Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84901) Audison válasza Morris (#84897) üzenetére


Audison
senior tag

Esetleg ezek?

Marantz PM6006
NAD 316BEE V2
Rotel A10
TEAC AI-301DA

Én is tervezek egy HIFI-t a nappaliba, de még nekem sem állt össze a kép...

[ Szerkesztve ]

(#84902) makinen válasza Ear001 (#84853) üzenetére


makinen
csendes tag

Gondoltam rá, hogy beleírom ezt is, de azt hittem, egyértelmű. Úgy látszik tévedtem. :W
Nos, gyerekek, mivel játszunk le egy DVD-lemezt? Aki elsőként jelentkezik, piros pontot kap!

(#84903) Morris válasza Smiley (#84900) üzenetére


Morris
veterán

Akkor azt kilőttem. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#84904) Morris válasza Audison (#84901) üzenetére


Morris
veterán

Én a pioneer A-20-at és az Onkyo A-9010-te nézegetem. Olcsó és csak jó vélemények vannak róla az árukeresőn

(#84905) dave118 válasza Morris (#84904) üzenetére


dave118
senior tag

árukereső stb. varázsoldalak visszajelzéseivel óvatosan kell bánni, pont a minap láttam magából kikelve panaszkodni egy hölgyeményt, hogy a "rátukmált" tök drága (természetesen 120ohm-os) fejese telefonba és akármi hifi cuccba dugva csak fél hangerőn megy :DDD

... Ami ami, az az.

(#84906) Ear001 válasza makinen (#84902) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor tudsz magadnak is válaszolni.

(#84907) Smiley válasza Morris (#84903) üzenetére


Smiley
őstag

Ettől függetlenül a classic rock nagyon fasza volt nagy hangerővel is...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#84908) bkercso válasza makinen (#84852) üzenetére


bkercso
nagyúr

És mivel játszod majd le? ;]
Amúgy nem nagy ügy: lemented SSD-re és összeraksz neki egy audio-PC-t, vagy ilyesmi. Vagy veszel egy DAC-ot. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84909) PrinceHerceg válasza dave118 (#84905) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:W

(#84910) PrinceHerceg válasza NYPD (#84889) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Faszságokat beszéltek az előző hozzászólok, szóval ha már kábelt veszel pls minimum OFC 2,5mm2-es kábelt vegyél, de olyat ami tiszta réz nem pedig alura futtatott réz! Márka teljesen mind1! ;)

[ Szerkesztve ]

(#84911) #56474624 válasza PrinceHerceg (#84910) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem nem vagy tisztában az említett hangrendszer korlátaival.

Nekem egy Genius 3600-am volt még több mint 10 éve, ahhoz képest még a Genius relatíve jobb 2.0-s rendszerei (1250x stb.) is kiemelkedőek.
Egyszerűen annyira hulladék hifi szempontból, hogy csak arra érdemes, hogy az ember vegyen egy kábelt, amivel működik, aztán eladja. :R

[ Szerkesztve ]

(#84912) p76


p76
senior tag

Digitális coaxial kábelre lenne tanács hogy milyet illik minimum venni? Lejátszó és DAC közzé lenne.
Én még nem is láttam ilyet, illetve itthon van 75 ohmos antennakábel több is ami tv-hez volt.
Elvileg és gyakorlatilag az is jó?

(#84913) johnywalker válasza p76 (#84912) üzenetére


johnywalker
őstag

"Elvileg és gyakorlatilag" legalább létszeres árnyékolású legyen a kábel.Az Rca dugók sem árt ha nem a leggagyibbak.

(#84914) bta1 válasza p76 (#84912) üzenetére


bta1
őstag

268-175-000
Filléres dugókkal sincs rossz hangja, és nem túl rendszerfüggő.

[ Szerkesztve ]

(#84915) orbano válasza #92251648 (#84857) üzenetére


orbano
félisten

egy 2x2 centis, 20 grammos kis kütyü röhögve lejátszik FLAC-ot, elhanyagolható a műveletigénye. összesen nincs annyi operatív tár egy ilyen célgépben, mint egy i3-ban a cache. a FLAC lejátszás meg amúgy nem fog nagy cache misseket okozni egy i3-ban sem, eleve úgy van megírva az az algoritmus, hogy fisfos gépeken is bőven jól fusson. egy alacsonyfokú polinomot kell számolgatni, plusz egy rice dekódolás és némi összeadás. szerintem ha sokat gyakorlom, megvan papíron is olyan sebességgel, hogy utána kottázni tudom a zenét realtime :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#84916) #92251648 válasza orbano (#84915) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ha ez ilyen egyszerű lenne...

(#84917) orbano válasza #92251648 (#84916) üzenetére


orbano
félisten

Igen, a flac dekódolás, es a mikroprocesszorok ilyen egyszeruek :K egy blokk a flac fileban negyezer valamennyi. Ez meg sokcsatornas anyagnal sem eri el a 128kb-et, reálisan 64 alatt van, sot majdhogynem belefér a 32-be. Es ez a maximum. Ennyin kell egyszerre legfeljebb a procinak csámcsogni. Es ez az encoding resz, kifele egy ilyen blokk ennek a 60%-a. Es utána ezt sem kell egyszerre hasznalnia, szepen folyamatosan tudja feldolgozni. A görbe leírása par byte, utána a samplenkenti hibatagokat kell vegigolvasni linearisan a memóriából, es hozzaadni a görbe aktuálisak kiszamolt ertekehez. Ennel egyszerűbb dolga egy processzornak max akkor van, ha poharalatetnek használod :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#84918) #92251648 válasza orbano (#84917) üzenetére


#92251648
törölt tag

Filmet is lehet nézni telefonon és 4 méteres vetített képen, mindkettőn működik a történet, de az élmény és a minőség mégsem azonos. El sem tudod képzelni, hány ilyen beszélgetésben volt már részem. Én is szenvedtem mini PC-kkel éveken át, zenelejátszásra mindegyik képes, de sajnos egy komolyabb gép hangminőségét meg sem tudják közelíteni. Nincs azzal baj, ha Te egy 2 cm-es kockán játszod le a muzsikáidat, de nem mindenki elégszik meg ezzel a megoldással.

(#84919) AMDFan válasza #92251648 (#84918) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem érted miről beszélt orbano. Az analógiád sem jó, mert a lejátszó eszközt kevered egy megjelenítő perifériával.

(#84920) orbano válasza #92251648 (#84918) üzenetére


orbano
félisten

én is rengeteg olyan vitában vettem részt, ahol az ellenvéleménnyel rendelkezhőnek nem volt meg a kellő szakmai tudása, hogy a véleményét érvekkel is alátámassza, azért megfoghatatlan, oda nem illő analógiákkal próbálta megmagyarázni a dolgot. mindegyik processzor bitre pontosan ugyanazt a bináris jelet fogja az operatív memóriába beletolni, ahonnan a központi adatbuszon keresztül szintén bitre pontosan el fog jutni addig az eszközig, ami továbbítja a megfelelő másik adatbuszon annak az eszköznek, ami eljuttatja a DAC-ba, vagy akármibe. Hogy ez előtt milyen processzoron futott át, egy 286-oson, vagy a legújabb 1024 Qbites D-Wave-en, az teljesen irreleváns. Először az áramfelvételről beszéltél, ami lényeges lehet, de itt meg pont egy 0.1wattos kis ketyere fog nyerni, hiszen annak sokkal könnyebb a tápját stabilizálni, mint egy 150 wattos monstrumnak.

A vér nem válik VAZZE!™

(#84921) bkercso válasza #92251648 (#84918) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igazából egy digitális zenei adatfolyamot szerintem teljesen jellemez az, hogy bitperfekt-e és hogy milyen a fáziszajspektruma, amely utóbbi egy analóg dolog. Ha elérhetőek ilyen mérések, akkor onnantól nem kell(ene) vitatkozni. (Kiemelések orbano-nak :) )

Egy tapasztalati példa: XMOS-os (vagy akármilyen modern aszinkron) USB-vevőnél 3db oszcillátort szokás alkalmazni: kettőt az audio órajeleknek és egyet a procinak. A kettőre még szokás figyelni, de a harmadik minősége is igencsak számít!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84922) Patice válasza bkercso (#84921) üzenetére


Patice
nagyúr

És az USB vevő honnan kapja a tápot?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#84923) bkercso válasza Patice (#84922) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát az is téma, igen. De jófajta 3,3V-os stabilizátorok ígyis vannak rajta, meg ferrit bead-es szűrés. Bár még egy előszűrés nem árt.
Bár ez már nem a PC-hez kapcsolódó kérdés.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84924) bta1 válasza bkercso (#84921) üzenetére


bta1
őstag

"Ha elérhetőek ilyen mérések"

Hivatalosan elfogadott, bejáratott paraméterek? Fáziszajspektrum-diagram kiértékelési irányelvek? Ja, olyan nincs... akkor legfeljebb elméleti síkon, vagy tréfaként mondható el, hogy objektíve jellemzi. Ahogyan egy sokszoros bajnok edző felebarátom szokta mondani, a sok "ha"-ból lesz végül a ha-ha-ha;)

(#84925) bta1 válasza #92251648 (#84918) üzenetére


bta1
őstag

Sajnos még egy ügyesen és szerencsésen kiválasztott, egyszerű eszközökkel "tweakelt" asztali brand PC-t sem lehet velük felülmúlni. Pedig ott aztán van fáziszaj + egyéb zaj dögivel... dióhéjban ennyit a valóság és az elmélet egyesek által szigorúnak vélt kapcsolatáról.

[ Szerkesztve ]

(#84926) orbano válasza bkercso (#84921) üzenetére


orbano
félisten

a digitális jelátvitelben nem kételkedem, hogy fontosak ezek a dolgok. de itt most arról beszéltünk, hogy core i7-tel számoljunk, mert attól jobb lesz a hangja :U

jah a lényeget meg elfelejtettem. megjött a Rega DAC, de UKből, na mondom én hülye, nincs dugaljam hozzá, ráadásul az a háromkarikás tápcsatlakozója van, ami ritka. De pont volt itthon egy elfekvőben asszony monitorához :D aztán ott hasalt el a dolog, hogy elfelejtettem, hogy a musilandnek 3.0-ás type B csatija van, nekem meg 2.0-ás kéne.

kérdés, hogy milyet érdemes belőle venni? ilyen 10e forintos forest,kábelre nem telik, meg a "kiváló ár/érték" arányú 100e forintos wirewold és egyéb agymenésekre. de az 500 forintos HAMA kábelnél azért egy fokkal decensebb cucc kéne, de nem találok semmit. :F

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#84927) #92251648 válasza orbano (#84920) üzenetére


#92251648
törölt tag

Az a helyzet, hogy ebben a témában egyetlen valódi érv van, az pedig a saját élmény. Ezzel nem lehet és nem is érdemes vitatkozni, egyetérteni vele meg pláne nem kell. Elemezni lehet, akár bele is lehet kötni, de minek? Ha két megoldás közül az egyiket határozottan jobbnak ítéli meg a tesztelő, akkor hiába dobál be bárki az ablakon "szakmai" ellenérveket, érdektelen papírgalacsin lesz belőlük. Neki az tetszik és kész. Én nem vagyok olyan tájékozott és magabiztos, hogy mindenre legyenek "szakmai" érveim. Sok éve csak a fülemre hallgatok és mindenkinek ugyanezt javaslom ebben a hobbiban, már ha élvezni szeretné a végeredményt és nem valami külső elvárásnak megfelelni.

Ha visszatekintünk a múltba, rengeteg olyan esetet fogunk találni az emberiség történetében, amikor a "szakértők" kizárták egy jelenség létezését, aztán pár évvel később kiderült, hogy tévedtek, kicsit később meg már mindenki alapvetésként kezelte a jelenséget és még meg is tudta magyarázni. Audio PC fronton a közvélemény jelenleg a tagadás korszakában tart, de azért sokaknál már kezd oszlani a köd.

(#84928) bkercso válasza bta1 (#84924) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem mondtam, hogy ezek alapján reláció tehető a hifi eszközök közé, csak azt, hogy onnantól nem annyira vita tárgya, hogy számít-e valami vagy sem. Habár... Korrektül megmérni valamit sem feltétlenül rutinfeladat mindenkinek. Sokan mérnek, aztán elfogadják az eredményt és nem tudják, hogy van-e hiba a mérésükben vagy sem.
Persze, ha minden frekvencián kisebb a fáziszaj, akkor egyértelműen jobb.

A ha meg arra vonatkozott, hogy, mivel szakember állít valamit, esetleg rendelkezhet méréssel. (?)

Az utolsó bekezdésért (is) max. respect! :C :K

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84929) bkercso válasza #92251648 (#84927) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az utolsó bekezdésért (is) max. respect! :C :K
Bocs, ez Neked ment volna szándék szerint.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84930) bkercso válasza orbano (#84926) üzenetére


bkercso
nagyúr

a digitális jelátvitelben nem kételkedem, hogy fontosak ezek a dolgok. de itt most arról beszéltünk, hogy core i7-tel számoljunk, mert attól jobb lesz a hangja
Hát a hangját pedig ezek adják egy digitális forrásnak. Azt írtam, hogy más paramétere tudtommal nincs a digitális adatfolyamnak. :K

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84931) fehér_ember válasza orbano (#84926) üzenetére


fehér_ember
addikt

Múltkor ezt írtad.
Szerintem meg kellene hogy érdemeljen egy 10k körüli kábelt a hifid (és te is).
Természetesen működni fog a hama-val is; de érdemes áldozni valamelyik alap AQ-ra, egy Supra-ra vagy Oehlbach-ra 1; 2. Nemrég bkercso egyik fejeserősítőjével tapasztaltam meg hogy bizony számít az usb kábel is. És azóta már firewiret is cseréltem a DAComnál, illetve megrendeltem Amcsiból egy AQ-t, mivel sajna azt már nem gyárt(at) az Oelhbach, és az elfekvőben lévő Németországi készletek közül nem tudtam olyat találni, amit hazánkba is hajlandóak lettek volna postázni.

[ Szerkesztve ]

(#84932) bta1 válasza bkercso (#84928) üzenetére


bta1
őstag

Szubjektív sorrend, erről ki beszélt? Amit állítottál, az méréstechnikailag nonszensz. A frekifüggő diagramok egyébként sem arra valók, hogy a minőséget számszerűsítsék (kérdezd meg fapacit, szerintem ő sem erre használja a tercsávos lecsengésit), hanem hogy szemléletesen megmutassa az azott frekvenciához (sávhoz) köthető hiba helyét, jellegét - segítve a szakembert, hogy egyszerűbben beazonosíthassa a hiba forrását.

(#84933) bta1 válasza #92251648 (#84927) üzenetére


bta1
őstag

"Sok éve csak a fülemre hallgatok és mindenkinek ugyanezt javaslom ebben a hobbiban"

A különbség közted és a tapasztalatlan, bizonytalan fülű kezdő között, hogy te ezt már megteheted. Szóval általános jótanácsként csak óvatosan... főleg a mai világban, ahol az "igazságokat" a többség virtuális úton kívánja beszerezni, és szentül meg vannak győződve, hogy az "intelligenciájuk", "emberismeretük" elég lesz iránytűnek.

(#84934) Smiley válasza bta1 (#84933) üzenetére


Smiley
őstag

Jah, mert egy ugyanazon szériás i3 es i7 között hatalmas különbség van... Hát nem, ugyanaz a lapka van mind a 2-ben, annyi hogy az i3-ban le van tiltva egy-két része. Mivel a csodálatos zenelejátszó software-ek nagyrésze továbbra is csak 1 szálon működik, ebből a szemszögből nézve nincs különbség az i3 és az i7 között.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#84935) Snoop-y válasza bta1 (#84933) üzenetére


Snoop-y
veterán

Fulre hallgatni amugy azert is jo dolog mert :

1. Nem hallasz semmit (ekkor nem kell tovabb koltened hiszen ugysem veszed eszre) -------> Profit
2. Az olcsobb kabel whatever amit csereltel okozta kulonbseg jobban tetszik --------> Profit
3. A meregdraga cucc (amit meg tudsz venni) hangja tetszik a legjobban -------> Profit

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#84936) #92251648 válasza bta1 (#84933) üzenetére


#92251648
törölt tag

Igazad van, a hobbitársak többsége nem mer a saját fülére hallgatni. Sokkal szívesebben hoznak döntéseket mások ajánlásai alapján, vagy éppen "szakmai" érvek mentén. Csak hát sajnos utóbbiak olyan szinten egyszerűsítőek és félrevezetőek lehetnek, hogy valódi értékük a nullához közelít. Ezért javaslom mindenkinek, hogy a maga útját járja és ne hallgasson senkire.

(#84937) Ribi válasza #92251648 (#84936) üzenetére


Ribi
nagyúr

De van akinek nincs is arra ideje, hogy ha szeretne venni valamit akkor menjen el 5 boltba, hallgasson meg 20 rendszert, hogy legyen fogalma arról mi is a jó. De ha ezt meg is tette, vannak dolog amit nem biztos, hogy ott a hallgatózás alatt sokszor csak 2-5 perc alatt felfedez/kihall. Eleve ha magában hallgatózik, bőven lehet, hogy csak saját fülére hagyatkozva rosszul ítél meg dolgokat pont a tapasztalatlansága miatt. Pl tipikus fiatalság keresi a jó V hangot, dübörögjön meg csipogjon. Erről idővel leszokik magától az ember. De ha ez tetszik valakinek akkor vegyen olyat? Inkább akkor se. Szóval nem árt azért ha kap mindenki valami iránymutatást. Tudja, hogy ez vagy az a hangfal mások szerint milyen. Tudod "nem biztos, hogy jót tesz neked, Ha kiszolgálják az izlésedet". Emellett nyilván nem vaktában kell megvenni valamit.

(#84938) #92251648 válasza Ribi (#84937) üzenetére


#92251648
törölt tag

Azt gondolom, lépcsőfokokat kihagyni ebben a hobbiban sem érdemes. Bár a HiFi Nirvana vélhetően nem létezik, az oda vezető út adja a hobbi élvezetét. Ha valaki a start vonalról rögtön a célba ugrik, rengeteg hasznos élményből kimarad. Sétánk közben nyilván meghallgatjuk a mellettünk baktatók véleményét is, de első látásra nagyon nehéz eldönteni, kiét vegyük komolyan. Pláne egy internetes fórumon.

(#84939) kukulec


kukulec
őstag

Nalunk ott kezdodik a problema, hogy csak par helyen lehet hallgatozni. A kulfoldi forumokon a forumtarsak szepen leirjak, hogy melyik kereskedonel mit hallottak, vagy ha mar olyan a nexus, otthon kiprobalhatta az eszkozt. En masfe eve erositot akartam venni, nagyon kivancsi voltam par markara, ezert felhivtam egy eleg nepszeru ceget, hogy ezt es ezt meghallgatnam, ha tetszik akkor meg is veszem. Olyan oltasban volt reszem, hogy kozoltem ne is folytassa, inkabb mashova viszem a penzem. Egyszeruen gyenge a hifikulturank. Egy masik kereskedo, ahonnan mar vettem hangfalat kozolte, hogy hallgatni akkor menjenek, ha ott a zsebben a penz... Viszont igy meg honnan tudja az ember, hogy merre fejlesszen, illetve mire gyujtson.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#84940) Ear001 válasza kukulec (#84939) üzenetére


Ear001
addikt

Miért nem osztod meg a népszerű bolt nevét? Ugye kerestél másik kereskedőt? Az általam ismert legtöbb kereskedőnél teljesen természetes az otthoni próba, akár hosszabb időre is.

(#84941) AMDFan válasza orbano (#84926) üzenetére


AMDFan
addikt

Mondjuk egy ilyen? [link]

(#84942) lezso6 válasza bkercso (#84930) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A valamire való interfészek aszinkron módon működnek, azaz a forrás órajelétől teljesen függetlenül. Innentől kezdve semmi hatása nincs a forrás jitterének, mivel az interfésznél van a master clock, az fogja meghatározni, hogy mennyi a jitter.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#84943) kukulec válasza Ear001 (#84940) üzenetére


kukulec
őstag

Nem akarok nyilvanosan lehuzni ceget, mert lehet h kifogtam az egyetlen suttyo kollegat. Vegul az audiophilekhez mentem ujra, ahol szo nelkul elem tettek negy erositot ugy, hogy mondtam h nem aznap veszek cuccot. Tobb mint egy orat hallgatoztunk. Ket het mulva nalam volt a Cambridge. De egesz egyszeruen leszoktam a boltokrol, inkabb veszek hasznaltan.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#84944) Polllen válasza kukulec (#84943) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez nem segíti elő, hogy kikopjanak a gyökér eladók.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84945) Dorian válasza #92251648 (#84936) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon kétélű dolog ez a "hallgasson mindenki a fülére" általános tanács.
- Eleve ha kevés a zenei tapasztalat, tudás, akkor legtöbb esetben ez félre tud vinni a rosszat gondolják jónak.
- Ha van némi kevés tudás és tapasztalat, akkor jó eseteben hallja az ember, hogy hallja az ember a különbséget, de melyik lehet a jó? Vagy hallja az ember, hogy valami gond van, de vajon mi okozza? Igen tanulságos volt számomra, amikor elhívtalak akusztikai mérésre. Ugyan hallottam, hogy a mélyekkel van probléma, de azt is, hogy egyszerre volt sok is és kevés is :F ezért még megfogalmazni sem tudtam a konkrét problémát.
- Nagy tapasztalattal (és ego-val) pedig az ember hajlamos bármi kétség nélkül csak a fülének hinni. Vagyis az agya játékának... Itt kezdődnek a piros pöttyök elhelyezése, virtuális föld, az elemek eltávolítása a szobából, meg a többi, amelyek hatására mindig "klasszisokkal jobb hangot" vél az illető hallani.

Minden esetben jó az öntudatot kicsit hátrébb rakni, és a valóban hozzáértők tanácsait, véleményét kikérni, mert esetleg "nem azt hallod".

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#84946) robi-k válasza Dorian (#84945) üzenetére


robi-k
őstag

Csatlakozom.
Pont ez az egyik főbb nehézsége ennek a hobbinak ;)

(#84947) dgyuri0123 válasza Dorian (#84945) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Eleve ha kevés a zenei tapasztalat, tudás, akkor legtöbb esetben ez félre tud vinni a rosszat gondolják jónak."

És ki az, aki megmondhatja a tutit? Én pl utálom a pacalt... hiába a világ legjobb pacalja, ha nem szeretem.. Hülye a példa? Lehet, de az ízlésünk soha nem lesz-lehet tökéletesen egyforma. :) Hallottam én "ismert/komoly" szakértők véleményét olyan dolgokról, amit én "borzasztónak" hallottam.

De van aki "amerikai" hangra esküszik, van aki "Britre", vagy épp "Franciára". Kinél van az igazság? Vagy erről csak én hallottam?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#84948) #92251648 válasza Dorian (#84945) üzenetére


#92251648
törölt tag

Reális, amit írsz. Én azonban nem látom szükségét, hogy valaki kívülről megmondja, kinek mi a jó. Rengeteg zenehallgató és házimozi szobában jártam akusztikai mérés és tanácsadás ügyében, sok helyen szembeötlő hibákkal találkoztam. Ha felkérnek rá, nyilván felsorolom a javaslataimat, de ha ezt konkrétan nem kérik, magamtól biztosan nem kezdem el osztani az észt, hogy márpedig így, meg úgy jobb lenne. Ezt a szerepet meghagyom a fórumvitézeknek, akikben dühöng a szereplési vágy.

Néha megkérnek, hogy helyszíni méréssel ellenőrizzük a házimozi processzorok beállításait. Ilyenkor én legjobb tudásom szerint kiegyengetem az átvitelt és javaslom, hogy úgy használják a továbbiakban. Azonban előfordul, hogy a "lineáris" beállítás nem mindenkinek tetszik, mert pl. megszokott egy másféle megszólalást. Nem hiszem, hogy ilyenkor parancsba adható, hogy a felhasználó ne tekergesse el az EQ-t. Ha neki úgy tetszik, nekem nem fáj, ő pedig több örömét leli a szórakozásban.

(#84949) bta1


bta1
őstag

Innen kezdve újra lehetne gombolni a logikusnak tűnő elméletet, miszerint a hangminőség romlása közvetlenül az időbeni instabilitásnak tudható be, és pusztán ennyi a magyarázata a digitális jelforrások hangkarakterének. Azért a feltételes mód, mert nem gondolom, hogy hifisták és műkedvelő szobatudósok feladata az emögött rejlő hatásmechanizmus feltárása :))

(#84950) bta1


bta1
őstag

"És ki az, aki megmondhatja a tutit?"

A hazai fórumokon majdnem minden problémakörben olyanok próbálnak guruvá előlépni, akik jó esetben is csak részben vannak képben a szóbanforgó dolgok természetét illetően, viszont erről a hiányosságukról egyszerűen nem akarnak tudomást venni (Dunning-Kruger effektus minősített esete)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.