Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89230) junior19 válasza Piftuka (#89220) üzenetére


junior19
senior tag

A Sharp az LC40LE705E volt.
Most délután hallgattam a saját hangszóróit, én semmilyen problémát nem érzékelek. A ház az tényleg műanyag, nem is nagy minőség, ha megfogja az ember a tévét, akkor tényleg recseg-ropog, de a hangszórónál nem hallatszik. Ha ez is kritérium, akkor a 6470-es ugyanez, csak fémházban, fémtalppal. Nekem nem ért 40 ezer forint különbséget a fémház, mert a falon van, így teljesen mindegy, milyen a talp.
Méricskéltem ma egy kicsit, lehet, így jobb infók birtokába juthatsz.
Szemre 100 nits lett a 100%-os fehér fénysűrűsége, a feketéé 0,014. Ez 7283:1-hez kontraszt arányt ad ki. Beállítottam 120-ra a 100%-os értékét, így a fekete is felment 0,021, de még így is 6000:1-hez a kontraszt arány. De ez még csökkenni fog kalibráláskor, mert a gamma mindenhol alacsony. Ez a sötétebb jeleneteknél látszik a legjobban, mondjuk ott is a legnagyobb a gamma eltérése.
Mértem 10%-os minta ablakkal is, ez viszont nem korrekt, mert 0 és 1%-os szürkeszintnél is még le van kapcsolva a kijelző, így a kontraszt végtelen lenne.
De megmértem az Ansi kontrasztot is. Ilyenkor 5322:1-hez a kontraszt arány, ez szerintem elég jó.
Még annyit, hogy végpontozva a szakértői sötét képmód elég jó eredményeket ad, leginkább a gamma ami nagyon eltér. A szürkeskála deltaE értéke 2, 71, a legmagasabb 4,8. Az RGB együttfutásban szinte végig a piros kicsit sok, a kék pedig kevés, ezért néhány részen kicsit sárgás a szürke. A színhőmérséklet is emiatt inkább 6200K környékén mozog.
A color gamutban a kék nagyon fényes, ezért a cián és a fehér delta E értéke is nagyobb mint 3. A többi szín 2 alatt van. Ez egyébként látszik is, hogy a kék inkább fényes, s veszít a telítettségéből.
Ezért a gamma és a kék szín fényessége miatt aki teheti, érdemes kalibráltatni, mert nagyon jó eredményeket lehet kihozni.
Remélem tudtam segíteni, s kérdéseidre megkaptad a megfelelő válaszokat.

codec project

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.