Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110301) bacsis válasza Tikakukac (#110300) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszönöm az infót :R

(#110302) storm3


storm3
senior tag

Sziasztok!

Hátha itt tudtok segíteni: van egy W530-am, a "pöckös" töltőcsatlakozóval, viszont a dokkolóm a sima kör alakú történet. Hol találok rá átalakítót emberi áron,amivel tudnám a dokkolót is használni? (Laikus vagyok a "wattokban" és a szakszavakban :-) )

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#110303) azbest válasza storm3 (#110302) üzenetére


azbest
félisten

Ha nem félted a dokkolót (egész olcsón kapni), akkor a műanyagot szögletesítheted a dokkban. Legjobb tudomásunk szerint pontosan ugyanaz a két dokkoló, csak szopatásban van más csati téve a ws dokk változatba. Most is van aprón 4338 dokk, ami ha minden igaz ws csatis [link] [link]

Régebben kerestem, de nem találtam kerek-ről kerek ws csatira alakítót. Lehet mert mindenki kivágja, mert csak a műanyag a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#110304) storm3 válasza azbest (#110303) üzenetére


storm3
senior tag

Nekem a töltőm vége szögletes és a dokkoló kerek,bedugni sem tudom a dokkolóba így a töltőt - amúgy a töltő drágább muri mint a dokkoló, bár ebből se vennék másikat,ha igazából ez is tökéletes(lenne). :) Mivel vágjátok ki? :D Nem egyszerűbb a töltő csatlakozójából azt a két műanyagot lefaragni valamivel? Vagy félreértettem valamit?

[ Szerkesztve ]

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#110305) azbest válasza storm3 (#110304) üzenetére


azbest
félisten

a dokkolóban a kereket két oldalról szögletesre. Bár az tényleg lehet nem egyszerű az alakja miatt :D

A tápegység dugót is lehetne moddolni, de a dokkoló valsz olcsóbb és könnyebben pótolható, mint tápegység, ha nem sikerült :D Táp valami 135 vagy 170W-os gondolom.

Mivel nekem nem W-s noti van, így nem kellett mókolni, a dokkjaim egy része meg eleve W-s, abba belemegy a sima kerek és a pöckös kerek is.

[ Szerkesztve ]

(#110306) storm3 válasza azbest (#110305) üzenetére


storm3
senior tag

Igen,a baloldali van,es a jobboldalinak van hely a dokkoloban. Korabban utangyartott toltom volt,az kerek volt igy mukodott a dokkolo is (Type4338), aztan elromlott es lett egy eredeti lenovo, na az mar nem jo csatlakozoju. Na majd nezelodom a neten,hatha van valami elvetemult aki csinalt rola videot.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#110307) Tikakukac válasza storm3 (#110306) üzenetére


Tikakukac
titán

Dremelből a legkisebb fejek jók lehetnek és a piszok vékony és hosszú pákahegyek is. Nagyon sok más opciód nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110308) azbest válasza storm3 (#110306) üzenetére


azbest
félisten

régebben volt talán kép vagy fórum linkelve innen, de 6 évvel ezelőttról nem biztos, hogy minden infó fenn maradt :D

De ha nem akarsz nagyon közdeni vele, 6-7eft körül lehet postával együtt az amit most is árulnak olyan aljzatos dokkot. De lehet még olcsóbban is találni.
Ha jól láttam dokk szétszedős videón, akkor fel van forrasztva a dokkban lévő aljzat, nem pedig kábelen van, mint a gépben lévő. Így valsz nem jó hozzá az alis W-s aljzat. Plusz macerás a dokk szerelése is . Forrasztása meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#110309) Hatospista


Hatospista
csendes tag

Üdv. Lenovo T430 as gép .fél éve van meg. Win 10. 64 bit el telepitve,tökéletesen megy. Legalábbis azt hittem.Kamera soha nem volt kipróbálva nálam.Most viszont az online vizsgák miatt kellene,és kiderült ,hogy nem megy.Viberen teljesen lefagy. ill sokszor képet sem ad. Simán bekapcsolva teljes monitorra azt csinálja,hogy egy másodpercig megy ,majd 1 másodpercig kihagy, folyamatosan.Ugyan mi baja lehet?? rendszeresen frissiti magát.Lehet maga a kamera szar??

(#110310) kricsar válasza Hatospista (#110309) üzenetére


kricsar
csendes tag

Nekem is ez volt, t450. Zoom-on szoptam. Régebbi illesztőprogram telepítése megoldotta. A vicc az, hogy a szart nem a Win tette fel, hanem a Vantage.

(#110311) NORGES


NORGES
csendes tag

Sziasztok! Van egy T460 laptopom ami nem wigig kompatibilis , de ezt csak a wigig dokkoló után tudtam meg.(nem kutakodtam kellően)
A különbség a wifi kártya mivel a nem wigig képes az az Intel 8260 as míg a wigig képes az a intel 18260 kártyája.
Szerintetek egy sima kártya cserèvel működhet?
Találtam az eBay-en [link] ?
V3lemèny tapasztalat?

Ittis-Ottis-Attis

(#110312) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki garancia kiterjesztéssel kapcsolatban? Meddig lehetséges a hosszabbítás? Aktív jotállás ideje alatt akármikor vagy a vásárlás dátumától számított bizonyos időn belül lehet csak? Csinált már valaki ilyet?

Köszönöm!

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#110313) Tikakukac válasza yodee_ (#110312) üzenetére


Tikakukac
titán

Smartékat vagy Alohát felhívod és azonnali pontos infót kapsz arra az adott gépre vagy típusra :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110314) LemonHorse válasza NORGES (#110311) üzenetére


LemonHorse
tag

Egy gyors keresés eredménye ez a kép kivágva a lenovo oldaláról. Nekem nincs tapasztalatom ebben, de e szerint nem lehet utólag megoldani. Itt a link az oldalhoz.

[ Szerkesztve ]

- Maxi

(#110315) vicze válasza LemonHorse (#110314) üzenetére


vicze
félisten

Lehetni lehet, csak nem éri meg, ki kell cserélni az antennát és még pár alkatrészt.
Ez egy kvázi 1évet létezett technológia.

(#110316) yodee_ válasza Tikakukac (#110313) üzenetére


yodee_
őstag

Rákerestem gyorsan a Smart Service Kft.-re. Jól látom, hogy bezártak? :D

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#110317) Tikakukac válasza yodee_ (#110316) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom legalább 1 éve nem volt thinkpados garim velük, akkor nekifutsz az Alohának ők viszont biztosan vannak :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110318) yodee_ válasza Tikakukac (#110317) üzenetére


yodee_
őstag

Anno X230-at Én is a smartnál gariztattam, de úgy néz ki akkor nekik végük :D Próbálom alohat. Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#110319) QuarK válasza Tikakukac (#110317) üzenetére


QuarK
senior tag

Beugrok a téma közepébe, de felmerült bennem egy kérdés: van különbség az egyes szolgáltatók között, mármint helyszíni garanciában kiküldött technikusok felkészültségét illetően?

Azért kérdem, mert van egy pixelhibás panelem, és az előző tapasztalat miatt (ahol szintén szét kellett szenvedni a kijelző részt, és csak másodjára lett minden működőképes - és akkor is elgyengült egy klip, ami később aztán el is tört) halogatom a telefonhívást...

(#110320) Tikakukac válasza QuarK (#110319) üzenetére


Tikakukac
titán

A kiküldős szerviz az úgyis 1 pontba fut be, tehát azt ritkán tudod megválasztani ki és micsoda jöjjön ki. Dellnél volt ilyen opció is, btw, de Lenovo itthon annyira nem nyomja ezt a dolgot, hogy esélytelennek tartom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110321) rgeorge válasza yodee_ (#110316) üzenetére


rgeorge
addikt

Entegro lett belőlük, nem?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#110322) Tikakukac válasza rgeorge (#110321) üzenetére


Tikakukac
titán

B@zeg te barom vagyok hát tényleg! Céges gépet vittem pont akkor kijelzőcserére, amikor a gépet még a Kornéliára adtam le, de mondták, hogy utána a Fehérvárira menjek majd érte ha szólnak, mert költöznek és bocsi a késésért előre is, mert pár nappal megcsúsznak majd.

Na szóval igen, nem szűnt meg senki, csak költöztek egyet pár utcával kintebb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110323) yodee_ válasza Tikakukac (#110322) üzenetére


yodee_
őstag

Akkor keressem az Entergo-t? :D

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#110324) Tikakukac válasza yodee_ (#110323) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen. Vagy Aloha. Vagy van még fél tucat hely.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110325) yodee_ válasza Tikakukac (#110324) üzenetére


yodee_
őstag

Albacomp pl pont nem tudott válaszolni :D

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#110326) carr


carr
őstag

T430s fru: 43n1037 akkura milyen utángyártottat javasoltok?
Gyári 40e annyira nem költenék már rá.
:DDD
De mondjuk egy utángyártott ami közelít a gyári üzemidőhöz jó lenne.
Köszönöm :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110327) barnam_ válasza carr (#110326) üzenetére


barnam_
nagyúr

Úgy tudom, hogy x30-as széria nem működik utángyártott akkuval, legalábbis gyári állapotban :F
(vagyis beindul vele, csak nem tölti)

(#110328) FoxiestFox válasza carr (#110326) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Greencell akukkal nem szokott gond lenni.

(#110329) carr válasza FoxiestFox (#110328) üzenetére


carr
őstag

Köszi. Amit barnam_ írt, az erre is él? :(
Mit kell csinálnom vele, hogy töltse is? BIOS?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110330) peca05


peca05
újonc

Sziasztok!!

Sajnos a mai nappal a T540p-m 'H' billentyűje úgy gondolta, hogy új életet kezd és kiesett a helyéről. Ezt sikerült neki úgy véghezvinni-e, hogy a 4 kis pöcökből 2db el is tört.

Van esetleg köztünk valaki, aki árul darabra keycapet?

Köszi

(#110331) FoxiestFox válasza carr (#110329) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nemtom. Tudtommal egy ideje megoldott a mod az utángyártott akkuk használatához abbnan a generációban.
Én is tűnödöm, hogy X330-at építsek, vagy egy T430-at ips-esítsek és 4magosítsak és 7sorosítsak. Mindkettő vonzó és szívesen birtokolnám de így is túl sok thinkfos van már itthon. :D

(#110332) FoxiestFox válasza peca05 (#110330) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#110333) peca05 válasza FoxiestFox (#110332) üzenetére


peca05
újonc

Köszi!
Viszont elsőkörben fórumtársaktól érdeklődök, hátva van valakinek elfekvőben :D

(#110334) HSM válasza FoxiestFox (#110331) üzenetére


HSM
félisten

Pedig a T430 még a legjobb 6 soros... Arról még nem lett lespórolva a dedikált hangerőszabályzó blokk. Nekem magasan annak a hiánya okozta a legtöbb fejfájást az újabb gépeken.

(#110335) carr válasza FoxiestFox (#110331) üzenetére


carr
őstag

Erre gondolsz? :D Nálam nem megy, a prockó fix. max kiforrasztani tudnám.
A bill (az új egy halom fabatka) rosszbb mint a régi a hiányzó e, és shift (?) billentyűkkel. Jó lenne egy új hozzá.
Az enyém Slim verzió. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#110336) FoxiestFox válasza HSM (#110334) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fos az így is, úgy is. :))
X1C 3. genen pl már multimédia gomb kombó sincs... :DDD
Hogy ezt mi értelme volt lehagyni, sosem értem meg.

(#110337) Tim82 válasza carr (#110329) üzenetére


Tim82
nagyúr

EC (Embedded Controller) mod, az Összefoglalóban is linkelve egy fórumtárs leírása, mit és hogyan kell csinálni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110338) Sanyi.mTs válasza Tim82 (#110337) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ehhez a művelethez a legfrissebb BIOS-nak kell telepítve lennie?

(#110339) Tim82 válasza Sanyi.mTs (#110338) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt hiszem, az Embedded Controller független a BIOS-tól, így nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110340) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Remélem mindenki jól van! :R

A problémám a következő:
A napokban szembejött velem a neten az X1 nano, és azonnal belezúgtam, annyira hogy lehet hogy leváltanám vele a surface-emet. Tiszta 12" macbook vibe ja van nekem. :D Tudtok nekem mondani boltot a fővárosban ahol meg tudom sasolni a gépet személyesen?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110341) HSM válasza FoxiestFox (#110336) üzenetére


HSM
félisten

Engem az nem zavart, bár kétségkívül hasznos, ha megvannak a gombok hozzá. Viszont hogy a hangerőt csak FN-es kombinációval érjem el, na az nagyon tud idegesíteni. :)

(#110342) vicze válasza hszilard666 (#110340) üzenetére


vicze
félisten

Jelenleg elég limitált a készlet belőle, szerintem mire Magyarországra elér az jó pár hónap még.

(#110343) hszilard666 válasza vicze (#110342) üzenetére


hszilard666
veterán

Hála az égnek akkor spóroltam most egy csomó pénzt! :DDD Mire ideér lehet megunom a gondolatát.

Köszi!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#110344) S_x96x_S válasza hszilard666 (#110340) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A problémám a következő ... X1 nano
> ... ahol meg tudom sasolni a gépet személyesen?

csak javaslatom van:
Nézd meg a legújabb X1 Carbont .. ha az bejön neked .. akkor az X1 nano is tetszeni fog.
nagyon hasonló a külső .. és annál nehezebb nem lesz :)

És akkor már meg is rendelheted (online) ... Németben már kapható.
https://geizhals.de/lenovo-thinkpad-x1-nano-g1-black-paint-20un002dge-a2443138.html
ha viszont 5G-s szeretnél, akkor várnod kell egy picit :R
"The 5G WWAN card will be available January 2021."

> Tiszta 12" macbook vibe ja van nekem.

:R Azért egy ThinkPad -et ne hasonlítgassunk egy macbook-hoz :R
persze ez szubjektív ...

Mottó: "A verseny jó!"

(#110345) Tikakukac válasza S_x96x_S (#110344) üzenetére


Tikakukac
titán

ThinkBook az megvan amúgy? :DD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110346) vicze válasza S_x96x_S (#110344) üzenetére


vicze
félisten

Kíváncsi vagyok mi lesz vele, mert vPro nélkül nagy cégek nem fogják megvenni. Intel nagyon megszívatott mindenkit a gen 11-gyel. Dell már jelentett be vPro-s gen11-et, de másnál még nem nagyon láttam, meg hogy mikor lesz elérhető...

(#110347) MrPetya19 válasza vicze (#110346) üzenetére


MrPetya19
addikt

HP is, de pontos infó majd lesz.
De pl a HDMI verziók megint hol 2 hol 1.4b. Kérdés hogy a vPro-s gépek maradnak-e még mindig a DP1.2-vel és HDMI 1.4b-vel.

Más: mini-PCIe-be továbbra is az intel 7260 a legjobb ami bele megy?

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#110348) vicze válasza MrPetya19 (#110347) üzenetére


vicze
félisten

Ma még nem olvastam híreket. :P
A HDMI 2.0/1.4 összevisszaság nekem is feltűnt egyszerűen nem értem ennek mi értelme... Főleg hogy itt nem olcsó gépekről van szó szóval spórolásra se lehet fogni és 100% mindegyik 2.0 képes.

Ha maga az USB-C DP 1.4 képes, akkor lehet, hogy 1.2-re korlátozzák belsőleg?

[ Szerkesztve ]

(#110349) Tim82 válasza MrPetya19 (#110347) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van AX-es kártya is: [link]

Remélhetőleg másfél-két héten belül tudok mondani személyes tapasztalatot is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#110350) MrPetya19 válasza vicze (#110348) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én már azon se lepődnék meg ;]

Tim82:
Köszi, akkor azt megvárom.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.