Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113601) bon1 válasza Ogard (#113599) üzenetére


bon1
lelkes újonc
LOGOUT blog

Tudom, de elobb a hianyzo burkolatelemeket kene potolni + jo lenne ha lenne egy ep kijelzom es nem monitorral kellene hasznalni.. :DDD

(#113602) Ogard válasza Tikakukac (#113597) üzenetére


Ogard
tag

Nyilván attól is függ mi van a tabokban, itt most teljesen átlagosan netezek, video nem megy, most direkt nézem a htopban, hogy 15-40 százalék között ugrál a terhelés, a venti hol 2400-al pörög szinte hallhatatlanul, hol megáll, ahogy 55 fok alá hül a rendszer.
Meglepően flott egy 15 éves géptől.
(Egy elszemtesedett sok éves telepítésű Win 7 alatt használhatatlan volt nekem, azért is tettem el párévre, mert nem voltkedvem újra telepíteni.) [kép]

(#113603) Tim82 válasza HSM (#113600) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor még egyszer: ez konkrétan FUD:

Tehát ott tartunk, hogy miután gépészkedtem egy sort, miközben onnan indultam, hogy lebutítottam a FHD-ről 720P-re, majd lebutítottam a jobb minőségű VP9-ről h264-re, ezután a rend kedvéért még egy extra kört butítok rajta, hogy csak 30 FPS legyen. Ezt leírni is egy színtiszta élmény volt. :DD

Két kattintással telepíted az említett h264ify böngészőaddont és szintén két extra kattintással letiltod az addon beállításaiban a 60fps videókat (ami pontosabban annyit tesz, hogy alacsonyabb fps-re kényszerítve fognak futni).

Szerintem nem atomfizika és nagyon téves úgy is előadni, mintha az lenne: nem minden 9. év harmadik teleholdjánál kell pontosan aznap ötéves fekete bakkecskét áldoznod a Diablo széria összes Prime és Lesser Eviljének a sikerességért, miközben visszafelé mormolod a Miatyánkot latinul.

Az, hogy az eredmény kinek mennyire éri meg, az külön történet.

Azt teljesen megértem, hogy 2. generációs Core i/8 GB RAM/SSD alatt már túl sok neked a kompromisszum - nem is erre kaptam fel a fejem, bár az én saját igényeimnek ennél lejjebb van még az általánosan használatra nagyjából alkalmas gép -, csak ne csináljunk úgy, mintha extrém bonyolult lenne megoldani régi gép esetén VP8/VP9 helyett valamilyen, az adott gép részéről támogatottabb kodek beállitását.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#113604) Ogard válasza FoxiestFox (#113598) üzenetére


Ogard
tag

Pontosan. 2005 ben lett Youtube, ezek 2006 os gépek. És akkor a csodás billentyűzetről ami azok után is olyan mint rég, hogy három könyvet megírtam rajta és a 4:3 ról még nem is beszéltünk. :)
Egy ilyen régi billes, 4:3-as 30th aniversay editionrol álmodozom, hogy hátha jővőre.

(#113605) FoxiestFox válasza HSM (#113600) üzenetére


FoxiestFox
félisten

#113598 FoxiestFox : 60 FPS-ről beszéltem 720P-n, szép képminőséggel, ez azért talán nem túlzó elvárás 2021-ben?!

15 éves géptől? Igen. :K A helyükön kell kezelni ezeket a notikat.

Számomra kezd kicsit uncsi lenni hogy minden alkalommal, amikor idejön valaki hogy kb nulla pénzből volna egy C2D Thinkpad, használható-e még úgy-ahogy, el van küldve a kecibe hogy ezek már egyáltalán, semmire sem használható gépek, és fel van emlegetve, hogy úr isten, a 15 éves gép használja a CPU-t Youtube lejátszásakor és még a ventije is megy közben. :Y

Álljunk már meg egy pillanatra basszus, A T60 erős kompromisszumokkal (a ram limit miatt), a T61-T500 pedig kicsit lazább kompromisszumokkal lazán elfogadható netezős gépek ennyi idő után is.
Bele kell vágni valami cheapo ssd-t, feltenni egy böngésző addont, és készen vagy.

Olyan mintha az utolsó 1 magos, Pentium M-es gépekről lenne szó, sajnos azok már tényleg nem alkalmasak napira még nagyon light disztrókkal sem.

(#113606) HSM válasza Tim82 (#113603) üzenetére


HSM
félisten

FUD?!?! :N Úgy hívják, irónia... A smiley is ott volt. De egyébként nyugodt lehetsz, rengeteg felhasználó már ott elveszti a fonalat, hogy mi az a böngésző addon (tapasztalat).

#113605 FoxiestFox : "15 éves géptől?"
Számomra teljesen irreleváns, hány éves. Az számít, mit tud.

"Számomra kezd kicsit uncsi lenni"
Megértem a bosszúságod, komolyan. :K De kérlek vedd figyelembe azt is, hogy számomra ugyanolyan bosszantó, hogy minden alkalommal úgy van beállítva, mintha általános napi használatra "minimális kompromisszummal" alkalmas netezős + videózós gépet lehetne ezekből csinálni, amikor szerintem kb. önkínzás ezek elé leülni ilyen célból. :( Retro élménynek szuperek, én is szerettem őket, de ettől még azt gondolom, amit.

[ Szerkesztve ]

(#113607) azbest válasza FoxiestFox (#113592) üzenetére


azbest
félisten

amúgy nekem mintha úgy tűnt volna, hogy a h264 prociból jobban megizzasztotta a gépet, mint a 30fps vp9 dekódolás prociból. Mivel egyiket sem tudja a t400 előtti gép dekódolni, így a h264ify sem ideális rá. A 60fps tiltása magában meg nincs benne, csak h264-re korlátozás mellett megy az. Persze ez oprendszertől és bögnészőtől is függhet.

És sajna a broadcom crystalhd mpcie dekódoló kártyák sem igazán támogatottak ma már, régen azzal jól elmentek a h264 videók böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#113608) Tim82 válasza HSM (#113606) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha iróniának szántad, akkor próbálok finoman fogalmazni: nem igazán sikerült átadni. Biztos a szövegkörnyezet és a szóhasználat miatt. :)

Teljesen nyugodt vagyok amúgy, mert totálisan irreleváns társalgásunk témája szempontjából, hogy ki veszíti el a fonalat és ki nem a böngészőaddon szó hallatán, semmi köze nincs a dolognak a módszer bonyolultságához vagy egyszerűségéhez. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#113609) FoxiestFox válasza azbest (#113607) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is ezt figyeltem meg.
Az igazi az lenne, a vp9-et is lehetne 30fps-re limitálni, amíg a Yt nem erőltette a 60fps-t, a 30-as vp9 lazán ment fullhd is cpu-ból még T2400-as T60-on is.
Illetve a vp9 képminősége is jobbnak tűnik.

A Broadcom esetén nem tudom hogy a böngésző, vagy az os support hiányzik, de Win10 alatt egyáltalán nem megy böngészőben, persze a médialejátszó programok kezelik továbbra is.

(#113610) azbest válasza FoxiestFox (#113609) üzenetére


azbest
félisten

Hirtelen körbekeresve csak sok ével ezelőtti mókolásokat találtam, olyat nem, hogy codec-et vagy fps-t lehetne változtani (kivéve a korlátozott lehetőégeket adó h264ify). Mókás amúgy, mert van már olyan videó, aminél a nagyobb felbontás av1, 4k környékéig vp9 :D A t430-on teljesen változó, van hogy 4k vp9 videót nézehetek gyakorlatilag framedrop nélkül (i7-3720qm), máskor meg 720p videónál is beledöglődik a chrome. Az sem segít, hogy 30Hz-en haszánlom 4k monitort, mivel az intel gpu nem tud többet és egy biztonsági javítás óta, pont amikor a h264 gyorsítás megjelent linuxra chromeban, akkor elrontották és azóta 30Hz kijelzővel elszáll a hw dekódoláskor is a proci gyakran. Előző verizóval simán ment. Most csak kisebb felbontással 60Hz-en jó a hw dekódolás azt hiszem. Win-en sokkal gördülékenyebb, de többféle rendszert is használok.

Szerintem ott esett ki a broadcom, hogy codec-ként települ a drivere. Nincs olyan api-ja, mint a videokártyáknak, sosem írták azt meg hozzá. És a böngészők már nem támogatják a belső codec-ükben. Linukon kb sosem volt az igazi. Win-en úgy nagyjából okés volt (akkoriban azt hiszem firefoxoztam).

#113611 Tikakukac vagy ha nem kell noti, akkor 4k 60Hz-re képet kiadni tudó 4th gen i3-as minipécék is gombokért vannak ssd-vel gyárilag. Azóta is felemlegetem a fujitsu esprimo q520 -amat, ami keméyn 35 volt boltból :D De jó, hogy nem raspi4-et vettem annyiért, hanem azt másodlagos gépnek az irodába.

[ Szerkesztve ]

(#113611) Tikakukac válasza Ogard (#113602) üzenetére


Tikakukac
titán

50+-os szülőkről van szó, nem magamból indultam ki.

Most bármilyen usernek kiadni gépet első genes i proci alatt, well, nincs értelme. Egyszerűen olyan árban kapsz T410-T510 gépeket is, hogy értelmezhetetlen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113612) FoxiestFox válasza Tikakukac (#113611) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az a baj hogy az árak még mindig rohadt magasan vannak.
Akartam venni egy W510-et retró gaming célzattal, megnéztem az árakat, wtf, duplája a két évvel ezelőtti áraknak, alsó hangon... még német ebayen is ahonnan a legjobb ár / teljesítmény / állapotú TP-ket szoktam beszerezni (nem csak magamnak).
Sadge

(#113613) Tikakukac válasza FoxiestFox (#113612) üzenetére


Tikakukac
titán

A W510 mint minden más hasonló okosság ritka és drága. Szándékosan nem írtam :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113614) zsoltip válasza zsoltip (#113578) üzenetére


zsoltip
őstag

Én most ezt próbálgatom, de nem az igazi még, vagy én vagyok még csupán barátkozós fázisban vele. :B
Senki nem próbált innen valami megoldást erre a bill.világítás témára?

[ Szerkesztve ]

(#113615) FoxiestFox válasza zsoltip (#113614) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én kapcsolgatom magamnak, de ha állandóan világít mediumon, akkor is alig van hatása az akkura, úgyhogy tökmindegy.

(#113616) Penguin95 válasza zsoltip (#113614) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mióta egy Dell a fő laposom, nincs ilyen gondom. ;]

Komolyra fordítva, Windows alatt nekem sosem sikerült erre megoldást találnom. Ubuntu alatt viszont automatikus volt a dolog, viszont csak ezért nem érdemes egy egészen más világba átlépni. Esetleg még annyit tudok javasolni, hogy keress itt PH-n egy programozásban jártas muksót, aki egy tábla csokiért vagy rekesz sörért összerak egy szkriptet. Én sajnos kiestem már most, legalábbis erős kételyeim vannak afelől, hogy a nem létező pascal tudásom segítene-e vagy sem.

(#113617) zsoltip


zsoltip
őstag

Még egy dolog az előző témakör mellé.

Intel, Beállítások, Rendszer, Teljesítmény
Panel önfrissülése minden Energiagazdálkodási sémához kikapcsolásra került.
Mégis olyan, mintha változtatná magát a panel a filmek egyes képkockáinál, amikor eltérő a fő árnyalat (sötét/világos).

Mit lehetne még kikapcsolni ehhez?

(#113618) HSM válasza zsoltip (#113617) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a panel önfrissülése az független ettől. A másik két opció: [link] . Nálam az "adaptive brightness" kikapcsolása tüntette el.

(#113619) zsoltip válasza HSM (#113618) üzenetére


zsoltip
őstag

Ez az "adaptive brightness" is offon van. Ezért nem is értem a dolgot most akkor mi lehet a gubanc. :(
Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#113620) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!

Tegnap nekiestem a szar zsanérok cseréjének az old T430s-en.
A történet ott kezdődött, h hülye fejjel az USA-ból rendeltem. 4000HUF-os csomagra fizettem 2000HUF-ot, ügyintézésre és vámra.
Szétszedtem, kitakarítottam, volt benne por, szösz rendesen. A coolert és a deszkát flakonos levegővel, a burkolatokat, LCD keret belsejét kicsi ecset és porszívó. MX4 paszta, majd összerakás. Sajnos a felső burkolat első két szélső rögzítő szeme már ki volt törve. Ott azzal nem lehetett már rögzíteni. Mivel a felső burkolat azon része rátakar egy kicsit az alsóra így oda vékonyan szilikont vittem fel, összefogtam ragasztószalaggal, amit most reggel vettem le. Úgy látom sikerült megfogatnom. Remélem én már nem szedem szét. Az új zsanérok egyenlőre jól teszik a dolgukat, biztos nem bírnak ki 10 évet mint a gyári. Sajnos annyira gatya volt már, h nem tartott semmit, magától lecsukódott már és lötyögött is. A paszta és a takarítás is jót tett, mert a venti kevesebbet megy azóta (azonos jószerivel csak netezésre használom) és a CPU hőm is 43-45 °C között mozog, előtte ez közel 10 fokkal melegebb volt.
Nagyon remélem, amíg meg nem tudom venni az utódot addig már kiszolgál.

Joe

(#113621) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Pár hete újratelepítettem az X1 Carbon Gen8-am, azóta a Windows folyamatosan azt jelzi, hogy rá van csatlakoztatva a töltő, miközben nem. Nagyon gyorsan is merül, gondolom mert emiatt nem megy el deep sleep-be. Van esetleg ötletetek, mi okozhatja? Köszönöm!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#113622) Picco válasza LilProphet90 (#113621) üzenetére


Picco
addikt

hogyan telepitetted ujra? format? nem szoftveres problemanak hangzik, nezd meg a toltocsatikat hogy nincs e benne valami.

OFF
ekozben a fooldalon, csak nekem gyanus? :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#113623) FoxiestFox válasza Picco (#113622) üzenetére


FoxiestFox
félisten

lul

(#113624) LilProphet90 válasza Picco (#113622) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Teljes format, reinstall Media Creation Tool-os USB-vel. Nem találok benne koszt, nem tudom, mitől lehet. Azért köszi!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#113625) vicze válasza LilProphet90 (#113624) üzenetére


vicze
félisten

Kikapcsol, Emergency resetet tartsd nyomva 15+mp-ig és meg kéne javuljon.

Vantage-et gondolom felraktad és minden szükséges drivert vele együtt.

Amúgy az újratelepítés hivatalos menete ez.

(#113626) donjohnson válasza LilProphet90 (#113621) üzenetére


donjohnson
addikt

nézd meg ubuntu-val (és kiderül, hogy a windows-od hibás-e).
nem muszáj feltelepíteni. csak bootolj be róla. úgy is meg tudod állapítani, hogy jelzi-e a folymatos töltést.
"try ubuntu without installing" opció bootoláskor:

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#113627) vicze válasza donjohnson (#113626) üzenetére


vicze
félisten

Ez EC hülyeség, eddig ha jól emlékszek kétszer láttam, reset megoldotta. De általánosan nem egy ritka hiba.

(#113628) LilProphet90 válasza vicze (#113627) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Ez tényleg megoldotta, köszi szépen!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#113629) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A Hybrid USB-C USB-A Lenovo dokkoló (40AF) elvileg régebbi Thinkpadekkel is tudna működni, amiken nincs USB-C nem? Egy T580-al és egy W520-al használnám...

Ilyenkor simán egy USB-C<->USB-A kábel is jó lehet, ami akár a telefonokhoz jön manapság? Ezen a kábelen nem kéne, hogy a nagy villamos teljesítmény menjen nem?

(#113630) vicze válasza csubuka (#113629) üzenetére


vicze
félisten

Igen, DE nem plug and play. Ez egy SW-ben emulált videó kimenetet ad, így kell hozzá driver, és estlegesen laggolhat. Átalakítót adnak hozzá alapból, C és A fej.
Tölteni csak USB-C-n tud, A-val nem.

(#113631) csubuka válasza vicze (#113630) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ!

Igen, DE nem plug and play. Ez egy SW-ben emulált videó kimenetet ad, így kell hozzá driver, és estlegesen laggolhat.

40A7-et használtam eddig, az ugyanez a szoftveres megoldás nem? Ez a DisplayLink app fut a gépen ilyenkor... erős procis gépek ezek (8750H van a T580-ban), baj nem volt eddig, mondjuk csak fhd monitorokra voltak kötve.

De itt talán még ezen felül is más kell nem, ez talán, ha jól gondolom... Nem tudom, hogy mennyire fog összeakadni így a 40A7 dokk szoftverével :D Mert mindkettővel kéne menjen, egyikről másikra mozgatva a gépeket...

Átalakítót adnak hozzá alapból, C és A fej.

Sajnos ennek az már nincs meg, ez ilyen céges "hulladék" kb. valahol a raktárban elhagyták a 135W-os slim tip tápot is, 135w régi féle tápot tudok max átalakítózni erre. De gondolom a 135W úgyis csak akkor kell ha valami 135W-os gépet akar USB-C tölteni az ember... (P1 Gen4 vagy fogalmam nincs egyáltalán...)

Tölteni csak USB-C-n tud, A-val nem.

Szuper, akkor talán ha csak USB-A-n kötöm a géphez akkor tényleg nem nagyon kell a Watt adatát nézni a kábelnek... mondjuk ami itthon volt elsőre kommersz Samsung vékony telókábel (USB-C<>USB-A) az csak USB2.0, az nem fog menni. Elő kell kukáznom valami USB 3.0-st legalább.

[ Szerkesztve ]

(#113632) vicze válasza csubuka (#113631) üzenetére


vicze
félisten

"40A7-et használtam eddig, az ugyanez a szoftveres megoldás nem?"
Eggyel újabb vezérlő van benne 4K-hoz, de igen pont ugyanaz.
W520 már szerintem necces több monitorral, vagy 4K-val.
USB-C töltésen kívül, ha nem használsz több bagy 4K kijelzőt, szerintem nem vagy elörébb vele különösebben, de nyilván te kell eldöntsd.

(#113633) csubuka válasza vicze (#113632) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a további információkat! :R

W520 már szerintem necces több monitorral, vagy 4K-val.

Oha, értem... mondjuk a két monitor az csak fullhd lenne...

USB-C töltésen kívül, ha nem használsz több bagy 4K kijelzőt, szerintem nem vagy elörébb vele különösebben, de nyilván te kell eldöntsd.

Gyakorlatilag akkor nagy váltást csak a TB dokkok jelentenének, amik nem ilyen "szoftveres GPU" (most ez lehet elég helytelen leírás) megoldással élnének, hanem az USB-C-n át közvetlenül kapnál a videojelet az igazi GPU-tól (lehet ezt sem írtam le ideálisan :DDD )

Azt sajnos értem, hogy ez nem túl nagy magic, de 40A7 nincs a cégnél (az legalább olcsóbb volt, ez valóban túlárazott a tudásához mérten...), csak ilyet tudnak adni most ilyen maradékot... ez nekem nem kerül pénzbe, ha mást szeretnék, azt viszont indokolni kell, mert nincs a céges listán. Erre meg még semmilyen jóváhagyás sem kellett, mert valami raktárszökevény maradék :D

[ Szerkesztve ]

(#113634) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
Thinkpad T470s, eredeti akksikkal van még. Elfogadható volt eddig az üzemidő, azonban 1-2 hónapja néhányszor eljátszotta, hogy ha lemerül a 2. akkumulátor, akkor egyszerűen lekapcsol a gép mindenféle előzmény nélkül. Pedig az 1. akkumulátor még közel 100%-os. Visszakapcsolom, akkor már az 1. akksiról üzemel tovább. Korábban nem volt ilyen gond.
Ez a jelenség valamilyen beállítás kérdése, vagy időszerű lenne cserélnem az akkumulátorokat, mert bánata van valamelyiknek?
Találkozott már valaki ilyennel?

(#113635) Tikakukac válasza rjy08 (#113634) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég rendszeresen találkozunk ilyenekkel, most épp aprón futottam bele 3 nagyon patika akkus gépbe, amiket az eladók nem akartnak kalibrálni, mert nincs rá "idejük" ;]

Nálad 1 akku esélyesen full kuka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113636) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo T480s laptop Windows 10-zel (minden frissítés rajta van), és az az idegesítő hibája van, hogy állandóan eldobálja a beépített Realtek USB 3.0-ás kártyaolvasót. A gép bekapcsolása után nem látja az eszközök között, de ha frissítem a hozzá tartozó gyökér-HUB illesztőprogramját (gyakorlatilag újratelepítem a meglévőt), akkor felismeri és működik. De van olyan is, amikor látja a kártyát, másolnék róla, és a folyamat közben random eldobálja. A Lenovo saját diagnosztikai eszköze mindent rendben talált. Már újratelepítettem a chipset drivert, leszedtem az összes USB eszközt és újratelepítettem. Amit találtam a neten már kipróbáltam. Nem gondolom, hogy HW gond lenne, sokkal inkább valami Win bénaság, de kifogytam az ötletekből. Esetleg Ti tudtok valamit ajánlani?

Előre is köszönöm!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#113637) vicze válasza csubuka (#113633) üzenetére


vicze
félisten

Amit leírtál nem kell hozzá TB dock (TB csak tutira tudni fog DP multi streamet és pár egyéb extrát) elég a sima USB-C ami nem "hybrid". Az alternate mode megoldja ez, csak nyilván annak semmilyen visszafelé kompatibilitása nem lesz.

(#113638) #01758976


#01758976
törölt tag

Üdv!

x220-am úgy néz ki elhalálozott. Vagy fel sem áll, ha meg igen pár perc után sötét képernyő, bekapcsgomb és wifi led villogás, csak akku ki dologra indul újra. Ram,ssd, bios tesztelve minden ok. Szervizes tanácstalan, én is. Ha van bármi tipp szívesen venném.

Kell egy másik gép, itthonra. Max 14 " , ár max 130k t470 volt a kiszemelt, de csak volt. Nem kell nagy teljesítmény csak megbízhatóság I5 és 8gb ram bőven jó, Ips muszáj aksi nem lényeg. Ami nekem lejött eddigi olvasataimból x270?, x260, t460s, melyik lenne az ajánlott szerintetek?

Szerk: max 130 k-ig mi az ajánlott ips-el, ha a többi nem mèrvadó.

[ Szerkesztve ]

(#113639) rjy08 válasza Tikakukac (#113635) üzenetére


rjy08
tag

kb 1 óráig bírja ezzel a 2. akksival, utána kapcsol le a gép.
Akkor úgy véled, ez a jelenség megszűnik, ha cserélem az akksikat? (Mert hogy akkor szerintem már cserélném mindkettőt.)

(#113640) Tikakukac válasza rjy08 (#113639) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha csinálsz egy battery resetet/calibrationt a vantage nevezetű csodában akkor elég gyorsan kiderül a dolog. Írd fel most a wear levelt, aztán reset, ha vátozott az érték megint reset, egészen addig, amíg 2-3% lesz a max változás egy körben.
Így lett a 30% wear leveles T410 akkuból 97%-os 5 kör után. Na az volt a valódi érték :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113641) #01758976 válasza #01758976 (#113638) üzenetére


#01758976
törölt tag

Hát jahh, én is szeretem az ilyen kérdéseket a szakmámban, mindegy 460s lett, azt vagy ez uccsó TP-m

(#113642) btudos válasza #01758976 (#113641) üzenetére


btudos
veterán

Az a legjobb választás a felsoroltakból, a T470 betegágy, az X-ek minősége meg egy rossz vicc, azt magamnak tuti nem vennék, cégesnek épp elég rettenet az X270.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#113643) batyuska100


batyuska100
senior tag

Hali
Ezt a hibaüzenetet milyen program okozhatja? Amióta nálam van a laptop (X230) rossz az akku de soha nem csinálta ezt. [kép]

(#113644) csubuka válasza vicze (#113637) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen!

Értem, hmm, sajnos a visszafele kompatibilitás az kell, mert vannak régebbi gépek is, többek között a W520...

Kipróbáltam és megy 65W-os táppal is a Hybrid 40AF csoda :D Gondolom a töltés funkciója lekorlátozódik ilyenkor... 65W slim tip tápom volt, 135W sajnos nem... Egyelőre csak a T580-al néztem.

(#113645) TayRol


TayRol
veterán

Üdv!

Van egy 3.5 éves T480s-em, ami hibátlan, kvázi karcmentes, de bennem van a bugi, hogy cseréljem. :D

Mi ennek az utódja? T14s? P14s? Maradnék a 14"-es méretnél.

Illetve a 480s eladható a piacon még?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#113646) vicze válasza TayRol (#113645) üzenetére


vicze
félisten

Jelenleg egy krumpli is eladható ha tud 2+2-t számolni. (nézz körbe az aprón az árak miatt)

T14s Gen2 épp a legfrissebb, hivatalos utód.
T490s/T495s(AMD) -> T14 Gen1 (Intel/AMD) -> T14 Gen2 (Intel/AMD)

T480s-hez képet, már teljesen forrasztott a RAM, nem bővíthető.

P14s = T14 1:1-ben ugyan az. Igazából a T14 lett az ami a T480s volt, forrasztott RAM+1 slot bővítésre. Amiben nem olyan jó, hogy nem magnézium házas mint az S-ek, és nehezebb valamivel. stb, stb...

Az más kérdés, hogy a globális hiány miatt az új árak elmebetegek és a készletek több mint szűkösek.

[ Szerkesztve ]

(#113647) TayRol válasza vicze (#113646) üzenetére


TayRol
veterán

Nem hangzik jól...

Magnézium ház mindenképp kell, plusz RJ csati is. Plusz ne legyen vastagabb mint a T480s.

Ez így macera. Plusz még a memória is forrasztott...

(#113648) HSM válasza TayRol (#113647) üzenetére


HSM
félisten

Az utolsó bővíthető ramos, RJ csatis magnézium házas 14-es épp a T480s volt... :DDD

#113646 vicze1 : "a T14 lett az ami a T480s volt"
Műanyag, duci T480s lett belőle. ;] Van itthon mindkettő, azért nem ugyanaz az érzés. Egyébként én pozitívan csalódtam a T14-ben, mert amúgy műanyaghoz képest eléggé egyben van.
Nálam a ram bővíthetetlenségen úsztak el az újabb S-verziók, a "standard" 16GB nekem kevés, a 32GB-os S meg horror drága vagy épp beszerezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#113649) vicze válasza TayRol (#113647) üzenetére


vicze
félisten

Ja igen, RJ45 elfogyott, csoki nem is volt.

Átalakítóval van natív (nem USB) RJ45. Ethernet Extension Cable Gen 2, ez a csatlakozó van amúgy a T480s-en is a második USB-C mellett.

Olyan amit leírtál nincs Lenovo kínálatában jelenleg. Azaz van L és E sorozatban alumínium burkolat formájában.

@HSM: Mi RJ45 és RAM miatt váltottunk szintén. A magnézium annyira nem érdekel, az első kettő üzletileg muszáj sokaknak.

[ Szerkesztve ]

(#113650) HSM válasza vicze (#113649) üzenetére


HSM
félisten

Nekem nagyon hiányzik a magnézium ház is, a tapintása, merevsége, szerelhetősége. :B Kár volt X1-et csinálniuk az S-ekből. :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.