Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109951) vicze válasza Tikakukac (#109950) üzenetére


vicze
félisten

Kerreg is hozzá? ;]

(#109952) azbest válasza vicze (#109951) üzenetére


azbest
félisten

biztos csinált már valaki kerregés emulátort diszk aktivitás alapján. Bár némelyik gép tud olyat, hogy behallatszik a hangszóróba a gép általános aktivitásának elektronikus zaja ;]

(#109953) vicze válasza azbest (#109952) üzenetére


vicze
félisten

Rákerestem és tök "sokan" keresnek ilyet de nincs. :P
Meg USB-nek egy kis floppy hang...

(#109954) vicze


vicze
félisten

Hát BF betett az AMD-s Lenovo-kanak UK-ben, konkrétan out of stock vagy lekerült az oldalról és átment "coming soon"-ba minden modell(X,T,L,E mind). Még egy fix config ThinkPad T14s van 10 alatti darabszámmal.

[ Szerkesztve ]

(#109955) petir válasza vicze (#109939) üzenetére


petir
senior tag

Ez jó ötlet volt de ez se jött be...

Egyszerűen nem értem. Telepíti rendben - végignyomkodom és visszaugrik a kezdőlapra és nem frissül le.

32 bit-es és Win7 ezen a téren nincs hiba!!

Esetleg lehet XP-n kéne próbálkozni?

Kezdem feladni...

(#109956) emvy válasza vicze (#109954) üzenetére


emvy
nagyúr

A nagy valsagban eleg viccesen mukodnek a dolgok. Nincs AMD-s Lenovo, iPhone 12-t konkretan 1 honapos szallitassal lehet kapni, ... semmibol nincs eleg :)

while (!sleep) sheep++;

(#109957) azbest válasza petir (#109955) üzenetére


azbest
félisten

El is olvastad, hogy mit ír, miközben a next-netxt-et nyomogatod?
Nem lehet, hogy csak kicsomagolja egy könyvtárba a tartalmát?

#109956 emvy: még, hogy semmiből nincs elég. Panaszból dunát lehet rekeszteni ;]

[ Szerkesztve ]

(#109958) zsepii


zsepii
tag

Sziasztok!

Nem teljesen vág témába, de ThinkPad L13 vagy ThinkBook 13s Gen 2 vagy ThinkBook 14?

Köszi!

(#109959) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van egy X230 i7-em, eddig szépen ment, pár napja egyik pillanatról a másikra úgy belassult, hogy egy weblap is 10mp volt. Mintha folyamatosan super pi-t számolt volna, az ablakokat is alig lehetett mozgatni. Viszont semmi nem volt terhelve feladatkezelő szerint.

Vettem egy nagyon gyors új ssd-t, komplett újratelepítés.
Ugyanaz! Már majdnem kidobtam a gépet, hogy biztos valami hiba van vele, amikor egy másik töltőre tettem a gépet. Hibátlan, gyors.

Zárlatos volt a régi töltő...

[ Szerkesztve ]

(#109960) S_x96x_S válasza zsepii (#109958) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem teljesen vág témába, de ThinkPad L13 vagy ThinkBook 13s Gen 2 vagy ThinkBook 14?

Ha Intel-es procihoz ragaszkodsz, akkor érdemes a legújabb generációt választani
( ha minden másban azonosak a gépek )

vagyis az intel ark -os oldalon megnézed, hogy hány magos, milyen litográfián gyártották

A "10 nm SuperFin" - az már elfogadható ;
a "14 nm" -et én már kerülném,

Mottó: "A verseny jó!"

(#109961) Tikakukac válasza Kalandor (#109959) üzenetére


Tikakukac
titán

Full base órajeleken ment a proci, ott volt a kulcs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109962) zsepii válasza S_x96x_S (#109960) üzenetére


zsepii
tag

Azaz akkor gyakorlatilag a Core i 11. generáció, tehát marad a ThinkBook 13s Gen 2. Erről mi a vélemény?

(#109963) S_x96x_S válasza zsepii (#109962) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> tehát marad a ThinkBook 13s Gen 2. Erről mi a vélemény?

az nem Thinkpad , és nincs rajta pöcökegér ...
emiatt ebben az "elit" topikban tabu ;]

amúgy még érdemes megnézni a Ryzen 4xxx procival szerelt gépeket is.

az általános válasz mindig az, hogy
- attól függ, hogy mire kell és
- mennyi rá a keret.
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#109964) zsepii válasza S_x96x_S (#109963) üzenetére


zsepii
tag

Maximum 450k HUF a keret, s főleg programozásra (Java, PHP, Python, Typescript), némi képszerkesztésre (webdesign), némi videóvágásra, nagyon-nagyon kevés játékra (StarCraft I és internetes játékok, pl. Forge of Empires), s általános felhasználásra (böngészés, netflix, szövegszerkesztés, ...) lenne használva, viszont virtualizáció (Hyper-V, Docker, WSL2) kell.

(#109965) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Adott egy Samsung 4k TV és a T450S.
Max. FHD felbontás amit enged, de úgy tudom, tudja a 4K felbontást az integrált vga.
Az lenne a gond, hogy a MiniDP kábelt átalakítom HDMI-re, és úgy megy a TV-be?

(#109966) vicze válasza RAiN91 (#109965) üzenetére


vicze
félisten

Hát HDMI 2.0-ra alakít át? csak mert 1.4 nem fogja átvinni a 4K-t.

(#109967) RAiN91 válasza vicze (#109966) üzenetére


RAiN91
őstag

Kínai átalakító, nincs rá írva semmi, de gondolom akkor az 1.4. Csak ennyi lenne a trükkje, a gép akkor tényleg tudja? (plusz HDMI 2 kábel kell hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#109968) vicze válasza RAiN91 (#109967) üzenetére


vicze
félisten

T450s: Max resolution: 3840x2160@60Hz (DP via mDP cable)

Én nem mondom biztosra, hogy átalakítóval menni fog, ez már egy olyan képlékeny talaj...
HDMI 1.4 elméletben átviszi a 4K-t (3840 × 2160 @ 24, nyilván nem ezzel próbálkozol), de gyakorlatilag csak kábel minőségétől függ, általában a gyenge minőségű nem viszi át.

Azt azért vedd figyelembe, hogy az Intel iGPU azért erősen izzadni fog ettől.

[ Szerkesztve ]

(#109969) azbest válasza vicze (#109968) üzenetére


azbest
félisten

A legolcsóbb, szintillesztős dp-hdmi átalakító csak fullhd-ig engedi, mert bár passzív szintillesztés van, de akkor is kell hozzzá a magasabb órajelet bíró belső és ezért csak hdmi 1.2-őt tudnak azok.

Az egyel jobbak, amik bírják az újabbat, azok két okból lehetnek szivatósak:
- az intel gpu csak hdmi 1.4-et ad ki passzív átalakítóval, ami 4k@30Hz
- az passzív 4k átalakítók is van hogy csak 4:2:0 színmódot tudnak, ami szövegeknél gond.

Desktopra teljesen jó az intel is. Nem 4k játékról van szó gondolom :D Nekem a t430 megy 4k monitorral.

A legbiztosabb aktív átalakítót használni. úgy a szutyok intel gpu-ból kijövő dp -ből tud 4k 60Hz-es 4:4:4 teljes színfelbontású hdmi 2.0-át. A topicban már előfordult párszor.
Nekem a ps176 chipsetesek nagyon bejöttek.

Ilyenem van, de nem tudom olcsóbban kapni-e most [link]
Ali dob más fajtát is, de azok lehet passzívak és nem megy az intellel a 60Hz úgy.

(#109970) atus72 válasza vicze (#109954) üzenetére


atus72
senior tag

"Hát BF betett az AMD-s Lenovo-kanak UK-ben, konkrétan out of stock vagy lekerült az oldalról "
melyik oldalon nézed? hol látod a darabszámot? vagy valami belsős platformot használsz?

(#109971) vicze válasza atus72 (#109970) üzenetére


vicze
félisten

Lenovo UK honlapja.

(#109972) ghost364


ghost364
senior tag

Sok év "klasszik" TP használat után (volt T61p, T430, meg most X230 >3 évig, csak classic bilzettel), sikerült nagyon olcsón (főleg a mostani árakon) beszereznem egy 13 gen 2-t, és igazából mindent összevetve nem olyan rossz, de érezni hogy kicsit más kategória... Főleg a zsanéron. Le van festve a műanyag fémszínűre. lol. Ezen kívül mondjuk jó a ház, nem nagyon tekeredik csavarodik. Nyöszörgés az konkrétan kevesebb, mint az X230-nál. Szerelni meg ezerszer könnyebb, nem kell mindent szétburítani egy takarításhoz :D Nyilván ez inkább az E-szériához áll közel, amit érezni is. Viszont messze nem olyan rossz, mint amennyire az őjkori tesztek írják.
A billzete szerintem ennek is nagyon jó, egyedül a kiosztás nem az igazi a 7 soros után. Mondjuk olyan már sajnos semmiben sincs :( Két hiányossság van, még az egyik a hagyományos dokkolóport hiánya, a másik pedig az RJ45-é. Létezik persze a Onelink+, valószínüleg be is fogok egy ilyet szerezni, de jobban szerettem a belerakós dokkolót. Ethernetet meg egyszerűen én nem használok már évek óta.
Ami viszont nagyon jó, az a kijelző (13.3" FHD), leginkább ez olt az egyik faktor ami miatt váltottam. Egyszerűen nem volt az X230-on elég munkaterület a HD felbontással. Végre használható a hangszóró is, nem kell a Teams-értekezletekhez mindig valami BT-sre rácsatlakoznom.
A hardver is jobban teljesít (jó azért az X230 nagyon nem mai csirke), ez volt a másik indok ami miatt kellett egy újabb gép. Ha CPU-ban nem is sokkal erősebb, de GPU-ban igen, és ezek miatt sokkal normálisabb szinten tudom használni az Inventort meg az MS Teamset egyszerre. Mondjuk ha utóbbi 2 program nem lenne, akkor szerintem a végtelenségig elkaristoltam volna az X230-al :DDD . Akkuiődben is sokkal jobb persze, pedig csak 42 Wh az aksi. Ami még fontos, hogy van 2 RAM-slot, nem forrasztottak.
így összefoglalva: ez egy kifejezetten jó gép az én szememben (már a mostani TP vonalon ár/érték arányban), de elég messze került konstrukcióügyileg a régiektől. Persze, a alegjobb egy 13 colos X230 lenne modernebb procival (tudom, van ilyen tuningolt modell a kínaiaknak, csak hát mennyiért :D ). ,,Produktivitás" szempontjából megérte a váltás, de azért a tartósságra kíváncsi leszek.

(#109973) Ganz-[HUN] válasza ghost364 (#109972) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

T480s-re fogok váltani esetleg legközelebb, ha a T440p annyira cingár lesz, MQ-s i7-ttel is. Addig nekem maradni fog, bevált, és csipázom nagyon a batárt.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109974) csakb válasza ghost364 (#109972) üzenetére


csakb
őstag

Hordozásnál vigyázz rá, a kijelző burkolata is tejfölöspohár. Egy ismerősömnek a trackpoint nyomta meg annyira a 13 gen2-jének a kijelzőjét, hogy végül cserélni kellett. Párnázott laptoptáskában hordta mindig.

(#109975) RAiN91 válasza Ganz-[HUN] (#109973) üzenetére


RAiN91
őstag

Nekem a T450S nagyon bejön.
Viszont sokszor gyengének érzem, általában a Chrome megzabálja a gépet, főleg ha youtube is megy közben.
És néha kattintgatásnál le van maradva 1-2 másodpercet, ami elég idegesítő. Gondolom ez normális, mert azért nem egy bika gép (5300u), vagy megint driver gondom lehet?
SSD + 8GB RAM.

[ Szerkesztve ]

(#109976) FoxiestFox válasza RAiN91 (#109975) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem szabadna lassúnak lennie.

(#109977) Ganz-[HUN] válasza RAiN91 (#109975) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

youtube fullscreen esc lehet max ami 1-5mp-ig teljen neki. de az bármilyen gépen, mert szar az egész. Amúgy ahogy foxi mondja, nem kéne hogy lassú legyen. Nálad van valami baj, még mindig. Annak a gépnek illene pattognia.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109978) HSM válasza Ganz-[HUN] (#109977) üzenetére


HSM
félisten

Azért a részletek sem mindegy... Egy ilyen kétmagoson adsz neki egy 1440p 60fps VP9 videót, és azonnal vége a procinak... De a 8GB ram is hamar elfogyhat, ha sok lap van használatban.

(#109979) MrPetya19 válasza Ganz-[HUN] (#109977) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az új Youtube fullscreen szörnyű. Még erős asztalin is másodpercekbe tud telni, mire kirakja, kilép belőle.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#109980) ghost364 válasza csakb (#109974) üzenetére


ghost364
senior tag

Igen, azt észrevettem... Érdekes, se billentyűzetnyom, se folt nincs pedig a kijelzőn még, pedig láthatóan annyira nem vigyáztak a gépre. Szerencsére csak egy laptoptáskát viszek általában, nem kell hátizsákba betenni meg súlyokat tenni rá.
109973 Ganz-[HUN]: T440p-t is nézegettem, de az hatalmas nekem. Meg nem tudném asználni a trackpointot a dedikált gombok nélkül. Egybéként biztos Dell E54xx-et vagy 74xx-et veszek ha ez nem esik be nagyon olcsón, azok jobbak szerintem, mint egy TP.

(#109981) FoxiestFox válasza HSM (#109978) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tiltani kell a 60 fps-t, és egy csomó szufla az akkuban marad, a Youtube pedig fürge.
Még egy C2D-n is.
Íme, összes tab be van töltve a memóriába, a kisablakban fut a Yotube vid, háttérben egy nem kicsi Excel, Discord, Spoti, és minden tabról minden tabra egy pillanat váltani. :D

(#109982) RAiN91 válasza Ganz-[HUN] (#109977) üzenetére


RAiN91
őstag

Úgy alapból gyors, csak néha olyan mintha megállna az egész pár másodpercre, aztán megint megindul. Alig van pár program a gépen, azért karbantartott. Viber fut meg az utorrent nonstop.
(youtuben kívül még a Facebook is nagyon ki tudja nyírni).
Újra fogom rakni a Windowst illetve csinálok egy bios resetet, aztán monitorozok, ha ez nem normális.

(#109983) FoxiestFox válasza RAiN91 (#109982) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Talán throttlingba fut, vagy power limitbe.

(#109984) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#109977) üzenetére


Tikakukac
titán

Úgy 3 darab T450s ereje van az asztalimban. A Youtube ott is képes nem gyenge akadásokra és laggolásokra. Most akkor mindenki vegyen 1 óra akkuidős 12 magos laptopot, mert sz@r a fejlesztők munkája?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109985) Apollyon válasza RAiN91 (#109982) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Dobd a utorrentet amint lehet. Most már más mint régen, konkrétan bloat-, spy- és riskware, hosszú évek óta, ez is foghatja a TP-det.
Ajánlott helyette a qbitorrent, ugyanúgy funkciógazdag, open source és cross-platform.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#109986) Ganz-[HUN] válasza Tikakukac (#109984) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nem mintha nem ugyan ezt írtam volna le mint te, vagy ugyan erre gondoltam volna, de mindegy.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#109987) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#109986) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt írtad csak nem ezt csinálod :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109988) petir


petir
senior tag

(#109957) azbest válasza

Persze elolvastam!
Igen amúgy kicsomagolja de nem hiszem , hogy itt a hiba...mivel ahová kicsomagolja gyakorlatilag tudod újra futtatni. Ugyanaz fut le.

Csináltam pár screenshotot hátha valamit észrevesztek amit én nem...

Tehát futtatom Rendszergazdaként a 6auj19us filet

Elfogadom az általános dolgokat...Next

Mappát választunk..Telepítünk...Next

Install...

Hurrá jön a BIOS Utility :)
Itt ugye automatikusan felismeri a gépet amúgy ha másik opciót választom Update Model Number akkor be tudnék írni egy típust de ő fel is ajánl egyet ami megegyezik az enyémmel ami a laptop alján van. Betűről betűre azonos!

Figyelmeztet a frissítés előtt a szokásos dolgokra , töltőn van nem fut semmi , stb.

Yes után visszadob a Utility eslő oldalára.

OK - nézzük tovább.
Ugye mint említetted meg tudtam is telepít egy mappát. Itt 4 futtatható file van.

WDMI futtatás után ezt kapom..

WINUTP - erre elindul a telepitő és a fenti folyamat...
itt egy txt file van amiből az eredmény olvasható ki ezt az oldalon vettem észre amolyan riport lenne..

WinFlash ezt az eredményt dobja.

wininfo - semmit nem csinál.

Szóval ennyi.

Win7 - friss telepítés minden frissítés letöltve.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#109989) donjohnson válasza petir (#109988) üzenetére


donjohnson
addikt

alapból az gyanús, hogy windows vista-ként ismeri fel az oprendszered, miközben win7-et használsz.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109990) petir válasza donjohnson (#109989) üzenetére


petir
senior tag

Az a kompatibilitás miatt van...mivel próbáltam játszani már azzal is.

Arra gondoltam , hogy felteszek egy XP-t gyorsan, de ugye próbáltam már XP módot is..

Most már elbizonytalanodtam van e értelme az XP-nek..

(#109991) azbest válasza petir (#109988) üzenetére


azbest
félisten

Az eszközkezelőben nincsen ismeretlen eszköz?
Biosban nincsen letiltva a frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#109992) donjohnson válasza petir (#109990) üzenetére


donjohnson
addikt

jah értem.
az xp kompatibilitási mód nem egyenlő azért egy valós windows xp-vel.
ha az azbest tippje sem segít, akkor próbálj meg tényleg egy windows xp-t feltenni és az alatt bios-t frissíteni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109993) MrPetya19 válasza FoxiestFox (#109981) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ha tiltom a 60fps-t akkor a HD felbontások simán 30-al fognak menni?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#109994) FoxiestFox válasza MrPetya19 (#109993) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja.

(#109995) azbest válasza MrPetya19 (#109993) üzenetére


azbest
félisten

Szokott lenni 30fps változat a videókból, olyankor azt tölti be. Újabban van, hogy fullhd 60 helyet nincs fhd 30, hanem max 720p 30 -at generál a youtube.

[ Szerkesztve ]

(#109996) MrPetya19 válasza azbest (#109995) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ettől féltem.
De azért kipróbálom.
(főleg jó lenne egy ilyen 30fps opció, akár a sávszélesség spórolás címszó alatt is)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#109997) petir válasza azbest (#109991) üzenetére


petir
senior tag

A BIOS pipa az enabled
Eszközkezelőben van 4G modem aminek nem talál drivert meg valami másik de annak nem ír nevet.
Arra gondolsz esetleg, hogy valamilyen alaplapi driver nem lenne fent és ezért nem megy??

(#109992) donjohnson válasza
XP fent ugyanezt csinálja...

Még próbáltam azt , hogy nem egyből 1.3-asra ha nem lépésenként . Mindegyik verziót kipróbáltam.
A lépesek végén visszadob az első lapra.

Ugye ott a másik verzió amikor egy ISO fileban van BIOS és ki lehet írni.
Rufus, ultraISO, UNetbootin programokat próbáltam de nem lehet velük kiírni mert , hogy az ISO nem tartalmaz rendszerinditot - ha jól rémlik ezt írta... szóval itt ez a másik megoldás de mégse. Ez az utolso mentsváram . Windows alól ez nem fog működni.
Esetleg erre van ötletetek , hogy mivel tudnám kiírni egy USB drivera?

(#109998) azbest válasza petir (#109997) üzenetére


azbest
félisten

az eszközkezelőben meg tudod nézni a vendor és device id-t, az alapjá megvan interneten hogy mi az az eszköz.

(#109999) petir válasza azbest (#109998) üzenetére


petir
senior tag

Jogos... meg nem is rossz ötlet. De létezik , hogy driver miatt nem menne ?

Az egykoron kedvelt XP konkrétan akadozik a gépen :D W7et vissza kell tegyem.

Az ISO-s megoldás?

(#110000) FoxiestFox válasza azbest (#109995) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, sajnos már nem tárol / konvertál 1080p 30fps-re a Youtube.
Engem nem zavar, mert az asztali bírja a 60-at is, a notin pedig 720-nak van legtöbb értelme.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.