Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99951) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

LG 32LM6300PLA alá van valamilyen milyen értelmes hangcucc olcsón, ami jobb mint a beépített hangszórók? Boltban jobbnak tűnt a beépített hangszóró, mint otthon. Mélye semmi, és a többi hangért is sokat kell az EQ-t tologatni.
Van nekem egy Anker Soundcore Mini monó BT fémházas hangkeltőm, csak az a baj, hogy még töltőről is lekapcsol energiatakarékosság jegyében, nekem annak a hangminősége egy picivel több hangerővel és egy minimális sztereó hangzással már elég lenne. Szerencsés lenne, ha az optikán keresztül lehetne összelőni, de az is jó, ha a BT-n mindig gyorsan egymásra találnának a TV-vel, kicsi a késleltetés és nem kell mindig bekapcsolni (nem megy alvásba, vagy magától felébred).
Tudtok valami hangeszközt ajánlani, ami megfelel a leírtaknak és 20ezer környékén megáll a cédulája?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#99952) Sys85


Sys85
veterán

Nem egy prémium cucc,de jobban szól mint a tv hangszórói,plusz passzol méretben a 32"-os tv alá,nem egy hosszú cucc.
Mac Audio Soundbar 550. [link]
BT késleltetést nem tudom,ha tv alatt van,akkor mindig kábelezek.Elvileg felébred az optikán érkező jelre,de erre nem vennék mérget,nem emlékszem pontosan már.
Több mint 1,5 éve vettem egy ilyet átmenetileg,1,5 hónapig volt nálam,most húgom lakásában zajong.Ezért az árért szerintem nem nagyon találni jobbat.
Vagy a JBL Bar Studio ami jól szól csak ugye az nem 20k körüli áron van. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99953) E.Kaufmann válasza Sys85 (#99952) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:R
Asszem én is ezt láttam Auchanban, még akasztói is voltak, mert falra kellene inkább, csak tesztelni nem lehetett.
Van amúgy valami buktató ilyen optikai digitális kapcsolatnál, hogy pl egyes védett tartalmak hangja nem megy át vagy ilyesmi?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#99954) Sys85 válasza E.Kaufmann (#99953) üzenetére


Sys85
veterán

Nincs semmi ilyen.
Minden hangot kiküldött a Samsung és LG tv is,legyen az tvadás,vagy éppen film pendriveról.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99955) Lazika válasza Lazika (#99948) üzenetére


Lazika
senior tag

Sziasztok! #99948 Erre valaki tudna mondani valami okosat? Cseréli ezt a szervíz? Köszi? :R

(#99956) Sys85 válasza Lazika (#99955) üzenetére


Sys85
veterán

Egy próbát megérne,szerintem cserélik,mert ez nagyon csúnya.
Nekem a vertical banding-es kijelzőmet cserélték szó nélkül.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99957) Klara_


Klara_
őstag

WebOS 5.0-n hogyan lehet kitenni a home screenre (haziko ikon a tavon) a pontos idot? Ha kilehet. WebOS 3.5-on mint volt itt nincs, es ez zavar.

(#99958) oral-c


oral-c
újonc

üdv!

adott egy Lg 55uk7550mla ezt szeretném lecserélni LG 55SM8200PLA. Nagyon frankó a tévé, csak a böngészőjében egy hvg vagy index cikket nem lehet elolvasni. baromi lassan tölt be, visszalépésnél akadozik. Szóval használhatatlan... A noname 100 dolcsis kínai telókon sem probléma az már évek óta...

Kérdés: a kinézett 55sm8200PLA is ilyen fos böngésző terén vagy történt valamennyi előrelépés az elmúlt 1-2 évben?

Illetve vmilyen úton módón át tudnám-e hidalni a készülékek ezen problémáját?

(#99959) E.Kaufmann válasza oral-c (#99958) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én rákötöttem egy PC-t :DDD , nem idegesítem magam smart tv-s böngészőkkel. De még egy RPi4 is lehet, hogy időtállóbb. Lehet, azt hiszed, gúnyolódok, de inkább szól a smart TV-s rendszereknek. Arra jók, hogy a streaming tartalmat és a hozzájuk tartozó katalógust dekódolják, többet nem érdemes várni tőlük.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#99960) blakey válasza oral-c (#99958) üzenetére


blakey
titán

Ezek nem számítógépek, nem ez a feladatuk, egy olcsó Androidos boxszal megoldódna a problémád.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99961) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Van olyan lg user aki használ apple tv-t? Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy elindítok egy yt videot, akkor be-be remeg a kép, mintha akadna valamiért, de pl netflixen nem, meg hbo go-nál sem. Yt-on iszonyatosan és nem tudom mi lehet az oka. A tv lehet a ludas, valamely képjavító cucc miatt? Próbáltam már mindent kikapcsolva bekapcsolva, de semmi sem javított ezen. Arra lennék kivi hogy pl egy oled tv is ezt csinálja? Nem gondolnám hogy az apple tv 4k lenne a ludas emiatt. Szeretném kideríteni hogy mitől lehet ez, én egy 43UJ670V típusú led tv-t használok.
köszike! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#99962) kiralytom


kiralytom
aktív tag

sziasztok

Egy LG 49UJ701V típus után érdeklődnék. Magát a típust ismeri, használja-e valaki? Mi a véleményetek!? Úgy látom 3.5ös webos-t futtat a készülék, nem tudom ez mennyire gördülékenyen fut rajta valamint, hogy frissíthető-e ? Tehát teljes oprendszer frissítés játszik, mint egy okostelefonon? Összességében nem tudom ez bevett lehetőség-e avagy amivel adják újonnan a készüléket, az kap esetleg kisebb szoftverfrissítéseket, ,kiegészítéseket.

(#99963) norbertoth


norbertoth
senior tag

Az uj701v kicsit öregecske már szerintem, tekintve hogy az enyémmel egy idős és nekem a yt app összeomolgatott már (ezért is szereztem be egy apple tv-t bar azon még nincs 4k) illetve a netflix app sem frissül már, tesóm egy 2019-es modellt vett akciósan, szerintem inkább abban gondolkodj, ha számit a smart rendszer. Nekem momentán jó ideje nem jött már webos update, valszeg nem is nagyon lesz már, 3. éves modell.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#99964) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok .Vettünk egy LG 43UM7050PLF tv -t .Azt kérdezném hogy a pendrive -ot , és a külső merevlemezt , NTSC-re kell formázni ? Még nem üzemeltük be , de a boltba nem ismerte fel az ex fat formátomú pendrive-ot .

(#99965) Klara_ válasza Sántha Lajos (#99964) üzenetére


Klara_
őstag

Nalam az NFTS-el semmi gond, FAT32-vel sem. Kezd FW frissitesel, bar lehet egy idei modellel mar jobban jartal volna, remelem jo akciosan sikerult megvenned. Lasd egy hozzaszolassal feljebb a regebbi modellek tamogatottsagat.

(#99966) Sys85 válasza Sántha Lajos (#99964) üzenetére


Sys85
veterán

ExFat-ot nem fogja megenni.
NTFS,vagy FAT32,de ugye a nagy fájlméretek miatt inkább NTFS.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99967) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Köszi , leteszteljük

[ Szerkesztve ]

(#99968) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Hali. Egy készülék típusát keressük. Fizikailag a hátoldalon nem találtuk. Menübe merre keressem mivel van dolgunk?

(#99969) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Az LG UM7450PLA típusú tv-t bluetooth-os fejhallgatóval használom. Korábban a tv bekapcsolása után a fejhallgató automatikusan kapcsolódott a tv-hez és csak le kellett okézni a kapcsolódást.
Most a tv minden bekapcsolás után belső hangszóróval indul és be kell lépni a hang menüben és ott kiválasztani a fejhallgatót. Nem kapcsolódik automatikusan, annak ellenére, hogy az automatikus érzékelés be van kapcsolva.
Tehát, hogyan tudom beállítani a tv-ét ismét úgy, hogy ne belső hangkimenettel, hanem bluetooth-os hangkimenettel induljon?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#99970) Leslie1966 válasza oral-c (#99958) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Jó a böngészője, az M3 anno is simán megy, Lg49UJ670-en nem túl acélos, de az LG 55SM8200PLA jó.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#99971) Leslie1966 válasza kiralytom (#99968) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Menü-TV leírása-Tv információ :)

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#99972) hedges


hedges
csendes tag

Sziasztok!

Segítenétek a választásban?

LG 49UM7050 vagy LG 55UM7450

Egyszerűen nem tudok dönteni. Melyik lehet jobb döntés? Pro - kontra...

Előre is köszönöm, ha valaki segít.
Üdv

(#99973) kiralytom válasza Leslie1966 (#99971) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Nem találtunk ilyesmit (hsz előtt) nagy szerencsére meglett a kézikönyv. De majd legközelebb ránézek. Köszönöm

(#99974) kiralytom válasza hedges (#99972) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Ez engem is érdekel kiegészítva így 7050 vs 7100 vs 7450 disolayspecsen összemértem de hogy pl. ennek mekkora a jelentősége a 7050 javára nem igazán tudom a gyakorlatban. Őket kerülgetem 43 vagy 50" körül

[ Szerkesztve ]

(#99975) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Sziasztok,egy kérdésem lenne. valószínűleg én nézek be valamit, de a LG 43un74003lb tv - re két magyar boltban, és az LG oldalán is azt írják hogy 100 Hz a képfrissitése ennek a tv-nek. Ez létezhet, mert én úgy hallottam hogy kb 200 000 Ft alatt nincsen csak max 60 Hz-es tv.

(#99976) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#99977) Sántha Lajos válasza Sántha Lajos (#99967) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Off rossz helyre írtam ezt akommentet, de az előző kérdésem persze érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#99978) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Képminőségi Index Értéke 100Hz. Elvileg ezt néztem el, csak azt nem értem miért nem lehet normálisan kiírni az LG oldalán a képfrissités adatot. De javítsátok ki ha tévedek.

(#99979) csab2 válasza danielpriest (#99894) üzenetére


csab2
veterán

A Magic Remote használható univerzális távirányítóként. Nem lehet beállítani, hogy kezelje a soundbart is?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#99980) csab2 válasza ajapi (#99897) üzenetére


csab2
veterán

A Magic Remote univerzális távirányítóként is használható. Be lehet állítani set-top-boxok vezérlésére is.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#99981) csab2 válasza movax (#99928) üzenetére


csab2
veterán

Emlékeim szerint sokkal egyszerűbben elő lehet hozni a programinfot. Talán a lefelé nyillal?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#99982) Klara_ válasza Sántha Lajos (#99975) üzenetére


Klara_
őstag

60Hz-es miden 43"-os LG, mar jo ideje. Ennel jobb vetel jelenleg nincs LG-bol ebben a meretben, idei modell, szeria teteje. Ha LG-t szeretnel es az ara megfelel, ne sokat gondolkozz rajta. MM-ban is ennyi volt a mult heten meg, hat mar nem.. Meg sikerult vasarolni egyet, 2017-es top modellt valtott (igaz az 240 volt anno listaaron). DV hianyazik, DTS hianyzik. Viszont az uj kozel sem annyira felhos, es DSE is minimalis az elozohoz kepest. Ennyiert jo vetel volt.

(#99983) Lyézi


Lyézi
csendes újonc

Sziasztok. Még a múltkor írtam ide, hogy az LG 55 SJ810V tv-m wifi modulja másodszor romlik el. Azóta megjárta a szervizt, kicserélték 25 ezer forintért a modult, és megint jó természetesen. A probléma csak az, hogy most lesz 3 éves a tv, de másodszor romlik el ugyanaz. Azóta kutakodtam, és youtubeon is akadnak videók, ahol ezzel a problémával foglalkoznak. Nos, elvileg nem is maga a modul romlik el, hanem beporosodik a csatlakozás, emiatt rossz lesz az érintkezés, és ezért jön elő a hiba. Az egyik videón így annyit mutat be, hogy kifújja a kábelből, és a wifi modul csatijából is a port, majd elvileg jó is lesz. A komment szekcióban rengetegen írták, hogy nekik is jó lett így. Tehát, ha legközelebb megint elromlana, én is ezt fogom tenni otthon.

Mindenesetre nagy csalódás ez az LG-től. Ha maga az alkatrész csak 1 évet bírna, az még elszomorítóbb lenne, de így is elég fatális hiba, hogy évente szét kell szedni a tv-t, mert egy csatlakozó beporosodik, aztán hibát csinál. És hozzáteszem, nem csak az én szériámnál van ez. Igen sokan írták a tv-ik típusát, és hogy ugyanez a gond, jellemzően mind drágább tv, szóval nem is értem. Olyat is olvastam, hogy valakinek az LG álltana javíttatást, mert tudnak róla, hogy fennáll ez hiba.

Remélem azóta orvosolták ezt a mostani a tv-ken, és a jövőben nem kell elpártolnom majd az LG-től, mert ez a szituáció most nagyon arra sarkall. Remélem másnak is hasznos ez az infó. Alább csatolok egy linket.

https://youtu.be/_RQvk0lIlwU

(#99984) Flatlander


Flatlander
friss újonc

Sziasztok!

Pár hete sajnos megadta magát a már több mint 10éve hibátlanul szolgáló Philips led tvm.Gondoltam mivel csak full hd,haladjunk a korral nem javíttatom meg bármennyire is szeretem hanem veszek valami újat. Elsőnek egy 50"os Samsungot vettem nagyjából az alsó középkategóriából.Ezt másnap vissza is vittem,nem gondoltam volna,hogy ennyire borzalmas a va panel képe. Maradt hát Lg.Mivel mindig pcre kötve használom, a képen kívül semmi további funkciója nem lényeges számomra.Ez már egész jó lenne,viszonylag szép színek még ha a kontraszt nem is erőssége.Viszont van egy idegesítő funkciója amit sehogyan sem tudok kikapcsolni,mégpedig a tartalomhoz igazított auto fényerő.Próbálom megszokni már több mint egy hete de ennél idegesítőbb és haszontalanabb funkciót még nemb*sztam. Teljesen tanácstalan vagyok mit tegyek....ha veszek bármilyen más ips paneles tvt mi a garancia arra,hogy azok nem csinálják ugyanezt vagy kikapcsolható ez a funkció? Már oleden gondolkozok,pedig nem akartam ennyit rááldozni... és hát annak is meg van a maga baja de legalább a képminőséggel nem lenne gond. Lg Um7100 Plb a tv egyként,nem nagy durranás de ha nem csinálná ezt az auto állítgatást azt mondom egészen élhető lenne,így viszont számomra használhatatlan.Járt már így valaki esetleg van bármi megoldás erre? Előre is nagyon szépen köszönöm! :)

(#99985) kiralytom válasza Klara_ (#99982) üzenetére


kiralytom
aktív tag

erről a típusról nem találok semmit a displayspec-n, van ehhez hasonló oldal, ahol ugyanolyan részletességgel megnézhetem a TV specifikációit?

(#99986) ajapi válasza csab2 (#99981) üzenetére


ajapi
tag

Kösz. Sikerült beállítanom. (A Tkom-ra kellett hangolni a Flip helyett az univ távirányítót.)
A programinfo a lefelé gombbal működik, de a műsorinfót nem sikerült előcsalogatnom. Estleg ötlet?

(#99987) snooze


snooze
veterán

a magic remote távirányito elöre beprogramozott gomjait nem lehet átprogramozni?gondolok a netflix,mones,stb gombokra..

GO Gunners!!!

(#99988) Leslie1966 válasza Flatlander (#99984) üzenetére


Leslie1966
senior tag

A képbeállításoknál állítsd át szakértői sötét helyiségre.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#99989) Klara_ válasza kiralytom (#99985) üzenetére


Klara_
őstag

LG honlapja? Displayspecen rakaresel a 43UN8000-re akkor is kiadja, csak ott 6LC a vege, ezek regios kulonbsegek, de mar konkretan nem emlekszem mi mas (talan a tuner resze?). Anno amikor kerdeztem, az itthoni ugyfelszolgalat azt a tajekoztatast adta, hogy az UN8100 is megegyezik a 8000-el, csak a design mas.

(#99990) OldMike válasza Klara_ (#99989) üzenetére


OldMike
őstag

A talp más: a 8000-nél a két szélén van, a 8100-nál ívelt, középen.

42LM660S

(#99991) Flatlander válasza Leslie1966 (#99988) üzenetére


Flatlander
friss újonc

Próbáltam...már az összes lehetséges beálltást megnéztem.Megnyitok egy oldalt pl yt és már a tv menüjétől változik a fényerő.Aztán ahogy görgetek az adott tartalomtól függően hol szép világos amilyet szeretnék,hol fakó szürke lesz a fehérből.A fekete szintre gondoltam,hogy ez okozhatja mivel ezt nem lehet kikapcsolni...auto,alacsony vagy magas képvezérlés.

(#99992) AxBattler válasza Klara_ (#99982) üzenetére


AxBattler
félisten

Nézegettem ezeket a 43"-os új modelleket, de nem érzem, hogy megérnék a +50k HUF-os felárat a tavalyiakhoz képest.

A felhősödést az IPS glow-ra érted?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99993) Klara_ válasza AxBattler (#99992) üzenetére


Klara_
őstag

125 volt az UN8000, annyit megert. Az 50 felarat en sem ertetem a 8100 hoz kepest ezert kerdeztem utana a kulonbsegeknek. Nalam a falon van, nem szamit a talp milyensege. Igy gyakorlatilag egal volt arban a tavaji UM7600-al.
A nem homogen hattevilagitasra ertem. Igaz az elozo edge led volt (UJ75), es mindent lejatszott. Itt a DTS hangsav nem is latszik, a Dolby Vision szinten hianyzik. Ez a Filmmaker mod talan majd karpotol, ha lesz ami tamogatja, igaz igy is valaszthato kulon. A 2019-eseken a DTS nagy elony annak akinek ez jobban fajna, hogy nincs. Sony-bol lett volna 200 felett amibe benne van a Dolby Vision es van HBO Go is, de ugy dontottem, annyit nem er nekem.

[ Szerkesztve ]

(#99994) csab2 válasza ajapi (#99986) üzenetére


csab2
veterán

Mit értesz programinfo alatt és mit műsorinfo alatt?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#99995) kiralytom válasza Klara_ (#99989) üzenetére


kiralytom
aktív tag

80003-ig töröltem vissza a típust úgy nem volt meg. Az lg honlapján pedig nem találom ilyen részlletesen. Köszi a tippet

(#99996) Sántha Lajos válasza Lyézi (#99983) üzenetére


Sántha Lajos
tag

köszi a választ , nemrég lett vásárolva családon belül egy hasonló lg , de nekem sajnos nem lenne jó , mert tegnap mértem le ,a talpa lelógna a szekrényről , ráadásul én időnként még forgatom is a meglévő 4 éves Samsung tv-met .(kormány -autós játék miatt ), tehát a lényeg hogy én csak a másik fajta talp szerkezettel lévő tv-t vehetem , amiből sajnos már egyre kevesebb lest .(emiatt a soundbar cucc miatt ) .

(#99997) norbertoth válasza Lyézi (#99983) üzenetére


norbertoth
senior tag

Ezt nem értem, wifi modul amiben beporosodik a csatlakozás? A wifi milyen kábellel csatlakozik a tv-hez amikor vezetéknélküli? :U Vagy a tv-n belül? Oda h megy por? Enyém sem müxik egyébként, a 4k yt tartalmakat nem viszi régóta így sajnos kábelen kell használnom a wifis tv-m..egyik haveroméban 2x cseréltek modult, nem nagyon bírják ezek a wifi modulok okos tv-ben úgy látom.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#99998) ajapi válasza csab2 (#99994) üzenetére


ajapi
tag

Program: adott csatorna következő műsorai.
Műsor:egymás alatt felsorolja néhány csatorna éppen futó műsorait, ezen lefelé görgetve lehet a további csatornákat látni. Ez lenne a jó,és ez nem megy.
Kösz

(#99999) csab2 válasza ajapi (#99998) üzenetére


csab2
veterán

A List gombra nem ez jön elő?
Azért nem tudom, mert én box-szal tévézek, nem a TV saját tunerjét használom.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#100000) snooze


snooze
veterán

. de szép .😀

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.