Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110251) magyarzoltan válasza ATI (#110250) üzenetére


magyarzoltan
tag

köszi, világítós alapből, de túlélem ha a W nem fog világítani, jelszó gyorsan és olcsón :D :))

(#110252) carr válasza MrPetya19 (#109979) üzenetére


carr
őstag

Akkor emiatt szívok én is ? Pedig előtte se volt egy tinilány, 30as észjárással. :o :W

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110253) ATI válasza magyarzoltan (#110251) üzenetére


ATI
senior tag

Esetleg adj fel egy hirdetést a hardveraprón, egy patront megér.

(#110254) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek, L480+2 külső monitor gyönyörűen megy dokkoló és port replicator nélkül.

https://www.coreinfinity.tech

(#110255) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Itthon lehet "valahol" CTO módon TP-t vásárolni, vagy rá vagyok kényszerülve arra, hogy vadásszam a számomra megfelelő, előre konfigurált gépeket?

(#110256) vicze válasza mazsonpopo (#110255) üzenetére


vicze
félisten

Link. Készülj arra, hogy a CTO jelenleg 2hónap és rohadt drága lesz.

[ Szerkesztve ]

(#110257) MrPetya19 válasza vicze (#110256) üzenetére


MrPetya19
addikt

És mint kiderült voltak fordítási problémák az oldalukon, hogy mihez mi kötelező.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110258) vicze válasza vicze (#110256) üzenetére


vicze
félisten

Másik eshetőség ami nem CTO, hogy kikeresed Psref-en a számodra megfelelő konfigot és annak az SKU-jára keresel a magyar forgalmazóknál. MySoft-nál többnyire minden konfig rendelhető, de nyilván lehet olyan ami nincs, illetve nagyon kiegyensúlyozatlan (pl. i5/32GB RAM stb.) konfigok nincsenek alapból.

(#110259) robyroby


robyroby
tag

Szerintetek normális, hogy kb. 100fok a t420-asom ha nyitok pár youtube oldalt? :R [kép] mit javasoltok? (kb. új, újszerű a gép)

(#110260) Tim82 válasza robyroby (#110259) üzenetére


Tim82
nagyúr

Első körben próbáld ki azt, hogy úgy nyitsz pár Youtube-oldalt, hogy a böngésződhöz előtte telepítetted a h264ify nevű addont.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110261) Trialbiker


Trialbiker
tag

Sziasztok adott egy T540p egy Intel N7260 as wifivel ami random ledobál a netről és nem látja az 5GHz es hálózatokat. Emellett néha random kiírja hogy zárolás, és kikapcsol annak ellenére hogy éppen használom. Már a sokadik wifi drivert rakom fel és még mindíg ugyan az a probléma.

Samsung Galaxy A72

(#110262) HSM válasza robyroby (#110259) üzenetére


HSM
félisten

Hasznos lenne látni HWiNFO-ban, hány Watt ilyenkor a package power. Tartós 35W terhelésnél normális lenne a közel 100 fok, de szerintem ennek nem lenne szabad ennek a közelébe sem lennie, így nem tűnik 100%-osnak a hűtés.

(#110263) S_x96x_S válasza Trialbiker (#110261) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> egy Intel N7260 as wifivel ami random ledobál a netről
> és nem látja az 5GHz es hálózatokat.

+ Windows 10 2004?
esetleg próbáld meg a javasolt "clean install"-t.
https://community.intel.com/t5/Wireless/Wireless-Dual-Band-AC-7260-Bluetooth-issues-with-Windows-10-2004/m-p/1214463/highlight/true#M31097

Mottó: "A verseny jó!"

(#110264) Tim82 válasza Trialbiker (#110261) üzenetére


Tim82
nagyúr

A 7260-as kártyából volt egy pár változat, olyan is, amelyik csak 2,4 GHz-es hálózatokra tud csatlakozni. Biztos, hogy nem ilyen van a gépedben?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110265) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ajánlanátok valami kis hordozót / táskát X1C-hez?
14"-es, valami párnázott, könnyű, cipzáros cucc kellene, lehetőleg egy kis külső zsebbel, vállpánttal.

(#110266) Tikakukac válasza FoxiestFox (#110265) üzenetére


Tikakukac
titán

Iponból durrantottam meg most pár tasit meg tokot pont.

Fogalmazzunk úgy, hogy nem 10 forinttal voltak elárazva :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110267) S_x96x_S válasza FoxiestFox (#110265) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> 14"-es, valami párnázott, könnyű, cipzáros cucc kellene,
> lehetőleg egy kis külső zsebbel, vállpánttal.

nekem Thinkpad 14" Sleeve -em van - T480s -hez használom .. csak vállpánt nincs hozzá...
de a többit tudja ...
- külső zseb, thinkpad felirat, zipzár, könnyű ...

amúgy meg el kell menni valami nagyobb boltba ( Médiamarkt ) és végig kell próbálgatni ..
de annó sok próbálgatás után .. mégis a "gyárit" választottam ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#110268) FoxiestFox válasza S_x96x_S (#110267) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kell a vállpánt, mert nem szeretem kézben lóbálni. Olyan is papírvékony, odabaszom egyszer, annyi volt. :)
De már ebayen találtam szimpatikusat, bőrből, ami picit nagyobb is, és barátnőm tudna gyártani bele bélést, ami puha, és úgy pont beleférne a kis gép.

(#110269) joergie


joergie
őstag

Tud valaki olyan szervízt, ahol tapis kijelzőt(x1 yoga 1st) cserélnek értelmes áron? Tehát a kijelzője oké, csak a touch felület nem működik repedés végett.

Más:
Pajtásomnak kellene egy thinkpad kaliberű masina 150k-ig, mit ajánlanátok(esetleg valami megbízható forrás?) Ahogy néztem csak 6gen i5 fér bele az árba, és abban az árkategóriában nekem szimpatikusabb a dell 5470 pl.(kivéve az x1 yogámat :)))
Igazából az érdekelne, hogy van e olyan scenario, hogy t470(s)-be belefutok 150ezerig(min 8gb ram, 256gb ssd szokásos...)

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#110270) S_x96x_S válasza FoxiestFox (#110268) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Kell a vállpánt, mert nem szeretem kézben lóbálni.

Nekem a sleeve tok csak arra való
- hogy belepakolom egy nagyobb - átlagos hátizsákba ; amiben szintén van valami szivacs .. de minden más kacat is van.
és így nem karcolódik a többi kütyütől ... ráadásul könnyű ... nincs akkora extra súlya ..
Valamint kívülről így nem is hivalkodó .. ( habár nálunk ritka az, hogy Laptoptáskát csak úgy elraboljanak - pl. motoros betyárok ... de azért Olaszban ez megeshet .. )
Ráadásul .. most olyan tabletet keresek - ami külső (hordozható) monitorként is használható a ThinkPad-ra kötve ... szóval én nem akarok 1-nél több táskát ... ( egy nagyba bele minden )
de ez én vagyok ..
De ha már tudod - hogy neked mi a szimpatikus .. akkor válaszd azt ! :K

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#110271) Cold5 válasza FoxiestFox (#110268) üzenetére


Cold5
senior tag

Samsonite Network 3 14" én a 2-est használom meg vagyok elégedve.
Ezelőtt egy memóriaszivacsos(sárga) Samsonite volt, na az nagyon király volt, csak a gép mellé már sok mindent nem lehetett beletenni.

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#110272) Tikakukac válasza joergie (#110269) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne tudd meg mennyiszer remegett a kezem 5470 felett :N

Kijelző: nem tűnik vészesnek a csere. A kérdés, hogy nektek mi az értelmes ár, nem a munkadíj lesz itt a sok, hanem az anyag :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110273) MrPetya19 válasza Cold5 (#110271) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én használok Network 1-est és az is király.
De az örök kedvencem a régi (~ T410-T420 kora) Thinkpad nagy táska.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110274) joergie válasza Tikakukac (#110272) üzenetére


joergie
őstag

Konkrét szervíz javaslat érdekelne. Hogy érted hogy remegett felette a kezed? Én is használtam, ujonnan került hozzám és teljesen elégedett voltam(na nem a felbontással....)

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#110275) fattyu válasza joergie (#110274) üzenetére


fattyu
veterán

úgy hogy kacérkodott a vétel gondolatával

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110276) barnam_ válasza robyroby (#110259) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az is kérdés még, hogy turbo be van-e kapcsolva, vagy sem.
Illetve hogy dokkolóban van-e a gép vagy sem.
Dokkolóban és turbóval csak úgy tudom 90 fok alatt tartani, hogy 5000-et forog a venti. I7 2620m van nekem, a hűtés 2015-ben volt cserélve.

(#110277) HosNyul válasza azbest (#110220) üzenetére


HosNyul
lelkes újonc

Köszönöm nektek gbor.richard és azbest. Szerencsére működik rendesen a T420 ezzel a Corsair 8G-s DDR3L-el.
Még azt szeretném kérdezni, hogy a 2x4Gb az gyorsabb lenne az 1x8Gb és ha igen nagyjából menniyvel?
2 tesztet csináltam nem a fenti kérdésre, hanem a 2x2Gb és az 1x8Gb között:
1. a gép elindulásától a jelszó kérésig
2. egy megvágott videó Kdenlive alatti renderelése.
semmi különbség nem volt. Ezek azon esetek, amikor a több RAM már nem gyorsít vagy az 2 slotban lévő kevesebb RAM kompenzálta az 1 db, de nagyobb modult?
Köszönöm

(#110278) Tikakukac válasza joergie (#110274) üzenetére


Tikakukac
titán

Kezdtem parázni, hogy ezt is csak én ismerem, de ezek szerint nem.

Igen a vásárlással pörögtem kicsit. De lehet fölé fogok ugrani egyből kettőt. HQ-t akartam, de ha rávárok kicsit, akkor ott van a 4 magos 8 szálas U-s is később, ami nem sokkal gyengébb, cserébe akkuideje négyszerese.

Szerviz javaslat meg passz, ezért kérdeztem mi a számotokra értelmes ár. Hiána küldelek be az Alohába, ahol bemondanak neked egy 100k-s árat, ha egyszer úgyse adtok érte ennyit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110279) vicze válasza HosNyul (#110277) üzenetére


vicze
félisten

Az hogy dual channel min segít nagyon nagyon alkalmazás függő, hagy program sokat hasznája a RAM-ot akkor akár 30%-ot is gyorsulhat extrém esetben, de többnyire 10% körul van, de estileg lehet 0.
Mindig a GPU alkamazások amik VRAM-nak használják(iGPU) gyorsulnak a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

(#110280) joergie válasza Tikakukac (#110278) üzenetére


joergie
őstag

A gép volt 70, a piacon van egy 130ért, szóval a különbözetnél kevesebb, 50k lenne az ésszerű(ami amúgy megítélésem szerint valószínűtlen, de sose tudom meg, ha nem kérdezek rá).
Igazából a bepattintós dokkolóra voltam nagyon ráizgulva, dellnek is az volt, meg az előző t430s-nek is, de az x1 yoga bedugós dokkolója is tökéletes, ezért nem néztem 5470 fölötti delleket mindezidáig.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#110281) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Keresnék valami töltőt az X1-hez, ami hasonló a Baseus 65W-os USB-s megoldásához képességeit tekintve, de vékonyabb annál.
Tudtok ilyenről esetleg?

(#110282) MrPetya19 válasza FoxiestFox (#110281) üzenetére


MrPetya19
addikt

A 2C+1A-s Baseus töltőre gondolsz?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110283) FoxiestFox válasza MrPetya19 (#110282) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen.

(#110284) MrPetya19 válasza FoxiestFox (#110283) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát van annak újabb változata elvileg, ami picivel kisebb.
Meg van belőle asszem két portos változat is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110285) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urak!
Van annak bármi valóságalapja, ha az utolsó értelmes Thinkpadoknál (Thinkpad T400-T410-T420, de most maradjunk első sorbana T410-nél) 65W-os töltő esetén, ha nincs a gépben az akku, akkor a proci teljesítményét vissza veszi a gép, és nem is engedi felpörögni?

(#110286) barnam_ válasza bacsis (#110285) üzenetére


barnam_
nagyúr

Üdv!
Mármint hogy értelme van-e, azt nem tudom, de ha benne hagyod az akkut és beállítod a töltési határértékeket, nem lehet gond.

(#110287) bacsis válasza barnam_ (#110286) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A kérdés tehát az, ha kiveszem az akkut, akkor tényleg vissza veszi-e magát a CPU órajele, vagy ugyanúgy tud továbbra is a néveleges órajelen üzemelni?

(#110288) Tikakukac válasza bacsis (#110285) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez márka és korszakfüggetlen. A legtöbb gép ilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110289) barnam_ válasza bacsis (#110287) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megnéztem most egy T420-al, 65W-os töltővel akku nélkül fix 0,78 Ghz-en megy.
90W-os töltő nincs most nálam, de azzal tud menni normális órajelen elvileg.

(#110290) donjohnson válasza bacsis (#110287) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, visszaveszi. 90 Watt-os töltő kell hozzá (ahogy barnam_ is írja), ha akku nélkül szeretnéd használni normális órajelen.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#110291) bacsis válasza Tikakukac (#110288) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Már-már kezdtem magam szégyellni.. de komolyan.. hogy basszus ilyen alapvető dolog, és én nem is tudtam róla...
Most azért megnyugodtam kicsit...
Fujitsu E743 akku nélkül is pörög (3. gen i7 proci)
HP NC8430 szintén pörög akku nélkül is ahogy kell
Lenovo X61S viszont tényleg vissza vesz!!!! Még 90W táppal is...
Nem lehet, hogy ez az akku nélkül nem megy full órajelen téma csak valami Lenovós marhaság? :B

(#110292) azbest válasza bacsis (#110291) üzenetére


azbest
félisten

Nem, ez többféle típus és gyártó esetén is jelentkezik. Inkább attól függ, hogy adott fogyasztási keretet képes-e kiszolgálni a rádugott töltő. Mivel már régóta úgy működnek a gépek, hogy karcsú töltővel belenyal terhelési csúcsoknál az akkuba is, ha kell. Különben lefagyna a gép, mert nem tud elég áramot felvenni, ezért limitálja a teljesítményt. Úgy tervezik, hogy ha minden portra dugsz valamit, akkor azok is fogyasztanak és azt is bírnia kell.

Persze lehet, hogy nem üzleti szériás gépeknél kevésbé foglalkoznak vele, max lefagy a gép. De alapvetően az akkuval való használat számít normál üzemeltetésnek.

[ Szerkesztve ]

(#110293) bacsis válasza azbest (#110292) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lehet, hogy ìgy van, de az elmèlet több sebből is vèrzik...
Hiszen, a 3 próbált gèp mindegyike üzleti szèriás, ès 2 tette a dolgát, ráadásul "standard" töltővel (65w) a dupla csavar, hogy a thinkpad x61s ami alapból kb áramot termel semmint fogyaszt, hiába kapott 90w adaptert, azzal is 1200mhz-en dübörgött csak...

(#110294) donjohnson válasza bacsis (#110291) üzenetére


donjohnson
addikt

x61s akksija nincs túlságosan elhasználódva? azt is figyeli amúgy.
t400, t410, t420, t430-nál egyébként biztos, hogy így van, mert azokat használtam.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#110295) Tikakukac válasza bacsis (#110291) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, ez teljesen márka és sorozatfüggetlen. Nem Lenovós marhaság, hanem úgy hívják: fizika :P
Konzumer és business class, kicsi vagy nagy batár, teljesen vegyes a kép, ezer dologtól függ sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110296) bacsis válasza donjohnson (#110294) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

De igen, már eléggé oda van... mégis elég volt bepattintani, máris ugrott az órajel 1600MHz-re 1200-ről...
Tikakukac
most akkor fizika? vagy ezer dologtól függ? ;)
Eddig 2 gép biztosan megkerülte a "fizikát" :) De majd még tesztelek pár legalább core2 alapú laptopot, Levonótól is, és más gyártótól is :)

(#110297) Tikakukac válasza bacsis (#110296) üzenetére


Tikakukac
titán

Fizikán belül ezer dolog, nagyjából ennyi SMD is van felgyűrve a lapodra :B Maradjunk szerintem a nettó amperzabálásnál, onnan indul az első buli. Aztán elmehetünk a miért is nem okos ötlet akku nélkül elengedni a gépet kicsi táppal szintig. Ezt élő teszteléshez 11-es Air volt talán? vagy nem tudom, ami képes volt akkut meríteni gyári töltővel is terhelésen. Szedd ki az akkut, engedd el a korlátozást és az eredmény :P Az, amit megelőznek páran.

Nyugodtan tesztelheted őket, egy pár száz/ezer típus van mögöttem, nem került meg senki semmilyen fizikát, masszívan fog szórni minden típus, márka, kor, sorozatban. Tesztelheted a mai gépeket is, ott is meglepetés lesz, mert az is teljesen változó. És az akkuról kihajtásokat még ide sem vettük ami megint külön tébolyda.
Vannak típusok, amikben konkrétan kaphatsz úgy 3 fajta alaplapot, amihez már 3 fajta töltő dukál? Gondolom nem kell leírnom, miért :B Ez "beépített" akkus gépeknél szívás, mert nem 1-2 notiból kellett szétpuffadás miatt akkut kibontanom mostanság és hát ha nincs rá pénz, akkor ezek akkumentesen mennek. Aztán ha mákod van, akkor a nagyobb táppal nem rinyál és megy, ha nincs, mint az egyik benti latinál, akkor turbo órajel OFF :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110298) bacsis válasza Tikakukac (#110297) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Tesztelem is... Szeretném tudni, melyek ezek az elb*sz*tt modellek...Mögöttem is van pár száz típus/modell... És nem nagyon futottam még ilyenbe bele... Illetve lehet hogy igen, csak nem tűnt fel ugyebár... Majd most jól megnézem, hogy mely modellek/típusok a leginkább érintettek...
De ha az egyik gyártó meg tudja mégis oldani, hogy ne vegyen vissza a CPU órajele, akkor a másik gyártó miért nem?
Mert már megint a spórolás megy :U

(#110299) azbest válasza bacsis (#110298) üzenetére


azbest
félisten

az egyik gyártó gépe akkor is stabilan működik, amikor minden bővítő és port tele van pakolva, kimaxolva a fogyasztást. A másik gyártónál meg elkezd fagyogatni a gép, ahogy instabillá válik az áramellátást. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#110300) Tikakukac válasza bacsis (#110298) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor nyiss egy boltot főnök, mert qrva sok gép kijött ám az elmúlt 20 évben :DDD

Nincs leginkább érintett és nem érintett. Ez egy sima revízióval is tudott változni. Hadd ne számoljam hány gépet kéne ilyen alapon átnézned, szerintem milliárdos tételről beszélünk forintban az elmúlt 20 évre visszapörögve :P

Mert már megint a spórolás megy :U

Wrong. Semmilyen spórolás nem megy. Attól, mert kisebb táppal használsz valamit, mint a gyári vagy módosítva azt, ahogy azt eladták, ne már a gyártó legyen a köcsög :N Rakok T430-ba kazán 4 magos procit, akkut kikapom és menjen 65W-os töltőről, mint a bolond? Ugyan.

Legyen itt a példa: viszonylag új, asszem 8. genes Asus X. Tehát a laptopok szemétdombja. Akku púpos lett ebben is, kiscsaj meg 3D tervezéssel tolja. Mondtam neki, hogy a gépház reped szét baszki, ezt én kiveszem és kidobom, mert tönkre fog menni a géped is, nem is beszélve minden másról. Kikaptam, fostam is, hogy na, a nagy proci meg VGA megadja a döfést. De nem. Proci ment, VGA is. Tegyük hozzá, a 90W-os gyári tápban így is volt még bő 25-27W tartalék. Ennyi.
És ismét írom, mert elkerülte figyelmed: nem gyártó specifikus a dolog. Ahol belefér és megy, ott engedték. Ahol nem, ott nem. Hülye meg bárki lehet, valamelyik Air volt az gyárilag, szinte tuti, ami csumán hajtva le tudott merülni és kikapcsolni. Most azt követeled más gépektől, hogy miért nem így van azokban is ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.