Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99901) Konyika válasza synar (#99899) üzenetére


Konyika
senior tag

Szia!

A 65um7450--nek 80x30 cm.

(#99902) AxBattler válasza synar (#99899) üzenetére


AxBattler
félisten

Manual-ban nincs benne?
Egyébként vigyázz, a 70"-os VA paneles, a másik meg IPS...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99903) synar válasza Konyika (#99901) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm szépen. Akkor az interneten található mélység adat sem jó már, mert 34 cm ad meg a mélységre. Az is furcsa, hogy csak 80cm szélessége, mert az én kisebb 55"-os LG 55UM7450PLA tévém talpa 26x82cm és azt hittem, hogy a 65"-os legalább 90cm körül lesz.

(#99902) AxBattler
Igen tudom, hogy VA paneles azért is gondolkozom rajta a 70"-os mérete ellenére, mert biztos szebb lenne a feketéje. Most is egy VA paneles monitoron dolgozom és nagyon tetszik a képe.

[ Szerkesztve ]

(#99904) fenergie84


fenergie84
addikt

Valaki nem találkozott már az SM8050-el valahol, ahol érdemi infó lenne róla?
Hol natív 100 Hz-nek írják, hol csak 50 Hz-nek...

(#99905) Konyika válasza synar (#99903) üzenetére


Konyika
senior tag

Este 7-kor érek haza. Lemérem neked még1x a pontosság kedvéért. :K

(#99906) synar válasza Konyika (#99905) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm szépen :)

(#99907) AxBattler válasza synar (#99903) üzenetére


AxBattler
félisten

Helyes. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99908) gyogyeger


gyogyeger
csendes tag

Sziasztok. LG C9-nél üzemidőt hol lehet megnézni?

(#99909) danielpriest


danielpriest
friss újonc

Sziasztok!

Abban tudna valaki segíteni/tanácsot adni, hogy azzal mit tudnék kezdeni, ha egy LG 55SM8600 nem látja a ra csatlakozhatott WD Elements 1TB-n a filmeket? Az eszközt felismeri, viszont se a videók felvételek képek csempe alatt semmi nincs. :W
Elozo régebbi TV-n gond nélkül ment.

(#99910) subset válasza danielpriest (#99909) üzenetére


subset
senior tag

A disken lévő fájlrendszert látja rendesen ?
Az "Otthoni irányítópult"-ban ha megnézed a disk tulajdonságait ott mit ír ?

Használj Te is szabad szoftvert !

(#99911) Laca1212


Laca1212
őstag

Üdv
200e környékén melyik modell most a best buy 60-65"-os méretben ami középtalpas?

(#99912) synar válasza Laca1212 (#99911) üzenetére


synar
őstag

Épp az előbb rendeltem meg egy LG 65UM7450PLA modellt az Edigitalnál, szerintem nagyon jó árban van most 199990 Ft, szállítással együtt 204780 Ft. Az árukereső alapján is itt most a legolcsóbb.
Tudom ajánlani, van már itthon egy 55 colos méretben azért választottam ezt, mert nagyon meg vagyok vele elégedve és itt a fórumon is egy ajánlott típusnak számít.

[ Szerkesztve ]

(#99913) Laca1212 válasza synar (#99912) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi a választ. Magic Remote jár hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#99914) synar válasza Laca1212 (#99913) üzenetére


synar
őstag

Igen jár hozzá, már az 55-öst is azzal kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#99915) danielpriest válasza subset (#99910) üzenetére


danielpriest
friss újonc

Elérhetetlen faljrendszer :Y

(#99916) Laca1212 válasza synar (#99914) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi

(#99917) Konyika válasza synar (#99906) üzenetére


Konyika
senior tag

Na akkor pontosan. 78x34 cm

(#99918) subset válasza danielpriest (#99915) üzenetére


subset
senior tag

Akkor ez a bibi...
Milyen fájlrendszerre van formázva ? Nem sok mindent szeret, de legjobban az ntfs-t csípi :)

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#99919) synar válasza Konyika (#99917) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm szépen. :R

(#99920) creatorium


creatorium
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy 7450pla-t magic MR19ba távval. A gond , hogy nincs rajta TXT gomb, movies van helyette. Hogyan tudom előcsalogatni a TXT funkciót?

[ Szerkesztve ]

(#99921) Sys85 válasza creatorium (#99920) üzenetére


Sys85
veterán

Van még aki használ teletext-et? :))
Mire használod?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99922) E.Kaufmann válasza Sys85 (#99921) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tippre, Invitel analóg kábeltv-je van.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#99923) OPiiPO válasza creatorium (#99920) üzenetére


OPiiPO
addikt

TXT? Az még van? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#99924) E.Kaufmann válasza OPiiPO (#99923) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

RTL,TV2 és királyi csatornákon még van.
Már nem emlékszem, hogy pl DVB-T-n volt-e vagy már csak az EPG jött át, de mintha azon is müxött volna.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#99925) skippper


skippper
senior tag

LG C9 kalibrálásánál érdekes dologba futottam, hátha valaki tud segíteni:

CalMAN Home for LG-t használva bekalibráltam a TV-t egyszer az Expert Dark helyére úgy, hogy közben a beépített lejátszó appal bekapcsoltam a CalMAN féle SDR content videót. Nagyon szép eredményt adott, <1 dE.

Ezután bekalibráltam ugyanolyan beállításokkal, gyakorlatilag egymás után a TV-t az Expert Bright helyére úgy, hogy közben egy HDMI-n a tvre kötött PC-ről játszottam le ugyanazt a videófájlt (nincs PC label vagy PC ikon bekapcsolva).

Az utóbbi esetben a kalibráció végeredménye azt mutatta, hogy 3-4 közötti dE-k vannak, főleg a sárgás pirosas színeknél.

Összehasonlítottam a két beállított profilt, mind PC-ről való lejátszásnál, mind pedig a beépített lejátszóval használva teljesen ugyanazt a képet adják, gyakorlatilag megegyező profilokat kaptam.

Utólag visszatesztelve mindkét profil színhelyes eredményt ad, ha a belső lejátszó van bekapcsolva tesztelésnél és mindkét profil 3-4 dE-t ad, ha HDMI van bekapcsolva tesztelésnél.

Mindkét profilnál és a tesztelésnél is az LG beépített pattern generatort használom.

Mindkét inputra teljesen ugyanazok a képbeállítások vannak megadva.

Próbáltam állítani RGB-t, 16-235, 0-255, 8 bit, 10 bit, 12 bit, 4:4:4-et, 4:2:2-t, semmi nem hozott változást.

Bárkinek ötlet, hogy mi a túró okozhatja ezt az eltérést? Mérési hiba lenne csak?

(#99926) RudY válasza creatorium (#99920) üzenetére


RudY
addikt

... gombra jön elő egy menü és ott megtalálod, ha jól emlékszem.

(#99927) skippper válasza skippper (#99925) üzenetére


skippper
senior tag

Ha valakit érdekelne, amint átállítottam PC ikonra és labelre, megjavult. Nem igazán értem, hogy miért, hiszen korábban is próbáltam nem csak RGB 4:4:4, hanem hagyományos TV módban is és nem ette meg.

(#99928) movax


movax
őstag

Nem tudom, mennyire lehet webOS alatt az OSD-menüt állítgatni, nekem nem sikerült.

Arról van szó, hogy a csatornainfóhoz (ami ugye alul megjelenik: éppen futó műsor címe, idősávja, aktuális idő stb.) NÉGYET kell kattanni a klasszikus távirányítóval, meg úgy általában minden nehézkes ezen a csodás webOS-on (rettentő aprók a betűk a csatornalistában például).

Ugyanez a csatornainfó a régi ("szar", "meghaladott", "fejletlenebb" stb.) netcast-rendszerben egyetlen gombnyomás volt.

Mi ebben az előrelépés, miért tervezték ezt így? És főleg: átállítható valahogy?

(Azt, hogy nincs a kurva tévén 2020-ban egy 50 centbe ha kerülő fülhallgatódugasz, csak optikai kimenet, már nem is említem, mert minek...)

[ Szerkesztve ]

(#99929) synar


synar
őstag

65"-os tévéhez milyen fali konzolt ajánlotok, ami elég távol tartja a faltól? Hátul van rajta egyik HDMI, az antenna és az optikai kimenet ami legalább 6cm helyet igényel, hogy ne törjön meg a kábel. Köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#99930) Sys85 válasza synar (#99929) üzenetére


Sys85
veterán

A kihúzhatóak közt nézelődj.
Pl.: [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99931) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Megjött a 32LM6300PLA-m. A képe nagyjából rendben de az alsó részén a két sarok felé kissé sötétebb. Ez mennyire férhet bele? Hogy tudom ellenőrizni, hogy nincs-e gond a háttérvilágítással, megy-e minden LED?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#99932) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Csáó. Ha a rendelni kívánt készülékhez nem adnak magic remote-tot, akkor ha külön megveszem felismeri a készülék avagy csak azok kezelik az eszközt, melyekhez gyárilag is jár?

(#99933) Sys85 válasza kiralytom (#99932) üzenetére


Sys85
veterán

Kezeli.
Simán felismeri a tv ha a közelben egy MR van.
Csak a hozzávalót vedd,minden évjárathoz másik való.
Könyvében,vagy az LG oldalán a tv-d specifikációi közt megtalálod melyik való hozzá.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99934) snooze válasza kiralytom (#99932) üzenetére


snooze
veterán

oda van irva mellé a tv specifikáciojában az lg honlapon,hogy támogatott vagy nem..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#99935) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!
Az LG 43UM7100PLB készülékhez lehet használni a PC-hez való vezeték nélküli klaviatúrákat?

(Nem az enyém, csak szeretnék segíteni a kérdezőnek.)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#99936) Sys85 válasza abdulka1 (#99935) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam egy Rapoo és egy Microsoft is ki lett próbálva és működnek.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99937) Zeth


Zeth
csendes tag

Sziasztok!
TV vásárlása előtt állok, és egy 49SM8050PLC-t néztem ki magamnak. Elsősorban Playstation-hoz használnám , de filmeket is néznék rajta. Az LG oldalán 100Hz-et írnak de ha jól gondolom ez inkább 50 lesz. A panel típusa érdekelne , ez IPS vagy VA. Amúgy szerintetek ez most kb 160 ezerért jó üzlet lenne vagy inkább nézzek más tv után ? (Kb ennyi a keret is amit rá szánok ).
Előre is köszönök minden segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#99938) Sys85 válasza Zeth (#99937) üzenetére


Sys85
veterán

Ez Nanocell tv,tehát IPS.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99939) abdulka1 válasza Sys85 (#99936) üzenetére


abdulka1
őstag

Köszi.

Most néztem a TV leírását.
2db USB port van rajta, akkor elméletileg egyszerre tud csatlakozni rá külön billentyűzettel és egérrel. Ez jó, mert egér már van, ezért nem akarnak venni touchpad-os klaviatúrát.
Megoldható lehet ez USB elosztóval, hogy a médialejátszás is menjen pendrive-ról? Vagy egyszerre, csak annyi eszköz csatlakoztatható a készülékre ahány port van?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#99940) Zeth válasza Sys85 (#99938) üzenetére


Zeth
csendes tag

Értem . Szerinted maga a tv megérné? Mindenképpen LG-t akarok venni, de ha van más ötlet akkor az is szóba jöhet. Amúgy köszönöm a válaszod.

(#99941) Sys85 válasza abdulka1 (#99939) üzenetére


Sys85
veterán

Nem szeretik nagyon az usb hubot a tv-k.
Amúgy ha logitech egere van és logitech billentyűzetet vesz,akkor elég 1db usb-s vevő a 2-nek.
Amúgy nem sok difi van a touchpados bill és a nem touchpados közt,viszont ágyból/kanapéról sokkal kényelmesebb.
Bár tv-n netezni a saját böngészőjével szerintem sehogy sem az. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99942) Croft-21 válasza Zeth (#99940) üzenetére


Croft-21
őstag

A 49SM8050 az tuti, hogy nem 100 Hz-es. Ezen az oldalon érdemes nézegetni: link
Konzolhoz valóban jobb a 100 Hz-es a mozgás miatt, én ezt nézegetem: link

(#99943) abdulka1 válasza Sys85 (#99941) üzenetére


abdulka1
őstag

Nagyon köszönöm az infókat.
Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek.
Nekem más márkájú okos TV-m van, de meg se mutattam neki a netet. Csak azért van ilyen, mert annyiért jutottam hozzá mint a "buta" verziójához.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#99944) Sys85 válasza abdulka1 (#99943) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem azért van rajta net,Youtube,Netflix és az Emby kéri. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99945) Zeth válasza Croft-21 (#99942) üzenetére


Zeth
csendes tag

Huhhh, ez egy kicsit többe kerül mint amit szánok rá. Plusz egy komódra tenném mert a falra szerelés sajnos nem játszik . Valószínű akkor marad amit fentebb írtam . Mindenesetre köszönöm a segítséged! :)

(#99946) kiralytom válasza snooze (#99934) üzenetére


kiralytom
aktív tag

...

Köszönöm. Nem tudtam de mivel itt fórumozok , gondoltam megkérdezem :P

[ Szerkesztve ]

(#99947) kiralytom


kiralytom
aktív tag

PMI vs Trumotion .

Nagyon sok displayspec-es összehasonlítást végeztem és feltűnt a TV-knél ez a két "eljárás".
Keresgéltem, olvastam de összemérni ezt a kettőt ezek alapján sem tudtam. Belépő szintű (50") LG TV-knél is találok PMI 1600-as és Trumotion 100-as értéket megjelenítő leírást. Ha már 110eFt-ról felmegyek 190eFt-ig csak akkor találok olyan készüléket* amelynél változik ez az érték.Egészen odáig döntő többségében Trummotion 100-at találok. Mi a jelentősége, hogy PMI vagy Trumotion technológiával van ellátva a készülék?

* LG 49SM8500PLA - 3300 PMI-val van állítva.

(#99948) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Az 55um7100plb tvm ezt produkalja elvileg full sotet kepnel. [kép] Ez mitol van? Cserelik? Koszi

[ Szerkesztve ]

(#99949) castiels válasza Lazika (#99948) üzenetére


castiels
addikt

Hu :Y

(#99950) subset válasza kiralytom (#99947) üzenetére


subset
senior tag

A PMI nem egy technológia amivel a készülék van ellátva, hanem ilyen hangzatos név alatt próbálja a gyártó bekategorizálni a "képminőséget" amit az adott készüléktől elvárhatunk.
Képminőségi Index Értéke Magyarosan :)
Valahol Trumotion valahol PMI ként jelölik :F
Ezeknél az értékeknél is a nagyobb a jobb :)
Trumotion 100 (~PMI 1xxx) = Belépő modell 50hz-es panel
Trumotion 200 (~PMI 2xxx) = Ez már 100hz-es panel
A teljesség igénye nélkül.....

Részletesen itt olvashatsz róla:
https://www.lg.com/hu/lg-magazine/technologia/az-lg-tv-kepminosegenek-titka

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.