Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109801) SNor válasza meri (#109800) üzenetére


SNor
tag

Nekem pár hónapja a windows frissített egy olyan syn. driverre, ami ha a pöcköt használtam az egyik synaptics folyamat kifagyott, és nem működött. Ha feladatkezelőben kilőttem, megjavult egy időre. Visszatettem az egyel régebbit, azzal jó. De ez a pöcök volt!

(#109802) meri válasza SNor (#109801) üzenetére


meri
aktív tag

Értem. Kipróbáltam néhány régebbi drivert, és kettő legalább arra jó volt, hogy leellenőrizzem, hogy a kétujjas scroll is mehetne akár, mert ment - de nem volt tökéletes, lassú volt, nem lehetett rendesen beállítani, és az érzékenysége sem volt megfelelő - a store-os app-okat pedig nem indította. Próbáltam frissíteni direktben a 2004-esre a Win-t, de az előkészítés végén azt mondta, még nem áll készen a rendszerem hozzá, legyek tülrelmes :O (ennek még utánanézek majd a kollégámmal). Mindegy, jórészt wireless egérrel használom; szerintem nincs értelme visszaküldeni, csak lesz rá hamarosan megoldás (Win, driver, esetleg mindkettő).

uff

(#109803) vicze


vicze
félisten

Amiket írtam az egy általam használt T14(AMD), amin minden jól működik (W10 2004). Nem driver problémáról van szó.

(#109804) meri válasza vicze (#109803) üzenetére


meri
aktív tag

OK, felrakok egy 2004-est, és megnézem.

uff

(#109805) steyer9094


steyer9094
tag

Sziasztok, az alany egy T440S a probléma pedig a következő. Alkoholos ruhával áttöröltem a billentyűzetet, ezután bekapcsoláskor elkezdett vadul irkálni magától a jelszó mezőbe. Kikapcsoltam átnéztem egyik billentyű sem ragadt be. Újra bekapcsoltam viszont most már semelyik billentyű nem reagál :( Szóval valószínű hogy kampec a billentyűzetnek, ha valaki tud esetleg megoldást, jó szervizt esetleg olcsó billentyűzetet az legyen kedves hangosan inteni :)) Köszönöm!

Panasonic EB-GD50 - Nokia 5110 - Nokia 3210 - Nokia 3310 - Nokia 3650 - Nokia N70 - Nokia E51 - SonyEricsson Xperia mini pro - Blackberry 9800 Torch - Blackberry vbQ10 - Blackberry Passport SE - Nokia 3 BBM pin ATTI79

(#109806) vicze válasza steyer9094 (#109805) üzenetére


vicze
félisten

Tuti, hogy csak alkoholos volt? 2 bill nyírtam ki "klórossal"(nem tudom pontosan melyik épp mi volt) az első hullám alatt. Alkoholossal még nem volt gond, pedig vannak mosdatva eleget...
Csak a jövőbeni problémák lekerülése végett kérdezem.

Annyit megpróbálhatsz, hogy kiveszed a billt és külső billel működnie kéne gond nélkül, ha csak az a probléma. Illetve ha esetleg tényleg nem alkoholos, akkor nem árt megnézni, hogy a billentyűzet gumi szigetelésén átjutott-e az alaplap hátoldalára, mivel ott is okozhat gondot idővel.

[ Szerkesztve ]

(#109807) z123456789 válasza z123456789 (#109627) üzenetére


z123456789
addikt

Sziasztok!
Visszakaptam a T450 notebookom.
13 000 Ft volt a forrasztás és mivel a szétszedésnél megtörtem a panel sarkát, így a kijelzőt is kicseréltettem, mert elmondásuk szerint pont volt egy FHD kijelző hozzá. 18 000 Ft
Külön felhívtam a szerviz figyelmét, hogy a képernyő szabályozás működjön, mert ha nem gyári panelra van kicserélve, akkor ez gondot szokott jelenteni. A szervizes srác (akit amúgy régről, illetve hírből ismerek, és nem egy hülye gyerek, az biztos) azt mondta, hogy Dell-eknél szokott ilyen lenni, Lenovonál még nem hallott ilyenről, hogy gáz lenne.
Nos, a kijelző fényerő szabályozás nem működik. :D
A boltban kipróbáltam, és már ott is jeleztem, hogy ez most így akkor nem megy, de mivel Móváron van a műhely, én pedig a győri bolton keresztül intéztem, az eladó srácnál feleslegesen reklamáltam volna. Mondtam neki, hogy lehet hogy user error, otthon utána nézek.

Ötleteim:
-Monitor Asset Manager AUO gyártót jelez a panelra. A lista az előző hsz-emben csak LG panelnál írja a FHD kijelzőt. Első feltételezésem az, hogy ez a kijelző nem gyárival megegyező tulajdonságú, ezért a hibajelenség.
-Hogy erről meggyőződjek, és ne az legyen, hogy feleslegesen rabolom az idejét a szerviznek, még azért húznék egy új windowst, hátha a hardver csere miatt van ez az anomália.
-Illetve mi az amivel utána tudnék járni, hogy mi okozza a problémát? :F

Nincs kedvem flashelni, meg ilyen white listeket módosítani, akkor inkább visszaviszem, és rákérdezek RAiN kollégára, hogy megvan-e még a HD+ -os kijelzője. :D

Köszönöm előre is. :R

(#109808) Tikakukac válasza steyer9094 (#109805) üzenetére


Tikakukac
titán

Ázósra szoktam áztatni egyes mocskos céges gépeket, egy billzet sem halt le. Tuti, hogy izopropilos bulit toltál?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109809) Tikakukac válasza z123456789 (#109807) üzenetére


Tikakukac
titán

Én simán elhiszem, hogy nem egy hülye gyerek, de ott annál a kijelentésnél én felálltam volna és ajtó becsuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109810) FoxiestFox válasza z123456789 (#109807) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha valaki ebben dolgozik, és még nem hallott erről a jelenségről, az nem sok jót vetít előre.
Valószínűleg nem naprakész a tudása abban amit csinál, és nem a megfelelő kijelző került a gépbe. :(

(#109811) steyer9094 válasza Tikakukac (#109808) üzenetére


steyer9094
tag

Én is és még soha nem volt gond belőle. Most így jártam :O Otthon van egy Bt billentyűzetem megnézem azzal működik e, vezetékes billentyűzet nincs otthon sajna.

Panasonic EB-GD50 - Nokia 5110 - Nokia 3210 - Nokia 3310 - Nokia 3650 - Nokia N70 - Nokia E51 - SonyEricsson Xperia mini pro - Blackberry 9800 Torch - Blackberry vbQ10 - Blackberry Passport SE - Nokia 3 BBM pin ATTI79

(#109812) steyer9094 válasza vicze (#109806) üzenetére


steyer9094
tag

Bele nem tudott folyni a gépbe, de ki is vettem azért megnéztem. Teljesen száraz volt minden a billentyűzet alatt.

Panasonic EB-GD50 - Nokia 5110 - Nokia 3210 - Nokia 3310 - Nokia 3650 - Nokia N70 - Nokia E51 - SonyEricsson Xperia mini pro - Blackberry 9800 Torch - Blackberry vbQ10 - Blackberry Passport SE - Nokia 3 BBM pin ATTI79

(#109813) z123456789 válasza Tikakukac (#109809) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, hát ezt már telefonon beszéltük, illetve én sem vágtam annyira a témát. Tovább, ha ő azt mondja, akkor én mit tudok tenni? Mégiscsak egy szerviz. Jó hírnévvel. Tipik autószerelő meg az ügyfél esete... :(
Akkor lényegében az új Windows-szal se bajlódjak? Felesleges?

A kijelzőt nem akarom kiszedni, és rápróbálni egy másikat, mert a múltkor is eltörtem a sajátomat. :/

Szóval akkor a megoldás az lenne, hogy visszaküldöm a notebookot, és megkérem őket, hogy vegyék ki a panelt, majd küldjék vissza, én meg szerzek egy másikat.
Vagy eleve elküldöm az általam talált panelt, és megkérem őket, hogy arra cseréljék ki.
Jól gondolom?

(#109814) Tikakukac válasza z123456789 (#109813) üzenetére


Tikakukac
titán

Hűha. Na igen ez igen betyáros sztori lesz így. Valahogy csinálják meg működőre. De egy Linux első körben nem ártana.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109815) FoxiestFox válasza z123456789 (#109813) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Addig nem elhozni a gépet, amíg nem működik rendeltetésszerűen. :N

(#109816) z123456789 válasza Tikakukac (#109814) üzenetére


z123456789
addikt

Linux van rajta. Azzal mit tudok kezdeni?

#109815FoxiestFox
Tényleg úgy tűnt hogy csak én bénázok. Ezért hoztam el.

(#109817) Tikakukac válasza z123456789 (#109816) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt mindenképp, hogy akkor nem lehet windows driver hiba ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109818) z123456789 válasza Tikakukac (#109814) üzenetére


z123456789
addikt

Sejtem már. Linux alatt megy a fényerő állítás. Ez jó, vagy rossz? Lehet ez nekem valami kiindulási pont?
Vagy ez csak azt mutatja, hogy a funkció hardveresen kell, hogy működjön, de a kijelző ennek ellenére szar?

(#109819) azbest válasza z123456789 (#109816) üzenetére


azbest
félisten

Linux alól tán pont szokott működni nem engedélyezett panellel is a fényerő. Win alól a lenovo drivereivel van szopatás, hogy nem hajlandó működni.

Nem arról van szó, nem ne tudná ugyanazt a panel, mint egy gyári. Az azonosítója más, olyan, ami nem szerepel a listán, aminél engedik az állítást. Szimplán gyártói korlátozás, hogy szívj, ha nem gyári vasat használsz és nem hivatalos szervizzel csináltatod.

[ Szerkesztve ]

(#109820) vicze válasza z123456789 (#109818) üzenetére


vicze
félisten

Azt mutatja, hogy a panel nem whitelisted, és nem HW hibával van dolgod. Röviden tömören ennyi. De ezt leírták jó sokszor jó sokan...

(#109821) z123456789 válasza azbest (#109819) üzenetére


z123456789
addikt

Az illesztőprogramokat csekkoltam, mindegyik naprakész. Mit tudok azzal még tenni? :F

(#109822) azbest válasza z123456789 (#109821) üzenetére


azbest
félisten

Semmit. Ha nem a hivatalos gyári panel, akkor nem fogja windows alól engedni a fényerő állítást. Ez a büntetés.

Egy t450-be tett de hivatalosan t440-be való panelnél sem engedi. Csak a típushoz felsorolt, engedélyezett kódú paneleket engedi.

Áttérhetsz linuxra :D

szerk:
aida64-gyel vagy hwinfoval vagy hasonló programmal kiolvashatod a panel típusát és megkeresheted, hogy az olyan-e mint a gyári. Ha nem, akkor a whitelist miatt nem működik a fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#109823) Tikakukac válasza z123456789 (#109818) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt tudjuk, hogy a kijelző tehát fizikailag jó. Ez eddig jó.

Szuper, most jön akkor az a rész, amit szerintem 1 hónapja napi szinten pörgetünk: whitelist. Képzelj el egy szép hosszú azonosítót és egy táblázatot. A táblázat az alaplapodon van, az azonosítók pedig wifiben, kijelzőben, modemben ilyesmikben. A géped pedig csemegézik ezekből, ha stimmel, akkor minden fasza, ha nem, akkor vagy nem megy valami, vagy kijelző esetében nincs dimmelés.

Van amikor tényleg csak az intel driver buta. Sajnos ez szerintem max az eseted kis százaléka, valamiért nehéz megértetni a szervizesekkel is ezt. Pedig hát esetedben elvben valami neves mukiról van szó. Amit a leírtak árnyalnak azért bőven.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109824) z123456789 válasza azbest (#109822) üzenetére


z123456789
addikt

De én nem akartam feltétlen FHD-t, csak ilyenjük volt. :D Nem kérem a büntit, de a FHD-t sem. Ellenben kiemeltem, hogy figyeljenek erre, mert előtte pont olvastam itt, és Rain kolléga is ezzel szívta meg. Mondtam, hogy van panelem ugyanolyan, gyári, és ha az nem gyári, akkor inkább viszem a panelt.
Erre jött a fent említett válasz. Én meg elhittem. De még ezután is hangsúlyoztam a fényerő állítást! Hogy nekem mindegy, de az működjön.

#109823Tikakukac
Ja, igen, én nem fogok ezzel szívni az tuti. Nekem nem kell a Full HD.
Annyiszor, de annyiszor szívtam én már meg, de mindig az élet más területén. Jó szakember, mondták, oda viheted... Sose volt a végeredmény olyan, mint szerettem volna. És a legjobban azt utálom, hogy az ilyen helyek mindenkit hülyének néznek, pedig ezzel csak segítettem volna elkerülni az elkövetkezendő kellemetlen beszélgetést velük... :(((

(#109825) Tikakukac válasza z123456789 (#109824) üzenetére


Tikakukac
titán

:B Üdv az életemben, egy alapozástól újraépített konyhában vagyok benne egyedül. Meguntam a mestereket :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109826) z123456789 válasza Tikakukac (#109825) üzenetére


z123456789
addikt

Óh... :B Sajnálom.
Építőiparban dolgozom. :DDD

Elhoztam Rain HD+ kijelzőjét. Beszéltem a szervizzel, de aki csinálta, az pont nem volt ott. A másik sráccal meg annyit sikerült lebeszélnem, hogy kicserélik az általam adott kijelzőt, a 18 000-ből visszaadnak valamennyit, és csak némi szervizdíjat számolnak fel. :DDD Mondom OK...
Holnap beviszem. Még egy hét. :D

(#109827) Tikakukac válasza z123456789 (#109826) üzenetére


Tikakukac
titán

Amúgy örülök néha, hogy felhagytam ezzel a bulival így pénzkereseti szinten. Mennyi ilyenben volt részem, jesszum pepi. Nem egy egyszerű szakma és borzalmasan komplex egy idő után minden márka minden baromságára felkészülni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109828) meri válasza meri (#109804) üzenetére


meri
aktív tag

Update: felraktam egy Win 19041-es (2004) build-et, és ezzel hibátlanul megy a touchpad is (ugyanaz a verzió, amit neked van, vicze1). Köszi a segítséget mindenkinek! Update sajnos nem ment (compatibility hold van a 2004-es és a H2H verziókon, dolgoznak a javításon), ezért kellett az újratelepítés. Remélem, sikerül elintéznem az IT-vel a hátralévő installokat (domain, direct access stb.). A gép egyébként nagyon tetszik, még jön bele egy 16 GB-os memóriamodul a meglévő mellé. Egyedül a billentyűk háttérvilágítása halványabb egy kicsit, mint amit megszoktam a T470p-men ill. az ideiglenesen használt T480-ason, de nem vészes.

uff

(#109829) z123456789 válasza Tikakukac (#109827) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, hát elhiszem. Pont ezért nem török pálcát az említett ember felett. Ezt benézte. Bár ha az ügyfél jelzi neki a problémát, akkor azért talán utána lehetett volna nézni. Mert még azt is mondtam, hogy kb 5 sorozatszám passzol ebbe a notebookba. Illetve mikor bekapcsolja szerelés után, láthatja, hogy az FN funkciók közül az az egy nem működik. Na mindegy...Ezért jó a PH-s közösség. :B :R

(#109830) Tikakukac válasza z123456789 (#109829) üzenetére


Tikakukac
titán

Na várjunk.

Az, hogy mennyi ilyen whitelist és driver és egyéb baromságot kell felszívni magaddal az egy dolog.

Az, hogy ügyfélnek kiadunk nem működő gépet, az nonszensz. Ilyen a világon nincs, ilyet nem csinálunk. Soha. Pontosan ezek miatt.
Továbbá amit sikerült elkottyantani ott a mi miben megy részben minimum sallert érne.

Én megtöröm azt a pálcát, ezeket az infókat hetek alatt felszívja még egy frissen betanított ember is, nem még bameg odajön az ügyfél és külön felhívja erre a figyelmet. Ne viccelj. Gondolom nem Pest vagy Buda forgalmas helyéről van szó. Ott egy ilyet bejátszol meg utána még egyet és állásod sincs vagy csak belebolondulsz a garis intézésekbe.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109831) z123456789 válasza Tikakukac (#109830) üzenetére


z123456789
addikt

Jó, ok. :D Akkor törjük azt a pálcát! Naiv ember vagyok, mindent elhiszek. Most így leírva veled is egyet tudok érteni. Annak ellenére, hogy nem kenyerem a vitázás. :B
Mosonmagyaróvár.

(#109832) azbest válasza Tikakukac (#109830) üzenetére


azbest
félisten

Lehet a jóember egy live linuxról próbálja ki és nem is érti, miről van szó, hiszen neki működik :D Pláne, ha be sem tud lépni a windowsba.

Ettől még persze kapufa, mert tudnia kellene egy szervizesnek.
A boltban leadott cuccnál meg lehet rá sem írja az ügyfél megjegyzéseit a pultos a kísérőlevélre, el sem jut a szervizig. Ez persze szintén nem mentesíti a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#109833) Tikakukac válasza azbest (#109832) üzenetére


Tikakukac
titán

Rengeteg fatal probléma van itt a sztoriban na. Még ha jelszavas is a win, elindítom és akkor is megy a fényerű állítás a lockscreenen.
Vagy erre van a szervizes HDD és SSD egy alap winnel. Bemegy, driver és hopp ha nem jó már lehet buksit vakarni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109834) HSM válasza Tikakukac (#109833) üzenetére


HSM
félisten

Nekem csak az érthetetlen, hogy "18 000-ből visszaadnak valamennyit". Tehát a fórumtárs a hibás teljesítésért fizet, amikor még szólt is, hogy nem mindegy, mit raknak bele? :F

(#109835) Tikakukac válasza HSM (#109834) üzenetére


Tikakukac
titán

Hemzseg a sztori a problémáktól igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#109836) z123456789 válasza azbest (#109832) üzenetére


z123456789
addikt

Leadásnál nem mondtam még a fényerő állítást, mert az alku úgy szólt, hogy bevizsgálás ingyenes náluk, és utána adnak egy árajánlatot. Ez az ajánlat pár nap múlva történt meg, felhívtak, és mondták, hogy 13 a forrasztás, és ha kérem, akkor tudnak adni egy FHD bontott kijelzőt. Ekkor mondtam a fényerő állítást. Szóval az egy szóbeli megjegyzés volt. de mindegy is, ahogy írtam, egyből cáfolta a srác. :D
Ennek ellenére mégis olyan lett amilyen.

#109833Tikakukac
Így van, úgy vélem ez az ellenőrzés nem egy akkora mission impossible..

#109834HSM
Persze. Lemerném fogadni, hogy ez így lesz. :D

(#109837) sz_gege


sz_gege
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy LG27GN850 Nano IPS monitort. Ennek a monitornak van 2 HDMI és 1 Display Port-ja. Asztali géppel nincs gond azon van DP csati a 1080GTX en. A céges laptopom egy Lenovo T495 ös modell. Sajnos DP csati nincsen rajta csak HDMI. A kérdésem az lenne, higy tudnám valahogy a 144hz et megoldani hogy a laptop is tudja. Létezik e olyan megoldás amivel el tudom érni hogy 2K nál ne égjen ki a szemem 60hz en? 75hz et sem bírja a laptop HDMI csatin vissza dopbja a felbontást 640x480 ba. Köszönöm előre is aki tud segíteni.

Üdv : Geri

PLAY HARD GO PRO!!!

(#109838) vicze válasza sz_gege (#109837) üzenetére


vicze
félisten

USB-C = DisplayPort csatlakozó.

(#109839) HSM válasza sz_gege (#109837) üzenetére


HSM
félisten

Az adatlapja alapján a T495 HDMI portja 2.0-s, annak tudnia kellene a 2k 144Hz-et, 8biten. Közvetlen a laptopba csatlakoztattad a monitort?

(#109840) vicze válasza HSM (#109839) üzenetére


vicze
félisten

BIOS-ban állítható 1.4 és 2.0 között már nem emlékszek mire volt alapból állítva, de lehet valami hülyeség miatt 1.4. :F Szóval érdemes BIOS-ban megnézni. Illetve HDMI 2.0-hoz 2.0-ás kábel kell. Igen jó minőségű 1.4 átviszi, de ránézésre nem mondod meg, hogy jó-e vagy sem...
De ott a két USB-C DisplayPort 1.4-gyel és nem lesz semmilyen gond.

(#109841) HSM válasza vicze (#109840) üzenetére


HSM
félisten

A nagy sávszélesség igényű átvitel mellé nem árt a profi kábel. :K Nekem is 2k@144hz monitorom van, ismerős a helyzet.
Egyébként egy gond lehet a DP bekötéssel, hogy az adaptív szinkron Nv GPU-val csak DP-on üzemképes, míg AMD-n támogatott a HDMI-n keresztül is.

(#109842) sz_gege válasza vicze (#109838) üzenetére


sz_gege
csendes tag

Szia! Mennyi lenne a max refresh rate ha DP végére tennék usb-c átalakítót? Akkor tudná a monitor 2560x1440P felbontást 144hz en a laptop is?

PLAY HARD GO PRO!!!

(#109843) sz_gege válasza HSM (#109839) üzenetére


sz_gege
csendes tag

2 HDMI port van a monitoron. A monitorhoz kapott HDMI kábellel kötöttem össze a laptopot. Azt még nem néztem hogy a monoron lévő 2 HDMI port között van e külömbség.

PLAY HARD GO PRO!!!

(#109844) vicze válasza sz_gege (#109842) üzenetére


vicze
félisten

DP 1.4 majdnem 2x akkora sávszélesség mint a HDMI 2.0, így igen a kapcsolat maga képes rá.

@HSM: Nem hiszem hogy jelen esetben FreeSync téma lenne. :)
Amúgy Adaptive Sync-et még Intel is támogatja. :P

(#109845) HSM válasza vicze (#109844) üzenetére


HSM
félisten

Amennyiben a GTX1080-as gépet is használni szeretné a fórumtárs a monitorral, szerintem igen lényeges extra valamilyen adaptive sync technológia használatának lehetősége. :K

Az Intel IGP-k esetén viszont a támogatás gyakorlati hasznosságáról nem vagyok azért meggyőződve. ;] A T480s-ről amúgy nekem nem hiányzik, fix 100-120-144Hz valamelyikével kb. mindent kiszolgál, amire szükség lehet, játék pedig marad az asztali Rx580 VGA-val felszerelt gépen, azon "picit" magasabb élményfaktorú az ilyen tevékenység. :D

(#109846) sz_gege válasza HSM (#109845) üzenetére


sz_gege
csendes tag

A játékra nekem is jó az asztali konfig, ebben egyet érthetünk :) . Most a munkahelyi gép 1920x1080P-és 120hz, en van ami nem rossz legalább nem ég ki a szemem. 2560x1440P 144hz- össze jön e ha DP-ra teszek egy átalakítót, aminek a vége USB-C még nem próbáltam. Fura hogy egy VEGA10 grafikus mag ami tud 4K ban 60hz-et, ne tudna 2K-ban 144hz-et. 500.000Ft os laptop-ra miért nem tesznek DP-ot is, vagy legalább egy mini DP port-ot.

PLAY HARD GO PRO!!!

(#109847) HSM válasza sz_gege (#109846) üzenetére


HSM
félisten

Van rajta DP, csak USB-C "foglalatban", hogy dokkolható is legyen. ;)

Egyébként amit a fórumtárs is írt, meg kéne nézni BIOS-ban, hogy a HDMI port 2.0 módban megy-e, az feltétele, hogy működjön a 2K@144Hz. :K Amúgy ezt is 2.0-s HDMI-ről írom, az RX580-ra kötve, és 2K@120Hz-ről, bár a 144-et is tudja, ha kell.
Egyébként ha a 4K 60Hz megy neki, akkor a 2K 120Hz-nek is mennie kell legalább, mivel alacsonyabb a sávszélesség igénye, de a 144Hz-é sem lényegesen nagyobb.

Annyiból lenne érdemes HDMI-ről bekötnöd a laptopot, hogy a GTX mellé hasznos extra játékra, ha megy az adaptív szinkron, azt viszont csak DP-on tudja. Nem tudom, próbáltad-e, nekem nagyon meggyőző az eredménye. :K

(#109848) sz_gege válasza HSM (#109847) üzenetére


sz_gege
csendes tag

Sajnos a Bios-t nem lehet moddingolni, mert céges gép. Nem tudom mire van állítva a HDMI csati. Nincsen dokkolóban a Lenovo T495. Itthon használom. a 2K-s 144 hz es monitort nem a céges gép miatt vettem hanem az asztali géphez, de ha már az új monitor tud 144hz-et gondoltam laptopról sem lenne rossz úgy dolgozni(2560x1440P-ben).

PLAY HARD GO PRO!!!

(#109849) HSM válasza sz_gege (#109848) üzenetére


HSM
félisten

Akkor ha nem megy a 2K 144Hz, akkor a céges IT-t lenne érdemes megkérni, legyenek kedvesek a HDMI verzió beállításra ránézni, hogy normálisan menjen vele az otthoni monitorod. :K Mivel a gépnek képesnek kellene lennie rá, feltéve, ha 2.0-s módban van a csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#109850) sz_gege válasza HSM (#109849) üzenetére


sz_gege
csendes tag

Köszönöm a tippet illetve segítségeket. Holnap beszélek velük. is. Remélem hamarosan megoldom a gondot, így vagy úgy!

PLAY HARD GO PRO!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.