Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83851) bkercso válasza bkercso (#83849) üzenetére


bkercso
nagyúr

De, amúgy sajnos a linkelt anyag marketing bullshit, de abból a jobb fajta. Az adatlapok és egyéb méréssel foglalkozó cikkek nem azok.

Az AD1896 10kHz-től szűri a jittert, ha jók a fórumozók értesülései (és jól emlékszem). Egyetértés van benne, hogy az SRC4192 sokkal jobb hangú nála. Ez 48kHz-es kimeneti órajellel 24Hz-től szűr másodrendűen, és ez arányos az órajellel.
Az SRC4193 talán 1Hz-től szűr; már nem emlékszem, de mintha a szűrése is meredekebb lenne.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83852) lezso6 válasza bkercso (#83851) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kár. :(

A Benchmark mellé én konkrétan kaptam egy egész füzetet egy halom mérésről, ami ITT van PDF-ben. Jó, ez a gyártótól van, de korrektnek tűnik, a 34. oldalon van grafikon a jitter-spektrumról. Hol lehet független mérést nézni?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83853) bkercso válasza lezso6 (#83852) üzenetére


bkercso
nagyúr

A 34. oldalon torzítás van a jitter függvényében. A 33. oldalon jittertűrés van.Sajnos a hangfrekvenciás jitter elnyomásának mértéke nincs benne. De az AD1896 nem nagyon szűri a hangfrekvenciás jittert.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83854) Dorian válasza Ribi (#83846) üzenetére


Dorian
félisten

A táblásított fáknál ha jól tudom a vetemedés kiküszöbölt.

Kicsit úgy érzem, a témában mindenki kicsit a sötétben tapogatózik. Igazából a célom az lenne, hogy az egyértelműen hülye elképzeléseimet és a téma alapvetéseit megtudjam, nem a tökéletességre törekszem.
Tehát pl. ha túl magas az oszlop merevítés nélkül, vagy pl. esetleg oszlopot jobb puhább fából csinálni, alul a tüskék alá valami filces alátét megfelelő lehet-e, ha mondjuk húzkodnám a bútort, ilyesmi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83855) bkercso válasza Dorian (#83854) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jön majd mindenki a maga elméletével. A nagy tömeg a legjobb. A rezonáns állvány a legjobb, amit a hangdobozhoz hangolsz. A tüske a legjobb, alul fölöl. Nem, fölül a szivacs vagy gumilap. De a gumitalp jobb. Annál már csak a fagömb jobb. Alul legyen márványlap.

Mindenesetre keményfa oszlopokkal magasabban rezonál majd és kisebbet, azt meg gumitalppal könnyebb kiküszöbölni. Szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83856) bkercso válasza lezso6 (#83850) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az SRC-ben is van PLL, én meg írtam. :P
Hiszen nem a saját ütemében adja ki a zenét, hanem olyan ütemben, amilyenben kapja. Ehhez kell a PLL. Különben nem lenne elég pár ms-nyi buffer.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83857) python1 válasza Dorian (#83854) üzenetére


python1
veterán

Ahogy bkercso is írja,tökéletes lesz az akácfa.A lábak is kellő merevséget adnak az állványnak,nem kell semmi összekötő.Alul tüske,és a felső csatlakozáshoz,ahol becsatlakozik a láb a tetőhöz,mehet valami vékony keményebb gumi,de nem szükséges.A lábakat simán be tudod állítani derékszögbe,és meg is lehet jól húzni.Annyit lehet még tenni,hogy egyszerűbb legyen a beállítás,hogy a tüskék alatti alátéteket rögzíted,akár be is süllyesztheti az asztalos.
Táblásított anyag vetemedni nemigen fog.

[ Szerkesztve ]

(#83858) Dorian válasza python1 (#83857) üzenetére


Dorian
félisten

Ok!
Tüskék alatt csak valamiféle süllyesztéket gondoltam, jobbnak tartom a tüske-fa csatlakozást, mintha vmi fém alátét lenne ott.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83859) python1 válasza Dorian (#83858) üzenetére


python1
veterán

Az is tökéletes. ;)

(#83860) Ribi válasza Dorian (#83854) üzenetére


Ribi
nagyúr

Miért lenne kiküszöbölt?

(#83861) Ear001 válasza Dorian (#83854) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor bonyolítanám a témát a saját tapasztalatommal.

Amennyiben bútort akarsz építeni, teljesen jó a koncepció. Ha olyan állványt, amin a hifi rendszered kifutja magát, akkor viszont szerintem a koncepció nem jó.

Ha jól értem, egyszerre helyeznéd el a leendő állványon a center hangszórót és a készülékeket. Ez tapasztalatom szerint nagyon nem lesz optimális. A hangszórók alá vagy adott frekvencián tök rezonáns pilincka fém állványok jók, ami jelen esetben kizárható, vagy stabil, tökös-dögös alkotmányok. Ez utóbbinak mondjuk megfelel a terv, bár extra merevítést szerintem elbírna.

Viszont a készülékek tuti, hogy nem fogják jól érezni magukat. Próbáltam elég sok gyári állványt Sound Artot, Targetet, SoundOrgot, NaimFrame-t, Darumát, Towshendet, karbonszálas csodákat, mindenféle házi barkácsot és most egy Finite Elemente cuccot. Ezeket elég nehéz közös nevezőre hozni, de talán annyi, hogy a lap amin a készülék van, az egy viszonylag vékony és könnyű MDF vagy rétegelt lemez, ami tüskével vagy légtömlővel van elválasztva a nagyobb tömegtől, ami gyakran szintén vékony fém keret. Az általában igen jó hangú angol állványot hazai kópiái ott véreznek el, hogy nincs eléggé vékony falvastagságú fém zártszelvény, vékony falap, és a vastagabb ez esetben eléggé öli a hangot. Én ha mást nem, úgy átdolgoznám a terveket, hogy a készülékek alatt egy vékony MDF lap legyen, tüskékkel elcsatolva, mindez akár szintbe hozva a polccal.

(#83862) python1 válasza Ear001 (#83861) üzenetére


python1
veterán

Az is lehet + jó megoldás a vékony mdf tüskézve,készülékek alá.A centert biztosan gondosan kell csatolni,mert rendesen be tudja rezonáltatni a kasznit,de a center alá nem mdf.
Az extra merevítés nem szükséges,amennyiben erős,vastag csavarokkal dolgozik az asztalos,az 5cm-es láb óriási stabilitást ad,főleg,hogy 5 láb lesz,de ha mégse lenne akkor utólag bármikor erősíthető.

(#83863) Ear001 válasza bkercso (#83804) üzenetére


Ear001
addikt

"20kHz-et tud minden rendszer, és annál gyorsabb hallható tranziens zenében nincsen."

Lehet, hogy rosszul értelmezem, ha igen, elnézést kérek, de ennek nem mond ellent ez?

(#83864) bkercso válasza Ear001 (#83863) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez csak annyit állít, hogy a hangszerek megszülik a hangokat. Azt nem mondja, hogy hallod is és vissza is kell adni egy hifin.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83865) Ear001 válasza bkercso (#83864) üzenetére


Ear001
addikt

Mások másképp gondolják. Ha van lehetőséged próbálj ki mondjuk egy: ilyet. Nagyon vicces lesz.

(#83866) Dorian válasza Ear001 (#83861) üzenetére


Dorian
félisten

Mi lehet ennek a háttere? Miért nem a legjobb egy minél tömörebb, stabilabb alátámasztás?
Teljes mértékben idegenkedem attól, hogy az állvány rezgéseivel hangoljuk a hifit. Szerintem a hifi eszközöknek önmagában kell rezgés-csillapítottnak lenni, lehető legjobban elcsatolva.

Illetve bevallom, nem vagyok maximalista. Sztem nem fogok eljutni soha olyan hifizős szintre ahol mozgóalkatrész nélküli komponensek rezgéscsillapításosát meghallom.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83867) bkercso válasza Ear001 (#83865) üzenetére


bkercso
nagyúr

Majd talán egyszer. :) Most nem ez az irány.

Amúgy az eredeti témát tekintve mindegy is, hogy 20kHz vagy 100kHz, a lényeg, hogy a kábel impedanciája okozta visszaverődések közvetlenül nem, csak valamilyen mechanizmusok keresztül (pl. TIM) szólhatnak bele a hangba, hiszen azok rádiófrekvenciásak. Meg hát akkor a lezáráson is sok múlna, viszont csak a nagyságrendje szól bele a hangba (kevés számú megfigyelésből).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83868) alphamooncam válasza Dorian (#83854) üzenetére


alphamooncam
őstag

(#83869) Ear001 válasza Dorian (#83866) üzenetére


Ear001
addikt

A hifi készülékek pont annyira rezgéscsillapítottak, hogy üzemszerűen tudjanak működni. Ha többet akarsz tenni a mindenféle mikrofóniák ellen, az már a te dolgod, hisz itt is beleszól az ízlés, a szinergia.

(#83870) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Remélhetőleg jó helyen járok..? :F
Nevelő apám felvetette az ötletet, hogy milenne, ha lecserélné a régi erősítőjét egy újra. Amin lehetőleg USB is van esetleg..
El is kezdett nézelődni, de csak a legalsó kategóri érdekli mert nem akar sokat költeni rá..
[Ő lenne az első jelőlt.]

Mit gondoltok róla? A hangzás nem anynira számít, mert neki, ha már van benne mély az akkor jó.. de örülnék, ha bekapcsoláskor nem robbannafel, vagy gyulladna ki pl..
Esetleg rendelt már valaki innen valamit? Nem látszik túl komolyank az oldal sem..

Köszönöm előre is a válaszokat..

Komolyan ilyeneket nézeget nem ér kinevetni.. :R

(#83871) bkercso válasza alphamooncam (#83868) üzenetére


bkercso
nagyúr

Atyaég, egyre jobb. ;] Gitárhúrt is tehetünk oda, az jobban szól. ;)

Ear001: Már megint ez a szinergia. Most csillapítjuk vagy sem azt a rezgést. :) Az a kérdés, mi csillapít jobban. Szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83872) bkercso válasza haiiro_o (#83870) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jájj!! Mi ez a rettenet?

Inkább egy SMSL-t vegyen eBay-ről vagy német Amazonról. Minél kevesebb kezelőszerv van rajta, annál jobb (azok a legvacakabb részei az ilyesminek). Ha üvöltetné, akkor pedig egy rendes, márkás adapter is kelleni fog, mert a mellé adott áramképességét lehet osztani 2-vel nyugodtan, ha tartós üzemről van szó.
PayPal-os fizetésnél nagyobb a biztonság.

USB meg van a set top box-okon is.

Amit mit cserél le és miért?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83873) Ear001 válasza bkercso (#83871) üzenetére


Ear001
addikt

Jaj, ne már. Van mondjuk egy marék kondid, amit megvédenél a hanghullámok keltette mikrofóniától. Ahány hangdoboz, elhelyezés, szobaakusztika, pont annyiféle frekin kéne ezt kivédeni, nem?
Ha megnézed, a laborokban használt méregdrága rezgésmentes asztalok sem ultimate megoldások, mert abban a közegben ritkán szokták jó kis hanghullámokkal oldalba basztatni a mérőműszereket.
Én úgy sejtem, hogy a hifi állványok akkor működnek jól, ha viszonylag könnyen át tudják venni a készülék rezgései, és azt viszonylag ha eliminálják. A nagy tömegek erre nem alkalmasak, azok inkább benn tartják a rezonanciákat.

(#83874) alphamooncam válasza bkercso (#83871) üzenetére


alphamooncam
őstag

Következzen akkor a klasszikus, ha már a modern nem volt megfelelő !

Kis, kb. 10 cm oldalhosszúságú derékszögű háromszögek a lábakhoz ill. a felső polc éléhez facsavarral rögzítve.

Na ez jó? :B

Amúgy tökmindegy hogy rezeg, ha közben meg a legkisebb érintéstől összedől, mert magasan van súlypont.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83875) haiiro_o válasza bkercso (#83872) üzenetére


haiiro_o
tag

Szia.
[ez a mostani sony str-gx215]

Nemtudom mi baja vele. Valószinűleg össze vissza hangfalakat kötöget rá és az nem tesz jót neki..

(#83876) python1 válasza alphamooncam (#83874) üzenetére


python1
veterán

Nem dől össze mint a kártyavár.
M10-es belső famenetes betét,legalább a tetőbe,lábba 25mm hosszban,atom biztos rögzítést tesz lehetővé. ;)

[ Szerkesztve ]

(#83877) python1 válasza python1 (#83876) üzenetére


python1
veterán

Nyugodjon meg mindenki a p.csába,múködni fog. :DDD
Itt sem ingatag,pedig azzal a megoldással van szerelve,amit ajánlottam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#83878) Dorian válasza python1 (#83877) üzenetére


Dorian
félisten

Jé, ez pont olyan, mint amit rajzoltam! :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83879) Mathiask válasza Ear001 (#83869) üzenetére


Mathiask
senior tag

Mondjuk jó lenne tudni milyen mértékű egy erősítő, vagy pl egy kábel(pl ezért vannak speckó kábeltartó kütyük, hogy ne a földön legyen) mikrofóniája. Mi az a hangerő, vagy rezgés ami már kimutatható a hangban.
Talán ezt nem is lenne olyan nehéz mérni. Lehet elég csak bekapcsolni az erősítőt és figyelni a kimenetét miközben más forrásból szól valami jel, hogy ez a jel megjelenik-e a kimeneten.
Én úgy sejtem, hogy azért ez nem olyan nagyon erős jelenség normál szobai körülmények között. Nem gondolnám, hogy egy kábel, vagy erősítő pl elég hatékony mikrofon lenne ahhoz hogy ez komoly befolyással legyen a kapott hangra.

(#83880) python1 válasza Dorian (#83878) üzenetére


python1
veterán

van még néhány csak,hogy mindenki megnyugodjon,hogy létezik a dolog.


Amennyiben 3 lábon is stabil,akkor 5 lábon atom stabil,ráadásul ezeken a képeken 40x40mm a lábak.

(#83881) bkercso válasza haiiro_o (#83875) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem hiszem, hogy az olcsó vacak D-osztályúak ennél jobbak lennének. Persze nem a D-osztállyal van a baj.
Azokban viszont biztosan van olyan védelem, hogy ne menjen csak úgy tönkre.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83882) bkercso válasza Mathiask (#83879) üzenetére


bkercso
nagyúr

Százalékban gondolkodj, az hangerőfüggetlen!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83883) kapaca76


kapaca76
tag

Sziasztok!
Denon CEOL N9-hez milyen új hangfalat ajánlatok 100-150 e Ft-ért?

(#83884) haiiro_o válasza bkercso (#83881) üzenetére


haiiro_o
tag

Azt gondoltam hogy nem lesz jobb sőt..
Szóva ilyen áron újban nincs értelme gondolkodni ugye?
Ezek javításával foglalkozik még valaki egyébként?

(#83885) Mathiask válasza bkercso (#83882) üzenetére


Mathiask
senior tag

Milyen százalékban?

(#83886) kukulec válasza kapaca76 (#83883) üzenetére


kukulec
őstag

hali, ahhoz nincs eredetileg valami Denon hangfal?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#83887) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Aki a retrót szereti😊
Hokedli,4 tüske alá és boldogság.

(#83888) bajnokpityu válasza python1 (#83880) üzenetére


bajnokpityu
félisten

volt ilyenem nekem is, meg jópár fórumtársnak is. a semmitől sokkal jobb, de dünnyögött azért a mély vele. és sokaknak lett olyan gondja, hogy a tömör tölgy hasadt, görbült. rétegelt cuccok jobbak szerintem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#83889) ctrlaltdel13 válasza bajnokpityu (#83888) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha a ragasztott anyag szétválik,ott már komoly bajok vannak.
Görbülést el se tudom képzelni ha megfelelő száliránnyal ragasztják össze.
Egyévként éb is a rétegeltre rakom a voksom.

(#83890) Bodz


Bodz
nagyúr

Csak én vagyok olyan barbár, hogy ilyenen tartottam erősítőt?

(#83891) lezso6 válasza Bodz (#83890) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Távozz sátán! ;] Én meg a hangfalakban tartom az erősítőt. Vagyis, erősítőket. Amíg még az ATC sem törődik ilyen dolgokkal, addig számomra legfeljebb esztétikai plusz egy ilyen rezgéscsillapított állvány.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83892) Lacielvtárs válasza lezso6 (#83891) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az is egy megoldás ;] , és így nem "fontos" az erősítő biztos alátámasztása :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83893) lezso6 válasza Lacielvtárs (#83892) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hm, bár erősítő nincs, DAC van. Ráraktam egy iso-acoustics állványra a biztonság kedvéért. Remélem elég. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83894) Lacielvtárs válasza lezso6 (#83893) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaaa, hát hát akkor nincs "szégyenkeznivalód" :R
nekem bőven, az én avr-em egy "zsúrkocsin" van ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83895) liszi70 válasza ctrlaltdel13 (#83889) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Görbülést el se tudom képzelni...."

Pedig de, még a legszárazabb, ideálisan összeforgatott ragasztott faanyag is képes vetemedni, görbülni. Sok mindentől függhet ez, hőmérséklet és páratartalom-változástól, a faanyag sűrűségétől, terheléstől, vagy a faanyag belsejében maradt feszültségtől, az öregedési folyamattól vagy még ki tudja mitől. Tudomásul kell venni, hogy a fa "élő" anyag, amire hatással vannak a körülmények.
Egyébként tovább megyek, még rétegelt lemezt is láttam jócskán elgörbülni, de ami mindennek a teteje, hogy forgácslap is képes vetemedésre. :K

[ Szerkesztve ]

(#83896) Ear001 válasza lezso6 (#83891) üzenetére


Ear001
addikt

Az ATC ad saját állványt még az aktív dobozaihoz is. ;)

(#83897) Tamoo válasza liszi70 (#83895) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az én tölgy állványom még nem görbül szerencsére. :D

(#83898) liszi70 válasza Tamoo (#83897) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mert egyedül én tudom a titkát a fizikai törvényszerűségek kiiktatásának. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83899) lezso6 válasza Ear001 (#83896) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elektronikáról volt szó. A hangdobozok alá értelemszerűen kell állvány, ha jót akarsz magadnak. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83900) kapaca76 válasza kukulec (#83886) üzenetére


kapaca76
tag

Van, de 35e Ft-os és kb. annyit is ér.
Ezért szeretném lecserélni.

Tudnátok 100-150e Ft-ért ár/értékben jót ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.