Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99551) Ramoskaa válasza Sys85 (#99550) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Van olyan is csak egyelőre a gombokat néztem. És az lenne a kérdésem ,hogy maradjak az elsőnél vagy működhet a netflix gomb? (Ami elvileg egy újabb kapcsoló funkciója)

Vagy leegyszerűsítve : Az enyémhez a legrégebbit ajánlják: 650-et és a 650A-n van már netflix gomb is. Működhet?

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#99552) Sys85 válasza Ramoskaa (#99551) üzenetére


Sys85
veterán

Na ezt meg nem mondom neked.
Elvileg 2 külön évjárat a 2 táv és abból kiindulva,hogy pl a 18-as távok se jók a 19-es tvkhez,ahogy fordítva sem,így jó kérdés,hogy nálad működne e.
Lehet erre tud valaki pontosabb választ adni majd itt.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99553) szelim74


szelim74
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
49SM8200PLA nem hajlandó megtalálni a dlna megosztásokat. Huawei B525 routeren van a merevlemez. Az asztali gépről másolom rá a cuccost, minden telefon látja, notebook is látja, tv nem. Ellenben a tv a hálózaton van (ethernet), chromecast simán megy rá bármilyen eszközzel (na jó, vasalóval nem).
Mit kellene tennem, hogy lássa a megosztást? :(
Köszi.

(#99554) subset válasza szelim74 (#99553) üzenetére


subset
senior tag

Szerintem valami kompatibilitási probléma lesz a huawei és a tv között...
Gondolom a TV dlna kliensével próbálkozol...ha igen, akkor tedd fel a tv-re a plex-et az látja-e.
Illetve kipróbálnám más dlna szerverrel, azzal megy-e. Valamelyik gépen engedélyezd a windóz natív dlna szerverét vagy egy VLC-vel csinálj dlna szervert.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#99555) ninjago válasza Becksman (#99545) üzenetére


ninjago
tag

Dehogy lett kiprobalva. Becsomagolva lementem a földszintre az arukiadóhoz, és elhoztam. Mondtam mi van ha gond lesz vele, azt mondták 3 napig visszavihetem ha hibás lesz. Úgy nézem eddig nem találtam hibát. Bár nem tudom a bevilágitás és a felhősödés egyáltalán hogy néz ki, és milyen az, amikor már hibának minősül. Tök sötétben egy lepkefingnyit halványabb a jobb alsó sarka. Amit lehet csak azért veszem észre, mert olvastam róla.

(#99556) Becksman válasza ninjago (#99555) üzenetére


Becksman
őstag

En ma kaptam a 65 sm 9010et 30al volt dragabb..ez tökéletes.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#99557) OPiiPO válasza Becksman (#99556) üzenetére


OPiiPO
addikt

jó döntés volt :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#99558) Becksman válasza OPiiPO (#99557) üzenetére


Becksman
őstag

Ezen a fekete is tenyleg fekete qhogy nézem, hiaba csak IPS.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#99559) szelim74 válasza subset (#99554) üzenetére


szelim74
csendes tag

Köszi, nekiesek. :)

(#99560) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Üdv!
32lt340c típusú LG TV-vel van valakinek tapasztalata? Ez valami spéci hotel és kórház változat, de nem tudom, ez a mindennapi használat mellett jár-e bármi hátránnyal.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#99561) OPiiPO válasza E.Kaufmann (#99560) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az adott típust nem ismerem, de a hoteleknek szánt TV-ből szoktak kihagyni funkciókat.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#99562) E.Kaufmann válasza OPiiPO (#99561) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mint pl? Mondjuk, ha müxik a HDMI, meg a tv vétel, az már jó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#99563) Lyézi válasza blakey (#99401) üzenetére


Lyézi
csendes újonc

Ezzel együtt tudnék érteni, ha gyári visszaállítás után úgy, hogy nem volt bekötve a net, működött volna. Bár lehet, hogy itt meg automatikusan wifin keresztül kereste a netet a beléptető menünél. De az az érdekes, hogy működött több, mint 1 évet minden probléma nélkül. Ráadásul okádék volt a hálózati megoldásunk. A szomszéd szobából wifin jött át a net egy tp-link jelerősítőre, és onnan ment kábellal ki a net a routerra. Egy ideje ez át lett alakítva végre, kábellal jön át a net a másik routerből a miénkbe. A jelerősítő pedig lekerült a földszintre, hogy ott is legyen wifi. Ez mondjuk régebben okozott problémát, de akkor wifin használtam a tv-t, a mi szobánkban nem volt router (2 gépre 2 kábellal jött át a net a másik szobából), így a fenti router, meg lenti jelerősítő között ugrált minden eszközünk, ezért az hamar meg is lett szüntetve. Egyébként ezek a gány megoldások nem az én szüleményeim voltak, mindenesetre a jelenlegi megoldás stabil, a wifis rossz volt. De így sem volt semmi baja a tv-nek még egy darabig. A 2 probléma egyébként azért függ össze, mivel egy alkatrész (a wifi modul) kezeli a távirányítót is, meg a kábel/wifi netet is. Emellett volt, amikor 1 teljes napon keresztül működött, azután megint nem. :D Illetve, az előző szerelést követően, amikor semmi változás nem történt a hálózatban sokáig, miért lett jó? Először még akkor is wifi-vel használtam, és a beléptető menünél nem tűnt el a kurzor, azonnal látta a wifit. Emellett 2 gép is megy erről a routerről, a telefonok wifijével sincs baj.

Ettől függetlenül majd átnézem azokat, amiket írtál, és köszönöm a jó tanácsokat!
A szervizből egyébként azóta nem érkezett válasz. Sajnos, ha nem garanciális úton jönnek ki cserélni valamit, akkor lassú a folyamat kissé, de így legalább (remélhetőleg) rendesen bevizsgálják, nem vakon cserélnek alkatrészt.

ui.: Elkavarodtam az előző válaszommal, és ugye rosszra válaszoltam, elnézést érte. :D

(#99564) OPiiPO válasza E.Kaufmann (#99562) üzenetére


OPiiPO
addikt

Legutóbb pl. olyat találtam amiben wifi nem volt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#99565) Éne


Éne
tag

Sziasztok!
T-nél kaptam/kapnék némi kedvezményt készülékekből. Megnéztem a kínálatot és nagyjából annyival drágább náluk minden mint amennyi a kedvezményem. :D
Egyedül az LG 60UM7100PLB amit olcsóbban (~155e lenne most) tudnék tőlük beszerezni mint mástól.
Kérdésem az volna, hogy érdemes belevágnom vagy még a kedvezménnyel együtt sem minősül jó ajánlatnak?

(#99566) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

LG 55UJ6307 TV a gyári alap beállításaira vissza állítható/resetelhető valahogy, vagy kérdezzem az LG Supportot? :) :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99567) Sys85 válasza MaxxDamage (#99566) üzenetére


Sys85
veterán

Beállítások-Általános alatt nézted már?Elvileg ott kéne lennie a Visszaállítás az alapbeállításra opciónak.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99568) MaxxDamage válasza Sys85 (#99567) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :) :R
Ott van, igen.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99569) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem, mert egy kicsit kusza a fejemben ez a HDMI ARC dolog! :F

Tehát adott egy LG 32LM6300PLA típusú kis okos TV és egy Yamaha RX-V571-es házimozi erősítő. A TV HDMI1 ARC portja össze van kötve a házimozi erősítő HDMI kimenetével. Ez erősítő egyben HDMI switch-ként is fukcionál. Az erősítőn is engedélyezve van a HDMI ARC funkció és a hangot az AV1-ről várja. Ettől függetlenül a TV-n hiába állítom be a hangot HDMI ARC-ra, hang nem jön ki az erősítőből. Végigzongoráztam már rajta mindegyik kimenetet, de sajnos néma.

Optikai kábellel is össze van kötve a TV és az erősítő. Ezzel van frankón DD hang (bár DD hang csak akkor van, ha kizárólag optikán van a TV kimenet és a hangszórói tiltva vannak), de ugye a TV távirányítója nem vezérli az erősítőt, tehát külön kell a hangerőt szabályozni, ami kissé kényelmetlen. Emiatt szeretném a HDMI-s hangot használni, hogy a TV vezérelje az erősítőt, de sajnos eddig ebbe beletört a bicskám! :U Hogyan kellene vajon beállítani? Mit csinálhatok rosszul? Vagy hiába van engedélyezve az erősítőn a HDMI ARC-s, mégse támogatja? (Uszkve 10 éves az erősítő.) Esetleg a HDMI kábel nem megfelelő, nem támogatja a visszirányt?

Ja annyit még hozzátennék, hogy eddig egy Samsung LE32B530-as TV-vel használtam az erősítőt. Ott HDMI-CEC-en (avagy Samsung-ul: Anynet+) szépen vezérelte a TV távirányítója az erősítőt.

Kérlek segítsetek helyretenni a fejemben ezt a HDMI ARC-os témát, mert zavaros! :)
Előre is köszi! :R

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#99570) Sys85 válasza Klown (#99569) üzenetére


Sys85
veterán

AV1-ről várja.Na ez a baj!
Az erősítő hátlapját neten meglesve,az AV1 az optikai bemenete.Nincs olyan opció az input beállítások közt,hogy TV/Direct TV/Stb?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99571) Klown válasza Sys85 (#99570) üzenetére


Klown
aktív tag

Igen, az AV1 az optika. Viszont a menüben csak AV1-AV6-ig lehet választani. Tehát HDMI-t nem.

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#99572) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Keressek egy TV-t :D Tehát jelenleg van-e ilyen vagy a jövőben lesz-e?
Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

4K, HDR, 120hz, Free-Sync támogatás és a legfontosabb 55 méret alatt legyen bármi 50,49,48 csak nem 55. :)

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#99573) Sys85 válasza Klown (#99571) üzenetére


Sys85
veterán

User manual-t nézted,vagy az már nincs meg?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99574) Sys85 válasza undercover (#99572) üzenetére


Sys85
veterán

Van már ilyen tv,de az általad keresett méretekben nincs,legalábbis én még nem láttam.
Samsungnak vannak ilyen tv-i,de azokból a legtöbb inkább 65" feletti,talán 1-2 van 55-ös.
Az összes olyan Samu széria ami freesync képes csak 55" felett tudja,a kisebbek nem,hiába azonos széria.
LG-ből nem is láttam még Freesync-est.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99575) Klown válasza Sys85 (#99573) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

Nincs már meg sajnos, de az angol nyelvű leírása megvan a neten. Ebben ezt találtam:

Ergo jól kötöttem össze! A hang átmegy elméletileg, ha az erősítő HDMI out-jára van kötve a TV.

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#99576) Sys85 válasza Klown (#99575) üzenetére


Sys85
veterán

Ezt nézegettem én is.
Pontosan lépésről lépésre csinálod?
Mert ha igen és úgy sem jó,akkor passz.
Nekem volt egy H/K AVR-171s,azon nem tudtam összehozni az ARC-t akárhogyan is próbáltam.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99577) Klown válasza Sys85 (#99576) üzenetére


Klown
aktív tag

Akkor lehet, hogy ezek csak papíron kompatibilisek egymással! :U

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#99578) Sys85 válasza Klown (#99577) üzenetére


Sys85
veterán

Az újabb erősítökön sokkal könnyebben összehozható az ARC.
Nem teljesen értem miért,mert maga a technológia nem egy űrtechnika.
Unokabátyám LG 55"-os C8 Oled+Onkyo TX-NR555-ös szettjén simán beállítottuk seperc alatt és működik.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99579) Zsadi válasza Klown (#99575) üzenetére


Zsadi
őstag

Esetleg egy hdmi kábel csere?
Bár írtad hogy régen ment.

E]: HDMI-kábel (kiváló minőségű, nagysebességű HDMI-kábel)

MEGJEGYZÉS: A nagysebességű megjelöléssel nem rendelkező, gyenge minőségű HDMI-kábelek nem biztosítják az ARC funkció működését.
Sony.hu-ról

(#99580) Klown válasza Zsadi (#99579) üzenetére


Klown
aktív tag

Ez van még a tarsolyban! Ha ez se, akkor passz! Amúgy tele vannak a fórumok nem működő ARC-cokkal! :DDD Tehát nem csak én vagyok ilyen szerencsétlen flótás! :P

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#99581) Konyika válasza Klown (#99580) üzenetére


Konyika
senior tag

Lehet valamit én nézek be valamit de a HDMI out az nem kimenet? Neked HDMI in kellene.

[ Szerkesztve ]

(#99582) Sys85 válasza Konyika (#99581) üzenetére


Sys85
veterán

A-a!
Nem az a lényeg hogy in/out,hanem hogy ott legyen rajta az ARC.
A tv-n is a bemenet küldi vissza a hangot.
Arra a csatira kell kötni,amelyik ARC kompatibilis.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99583) Konyika válasza Sys85 (#99582) üzenetére


Konyika
senior tag

Legyen neked igazad. Nálam így működik¡

(#99584) subset válasza Konyika (#99583) üzenetére


subset
senior tag

Ez nem ARC képes erősítő - ott lenne az "OUT" felirat alatt hogy "ARC" - mint ahogy a tévédnél is ott van a felirat valamelyik bemenetnél.
Az lehet, bár bután hangzik, hogy a TV ARC képes hdmi bemenete kiküldi a hangot - a nem arc képes erősítőd meg a bemenetén fogadja... :F

Az viszont igaz, hogy néha nem jön össze rendesen a "handshaking" :K a hdmi-s cuccok esetén, aztán lehet szívin...

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#99585) Konyika válasza subset (#99584) üzenetére


Konyika
senior tag

Vagy még is?
Nálam mükódik :K

Az optikai kábelnél mit jelent az Audio Return Channel? Az nem az ARC?

[ Szerkesztve ]

(#99586) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok! Próbáltam visszakeresni a topikban, arra hogy milyen sebességű hálókártya van a mostani 4K tévékben, de nem igazán találtam biztos adatot, csak tippeléseket (leginkább 100 Mbps volt). Tud-e valaki erre megbízható információt?

42LM660S

(#99587) #49155328 válasza OldMike (#99586) üzenetére


#49155328
törölt tag

100 Mbps, ez bőven elég a 4k-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#99588) subset válasza Konyika (#99585) üzenetére


subset
senior tag

Kitaláltam milyen típus...hihetetlen, hogy nem jelzik, hogy ARC-s a kimenet :F
Pedig nem is túl régi...
Szóval akkor az "OUT"-ban kellene, hogy működjön....nem értem

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#99589) blakey válasza #49155328 (#99587) üzenetére


blakey
titán

Legalábbis Netflix és tsai esetében elég, egyébként nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99590) OldMike válasza #49155328 (#99587) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Akkor ezen egyelőre valószínűleg nem is fognak változtatni? Azért kérdeztem, mert a tévém internet kapcsolatát kábelesen kellene megoldani (a wifi nem igazán alkalmas), de csak PowerLine adapter jönne számításba. Ezek szerint abból nem kellene az AV2-es (1000 Mbps) típus, elég lenne az AV-s (max. 500 Mbps).

42LM660S

(#99591) OPiiPO válasza blakey (#99589) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mire nem elég? :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#99592) Zsadi válasza OPiiPO (#99591) üzenetére


Zsadi
őstag

10b. 4K-hoz elég lesz a 100 Mbit/s ethernet csatlakozó?
Egy itt olvasható vélemény szerint az x265-ös 4K ripekhez elég lesz a 100 Mbit/s sebesség is, azonban a 2017 őszén megjelent 4K remuxokhoz sok esetben már kevés (lásd még 4-es pont). Egy gigabites USB3-LAN adapter segíthet ilyen helyzetben: a boxon lévő USB2 csatlakozó miatt 300-400 MBit/s valós sebesség érhető el, ami már elég a 4K remuxok lejátszásához. - Amlogic topic összefoglalóban van

(#99593) castiels


castiels
addikt

Valaki hátha tudja miért hal be a vissza gomb.
Ugye ha hosszan megnyomom egy alkalmazásból(vagy bármelyik menüből, appból) a vissza gombot hosszan(magic remote) akkor oda dob vissza ahol előtte volt a tv, általában a TV adásra.

Na már most ha így teszek, akkor egy nagy fekete képernyőre tesz vissza de nem.hozza be az elöző munkamenetet, csak ha tovább átnyomom.
Szoktam android alól képet átküldeni hálón, lehet ez akasztotta meg? Volt már ilyen akkor teljes visszaállítás megoldotta de nincs kedvem állandóan ezt csinálni...

7450 55

[ Szerkesztve ]

(#99594) atee_83


atee_83
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni! Adott egy 55UM7610PLB és a HDMI portokkal gyűlik meg a bajom. HDMI 1-re kötve van egy Xiaomi MiBox (Kodi miatt), a HDMI 2-re egy LG HT503 házimozi (hang miatt). Először a házimozit kötöttem be ami tudja a HDMI-CEC-et vagy ahogy az LG hívja SIMPLINK. A HDMI-n keresztül szépen bekapcsolja a házimozit és optikai kábelen átmegy a hang amikor átváltom a kimentet optikára. Viszont amint rádugom a HDMI 1-re a MiBox-ot, akkot már nem kapcsolja be a házimozit. A MiBox is kezel a HDMI-CEC-et és amikor bekapcsolom, akkor bekapcsolja a TV-t és fordítva. (Azt csak halkan ha a HDMI 3-ra rákötök egy Amiko STB-t, ami nem ismeri a HDMI-CEC-et akkor semmit nem kapcsol ki és be HDMI-n keresztül.) Hiába van rajta 4 HDMI, olyan mintha ezt a funkciót csak akkor tudná ha csak egy eszköz van rákötve.
Valakinek hasonló tapasztalat/ötlet? Előre is köszönet!

(#99595) OPiiPO válasza Zsadi (#99592) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#99596) snooze válasza atee_83 (#99594) üzenetére


snooze
veterán

pontosan igy van,csak egyet tud..elég gáz igy..nekem cc van rajta,meg egy digi beltéri..

GO Gunners!!!

(#99597) atee_83 válasza snooze (#99596) üzenetére


atee_83
csendes tag

Köszi! Akkor max marad a CEC less adapter a Box-hoz. Annak kisebb a távirányítója és amúgy is kell a kezeléshez! :)

(#99598) #49155328 válasza blakey (#99589) üzenetére


#49155328
törölt tag

Gemini mant is vitte röccenés nélkül. Az bőven elég szerintem.
Nyilván ahogy jönnek az új codecec akkor már kevés lesz de ma még elég.

(#99599) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Sziasztok.
Tudnátok segíteni?
Most vettünk egy LG 49UM7100 tv-t és egy problémánk van vele,hogy az alapból idegen nyelvű adókat ha átállítom magyarra nem marad magyar miután elkapcsolok és vissza. :W
(Ezelőtti LG 42LB5500-ZA tv-n elég volt egyszer beállítani a szinkron nyelvét az adókon és mindig úgy szóltak) :K
Valaki tud rá megoldást hogy ne keljem minden csatorna váltásnál nyelvet állítani? :F

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#99600) ferrike válasza Klown (#99569) üzenetére


ferrike
csendes tag

Szia, nekem 47LB630V a Tv és ARC nélküli Yamaha RXV461 az erősítő.
Optikán van a hang és a Magic Remote gyönyörűen vezérli az erősítő hangerejét.
Kínlódtam én is anno, mert az erősítő távján a hangerő +/- megadta magát.
De ez így tökéletes.
Nem tudom hogy állítottam be akkor, leglábbis fejből biztos nem, nem ma volt.
Ha érdekel ránézek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.