Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109851) sz_gege válasza vicze (#109844) üzenetére


sz_gege
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

PLAY HARD GO PRO!!!

(#109852) slayernick66


slayernick66
tag

sziasztok,

nekem korabban HP laptopom volt es nehez megszoknom mennyire sokminden mukodik maskepp a Thinkpadben, pl ez a billentyu hattervilagitas koncepcio is. de ezt mar elengedtem, megoldani nem tudtam, es furcsallom is, de most nem tudok vele mit kezdeni mar..

most viszont bosszantobb es talan windowsos a problemam, vagy driver vagy BIOS.. ejjelre kikapcsolom, ugy ertem nem sleep nem hibernalas, shutdown. megis reggelre 7%-ot merul.. 100-rol 93-ra.

valaki talalkozott ilyesmivel mar es esetleg tudja az okat? fast startup kikapcsolva mar
neten talaltam par tippet, mint pl a lenovo vintage app beallitasai, vagy connected standby feature, az intel engine interface problema, stb, de valojaban ezeddig nem sikerult megoldast talalnom

ha barki talalkozott ezzel akkor a tapasztalatokat meg tudna osztani?

mas: hogy lehet az hogy hiaba van belalitva hogy ha akksin vagyok, akkor mondjuk 5 perc utan kapcoslja ki a kepernyot es 20 perc utan menjen sleepbe, megis 5 perc utan kikapcoslja akepernyot ES elmegy sleepbe? megint valami "feature" csinalja ezt hogy akksin sporoljon?

van par ilyen dolog, pl hiab allitom ba hogy amikor megnyomom a power gombot menjen hibernalasba, szarik ram

illetve manualisan is mindegy hogy sleepbe vagy hibernalasba teszem uazt a modot kapom, villog neha a power gomb es a kis piros pont a tetejen az i betun, es amikor megmozgatom a touchpadot akkor rogont felebred a lock screenre, azaz sleepben van sztm

elnezest a sok kerdesert, kezdo vagyok es szeretnem rendesen hasznalni szeretni a gepet, de meg vagyok akadva

ez az akksi merules viszont nem csak kenyelmetlenseg hanem komoly gond a munkamban

(#109853) Tikakukac válasza slayernick66 (#109852) üzenetére


Tikakukac
titán

BIOS beálíltás és Windows problémád van egyszerre :B

Meg ne kérdezd így hirtelen milyen energiabeálíltásokat kéne átpöccinteni, de igen, marha mókás az egész. Én is Google alapján raktam össze a sztorit a Dellemhez.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109854) vicze válasza slayernick66 (#109852) üzenetére


vicze
félisten

Milyen típusról van szó?

(#109855) slayernick66 válasza Tikakukac (#109853) üzenetére


slayernick66
tag

koszonom a valaszt, meg ha nem is tul vigasztalo :)

[ Szerkesztve ]

(#109856) slayernick66 válasza vicze (#109854) üzenetére


slayernick66
tag

gen7 x1 carbon

akar par iranyvonalnak is orulnek amerre el lehetne indulni, lehetoleg systematikusan. nem is allitanek tul sok mindent egyszerre el, mert egyreszt lehetnek side effectek, es nem tudhatom hogy milyen beallitas megvaltoztatas amit is okoz pontosan.. ezt nem neked, hanem altalanosan irom

elvileg mindnebol a legfrissebb van fenn, lehet ez a gond, franc se tudja

mindenesetre ennyiert egy gepben bosszantanak ezek a dolgok :(

altalanos szabalyok vannak? pl az hogy nem akar hibernalni az istennek sem az valami lenovo trukk? igy "helyes"?

tovabbra is koszi a supportot

(#109857) vicze válasza slayernick66 (#109856) üzenetére


vicze
félisten

Akkor bemutatnám neked a Windows 10 Modern standby-t... Aka S0 sleep.
Ez a géped "modernségének" a hozománya semmi köze Lenovohoz. Ezzel szívnak Dell-en és HP-n is új gépeken. Gyártónként más a megoldás, talán Lenovo esetében a legegyszerűbb, legalább is jobb mint Dell, ahol BIOS-t kell patchelni hozzá egyes típusokon.

BIOS-ban állítsd át Linux-ra a sleep state-et és visszakapod a normális S3 sleepet.
alt="" title=""

A többi probléma Windows jellegű és nem befolyásolja a gép típusa, csak be kell állítsd rendesen, ahogy te szeretnéd, hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

(#109858) Edorn


Edorn
aktív tag

Az alábbi laptopot ajánlanátok az alábbi feladatra? Vagy tudtok jobbat?

https://notebookstore.hu/lenovo-v15-iil-notebook-82c5000chv-2-156-fullhd-intel-core-i5-1035g1-8gb-ram-256gb-ssd-magyar-billentyuzet-windows-10-home-2-ev-garancia-szurke-szinben-verzio-p10707

A gépre szánt összeg: kb 200 ezer Ft.
Felhasználás: irodai programok (könyvelő, bérszámfejtő programok, excel), munka.
Kijelző: nagy, inkább matt
Tárhely: SSD a rendszernek, adatoknak HDD olyan 500GB körül bőven elég (bár az lehet nem is kell, ha fér némi adat is az SSD-re az op mellé)
Egyéb: numerikus billentyűzet és kényelmes gépelés, tartós, megbízható legyen
Csak új gép jöhet szóba.
Külön kéri a leendő használója, hogy ne legyen lassú... :-)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#109859) Tim82 válasza Edorn (#109858) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem Thinkpad, így nem a topik témája.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109860) Edorn válasza Tim82 (#109859) üzenetére


Edorn
aktív tag

Akkor ez minek minősül? Nem tudok rájönni az elnevezéséből...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#109861) Tim82 válasza Edorn (#109860) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én se, hogy minek szánják...

Mindenesetre szinte biztos, hogy nincsen vele tapasztalatunk, talán az általad már amúgy ismert Milyen notebook-ot vegyek?-topikban több szerencséd lenne a kérdéssel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109862) Tikakukac válasza Edorn (#109860) üzenetére


Tikakukac
titán

Árából szerintem érzed, hogy ez micsoda :P
Ez ideapad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109863) Edorn válasza Tim82 (#109861) üzenetére


Edorn
aktív tag

Nem volt több szerencsém: Az egyetlen aki javasolt a feladatra valamit, az HP mellett tette le a voksot, ráadásul aprón árul HP laptopokat és rögtön megkeresett privátban, hogy nem-e szeretném tőle beszerezni azt, amit javasolt...

Amikor rákérdeztem más márkára, kb "gondolom jó lesz" szintű választ kaptam...

Tikakukac: Köszönöm! Ez jót, vagy rosszat jelent (hogy idea)?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#109864) Tikakukac válasza Edorn (#109863) üzenetére


Tikakukac
titán

Az egyetlen aki javasolt a feladatra valamit, az HP mellett tette le a voksot, ráadásul aprón árul HP laptopokat és rögtön megkeresett privátban, hogy nem-e szeretném tőle beszerezni azt, amit javasolt...

Hm. Pedig elég nyomatékosan kifejtettem, hogy ez miért lesz moderációs dolog a kedves boltosoknak, de nem értett a szép szóból senki. Köszi azért az infót :R

Nem jelent annyira sokat, ezek belépő szintű alap gépek. A thinkpadok pedig a felső liga. Árban itt ilyen dupla-tripla a szorzó, nyilván nem feltétlen ekkora az ugrás szolgáltatásban és minőségben, de látványos, na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109865) slayernick66 válasza vicze (#109857) üzenetére


slayernick66
tag

mennyi info!
koszonom szepen, nezem is

(#109866) vicze válasza slayernick66 (#109865) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy ez egy elég régi dolog, amit Intel vett a fejébe, hogy az Always on ARM gépekkel szemben tudjon valamit felmutatni, de 3évvel ezelőttig senki se használta, aztán elkezdték a gyártók rázúdítani a userekre gyakorlatilag értelmes SW implementáció nélkül...

(#109867) gusztafszon


gusztafszon
csendes tag

Sziasztok!

Monitort tervezek venni, a kérdés, hogy a munkára használt E580-asommal hogyan tudnak együttműködni (i7-8550U, RX 550).
Az egyik monitor egy 4k monitor lenne, elsődleges monitornak (DP 1.4, 2 HDMI 2.0, 1 USB-C No charging!), a másik a meglévő fullHD IPS monitorom, HDMI bemenettel.

Mivel a laptopot Nem tudom a HDMI kimenetén használni a 4k monitorral (csak 4k30hz-et tud az 1.4-es HDMI, nekem viszont a 4k60hz kell), de egy-az-egyben sem tudom USB-c-vel rákötni, mert akkor nem tudom tölteni (Elvileg DP 1.2 megy az USB-c kimeneten), így terveim között szerepel egy adapter beszerzése, amelyen keresztül a DP portra kötném a laptopot, de tölteni is tudnám.
A másik laptopot pedig a meglévő HDMI 1.4-en a fullHD-ra kötném másodlagos monitornak.

Kérdéseim:
- Benéztem-e valamit, működhet-e ez így?
- Lehet-e egy montiort USB-c -> DP kapcsolaton meghajtani, míg a másikat a HDMI-n keresztül, vagy egyszerre csak az egyik lehet aktív (ez esetben lehet ultrawide-ot néznék ami tud tölteni is usb-c-n, de akkor a szép 4k egyéb előnyeiről le kéne mondanom)
- Tud-e valaki jobb ötletet, ahol kevesebb macerával ellehet ugyanezt érni?

Előre is köszi!

(#109868) slayernick66 válasza vicze (#109866) üzenetére


slayernick66
tag

tallitottam a BIOS-ban amit irtal, ejjel fogom tesztelni, es kozben par windowsos dolog is alakuloban van, uh koszi a lokest a jo iranyba, remelem haladni fogok a dolgokkal

de meg sajnos mindig nem teljesen ertem mire jo ez az egesz azon tul hogy villantni akart valamit az intel, meg aztan a gyartok. nem olyan jo a koltsegfuggvenye en ugy latom, de hat ki vagyok en, hogy itelkezzek :)

abba meg bele sem merek gondolni mennyi kivalo optimalizacios lehetoseg van meg, amivel tudnam pl novelni az uzemidomet anelkul hogy barmit is eszrevennek a mindennapi hasznalatban

de szepen sorjaban

(#109869) Tikakukac válasza slayernick66 (#109868) üzenetére


Tikakukac
titán

Az Intel nonstop villantani akar egy ideje, de leginkább a besz@rás sikerült eddig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109870) vicze válasza slayernick66 (#109868) üzenetére


vicze
félisten

Elméletben arra lenne jó, hogy éber alvó mód. Szóval úgy működne mint a telefonod, lecsukod de ugyan úgy megkap minden üzentet értesítést stb, egy egy nagyon alacsony power state-ben. A CPU ezt meg is csinálja és nincs vele gond el is meg 8-10órát így, csak éppen, se az SSD, se a RAM, se semmilyen más komponens nem megy ebbe az állapotba és nem is tudja kvázi értelmezni se.
Ennek az egésznek csak SoC-k esetében lenne értelme, ahol 1 valami vezérel mindent.
Most az Apple M1-gyel ez még sokkal jobban lesz erőltetve és remélhetőleg működőre megoldva pár éven belül, mert különben csak ARM marad mint megoldás...

(#109871) róland


róland
veterán

Kb. 360.000,- Ft-t lenne ez az egyedi ajánlat:
ID.100 Lenovo Thinkpad egyedi konfiguráció E15 AMD 2. generáció
Processzor: AMD Ryzen 7 4700U (Sima Home operációs rendszerrel NEM kérhető)
Videokártya: Integrált AMD Radeon Vega
Kijelző: 15.6 FHD (1920x1080), IPS, Anti-glare, 250nits
Kamera: 720p HD kamera mikrofonnal
Memória: 8 GB
Háttértár: 512GB M.2 2242, PCIe-NVMe, TLC, SSD
Billentyűzet és beviteli eszköz : Magyar billentyűzet, háttérvilágítással
Akkumulátor és töltő: 3 cellás Li-Polymer akkumulátor, 45Wh + 65W AC töltő PCC (USB-C)
WLAN, Wi-Fi modul: Intel AX200 2x2 AX + Bluetooth 5.0
Operációs rendszer : Windows 10 Home Plus (Csak Ryzen 7 processzorral és 8/12/16 GB memóriával)
Office programcsomag: Nem kérek
Garancia típusa: Szervizgarancia
Garancia időtartama: 2 év
Rendelni kívánt mennyiség : 1 db

A szállítási határidő 5-6 hét.

Mi a véleményetek róla?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#109872) atus72 válasza róland (#109871) üzenetére


atus72
senior tag

Nem vagyok képben, de ez a "15.6 FHD (1920x1080), IPS, Anti-glare, 250nits" kijelző a leggyengébb nem? Óvatos lennék vele.
Nem tudom a memóriabővítés hogy, erre is kérdezz rá, ez forrasztott, 2 slotos, a 8GB az alapból 1 vagy 2 modul, stb.

(#109873) róland válasza atus72 (#109872) üzenetére


róland
veterán

Alapból 8 GB forrasztott,de van plusz slot is. Kaptam olyan gépre is ajánlatot, amiben 16GB RAM-ból 8 GB forrasztott, 8 GB slotban.

USANotebook erre a típusra egyedi konfdigurálója alapján.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#109874) vicze válasza róland (#109871) üzenetére


vicze
félisten

Azt hogy te kell tudd, hogy megér-e neked ennyit.

"512GB M.2 2242, PCIe-NVMe" -> Ezek a DRAM mentes WD SN520-ak, kerülendő, bár E-t valószínűleg nem kapsz mással. Ha már egyedi, minél kisebbel kérd és cseréld értelmesre.
Mivel E ezért a kijelző se lesz egy leányálom 45% sRGB, színeket ne keress rajta.
Szállítási időnél számíts esetlegesen többre, bár a 4700U ellátás jobb mint a PRO-k.

"Windows 10 Home Plus" -> Ez egy OEM-ek által használt bullshit kifejezés és gyakorlatban semmit se takar még a neten se találsz róla egy árva szót se, konkrétan semmit. Ha esetleg többe kerül akkor csak marketing elnevezés és semmi más. Sima Home edition a gyakorlatban, amit viszont saját véleményem szerint hülyeség venni, egy erősen korlátozott sz*r.

(#109875) róland válasza vicze (#109874) üzenetére


róland
veterán

A Windows 10 Home Plus a W10 Pro helyett (talán olcsóbb így gép és nekem jelenleg elég a Home változat, az adott konfighoz viszont ez volt a minimum rendelhető Win.)

IPS kijelzőnél csak 45% sRGB? (Sajnos a mostani - 9 éves - ASUS K55N gépem kijelzőjével kellene összehasonlítani, de fogalmam sincs, hogy abban milyen van gyárilag, se fényerő, se színkezelés terén. :( )

Az SSD jó ötlet!!!, úgyis drágán mérik a kész gépekben. Úgy tűnik, lehet jobb áron találni megfelelőt, normális boltban is.

A szállítási idő problémásabb. Január elejére kell egy Frontend fejlesztésre (jelenleg tanulására) alkalmas számítógép: 8GB RAM, SSD, Core i5 vagy kompatibilis az előírás.

Most megfelelő processzort csak az AMD Ryzen 7/Ryzen5 4000-es vonalon látok normális áron. (A Core i5-1035G1 és társai elég gyengének tűnnek a megjelölt AMD-khez képest. Míg az azokkal szerelt gépek hasonló áron kelletik magukat, mint megjelölt AMD-s társaik.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#109876) vicze válasza róland (#109875) üzenetére


vicze
félisten

ASUS K55N gondolom TN panel, így nyilván megváltás bármilyen IPS utána, de azért előfordulhat, hogy a szín vasszidása rosszabb, kifejezetten szín kritikus esetben jobb egy külső monitorra hagyatkozni.

RAM-ból se kérj semmiképp bővítést és alap 8GB forrasztott legyen, 1 egy slot 32GB-s modulig bővíthető, jóval olcsóbban.

E15 Gen2 nagyon új és sold out vagy egyáltalán nem lehet még kapni a legtöbb régióban, ezért írom, hogy nem árt rosszabbra készülni.

Kifejezetten munkára én Win Pro-t mondanék, hogy elkerüld a Home korlátozásait, de nyilván egyéni preferencia.

(#109877) slayernick66 válasza vicze (#109857) üzenetére


slayernick66
tag

ugy tunik ez bejott! ket egymas utani ejszaka is reggelre maradt a 100%
nagyon koszonom innen is! sikerult beallitanom meg par dolgot a windowsban ugyhogy most egesz pofasan mukodik az hgy mikor kapcsoljon ki a keprnyo es mennyi kikapcoslas utan legyen mar log-in screen, mennyi elott csak siman jojjon vissza a kepernyo es mikor menjen sleepbe. ugy tunik ez a sleep vs hibernalas gebasz is ennek a moder standbynak a furcsasaga volt.

szoval sokkal beljebb vagyok, orok halam. viszont megint rettentoen elkezdte b*szni a csoromet ez a nagon buta billentyuzet hattervilagitas policyjuk. egyszeruen nem rem miert praktikus szerintuk az amit csinalnak..
ha be van kapcsolva a bill vilagitas eg mint a barom akkor is ha sokaig nem hasznalom a billentyut, de ha egyszer is elmegy a kepernyo alvoba vagy barmi miatt kikapcsol akkor kikapcsol a bill vilagits is, de az persze nem jon vissza ha a kepernyo felebred! meg ha legalabb ezt tudna.. de igy hgy par perc utan elmegy a kepernyo szundizni es utana hasznalni akarom, vagy lecsukom a tetejet mert mennek egyik helysegbol a masikba vele, es utana ujra be kell kapcsolni, ez olyan kenyelmetlen, hogy csomot levesz az egesz gep elvezeti ertekebol..

bezzeg a HP elitebookom: az ha be van kapcsolva a billnetyu vilagitas, akkor par sec utan kikapcsol, de akarmikor hozzaerek vagy akar a touchpadhoz akkor rogton ujra bekapcsol, es mukodese tok fuggetlen ujrainditasoktol vagy kepernyo allapotatol. tok termesztes es allandoan rendlekezesre allo erzetet biztosit. latom neten hogy marha sok ember panaszkodik erre, es par ugye ssrac csinalt ra ilyen olyan scripteket, amik ugymond maguk jatszak el ezt az fn+space kombinaciot kulonbozo triggerekre pl az inditasnal vagy talan a keprnyo ebredesnel. no problstam msr vgy harmat amibe belefutottam de egyik sem mukodott.

@vicze1: bocsi az imentit nem neke dcimzem hanem mindnekinek akit erdekel, csak ide irtam be :)

van koztunk olyan akinek szinten x1 carbonja van es akit szinten zavart ez es kezdett erdemben valamit a problemaval? vagy ezzel ekvivalens gepe? (nem tudom ebbol a szempontbol hol van hasonlo megoldas, t4x0s szeria talan?)

meg egyszer koszi az eddigi szupportot mar azert most is sokkal jobban erzem hogy ugy viselkedik ahogy en szeretnem nem a maga feje utan megy.

(#109878) vicze válasza slayernick66 (#109877) üzenetére


vicze
félisten

Ezt esetleg nézted már?

(#109879) slayernick66 válasza vicze (#109878) üzenetére


slayernick66
tag

ugy remlik hogy neztem par hete, de most mar sokkal tobb mindent ertek belole uh ujra ranezek.

az elmult par oramat pedig ezzel toltottem:
https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-P-and-W-Series-Mobile/can-i-configure-backlit-keyboard-on-a-P51-to-be-always-on/td-p/3949273?page=1
https://github.com/ligius-/lenovo-backlight-control

elvileg jol csinalok mindent, megis elhasal az AutoHotKey (egy oraval ezelott azt sem tudtam mi az) amikor a *.dll-t keresi.. pedig egy-az-egyben megtalaltam es a jo path-t irtam bele az *.ahk file-ba
most azon agyalok, hogy lehet hogy zavarja hogy az egy rejtett konyvtarban van? de nem kene sztem

[ Szerkesztve ]

(#109880) slayernick66 válasza slayernick66 (#109879) üzenetére


slayernick66
tag

tovabb kuzdottem vele, es ugy tunik sikerult megoldani. most tesztelgetem kicsit, de ha ezt megbizhatoan tudni fogja amit most, az nagy kiralysag lenne
- beallitottam hogy 5 sec inaktivitas utan kapcsolja ki a vilagitast
- eger mozgatasra vagy billentyu leutesre bekapcsolja
- egyes erossegu a ket fokozat kozul
- ha lecsukom a kepernyot es felnyitom akkor is mukodik
- ha elment sleepbe vagy hibernalasba es onnan vissza akkor is mukodik
- startup mappaban van egy link, uh automatikusan elindul amikor a windows betolti a profilomat
- lock screenrol is visszajon

hat egyelore ennyi. szep estet mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#109881) zsolti75 válasza slayernick66 (#109880) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nálam is működik/működött kb 2 percig aztán töröltem is lefele :D
A gombbal kapcsolható verzió szerintem jobb.

(#109882) slayernick66 válasza zsolti75 (#109881) üzenetére


slayernick66
tag

kinek a pap, kinek a papne :)

(#109883) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Került hozzám egy Lenovo ThinkPad L540 Core I5 procival, de ez egy eléggé egyedi széria, mert se webcam se mikrofon és még a DVD olvasó is hiányzik belőle. Az első kettő nem izgat, de DVD olvasó kellene bele. Tudtok nekem olyan helyet, ahol esélyes, hogy kaphatok bele? Külföld is ok, annyira nem sürgős a dolog. Köszönöm a tippeket! :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#109884) donjohnson válasza Melack (#109883) üzenetére


donjohnson
addikt

külső dvd olvasó nem jó esetleg? [link]
belevalót nehezebb szerezni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109885) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Céges selejtezésből hozzájutottam egy Lenovo ThinkPad E555 tipusú asztali notebookhoz.
Viszont SSD/HDD , RAM illetve töltő nélkül jutottam hozzá.
Van esetleg ajánlott hely, ahova érdemes vinni? Bevallom, hogy nem áldoznék rá, ha kiderülne, hogy pl. alaplaphibás. Illetve szerintetek 4-8GB RAM / 128GB SSD társaságában még használható gép általános felhasználásra (netezés, néha filmnézés, office)?
Illetve ér még valamit ez a gép? :U
Válaszotokat előre is köszönöm. :R

(#109886) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Kaptam egy L490-et céges gépnek. Ennek már usb-c a töltője. Tudtok ajánlani minőségi átalakítót, amivel a töltőt tudom használni t430-cal vagy x200-zal?
Az se gond, ha az átalakító nem egyenes, hanem 90 fokos.

(#109887) Melack válasza donjohnson (#109884) üzenetére


Melack
veterán

Az van, az is került hozzám. Csak ha már ott a helye (illetve vmi műanyag izé van a helyén), akkor jó lenne bele. Másodlagos gép, minden tableten/mobilon megy, de ha kell, ne kelljen már vacakolni vele.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#109888) vicze válasza Sanyi.mTs (#109886) üzenetére


vicze
félisten

Nem lesz "minőségi", ilyenek lesznek. Drágábbak is tök ugyanezek csak drágán.

(#109889) Tim82 válasza vicze (#109888) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy én pont ettől az eladótól vásároltam ilyeneket (nem csak Thinkpad-ekhez, hanem régebbi HP-khez is), nincs velük semmi gond használatban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109890) vicze válasza Tim82 (#109889) üzenetére


vicze
félisten

Detto, a tizen párnál tartok, azért akadt olyan ami "szétesett", a minőség nagyon eseti. Pl. egy 10-es csokorból 5volt tökéletes, többi sorjás(nem gond csak nem szép), 2-nél lejár az USB burkolat csomagból kivéve(ragasztó megoldha, csak na...). Működéssel nyilván nincs gond ezek faék egyszerű cuccok, csak a minőség kérdésre reagáltam lényegében.

[ Szerkesztve ]

(#109891) Tim82 válasza vicze (#109890) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én mondjuk 7-8 darabot rendeltem eddig, de egyikkel sem volt még csak sorja-jellegű problémám sem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109892) vargas0502


vargas0502
tag

Sziasztok!
Adott egy Lenovo Thinkpad T61p, sajnos az elmúlt pár napban elkezdet nagy holtjátéka lenni a zsanérnak ki nyitogatás és becsukás közben. (kb 1,5-2cm.) A gépet szedtem már szét többször is ezzel nincs problémám. (hardware maintenance manual alapján.) A kérdés az, hogy mit lehet kezdeni ezzel a holtjátékkal? Érdemes házilag szórakozni vele vagy szerviz..?
Akinek már szervizeltek ilyet milyen költséggel lehet számolni?

Egy másik kérdés. Lehet ma Magyarországon kapni T61p-be eredeti aksit (FRU P/N 92P1133) valami értelmes áron?
A google találatokban végignéztem az első 15 oldalt de semmi, ahol meg lehetett volna kapni ott már elfogyott...már nyitott lennék valami használt megoldásra is csak eredeti legyen. (Ez ilyen fétis nálam.)

Köszönöm a segítséget.

(#109893) Tikakukac válasza vargas0502 (#109892) üzenetére


Tikakukac
titán

Használt, gyárit vegyél. Ez sem lesz kispálya, met ezek a gépek bezony 10 év felett lesznek lassan, sőt.

Zsanérra meg csere.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109894) vargas0502 válasza Tikakukac (#109893) üzenetére


vargas0502
tag

Köszi az infót. Nézegettem már a használt gyárit is,de itthon nem igazán találtam... ebay meg rizikó mert benne van, h átb@szcsiznak...

(#109895) FoxiestFox válasza vargas0502 (#109892) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sajnos a C2D éra Thinkpadjeinek a zsanérja elég tré, idővel mindnek lesz holtjátéka, és nem nagyon lehet mit csinálni ellene. Nagyon befürödtek azzal a kialakítással, utána el is felejtették szerencsére.

(#109896) Ganz-[HUN] válasza FoxiestFox (#109895) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ugyan ez vonatkozik a hasonszőrű dellekre is. bár azt kicsit lejet fixálni egy fogóval és muszklival..

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109897) z123456789 válasza z123456789 (#109836) üzenetére


z123456789
addikt

Sziasztok, ügy lezárult.
Röviden, a betérő érdeklődőnek: T450 leesett, kijelző kiment, forrasztották, kijelzőt cseréltek 2x. Bővebb infóért kérlek olvass vissza, vagy írj rám! :R

4500 Ft-ot számoltak fel újra. Úgyhogy a 18 000 Ft-os kijelző, amit adtak nekem visszakerült hozzájuk, és az került bele, amit Rain topictárstól megvettem. Utóbbi mivel gyári, tökéletesen működik a kijelző állítás.
Megkérdzetem udvariasan, hogy nem gondolják, hogy ez nem volt korrekt dolog?
A magyarázat az volt, hogy a kijelző csere 4500-ba került. Tehát az üzletben a srác jót mentett, amivel én nem tudok vitatkozni. Ilyen az árképzésük, és kész.
forrasztás: 13000
kijelző 18000
kijelző csere 4500
Szóval ha én korábban vittem volna már a gyári kijelzőt, az akkor is 13000 forrasztás + 4500 kijelző csere lett volna. Ez volt a magyarázat. Ott hagytam a picsába őket, nem álltam nekik megint elismételni magamat, hogy én megmondtam előre...
Ez egy Mosonmagyaróvári cég, privátban leírom, akit érdekel, hogy melyik konkrétan.

Köszönöm a sok segítséget. Boldog vagyok, működik, leszarom, ez a sorsom, legközelebb okosabb leszek (nem hiszem) . :DDD

[ Szerkesztve ]

(#109898) FoxiestFox válasza z123456789 (#109897) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nyugodtan írd ki ide, ne privátban. Hadd lássa mindenki, ha rákeres, hová ne öntsön pénzt fölöslegesen.
Az ilyen banda menjen a levesbe. :K
Velem ezt eljátsszák, lehet hozzájuk vágom a gépet :DDD

(#109899) z123456789 válasza FoxiestFox (#109898) üzenetére


z123456789
addikt

Van ez az üzletrontás címszó... Nincs nekem kedvem senkivel pereskedni. Privátban tényleg leírom bárkinek szívesen. :R

(#109900) Tikakukac válasza z123456789 (#109899) üzenetére


Tikakukac
titán

Az üzletrontás akkor valósult meg, amikor nekiálltak valami olyannak, amihez látszólag nincs közük, de még nekiálltak.
Nyugodtan írhatod, nekem a privátjaim között minimum 3 ügyvédi felszólítás pihen, hogy hány milliót fognak rólam legombolni. Üres puffogtatás, nagyon jól tudják, hogy ha a sztori kiterül és utána mennek, az tényleg koppantós tud lenni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.