Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109351) donjohnson válasza RAiN91 (#109350) üzenetére


donjohnson
addikt

nem biztos, hogy építő jellegű lesz most amit írok, de én nem szívesen cserélnék kijelzőt a helyedben egy t450s-ben, hanem a gépet cserélném el egy alapból full hd panelesre (vagy eredetileg olyat vettem volna, de ugye ez már késő).
sajnos elég sok rossz példát olvasni itt a fórumon, hogy ha nem megfelelőt raksz bele, akkor nem fog működni a fényerőállítás windows alatt.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109352) Ganz-[HUN] válasza donjohnson (#109351) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Naés? Edid flash. Hajrá.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109353) carr


carr
őstag

Skacok! Sziasztok!
T430S-em touchpad tegnap óta nem működik a 2ujjas oldalgörgetés/scroll.
Programban be van kapcsolva/pipálva a buli.
HW para lesz? Esetleg köze lehet, hogy a trackpoint a piros pöttyös középső gomb az sem működik?
Köszönöm. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#109354) Tikakukac válasza carr (#109353) üzenetére


Tikakukac
titán

Win10? Tegnap 3 kétségbeejtő telefon és Viber hívás futott be, hogy webcam nincs, touchpad nincs és hang nincs. Win10 alkotott egyet és 6-7 éves gépekre tolt rá frissítéseket, totál értelmetlenül.
Ott kezdenék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109355) MrPetya19 válasza Tikakukac (#109354) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem a wifi szállt el tegnap L540-en frissítés után.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#109356) vicze válasza Tikakukac (#109354) üzenetére


vicze
félisten

Windows 10 a legújabb gyártó által kiadott drivert rakja fel, ha az nem támogatja már az öreg HW-t nem lehet. 1db kattintás kivenni az automatikus driver update-et.

(#109357) carr válasza Tikakukac (#109354) üzenetére


carr
őstag

Aha... 2 éve mondom, de má Nemsokára átveszem az ssdt, és megy rá a win7. Faszom tele a win10el. :/ több vele a szívás, mint a normál működés.
köszi

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#109358) Tikakukac válasza vicze (#109356) üzenetére


Tikakukac
titán

Én azt értem, hogy nem lehet, csak a valóság sajnos ezek szerint erről nem tud.

Azt az 1 kattintást akkor remélem jól mindenki orra alá rakják és erre felhívják a figyelmet. Ja, bocs, nem, az a logikus lépés lenne, ez nem az a rendszer :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109359) carr válasza Tikakukac (#109358) üzenetére


carr
őstag

írok pm más ügyben. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#109360) RAiN91


RAiN91
őstag

A billentyűzet keretet, ami alatt a bill. csavarok vannak, hogyan lehet teljesen eltolni? Valahol megakad félúton, kettő plasztik régi bankkártyával sem akar megindulni. A gombokban nem akad el. Ez már másodszorra fordul elő, ismerősöm T440P-jen is ez volt. Van rá valami trükk?

(#109361) Tim82 válasza RAiN91 (#109360) üzenetére


Tim82
nagyúr

A külső akku alatt van két gumidarab, azokat is el kell távolítani ahhoz, hogy el tudd tolni a keretet.

Persze ha követed azt az íratlan szabályt, hogy rákeresel az adott típus Hardware Maintenance Manual-jár és az alapján bontogatod a Thinkpad-ed, akkor ezt nyilván tudod. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109362) carr válasza carr (#109357) üzenetére


carr
őstag

Driver "frissítés" megoldotta. Köszi a helpet!
:R
@Tikakukac

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#109363) azbest válasza Tikakukac (#109354) üzenetére


azbest
félisten

Áh win10 alatt néha nekem is eltűnik a webcam az eszközkezelőből is :D
Nálam mondjuk multiboot a rendszer, gyanús hogy például linuxról winre váltás után volt mindkét utóbbi esetben. Kikapcsolás - bekapcsolás és megjelenik.

Érdekes, hogy már egy ideje - valószínűleg valamelyik bios frissítés óta - eleve csinál linux utáni újraindításkor egy lekapcsot, gondolom, hogy tiszta lappal kezdjen. Olyan, mint amikor a másik t430--asnál bedugom vagy kihúzom az expresscardot és olyankor érzékeli bekapcsoláskor a hardverváltozást és lekapcsol majd bekapcsol a rendes boot előtt egyszer. Asztali gépeknél láttam ilyet régebben :)

(#109364) Tikakukac válasza azbest (#109363) üzenetére


Tikakukac
titán

76 éves néni... neki egy stabil rendszer kell a gépére, nem ilyen eltűnik móka. Tegnap estére mint egy agyonvert kutya úgy néztem ki, ha a Win egyszer nekilódul ott dőlnek a gépek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109365) FoxiestFox válasza Tikakukac (#109364) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Olyan teátrálisan tudsz fogalmazni, Mr. Félig Üres A Törött Pohár is. :DDD

(#109366) Tikakukac válasza FoxiestFox (#109365) üzenetére


Tikakukac
titán

De tényleg, ezt a kört évek óta futjuk, ha win frissül a telefon csörög. Oké, mert valahol pénz lesz ebből, de bakker, változtassanak már ezen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109367) FoxiestFox válasza Tikakukac (#109366) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát ez az IT hajnala óta így van sajnos.
Ha ezt a bizniszt választottad, deal with it. ;]

Tény, hogy a Win10 esetében gyakorta vannak érdekes anomáliák, mert az operációs rendszer, mint szolgáltatás olyan szájbakúrtul jó ötlet volt, frissítsünk éjjel nappal, majd a user tesztel.
De hát ez ilyen.
Nem sok érdekesség maradt abban a szakmában, a rendszergazdaság nagy része is mára szoftvermenedzsment, nem nagyon adódik lehetőség hardverrel mókázni, a vékonykliensek és a bővíthetetlen notik korában. Nálunk az egyik most mondott fel, bár nem ilyesmi miatt, de inkább skipeltem a helyének megpályázását, pedig unok már pénzügyön lenni, de a jelen IT-t még jobban unnám.

(#109368) RAiN91 válasza Tim82 (#109323) üzenetére


RAiN91
őstag

T450S, akkor a B140HAN1.3 esetében, 99%, hogy nem kell a BIOS-al játszanom?
Ill. Ganz írta lejjebb, hogy elvileg az LG is plug and play? Ez mennyire biztos? Ill. ti már minden félét láttatok, minőségre a B140HAN1.3 tényleg rosszabb mint pl. az LG vagy Innolux?
köszi.

(#109369) Tim82 válasza RAiN91 (#109368) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem láttam mindenfélét sajnos, az AUO panellel vannak konkrét tapasztalataim. Az valóban plug'n"play. Én elégedett vagyok vele, de nincsenek túl nagy igényeim a téren.

Netes fórumok szerint azt hiszem, az Innolux amúgy a legjobb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109370) RAiN91 válasza Tim82 (#109369) üzenetére


RAiN91
őstag

Értem, akkor még nézelődök. Annyira nekem sincs nagy igényem, gondolom így is ég és föld lesz a TN panelhez képest.

A billentyűzethez köszönöm a tippet. Nem tudtam, hogy van szerelési könyv, mint az autóknál. :R

(#109371) Ganz-[HUN] válasza Tim82 (#109369) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Pontosan. Az én innom ami a T440p-be van. Így ránézésre nem nagy durranás (vagy még nem láttam elég jó képet rajta).

Nem a biossal jarszol hanem a kijelző azonosítóját írod át. Ez az edid flash.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109372) HSM válasza RAiN91 (#109350) üzenetére


HSM
félisten

Az egyik túl kék, a másik túl sárga. :D

(#109373) RAiN91 válasza HSM (#109372) üzenetére


RAiN91
őstag

A sárga lett, fent említett AUO, az volt jó áron, és azt is szállítja.
Gondoltam rá, hogy a jelenlegi HD+ kijelző átmenne az itthoni T440-be, de FRU nem stimmel. Gondolom T440-nel is érvényes, hogy nem fog működni a fényerő állítás.

(#109374) Ganz-[HUN] válasza RAiN91 (#109373) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

De fog. 40-es sorozatba nincs EDID Whitelist.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109375) FoxiestFox válasza HSM (#109372) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Olyan nincs, hogy túl sárga, 15 éves CCFL Flexit a népnek! ;]

(#109376) Tim82 válasza Ganz-[HUN] (#109374) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez nem igaz.

Az itt említett kijelzőnél X240-nel nem működött Windows alatt a fényerőállítás, ami - mint az közismert - a whitelistnek köszönhető. Két külön X240-nel is tesztelve...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109377) r859


r859
csendes tag

Egy érintkezéshibás x250 töltőt lehet/érdemes valahol javíttatni? Ha nagy nehezen megtalálom azt a pontot, ahol tölt akkor jó, ahogy látom a töltőből a laptop fele induló kábelcsatlakozásnál van valami hiba.

(#109378) Tikakukac válasza r859 (#109377) üzenetére


Tikakukac
titán

Aprón nézz gyári töltőt. Időt akkor rakj a dologba ha látod a végét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109379) bajuszati


bajuszati
tag

Sziasztok,

3gen x1 carbon-t mennyire lutri venni?
Ára:150k,1év gar

(#109380) Tikakukac válasza Tikakukac (#109366) üzenetére


Tikakukac
titán

Utolsó OFF: olyan szinten kuszálta szét az egyik gépet a win, hogy konkrétan újra kell húzni a gépet, mert még a biztimentési pont is rosszat állít vissza. Go, Go MS!

Ja igen, megy vissza a Win7. Majd a kiberbűnözők jól megbűnözik akkor a gépet, ezt érték el.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109381) donjohnson válasza Tikakukac (#109380) üzenetére


donjohnson
addikt

ha pro verziód van, akkor Start menü / gpedit.msc /
azon belül pedig Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Update - Configure Automatic Updates - Disabled
és máris megúszod ezeket a helyzeteket legközelebb.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109382) Tikakukac válasza donjohnson (#109381) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha meg nem pro verziód van meg nem én rakom akkor meg hát így jártunk :DDD

Ez a bejegyzés elég sokat elmond úgy az egész helyzetről :N

Amúgy kösz, ismerem, ideje lenne ezt betolni a userek elé egy szép választható menüvel első bekapcskor, mert ez sajnos ezután sem fog segíteni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109383) vicze válasza Tikakukac (#109382) üzenetére


vicze
félisten

Home-on nem lehet semmilyen frissítéssel kapcsolatos dolgot állítani, csak Pro-n és felette.

(#109384) Tikakukac válasza vicze (#109383) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszönöm, első mondatban ezt is írtam le :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109385) MrPetya19 válasza Tikakukac (#109382) üzenetére


MrPetya19
addikt

Meg ha mondjuk ki lehetne választani, hogy mit telepítsen.
Pl biztonsági frissítéseket igen, de a funkció frissítéseket pl ne.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#109386) Ganz-[HUN] válasza bajuszati (#109379) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

A kukac tana szerint kevesebb mint a Gen2.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109387) FoxiestFox válasza vicze (#109383) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak mert tudom, hogy szereted az optikai meghajtókat. :))
Sajnos ennél több már ebbe sem fér. :D

(#109389) vicze válasza FoxiestFox (#109387) üzenetére


vicze
félisten

:C :C :C :R :R
Ez a 2000-es évek elején de jól jött volna. ;]

[ Szerkesztve ]

(#109390) RAiN91


RAiN91
őstag

Miért csinálja azt a gép, hogy ha pl. böngészőben (konkrétan Chrome) elkezdek írni egy címet, feldobja a lehetőségeket, ráklikkelek, és mégegyszer rá kell klikkelni. Először azt hittem az egér rossz, de nem. Volt Windows reinstall, utána jó volt, aztán fél nap múlva megint kezdi. Idegesítő, mert olyan mintha rossz lenne az egér. Más gépen nem csinálja, Chrome beállítás sem lehet, mert a másik gépen is azzal a fiókkal vagyok belépve.

(#109391) peti_s


peti_s
addikt

Üdv. Emberek!

Kérdésem az lenne, hogy van-e elméleti korlátja egy X200-ba helyezhető HDD-SSD nagyságának? Jelenleg egy 1 TB-os van benne, de gondolkozom 4 TB-ban.

Köszi előre is,

üdv. peti_s

(#109392) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#109387) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem kell nocd crackelnem a játékokat, minden cd bent lehet egyszerre ;]

(#109393) RAiN91 válasza RAiN91 (#109390) üzenetére


RAiN91
őstag

Szerk: el kell telnie kb. 1 másodpercnek, míg beveszi a klikkelést. Touchpadra is érvényes.

(#109394) Tim82 válasza peti_s (#109391) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha Windows-t használsz, a probléma az lesz, hogy mivel még nem UEFI-s modell az X200, ezért MBR-t tudsz használni, GPT-t nem, legalábbis rendszermeghajtó esetén. Tudtommal ez azzal jár, hogy a rendszermeghajtó mérete max. 2 TB lehet. Annak nem jártam utána, hogy 4 TB-os HDD-t több partícióra osztva (amiből a rendszerpartíció kisebb vagy egyenlő, mint 2 TB) át lehetne-e hidalni ezt a limitációt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#109395) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
T430s-be szeretnék új akkumulátort, a jelenlegi az katasztrófális már. :((
Honnan és milyet érdemes venni?

Köszi!

(#109396) peti_s válasza Tim82 (#109394) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a választ, ez így bizalomgerjesztően hangzik, a C az ~60 GB-nál nem igen lenne több, a maradék akkor meg nem rendszer meghajtó. :)

Köszönöm még1x. :R

(#109397) Chea válasza peti_s (#109396) üzenetére


Chea
csendes tag

Sajnos nem így van, az eszköz (drive) és nem a partíció mérete számít. Az össz partíció limitált 2TB-ban.
Egész pontosan a partíciós tábla csak 2TB-ot tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

This ain't no technological breakdown, oh no, this is the road to hell...

(#109398) azbest válasza koxkids (#109395) üzenetére


azbest
félisten

Általában használt eredeti a biztosabb, hardveraprón figyelni például. [link] Most is vannak fenn. Persze lehet kapni még szó szerint újat is, de az valsz elég drága.

Épp a napokban vettem egy t430-asba (nem s) való remek példányt innen az apróról, gyakorlatilag a teljes gyári kapacitását tudja még mindig. A sanyo cellás elég gatya már nekem, az lg cellás viszont gyári szintű még mindig. A mostani vásárlásnál szerencsém volt, az is lg.

Ha jól sejtem a t430s is úgy van ezzel, hogy már whitelistes az akkukezelése, szóval nem engedi utángyártott vagy előző generációs akkuk használatát (csak ha moddolt a vezérlő).

[ Szerkesztve ]

(#109399) koxkids válasza azbest (#109398) üzenetére


koxkids
őstag

Nekem is Sanyo van..


Figyelem majd köszi. :)

Egyéb kérdésem lenne, hogy ebbe a gépbe lehet processzort upgradelni? Sokszor nagyon kevés a 2 mag...

Lehet kéne egy újabb, erősebb típus!?! :F

(#109400) Tim82 válasza Chea (#109397) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor is, ha mondjuk a többi, nem rendszer partíció az adott lemezen GPT-re van formázva?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.