Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110401) barnam_ válasza Intelligencs (#110400) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem változott az óta a router/switch? Olyan is előfordul, hogy csak 1 port gigabit, a többi 100mbit.
Kétlem, hogy a gigabites kapcsolatból 100mbit-et csinálna.

(#110402) Intelligencs válasza barnam_ (#110401) üzenetére

Kábelt és switchportot cseréltem, hogy a hálózati hibát kizárjam. Amúgy az asztali gépem is ugyanezen a switchen lóg, az gigabiten működik.

The Amiga, Born a Champion

(#110403) barnam_ válasza Intelligencs (#110402) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez esetben megpróbálnék driver cserét/frissítést, vagy végső esetben újrahúznám az egész Windowst.

(#110404) vicze válasza Intelligencs (#110400) üzenetére


vicze
félisten

A switch/router Gbit amibe dugva van? (Csak a biztonság kedvéért kérdezem)
Esetleg másik kábele próbáltad? Ha bizonyos erek vagy a csatlakozó sérült lehetséges, hogy alacsonyabb a linkspeed.
A porton nincs sérülés nyoma?
A sebesség SW-ben állítható . Esetleg ez lehet leellenőrizted?

Szekr: Lassú. :)

[ Szerkesztve ]

(#110405) bacsis válasza Tikakukac (#110385) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

se vaterán se hardveraprón nem láttam :B

(#110406) Tim82 válasza Intelligencs (#110400) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elviekben igen, kettő van felém úton, az egyik pont X230i-be (i3 procis X230-ba) fog kerülni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110407) Tikakukac válasza bacsis (#110405) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs T61 bontás vagy egész gép fillérekért? Ne szívass.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110408) Tim82 válasza Tikakukac (#110407) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyjából 2-3 éve keresek 14" wide, Inteles T61 alaplapot, eredménytelenül - szóval annyira nem csodálkozom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110409) Tikakukac válasza Tim82 (#110408) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö hát mondjad főnök, megnézem milyen T61-ek vannak odabent a cégnél. 3 darab tutira van, bevallom, annyira nem érdekelt, letöröltem őket, takarítás és mentek polcra a kisraktárba. Intelesek az is tuti, a méret a nem tuti.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110410) bacsis válasza Tikakukac (#110407) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh, én is csodálkozom/tam... de hát... evvan...
NA mindeg,y figyelgetem a piacot hátha feltűnik valami

(#110411) norbee2244


norbee2244
senior tag

Sziasztok! T420 gepemet szeretnem hdmi “kompatibilissa” tenni viszont elvesztem a displayport atalakitok kozott. Melyik szabvanyt ismeri a gep illetve melyik adaptert erdemes megvenni ?

(#110412) barnam_ válasza norbee2244 (#110411) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem valami Delock átalakító van, semmi extra, működik.
De olyanom is van, hogy csak kábel, egyik vége hdmi, másik meg displayport.
Szabványokat fejből nem tudok :)

(#110413) norbee2244 válasza barnam_ (#110412) üzenetére


norbee2244
senior tag

Magyaran akkor nem is lenyeges a szabvany . Koszonom a segitseged :R

(#110414) FoxiestFox válasza Tim82 (#110399) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oh nem, az egy harmadik probléma, amiről meg is feledkeztem (pedig nekem is érintette a T40-emet anno). :D
De ja, volt baj akkoriban is.

(#110415) thgergo válasza norbee2244 (#110413) üzenetére


thgergo
tag

FullHD felbontásig 2000 forintos passzív HDMI->dipslayport kábel is jó.
Efelett jönnek majd az érdekességek.

-

(#110416) barnam_


barnam_
nagyúr

Vettem egy Mini Dock Plus-t USB3.0-val (megnéztem, tényleg azt küldtek :D ).
Ezen csak akkor van USB3, ha a benne lévő gép is támogatja? Jelenleg egy T420 van benne, ezen ugyebár nincs ilyen.
De valahol meg mintha azt olvastam volna, hogy egy külön NEC chip adja benne az USB3.0 kapcsolatot. Viszont sehol nem látok erre utaló eszközt a Windowsban.
Próbáltam egy USB3-as külső HDD-re másolni, de sok különbséget nem láttam az USB2-höz képest.

(#110417) Tim82 válasza barnam_ (#110416) üzenetére


Tim82
nagyúr

T420s-ben, W520-ban és i7-es X220-ban van asszem, sima T420-ban nincs USB 3.0.

A fentiekben is az említett NEC vezérlős megoldás, a dokkolócsatlakozóhoz az nincs bedrótozva, ellentétben a következő generáció natív Intel alaplapi megoldásával.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110418) barnam_ válasza Tim82 (#110417) üzenetére


barnam_
nagyúr

Így már világos :R
Nem baj, ez inkább a 2 DP miatt volt hasznos, mintsem az USB3.0 miatt.

(#110419) NORGES válasza LemonHorse (#110314) üzenetére


NORGES
csendes tag

Köszi a linket és az infót
Megrendeltem a kártyát, ha megjön kipróbálom... majd a puding próbája úgyis a sajt lesz ;-)
Találkoztam T520 laptop szétszerelésekor azzal hogy fel nem csatlakoztatott antenna volt berakva és előkészítve a hállókártya mellett.

Ittis-Ottis-Attis

(#110420) donjohnson válasza NORGES (#110419) üzenetére


donjohnson
addikt

wigig antennát is rendeltél hozzá, ami a 3. csatlakozóra megy? az ifcon feliratúra: [link]
ilyet azért nem raknak minden gépbe feleslegesen.
a wwan antennaelőkészítés, amiről te beszélsz, az nem tartalmazza ezt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#110421) norbee2244 válasza thgergo (#110415) üzenetére


norbee2244
senior tag

Szerencsére bőven alatta van még a technika. Felette mit ajánlanál ? Jövőre cserélünk tv-t valószínűleg.

(#110422) Andre


Andre
újonc

Sziasztok!
Lenovo z51-70 laptopom van tegnap formáztam le a gépem (win 10 home 64 bit)
de sajnos ha hozzá érek a touchpad hoz azonnal kékhalál, probáltam a biosban beállítani de nem lehet és a touchpad gomb sem reagál!?
Illetve a fényerő sem lehet se gombokkal se a rendszerben állítani hiába probáltam az illesztő programot is visszaállítani régebbire nem lehetett.
tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

(#110423) Tim82 válasza Andre (#110422) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia, ebben a topikban nem az IdeaPad termékvonal modelljeivel foglalkozunk, így nem valószínű, hogy ebben tudnánk segíteni.

Szerintem itt vagy itt vagy itt tedd fel a kérdést (az első link specifikusan IdeaPad-topik, a másik kettő általános noti hibákra és kérdésekre van).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110424) Andre válasza Tim82 (#110423) üzenetére


Andre
újonc

Rendben, köszönöm szépen.

(#110425) PLaci58


PLaci58
őstag

Hali. T61 akksija egyik napról a másikra 100-ról 0%-ra esett és nem töltődik. Mit lehet vele csinálni?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#110426) Tikakukac válasza PLaci58 (#110425) üzenetére


Tikakukac
titán

A megfelelő veszélyes hulladék kezelő helyre leadni, majd venni egy másikat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110427) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Tudom nem adok veszek de mi a fene történt a használt laptop árakkal? 1,5 éve vettem a T450s-t 70 ezer forintért most meg 120 ezer felett vannak :Y

(#110428) thgergo válasza tototos (#110427) üzenetére


thgergo
tag

Rovid válasz: Covid. Távoktatás.
2.5 éve vettem egy T420-t 35 ezerért, ma ugyanez 2x annyiba kerül :)

-

(#110429) Tikakukac válasza tototos (#110427) üzenetére


Tikakukac
titán

2-3 évvel ezelőtti árak vannak, sőt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110430) FoxiestFox válasza tototos (#110427) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Majd a vakcina után vegyél laptopot, most nagyon nem éri meg. :D

(#110431) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy X1 Carbon 5. generácis gépet és ezzel kapcsolatban szeretnék kettő dolgot kérdezni.
Az egyik az, hogy ha nem kikapcsolom a gépet, hanem csak újraindtom, a boot idő kb 15-20 másodpercről 2-3 percre ugrik. Ez mitől lehet?
A másik pedig a Sierra wireless em7455 modemmel kapcsolatos. Tegnap teleptettem a Windows, utolsó kiadás, szűz telepítés. Eszközkezelőben mindig sárga felkiáltójellel
Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10) STATUS_DEVICE_POWER_FAILURE hibát ír. Lenovo oldaláról megkeresi a Sierra Wireless EM7455 Software (Windows 10 Version 1607 or Later) - 10 drivert, leszedi, felrakja, de a hiba nem változik és újra jelzi telepítésre. A modem firmware-e a Sierra oldaláról letöltve ismeretlen hibakódú hibaüzenet miatt nem frissül. Milyen driverrel működne rendesen?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv:
spgabor

(#110432) FoxiestFox válasza spgabor (#110431) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vedd kis és tedd vissza azt a modemet, simán lehet hogy csak kontakthibás.

(#110433) Tikakukac válasza spgabor (#110431) üzenetére


Tikakukac
titán

Az egyik az, hogy ha nem kikapcsolom a gépet, hanem csak újraindtom, a boot idő kb 15-20 másodpercről 2-3 percre ugrik. Ez mitől lehet?

Win8 óta beépített fícsör az úgynevezett csalás. A leállítás nem leállítás, csak hibernálás. A resinél már nincs kamu, az resi. Ott bukik ki, hogy mit bír a vas.

Másikat passzolom, de mondjuk a 2-3 perces boot miatt én azt mondanám, hogy az a win nem 100-as így sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110434) spgabor válasza Tikakukac (#110433) üzenetére


spgabor
aktív tag

Tegnapi friss telepítés a Win. Nincs rajta semmi, csak az Update által letöltött, valamint a Lenovo önteszt által előjövő Driver és Firmware frissítések. I7-7600, 16GB RAM, SSD-vel nem kettő percnek kellene lennie a bootnak.

FoxiestFox: Kipróbálom, kösönöm a tippet.

(#110435) Tikakukac válasza spgabor (#110434) üzenetére


Tikakukac
titán

Valóban, a T400 a garázsban összehozza 40 sec alatt :B

Amúgy ha volt update meg lenovo féle mindent letöltök, mert az kell frissítés, akkor nyugodt lehetsz, hogy már bevittél 2 gyomrost a rendszernek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110436) vicze válasza Tikakukac (#110433) üzenetére


vicze
félisten

A boot idő restarttal 30mp, fastbootal 10mp alatt van, SATA módú M.2-vel is. Ez konkrétan egy X1C G5. A több perc max. egy HDD-nél normális, minden más esetben gond van és ott jelen esetben 100% a modem okozza a boot problémát is.

A többi élből bullshit meg lassan fárasztó. :(

[ Szerkesztve ]

(#110437) Tikakukac válasza vicze (#110436) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a fárasztó, de inkább borzasztó, amikor valaki úgy védi a megtörtént, létező, múlt idejű eseményeket, hogy nincs semmilyen anyagi vagy egyéb nyeresége ebből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110438) vicze válasza Tikakukac (#110437) üzenetére


vicze
félisten

Nem az a szomorú, hogy minden alkalommal bármilyen problémára = Windows szar beírás jön bármilyen összefüggés nélkül.

Jelen eset elég jól mutatja, a probléma is egyértelmű, segítség helyett anekdoták és bullshit.

(#110439) Tikakukac válasza vicze (#110438) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyorsan megnéztem, hogy Linuxról van-e szó vagy winről, hogy miért is nincs összefüggés, de még mindig Win, jól olvastam. Már paráztam, de akkor ezt el is intéztük szerencsére.

Báncsák a vindózt!!! Nem voltam ott, nem láttam, de biztos nem úgy volt! :DDD Ez a kedvencem minden alkalommal. Ha bazzeg 120 évnyi össztapasztalattal is beletört a bicska a problémába a szervizben, te az is meg lesz magyarázva, hogy nem úgy volt meg mindenki hülye volt. Imádom.

Bekötnék hozzád egy csengőt ami csörögne az asztalodon, és amikor a cégnél valami beomlik vagy összefossa magát, mert a win okosabbnak hiszi magát annál, ami, akkor verhetnék a userek. Annyira néznék egy közvetítést.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110440) Francia91


Francia91
veterán

Nem szabadulok a ThinkPad-októl... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#110441) barnam_ válasza Francia91 (#110440) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mennyivel laposabbnak és modernebbnek hat a 40-es :)
Hozzám ma jött egy W530, kell rá egy 1vyrain, aztán mehet át az AC-s kártya, plusz még pár dolog a T420-amból. (2x4GB ram, 2TB hdd, meg rendeltem egy 500GB-s SSD-t is)

(#110442) FoxiestFox válasza barnam_ (#110441) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Billzet is mehet át :D

(#110443) Gondwana válasza Tikakukac (#110439) üzenetére


Gondwana
addikt

1qtya: T480, i7, 16GB, live xubuntu boot picivel 5 perc felett, ugyanez a flash X201-en màsfél perc alatt. Igen, a 4G modem akasztja meg - de linuxnàl legalàbb làtom.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#110444) Tikakukac válasza Gondwana (#110443) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ott is vannak problémák, kéz a kézben járunk.

Tanuljak valamit: miért akaszt meg egy bootot 3-4 percekkel egy modem? Holnap csak előkapok már pár gépet, mert legutoljára a HP-m volt modemes, akkor voltam sokat sima hálózattól távol, de azért egy 5 perces boot az erős.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110445) FoxiestFox válasza Tikakukac (#110444) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Simán. Nekem hardverhibás bluetooth adapter akasztott meg egy T42-es percekig annak idején.
A modul kivétele után normálisan bootolt. A tulaj nem kért bele másikat.

(#110446) Tikakukac válasza FoxiestFox (#110445) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó, ilyen sztoriból nekem is van egy kosárral, de ami nem hibás hardver, az mitől ad neked ekkora boot időt? Mi fut le és hol meg úgy egyébként is?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110447) barnam_ válasza FoxiestFox (#110442) üzenetére


barnam_
nagyúr

Abban még nem vagyok teljesen biztos, hogy kell nekem :)
Fúrni farigcsálni nem akarok. Ali-n láttam magyar kiosztású 30-as szériába való világító billentyűzetet egész jó áron(*). Lehet inkább azt raknám bele, a T420-é valami olasz kiosztás :D (matrica nem kell)
(*)Csak az meg nem tudom mennyire eredeti...

(#110448) FoxiestFox válasza Tikakukac (#110446) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Inkompatibilitás lehet még mögötte, amikor az embedded controller / bios nem kezel normálisan egy perifériát és egy csomót vár rá valamiért.
Vagy a végtelenségig, mert olyan is van. :D
De simán lehet a kérdező esetében, hogy a hardver makkant meg.

[ Szerkesztve ]

(#110449) Tikakukac válasza FoxiestFox (#110448) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, ezek vannak, tucatjával ismerem azokat a gépeket, amikre repkedtek fű alatt a csereutalványok, mert pereltek a userek, olyan volt a típushiba, hogy nem is bírták javítani FW okosságokkal, a többibe meg sz@rt a gyártó.

De azért tisztázzuk már mi a hézag.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110450) spgabor válasza Tikakukac (#110449) üzenetére


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Na próbálgattam a dolgot. Tényleg a modem akasztja meg. Szétszedtem, kivettem, restart, most 20 másodperc alatt volt. Visszaraktam, újra lassú.
Kaptam egy olyan tanácsot, hogy a gyári recovery-t tegyem fel szériaszám alapján. Ezt is megcsináltam, nemrég lett kész 1803-as Win10et rakott fel magának így. Újkorában ez volt az aktuális verzió.
Megjavult, amíg a drivereket le nem töltötte. Most direkt kihagytam a Microsoftot, elsőre sorozatszám alapján a Lenovo oldalán telepítettem az automatikus felismeréssel a drivereket. Ez után újra lassú lett a boot, kb 2-2:20 perc között van. Az eszközt most generic modemnek látja, de ugyan azt a hibát írja az eszközkezelő.
Sierra Wireless EM7455-öt ha telepítem, látszatra lefut, de legközelebb újra megtalálja a Lenovo updater.
%MCEPASTEBIN%

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.