Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) ubyegon2 válasza Normi™ (#49300) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Rá fogsz jönni, hogy az a gondja, hogy windows módban akarod telepíteni. Suse talán nem tolerálja ezt annyira, mint a Mint. :U

sok időbe telik teleírni azt az SSD-t úgyis :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49302) Normi™ válasza ubyegon2 (#49301) üzenetére


Normi™
őstag

Persze az ok,csak még a partíció hibára kell rájönnöm,hogy mi a téma.De lövök majd egy képernyőképet ha nem jönnék rá.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49303) ubyegon2 válasza Normi™ (#49302) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK! Az jó lesz, ha dokumentálod, valamire csak rájövünk az alapján! Már kezdek kíváncsivá válni, hogy mi jön ki ebből.

(#49304) Vladi


Vladi
nagyúr

date parancsot vágja valaki?
Alapértelmezetten nagyon szép, csak nem ez kell:

[oleg@localhost ~]$ date
2016. nov. 20., vasárnap, 20.48.04 CET

Én ezt szeretném látni:
2016. november. 20., vasárnap, 20.48.04

Eddig tök egyedül eljutottam:
[oleg@localhost ~]$ date +%Y.%B.%d.,%A,%T
2016.november.20.,vasárnap,20:50:18

Szóközt hogy rakok bele? :F Vagy honnan látom, hogy mi az alapértelmezett?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49305) #21078528 válasza Vladi (#49304) üzenetére


#21078528
törölt tag

date +%Y.%B.%d.,\ %A,\ %T

(#49306) ubyegon2 válasza Vladi (#49304) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:DD ez jó poen volt ...

Spammer ft biztosan a man date terminal parancsot javallotta volna! ;]

Tényleg nem ismered a hónapok rövidítését? Vagy a guglit? :P

[ Szerkesztve ]

(#49307) Vladi válasza #21078528 (#49305) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azleszaz, köszi. :R

(#49306) ubyegon2:

nem poén volt, tényleg kell. De most akkor kezdjétek el definiálni, hogy melyik topik, meg man - nincs benne - meg googli - na hogy keresel rá? stb.
De mint látodjátok, 11 perc alatt megoldódott. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49308) ubyegon2 válasza Vladi (#49307) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elfelejtettem mondani, hogy ez inkább Haladó topikba való kérdés! :K

:P

De mint látodjátok, 11 perc alatt megoldódott.

Megoldódott, mert próbáljuk a topikot profilclean állapotban megőrizni. :D
Ilyen hatékony a kezdő topik, látod főnök!? Haladóba várhattál volna napokig és csak a man date parancsot kapod.

ezzel kerestem rá:
date +%Y.%B.%d.,\ %A,\ %T

(bocsi)

[ Szerkesztve ]

(#49309) kovaax válasza Vladi (#49304) üzenetére


kovaax
őstag

Én ezt szeretném látni:
2016. november. 20., vasárnap, 20.48.04

Ezt már nem láthatod többet soha az életben... :R

-=- There's no place like /home -=-

(#49310) Vladi válasza kovaax (#49309) üzenetére


Vladi
nagyúr

Dehogynem, most is azt nézem. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49311) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

próba képen szeretnék lementeni egy windows7 partíciót,egy külső usb külső hdd-re.Próbáltam a systemrescuecd és a Parted Magic is.Sajnos nem értem,addig jutottam,hogy fdisk -l és láttam a lemezeket és megtudtam formázni a külső merevlemezt.De sajnos tovább már nem tudok jutni pedig azt mondják mennyire könnyen kezelhető a Parted Magic. Esetleg valaki lenne szíves egy kis leírást adni win és linux rendszerek mentésére amikor nem a lemezt kell hanem csak a partíciót.

(#49312) CPT.Pirk válasza qwertly (#49311) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt nem ismerem, de pl. a CloneZilla céldisztró alatt igen egyszerű és tud tömörítést is a partíció mentésekor.

Tömörítés nélkül meg bármelyik Linux Kparted vagy Gparted partíció szerkesztője tud image fájlt készíteni partícióról, majd visszaállítani azt. A Kparted még a partíciós táblát is tudja klónozni, legutóbb így vittem át a rendszereimet újrarakás nélkül új HDD-re. Csak a Windows kellett újrahúzni, mert az nem viselte el a HDD megváltozását.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49313) King Unique válasza qwertly (#49311) üzenetére


King Unique
titán

A Parted Magic úgy tudom fizetős, legalábbis az oldaluk alapján. A CloneZilla viszont ingyenes és jól használható univerzális program különféle rendszerek lementésére. Igaz, virtuális gépen mutatja be, de ebben a videóban nagyon jól elmagyarázzák a működését.

Windowsra a rendszer biztonsági mentéséhez, illetve klónozásához van egy rakás (ingyenes) program. Ezek közül kiemelkedő a Macrium Reflect, amely egy korábbi tesztben is remekelt. Ha már van a gépen, akkor a Windowst akár ezek valamelyikével is le lehetne menteni.

[ Szerkesztve ]

(#49314) Rimuru válasza kovaax (#49309) üzenetére


Rimuru
veterán

Mar hogyne lathatna? ez azt irja ki. ;]

date --date="@1479671284" +%Y.%B.%d.,\ %A,\ %T

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#49315) qwertly válasza King Unique (#49313) üzenetére


qwertly
addikt

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat,megnézem a gpartedet mert használtam is de nem láttam ezt az opciót. Más: tudom,hogy van win alatt rengeteg jó partíció mentő program használom is rendszeresen.De most linux alól akartam megoldani a mentést.

(#49316) Apollyon válasza Rimuru (#49314) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"@1479671284"
Ezt az értéket hogy kerested vissza? :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49317) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok olyan gondom lenne, adott beaglebone black (C) verzió (olyasmi mint a raspberry pi).

Egy épület felügyeleti rendszerhez kell, és az SD kártyára menti a logokat.

angstrom linux fut rajta (debian disztró)

Na most eddig minden tök jól ment vagy 20db beaglebone készülékkel, viszont elfogytak, szóval a cég vett pár újat. Teljesen ugyan az, csak más revízió csupán 1 évvel újabb az új, kinézetre is tök ugyan az és ugyan az a rendszer települt fel rá.

Amikor a micro SD-t behelyezzük a régi változat automatikusan felismeri és be is mount-olja a /media alá/media/9016-4EF8 névvel és ennek így is kell mennie.

Az új beaglebone változat felsimeri a /dev/mmc* ben látszik is. De nem mountolja be a /media alá.

Na most azt szeretnénk elérni, hogy a kártya automatikusan látszódjon a /media alatt valamilyen névvel, amikor behelyezzük az új eszközbe.

Vajon mi lehet a gond? Miért nem akarja az új eszköz a memóriakártyát bemountolni?

(#49318) King Unique válasza qwertly (#49315) üzenetére


King Unique
titán

Azért a GParted sem mindenható és Windows rendszerek lementésére nem feltétlen szórakoznék vele. Akkor már inkább CloneZilla, ami pont ilyen célra való.

(#49319) Rimuru válasza Apollyon (#49316) üzenetére


Rimuru
veterán

date --date="2016-11-20 20:48:04" +%s
termeszetesen igy is irhattam volna:
date --date="2016-11-20 20:48:04" +%Y.%B.%d.,\ %A,\ %T

Azert szeretem a %s-t (amugy az 1970-01-01 00:00:00-tol eltelt masodpercek szama) mert konnyu vele szamolni.

kmisi99: gondolom valami udev szabaly van ami automatikusan csatolja, es ez csak a /dev/sd*-ot nezi a /dev/mmc*-ot nem, ilyesmi fele keresgelnek. Persze az csak felteves hogy az elozo nem a mmc*-ot hasznalta.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#49320) Apollyon válasza Rimuru (#49319) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja értem.
A másodperceket vágom, nagyon "szeretem" is a routeren a kernel logban :U 21 év múlva meg ez érdekes lesz: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49321) Rimuru válasza Apollyon (#49320) üzenetére


Rimuru
veterán

Mar most sok helyen 64biteset hasznalnak, nem lesz itt nagy problema. ;)

Ahhoz hogy valahol baj legyen legalabb 30 eves eszkozoknek kell lennie. Sok alapbol kipusztul addigra, kritikus helyen pedig illik tudni az ilyesmit.

Vigyázat, csalok!

(#49322) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok,

Nem tudom ez e a legmegfelelőbb topic a kérdésem feltételéhez de bátor leszek:

Szeretnék létrehozni egy Linux alapú fájl és média szervert egy régi laptopból. Jelenleg Windows 7 fut rajta, de volt már Win 8.1 is. Ezekkel csak annyi problémám akadt hogy nem bírták a 0-24/7 futást, X időnként előjött valami probléma ami miatt RDP-n keresztül sem lehetett macerálni, hanem oda kellett mennem és "kéz-rá-tétellel" meggyógyítani. Ezzel csak annyi a gond hogy egy családi ház legeldugottabb zugában egy szekrény tetején van... ott nem zavar senkit. Előtte egy még-régebbi szerver-gép teljesített szolgálatot teljesen legális Windows 2003 Server Edition-el. No azt elég volt 2 havonta restartolni és minden szép és jó volt. Sajnos ez a lehetőség már nem adott.

Mivel a Linuxot rettentő stabil és megbízható rendszernek tartja a köznyelv ezért gondoltam megpróbálnám. Ubuntut (és permutációit) limitált funkcionalitással és ideig már használtam így mondhatom hogy láttam már karón varjút.

Amire szükségem lenne mint funkcionalitás:
- USB3.0 teljes mellszélességgel való használata. Mivel USB-s keretben kapcsolódna hozzá a tárhely.
- SMB megosztása bizonyos mappáknak a házban lévő Windows rendszerek számára
- Plex Media Szerver futtatása
- RDP kapcsolódási lehetőség lehetőleg 3rd party alkalmazások nélkül (pl TeamViewer). A legjobb webes alapú interfész lenne futó processek, tárhely, hálózati forgalom monitorozásával + beállítási lehetőséggel.
- Természetesen ingyenes és legális formában

Mindezt úgy hogy egyszer beállítom és max havonta egyszer nyomok rá egy restartot ami után képes úgy újra felállni hogy nem szükséges a hóna alá nyúlnom és kezébe nyomnom a mankót.

Szóval ötleteket / javaslatokat várok ennek megvalósítására. Google ugyan a barátom, de én kimondottan az itteni szakik segítségét / véleményét is szeretném meghallgatni mielőtt belevágom a fejszémet a fába (vagy ebbe a windows-os laptopba :D)

Előre is köszönök minden segítséget!

Romvr

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#49323) CPT.Pirk válasza Romvr (#49322) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az USB3 megy magától, semmi dolgod vele. Az SMB-hez Samba szervert kell beállítani, az elsőre kicsit fapados, de csak 1x kell megcsinálni. RDP - freeRDP? ehhez annyira nem értek. Plex: http://askubuntu.com/questions/766485/how-to-set-up-plexmediaserver-in-ubuntu-16-04

A legális kérdés itt fel sem merül, az Ubuntu ingyen van. Egyszer beállítod, akkor az menni fog. Javaslom az LTS ubuntu alapot használni, ami most a 16.04.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49324) Romvr válasza CPT.Pirk (#49323) üzenetére


Romvr
őstag

Az Ubuntu nekem is eszembe jutott, de én valami sokkal célspecifikusabb disztribúciót keresek, ha van. Tényleg nem lenne másra használva mint SMB fájlmegosztás / Plex Media (a TV miatt), meg torrent. Az Ubuntu-t ehhez kicsit soknak érzem, mint ágyúval verébre.

Néztem pár "Cloud / Web" kezdetű és végződésű linux disztrót amit webes felületről is lehet macerálni meg tudja is egy részét annak amit kérek, de ott egy USB-s eszköz hozzáadása, vagy fájlmegosztás beállítása is felért Herkules tizenkét próbájával az én Redmond-ban nevelkedett lelkemnek. Persze szöszölhettem volna mind a hetvennégyezer oldal dokumentációval, de az agyam is leolvadt a huszonnegyedik oldal után mikor még mindig nem jártunk ott hogy bekapcsoljuk a gépet... valakinek van ehhez idegrendszere de én máshogy vagyok drótozva.

Persze ha nem találok valami egyszerű de nagyszerű disztrót, akkor marad az Ubi. (bár én valahol a 9-es verziónál lemaradtam :B )

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#49325) CPT.Pirk válasza Romvr (#49324) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Áh, ez a beszéd. A Debian a te barátod, csak meg kell ismerni. ;)

Az Ubuntu / Linux Mint azért szokott itt javasolt disztró lenni, mert kezdőkkel szemben barátságos rendszerek. Kicsit beleszoksz az itteni dolgokba rajtuk, aztán mehet fel a Debian. :)

Ilyen cloud izéval meg még sosem foglalkoztam, szerintem az itteniek sem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49326) Rimuru válasza Romvr (#49324) üzenetére


Rimuru
veterán

Csomagkinalat miatt csak jol jarsz egy debian alapu disztroval (ubuntu is az), es nem kell egy egesz desktop rendszer felrakni, ilyen feladatra egyaltalan nem raknek fel semmilyen grafikus dolgot.
Ha csak azt rakod fel ami neked kell a base rendszeren kivul akkor eleg minimalis lesz. ;) (ugy szamolj hogy egy base rendszer par 100 mega csak)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#49327) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Pici segítség kellene.Manjaro-nál kötöttem ki,minden ok,király az egész.De,a boot menüt valahogy kilehet lőni?Két opciót ajánl fel: "*Manjaro Linux" vagy "Advanced Options for Manajaro",itt vár egy billentyű leütésre vagy pár másodperc múlva tovább is megy a rendszer.Megoldható,hogy ez a manü eltűnjön és "direktbe" induljon az oprendszer?Gondolom a Grub-ba kell matatni.

Köszönöm szépen előre is!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49328) King Unique válasza CPT.Pirk (#49323) üzenetére


King Unique
titán

Ja, USB 3.0 támogatás már régóta van benne (2.6.31), de az USB 3.1 Gen 2 csak a 4.6-os kerneltől elérhető. Persze utóbbi még közel sem terjedt el, az is igaz...

[ Szerkesztve ]

(#49329) Rimuru válasza Normi™ (#49327) üzenetére


Rimuru
veterán

/etc/default/grub

GRUB_TIMEOUT=
es
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=

Vigyázat, csalok!

(#49330) Romvr válasza Rimuru (#49326) üzenetére


Romvr
őstag

Valamint: (#49325) CPT.Pirk v

"Kicsit beleszoksz az itteni dolgokba rajtuk, aztán mehet fel a Debian."
Nem akarom ennyire túlkomplikálni a dolgot a végén még jövő farsangkor pingvinnek öltözöm :DDD
Ha beválik az Ubuntu akkor marad amíg ki nem porlik a szilícium a processzorból.

"Ilyen cloud izéval meg még sosem foglalkoztam, szerintem az itteniek sem."
Akkor jobb a ha tőlem tudod, hogy nem vesztettél semmit. Érdekesnek érdekes, cserébe roppant komplikált a mezei felhasználóknak... talán másoknak is :U

"ilyen feladatra egyaltalan nem raknek fel semmilyen grafikus dolgot."
Ha többre emlékeznék a suliból mint a sudo chmod 777 akkor tuti így tennék. Sajna emlékeim lapja közül hamar kihulltak a vonatkozó bejegyzések. 404 Page Not Found... és csak remélem nem DNS error, nem akarnék ezzel dokihoz menni :D

"ugy szamolj hogy egy base rendszer par 100 mega csak"
Úgy számoltam hogy 512Gb-os SSD csak elég lesz a rendszernek. ;]
Mellé megy egy 2Tb-os HDD backup célzattal és másik 4Tb egy USBs keretbe megosztásnak és a multimédia miatt.

Fene, most jól meggyőztetek hogy maradjak a hagyományos konyhánál. Hétvégén megy fel az Ubuntu 16 aztán majd remélem hozzám dobtok egy mankót ha nagyon hasra esnék mennyit változott az utóbbi kb 8 évben :K

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#49331) Vladi válasza Romvr (#49322) üzenetére


Vladi
nagyúr

Erre bármelyik stabil disztró jó, pl: debian, centos, nagyon esetleg ubuntu lts ( :DDD )
usb 3-al régi laptop? :U A fagyást azért jó lenne tudni, miért? Mert lehet ott melegedés is pl. Takarítva volt a szekrény teteje? :DDD

A logouton egy időben népszerű téma volt, sok írás született. Azokat érdemes előkeresned.
"A legjobb webes alapú interfész lenne futó processek, tárhely, hálózati forgalom monitorozásával + beállítási lehetőséggel."
Nem kell webes alapú. HÁlózaton simán átlövöd a guit, ott meg azzal monitorozal, amivel akarsz.
Beállítási lehetőség se nagyon kell, mert beállítani 1x kell.

sambára itt találsz okosságot. pl.

Távoli azstalra példák. De a legtöbb disztróban 2 katt és megy.

"Plex Media Szerver" az nemtom micsoda. :DDD

Jah még valami, ntfs-re nem tudom mostanában mennyire jó torrentezni, nem olyan régen kifejezetten rossz ötlet volt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49332) Romvr válasza Vladi (#49331) üzenetére


Romvr
őstag

Köszönöm neked is az ötleteket és a segítséget... :R

" fagyást azért jó lenne tudni, miért? Mert lehet ott melegedés is pl. Takarítva volt a szekrény teteje? "
Nem melegszik, mert jól szellőző a sarok és monitoroztam erre a gépet. Takarítva meg akkor van ha éppen eszembe jut. Sajna az utóbbi időben nagyon tiszta mindig... mert állandóan manualizálnom kell...

"usb 3-al régi laptop? "
Kb 4 éves masina. 2db USB3-as és 2db USB 2-es van rajta. Én is néztem egy sort rajta, de kitesztelve 130-150 MB/s ment át rajta SSD-ről SSD-re. Ami azért lényegesen jobb mint a 2.0 max 35MB/s-e.

"Beállítási lehetőség se nagyon kell, mert beállítani 1x kell."
Adná az ég. Majd leborulok napi kétszer Torvalds felé hogy így legyen.

"Jah még valami, ntfs-re nem tudom mostanában mennyire jó torrentezni, nem olyan régen kifejezetten rossz ötlet volt."
Ezt ki tudod fejteni? Illetve ha nem NTFS-re torrentezek akkor mire? ExtFAT-al úgy tudom öri-hariban van a Linux, más Internacionális formátum meg nem igen van. :F

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#49333) lev258 válasza Romvr (#49332) üzenetére


lev258
veterán

A Windows-os fájlrendszerek használatával tipikusan az a gond, hogy Linux alól nem vagy alig javíthatóak, illetve töredezettség mentesíteni sem nagyon tudod. Márpedig a torrent jeleskedik ebben.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49334) herdsman12


herdsman12
őstag

TV2 honlapjáról kellene egy videó. Van erre valami egyszerű megoldás?

(#49335) lev258 válasza herdsman12 (#49334) üzenetére


lev258
veterán

Mit használnak mostanság? DownloadHelper-t nézted?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49336) herdsman12 válasza lev258 (#49335) üzenetére


herdsman12
őstag

Passz..
Ez kellene.
Még semmit, de ránézek.
(Debian Jessie)

[ Szerkesztve ]

(#49337) lev258 válasza herdsman12 (#49336) üzenetére


lev258
veterán

Nálam meg sem jelenik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49338) Normi™ válasza Rimuru (#49329) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Köszönöm a válaszod!Root-ként átírtam először nullára az értéket majd egyre,de semmi sem törént.Mit rontottam el?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49339) King Unique válasza Romvr (#49332) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként az USB 3.0 vége ~ 450 MB/s, az USB 2.0 meg tud akár 35-4x MB/s körül is. Persze a megfelelő szoftveres / hardveres környezet kell hozzá. :)

Torrentezésnél a programban be kell állítani, hogy előre foglalja le a fájlt (példa) és akkor kevésbé töredezik a fájlrendszer. Amúgy Linux alatt az exFAT támogatást beállítani kb. semeddig nem tart:

sudo apt-get install exfat-fuse exfat-utils

De újabb disztrók, mint pl. a Mint már natívan támogatják, legalábbis a 18-as verzió igen. Illetve utóbbi is Ubuntu 16.04 alapú és szvsz inkább használhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#49340) Rimuru válasza Normi™ (#49338) üzenetére


Rimuru
veterán

Sorry, my fault.
Utana kell egy grub ujrageneralas:
grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Romvr: Akkor jobb a ha tőlem tudod, hogy nem vesztettél semmit. Érdekesnek érdekes, cserébe roppant komplikált a mezei felhasználóknak... talán másoknak is :U - pedig jo kis szorakozas osszedobni egy ilyesmit. :D

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#49341) Normi™ válasza Rimuru (#49340) üzenetére


Normi™
őstag

Siker,köszönöm szépen! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49342) Vladi válasza Romvr (#49332) üzenetére


Vladi
nagyúr

Linuxos fájlrendszert válassz, ext4 tipikusan biztos jó. Ha ntfs-re torrentezel, az egy 4 éves cput is képes megzabálni egy idő után. :Y

Az 1x beállítás lehet, hogy 1 hónapot jelent ( :DDD ) de utána vagy 5 évig hozzá se kell nyúlni. Írj egy listát, hogy mit kell megcsinálni és minden feladathoz olvass egy dokist. Ha kész, akkor telepítsd fel és cisnáld végig. Lehet, hogy 1/2 nap lesz csak és minden kész. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49343) Sonja válasza herdsman12 (#49336) üzenetére


Sonja
veterán

Ha megvan a youtube-dl, akkor nyiss egy terminal-t, majd ez a parancs lementi egy 720p-s mp4-ben. ;)

youtube-dl http://pstream4.tv2.hu/vod10/TW9WoZIDEUo1gPm3QzZFGw/1479934045/amlst:4/20161122/233486/std/chunklist_b4160000.m3u8

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#49344) herdsman12 válasza Sonja (#49343) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, sajnos sikertelen az akció.

ggy@eee901:~$ youtube-dl http://pstream4.tv2.hu/vod10/TW9WoZIDEUo1gPm3QzZFGw/1479934045/amlst:4/20161122/233486/std/chunklist_b4160000.m3u8
[generic] chunklist_b4160000: Requesting header
WARNING: Falling back on generic information extractor.
[generic] chunklist_b4160000: Downloading webpage
ERROR: Unable to download webpage: HTTP Error 403: Forbidden; please report this issue on https://yt-dl.org/bug . Be sure to call youtube-dl with the --verbose flag and include its complete output. Make sure you are using the latest version; type youtube-dl -U to update.
ggy@eee901:~$

(#49345) Sonja válasza herdsman12 (#49344) üzenetére


Sonja
veterán

Feltettem ide. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#49346) herdsman12 válasza Sonja (#49345) üzenetére


herdsman12
őstag

Hálás köszönet, leszedtem.

(#49347) Flowtation válasza Romvr (#49332) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Bár én csak kezdő vagyok, de ha csak a fent említettekre szeretnéd használni a laptopot, akkor én ajánlanám az OpenMediaVault-ot is. Debian alapú, jól konfigurálható webguiból, tud plexet, samba, nfs, torrentkliens, meg egy csomó minden mást is. Én most mélyedtem bele jobban, nekem egy jó régi desktopon van, 1 gb ram, athlon x2 5600+ procival. Kicsit szopacs volt a beállítás, de tanúsítom, hogy mind user error volt. :)

Szerintem egy próbát megér!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49348) donmackó válasza Flowtation (#49347) üzenetére


donmackó
őstag

Mennyire megy 1 Gb RAM-mal? Sokat swappol?

Lehet hogy ráraknám egy p4-re és ez lenne a házi szerver.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#49349) Flowtation válasza donmackó (#49348) üzenetére


Flowtation
őstag

Megmondom őszintén, hogy nem tudom, illetve nem veszem észre. Telepítés után gyakorlatilag csak a webgui-ból használom, ott nem érzékelek semmit.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49350) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok,

Ez a topik eléggé pörög, így csak kíváncsiságból kérdezném, hogy szerintetek mit jelent a "good knowledge of Linux"? :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.