Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99601) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok! Ha 49-es méretben kéne egy 4k Tv, mik a lehetőségek? Lesz LG fronton akár 2020-ban valami jobb dobás?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#99602) kantorcsaba válasza undercover (#99601) üzenetére


kantorcsaba
csendes tag

Szia! ( Nekem van egy eladó 2 éves :) ) De amúgy újabb LG-nél a nanocell szerintem jó megoldás, főleg ha full array dimming-el párosul ... és ha meg akarod úszni olcsóbban, mint egy OLED :)

(#99603) blakey válasza undercover (#99601) üzenetére


blakey
titán

Visszafelé fejlődnek, legalábbis pl. az CX OLED, pl. márnem tudja a DTS-t, valószínűleg az LCD-k is erre a sorsra jutnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99604) Bismarck24


Bismarck24
tag

Lg55UM7610PLB
Sziasztok! Erről az LG tv-ről milyen véleménnyel vagytok, tapasztalat esetleg, előnye hátránya. Jelenleg 150 ezer körül van az ára.

(#99605) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok. Beállítottam hogy a Denon AVR erősítőmet irányítsa a Magic Remote, íg a hangerőt tökéletesen szabályozza a Vol gombokkal. A power on/off-hoz viszont több lépés kell: "..." gomb, "Sound bar" tab, "Power" -> tudja valaki be lehet-e állítani a dedikált második power gombhoz ami a Magic Remote-on található, vagy az csupán STB vezérlésére van dedikálva? Köszi előre is!

PS: AVR-en nincs HDMI, toslink kábellel van TV-re kötve

[ Szerkesztve ]

(#99606) Ethar


Ethar
csendes tag

Sziasztok!
Van két LG TV-m is, egy 2018-as és egy 2019-es típus, és pár napja egyiken sem működik az HBO GO app. Nem tudom írta-e már ezt a hibát valaki itt korábban, visszaolvasva nem találtam ilyen bejegyzést. Van esetleg valakinek információja, hogy mi történt? Azt látom én is, hogy egy tanúsítvány lejárt HBO-nál (cdn.hbogo.eu-n), de ezt gondolom ők is észrevették és megújítani pár óra lenne egy ilyen cégnek...

(#99607) skippper


skippper
senior tag

Van itt a fórumon valaki, akinek van CalMan LG licensze? Kibérelném (persze nem ingyen), ha nem vette meg még senki, akkor pedig indítanék egy közös vásárlást, 4-5 főnél már potom pénz. Akit érdekelne, az írjon privit!

(#99608) uisz1


uisz1
csendes tag

Sziasztok! Lehet nem ide tartozik csak érdeklődnék hogy ezt a típusú tv mennyiért lehet eladni.?

https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-49UM7100PLB

[ Szerkesztve ]

"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

(#99609) Zoli780


Zoli780
újonc

Sziasztok

LG 49UM7100PLB
Segítséget szeretnék kérni a fent leírt TV képmód beállításával kapcsolatban

Alapból " éles beállításon van" ... vakít.
Akár képmódot váltok, akár kézzel állítom be a fényerőt stb a menüből
kilépve kb 5 sec múlva visszaáll alapbeállításra.

Hogyan tudnám eltárolni a kívánt beállításokat, :F mert a kezelésijében nem találtam meg a választ.

Előre is köszönöm.

(#99610) Zoli780 válasza uisz1 (#99608) üzenetére


Zoli780
újonc

Szia.
Én most vettem újonnan 112-ért...

(#99611) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Egy egyszerű kérdésem lenne, ha vennék egy Logitech K400 bill-t, akkor az minden smart tv-vel kompatibilis? Gondolok itt elsősorban LG és Samsung modellekre (Tv vétel csak később lesz )

Xbox One: bandymnc

(#99612) Croft-21


Croft-21
őstag

Mit szóltok az LG 49SM8050PLC nanocell tévéhez? Eddig a samsungokat néztem, de ma láttam élőben és tetszik a képe.

(#99613) subset válasza Croft-21 (#99612) üzenetére


subset
senior tag

Én azt gondolom, hogy nem véletlenül tetszik a képe :K .
Edge ledes modell, ha tudod nézd meg azt a darabot amit hazaviszel, nincs-e különösebb bevilágítás a széleken (előfordulhat), vagy rendeld online és akkor vissza tudod küldeni ha rosszabb darabot fognál ki. (Ez más márkánál is előfordulhat.)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#99614) V8engines válasza Zoli780 (#99609) üzenetére


V8engines
tag

Szia!
Enyém nemrégiben hasonlóan szórakozott velem.
Mindig visszaállt ahol volt. Vagy inkább úgy fogalmaznék, minden nap egyre magasabb volt a háttérfény, míg vissza nem állt 100%-ra. Ez zavart a legjobban, mert szeretném még évekig, hiba nélkül használni a TV-t.

Minden képbeállítást végigzongoráztam videó ajánlásokkal (Köszi Junior19!) és fórumtárs leírása alapján.

Megoldódott, de mai napig rejtély számomra, miért csinálta. :F

[ Szerkesztve ]

(#99615) blakey válasza Croft-21 (#99612) üzenetére


blakey
titán

Hiába 8-as sorozat, annak is a legallja illetve nem ugyanaz, mint az egyel vagy kettővel előtti modell esetében. Alsóbb kategóriás, bár a nanocella szerintem sokat dob az IPS-en de csak akkor ha jól alkalmazzák. Pl. SJ810v-nél jól működött, SK8500-nál is de az SM szériánál talán a 8600-as az ami már jónak nevezhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99616) Sys85 válasza bandi0000 (#99611) üzenetére


Sys85
veterán

Működik az okostévékkel.
De mire kéne?
Mert ha netezni szeretnél a tv-n,akkor azért ne vegyél.Egy olcsó táblagépen is jobb élmény netezni mint okostévén.
Van böngésző,de szerintem borzalom a használhatósága.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99617) bandi0000 válasza Sys85 (#99616) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Igazából ajándék lesz, jobb híján nem jut eszembe más, nem feltétlen netre, csak lehet okoatv lesz lehet, hogy sima de akkor a pc hez lenne rakva, viszont pl youtube meg hbo go-t könnyebb kezelni pointerrel meg billel, mert az alsó kat smart tv hez nincs magic remoote szerű táv

Xbox One: bandymnc

(#99618) Croft-21 válasza blakey (#99615) üzenetére


Croft-21
őstag

Lehet, hogy jobb a 8600-as széria, de nem szeretnék 200at költeni egy tévére. Azon kívül amit kinéztem, esetleg tudtok ajánlani 150 körül? Legfeljebb annyiért vennék.

(#99619) Sys85 válasza bandi0000 (#99617) üzenetére


Sys85
veterán

LG esetén még a legolcsóbb (~75k) 32"-os smart tv-hez is lehet venni magic remote-ot,mert támogatja.
A dobozban nincs,nem adják hozzá,de lehet külön venni.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99620) blakey válasza Croft-21 (#99618) üzenetére


blakey
titán

Esetleg körülnézhetsz a használtpiacon. Ott néha nagyon jókat lehet kifogni. :) Én is ott szoktam körülnézni és qrva jó cuccokat lehet kifogni, gyakran ott veszem meg a cuccaimat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99621) AxBattler


AxBattler
félisten

Hmm. Az új 50UN7400 modell már tudja a HDMI2.1-et, és Nanocell-nek írja a gyári oldal, pedig ez ugyanúgy VA paneles, mint a tavalyi 50"-os készülékek.

Valakinek erről infó? :F
+ Idén is érkeznek majd 7600-ás modellek?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99622) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok!
Fél éve vettem LG 43LM6300PLA Full Hd Led tv-t. pár hete tűnt fel,hogy "kicsit szellemképes" a kép. Átnéztem már az összes beállítást,de nem találtam meg,hogy mi lehet a gond,mitől lehet?! valaki találkozott már ilyennel? Válaszokat,segítséget előre is köszönöm !

(#99623) blakey válasza AxBattler (#99621) üzenetére


blakey
titán

A HDMI 2.1 sajnos nem teljesértékű, lásd OLED CX-nél, szóval olyan sokat ne remélj tőle, ha az 50"-os VA akkor nem Nanocellás, a többi méretben attól még lehet, mert azok IPS-ek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99624) #31418368


#31418368
törölt tag

Sziasztok!
Ezen a tévén (LG 43LT340C) lehet beállítani felvételt külső hdd-re?
Köszönöm. :R

(#99625) Sefter válasza blakey (#99623) üzenetére


Sefter
veterán

Az nem csak olednél volt/van :F
(12 bit helyett csak 10-et tudnak...na bumm)

Psn ID: sefter_hun

(#99626) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Hali!

LG és LG tv közt létezik számottevő különbség HDR kezelése terén? Adott egy 55UK7550MLA és egy 43UM7600PLB.

Azt vettem észre, hogy HDR tartalom lejátszása során a kisebb TV sokkal természetesebb, szebb képet ad, míg a nagyobb 7550 a világos részeken szinte kiégett fehérrel jeleníti meg. Ez alapbeállításon és mindenféle ügyeskedésen is így marad sajnos. Vagy van valami okosság, amivel lehetne finomítani? Csak a HDR tartalmaknál érzek számottevő különbséget a két TV közt.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#99627) blakey válasza Sefter (#99625) üzenetére


blakey
titán

Nem a 12 vs. 10 bit, a 2019-es modellhez képest az idei visszalépés, ha a felsőkategóriában nem lépnek előre, nem kapja meg a teljes támogatást akkor nem számíthatunk semmi jóra a többi készülék esetében sem, de a másik probléma, hogy LG-nél is "dobták" a DTS támogatást, legalábbis szintén CX-nél. :( Ez mind visszalépés. Nem mintha DTS mélkül ne lehetne élni, de na… 2017-ben még volt USB 3.0, most ezek hol vannak? Persze USB 3.0 nélkül is együtt lehet élni.

(#99626) Sgt. Chris
Természetesen lehet eltérés, két eltérő évjárat, más panel és a szoftverek is különbözőek, a beállításokra is figyelni, kell, mert az is eltérő eredményeket produkálhat. Próbáld meg mindkettő úgy beállítani, hogy szemre hasonlóak legyenek, ne értékek alapján hasonlítsd össze, mert az valószínűleg nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99628) AxBattler válasza blakey (#99623) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a VA és a nanocella nekem sem állt össze. :U
Honnan veszed, hogy butított a 2.1, miben gyengébb?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99629) blakey válasza AxBattler (#99628) üzenetére


blakey
titán

A CX OLED-ekről szóló tesztek mostanában kerülnek ki és attól "hangos" az OLED topik, hogy többet vártak az idei modelltől ráadásul a tavalyi C9-hez képest sok tekíntetben visszalépésnek számít, ezek után valószínűleg a többi modell esetében sem lesz jobb a helyzet, mondjuk ahol nem volt HDMI 2.1 és idén lesz az előrelépésnek számít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99630) AxBattler válasza blakey (#99629) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, ezek szerint nem csak a Samsung butít... :U
Nanocell-eken volt már 2.1, ott gondolom nem kapkodnak majd az emberek.

2.1-es HDMI mitől nem teljes értékű?
4K@60Hz + HDR + VRR + az audio jóságok gondolom azért menni fognak együtt, ha már nem 4K@120Hz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99631) blakey válasza AxBattler (#99630) üzenetére


blakey
titán

Mint írtam, nincs DTS, innentől kezdve az "audió jóság" is hiányzik. De majd mégtöbb teszt fog megjelenni, meg több készülék és akkor többet fogunk tudni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#99632) AxBattler válasza blakey (#99631) üzenetére


AxBattler
félisten

Faja. Akkor talán jobban teszem, ha a most kifutó UM7600-asok közül veszek egyet.
Nanocell, meg OLED amúgy sem volt tervben...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99633) Sefter válasza AxBattler (#99628) üzenetére


Sefter
veterán

Itt írnak róla angolul: [link]

Psn ID: sefter_hun

(#99634) dumcsi7


dumcsi7
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy 2017-s 49UH664v tip. tv-m, vettem hozzá egy mini házimozi rendszert. (Polk Magnifi mini)
Összekötöm HDMI ARC kábellel nem jön ki hang, összekötöm Optikai kábellel nem jön hang, Összekötöm audio kábellel nem jön hang.... :))
Párosítom BT-al ott meg van hang....
Mitől lehet??
Jó lenne valahogy megoldani a HDMI ARC-al, hogy tudjam kezelni a TV távirányítójával, meg gondolom a hang sem úgy jön át a hangszórókra mintha össze lenne kötve kábellel...

Előre is köszönöm a tippeket, hogy mit rontottam el.

(#99635) Zsadi válasza dumcsi7 (#99634) üzenetére


Zsadi
őstag

Ezeket megnézted?
[link]

(#99636) dumcsi7 válasza Zsadi (#99635) üzenetére


dumcsi7
csendes újonc

Igen ezeket próbáltam végigcsinálni.....

(#99637) AxBattler válasza Sefter (#99633) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi szépen, így már teljesen érthető! :R
Ezek szerint, ha 60Hz-es VA panelt lőttem be magamnak, akkor amúgy is mindegy, egyébként 120Hz mellett csak a 12bit-es színmélységről kell lemondani, és beérni 10bit-el.
Okés, lelkileg majd valahogy feldolgozom... :B

Más:
OLED48CX induló ár... BX sajnos nem lesz ekkora méretben, csak 55"-tól.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99638) AxBattler válasza AxBattler (#99637) üzenetére


AxBattler
félisten

Displayspec szerint (+ gyári oldal) az új 50" VA modellek nem is kapnak 2.1-et. :(

Jobban mondva a 7300, 7400, 8000, 8100 sorozatú modellek nem kapnak, a 8500-ösök már igen, 2db-ot (a 120Hz képfrissitéshez mondjuk ide kell is), de azokból a 65"-os a legkisebb példány, VA panelesből pedig a 82"-os.
Utóbbi szép lenne, de nem 600k+ HUF-ot terveztem kiadni TV-re, szóval valszeg' hagyom a csudába a 2.1-et, majd a következő TV vásárlásnál...

Szerk.: a UN-ek már berendelhetőek idehaza, bevezető felárral, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99639) krisz77


krisz77
tag

sziasztok nekem a laptopom van bevilágítás kicsit zavaro sötét képnél ez valahogy javithato ?

(#99640) OPiiPO válasza krisz77 (#99639) üzenetére


OPiiPO
addikt

A topic címét amúgy elolvastad :F :D

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#99641) AxBattler válasza krisz77 (#99639) üzenetére


AxBattler
félisten

FYI

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99642) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Sziasztok az 55sm8200meg 55sm8600 kozott van 40ezer difi megér annyit? Főleg filmezésre kellene és egy 55uk6950-et váltana.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#99643) petey


petey
tag

Sziasztok,

már átnyálaztam mindent, de nem találtam kielégítő megoldást Bluetooth fejhallgató ügyben. A menüben csak Sound Sync opció van, Bluetooth nincs wirelesshez, ami már WebOS 3.0-ában azt hiszem van.
LG fülest nem vagyok hajlandó venni, így marad a kérdés, milyet lehet? Az elmúlt évek alapján van bárkinek bármi újabb információja?
Elég gyász, hogy egy WebOS-t nem lehet upgradelni 3.0-ra, ahol ez talán megoldaná.
A TV egy LG 49UF778V.

1000 kösz!

(#99644) Sys85 válasza petey (#99643) üzenetére


Sys85
veterán

A BT nem webos verzió függvénye tudtommal.
Ha nincs benne BT modul,akkor nem fogja tudni a BT-t,hiába is próbálnád mondjuk LG bt fülessel.
Az a tv nem tud BT-t.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99645) petey válasza Sys85 (#99644) üzenetére


petey
tag

Hát ez elég szomorú, hogy egy 5 éves TV nem tudja a BT-t.
Viszont akkor miért mondja, hogy Wirelessben Sound Synces eszközt csatlakoztassak?

(#99646) Sys85 válasza petey (#99645) üzenetére


Sys85
veterán

2 opció van a Sound Sync-ben?
Optikai és wireless?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99647) petey


petey
tag

Pontosan

(#99648) Sys85 válasza petey (#99647) üzenetére


Sys85
veterán

Érdekes,mert sehol sem láttam infót arról,hogy BT-s lenne.
Valami mintha rémlene,hogy pár éve még az LG nagyon tolta ezt a saját sound sync-es bt füles/soundbar témát,próbálta rákényszeríteni a vásárlót további LG termékek megvásárlására.
Nem nagyon találtam én sem infót arról,hogy rá lehetne e lőni(vagy hogy hogyan) nem LG bt-s cuccokat.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#99649) petey válasza Sys85 (#99648) üzenetére


petey
tag

Sebaj, köszönöm!

(#99650) castiels


castiels
addikt

Nekem a telefonom is rácsatlakozott Bluetooth-on. LG 7450.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.