Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110751) vicze válasza FoxiestFox (#110750) üzenetére


vicze
félisten

Ennél kicsit bonyolultabb történet. Nyilván nem csak az aksi % kijelzés kell hanem a toolbar shortcut funkcionalitása is mert céges szinten nem fogok egy csökevényt kitolni.

Jelenleg májusra ígérik ez a funkcionalitást.

(#110752) FoxiestFox válasza vicze (#110751) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jól hangzik, akkor majd váltok én is.

(#110753) PLaci58 válasza Tikakukac (#110426) üzenetére


PLaci58
őstag

Köszönöm a szakszerű választ.
Elhalasztom a selejtezést, mert ma áramszünet volt és bekapcsolás óta szépen töltődik, 2 óra alatt már 70%-on van az akksi. :D
Érdekes, hogy akkor többször ki-be kapcsolás, akksicsere nem segített.
Úgy látszik hosszabb kikapcsolásra várt. :)

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#110754) Tikakukac válasza PLaci58 (#110753) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha szerinted ez egy helyes működést mutat és erre érdemes alapozni... hajrá :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110755) hszilard666 válasza FoxiestFox (#110747) üzenetére


hszilard666
veterán

:DDD
Én szerettem! De kukáztam fele annyiért egy surface pro-t ezt jobban szeretem. ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110756) FoxiestFox válasza hszilard666 (#110755) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én azon nem tudok írni, kipróbáltam kollégámén.
Kicsit olyan mint az Apple, amíg nem nyúlok hozzá, jól néz ki. :DDD

(#110757) PLaci58 válasza Tikakukac (#110754) üzenetére


PLaci58
őstag

Teljesen normálisan töltődik!
Helyes működés? Erre kerestem volna választ, hogy mi okozhat ilyen hibát a T61-nél. Nem olyan választ vártam volna, hogy dobjam ki az akksit.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#110758) FoxiestFox válasza PLaci58 (#110757) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát milyet? Hogy használd tovább hibásan? :F
Valszeg cellazárlatos és sosem fog már megbízhatóan működni. Sőt az is sanszos hogy amint levetted töltőről és elkezded meríteni, némi merülés után egyszerűen kikapcsol.

(#110759) Tikakukac válasza PLaci58 (#110757) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerinted ez normális töltés? Szerintem nem, de van itt vagy 30 gép mellettem rájuk dugom a töltőt és megnézzük hogyan is megy ez amúgy. Vagy akkor ezek a hibásak?
Hogy milyen választ vársz... most akkor döntsd el, hogy azt akarod-e hallani, hogy amúgy minden faja és persze nyugodtan használd vagy azt, amit amúgy tényleg kéne csinálni?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110760) PLaci58 válasza Tikakukac (#110759) üzenetére


PLaci58
őstag

Igen, szerintem ez normális töltés. Folyamatosan emelkedik a töltöttségi szintje. Ha feltöltődött lekapcsolom a töltő.
Ha elmegy 2 órát az akksiról, akkor is dobjam ki?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#110761) hszilard666 válasza FoxiestFox (#110756) üzenetére


hszilard666
veterán

Jó volt, ez nagyon fájt, tekintve hogy surface tulaj vagyok, valamint dolgoztam is az apple-nek pár évigy :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110762) Tikakukac válasza PLaci58 (#110760) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyorsan megnéztem 3 gépet is. Itt nem kell kivenni akkut, nem kell áramszünet és a töltőt sem kell le-fel dugdosni, hogy elinduljon valami.

De ha neked így jó, hajrá, ha nem akarod megérteni, úgysem fogod. Én már tanultam a hasonlókból sajnos :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110763) MrPetya19 válasza FoxiestFox (#110756) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én azon tudok a legjobban kb.
Bejön hogy egy picivel kisebb, meg én szeretem a kiosztását.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110764) letix


letix
aktív tag

Üdv a szakiknak!

Remélem még a régi vasakkal valaki képben van. :)
LP150E05-A2 típusú panel valóban IPS panel? A neten nem egyértelmű infókat találtam, van ahol LP150E05-A2(K1) vagy (K2) panelekre referálnak mint IPS.

Köszönöm előre is.
udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#110765) Tikakukac válasza letix (#110764) üzenetére


Tikakukac
titán

Elvben igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110766) PLaci58 válasza Tikakukac (#110762) üzenetére


PLaci58
őstag

Most már nálam se kell. Simán működik.
1 óra 10 percet ment folyamatosan a gép az akksiról.
Még nem dobom ki :)

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#110767) Tikakukac válasza PLaci58 (#110766) üzenetére


Tikakukac
titán

Majd kimegy akkor alaplapostól :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110768) carr


carr
őstag

Srácok! Anyum 2010ben vásárolt Asus Laposa kezdi beadni a kulcsot. Bekapcsolás után artifactol, bemelegedve jó.

Kérte nézzünk neki másikat. Ami 50e körül van és Lenovo. 15" vagy nagyobb is jöhet.
Van valami javaslat?
Leginkább netezni használja.
Ha a proci nem is, a ram legyen bővíthető. :) :))
Köszönöm
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110769) MrPetya19 válasza vicze (#110348) üzenetére


MrPetya19
addikt

"Ha maga az USB-C DP 1.4 képes, akkor lehet, hogy 1.2-re korlátozzák belsőleg"

Már vannak gépek ahol két USB-C más DP-t tud :DDD

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110770) Tikakukac válasza carr (#110768) üzenetére


Tikakukac
titán

T500 lesz a max amit most megkapsz ennyiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110771) btudos válasza Tikakukac (#110770) üzenetére


btudos
veterán

Nevetséges a piac, hogy 50-ért T500-at kell ajánlani, mondom úgy, hogy nekem is van egy itthon, de 50-ért... :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#110772) Tikakukac válasza btudos (#110771) üzenetére


Tikakukac
titán

És az se nagyon van, csak mondom.

Anyám gépe kevesebb, mint egy év alatt majdnem megduplázta az árát :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110773) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A thunderbolt buggal találkozott valaki? Gyanús, hogy ez a baja a gépemnek, mert konkrétan bootolásnál szól, hogy nem a töltő nem tud elég kraftot, használjam a gyárit. A windows is ugyanezt írja. Na most a gyári töltőt használom. S úgy néz ki, hogy nem tölt, vagy legalábbis baromi lassan. A telefonomat meg képes gyorsan tölteni.

A BIOS-t meg egyebeket mindig is frissen tartottam, pont ezért lep meg ez a hiba. Garancia még van, legfeljebb elküldöm javítani.

Ja egyébként egy Thinkpad T480s a noti, type 20L8. És volt már TB problémám, a fenti hír topikjában írtam róla. Az egyébként azóta megszűnt, helyette töltési probléma van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#110774) Tikakukac válasza lezso6 (#110773) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyire nem vészes, de a Delleknél is toronyban áll a sz@r, nekem az ethernet a gondom valamint még nem jöttem rá mikor hajlandó és mit csinálni a dokkon a gomb.

Engem az érdekelne, hogy amúgy ennyire hitvány csatlakozást hogyan lehet gyártani? Most tartok ott, hogy 3D printerrel gyártok kicsi adaptert amivel stabilan rögzíthető a helyén ez a rohadt csati, mert egyébként mint az a bizonyos abban a bizonyosban, olyan lötyögős. Sorban fel tudnám képelni a Lenovo és Dell mérnököket is. HP meg... hagyjuk is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110775) Dr. Akula válasza Tikakukac (#110774) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mi van a HP-vel?

(#110776) barnam_ válasza Tikakukac (#110770) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ajánlani akartam, hogy akkor már inkább 14" és egy T420, de hardveraprón 55-ért találtam a legolcsóbbat... :Y Kb. ennyiért vettem 2015-ben... hihetetlen.
Az meg még durvább, hogy 80-90 ezerért is van fenn. "Kedvencem" a gyűjtői darab 95 ezerért 1366x768-as felbontással :C Ja és nem dohányzó tulajtól :DDD (lemaradt, de gondolom fűtött garázsban tartott, csak templomban használták netezésre)

(#110777) sutszi válasza barnam_ (#110776) üzenetére


sutszi
veterán

Azt kihagytad, hogy felnőtt tartalmat sose néztek rajta... ;] :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#110778) carr válasza Tikakukac (#110770) üzenetére


carr
őstag

Igen. Az körül láttam. 17es meg 100 körül. Anyám mi a fasz van itt? :W

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110779) fattyu válasza carr (#110778) üzenetére


fattyu
veterán

hiány

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110780) Tikakukac válasza Dr. Akula (#110775) üzenetére


Tikakukac
titán

Minőségbiztosítási gondok. Nem kicsik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110781) vicze válasza lezso6 (#110773) üzenetére


vicze
félisten

A másik USB-C portba dugva is ugyanezt írja? Ha igen próbálj ki egy másik töltőt első körben.

(#110782) lezso6 válasza vicze (#110781) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Közben most rádugtam estére, kikapcsolt állapotban. S feltöltött 100%-ra kb 8 óra alatt.

Másik portra dugva is ezt csinálja. De egyébként random, hogy a windows sír-e a lassú töltő miatt, azaz nem mindig van sárga háromszög meg figyelmeztetés. Ám minden esetben merül bedugva, ha kicsi megterhelem. Bootolásnál pedig mindig kiírja, hogy kevés a töltő. AIDA64-ben nézve max 3-4 wattal tölti a notit, ami azért eléggé kevés.

Másik töltővel nem tudom kipróbálni, nincs még egy ilyen. De megpróbálok szerezni valahogy, hátha csak a töltő rossz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#110783) Dr. Akula válasza Tikakukac (#110780) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pl? Csak mert itt hallador nagyon ajnározza ezeket.

(#110784) donjohnson válasza lezso6 (#110773) üzenetére


donjohnson
addikt

ez nem a bios hibája hanem a thunderbolt firmware-é. ott le is van írva, hogy milyen verzióra ajánlott frissíteni. driver package aztán firmware package a sorrend, lap közepétől kezdődik: [link]
ha másik töltővel sem jó, akkor küldd szervizbe minél előbb amíg még garis.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#110785) Tikakukac válasza Dr. Akula (#110783) üzenetére


Tikakukac
titán


2mm elállás a zsír új gépen. Mondjuk.
A másik topikban is ajnározva van a HP. Ja, hogy HP kereskedő az emberünk. Bocs:DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110786) lezso6 válasza donjohnson (#110784) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, ezt tudom, anno próbáltam frissíteni a thunderbolt firmware-t, de azt írta, hogy "Can't find suitable bin file". Most meg azt írja, hogy nincs aktív thunderbolt vezérlő. Lehet azért, mert meghalt. Még egy év gari van, szóval el lesz küldve, hogy ha másik töltővel sem jó.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#110787) vicze válasza lezso6 (#110782) üzenetére


vicze
félisten

.

[ Szerkesztve ]

(#110788) MrPetya19 válasza Tikakukac (#110785) üzenetére


MrPetya19
addikt

Oueff
Reddit tele van ilyen minőség beli problémákkal, de azok általában consumer gépek.
400-as vagy 600-as Probook?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110789) Tikakukac válasza MrPetya19 (#110788) üzenetére


Tikakukac
titán

440 G7 volt ez a konkrét azt hiszem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110790) zekk007


zekk007
aktív tag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem lenne nekem egy Lenovo T61 laptopom amit nemrég gubáztam elő és olyan hibája lenne hogy a kijelző nem megy pontosabban nincs háttérvilágítása viszont fénynél látszik hogy működik... A ledek sem világítanak sem elöl sem hátul ebből következtetek hogy a kijelző inverter ment tönkre hiszen tudtommal az inverter részét képzik a ledek is csak ebben kéne megerősítés hogy ne vegyek potyára... Segítségeteket előre is köszönöm :R

(#110791) MrPetya19 válasza Tikakukac (#110789) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát lehet valami drágábbat kellett volna venni...XD
Bár tesztek alapján minél magasabb a szám annál lassabbak.
De náluk már tart ez egy ideje ahogy redditen látom.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110792) Tim82 válasza zekk007 (#110790) üzenetére


Tim82
nagyúr

T61 kijelzője még CCFL háttérvilágítású, úgyhogy simán lehet, hogy maga a kijelzőpanelben lévő fénycső szállt el.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110793) Dr. Akula válasza Tikakukac (#110785) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nemtom hogy kereskedő, vagy a gyártó embere, de mindig ezzel jön.

(#110794) Tikakukac válasza zekk007 (#110790) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondd azt, hogy kell kijelző és 14" wide a gép, és akkor kb. már bontok is el egy céges szutykot. Ma terveztem befejezni a táblázatot a listával, ha a főnökség azt mondja kuka mind, akkor indul a kidobálás :B

MrPetya19: Gondolhatod, nekem, mint beszerzőnek is mekkora égések ezek...

Dr. Akula: Nem véletlen, hogy a nyomtatós topik konkrétan fel lett már perzselve nem egyszer.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110795) zekk007 válasza Tikakukac (#110794) üzenetére


zekk007
aktív tag

14' 1440x900 :R

(#110796) MrPetya19 válasza Tikakukac (#110794) üzenetére


MrPetya19
addikt

Elhiszem.
Sajna én is idén két laptopból kettő volt gyári hibás.
HP-t nem próbáltam, de nem is mertem, annyi rosszat olvastam hardveresen és szoftveresen is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110797) FoxiestFox válasza zekk007 (#110790) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ellenőrizted az inverter csatlakozását?
Van egy csati alatta, amin kapcsolódik a kijelző szalagkábelére.
Ha ez szétkapcsolódott, nem fognak menni se a ledek, se a kijelzővilágítás.
Ha a csati (és a szalagkábel) rendben van, csak akkor mondanám hogy inverter hiba (ami amúgy nem valami jellemző, főleg nem úgy, hogy a ledek se mennek).

(#110798) zekk007 válasza FoxiestFox (#110797) üzenetére


zekk007
aktív tag

Köszi de ezeket ellenőriztem első körben de semmi...

(#110799) FoxiestFox válasza zekk007 (#110798) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor valóban marad vagy az inverter, vagy a szalagkábel.

(#110800) magyarzoltan


magyarzoltan
tag

Sziasztok, lehet volt már téma csak nem találom Thinkpad T-x40 es sorozat konkrétan egy W541 Wifi és Bt....eddig sem volt az igazi de lassan kezd egy kalap szar lenni......5ghz-en a gyári intel kari 2-4 percenként dobálja el a wifi-t, 2,4-en meg ugye tetvedék lassú...a bt fülessel hangszóróval telefonnal mindennel használhatatlan, random reconnectek.....az eszkök és a router jó mivel mással tökéletesen mennek. Ki milyen kártyát ajánlana?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.