Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84101) fehér_ember válasza beneboy (#84100) üzenetére


fehér_ember
addikt

1. Ennyiért, itt, max. csak kompromisszumos választ kaphattál ;) . Frontokhoz és centerhez nálam pl. 4mm²-es vandamme hifi series játszott. Mivel béna surroundjaim vannak ezért ott nekem valami ultragagyi 1,5-esek vannak az effektekhez. Ha be lesznek téve jobb hátsók akkor 2,5-es vandamme lesz, ha meg 5ch sztereó is játszana és nagyon jó dobozaim lennének akkor meg oda is 4-est vennék :)
Az Acoustic Research nem egy rossz név, valószínű nem csináltál rossz vételt.

2. Nem gondoltam rendesen bele. Én valószínű az összeset kapcsolgatnám :)

(#84102) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Kertbe optika.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#84103) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Van egy erősitőm, (kb mint a naim nap 250) és szeretnék hozzá hangerőszabályzást, mert a szomszédok szerintem nem szeretik azokat a zenéket amiket hallgatok :D

Szóval keresnék valami megoldást. A bemenet egy saját DAC lenne, 2Vrms jelszinttel, a PCM1794 adatlapja alapján kb.

Nem tudom, hogy az ebayon érdemes körülnézni és ha igen, mit? Vagy pedig az apróból valamit keresni?
30-40ezer megállitaná a dolgot, ha ennyiből kapni értelmeset.

Köszönöm a hasznos infókat ha vannak.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#84104) bkercso válasza gordonfreemN (#84103) üzenetére


bkercso
nagyúr

ALPS Blue egy dobozba, RCA-csatikkal.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84105) Ribi válasza gordonfreemN (#84103) üzenetére


Ribi
nagyúr

Építs egy B1 preampot. Esetleg Salas verziósat, DCB1-et. Én is összebarkácsoltam egyet.
De lehet egy sima poti elég :)

[ Szerkesztve ]

(#84106) gordonfreemN válasza Ribi (#84105) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Pont a B1-et néztem ki. Mennyire agresszív? Gondolom annyira nincs jó, hogy észre se venni, vagy mégis?
Történetesen véletlenül :D van 4db sk170-em...

Bkercso: ez lenne a B verzió :) csak nem tudom mennyire számit az amit Nelson leírt a B1-hez az impedancia illesztettségéről. Igaz nem ma olvastam már

SzerkB1

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#84107) Ribi válasza gordonfreemN (#84106) üzenetére


Ribi
nagyúr

Háát én nem nagyon hallom ki, de nincs is igazán rendszer. Nálam is készülget egy naim, de az már egy ideje parkol. Egyelőre hangfalat akarom összerakni, de az se nagyon akaródzik megépülni...

(#84108) Ribi válasza Ribi (#84107) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#84109) Patice válasza gordonfreemN (#84103) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem az Allo Stepped Attenuator jutott eszembe. Nem tudom milyen minőségi szintet képvisel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#84110) salesman


salesman
őstag

Üdv!
2-3000 Ft/fm árkategóriában milyen hangfal kábelt tudnátok ajánlani?
Csöves végfok és Canton Ct1000 közé kéne kb. 3 fm hosszú.
Köszönöm!

Türűűűdrááá!

(#84111) bkercso válasza gordonfreemN (#84106) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha egy 10k-s potit 10k-s erősítővel terhelsz, akkor max. állásban 5k lesz az eredő, amit minden forrásnak meg kell tudnia hajtani. Lin. poti esetén ebben az esetben szép log. karakterisztikád lesz.
Ha ez erősítő nagyobb bemenőimpedanciájú, akkor még jobb a helyzet, választhatsz nagyobb potit is akár.

Hangban sokkal neutrálisabb, mint egy aktív megoldás!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84112) bkercso válasza Ribi (#84108) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az egy Lomexes poti? MErt akkor sokat moshat rajta az is...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84113) Snoop-y válasza Snoop-y (#84090) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kiegeszitenem annyival ,hogy nem lenne rossz ha tamogatna a dupla vezetekezest (tudom sokak szerint semmi ertelme de nekem ez is egy placebo :D)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#84114) bajnokpityu válasza bkercso (#84111) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vannak dacok, amik mögé ilyen esetben kellene kimenetre puffer. De gyári dacokban sincs minden esetben puffer, sabre, wm chipeknek kell 10k terhelés.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#84115) Dorian válasza Dorian (#83810) üzenetére


Dorian
félisten

Visszatérve erre a témára:

Ahonnan a faanyagot venném van tölgy és bükk is, ugyanabban az árban, szóval lehet ezekből is, csak azért gondoltam az akácra, mert ez a legkeményebb. (Brinell skála szerint az akác 4,8. a tölgy 3,9. a bükk 3,7.)
Szóval akác helyett akkor tölgy vagy bükk legyen? :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84116) Tamoo válasza gordonfreemN (#84103) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

30-40-en "kicsit" túllóg, de esetleg egy AA Bellini? :) Fene tudja, egy próbát lehet megér.

(#84117) bkercso válasza bajnokpityu (#84114) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mert erre van specifikálva, kisebb értékű terhelésen már nincs meg az SNR stb. De bírnia kell 1kohmig mindennek.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84118) bajnokpityu válasza bkercso (#84117) üzenetére


bajnokpityu
félisten

volt már 3 olyan dac nálam, ami 10kOhm bemenőre se működött.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#84119) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#84103) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kipróbálnék egy ilyet.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#84120) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

rendszer ajánlat kapcsán szeretnék tanácsot kérni. még csak játszom a tervvel, de a nappaliban lévő aktív alap hangfalpárom, bár nagyon szeretem, ki szeretném váltani. eddig 5.1-ben gondolkodtam, mivel sokat filmezek, de a szoba 12nm alatt van, így a 2.1-et is elvetettem végül és egy sztereó rendszernél tartok most. a keret nem túl extrém, ez is oka volt az 5.1 kiesésének. 200e huf körül szeretném maximalizálni és az erősítőnek egy új BC Acoustique EX-202.2-t néztem ki, ami fix.

a bementi oldal a PC lenne optikával, illetve a TV pedig egy jack-rca kábellel - utóbbi elég proli megoldás szerintem, de ha nem megy a PC éppen, akkor más megoldásom nincs a hangot kinyerni Netflix / XBOX esetén (az optikát nem fogom kihúzkodni). erre az elképzelésre teljesen jó lenne a kinézett erősítő, ha nem tévedek. a PC-ből egy belépő DAC-AMP megy fejhallgató felé, az erősítő felé egyelőre alaplapi hangkártya csak - ezt esetleg valami nem túl drága Xonar-ra cserélném, ha érdemes.

a kérdésem az, hogy milyen hangfalpárt ajánlanátok emellé a maradék összegből, 100-130e a keret a párra. a fejhallgatóm egy HD595, amit nagyon szeretek a hangzását tekintve. alapvetően álló hangfalat szeretnék, az állvány + polcsugárzót szeretném átugrani. kétutas csakis, feljebb nem gondolom, hogy van értelme menni. új dobozra is szeretnék tippet, viszont a használt doboz is játszhat, ha találok garis darabot.

film (főleg dts) és zene (főleg flac) kb. 60-40 arányban oszlik el. a zeneiséget tekintve szerintem kifejezetten nehéz ajánlani, mert mindenféle zene szokott menni, elektromos french housetól komolyzenén át punk rockig, tehát egy műfajra kihegyezni nem tudom. a rendszer napi szinten fog menni, akár több órát is

köszönöm előre is, ha tudtok segíteni :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#84121) hoffman_ válasza hoffman_ (#84120) üzenetére


hoffman_
nagyúr

némi használt fórum böngészés után az árazásom kicsit okafogyottá vált. álló hangfal ajánlat továbbra is érdekel max. 130-140e körül, de ez csak használtan fér bele és inkább háromutas lesz, ahogy nézem.

ha új, kétutas polcsugárzóval megyek, akkor mik az ajánlottak 130-ig? Dali Zensor széria esztétikailag nagyon tetszik, jól is illene a szobába. Q Acoustics 3050-et hallottam, az nagyon tetszett minden tekintetben, de sok lenne a keretnek sajnos. egy Zensor 3 mennyi kompromisszum lenne ahhoz képest például?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#84122) fehér_ember válasza hoffman_ (#84120) üzenetére


fehér_ember
addikt

A toslinkot természetesen nem kell kihúzgálni meg tudod oldani egy ilyen (át)kapcsolóval is. Ha nem sürgős, akkor Kínából még olcsóbb.
Hangdobozzal kapcsolatban várd meg a szakikat. Amúgy 12m²-re nem elvetendők az állványos dobozok, vannak pofásabb (vastagabb oszlopú) állványok is (ha neked sem jönnek be a "gólyalábak"). Amúgy már többször említettük azt is, hogy esetleg 2-2 pincefalazó elemből is lehet állvány. Na nem kell egyből szívrohamot kapni :) , színes díszvakolatot rákenve javulhat a helyzet.
Különben meg lehet ez a Dynaudio Audience 60 (120k) jó lenne neked. Vagy esetleg egy 635-ös Tannoy (110k), bár ez utóbbi nem biztos hogy elég műfaj független és az sem hogy megfelelne mélyek terén.
Aztán van még itt ilyen szépség is: TMR 1 (120k), illetve egy lomis T+A Criterion T70 (45k); de ezeket azért mindenképp meg kéne fülelni, hogy tetszik-e amit hallasz.
Aztán meg lehet elég volna polcsugárzó is, mert akkor helyiséghez nehéz úgy hangdobozt választani hogy ne legyen túl sok a mély de kevés se.

[ Szerkesztve ]

(#84123) Ear001 válasza hoffman_ (#84121) üzenetére


Ear001
addikt

Kétutas polcsugárzónak a TMP Kolibri. Nem háklis az elhelyezésre, zeneileg eléggé mindenevő, mindenféle erősítővel jól barátkozik.

(#84124) Tamoo válasza hoffman_ (#84121) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kolibrit én is nagyon tudom ajánlani. :K

(#84125) hoffman_


hoffman_
nagyúr

köszönöm a válaszokat mindenkinek!

egyre inkább hajlok a polcsugárzóra. már csak azért is, mert ha esetleg megnő a szoba és bővül a rendszer akár 5.1-re, akkor mehetnek hátra, ha lesz helyettük új álló front.

nézegettem, hogy a beépített DAC nem feltétlenül javallott az erősítőbe, de lévén, hogy 6m-t kell áthidalnom a forrástól, az analóg jeltovábbítást elfelejtettem már régen és ugye jelen környezethez kell igazodnom.

köszi még egyszer :R konklúzióm, hogy állvány + polcsugárzó jelen szobába még egészen szép is lenne.

ui.:

a Kolibri ha jól látom, létezhet fehérben is, ami szuper. a 140e árat viszont nem látom jelölni, hogy /db vagy pár. utóbbi jó lenne, előbbi viszont erősen túlmenne a kereten :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#84126) Ear001 válasza hoffman_ (#84125) üzenetére


Ear001
addikt

Nem stúdió és nem center sugárzó, szóval a párja 140 000.

(#84127) johnywalker


johnywalker
őstag

Jó kis hálózatos, sztereó ajánlat...ha valaki mozinál kicsivel szebb hangzást szeretne elfogadható áron.

[ Szerkesztve ]

(#84128) Mathiask válasza hoffman_ (#84121) üzenetére


Mathiask
senior tag

Ez is jó ajánlatnak tűnik: https://www.homecinesolutions.fr/p/14350-focal-aria-906-noyer

Legalábbis az itthoni árakhoz képest, persze az euro miatt lehet máskor még jobb lenne.

(#84129) robi-k válasza Tamoo (#84124) üzenetére


robi-k
őstag

Hát, a Koibri érzékenysége (azaz érzéketlensége: 84 dB/W/m (87dB/2.83V/m) ) szvsz igen lehangoló :(
Na meg jó lenne, ha a gyártó mérési eredményeket (grafikonokat) is közzétenne.
Én pl. vettem a fáradságot arra, hogy beméressem és hangoljam a saját DIY dobozaimat, egy kereskedelmi terméknél ez még inkább elvárható.

(#84130) Tamoo válasza robi-k (#84129) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs baj azzal az érzékenységgel. Kis hangszóró, kis doboz. Ez a hajthatóságáról sokat nem árul el. Az első generációs leggyengébb, talán 2x30W-os Heed Obelisk nekem simán elég volt hozzá erőben.
Szerintem kérhető hozzá grafikon is, de jobb meghallgatni. :)

Ha nem lennék pluszban dobozokkal, vennék egy párat magamnak is.

[ Szerkesztve ]

(#84131) Ear001 válasza robi-k (#84129) üzenetére


Ear001
addikt

Nálam a 9 wattos Anntal egy 5x6 szobában bőven hangos volt. Ez legalább korrekt specifikáció, nem olyan hasraütős.

(#84132) bajnokpityu válasza Tamoo (#84130) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ne is mondd...
általában előbb-utóbb eladtam a "lecserélt" hifi cuccokat. Van pár kivétel, amit eddig nem volt szivem, és volt Elac EL szériából egy tök jó kisdoboz, meg jpw sonata is, amik meg most milyen jól jönnének.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#84133) Dißnäëß válasza robi-k (#84129) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kötelezővé tenném, mint valami TÜV pecsétet. Nem mintha egy süketszobában lemért komplett hangszóró frekimenete árulkodna bármiről is, mert ahogy szobába tesszük, borul sokminden. Főleg ha aktív és DSP-s motyó, mit tegyenek mellé ? (Passzívnál még csak-csak). De amúgy egyetértek.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#84134) gordonfreemN válasza Ear001 (#84123) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Csak a zene alja hiányzik sajnos. Úgy kb 70Hz-től.
Erre nem árt felhívni a figyelmét a kollegának.
Mondjuk háttétsugárzónak kiváló, amikor van mély utánpótlás.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#84135) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#84119) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Így vaktába nem bízok a kínaiban... :R


Tamoo: köszi, de ez kicsit túllő a limiten. Árban. Na nem mintha nem lenne megoldható, de előbb ölném a pénzt hangfalba. Főleg, hogy most árulnak egy nagyon szép canton-t :)


bkercso: "Hangban sokkal neutrálisabb, mint egy aktív megoldás!" én is így gondolom. 100k a bemenő imp. Ha ehhez 20k-t választon az szerintem minden tekintetben megfelel a követelményelnek. :F


Patice ütős kis jaxley (sosem tudom, hogy jól írom e?) ennek a legleg-je amikor sinkoh tantalum ellenállásból rakják ki a pályát. Vagy fóliaellenállás.
Én építettem egyet ilyet hasonlóan smd ellenálókból még az is lehet alternatíva. De inkább erőltetném első körben, hogy motoros távos megoldás szülessen ebből most.


Ribi meghallgatnám a B1-et, de csak arra jutok, hogy Bertalannak van igaza abban, a passzív nyúl bele legkevésbé a hangba. Figyelembevéve bajnokpityu írását, arra figyelek, hogy 10k alá ne menjek.
+1: naim nap 250 koppintás? ha kell segítség benne, jelezz.

Mi a különbség az ALPS poti rk271 és rk168 között? Én csak azt találtam, hogy a 168 50VAC névleges és 25VDC szigetelési ellenállású, míg a 271 30VAC és 500VDC ugyanitt?
Mert ebay-on csak 168-asat találok távval együtt,

:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#84136) bkercso válasza gordonfreemN (#84135) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84137) hoffman_ válasza Mathiask (#84128) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi ezt a linket is, elrakom mindenképp, nem éget a dolog sajnos, tapogatózom.

Ear001:

ez nekem nem volt egyértelmű :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#84138) gordonfreemN válasza bkercso (#84136) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na épphogy a passzivitás mellett döntöttem, kezem közé kerül ez: [link] :D

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#84139) beleriand72


beleriand72
tag

Sziasztok, előre is elnézést, nagyon alap kérdéseim lennének (ha ez itt nagyon nem aktuális kérlek benneteket javasoljatok fórumot, ahol esetleg kaphatok választ, akár privátban is).
Rövid előzmény: kb 35 éve megszállott zenehallgató vagyok (stílus: blues, jazz, rock minden fajtája). Kezdetekben Orion minihifi, Videoton hangfalak, később tv-re kötött asztali blu-ray lejátszó (CD, pendrive, koncert videok, mp3…). Kicsit elszaladt az idő, a bluray koncertekhez vásároltam egy Klipsch 5.1 házimozi rendszert Yamaha rx a670 házimozi erősítővel. Zenét az erősítőre (hdmi) kötött asztali lejátszó+pendrive ill. erősítő+pendrive hallgatok (általában letöltött FLAC ). Tudom, zenehállgatásra nem egy házimozirendszer a legalkalmasabb, de ez van, elsődlegesek a koncert videók voltak. Kicsit fejlesztenék, ehhez kellene tanács, segítség:
-mi az a DAC?(azon kívül ami a neten elérhető róla) Ez egy erősítőre dugható (hdmi csatl.) eszköz, amire ugyanúgy rádughatom a pendrive-ot? Mivel több, mint az erősítőre dugott pendrive? Mennyiben előrelépés hangzásban, mire érdemes beruházni a meglévő rendszer ismeretében?
-lemezjátszót szeretnék csatlakoztatni a rendszeremhez. Új legyen,, keret 200ezer környéke. Milyen jellegűt ajánlotok, ami már átlag feletti élményt nyújt. Ez simán rádugható a Yamaha erősítőre?
Még egyszer sajnálom a hülye kérdéseket.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#84140) Ear001 válasza gordonfreemN (#84134) üzenetére


Ear001
addikt

Tényleg? Megmérted?
Amúgy nem. Persze kis doboz, igazi mély energiákat nem tud, de mély hangokat igen, hála a jól hangolt doboznak és reflexcsőnek. A 20-30Hz körüli hangokat persze nem sugározza le, de az első felharmonikusaikat igen, szóval a zenekarban ott a bőgő meg a lábdob hangja is. Persze, ez csalás, de sok szobába inkább ez, mint szívni a mélyenergiák megzabolázásával.

(#84141) Ear001 válasza beleriand72 (#84139) üzenetére


Ear001
addikt

DA vagyis Digitális/Analóg átalakító. Nem, nem arra való, hogy abba dugd a pendriveot, arra egy médialejátszó való. A DA arra való, hogy a médialejátszó hangját fel tudd javítani.
200 000- ért új lemezjátszó? Valamelyik Edwards, de fog kelleni hozzá egy phono elektronika is. Amúgy miért akarsz lemezezni? Van belőle egy rakat a padláson?

(#84142) Tamoo válasza gordonfreemN (#84134) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem a "búgó" szobában nem volt gáz hogy nincs ott a legalja. Szerintem amúgy bőven ment 70 alá is, nekem tetszett amit produkált mélyek tekintetében, nem voltak irreális elvárásaim a méretéből kiindulva. :) Simán együtt tudnék vele élni.

(#84143) beleriand72 válasza Ear001 (#84141) üzenetére


beleriand72
tag

Lemezek nagyon tetszenek, rengeteg CD-m is van, most lemezt gyűjtenék :-). Pontosabban mit jelent a phono elektronika?
...DAC...: Tehát, ha jól értem: asztali lejátszó-----kábel-----DAC-----kábel-----erősítő? Mivel tud többel a 20 ezer forintostól a 200ezres? Hülye kérdés, de mit érdemes egy aszali bluray (pendrive + FLAC) és egy Klipsch 5.1 + Yamaha A670 közé berakni, ami - ezek szerint - hangzásjavulást jelenthet, ár szempontjából a meglévő rendszer irányadó. Ez simán összedugható, bekapcsolom és annyi?

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#84144) gordonfreemN válasza Ear001 (#84140) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem. Hallgattam.
És bizony de.
Nekem hiányzott, neked nem.
Eszerint téged nem zavar ha mélyhiányos a hangzás.
Nem kell ezt tovább ragozni, azért mert te ezt mondod attól még a fülem az én fejemen volt.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#84145) gordonfreemN válasza Tamoo (#84142) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na igen, nálad érdekes lehetett, van mélykiemelés :)
Nyilván egy 13 vagy 14cm-es sugárzóról beszélünk. A monitor sugárzó ligában egy nagyon jó hangú doboz de úgy ahogy ear is irja, az energiák hiányoztak. Persze nem is gondoltam, hogy atom lesz. Úgy ültem le meghallgatni hogy tudtam ez egy pici doboz. Kiegyensúlyozott volt és szerettem hallgatni. Ezt kivéve, amiről téma van.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#84146) bkercso válasza gordonfreemN (#84138) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tudomány, hit, világmagyarázat...
Aki a csövet szereti, a torzítást szereti. ;] Jó, ez rossz vicc, mert hallottam hihetetlen tiszta hangú csöviket. Viszont szerintem, ha egy előfokot nagyon kihallani a mai világban, az azért lehet, mert torzít.( :F ) Ettől még lehet jó.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84147) Ear001 válasza gordonfreemN (#84144) üzenetére


Ear001
addikt

Höhö, mélyhiány, amikor az első dobozom egy Towshend Glastonbury volt 23 Hz környéki -3 dB-s ponttal. :C

Arra nem gondoltál, hogy esetleg nálad nem volt jól kiszolgálva a Kolibri?

(#84148) Ear001 válasza beleriand72 (#84143) üzenetére


Ear001
addikt

Ami kell egy phono fokozat nélküli erősítő, meg a lemezjátszó közé, ha MM hangszedőt használsz. Ha MC-t, akkor kell még egy elektronika, vagy trafó.
Az megvan, hogy a lemezgyűjtés igen drága hobbi, és ha tényleg olyan analóg hangot akarsz hallani, ami hosszú távon is jó, akkor inkább olyan 500 000 forint környékén kell gondolkodnod, és persze a lánc többi részére is kéne költeni bőven, arról nem is beszélve, hogy egy új, semmi extra lemez simán 5-7000 forint?

(#84149) beleriand72 válasza Ear001 (#84148) üzenetére


beleriand72
tag

Lemez árakkal tisztában vagyok, CD-ből is rengeteg több tízezer forintos booklet ritkaságom van...

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#84150) gordonfreemN válasza Ear001 (#84147) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem.
Triton volt az erősítő.
Meg hiraga.
Meg MF-x-A50
Mindnél ugyanaz a tapasztalat lényegében.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.