Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99251) vzsryl válasza szpal17 (#99250) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezt megéri javíttatni? Inkább a szerelő címét add meg. :D

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#99252) seger


seger
addikt

Megtudjátok mondani, a ledtv-ben hány voltosak a ledek? Vagy ez tv függő?

[ Szerkesztve ]

(#99253) Ideg válasza subset (#99222) üzenetére


Ideg
aktív tag

Sajna semmit sem segített, így lehet egy régebbi FW-vel próbálkoznék, amit persze nem találok az LG oldalán.

Tudja valaki hol találok régebbi FW -ket?

(#99254) FattyDove


FattyDove
őstag

7100-on lehet valahogy blokkolni a reklámokat? Adguard DNS szervert már beállítottam a TV-n, de nem igazán működik a dolog

(#99255) afi0903


afi0903
aktív tag

Na megrendeltem egy LG 60UM7100PLB-t, hamarosan én is belépek az LG Tv tulajok közé. Okos Tv-m még nem volt, sőt egy ideje TV-t se használtam.
Azt tudom, hogy a Kodit hasznos telepíteni rá, meg a távoli fájlmegosztás is egy jó funkció. Milyen további tanácsokkal tudtok ellátni?
Esetleg a színeket hadjam majd alap beállításon, vagy jobban is betudom állítani?

(#99256) blakey válasza afi0903 (#99255) üzenetére


blakey
titán

Kodit nem tudsz telepíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99257) afi0903 válasza blakey (#99256) üzenetére


afi0903
aktív tag

Gondolom az OS miatt.
Ennek fogom hátrányát érezni?

(#99258) Sys85 válasza afi0903 (#99255) üzenetére


Sys85
veterán

Ajánlott a kalibrálás,a gyári színsémák messze nem pontosak,sokat lehet javítani rajta.
Itt a leírás,hogy hogyan csináld [link]

Kodi hiánya?Nézőpont kérdése.
Ha a filmezés miatt kérdezed,akkor szerintem nem.
Saját lejátszója mindent visz,külső feliratokat is.
Hálózati lejátszáshoz DLNA-n a saját lejátszóval ajánlott a Serviio a pc-re,lejátszás ugyanúgy működik mint külső hdd-ről.
Embynek van saját appja a tv-re,de ehhez is kell a saját pc-s kliense a gépre.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99259) afi0903 válasza Sys85 (#99258) üzenetére


afi0903
aktív tag

Be lehet állítani elsődleges hangsáv és felirat nyelvet is?

(#99260) Sys85 válasza afi0903 (#99259) üzenetére


Sys85
veterán

Embyn biztosan.
Ott nekem a multi nyelvű filmeket magyarul indítja el felirat nélkül,a feliratosakat is a külső magyar felirattal.
Gyári lejátszója azzal a hanggal indít,ami elsődleges a filmen,tehát ha itthonról beszerzett film és van rajta több hangsáv,akkor a magyarral indul.
A feliratokat viszont ki és be kell kapcsolni.
Ha feliratos film után bekapcsolva marad,akkor a szinkronos alá is odarakja míg ki nem lövöd.

Amúgy az emby kezelőfelülete tv-n:

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99261) kismikis


kismikis
tag

Szervusztok! Elakadtam, segítséget kérek. Évek óta használok egy Audiolab M-DAC készüléket és mostanáig minden forrásról tökéletesen működött. Vásároltam egy LG 60UM7100 televíziót, ezzel nem barátkozik meg. Percenként változó számú, 2-10 alkalommal kihagy a hang, mindig kb. 1 másodpercre. Kipróbáltam a tv-n minden felhasználói beállítást, cseréltem optikai kábelt, akadozik. Elővettem 2db elfekvő DAC-ot (Audio Alchemy V1.1 és SMSL Sanskrit Mini DAC) mindegyik tökéletes, nem szakadozik. Mi lehet a megfejtés?

(#99262) Sys85 válasza kismikis (#99261) üzenetére


Sys85
veterán

A Digitális TV hangbeállításinál próbáltad a kimeneti módokat (MPEG,DD,DD Plus,HE-AAC) és az Optikai kimenet beállításait (PCM,Automatikus)?
Ha igen és sehogy sem jó,akkor szerintem veszett ügy,valamiért az a DAC nem szereti,főleg mivel a másikakkal tökéletes.
A DAC beállításait is átnézted már?

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99263) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

A mellékelt képeken egy 2013-as LG LM660s látható. Jól gondolom, hogy ez gazdasági totálkár? Statikus időközönként jelenik meg és tűnik el a csík. :(( :(((
[kép]

(#99264) kismikis válasza Sys85 (#99262) üzenetére


kismikis
tag

A tv felhasználói menüjében az összes lehetséges hangbeállítást végigpróbáltam, többször. Az M- DAC-on minden alapállásban van. Néztem a lehetőségeket, de nem igazán felhasználóbarát. Ha több időm lesz, hozzálátok, hátha.....

[ Szerkesztve ]

(#99265) Sys85 válasza kismikis (#99264) üzenetére


Sys85
veterán

Biztos a DAC körül lesz valami.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99266) subset válasza Ideg (#99253) üzenetére


subset
senior tag

Hát sajnálom :F
Én sem látom a régebbi firmwareket sehol :(

Használj Te is szabad szoftvert !

(#99267) LiteCross91 válasza Sys85 (#99260) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Amúgy a Plexet már használja senki? Csak kérdezem? Lehet kezdek őskövület lenni? :U

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#99268) blakey válasza LiteCross91 (#99267) üzenetére


blakey
titán

Sokan használják, használjuk, igaz én adatbázisnak, a lejátszók Kodit, Infuse-t használnak Plex adatbázissal, de van egy-két eszköz, TV, Blu-ray lejátszó ahol a Plex kliens működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99269) Sys85 válasza LiteCross91 (#99267) üzenetére


Sys85
veterán

Plex-nél nálam sokszor pufferel a tv 4K-s filmeknél,akkor is ha kábellel van a tv és a gép is a hálózaton.
Régen sokat használtam chromecasttal,de nekem az LG tv-n nem jött be.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99270) blakey válasza Sys85 (#99269) üzenetére


blakey
titán

Ez mind beállítás és hálózat kérdése, a NAS-omon mindkét szerver fent van, Plex és Emby, Emby többnyire csak a DLNA elérés miatt, mert van ahol csak úgy érhető el, az Emby DLNA része minimális fogyasztással bír, Plex sokkal több RAM-ot igényel, feleslegesen, egyébként nagyon hasonló a két szerver/kliens viszont a Plex jobban kezeli a feliratokat, több rendszerre optimalizást, stb. Sajnos vagy sem, de azt vagyok kénytelen használni és hibátlanul teljesít. Emby sokkal többet hibázik (vagy nincs találat) borítók és címek viszonylatában, feliratok kezelése nem a legjobb, bosszantó az Emby Premier "nyomulása" viszont maga a rendszer gyorsabb. Összeségében a Plex még mindig jobban átgondolt és több évnyi előnye miatt még mindig több platformon érhető el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99271) vetroga válasza Sys85 (#99269) üzenetére


vetroga
csendes tag

Olyat próbáltál, hogy kikapcsolod a feliratot? Úgy is pufferel?

Intel Core i3 7100U, 2x4GB DDR4 2400MHz, 940MX 2GB

(#99272) Sys85 válasza vetroga (#99271) üzenetére


Sys85
veterán

Szinkronos filmeknél is csinálja.
Random,van hogy 15-20 percig jó,van hogy 5 perc után pufferel egy gyorsat.
De csak 4K alatt.
Igazából a Plex sztorit már elengedtem,az Emby bevált,így már nem variálok.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99273) LiteCross91 válasza Sys85 (#99269) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nekem az Xplay bejött, de azt csinálja mostanában, hogy ha Playmode-ot Transcode-ra állítom, akkor nem játszik le semmit. Hibával kilép. Plex topicban is kérdeztem, válasz nem jött, csak egy kérdés, hogy a szerveren a transcode engedélyezve van-e. De igen, meg Plex appban megy is transcode, csak az lg tv-men (lb670v) egy f...s a plex app, tekerni se lehet, csak léptetgetni 30 secenként.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#99274) mobilizmo válasza LiteCross91 (#99273) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem vagyok teljesen képben, hogy mit és honnan játszol le. Kíváncsi vagyok miért jó az Xplay, Plex vagy Emby a tv saját lejátszójához képest. Ugyanolyan tv-m van mint neked, ezért kérdezem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#99275) LiteCross91 válasza mobilizmo (#99274) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

A Plex topicban részletesen írtam és beszéltünk róla pár hozzászólást:
[link]
Eredeti xplay fórumban is írtam róla (angol):
[link]

Sample tesztnek: [link]

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#99276) mobilizmo válasza LiteCross91 (#99275) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ettől még nem értem, hogy miért (miért pont) a plex-re van szükséged.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#99277) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Jelenleg ilyen TV-m van [link] amit ilyen [link] fali tartó konzolon használok.
Kérdésem az lenne, hogy ezt [link] a TV-t rá tudnám rakni arra a fali tartó konzolra? :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99278) blakey válasza mobilizmo (#99276) üzenetére


blakey
titán

Bizonyos szempontból jobb a gyári lejátszónál. a gyári lejátszó hálózatról csak a DLNA-t ismeri, a Plex meg nem DLNA-n keresztül kommunikál ezáltal jobb a lejátszás. Aki hálózati lejátszásban gondolkodik annak nagyon jó alternatíva a Plex/Emby. Rendszerezett, folyamatosan karbantartott könyvtára lesz, minden jelölve, stb. Évek óta használom adatbázisnak és különböző lejátszókkal használom, pl. Kodi, MrMC, Infuse és természetesen a saját klienseikkel is. Előnyük még, hogy akár a világ másik végéről is tudod nézni a NAS-odon lévő tartalmakat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99279) Sefter válasza MaxxDamage (#99277) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, rá tudod szerelni a fali tartóra az új tv-t.

Psn ID: sefter_hun

(#99280) IRO21 válasza LiteCross91 (#99179) üzenetére


IRO21
aktív tag

Az Emby sajnos ezt csinálja a régi WebOS-en. Lefagyni nem szokott, de olyan mintha. Általában ha vársz 20-30mp-et, akkor utána történik valami :)
Ha már beállítgattad, és nem kell folyton a menüben lépkedni, csak elindítod a filmet akkor azért kibírható.
A felirat hiba is csak a régebbi WebOS-en jelentkezik, 2.2.3-tól már jó. Külső srt-t csak a film elején mutatja kb. 1mp-ig , mkv belsővel pedig állandóan mutatja, nem lehet kikapcsolni.

(#99281) LiteCross91 válasza mobilizmo (#99276) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Embytől kifagy a TV. Ha megnyitom a beállításokat pl. akkor csak kikapcsolni tudom a tv-t a távirányítóval. Film elindításakor nem tölt be körbe a kezelőfelület, nem tudok tekerni, megállítani, semmit. Embyről lemondtam az LG tv-men, (egyébként használom más platformon).
Van Plex serverem, van Emby serverem, dlna-ra volt Serviiom. Van épített linux szerverem, van épített windows szerverem, van Synology NAS-om.
Egyikkel sem eszi meg az Xplay a Transcode-ot.
Tehát LG 42LB670-en:
Plex gyári app nem tud tekerni, nem adja a következő epizódot. Az Emby használhatatlan, kifagy. Xplay ezeket tudná, de transcode hiányában nem tudok feliratot tenni vagy hangsávot váltani.

Remélem érthető a problémám. Nem tudom egyébként, pontosan mire irányul a kérdésed? Nézzem a pax tv-t inkább? Igazad lehet...

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#99282) MaxxDamage válasza Sefter (#99279) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
Akkor ez egy jó hír, hogy kompatibilis vele.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99283) Sefter válasza IRO21 (#99280) üzenetére


Sefter
veterán

"Külső srt-t csak a film elején mutatja kb. 1mp-ig , mkv belsővel pedig állandóan mutatja, nem lehet kikapcsolni"

Ezt az emby-re írod :F Én nem tapasztaltam egyiket sem...

Psn ID: sefter_hun

(#99284) mobilizmo válasza blakey (#99278) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Adatbázisra nincs szükségem, amit szeretnék megnézem, törlöm. Nem DLNA-n keresztül kommunikál? De akkor hogy? Nem Samba-n mert ahhoz nem kellene a szerver a NAS-on. Bármikor tudom bárhonnan nézni, hallgatni ami a NAS-on van vpn-en keresztül, a Plex ehhez sem kell.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#99285) blakey válasza mobilizmo (#99284) üzenetére


blakey
titán

Bizony képes smb-n is, de az LG-s app http-n kommunikál. Szerver azért kell, mert az végez minden munkát, feliratot tölt le, borítót ad hozzá, rendszerezi, azaz kezeli a cuccokat. Próbáld ki mielőtt ilyen módon írod, hogy neked nem kell, pont olyan mint amikor a gyerek közli, hogy nem szereti pedig még nem is evett belőle. :)
Ettől függetlenül lehet, hogy neked nincs rá igényed az igényes és profi lejátszásra, nekem pl. van, ezért sem használom pl. a TV-ket mint lejátszót.
Te kérdeztél, mi válaszoltunk, a beépített lejatszónál többet tud.
A VPN egy másik dolog, azt ne keverjük ide.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99286) ajapi


ajapi
tag

LG 55sm8600:
Mintha valahol azt olvastam volna, hogy be lehet úgy állítani, hogy a külső HDD-t egy idő után kikapcsolja, ha nem használom. (Jó lenne, ha nem pörögne állandóan). Sajnos most nem találom ezt az opciót. Tud valaki segíteni?
kösz

(#99287) Sys85 válasza ajapi (#99286) üzenetére


Sys85
veterán

Beállítások-Általános-Eco mód,itt HDD Eco mód be.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99288) ajapi válasza Sys85 (#99287) üzenetére


ajapi
tag

Kösz

(#99289) snooze válasza Sys85 (#99287) üzenetére


snooze
veterán

idözitett felvételkor meg be is kapcsol?

GO Gunners!!!

(#99290) Sys85 válasza snooze (#99289) üzenetére


Sys85
veterán

Passz,nem használom ilyenre.
Puding próbája az evés,próbáld ki.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99291) craftsman01


craftsman01
senior tag

Helló. Samsung tv-ben led cserével kapcsolatosan tud valaki segíteni? Konkrétan az ffc szallagkábelét hogy tudom szétszedni? Eltörni nem akarom. Meg szervizbe sem viszem annyit már nem ér. Köszi.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#99292) blakey válasza snooze (#99289) üzenetére


blakey
titán

Igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99293) mobilizmo válasza blakey (#99285) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

"Bizony képes smb-n is, de az LG-s app http-n kommunikál."
Most újat mondtál, sok hálózati eszköz http-n kommunikál, maga a tévé is. Sőt a DLNA is azon megy, csak az egy másik rétege a hálózatnak. Egyébként megnéztem a Plex-ben is van DLNA, csak alapból ki van kapcsolva. Elolvasva a leírást, a topcoolfeature az, hogy nem kell DLNA-t használni. Mert az veszélyforrás, mivel nincs autentikáció, a (helyi)hálózaton belül minden arra képes eszköz venni tudja. Tényleg basszus, mert erre van kitalálva. :)
"Próbáld ki mielőtt ilyen módon írod, hogy neked nem kell, pont olyan mint amikor a gyerek közli, hogy nem szereti pedig még nem is evett belőle."
Pont nem, elmondtad hogy mit tud. Ebből én tökéletesen le tudtam vonni a következtetést, hogy nekem nem éri meg a többlet erőforrást amit felemészt.
"A VPN egy másik dolog, azt ne keverjük ide."
Te írtad, hogy a világ másik végéről is le tudod játszani a NAS-odról a tartalmakat. Én erre írtam, hogy ehhez sem a Plex az egyetlen, sőt talán nem is a legbiztonságosabb lehetőség.
"Ettől függetlenül lehet, hogy neked nincs rá igényed az igényes és profi lejátszásra, nekem pl. van, ezért sem használom pl. a TV-ket mint lejátszót."
Nem tudom mi alapján értékeled az én szép iránti igényemet? Mindenesetre való igaz nekem nem fontos a lejátszó csicsa gui-ja, meg a szépen feliratozott, borítózott filmkatalógus (pontosan leírtam miért). Viszont fontos a szép kép és a jó minőségű hang, ami meggyőződésem, hogy megfelelő alapanyag esetén a tévé saját lejátszójával is elég jó. Nem tudom te milyen típusú filmeket nézel, de nálam azok a jellemzőek, amiknél nem csak a képi megjelenítés a fontos. Így nem fogok azon görcsölni, hogy feltétlenül kadencia helyesen nézhessem meg a ..... (helyettesíts be ide bármit amit szeretnél). Olyan film aminél nagyon fontos a képi hatás, azt megnézem moziban. Teljesen irreális igény bármilyen házimozi szettől elvárni csak megközelítőleg azt a hatást, ami egy rendes moziban az ilyen típusú filmeknél van.
"Te kérdeztél, mi válaszoltunk, a beépített lejatszónál többet tud."
Ezt teljesen feleslegesen írtad le, észrevettem, hogy válaszoltatok. Azért kérdeztem mert tényleg érdekelt, tud-e többet ami miatt érdemes vele szenvedni. Válaszaitokból kiderült, hogy semmi esetre sem. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#99294) blakey válasza mobilizmo (#99293) üzenetére


blakey
titán

A Plex DLNA funkciója egy másik történet, nem arról van szó, Plex szerver és Plex kliensről beszélünk.
Többet tud, mint a beépített lejátszó. Minden másra ott a net, ott "nézz" utána.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99295) mobilizmo válasza LiteCross91 (#99281) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem tudom miért akarsz mindenáron transzkódolni?
Nekem van egy olcsó (sokak által leszarozott) Zyxel NAS520, rajta a minden szempontból legkevésbé erőforrás igényes miniDLNA és 47LB670V hozzá Magicremote. Ennyi. A tévé saját lejátszója tud tekerni, pontosabban nem teker, hanem van egy idővonal (vagy mi) és bárhova belebökök pár mp után onnan folytatja a lejátszást (gondolom normál távval ez a ff). Ha egy könyvtárban vannak a sorozat részei, akkor automatikusan folytatja a következő résszel, ha az aktuálisnak vége van, de át is lehet egy kattintással ugrani (normál távvezérlő next). A feliratra valóban háklis, fontos, hogy a felirat fájl neve pontosan ugyanaz legyen mint a filmnek, csak a kiterjesztésben különböznek. Így 100-ból 1-nek nem látja a feliratát, de ezeket az előfordulásokat eddig minden alkalommal megoldotta egy minidlna rescan. Szóval ez egy kis adatbázis frissítési probléma csak, de ennél [kép] a mennyiségnél ez talán megbocsájtható. Hangsávot is simán tudok váltani.
Elvileg Synology-ra is fel lehet varázsolni a minidlna-t.
Szerintem sokan azzal vannak eltévedve, hogy egy csomó appot feltelepítenek a tv-re. Ez még a mai drága több magos processzorral, több GB RAM-al szerelt tévéket is jó eséllyel kiakasztja. Különösen ez a hardver, de a többiek sem erre vannak kitalálva, ez nem számítógép, még csak nem is mobiltelefon, az egész "apposdi" gyakorlatilag parasztvakítás.
Pax tv-t azt ne, inkább Vidám Vasárnapot :)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#99296) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Sziasztok LG 55SM8600 ról mi a véleményetek egy 55uk 6950-et cserélnék. Ha jól láttam ez tudja a Dolby Atmos-t. Most készülök erősítőt cserélni gondolom ez azt jelenti hogy az atmos hang átmegy erősítőre vagy tévedek?

hmm...

(#99297) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!
Ledöbbentem, hogy mennyire olcsó a 65-ös, normális képű TV-k világa.

Most egy 2015-ös 49uf7707 dübörög nálam, nagyon szeretem, de lehet váltanék.
Nem igazán várok többet, de kevesebbet sem. Egyedül a felhősödés ami nagyon zavaró tud már lenni ekkora méretben, az jó lenne ha kisebb lenne az utódban.

Csak Netflix, YT, 4k tartalmak PC-ről, rádugott vinyóról, amit kap.
A magic Remote-ot imádom, azis musthave.

Olvasgattam ezt a nano technológiát...nem hiszem hogy megváltaná a világot, nagy a felára. Szerintetek van lényegi értelme?

Ezen gondolatmenet alapján az abszolút belépő UM7000 széria megfelelő lehet? Vagy Érdemes UM7400-7600ig felmászni? Specben nem találtam semmi kirívó különbséget.

Pedig 180-ért a 65ös UM7000 elég bitangnak tűnik.
[link]

Panelinfok nem nagyon vannak, de ha hozza azt amit egy 10 (8+FRC) bites IPS panelnek tudnia kell, akkor az nekem már elégséges.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#99298) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#99282) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az a model (OLED) az hogyan tudja a G-Sync dolgot?
Van egy laptopom ami 120Hz G-Sync. HDMI kábellel a TV-hez csatlakoztatom és nem csak 120Hz lesz , hanem mellette a G-Sync is? 2.1 Kábellel UHD-n is be állítható a 120Hz/G-Sync ezzel a TV-vel? :R

Jelenlegi TV-m FHD-n 120Hz amit tud és így is használom a laptoppal, laptop ha nem TV-n van használva akkor FHD/120Hz/G-Synch

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#99300) subset válasza #46372352 (#99299) üzenetére


subset
senior tag

PC módra állítsd azt a bemenetet amelyikre a gép kerül....kb. ennyi

Használj Te is szabad szoftvert !

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.