszavam??

(#6045) Vladi válasza Oracle (#6044) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha nem kódolva küldöd a passzt simán a saját hálózatodról is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6046) Oracle válasza Vladi (#6045) üzenetére


Oracle
senior tag

Hogy tudom beállítani hogy kódolva küldjem?

(#6047) VladimirR válasza Oracle (#6046) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hasznalj titkositott csatornat (https, secure pop3, etc), vagy ssh tunnel-t (bar ehhez szukseges egy megbizhato tavoli szerver is)
roviden, ha a tuloldalon nem biztositott a biztonsagos kapcsolat, akkor sehogy )pl ph-s jelszavad siman ellophato, mert csak http-n keresztul lehet belepni, https belepesre nincs mod (csakugy, mint a legtobb honlap)
szerencsere mail szolgaltatok eseteben jobb a helyzet, gmail alapbol https-en megy, s amennyire tudom, a freemail is (bar nem neztem reszletesen, a t-online-on keresztul leptet be, az meg https)

p.s.: amugy meg nem szep dolog "lopni" a szomszed netjet (es torvenybeutkozo is)

[ Szerkesztve ]

(#6048) Oracle válasza VladimirR (#6047) üzenetére


Oracle
senior tag

Nem lopom a szomszédét! Van nekem rendes előfizetésem :) Inkább a free hálózatok miatt kérdezem ha azokon lépnék be jelszavas helyekre de akkor ez kerülendő dolog.

(#6049) ngabor2 válasza gaben (#6043) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem igazán sikerült rávenni, hogy azzal léptessen be. működni működött, de már nem az a gép van nálam. majd utánanézek, hogy mit tettem fel rá.

(#6050) Oracle


Oracle
senior tag

Srácok hogy kell uninstallálni a cario dock-ot? feltenni sikerült .deb kiterjesztés volt olyan vindózos dupla katt-al felment :D csak leszedni nemtudom :(((

meg témákat hogy kell installálni? mert a témáknál van olyan hogy telepítés de amit letöltök csomagot arra azt írja hogy nemérvényes.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.