Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110801) vargas0502 válasza barnam_ (#110776) üzenetére


vargas0502
tag

Hát ez rohadt jó duma, ha felteszek valamit a következőben ide apróra akkor benyomom ezt mellé :P

[ Szerkesztve ]

(#110802) havri1


havri1
félisten

Kaptam egy 90W-os tápot, ezzel tökéletes az x220, megy maxon :R
Újraraktam, friss win meg minden. Előzp winen volt egy fan vezérlő app thimpkadhoz, amivel maxra tudtam pörgetni a ventit, alapból nem pörög annyira. Kellene ez az app. Nem ugrik be valakinek mi a neve?CPU fan controll vagy mi, de nem találom neten.. :B
Megvan

[ Szerkesztve ]

havri

(#110803) Penguin95 válasza Penguin95 (#110522) üzenetére


Penguin95
senior tag

Na ez egy kalandos történet volt, ha esetleg más is belefutna, annak itt a leggyorsabb megoldás: Felejtsd el a Windows 10-et.

És a lassabb megoldás: Ha már jelentkezett a hiba, ments le mindent ami kell, mert egy sima driver törlés, és a régebbi visszarakása nem fog segíteni. Utána régi Windows 10 legyalul, új Windows 10 felrak, de a driverekkel még várj. Szerezz be egy korábbi és egy friss BIOS-t, majd tedd fel a régebbit (BIOS beállításoknál előtte ellenőrizd, hogy a Flash BIOS Updating by End-Users be, a Secure RollBack Prevention pedig ki legyen kapcsolva). Hagyd elindulni a gépet, majd tedd fel a frissebb BIOS-t, és állítsd vissza alapra a beállításait. Újraindítás után állítgasd be újra, és indíthatod a 10-et, majd mehetnek fel a driverek.

A BIOS variálás megoldható az IVprep, majd az 1vyrain használatával is, ha nem ragaszkodsz a tökéletesen gyári megoldáshoz. Lehet van ettől egyszerűbb megoldás is, de nálam csak ez vált be, a sima Windows visszaállítás, vagy újrarakás nem segített a dolgon, ahogy az aktuális BIOS újraflashelése sem.

(#110804) brazso


brazso
tag

Sziasztok! Van egy T410i gépem, amibe évekkel ezelőtt beraktam egy USB3-as expresscard (34)-ot. Most szeretném azt kivenni, de nem tudom hogy kell. A kártya teljesen bent van a foglalatban, nem lóg ki a gépből. Beljebb nyomni nem tudom, ahogy megfogni sem. Van a kártya 2 szélén 1-1 fekete pöcök, amiket kissé tudok mozgatni. Hogyan kell kihúzni a kártyát? :)

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#110805) Sanyi.mTs válasza brazso (#110804) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Pöcköt benyomod, kipattan, majd az újra benyomással ki kell tolnia a kártyát.

(#110806) brazso válasza Sanyi.mTs (#110805) üzenetére


brazso
tag

Nem megy. A kártya szélén lévő 2 pöcköt nem lehet lenyomni. Oldalt mozog kissé, de mélységben nem. Egyszerre kéne lenyomni a 2 pöcköt? Nem találok expresscard eltávolításához részletesebb leírást a neten. Annyit találtam csak, hogy meg kell nyomi a kártya eject button-ját, ennyi...

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#110807) yodee_ válasza brazso (#110806) üzenetére


yodee_
őstag

Mutass egy képet hogy néz ki a dolog? Kell lennie ott egy "eject button"-nak

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#110808) brazso válasza yodee_ (#110807) üzenetére


brazso
tag

Nem túl jó minőségű a kép, amit linkeltem korábban. Ahogy látod van a 2 szélén 1-1 fekete "pöcök", csak nem tudok semmit sem kezdeni velük. Középen a 2 kis fémtakaró biztosan nem nyomógomb.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#110809) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Van egy TP T490s gép. Képet nem ad, de billentyű visszajelzések vannak. Pörög is. Windows frissítésre lett hagyva, majd ebéd után ilyen lett. Hogy tudom újraindítani? Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#110810) fattyu válasza cellpeti (#110809) üzenetére


fattyu
veterán

power gomb HOSSZAN

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110811) cellpeti válasza fattyu (#110810) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem működik úgy. Próbáltuk

Tigris, tigris, csóvafény...

(#110812) vicze válasza cellpeti (#110811) üzenetére


vicze
félisten

Mármint lemegy sleepbe? Windows 10 sleepet elég nehéz megkerülni. 30mp-ig kell a powert nyomva tartani, azt többnyire megszakítja, normál esetben 10mp elég.
Valamint alján van egy lyuk, ami az "emergency reset"(2-es, jobb zsanér alatt).

[ Szerkesztve ]

(#110813) Digitalpimp válasza cellpeti (#110809) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem az ilyen fekete képernyőre frissítést csak az újratelepítés oldotta meg. Ne legyen igazam...

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#110814) havri1 válasza brazso (#110806) üzenetére


havri1
félisten

W520-on sincs eject gomb. Az egész kártyát kell befelé megnyomni, és kilöki.

[ Szerkesztve ]

havri

(#110815) vicze


vicze
félisten

Jaj, Thinkpad C... Befog férni a topikba? :D

(#110816) MrPetya19 válasza vicze (#110815) üzenetére


MrPetya19
addikt

Chromebook?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110817) Apollyon válasza vicze (#110815) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Elég silánynak tűnik, hogy beférjen. ;]

Btw ez nekem új, a hasonlóaknak itt a link.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#110818) vicze válasza Apollyon (#110817) üzenetére


vicze
félisten

Van rajta piros pöcök nem tudom mi kell még? :DDD
Alu a teljes váz, T-nél meg a hiáyna miatt a sírás.

[ Szerkesztve ]

(#110819) cellpeti válasza Digitalpimp (#110813) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia! Itt is az segített. Köszönöm nektek :R :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#110820) vicze válasza cellpeti (#110819) üzenetére


vicze
félisten

Teljesen felesleges újratelepíteni.
Recovery menübe lépve bármit el lehet távolítani és visszaállni, vagy adat vesztés nélkül Fresh Startot csinálni.

(#110821) Picco


Picco
addikt

P14s aka T14 ha jol tudom csak a minositett driverben kulonboznek 4750u 8gb 256gb W10h 3ev webcam 1080p_250nit fpr UK Backlit £770 inc 20%VAT
https://psref.lenovo.com/Detail/ThinkPad/ThinkPad_P14s_Gen_1_AMD?M=20Y1000SUK

En kint elek, most rendeltem egyet.
Erdekes hogy ez valami promo lehet, mert tobb helyen is feltunik ez az SKU, olcson. De csak itt van keszleten.
remelem tudtam valakinek segiteni :R

mod: bovithetoseg: 8gb 3200mhz integralt, 1 dimm ures (max32gb)+ 2280 nvme + 2242 sata talan,

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#110822) vicze válasza Picco (#110821) üzenetére


vicze
félisten

Ez egy több mint jó ajánlat. :)

(#110823) Tikakukac válasza Picco (#110821) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó kis 250 nit. 2005-ben mekkorát lehetett ezzel villantani :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110824) Digitalpimp válasza vicze (#110820) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Próbáltam én anno mindent, még a szenteltvizet meg az ördögűzést is, nem segített azon semmi, pedig végigzongoráztam minden lehetőséget.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#110825) fattyu


fattyu
veterán

szolgálati közlemény :

t570 et ha van add el amíg tudod. ha gondolkodnál a vételén NE!!!!!!

380 darab van csak az én site-omon. 80 hullot el az elmult fél évben. néhány még garidőn belül.

nem látja az SSD-t a tünet. megoldás ssd csere. nem nyert. alaplapcsere. vagy nyert vagy nem. SSD és alaplap. jó. némelyik akár 3-4 hétig is. volt amelyiket összerakta a szerelő, tesztek lefutnak, majd 13 méterrel és 1 perccel később a telepítőasztalon már újra nem látta az ssd-t....

nézzük a statisztikát és mostmár naponta egy kettő jön vissza ugyanezzel.

importőrnek jelezve hogy itten tendencia van és azért 20-25%os elhullás picit erőske garanciától független. Lenovo meg széttette a kezét, hogy amíg garos addig .... :D

Ráküldtem a központi beszerzést a Német Lenovóra.

ma beszélgettem hosszabban. mindenhol ez van a szerelő srác szerint.

a nem garosakra alaplapcsere árajánlat a lenovótól 1300 euró :D :D

valamiért nem annyira hagytam jóvá egyet se... pedig arról ugye beszélgettünk hogy áru befelé nemigen jön.... de lófasznak is van vége...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#110826) Tikakukac válasza fattyu (#110825) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor csapjanak tenyérbe az E7440-el. Ugyanez a tünet, hullási arányok az egekben. De ebben ők megelőzték a Lenovot 2 generációval :DDD

Sosem vettem még annyi gyári garral gépet, mint a mostanim, Istenem, már most gombóc van a torkomban, hogy az egyik ex kolléga/ismerős jön ki alkatrésszel szervizelni majd :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110827) carr válasza carr (#110768) üzenetére


carr
őstag

Úgy néz ki találtam. Kicsit nem thinkpad, de gondoltam hátha megjavítm, és jó lesz 5 évig.
tadam
ideapad 320 törött zsanérral. alkudtam. :)) Még nem mondott rá igent a mama, de kérdem: javítható szerintetek? vagy hagyjam a f*szba? úgyis asztali gépként fog üzemelni. :R
köszönöm

ediztke:
vagy leszedem az lcd-t, és kap egy monitort. :D

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110828) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Thinkpad topik (NEM Ideapad) :N ;]

(#110829) Tim82 válasza carr (#110827) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyon nem Thinkpad, nem kicsit nem.

Döntsd el magad, a Hardware Maintenance Manual alapján (pdf, kattintásra letölti/megnyitja a böngésző).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110830) Tikakukac válasza carr (#110827) üzenetére


Tikakukac
titán

Oh boi...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110831) Pano


Pano
addikt

Üdv!

Biztos tök hülye kérdés, de a thinkpadek (T490) mennyire bírják, hogy ha desktop módban (külső monitor csatlakoztatva) a kijelző le van teljesen hajtva? Most felszereltük a családot thinkpadekkel, aztán van ahol nagyon sokat ilyen módon menne -szinte egész nap, azt a 1-2 órát leszámítva amikor hordozva van-, (lehajtott kijelzővel). Nem szeretnénk, ha hosszútávon ez pl okozna valamit.
Előző notik nem nagyon szerették, igaz azok inkább consumerek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#110832) Tikakukac válasza Pano (#110831) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenképp melegebb lesz, 4-5 fokot nekem instant rárakott. Kis 3D printer és egy kis kiemelés, aztán ezt le is dolgozta a rendszer.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110833) carr válasza Tim82 (#110829) üzenetére


carr
őstag

Tudom nem TP. :) De hálásan Köszi, h utánanéztél. :R . Találtam hasonlót, de FRU ( ha egyáltalán az kell neki) számokat még nem. :)
:R
Még várom a visszajelzést. 10e körül lehet meg az új keret, és hinge-k, meg fedél. :)
Aztán ha úgy van sztem életképes. :)
Tika már tudtam, h fogni fogod a fejed. xD
Mi baj am....? :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110834) Pano válasza carr (#110827) üzenetére


Pano
addikt

Te jó ég.. mi az a retekföld ott a billentyűzeten? :Y Hogy lehet valaki ennyire igénytelen? :(

(#110835) Pano válasza Tikakukac (#110832) üzenetére


Pano
addikt

Köszi szépen, akkor inkább hanyagoljuk. Nincs értelme, főleg a mai vékonyított tervezések mellett.

[ Szerkesztve ]

(#110836) vicze válasza Pano (#110831) üzenetére


vicze
félisten

Hát vagy 5éve mennek így csak 7/24-ben a gépeim. Mi bajuk lenne pontosan? Újraindítás Windows update-nél van kb. ennyi.
Nem igazán értem mit kéne okozzon.

(#110837) carr válasza Pano (#110835) üzenetére


carr
őstag

t430s sokat megy lehajtott kijezővel. 45C° körül van 20C°szobában ha csak a seed megy. nem érzem, hogy problémája lenne. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110838) Tikakukac válasza vicze (#110836) üzenetére


Tikakukac
titán

Vannak gépek amik billzet felől szívnak szinte kizárólag. Gondolom nem kell ecsetelnem hány darab HP ment a lekvárba abból a flottából, ahol szintén dokkos-lehajtós kijelzős buli volt, mert hát hangja volt a gépeknek, de "ezek ilyenek". Alaplap úgy repkedett belőlük, mintha redbullt ittak volna.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110839) Pano válasza vicze (#110836) üzenetére


Pano
addikt

Melegedésre voltam kíváncsi, meg a kijelzőre való hatásról. A T490 már vékonyabb, mint az elődei.

(#110840) vicze válasza Tikakukac (#110838) üzenetére


vicze
félisten

Azért egy üzleti laptopnál amit elég egyértelműen használhatsz dokkon lecsukva nem kicist "fail" az ilyen kialakítás.
Yogákat kivéve mindegyik TP alulról szív, sőt még eddig nem találkoztam olyannal ami fentről szívna, nem is értem mi lenne benne a logika. 15éve az első üzleti gépemtől az utolsóig végig 90%-ban desktopként ment lehajtva 7/24-ben.

@Pano: T14-et használok 7hónapja így, dokkolón. Milyen hatása legyen 30°C-nek egy LCD-re? Továbbra is max. 15W-ről van szó idel-ben meg 2 se. Egy régi gép 35W és 10+ idle konkrétan melegebb lesz hosszútávon.
Pár embert kivéve 90%-ban napi 8órában desktopként vannak használva a gépek.

[ Szerkesztve ]

(#110841) Picco válasza vicze (#110822) üzenetére


Picco
addikt

raadasul van meg valami visszaterites is, ossze kell kukaznom egy 2010 vagy utani laptopot es kapok £120+VAT visszateritest lenovotol.
laposom ami megfelel a celnak van itthon, £10 posta
Tehat 660ba megall ahogy van.
Opcionalis:
16gb 3200 £60
1TB NVME (nem retek tipus) £80-90
£800 P14s 4750u 24gb 1tb, 3 ev garival, valoban nem rossz. :DDD
vettem 2ot eladasra is, ha mar a PS4ekkel meg RTX3080-vel nem haracsoltam :B

#110836 vicze1
szinte biztos hogy homersekletre gondolt, van par laptop ami nem szereti, foleg ha valami erosebb cpu es/vagy gpu is van benne, de szerintem neked nem kell magyarazni. :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#110842) Tikakukac válasza vicze (#110840) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor kacsints kicsit ki a piac felé, döbbenetes dolgokat fogsz tapasztalni :B Amúgy jól pörgesd meg miért is van ebben logika, mert amúgy van, nem véletlen készül így igen sok elég neves gyártó terméke is hosszú évek, lassan évtizedek óta.

Mondjuk nekem üzleti laptopoknál rengeteg dolog "elég egyértelmű" volt meg igazándiból ma is az lenne, ehhez képest úgy sz@rik bele ezekbe a Lenovo is, hogy hujujuj.

Ja igen, most feszelgetem a 8265-öt, ami ugye 15W. Ahha, 15W. Miközben fut az aknakereső lehet. Elindult a Fusion360 olyan számokat láttam a Throttlestopban, hogy felsikkantottam. Szóval igen, mint a villanyautó. 460km a hatótáv. És mellé 4 oldalnyi apróbetű :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110843) vicze válasza Tikakukac (#110842) üzenetére


vicze
félisten

Az hogy kit nyulkálsz bele egy dolog. 8265u 29 peek és 22-t tud tartani valameddig ameddig a főfok bírja, max performance-on. Egyel lejebb amin alapból álliva van már csak 12W, ez a P1-e és onna meg se moccan. Mértem eleget az utóbbi pár hónapban hogy tudjam mi merre mennyi.
Tudtommal nem az volt a kérdés hogy rendert futat valaki 7/24-ben egy 15W-s laptopon, hanem netezés, ahol esetileg 5W-t se éri el.

(#110844) Tikakukac válasza vicze (#110843) üzenetére


Tikakukac
titán

Az hogy kit nyulkálsz bele egy dolog.

Ismét penge észrevétel. Igen, ez egy dolog. Az alulfeszelés egy olyan dolog, amivel még tovább csökkented a fogyasztást. De ha akarod, akkor default profillal is játszhatok, úgy meglesz az 50W is :DDD

8265u 29 peek és 22-t tud tartani valameddig ameddig a főfok bírja, max performance-on.

Gyártófüggő. Ahol nem adnak meg fogyi plafont, csak hőfokot, ott elmegy ez fentebb is.

Egyel lejebb amin alapból álliva van már csak 12W, ez a P1-e és onna meg se moccan. Mértem eleget az utóbbi pár hónapban hogy tudjam mi merre mennyi.

Holnap akkor kinyitom az ajtómat, odamegyek az asztalhoz, és felkapoma gépet, majd kib@szom az ablakon, mert hát olyan nincs, hogy másnak más legyen. Az annyi és kész :DDD

Tudtommal nem az volt a kérdés hogy rendert futat valaki 7/24-ben egy 15W-s laptopon, hanem netezés, ahol esetileg 5W-t se éri el.

Tegyünk egy ilyen megállapodást, mert unom a már többször említett galambbal sakkozást. Te szépen ide most leírod, hogy hol írtam vagy utaltam arra, hogy én rendereltem vagy akartam vagy csak bármi hasonlót próbáltam produkálni, főleg 7/24 szinten, (protip: ennek homlokegyenest az ellenkezőjét írtam le pont), amennyiben sikerül soha többet nem írok ebbe a topikba. Ellenkező esetben akkor maradunk abban, hogy elbuknád a magyar érettségit is, mert hiheteletlenül nem bírsz szöveget értelmezni. No, deal?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110845) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Érdeklődni szeretnék, hogy
- egy Thinkpad Yoga 370-es 8 GB memóriáját szeretném 16 GB-ra emelni. Tudnátok segíteni, hogy milyen való bele, ill.
- az ebből kiszedett 8 GB-os modult be lehet-e tenni egy Thinkpad L470 W10DG készülékbe?

Köszönöm

(#110846) Tim82 válasza Süvi (#110845) üzenetére


Tim82
nagyúr

Milyen procis az az L470?

Ha Skylake CPU-s (vagyis a legrosszabb opció), akkor még DDR3-at fogad, nem DDR4-et, mint a Yoga 370.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110847) Süvi válasza Tim82 (#110846) üzenetére


Süvi
őstag

L_470 Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz 2.40 GHz
DDR4- van most benne a Vantage szerint
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#110848) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Vettem egy használt T530-ast és azt szeretném kérdezni, hogy tudok-e bele tenni 5ghzre képes wifi modult? Ha igen ezek milyen áron vannak kb és mennyire bonyolult?

(#110849) MrPetya19 válasza Tikakukac (#110844) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mondjuk ez a vagy 30W vagy 12W egy csúszka állással eléggé zavaró.
Valami köztes jó lenne, vagy a max teljesítményhez valami okosabb venti vezérlés, mert engem zavar, hogy ennyire ingadozó.
Főleg hogy ősszel volt nálam egy Acer aminél ezek nem voltak problémák, és így valahogy azt hinné az ember hogy egy TP-en ezek meg vannak oldva.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110850) Tim82 válasza Süvi (#110847) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért írtam, mert én pont L470-nél (i5-6300U procis alaplappal) belefutottam abba, hogy minden doksi/specifikáció stb. ellenére DDR4 helyett DDR3L-t fogad.

Ha valóban DDR4, akkor valószínűleg teljesen csereszabatos lesz a Yoga 370 moduljával.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.