Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110351) hszilard666 válasza S_x96x_S (#110344) üzenetére


hszilard666
veterán

Igazad van! Most nézem hogy kb ugyanolyan vastagok. Érdekes, valamiért az gondoltam hogy a Nano sokkal vékonyabb lesz. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110352) FoxiestFox válasza hszilard666 (#110351) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lassan pukkan a vékonyítós lufi, jobb ha felkészülsz lelkileg. ;)
Elértünk oda hogy a puszta fizika szab határt, mert az akkunak továbbra is kell hely, és a minimális használhatósághoz a billentyűk útját is biztosítani kell. Amit ezeken felül le lehet faragni, már megtették, innentől nincs racionális érv tovább vékonyítani.

(#110353) Tikakukac válasza FoxiestFox (#110352) üzenetére


Tikakukac
titán

Szó szerint pukkan a lufi, a szép dagadós akkuk imádják szétfeszegetni a gépházakat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110354) hszilard666 válasza FoxiestFox (#110352) üzenetére


hszilard666
veterán

Értem én, de a nano pokoli vékonynak tűnt a marketing anyagokon, ezért keltette fel a figyelmemet! :K De pár óra gondolkodás után elengedtem, nem akarok ennyit elkölteni csak azért mert szép, úgyis csak redditet olvasnék rajta meg filmet néznék. Erre full jó a surface is, töredék áron.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110355) carr válasza Tim82 (#110337) üzenetére


carr
őstag

Pedig korábban már néztem! :D
De most imába foglalom a neved. :D halelujah. :D :C :R

editke:
míg el nem felejtem. Vettem tavaly fórumtárstól ezt a(z) új(nak tűnő) billentyűzetet. 8k volt asszem teht nem volt olcsó. az első nap kb a V az A az X a balra nyíl, fel-felbillennek, illetve a CAPS-LOCK bill-t el is hagytam már.
Az előző matt-abb billentyű gondolom már csak utángyártott lehet. de aliról, vgy ebajról van megbízható forrás, ahol nem esik szét 2 nap használat után? FRU-t megnézem mikor a közelben leszek. köszönöm.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110356) MrPetya19 válasza hszilard666 (#110354) üzenetére


MrPetya19
addikt

De annak tényleg felfújódik az aksija XD

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110357) Tikakukac válasza MrPetya19 (#110356) üzenetére


Tikakukac
titán

Li-Po akkuk ilyenek, brutál. Hetente talál meg egy ismerős, hogy billeg a gép, mi a tosz van. Gondolhatod. Volt olyan E7440, amiből konkrétan ki kellett bányászni az akksit, úgy beledagadt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110358) vicze


vicze
félisten

Na itt a Titánium... Nanohoz képest -2mm, de nehezebb.

[ Szerkesztve ]

(#110359) S_x96x_S válasza vicze (#110358) üzenetére


S_x96x_S
őstag

A többi CES 2011 -es - ( Inteles ) Thinkpad bejelentések

- ThinkPad X1 Titanium Yoga
- ThinkPad X1 Carbon Gen 9
- ThinkPad X1 Yoga Gen 6
- ThinkPad X12 Detachable

https://www.anandtech.com/show/16392/ces-2021-lenovo-thinkpad-x1-lineup-new-designs-new-displays

Mottó: "A verseny jó!"

(#110360) vicze válasza S_x96x_S (#110359) üzenetére


vicze
félisten

Titanium 3:2 ami külön öröm. Az X1C 16:10 viszont újfajta egybe zsanér :(, DE 32GB RAM végre! Ha lenne AMD belőle.... (Végleges búcsú a RJ45-től és a mechanikus dokkolótól X1-ek esetében. :( )
X12 meg egy Surface clone mint korábban a tablet, meh.

Kiáncsi vagyok lesz-e idén T redesign 16:10-re vagy még egy évet várni kell.

[ Szerkesztve ]

(#110361) FoxiestFox válasza vicze (#110360) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tény mondjuk, hogy a Carbonok leggyengébb pontja a zsanér volt.
Hogy egész pontos legyek, a zsanér lcd hátlapba rögzítése a zsanér bekötései közelében képes repedni.
Nem elég erős a használt anyag hogy a relatíve feszes zsanérok általi terhelést elviselje, ha valaki kicsit keményebben bánik a gépével, vagy sokat nyitja-csukja (ami ezeknél az ultramobil cuccoknál elég alapeset ugye).
Ez az egybezsanér amilyen nyomorultul néz ki, szerintem ezt a problémát szépen megoldja.

(#110362) thgergo


thgergo
tag

Ezekhez a 4xxx Ryzenes Thinkpadokhoz ebből a boltból mi a vélemény?
http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_ThinkPad_T14s.jpg
http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_ThinkPad_T14_2.jpg
http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_ThinkPad_T15.jpg

-

(#110363) hszilard666 válasza S_x96x_S (#110359) üzenetére


hszilard666
veterán

Huuu hát ez nagyon menő! :Y TB is van rajta! :))Menő lenne ebből egy E-GPU setup! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110364) MrPetya19 válasza vicze (#110360) üzenetére


MrPetya19
addikt

Meg már ők is elhagyják az oldalsó bekapcsoló gombot a Yogákról. :(((

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110365) vicze válasza MrPetya19 (#110364) üzenetére


vicze
félisten

Nano és a Titánium-nál oldalt van, mert logika.... ;]
Hogy az X1 Yogánál miért nem ott van, ki tudja...

(#110366) MrPetya19 válasza vicze (#110365) üzenetére


MrPetya19
addikt

Na ja.
kérdés lesz-e alternatívája.
De most láttam hogy van Thinkbook 14 Yoga, ami 200g-al nehezebb, mint egy X13, és 60g-al mint az L13 Yoga G2, és közben mondjuk belefért 60Wh-s aksi, a 46Wh és 50Wh helyett.
Oké, szarabb a billentyűzete, de amúgy pl komoly konkurencia egy L13-nak.
De a kis Yoga 6 is kapott egy 60Wh-s aksit valahogy.
Kezd olyan lenni mint az autóipar, hogy saját magának képes konkurenciát gyártani.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110367) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Emlékeztek még a ThinkPad Z60t Titaniumra? Ha már újra Titanium gépet csinálnak, emlékezzünk vissza egy kicsit az ősökre :D

instagram.com/albert__gyorgy

(#110368) FoxiestFox válasza TunerJoe (#110367) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És ebbe még normális billzetet is sikerült tenni. :D
Csinos kis gépek voltak.
Egy ideje vadászom egy Z61t-re, de normális állapotút nem egyszerű találni.

(#110369) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Szóval ugye az új X1-ek között többen az alacsonyabb TDP-s intel procik vannak.
Erre az Asus bejelentette a saját X13 Yoga-ját, a Rog flow X13-at.
45W-os ryzen proci, és mellé még egy GTX1650 16mm vastagságban.
Ja és egy külső RTX kártya is lesz hozzá.
[link]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110370) Tikakukac válasza MrPetya19 (#110369) üzenetére


Tikakukac
titán

Whehe, na igen. Ha nem most toltam volna bele egy ROG-ba 1 deci epoxi ragasztót akkor nem csak azon röhögnék, hogy ez mit fog művelni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110371) hszilard666 válasza Tikakukac (#110370) üzenetére


hszilard666
veterán

Mit kellett abban a gépben annyira ragasztani? :Y

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110372) Tikakukac válasza hszilard666 (#110371) üzenetére


Tikakukac
titán

A kb. mindent is. Szokásos módon széthullott a gépsas, a tulaj pedig 1 évet akar még vele eltölteni aztán kuka. Ilyenkor jön a taknyolás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110373) vicze válasza MrPetya19 (#110369) üzenetére


vicze
félisten

Nagyon durva az a gép, kb. az új csodás 38W-s 11gen Intelt kb. körbe röhögi. Nagyon remélem, hogy csinál 45W-S PRO CPU-t AMD, hogy végere a workstation-ökben értelmes teljesítmény.

(#110374) MrPetya19 válasza Tikakukac (#110370) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajna az Asus minőség nagyon változó.
Laptopot sose vennék szerintem, nem győztek meg, főleg nem a gamerek.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110375) hszilard666 válasza Tikakukac (#110372) üzenetére


hszilard666
veterán

Kemény sztori, árban mit képvisel a gép? De mondjuk ha 150K alatt van akkor sem kéne ilyen ramaty minőségűnek lennie. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110376) Tikakukac válasza hszilard666 (#110375) üzenetére


Tikakukac
titán

280k körül adtuk el ezeket azt hiszem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110377) sutszi válasza Tikakukac (#110370) üzenetére


sutszi
veterán

Jó-jó-jó...ez rendben van. De almát körtével toltál. MrPetya19 megállapítása a hardveres konfigurációra vonatkozott nem a statikai tulajdonságokra... ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#110378) Tikakukac válasza sutszi (#110377) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, ez az alma és az almahéj volt. Asztaliban még csak-csak elmegy egy szétdobált hardver tesztpadra rakva, laptopban picit másabb a tészta. Mikor demózod a havernak a 6 magos procidat, közben fél kézzel tartod a kijelzőt, mert hátraesne és betörne :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110379) hszilard666 válasza Tikakukac (#110376) üzenetére


hszilard666
veterán

Dzsízüsz. Szegény ügyfelek. :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110380) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok ismét :)
Egy ismerősöm hozott egy Thinkpad T61-et hozzám, hogy valami nem kerek vele...
Nos.. bekapcsolás után szépen úgy viselkedik, mintha tök jó lenne, LED-ek felvillannak, háttérvilágítás megjön, majd... majd nincs kép... caps lock\num lock nyomogatásra a LED-je villognak, bill világítás ki-be kapcsolható, minden... csak épp kép nincs... külső monitorral sem... (háttérvilágítás továbbra is van) Külső monitort rákötve sincs kép, de simán tuom kapcsolgatni hogy hova küldje ki a (enmlétező) jelet, tehát a laptop kijelzője is ki-be kapcsol. Mármint a háttérvilágítás...
Kiszedtem a billentyűt, és láám, Nvidia VGA kártyás... Jól gondolom, hogy alaplap hibás a cucc?
Köszi előre is :R

(#110381) Tim82 válasza bacsis (#110380) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elég nagy valószínűséggel jó a diagnózisod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110382) Tikakukac válasza bacsis (#110380) üzenetére


Tikakukac
titán

Van egy kasztni-donor T61-ed :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110383) bacsis válasza Tikakukac (#110382) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...2 :U :DDD ;]
Köszi srácok a választ :R
...Nincs valakinek elfekvő Thinkpad T61-es alaplapja? :))

(#110384) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Adott egy Lenovo E14 laptop hogy tudok a biosba lépni? Nem volt telepitve addig simán beléptem f1 -el most van rajta már win és hiaba akarok nem lép be, a win töltödik be. Az lenne a gondom hogy nincs wifi és arra gondoltam lehet a biosba van kikapcsolva ezért szeretnék beléni de nem tudok. Probáltam fn+ f1 stb.. boot menübe se lép f12 csak indul a win. :R

(#110385) Tikakukac válasza bacsis (#110383) üzenetére


Tikakukac
titán

Aprón hegyekben állnak. Csak ne NV-s legyen, mondjuk abból működőt úgyse nagyon találni elbontva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110386) vicze válasza Tikakukac (#110385) üzenetére


vicze
félisten

Azért megnyugtató, hogy régen sokkal megbízhatóbb volt a TP és nem voltak alaplaphibák. ;]

(#110387) azbest válasza vicze (#110386) üzenetére


azbest
félisten

Neki is 13 év után romlott el :P

Nekem az egyik inteles t61 beteges - éveken át tele volt pakolva a dokk usb portja és elfáradt valami alkatrész a dokk felé vezető usb hub kapcsán az alaplapon.

(#110388) Tim82 válasza vicze (#110386) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztosan dereng valami a G8* mobil Nvidia GPU-k körüli balhéról úgy 2008-2010-ből, ami kb. minden olyan gyártó minden olyan modelljét érintette, amibe ilyen GPU-kat tettek.

Ha nem, akkor túl fiatal vagy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110389) Tikakukac válasza vicze (#110386) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha hallgattál volna...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110390) Apollyon válasza vicze (#110386) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért kíváncsi leszek, mi lesz a T14-eddel 13 év múlva...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#110391) vicze válasza Tim82 (#110388) üzenetére


vicze
félisten

Nem csak azzal általános dGPU probléma, ATI-val is volt egy még rosszabb leválási probléma pár évvel korábban, a gyenge hűtések miatt.

@Apollyon: Sose fogom megtudni. ;)

(#110392) FoxiestFox válasza vicze (#110386) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondjuk ez aligha róható fel a brandnek, hisz az nvidia nézte be azt a szériát. Hullott ott minden is.
A korábbi kisebb-nagyobb Ati bugok már inkább írhatók az IBM számlájára, hogy képesek voltak olyan szériákat is gap paddel hűteni, amiknél ez már nem volt kielégítő (Radeon X300-X1300), vagy korábban egyáltalán nem hűteni (Radeon 7500).
Ennek fényében pl csodálom, hogy a T60-ak és T60p-k nem hullottak jelentős mennyiségben, ha rendesen terheled őket 3D alatt, a gap pad egyszerűen nem elég.

(#110393) donjohnson válasza lajosx (#110384) üzenetére


donjohnson
addikt

ne akkor próbáld, amikor bekapcsolod a gépet, hanem lépj be a windows-ba és utána onnan nyomj egy restart-ot. majd nyomogasd az F1-et vagy Enter gombot amikor elkezd bootolni a restart közben.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#110394) lajosx válasza donjohnson (#110393) üzenetére


lajosx
őstag

Igy sikerül köszönöm :R

(#110395) donjohnson válasza lajosx (#110394) üzenetére


donjohnson
addikt

szívesen.
ez a jelenség, amúgy azért van, mert alapból be van kapcsolva win10-en a gyorsindítás és bekapcsoláskor nem 0-ról bootol.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#110396) vicze válasza FoxiestFox (#110392) üzenetére


vicze
félisten

Nem a brandnek rovom fel, ahogy írtam ezek tök általános problémák voltak a legtöbb dGPU-s gépben. A szerencsés túlélők, nem szabályt erősítik. :)

--------------------------------

Épp friss 4db T14G1 R7-et szedegetem szét. Úgy látszik 2év után sikerült ezt a házat értelmesen szétszedhetőre megcsinálni, és belőni a toleranciákat.
Delta helyett mind AVC hűtő WD helyett SK PC611-ek kerültek mindbe, eddig ez a leggyengébb amit kaptam.

(#110397) Tim82 válasza vicze (#110391) üzenetére


Tim82
nagyúr

ATI-val is volt egy még rosszabb leválási probléma pár évvel korábban, a gyenge hűtések miatt

Az inkább a frissen bevezetett ólommentes forrasztásra vonatkozó előírás következménye volt...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110398) FoxiestFox válasza Tim82 (#110397) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igazából sokan elfelejtik hogy a T4x-ek ótvar tervezése is közrejátszott, aka board flex. Döglött a chipset és a GPU is miatta.
T43 már jó, előtte lévőknél ha a valamelyik szélénél lóbálod a gépet, pont hajlik annyit, hogy az alaplap ne érezze jól magát, és a hajlás töréspontja pont a GPU környékére esik.
Ezek után legalább a T6x-ek felépítése brutálisan tankszerű lett, azt már akármelyik sarkánál lehet lengetni :))

(#110399) Tim82 válasza FoxiestFox (#110398) üzenetére


Tim82
nagyúr

Két külön problémát mosol egybe.

Az USB port degradálódás (2.0-ról 1.1-re) Inteles R5x-eknél is előfordult, sőt, azt hiszem, kb. minden olyan modellnél (más gyártónál is), amelyik Intel 855GM/PM chipsetre épült alaplapra épült. Én legalábbis találkoztam már említve ugyanezt a gondot kortárs Fujitsu-Siemens LifeBook-oknál is. Nyilván a T4x-eknél a leggyakoribb, illetve legjobban dokumentált, mert valóban, a tervezés is közrejátszott a gyakoriságban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110400) Intelligencs

Sziasztok, pár napja vettem észre, hogy az X230-asom kábelen csak 100 mbps sebességet produkál. Bár a csatoló gigabitethernetnek hívja magát, a csatlakozás sebessége is csak 100 mbps. Az az igazság, hogy amióta egy éve Win10-re cseréltem a Win7-et, valószínűleg nem másoltam nagy fájlokat etherneten keresztül, így nem tűnt fel. Ezért most nem tudom eldönteni, hogy ez vajon valami Win10 specifikus hiba, vagy tönkre tud így menni az ethernet csatoló, hogy giga helyett csak fastethernetet tud?

Természetesen több drivert is próbáltam; 1.) engedtem a Windowst, hogy ő installáljon, 2.) illetve a Lenovo saját alkalmazását, ami telepíti a drivereket, 3.) valamint közvetlenül leszedtem egyet az Intel oldaláról is. Mindegyikkel 100 mbps. :(

Gondoltam arra, hogyha elromlott, akkor veszek bele valami külső kártyát, de aztán láttam amit TIM82 linkelt, azt az AX-es wifi kártyát, nem tudom X230-asba is bele lehetne szerelni? Akkor talán már érdemesebb lenne azt venni, amúgy is AX-es routerem van (Asus AX92U).

The Amiga, Born a Champion

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.