Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110951) Tikakukac válasza carr (#110948) üzenetére


Tikakukac
titán

Miért ne ehetne annyit. Nincs Optimus meg hasonló okosságok. Szóval simán.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110952) FoxiestFox válasza Tim82 (#110949) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elég, GPU OC mellett játszva max fényerőn 2 HDD-vel, és még mellette tölteni is tud. ;]

(#110953) letix válasza Tim82 (#110945) üzenetére


letix
aktív tag

Ahh, ez a rézlemezkés mod még megvan régről, igaz hogy csak olvastam róla. :)
Meglesem ezt a fancontrol cuccot köszönöm.
A GPU-t az Aida valamiért nem írja, én is arra tippeltem volna hogy amiatt.. Ez is egy jó irány köszi!

FoxiestFox köszi neked is a tippet. :)

[ Szerkesztve ]

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#110954) Tim82 válasza FoxiestFox (#110952) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, jó akku van benne, ami merül közben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110955) turbokappa


turbokappa
senior tag

Üdv
Megejtettem a t420 cpu upgradet,i5 2520m-ről i7 2630qm-re. Beszereztem egy 90 Wattos töltőt is. A hűtőcsövet kicseréltem egy t420 dedokákt gpu-ra és így Aida stressz alatt gyári ventivezérléssel max 90C lett a max hőmérséklet. Tervetzem majd,hoy rézlemezzel vagy hűtőbordákka még majd kiegészítem a hőcsöveket. Bluetooth továbbra sincs sajnos.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#110956) carr válasza Tikakukac (#110951) üzenetére


carr
őstag

Múltkor írtál valami progit, amivel a voltokat lehet lefaragni.. mi volt az? :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110957) FoxiestFox válasza Tim82 (#110954) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Greencell van benne, töltődik. :K
Nem zabál olyan sokat az a Radeon, mint sokan gondolják. Azért is tudták az amúgy kifejezetten pici felületű chipet gap paddal elég hatékonyan (bár közel sem ideálisan) hűteni úgy, hogy nem volt hullós széria.

A rézlapkás sztorit amúgy én nem javaslom senkinek, mert szopás a megfelelő szerszámok és kézügyesség nélkül tökéletesre csinálni azt a lapkát, és akkor annyit értek el, hogy két hűtőpasztás kontakt lesz a chip és a borda között, ez minden, csak nem ideális.
Az én megoldásom annyi, hogy hajlítottam a hőcsövön egy nagyon minimálisat, "lejjebb" hoztam a GPU-ra hogy legyen direkt kontakt, az északi híd gap padját pedig nagyon vékonyra cseréltem, hogy leengedje ennyire a felületet.
A játszós T60p-mben most lusta vagyok szétszedni, de azt hiszem, T61p hűtés van, eleve direkt kontaktos, csak a híd gap pad helyett tettem vékonyabbat oda is. GPU OC mellett épp csak eléri a 80 fokot, és kiváló tartalék van benne, szinte mind durva tuningot bír. :D

Egy szó mint száz, T60 <3 :))

(#110958) Tim82 válasza FoxiestFox (#110957) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rézlapkás sztorit én egyszer csináltam meg (ráadásul kilapított egyforintossal) és nyertem vele kb. 8-10 fokot. Lehet, szerencsés voltam a kivitelezéssel, mert nem gondolom, hogy extra ügyesen és profin oldottam volna meg. Arra törekedtem, hogy rendesen le legyen csiszolva mindkét fele az érmének.

Az tény, hogy bírják a melegedést a Radeon-os T60-ak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110959) FoxiestFox válasza Tim82 (#110958) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pedig ügyes lehettél, én egyszer kezdtem el, de elbasztam, nem feküdt fel normálisan, aztán meg túl vékonyra csiszoltam, és szintén ferdén állt... :DDD

(#110960) carr válasza Tikakukac (#110951) üzenetére


carr
őstag

Feltettem neki a pwer managert. van, hogy 25w-ra leesik a fogyi. :))
De asszem megcsinálom a Pi3at qbitorrent szervernek. az elvan 3w-al. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110961) BTom1970


BTom1970
tag

T500-hoz keresnék "HP Intel Rapid Storage Driver"-t.
Azért lenne rá szükségem, mert az SSD-n nem megy a TRIM a HDD Sentinel szerint. (WD Blue 3D SSD NAND 500GB)

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#110962) Tikakukac válasza carr (#110956) üzenetére


Tikakukac
titán

ThrottleStop amit keresel :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110963) FoxiestFox válasza BTom1970 (#110961) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nyiss egy parancssort inkább, és:
fsutil behavior query DisableDeleteNotify
Ha két darab nullás kimeneted van, akkor megy a TRIM.
HD Sentinel (főleg ha régi verzió) nem mindig jelzi helyesen.

A másik, hogy Tx00-on az Intel Rapid driver KIKAPCSOLJA a TRIM-et, tehát nem ajánlott telepíteni egyik verzióját sem. Sőt lényegében semmit sem, a Win10 plug and play azon a gépen, hacsak nem akarsz a grafkártyák között váltogatni, mert akkor szopelli. :D

(#110964) BTom1970 válasza FoxiestFox (#110963) üzenetére


BTom1970
tag

Ez jött ki:
DisableDeleteNotify = 0

HDD Sentinel 5.70 PRO van. A legújabb (ha nem jelent meg pár hete újabb).
Windows 7 van, pont a T500 miatt nem akartam Windows 10-est.
Szerintem van Intel Rapid Driver, mert a Driver Genius-sal lettek a driverek frissítve.
"Francia91" ajánlott egy HP féle, Intel Rapid Storage -t, hogy azzal neki jól mennek az T500-asok. Beszéltétek itt a fórumban is évekkel ezelőtt ezt. De most nem tudom őt elérni egy jó ideje. Pont Veled beszélt róla itt, már jó régen persze...

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#110965) BTom1970 válasza FoxiestFox (#110963) üzenetére


BTom1970
tag

Pl. ez lenne? (3. oldal)
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#110966) Colinka


Colinka
tag

Sziasztok!
A hétvégén vásároltam egy Lenovo ThinkPad L560-at.
Feltűnt egy olyan hiba hogy nem mindig indul el az első indításra. Bekapcsolom, se kép se hang, hosszan nyomom a bekapcsoló gombot és utána indul gond nélkül. Ezt se mindig csinálja, körülbelül tíz alkalomból kétszer( újraindításnál semmi probléma). Valakinek esetleg valami ötlete?
Köszönöm szépen.
Üdv.

(#110967) donjohnson válasza Colinka (#110966) üzenetére


donjohnson
addikt

1. vagy az van, hogy a gomb rossz, kezd kikopni és akkor jelezd az eladónak
2. vagy az van, hogy nem kapcsol ki rendesen minden leállításkor és a hosszú gombnyomással lövöd ki, akkor javul meg

esetleg vedd ki a gyors rendszerindítás mellől a pipát az Energiagazdálkodási beállításokban, mert lehet, hogy az kavar be:

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#110968) Colinka válasza donjohnson (#110967) üzenetére


Colinka
tag

A második opciót megnézem, az elsővel az a baj hogy bekapcsol(gomb világít) , de nem jelenik meg a lenovo felirat se.
Minden esetre köszönöm szépen a tippeket.
Üdv

(#110969) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Melyik TP (430-tól felfelé) kamerák kompatibilisek egymással?
Melóhelyen 440, 450, x240 van alkatrészbányának, és egy 460-ba kéne kamerát tennem :S
Még jó, hogy a 440 billentyűzete felmegy 60-ig mindenre... ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110970) azbest válasza hcl (#110969) üzenetére


azbest
félisten

gyanús hogy nem, hiszen a lámpa is azon van például a t430-on. Szóval fizikailag nem fér bele valószínűleg. De van olyan alkatrész, amit úgy reklámoznak, hogy T440P T440 T450 T460 -ba is jó, szóval azok közt lehet van átjárhatóság.

Uh erről jut eszembe... mivel ezek sokszor usb eszközök, vannak olyan laptopok, ahol egész kis kompakt kamerák vannak, amire rendes usb csatit téve simán bármivel működnek, így lehet aliról két fillérélt találni kamerákat, ami webcamnek jó lenne asztali géphez például :D Ha már minden sima kamera és alkatrész mocskosul drága és hiánycikk amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#110971) hcl válasza azbest (#110970) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, az tiszta sor, hogy a 430-é nem jó a 460-ba, de van 430 440 450 selejtünk, azokból valamelyik FRU-s kamera lenne a kárdés, hogy esetleg beköthető-e 460-ba?
Azt láttam keresve, hogy más a csati, na de maga a kamera pl. tökugyanaz (ugyanott vannak még a rögzítései is).
Esetleg a full kábel cseréjével menne? Mert azt láttam úgy, hogy 440-470 között mindenhez.

És annyira USB kamerák ezek, hogy van othon 2 bontott, amit be is drótoztam USB kábelre - csak a tápjuk 3,3V, szóval kell rá egy stabilizátor is, 500mA-es, mert elég rendesen fogyaszt a kamera.

Mutogatni való hater díszpinty

(#110972) parandroid válasza Tim82 (#110941) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, megjött az x230-hoz a Green Cell akku amazonról ( [link] ). A kisebbiket rendeltem (4400 mAh), eddig egy origi lenovo nagy akku volt a gépben, de az teljesen halott. Beraktam, rögtön el is kezdte tölteni, bekapcsoltam, windows azt mondja, 41%-on van. Kicsit lehúztam töltőről, úgy is ment tovább a gép, szóval jónak tűnik. Most hagyom kikapcsoltan feltölteni. Bios az elérhető legfrissebb a lenovo diagnosztikája szerint, szóval a Green Cellre úgy tűnik, nem háklis.
Köszi a tippet mindenkinek!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#110973) barnam_ válasza parandroid (#110972) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem működik a link.
Pedig kíváncsi lettem volna honnan rendelted, engem is érdekelhet ha van más TP-hez is alkatrészük.

(#110974) parandroid válasza barnam_ (#110973) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudok az ios-es amazon appból linkelni (meg most már open in safari funkció sincs benne). Amazon.de-n írd be a keresőbe, hogy thinkpad x230 akku green cell.

Várj csak, próbáltam üzenetben eküldeni magamnak a linket: [link] .

Green Cell® Laptop Battery for Lenovo ThinkPad X230 X230i...

Nekem ez továbbra is az appban nyitja meg, de remélem desktopon is működik.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#110975) barnam_ válasza parandroid (#110974) üzenetére


barnam_
nagyúr

Desktopon működik, köszi :)

(#110976) FoxiestFox válasza parandroid (#110972) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Érdemes a használat első pár napján éjszaka tolni rá egy gauge resetet, hogy bekalibrálja magának a valós kapacitást.
A legtöbb, régi gépekhez való Greencell hónapokat, ha nem éveket állt raktárban.

(#110977) lócitrom válasza FoxiestFox (#110976) üzenetére


lócitrom
őstag

érdekelne, hogy ennek mi pontosan a menete?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#110978) FoxiestFox válasza lócitrom (#110977) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Semmi izgalmas, az erre használatos menüvel történik Power Managerben, vagy a Vantage power fülén.

(#110979) letix


letix
aktív tag

Sziasztok,
Túrom már egy ideje a netet, de egyértelmű infót nem, viszont utalásokat már rengeteg helyen találtam.
T60 15" (ATI) verzióban szeretném a heatsink-et cserélni kompletten. Olvastam hogy elvileg jó a T61/T61p, a T400, a T500/W500 hűtése bele. (gondolom itt fontos a dupla hőcsövezés a CPU felé)
Ezt szeretném valahogy tisztába tenni, milyet kellene szereznem?

Megvan ez a rézlapos mod is régről, a fenti modellek hűtőinek mindegyikéhez használnom kéne? Honnan lehet ilyen lapkát beszerezni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#110980) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

Megéri egy X280 lejáró garanciáját meghosszabbítani 2 évvel 60+ ezer forintért?
Mennyire gyakori, hogy ezek 5 éven belül teljesen megadják magukat?

(#110981) Tikakukac válasza leikomessi (#110980) üzenetére


Tikakukac
titán

60k 2 évre semmi. Én venném;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110982) parandroid válasza leikomessi (#110980) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én kihagynám. Ez majdnem a laptop jelenkori értékének a fele. 50% esély meg nincs, hogy tönkremenjen, azt csak a ‘népi bölcsesség’ mondja (vagy tönkremegy, vagy nem). Ha meg mégis meghal benne valami 2 éven belül, az majdnemhogy biztosan 60k-ból javítható addigra bontott alkatrészből, vagy ha mondjuk alaplap, akkor gazdaságosabb bontani a gépet, és eladni alkatrészként.

Ami meg szinte biztosan meghal hamarosan, az az akku, arra meg úgysem érvényes semmilyen garancia.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#110983) Tikakukac válasza parandroid (#110982) üzenetére


Tikakukac
titán

X280 120K-ért? Hát mutassad már hol mert veszek vagy egy tucatot :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110984) leikomessi válasza parandroid (#110982) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Hasonló véleményen vagyok sajnos én is. 60 ezer forint szerintem igen is sok pénz, a vételár közel fele.
Ha az extra 2 év garancia lejárta után hibásodik meg, akkor kicsit jobb szájízzel viselem, hogy nem 200 ezer forintba került.

@Tikakukac: (Nem érintős változat, valamint csak 8 GB rammal és 256 GB SSD-vel, bár a legerősebb (ha jól tudom) elérhető i7-essel.)

Köszi a válaszokat, optimistán tekintek a jövőre :)

[ Szerkesztve ]

(#110985) Tikakukac válasza leikomessi (#110984) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem less fel apróra mennyi egy x280 most :B

60k-t akkor nem dobnék be egy ilyen mozdulatra, ha nem látnám hogyan hullanak le a gépek körülöttem, meg főleg nem láttam volna, hogy mennyi most egy alap kijelző is csájnából.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110986) parandroid válasza Tikakukac (#110983) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, kicsit túloztam. Pont nézegettem amúgy, 400-500 eur körül vannak német ebayen neppereknél nagyobb tételben, felszereltségtől függően, gondolkoztam is az x230 helyett valami újabbon. Az x260 sem hangzott rosszul, azt 350-ért láttam. De valszeg inkább marad az x230, tartalomfogyasztásra (kanapén, ágyban, útközben) inkább ipad, irodai munkára ott az asztali gép, szóval ennek csak a görgős trainer szoftverét kell futtatnia. Legjobban a nem fullHD kijelző zavar rajta, de csak emiatt nem cserélem.
Mindegy, neki kell eldöntenie, felteszem újan vette, ismeri az előéletét. 2-3 éves gépre én így ennyit nem adnék ki csak azért, mert ‘hátha’ tönkremegy, inkább bevállalnám, hogy nem. Ha most venné újan, az más kérdés, bár akkor is sokallom az árat. 5 éve az 1200 eur-s HP géphez 70 eur volt a 2 helyett 2+2 évre bővítés. Mint kiderült, ez is ‘kidobott pénz’ volt, de ezt ugye nem lehet előre tudni. Amúgy az a gép ér most 500 eur körül, i7 6500, 8GB, 256GB, fullHD Touch Screen. Ok, nem Thinkpad, ‘csak’ egy Spectre X360.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#110987) Tikakukac válasza parandroid (#110986) üzenetére


Tikakukac
titán

Én magamnak szerelek és gyakorlatilag csak anyagköltségem van, az sem sok. Én kiadnám érte a pénzt. Mind a minőség, mind az alkatrészek árak az egekben vannak, egy kijelzőre kértem árat, mert egyszerűen nem beszerezhető: na az volt annyi, mint a 2 év gari :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110988) hcl válasza parandroid (#110982) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hol kapsz x280-at 120-ért? Érdekelne :D
Amúgy 2 éven belül még bőven gazdaságos lesz bele venni egy lapot ebay-ról. És nem csak szervizben lehet cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110989) parandroid válasza Tikakukac (#110987) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, az alaplap, meg a kijelző az kb gazdasági totálkár. Azt írtam is, hogy abból vagy bontott, vagy ez a gép megy bontásra, és úgy kell venni másikat. Szerintem 60k bukóból akkor is meg lehet úszni a bontott alkatrészt, vagy a másik gépet (kis ? azért), és még mindig itt van, hogy ez csak akkor kérdés, ‘ha’ tönkremegy.

hcl: #110986. Látom, mindenki figyel a részletekre.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#110990) Tikakukac válasza parandroid (#110989) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak itt 1 hetet nézz vissza hogyan állunk meghibásodásokkal és problémákkal :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110991) FoxiestFox válasza letix (#110979) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mákod van, mert most teszek be egy erősebb CPU-t a játszós T60p-be.
T61 hűtését használom benne, FRU: 42X4685

(#110992) parandroid válasza Tikakukac (#110990) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hé, ez nem a legendás Thinkpad topik? ;] Én le vagyok maradva, 5 éve vettem utoljára notit, akkor is meggyőződésem ellenére használt business class helyett vari új, csili-vili, csiki-csukis dizájner gépet. Ja, meg az x230-at a gyereknek (az volt akkor valami 2-300 eur), de az ~2 év után beköltözött a fiókba, és csak most találtam meg, de még megy, csak az akku halt meg benne teljesen (no surprise there).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#110993) Tikakukac válasza parandroid (#110992) üzenetére


Tikakukac
titán

Emléke örökké szívünkben él :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110994) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Köszönöm a választ mindenkinek. Nem valószínű, hogy bevállalom ennyiért a plusz garanciát. (Céges gépként ismert az előélete, 140k-ért tudok hozzájutni.) Így az extra garancia közel a fele az értékének, inkább kockáztatok. :)

(#110995) hcl válasza leikomessi (#110994) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, és egy új, garis gép értékének mekkora része? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#110996) leikomessi válasza hcl (#110995) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Nyilván kisebb, de asszonynak átlag felhasználásra, irodai munkára nem is 200-300+ ezres új üzleti prémium laptopot nézegetnék. :)

(#110997) Tikakukac válasza leikomessi (#110996) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem is tudnál nézegetni, mert ennyiért azt nem kapsz :B Pont ma jött fel, egy thinkpad edge indul 330k-tól :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110998) hcl válasza leikomessi (#110996) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A válasz @Tikakukacnál :D

Én idén akartam cserélni a T430 T450-re. Nem fogom...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110999) parandroid válasza hcl (#110998) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Thinkpad T450s - 550 EUR
Thinkpad T460 - 600 EUR
Thinkpad T470 - 740 EUR

Refurb (igazából 2. Wahl, azaz technikailag sokszor tényleg újak, nem is csak felújítottak) gépek, egészen jó kiépítésben, 1 év garival. További 2 év gari 40 EUR-ért. Jó, az EUR/HUF közben elszállt, már rég nem 300-zal kell szorozni az árakat sajnos. :( De így is 200/216/266k HUF, ami egy kvázi új gépért nem csillagászati. A 40 EUR-s garibővítés meg nincs 15k Forintban.

Ez ráadásul nem egy sufni-bolt, hanem kb a legnagyobb német online kereskedő. Azt viszont nem tudom megmondani, hogy MO-ra szállítanak-e. Szerk.: elvileg igen, azt nem tudom, hogy ilyenkor az áfa-tartalom változik-e.

Szerk.: Ja, konfigból van egy csomó, csak rákattintgattam az első találatokra.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#111000) hcl válasza parandroid (#110999) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

550 euro az majd' 200 ezer... Láttam itthon 120 körül is, annyit még meg is adok majd érte.

És azok kint biztos tök jó árak, de itthon durván sok a legtöbb pógárnak.
Talán tavaly év elején nézegettem, hogy volt már 100 körül 450-es, ménemvettemakkor :W

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.