Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109701) Tim82 válasza Kbali (#109699) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mármint fordítva.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109702) MrPetya19 válasza azbest (#109694) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi. Pont azért kérdeztem, mert itthon ezek jó drágák ehhez képest.
#109696-re
Hát ja, érdekes hogy min van HDMI 2 és min nincs. Valaki azt is csinálja (talán pont a Lenovo) hogy AMD-s gépen is csak HDMI 1.4-van.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#109703) vicze válasza MrPetya19 (#109702) üzenetére


vicze
félisten

Nem, AMD-s Lenovon 2.0 van. ;) Legalábbis azon, amin támogatja az iGPU, csak ennek a függvénye. Se a kimenet, se a kábel nem más, így a gyártónak semmibe nem kerül a verzió váltás, csak a chiptől függ és semmi mástól mit kapsz.
Intel Xe-től támogatja a 2.0-t, így majd gen 11-től lesz.

[ Szerkesztve ]

(#109704) MrPetya19 válasza vicze (#109703) üzenetére


MrPetya19
addikt

Akkor lehet HP volt ahol valamiért a HDMI 1.4-es papíron, de ugye az is lehet rossz.
Meg már a G-s 10. genen is volt, de jó lenne ha az új procikon Xe ide vagy oda lenne HDMI 2 és DP1.4.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#109705) vicze válasza MrPetya19 (#109704) üzenetére


vicze
félisten

Gen 10-ből nincs vPro-s 10nm-en, csak a 10nm-esek kaptak Iris Plus-t ami támogatja HDMI 2.0-t szóval nagyon nem mindegy Intelnél mi az iGPU, a gyártónak nincs semmilyen oka, hogy a portot lekorlátozza.

---------------------

Né má, ez nem volt a roadmapben... Már csak az a kérdés mi a jó isten a különbség a T14-hez képest, Quadro nélkül. :DDD

(#109706) MrPetya19 válasza vicze (#109705) üzenetére


MrPetya19
addikt

Igazából az egész mobilos 10. gen egy szürke folt, mert nem mindig bírom követni, hogy épp melyik milyen tó és mit tud. Remélhetőleg ez majd újra egységesedik valamelyest.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#109707) vicze válasza MrPetya19 (#109706) üzenetére


vicze
félisten

Nem szóltam semmit... :((( ThinkPad E14 Gen 2
Xe és 1.4b...

(#109708) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Vettem magamnak egy T430 thinkpad-et.
Eddig nagyon bejövős, a méretét, meg a num pad hiányát még egy kicsit szoknom kell, de amúgy nagyon bejövős! :)
A kérdésem az lenne, hogy eredetileg egy 2 mag 4 szálas i5-el volt szerelve (I5 3320m) és ezt cseréltem benne egy 4 mag 8 szálas I7 3630qm-re.
Az i5-el Aida64 stressz teszt alatt max 75 fok körül volt a proci és throttling mentes volt, az i7-el meg eléri a 85-90 fokot, és throttlingol. Noctua ezüst pasztával raktam be.
Átlag felhasználás alatt (játékok) ilyen hőfokokat produkál a gép:
Min: 48 max: 80 átlag: 65

És ez mellett a venti átlag 3800-4000 rpm-en megy.
Ez normális?
Nem érzem annyira, hogy a gép oldalánál ahol a cpu borda van okádná a meleget a gép, csak langyos levegő jön ki belőle, viszont a gépelés közben érzi a kezem hogy a burkolat meg langyos, és mind ez mellett a gép tök halk, nem hallani a ventit hogy nagyon pörögne.

Azért is kérdezem, mert ez az első Thinkpad-em, és nem tudom, hogy a venti szabályzása így van e megoldva ezeknek a gépeknek, vagy az enyémnek lenne esetleg rossz? :F
Más laptopokból indulok ki, hogy ilyen hőfokok mellett azok már visítva járatják a ventit.

Ha van esetleg más is a forumon aki próbálta ezt a típust 4magos i7-el az jó lenne, hogy összetudjuk hasonlítani a hőfokokat.
Azt sejtettem hogy forrófejű lesz ez az i7, de hogy ennyire azért azt nem. :N

A választ, segítséget előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#109709) FoxiestFox válasza Pöttön (#109708) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mx 4 ajánlott pasztának, illetve a TPFC telepítése.

(#109710) MrPetya19 válasza vicze (#109707) üzenetére


MrPetya19
addikt

L13 gen 2: [link]
Xe HDMI 2 és Thunderbolt.

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#109711) vicze válasza MrPetya19 (#109710) üzenetére


vicze
félisten

A konzisztencia fontos. ;]

Elég viccesek ezek az Intel modellek vPro nélkül. Tökre a falhoz állította Intel a gyártókat. :(

(#109712) MrPetya19 válasza vicze (#109711) üzenetére


MrPetya19
addikt

Úgy érted, hogy a vPro nélüli modellek jobbak grafikai szempontból és választani kell a kettő közül?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#109713) vicze válasza MrPetya19 (#109712) üzenetére


vicze
félisten

Nem, hanem hogy Intel nem kínál vPro-t 11th gen-ben jelenleg. E sorozatnál ok, hogy nincs vPro általában nem szokott lenni, de azért ott is volt opció eddig. De most se E-nél se L-nél egyik felsorolt CPU se támogatja. Egyszerűen továbbra sincs vPro-s 11th gen Intel CPU...

Pl. a X1 Nano-t addig nem tudják kiadni, amíg Intel ki nem adja a vPro-s CPU-kat, ahogy T-be se kerülhet semmiképp addig.

[ Szerkesztve ]

(#109714) sutszi


sutszi
veterán

Helló!

SOS infóra van szükségem. Thinkpad T460-ba kellene 8GB-os modult vennem még ma.
A bolt is megvan..kb fixen... Aqua...
1. DDR3 vagy DDR3L is mehet?
2. Van olyan típus amit nem szeretnek? Patriot-ot néztem az jó lesz?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#109715) vicze válasza sutszi (#109714) üzenetére


vicze
félisten

"PC3-12800 1600MHz DDR3L"
Ez kell bele. Tehát csak DDR3L és minél közelebb 1600-hoz, nagyobbat venni csak pénzkidobás.

(#109716) Picco válasza sutszi (#109714) üzenetére


Picco
addikt

DDR4 konnyebben bele fog menni a DDR4 foglalatba :)
L460 DDR3 meg tehat volt egy kis kavaras.

meg jo hogy rakerestem, csak a T460s DDR4-es, nekem az volt. fura hogy van szoras.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#109717) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Sziasztok!

Olyan használt 15"-os Thinkpadot keresek amiben van egyszerre két háttértár foglalat.
Egy SSD és egy HDD egyszerre fut benne. Vajon van ilyen T580 vagy T590?

(#109718) sutszi válasza vicze (#109715) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#109719) GIJoe


GIJoe
addikt

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni az alábbiban:
Szemezek egy ThinkPad E14 2nd géppel, és felmerültek bennem kérdések:
- a Ryzen 5 cpu-sat szeretném, az alap 8 GB ram gondolom rá van ragasztva, tehát vásárlás után rögtön érdemes e +8G beletenne, mintha szeretné a Ryzen gpu a dual channel-t, jól tudom?
- a ramban mennyire válogatós, tesztekben sehol sem találtam milyen typ ram van benne...
- Olvastam angol tesztet, de nem tudom eldönteni, hogy ez most filcker free a panel v sem?
(1080P IPS)
- a szabad 2280as portba tárolónak rakhatok e én egy WD green 480GB SSDt, mivel keveset eszik, lehet e kompatibilitásra gondra számítani?

(most T440em van, már öregecske szegény, majdnem remeg a lény a 16"os redmibook felé, de csak maradnék... :B )

köszönöm szépen! :R

(#109720) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Valószínűleg az én ismereteimmel van a baj, de valamit nem értek egy T490-esen.

Honlapon fel van tüntetve, hogy a 3-as jelölésű port USB-C a Thunderbolt 3 mellett. Megmondom őszintén, én még ilyen usb-c aljzatot nem láttam. Igazából USB hub kellene nekem, mert az a 2 hagyományos usb ami rajta van édeskevés és gondoltam ha már usb-c akkor veszek egy olyan dongle-t amin több minden van, de így nem nagyon fog menni.

(#109721) HSM válasza Pano (#109720) üzenetére


HSM
félisten

"honlapon fel van tüntetve, hogy a 3-as jelölésű port USB-C a Thunderbolt 3 mellett. "
Az nem az. Az 1-es és a 2-es port USB-C. (Hint: az egyik USB-C Thunderbolt-képes.)

"veszek egy olyan dongle-t amin több minden van"
Amit keresel, azt USB-C dokkolónak hívják [link] ... :DDD
Vagy egy akármilyen olcsó sima Type-A-s USB3-hub, ha csak több USB kell, az jóval olcsóbb.

(#109722) donjohnson válasza Pano (#109720) üzenetére


donjohnson
addikt

az 1-es és a 2-es usb c formájú. ha nálad van a gép, akkor próbáld ki, hogy a 2-esbe dugod az usb-c töltőt és akkor jobban fogod érteni.
a thunderbolt pedig csak egy "képesség" ahogy HSM írta.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109723) Pano válasza HSM (#109721) üzenetére


Pano
addikt

+#109722 donjohnson

Köszönöm a segítséget! Akkor jól gondoltam, hogy a honlapon valahogy nem stimmel az egész.

[ Szerkesztve ]

(#109724) vicze válasza Pano (#109720) üzenetére


vicze
félisten

Pontosítanék a többiek válaszán.

Ez a 3 port így együtt a mechanikus dokkolóhoz szükséges, a 3-assal jelölt port az egy "mini" Ethernet(Gen2-es verzió egész pontosan) kimenet, ami direktben kivezeti az Ethernet portot a dokkolóra, a mechanikus dokkolók esetében: link
A 2-essel jelölt Thunderbolt port azért néz ki így, mert a dokkoló csatlakozó mechanikájának része is "körülveszi", és így oldották meg, de az egy kutya közönséges USB-C. Kiszereléstől függően a mini Etherent port egy műanyag takaróval jön, de tök random, eddig 3 gépen volt, többin meg nem, passz.

Igen a oldalon hibásan szerepel az ábra magyarázat.
1-es jelölés: USB 3.1 Type-C Gen 1 (with the function of Power Delivery and DisplayPort)
2-es jelölés: USB 3.1 Type-C Gen 2 / Thunderbolt 3 (with the function of PD and DP)
3-as jelölés: Mini Ethernet 2 connector

[ Szerkesztve ]

(#109725) vicze válasza GIJoe (#109719) üzenetére


vicze
félisten

Igen alapból 4 vagy 8GB RAM van rá forrasztva, azért nem árt megérdeklődni, hogy valamilyen sors fintora alapján, nem-e 4+4 van benne, hanem 8 forrasztott. (Szinte biztos, hogy 8GB forrasztott, de sose tudni...)
Ryzen-nek nem csak GPU-hoz, de máshoz is nagyon kell a Dual channel. link (T14 G1 AMD Memory Perfomance fül)
Minél "egyszerűbb" 3200-es RAM-ot rakj bele, a forrasztott ennyi, így ennél nem lesz gyorsabb úgyse. Mivel Intel laptopban ezt nem támogatja lehet hogy ritkább. Kisebbel is megy de lassabb lesz, lásd korábbi link.
Sajnos nagyon panel függő, hogy lesz-e PWM vagy sem, itt épp nem volt.

A WD Green M.2-es SSD-k SATA protokollosak, aminek a támogatása nincs feltüntetve az E14 gen3 M.2-es portjához, ami azt jelent heti, hogy esélyes hogy nem támogatott, így nem árt kipróbálni egy M.2-es SATA SSD-vel mielőtt pénzt ölsz bele, vagy egyből Nvme-eset venni.

(#109726) vicze válasza SzalaiG (#109717) üzenetére


vicze
félisten

Már jó pár éve nem raknak semmibe HDD és 2,5" port is T580-ban volt utoljára. Hacsak nem WWAN portba karod rakni a M.2-es SSD-t.
E és L sorozatban akad olyan újabb is, amibe 1db M.2 2280-as és 1db 2.5"-os meghajtó megy.
Esetleg még pár régebbi P sorozatú.
Psref-en az adott specifikáció fülön, a storage résznél találod meg mi megy bele milyen kombinációban.

(#109727) Pano válasza vicze (#109724) üzenetére


Pano
addikt

Köszi a részletes magyarázatot.

#109726 vicze1

"Már jó pár éve nem raknak semmibe HDD és 2,5" port is T580-ban volt utoljára. "

Ettől kapok személy szerint hülyét, hogy már a HDD-t is rá kell külön kábellel aggatni a notira. Nagy ssd-t adattárolásra használni meg elég nagy luxus.

(#109728) HSM válasza Pano (#109727) üzenetére


HSM
félisten

Én a fordítottjától kapok hülyét.. Egy hordozható gépben, aminek lehetőleg minél kisebbnek és könnyebbnek érdemes lennie, mi keresnivalója fixen beépítve egy hordozás közben fellépő fizikai hatásokra rendkívül érzékeny, nagy és relatív nehéz eszköznek.
Főleg, amikor annyi jó opció van, ahogy egy olcsó nagy HDD elérhetővé tehető, NAS, USB-s router, dokkoló...

(#109729) Pano válasza HSM (#109728) üzenetére


Pano
addikt

Jaja, ez is fontos szempont, elismerem. :) Csak néha jó lenne, ha a választás szabadságát meghagynák. :D Tudom-tudom, kissé naív elképzelés a részemről.

(#109730) HSM válasza Pano (#109729) üzenetére


HSM
félisten

A választás szabadságával szvsz a baj, hogy egy HDD nem fér el az M2 slotban. :DDD

(#109731) Tikakukac válasza HSM (#109730) üzenetére


Tikakukac
titán

Viszont fordítva milyen szépen. Hellyel mindig iPhone jack csati gondom van. Sok a kamu, kevés a valódi érv.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109732) HSM válasza Tikakukac (#109731) üzenetére


HSM
félisten

A jack csatit szerintem ne keverjük ide, naponta tépem a hajam a hiányán új telefonoknál. Nyilván itt a kulcsszó a pénz...
A HDD-nél viszont ahogy írtam #109728 azért vannak fizikai korlátok, mint pl. súly, méret, azért nagyságrendi különbség van, mekkora a jack egy telefonhoz képest, és mekkora a HDD a notebookhoz képest. Főleg, hogy notebookban azért elég jó alternatíva adattárolásra az M2 slot, míg a jack helyett az USB-portos adapterre vagy a BT-ra ez nem igaz.
Nekem is kicsit fájt az 512GB-os Samsung 970 Pro-t kifizetni, de örülök, hogy így pici és könnyű maradhatott a T460s és T480s, nem kell üresen tátongania benne egy relatív bazinagy helynek.

[ Szerkesztve ]

(#109733) Tikakukac válasza HSM (#109732) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha egyszer a mérnök mesélni tudna :DDD
Minap autoipari témákról ment a dolog a srác is abban tevékenykedik. Hát igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109734) vicze válasza HSM (#109732) üzenetére


vicze
félisten

Akinek már 2x cserélték céges gépében a HDD-t, mert egy rossz mozdulattól meghalt az nem akar soha többet HDD semmilyen mobil eszközben, és nagyon nem akarok...
Végül is megspóroltam anno az IT-nak egy XP Win7 migrációt... ;]

(#109735) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Olyan megbízhatatlanok a HDD-k, hogy az összes notiban ami valaha nálam járt használatra, egyet sikerült megölnöm, egy T4x-ben, amikor belebotlottam a töltőkábelbe, és a gép az asztalról a falnak, majd a kukának, majd a földre csapódott. :(
És még arról is le tudtam szedni a dolgaimat, csak közben nyervogott a Sentinel, hogy heló, gázos a HDD. (A noti ki se kapcsolt a manőver közben, felkaptam és már dugtam is bele a pen drive-om hogy másoljam amiről nincs backup <3).

Valszeg amúgy annyi, hogy a legtöbb ember nem használt SSD+HDD-t egy notiban, a többség nem is tudja, hogy lehetett valaha, aki igen, annak se nagyon van már igénye erre, hiszen a negyed-fél terás SSD-k olcsók lettek, ennyi tárhely pedig már elég szokott lenni.
Ha lenne igény, simán ráállt volna az ipar a kb CF méretű nagy adatsűrűségű microdrive-ok gyártására, amikből akár több is beférne még ezekbe a pengevékony fosokba is.
Szóval itt már én is azt mondom, hogy rétegigény, mondjuk a 7 soros bill 6sorosításával és szigetesítésével ellentétben, ami használhatóságot vagy jobb mobilitást nem, csak egyszerűbb gyárthatóságot, háttérvilágítást, és ratyibb használati élményt hozott, a HDD-k logikus volt, hogy menni fognak, mert némelyik noti alja már olyan vastag, mint maga egy 2.5 HDD.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#109736) Ganz-[HUN] válasza FoxiestFox (#109735) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ok boomer ;]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109737) Apollyon válasza Ganz-[HUN] (#109736) üzenetére


Apollyon
Korrektor

* Boomer akkor lenne, ha a hdd-ket támogatná, akkor így már inkább zoomer. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#109738) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Adott egy X230. A kapcsolatos történet pár hónappal ezelőtt kezdődött, amikor egyszer felpattintottam ultrabase-re, és teljesen használhatatlanná vált az eszköz. Nem működött az ujjlenyomat olvasó, alig lehetett ki be kapcsolni, a windows teljesen fejre állt (pl. a jobb alsó sarokban lévő funkciók mint az értesítés, dátum, stb. nem reagált, nem volt számológép, naptár, stb.) Kénytelen voltam újra telepíteni a windows10-et.
Azóta a windows funkciók rendben működnek, de van két hibám továbbra is.
Az egyik pár hete jelentkezik. Miután kikapcsolom a gépet, minden kikapcsol, de a hűtőventilátor működésben marad, és a HDD visszajelző melletti vezeték nélküli hálózat visszajelző is világít. Ilyenkor power gomb hosszan, és kikapcsol. Induláskor rendesen indul, nem sértődik meg. Egyébként nem mindig így áll le, csak kb. 10-ből 7-szer.
A másik gondom, hogy az ujjlenyomat olvasó az újra telepítés után sem működött. Mivel a palmrest törött is volt, rászántam magam, és rendeltem egy újat. Sajna nem tudom feltelepíteni. Ennél a szoftvernél azt makogja hogy a windows biometrikus framwork nincs engedélyezve. Ezt gondolom a szofvernek kellene beállítania, de üsse kavics egy leírás alapján manuálisan engedélyezem a helyicsoportházirendben. Természetesen így sem működik. Az eszközkezelő lát egy ilyen telepítetlen USB\VID_147E&PID_2020 eszközt, de windows update, se system update nem segít.
Tudtok ezekben segíteni, vagy az alaplap vacakol?

(#109739) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Mi a különbség a T495 és a T495s között? Az megvan, hogy az s a slim verzió, de éppen ezért azt várná az ember, hogy drágább is, ugyanakkor most azt látom, hogy az s 100k Ft-tal olcsóbb ugyannazzal a tartalommal. Ez hogy lehet?
És strapabírásban van köztük különbség?

(#109740) Tikakukac válasza ro_bert17 (#109738) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég egyértelmű az ultrabase kuka volt és megpróbálta kinyírni a laptopot. Ami úgy tűnik sikerült is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109741) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Lentebb említettem, hogy vettem magamnak egy T430-at.
És arra lettem figyelmes, hogy ha kikapcsolom akkor nem kapcsol be, csak ha a tápot lehúzom róla, és vissza dugom, ezt elég egy pillanatra megcsinálni, és utána már pöccre indul a gép.
Ez miért lehet?

A gépet akku nélkül használom tápról.
A gyári tápja 65w-os.
Lehet hogy ez lenne már neki kicsi? Csak mert történt a gépben egy proci csere is 35w tdp-s i5-öt egy 45w-os i7 re cseréltem.
Illetve ha az akku rá volt csatlakoztatva a gépre, és ugyan így hálózati töltőről ment a gép, akkor folyamatosan merült a gép akkuja, magyarán hiába volt rá dugva a táp, ugyan úgy akkuról ment a gép.

A lentebb említett proci melegedési problémát amúgy megoldottam úgy, hogy kikapcsoltam a turbo boost-ot, így 4x2,4ghz-en megy a proci. A teljesítménye nekem így is elég, és így max terhelés alatt max 65-70 fokos a proci. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#109742) Tim82 válasza Pöttön (#109741) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, kevés neki a 65 W-os táp. Szerezz be egy 90 W-osat és javasolt, hogy úgy használd vele, hogy visszateszed bele az akkut.

T430-ba amúgy szerezhettél volna 35 W TDP-s négymagos i7 procit (3612QM, 3632QM).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109743) Pöttön válasza Tim82 (#109742) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi, akkor majd vadászok hozzá egy nagy tápot. :R

T430-ba amúgy szerezhettél volna 35 W TDP-s négymagos i7 procit (3612QM, 3632QM).

Igen, ezt utólag olvastam, hogy létezik 35w-os 4magos i7 is, és az az igazán javasolt upgrade ezekbe a gépekbe. Na de mindegy mostmár.
Bár egy két külföldi elvetemült bele tuszmákolja a 3740qm-et is, sokan pl azt csinálják, mint megtudtam, hogy a gpu-s változat bordáját rakják a gpu nélkülibe, így egy kicsivel "erősebb" hűtést kap a proci.
Ez tényleg ennyit számítana, hogy érdemes bele fektetni?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#109744) Tim82 válasza Pöttön (#109743) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyakorlati tapasztalatom nincsen a T430 esetén hűtéscserével, szóval ezt nem tudom megerősíteni: én eleve 3632QM-re cseréltem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109745) azbest válasza Pöttön (#109741) üzenetére


azbest
félisten

65w -os táppal nem hajlandó tölteni bekapcsolva a t430 a 4 magos proci mellett. Tudom, mert nekem is ilyen gép van.
Ha meg akku nélkül használod 2 magossal, akkor az órajelét visszaveszi 800-ra, ha jól emlékszem, lehet a 4 magossal is, ha már sikerült dugdosással valahogy indulásra bírni.

legalább 90W-os táppal és akkuval használd.
Nekem az egyikben i7-3720qm van, a másikban i7-3612QM. Az utóbbit valóban nehezebb 100 fokra terhelni, de azért sikerülhet. Az előbbi meghajtva már könnyen elér 100-ra és akkor throtlingol.

De amúgy semmi panaszom rá, egy szálas teljesítményben erősebb, nem gyengébb, mint a 2 magos gyári i5-3320m. A 45w-ost is négy éve hajtom már. Régebben linux alatt volt olyan időszak, hogy nagy terhelés alatt az okos szoftveres inteles cpu governor nem fogta vissza elég gyorsan és akkor lekapcsolt a hővédelem. Akkoriban linuxon átállítottam, hogy a hardveres órajelkezelést használja és úgy sosem volt gondja. Mostanában azt hiszem az alap szoftveres sem gáz már.

[ Szerkesztve ]

(#109746) Pöttön válasza azbest (#109745) üzenetére


Pöttön
őstag

Ha meg akku nélkül használod 2 magossal, akkor az órajelét visszaveszi 800-ra.

Nem lehet hogy ez a windows energia beosztásos beállításai miatt van inkább?
Csak mert nekem vígan pörög mind a 4 mag 2400mhz-en. :F

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#109747) azbest válasza Pöttön (#109746) üzenetére


azbest
félisten

hát... lehet rosszul emlékszem, de régebben felmerült többször ilyen panasz. Régebbi gépeknél viszont 100% hogy úgy volt.
Ha nem gyári a táp, akkor lehet nem annyi wattosnak mondja magát, mint amennyi. A lenovo vantage akkus része kiírja, hogy szerinte hány wattos a táp. Akku nélkül a 65w-osat ki sem jelezte a 4 magos mellett a régi energiagazdálkodós progijuk. A vantage mondjuk úgy tűnik alapból nem írja a tápot, ha nincs akku benn.

[ Szerkesztve ]

(#109748) ro_bert17 válasza Tikakukac (#109740) üzenetére


ro_bert17
őstag

Bíztam benne hogy nem ez történt, mert van itthon egy X220, amivel gond nélkül megy/ment az ultrabas eddig is.
Meg fejben nem állt össze, hogy mi köze van egy alaplap hibának windows-os funkciók elpusztulásával. De akkor így jártam, köszi

(#109749) Tikakukac válasza ro_bert17 (#109748) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezy, ha a hardver megpusztul akkor azzal a szoftver sem tud mit kezdeni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109750) ro_bert17 válasza Tikakukac (#109749) üzenetére


ro_bert17
őstag

Oké, köszi.
Van élet ujjlenyomat olvasó nélkül is.
Ugyanitt modul eladó. :) (nem az, csak vicc természetesen! )

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.