Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83751) Downsampling válasza alphamooncam (#83748) üzenetére


Downsampling
senior tag

"Nálad, ahogy láttam Dune 4k HD Duo a forrás, ami ha jól gondolom nem alkalmas a zenehallgatás helyének egyedi jellemzőinek - ide értve a zenei lánc teljes egészének, valamint az un. szoba kiemeléseinek - befolyásolására."

Kár ezért a mondatért, csak olyan sok benne az egymásba harapó birtokos szerkezet, hogy értelmezhetetlen. Amúgy szakmailag is. Ráadásul Laci szerintem nem ezt a masinát használja zenehallgatásra.
De tényleg, amúgy egy CD-játszó-erősítő-hangsugárzók felállással mennyire befolyásolható a zenehallgatás helyének egyedi jellemzői? Most akkor attól jó egy rendszer, mert a lehető legegyszerűbb, nincsenek benne felesleges elektronikák, szoftveresen manipulált hangzás, értelmetlen jelutak, kábelezés vagy attól, mert amit lehet, csak a jel útjába tolunk, és mátrix-szerűen manipuláljuk a hangot. Amihez nyilván kell még jó pár külső, úgymond passzív, akusztikát befolyásoló elem is... Hát nem tudom...

(#83752) alphamooncam válasza python1 (#83749) üzenetére


alphamooncam
őstag

A mélynyomóm sk. modifikált push-push rendszerű zárt, passzív hangsugárzó, amit pont az ELAC 2070 ihletett!

Az erősítését egy TPA 3130 alapú 2x15w-os erősítő hajtja.

Építés előtt féltem, hogy kevés lesz, de nem, szerencsére közel sem járok a teljesítményigény végéhez... :DD

Az alja valahol huszonakárhány Hz-nél van 0dB-es eltéréssel a flat-től, sokkal jobb mint amire számítottam.

Azt azért hozzá kell tennem hogy a hálószobám 11nm, és a szub 2m (!!!) magasan van, a képen jobbra fent.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83753) Downsampling válasza Morris (#83750) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szerintem ilyen topikból ezt sosem fogod megtudni. Itt nem az a lényeg, hogy tanácsokat adjanak, hanem az, hogy az amúgy valóban okos, és az elektroakusztikához értő emberek fitogtassák a tudásukat, minden egyes hozzászólásukban. Még akkor is, ha két hozzászólássoként a saját filozófiájuknak is ellent kell mondani, aztán majd jön egy újabb csavar, és már egészen másról szól a diszkurzus. Itt a melldöngetés megy, felülírva az ésszerűséget és a megoldásra irányuló törekvést.

(#83754) python1 válasza Downsampling (#83751) üzenetére


python1
veterán

Soha nem függött a végeredmény a készülékek,kábelek számától,inkább a készülékek közötti szinergia,minőségtől.
Vannak egydobozos rendszerek,de azt nem kell ecsetelni itt szerintem.

Ezekből a "melldöngető" fórumtársaktól igen sokat lehet tanulni,amennyiben tudunk a morzsákból válogatni. ;)
A hifizés nem függ szorosan együtt a zenehallgatással,zenét lehet bármin hallgatni,még tetszhet is a reprodukció,viszont a hifizés a készülékek,igények minél magasabb szintű megvalósítására jött létre,de hozadéka a kapott végeredmény is természetesen.Vagyunk így jó néhányan.

[ Szerkesztve ]

(#83755) Jorus válasza Morris (#83750) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én hasonló helyzetben valami hasonló összeállításon gondolkodnék - ha nem is konkrétan ezekben a példányokban, de ezen az úton:
- Onkyo TX-NR636
- B&W 686 S1
- Krk 10s

A B&W és a KRK is sárga membránnal operál, így esztétikai szempontból is passzolhatnak egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#83756) python1 válasza Morris (#83750) üzenetére


python1
veterán

Szerintem neked elég lenne egy pár hangsugárzó,valami jobbfajta,és egy tisztességes sztereó erősítő.
Amennyiben meg kellenek az extra mélyek,akkor nincs más út avr és szubb/szat rendszer összeállítása.
A te filmes ill zenei "hallásodat",kultúrádat nem ismerhetjük,amennyiben te sem vagy tisztában vele a környékeden biztos van valakinek egy jobb rendszere,amit meg tudnál hallgatni.

Pl:Amit Jorus fórumtárs javasolt,lehet egy jó alternatíva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#83757) alphamooncam válasza Downsampling (#83751) üzenetére


alphamooncam
őstag

Úgy néz ki túl sok információt akartam egy mondatba sűríteni, jogos a kritika.

Szakmailag, mi az ami nem értelmezhető?

Értem én a minimális jelutat, DE...

A FIIO+sztg mint írtam felesleges lesz, pont ezt akarom kiváltani.

CDlejátszó-erősítő-hangsugárzók jelútjához képest, az enyém RPI-erősítő-hangsugárzók jelútja ( erősítőig full digitális a jelút ) mivel lesz hosszabb, rosszabb ?! Ja és az Allo DigiOne-t azért nem szerepeltettem, mert nincs kábel az RPI, és a DigiOne között. Még vmi., amint látszik a linkelt képen a latency 0.0ms!

Nincs olyan rendszer, ami tökéletes átvitelt nyújt, legyen az bármilyen drága ( önmagában sem ) , arról nem beszélve, hogy a hallgatói környezet a legritkább esetben ideális - ezzel gondolom egyetérthetünk.

Az enyém, többszörösen terhelt,ha szabad ezzel a kifejezéssel élni, a komponensek minőségét, szoba méretét, és az elhelyezést tekintve is, mégis ki lehet belőle jó eredményt hozni, de ehhez egy szűrő kell.

Szűrő, vagy nem szűrő, ez itt a kérdés!

Egy ideális világban persze nem lenne szűrőre szükség...

A szoftveresen manipulált hangzással kapcsolatban meg csak annyit, hogy manapság már szoftverekkel "manipuláltan" DAW-ban készítik a zenét.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83758) lezso6 válasza Morris (#83744) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mostani 2.1-ed az sajnos egy kis bögreszett, komolytalan szegény, értelmes szubokra sem képes. :(

Én aktív párti vagyok (mondjuk ezért itt kövezés jár :DDD), azaz beépített erősítős stúdió monitorokat preferálom. Persze ezekhez kell DAC, hogy ha TV-vel használnád, szóval így is lesz kell egy "erősítő" jellegű doboz. A 8" mélyközepesekhez már nem feltétlenül kell mélyláda, simán élvezhetőek velük a filmek, így ezeket ajánlanám. Design szempontjából is lehet nyerőbb az aktív, ha pl fehéret akarsz (darabár), vagy legalábbis valami modern design-t, a legtöbb fekete szokott lenni. Persze ezeket érdemes meghallgatni, pl a hitspace-ben meg lehet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83759) Morris válasza Downsampling (#83753) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem sem, de cáfoljanak csak rá ;]

Amúgy másodjára futok neki a témának, pont az általad felvázolt dolgok miatt.

De lám, csalódnom kell végre. Köszönöm srácok! Végre...
A jelenlegi egy nagy szar. Ez tuti. Annál jobb kell. Ennyi az egész :)

[ Szerkesztve ]

(#83760) Morris válasza lezso6 (#83758) üzenetére


Morris
veterán

Nem, nem. Szeretnék egy kis kontrasztot a szobába. Nagyon jól mutatna a fekete :K

(#83761) lezso6 válasza Lacielvtárs (#83746) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én 3 évig használtam Adam A7X + Sub8 kombót. De már nagyon meguntam a szívást, hogy akárhogy rendezem a hangfalakat, bútorokat, szobát, mindent; sosem tökéletes az mélytartomány. Ezért 3 hónapja downgradeltem egy pár belépő KRK Rokit 10-3-ra, ami kvázi 2x KRK 10s subwoofer + 2x KRK Rokit 4, csak 2 dobozban, 3 utasként. A mély ezekkel rettenet jó minőségű, végre rendben van a hangkép, csak hát ez nem középkategória, úgyhogy sajnos le kell cserélnem jobbra. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83762) Mathiask válasza Morris (#83750) üzenetére


Mathiask
senior tag

Nem tudom mennyire szeretnéd megtartani a mostani tv állványod elrendezését. De ha ez nem változik, akkor szerintem a két oldalra lehetne a jelenlegi dobozok helyére komolyabbat tenni. pl: [link]
Ebben van DAC is szóval akár optikai kábellel, vagy USB-vel is össze tudod kötni a sz.gépeddel, lehet jobb lenne mint a hangkártya a gépben. Vagy összekötöd analóg módon és még a sz.gépes hangkaridra ha hiányzik a szub, rákötsz egy szubot.

Az álló hangfalhoz lehet csökkenteni kéne a tv állvány szélességét, hogy legyen hely. Nem tudom ez mennyire opció.

(#83763) lezso6 válasza Morris (#83760) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Feketéből már több is van. Ha nem akarsz belebuzulni a hifibe (folyamatosan cserélgetni, finomhangolni, megtalálni a tökéletes szinergiát az erősítő és a dobozok között), akkor inkább az aktív a nyerő, főleg hogy a boltokban meg lehet hallgatni, összehasonlítani. Persze ezekből nincs álló, "csak" sima polcsugárzók, nincs meg a hifi feeling.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83764) python1 válasza Morris (#83760) üzenetére


python1
veterán

Akkor foglaljuk össze az eddigieket,AVR-szubb/szat rendszer a befutó,ha jól értem fekete amire vágysz,ez pipa.
Akkor már csak valami értelmesebb rendszert kell összeválogatni,ha javasolhatom,használtan nézelődj,régebbi felső kategóriás AVR-eket,mint javasoltam,Denon 3805-6-4806-7-8 szériák közül,Onkyo 6xx-7xx-8xx-as szériák,Cambridge Audio avr-ei sem rosszak,Pioneer LX szériái a régebbi modellek.AVX-en sok jó készülék van most bagóért,de természetesen máshol is nézelődhetsz,Hifipiac stb.

[ Szerkesztve ]

(#83765) Morris válasza Mathiask (#83762) üzenetére


Morris
veterán

Hát, igazából bejön ez a dizájn, így jó darabig maradna.

(#83766) Plexicushio válasza lezso6 (#83763) üzenetére


Plexicushio
senior tag

"Persze ezekből nincs álló, "csak" sima polcsugárzók, nincs meg a hifi feeling."

Már hogy ne lenne, pl. DALI Zensor 5 AX, az már más kérdés, hogy milyen áron...

(#83767) Morris válasza lezso6 (#83763) üzenetére


Morris
veterán

Hátha van a mm-ba kipróbálni, meghallgatni. Beugrok délután.

Python1: na, így már tudom a vonalat. Köszönöm. Elkezdek nézelődni. Hallgatózni

[ Szerkesztve ]

(#83768) bkercso válasza Morris (#83750) üzenetére


bkercso
nagyúr

Arra, hogy azt a nagy üres felületet a hangsugérzók mögött betakard. Ez a gyengepont jelenleg szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83769) lezso6 válasza Morris (#83767) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ott biztos nincs, Hitspace-ben vagy hasonló kifejezetten stúdió és egyéb hangtechnikával foglalkozó zeneboltokban lehet meghallgatni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83770) Morris válasza bkercso (#83768) üzenetére


Morris
veterán

Öö, igen. De ha nem jó, akkor rakok oda két lebegő polcot, a hangszórók meg mennek a sarokba. Így sem jó?

Lezso: akkor ez a progi már lefújva. Csabán sztem már semmi sincs nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#83771) alphamooncam válasza Morris (#83765) üzenetére


alphamooncam
őstag

Egy alternatíva: 400 Euro

Igaz nem hallgattam, de megfontolandó

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83772) alphamooncam válasza Downsampling (#83751) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mit gondolsz a többutas hangsugárzókról, és a bennük lévő hangváltóról?

Minimál rendszerben - mert gondolom Neked is ilyen van - egy-egy driver szólaltatja meg a sztereót...

Érted? ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83773) Lacielvtárs válasza lezso6 (#83761) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohhh, szóval gyúrni kellene nálam a sztereó vonalra? :C
Akkor inkább nem használom a szubot, és elegendő a mély hang ami 260as ELACokbol jön ;]

alphamooncam: leget igazad van, sőt biztos is...
Köszönöm az infót :R
Viszont inkább megelegszem a szub nélküli zenehallgatassal, mert a 260as frontok hangza zenén nekem megfelelő.
A forrás már nem csak a dune, hanem egy ca cxu de ott is ugyanez a helyzet...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83774) python1 válasza Lacielvtárs (#83773) üzenetére


python1
veterán

A lényeg,hogy a te ízlésedet kielégítse az adott hangmegjelenítő,hogy az most csak front,vagy netán subb támogatással történik,az mindegy.
Én sem használok mindig szubbot,jelenleg a szobaakusztikát céloztam meg,ebben látom a legnagyobb potenciált,hogy minél többet ki tudjak hozni az adott lehallgató helyiségből.Aztán kezdődhet az agyalás,kell-e szubb vajon zenéhez,vagy nem.

Mindenkinek

Nincs örök érvényű szabály a hifiben,mindig jönnek új dolgok a felszínre,vitákat generálva,de sok tapasztalat viszi előre az embert.Nekem kifejezetten tetszenek "átlagos",home made,diy megoldások is,sok helyen jártam már és tudnak kifejezetten jó rendszereket összerakni emberek,sokkal jobban tetszenek és adok a véleményükre,mint drága készülékekkel semmi logikus,szinergikus szisztéma által összedobált rendszereket birtokló társaiktól.
Szerintem ;)

(#83775) nokia5201978


nokia5201978
tag

Sziasztok.A három NAD közül melyik lehet a jobb választás?
- 314
- c 300
- 320 (nem a bee. sorozat.)
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#83776) Downsampling válasza Lacielvtárs (#83773) üzenetére


Downsampling
senior tag

Egyébként, ha a CXU menüje tényleg egy az egyben olyan, mint az Oppo menüje, akkor elég sok minden állítható a hangot illetően. Eleve - gondolom - te többcsatornásként működteted a CA lejátszót, így minden egyes hangsugárzó pozícióját, távolságát megadhatod, de még a méretüket is. A "subb" elhelyezkedésénél ugyanez a helyzet. A vágási frekvenciával együtt. Ha viszont átállítod kétcsatornás (vagyis sztereóra), ott alapból szürke lesz a subb ikonja, de manuálisan visszateheted a rendszerbe. És szintén pozícionálhatod.
Persze mindez szinte felesleges, hiszen gondolom az AVR-en mindez ugyanígy, vagy még részletesebben megtehető. Tehát akár a kis Dune-vel is. Szóval őszintén nem értem, hogy miért ne lehetne akár sztereó üzemmódban a hangsugárzókat térben elhelyezni (és azt sem, hogy erre mi szükség van?). És érdekes módon 20-30-40 évvel ezelőtt, amikor mondjuk az erősítőre egy analóg lemezjátszót kötve hallgattunk zenét, és semmilyen szoftveres megoldások nem álltak rendelkezésre, nemhogy HTPC, meg ilyenek, mégis lehetett olyan csoda hangokat produkálni (akár nevetségesen kis büdzséből), hogy a fal adta a másikat!

(#83777) Lacielvtárs válasza python1 (#83774) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, en is igy gondolom, az a lényeg hogy számomra megfelelő legyen :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83778) Lacielvtárs válasza Downsampling (#83776) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez pontosan így is van, a bemerest az avrel konfigoltam, a cxu hdmivel van osszekotve meg egy RCA kábellel, utóbbit használom zenelesre.
Amúgy mint irtam nekem teljesen elegendő sztereóra a két front.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#83779) python1 válasza Downsampling (#83776) üzenetére


python1
veterán

Igen lehetett,nekem is volt akkoriban néhány féltett kincsem,de nem sírom vissza az akkori láncom egyetlen láncszemét sem.Ma már sokkal jobb a helyzet készülékek beszerzését illetően,és olcsóbban beszerezhető a mai bérekhez képest.
Sokat fejlődött azóta az ipar,technika,vannak jobb és kevésbé jó készülékek.

(#83780) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. :) Egy 4×3 szobába a polc sugárzókat milyen messze érdemes egymástól elhelyezni? 2 méterre elég?

Köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#83781) kukulec válasza mayday00 (#83780) üzenetére


kukulec
őstag

igen, ha ettől még a falaktól van elég távolságuk.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#83782) lezso6 válasza mayday00 (#83780) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Attól függ, próbáld ki, hogy szól jobban, az a fontos, hogy hallgatói pozíció és a hangfalak egy szabályos háromszöget alkossanak. Általában úgy van, hogy minél nagyobb, annál jobban igényli a távolságot. Kb így: 5" mélyközép: 70+ cm, 6.5": 1+ méter, 8": 1.25+ méter, 10": 1.5+ méter. Persze ez csak egy átlag, amúgy hangfala válogatja, de 2-2.5 méternél tovább már nem feltétlenül érdemes menni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83783) mayday00 válasza kukulec (#83781) üzenetére


mayday00
őstag

Faltól mennyi legyen a távolság? Hátsó reflex nyílású a hangfal. 20 cm kb elég lenne?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#83784) bkercso válasza Morris (#83770) üzenetére


bkercso
nagyúr

Rengeteg lesz a visszaverődés és az ebből adódó kioltás, valamint elnyúlt rezonancia (állóhullám). Túl nagyok a falfelületek. Főleg a hangforrás és a hallgató körül nem jó ez.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83785) nokia5201978 válasza nokia5201978 (#83775) üzenetére


nokia5201978
tag

Szerintem a NAD 314 megerősítés jöhet.

(#83786) Morris


Morris
veterán

Tudom, hogy ördögtől való, de bekukkantottam a MM-ba.
Nos, nem is tudom, hogy hogy mondjam :D

Láttam egy Sony HT-XF9000-et.
Be is kapcsoltattam. Nekem tetszik.
Bár, sejtem a véleményeket, de megkockáztatom a kérdést.
Szerintetek? :U

(#83787) lezso6 válasza Morris (#83786) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A soundbar a hangtechnika antikrisztusa. Ennél szinte bármi jobb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#83788) python1 válasza Morris (#83786) üzenetére


python1
veterán

Ez az MM manifesztációja,be ne engedd a lakásba!
Mit tanultál itt az utolsó néhány órában,szabad ilyet csinánie,more. :((( :DDD

(#83789) kukulec válasza mayday00 (#83783) üzenetére


kukulec
őstag

20 cm nem elég, én még kis hangfalnál is javaslok egy fél métert.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#83790) kukulec válasza Morris (#83786) üzenetére


kukulec
őstag

annál még az is jobb, ha veszel egy használt jbl 170-et és bármilyen használt erősítővel meghajtod.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#83791) Morris válasza python1 (#83788) üzenetére


Morris
veterán

Szégyellem is magam folyamatosan ;] :D

(#83792) python1 válasza alphamooncam (#83752) üzenetére


python1
veterán

Az a szubb nincs egy kicsit nem jó helyen, sarokban nem próbáltad?Az is lehet jó alternatíva,minden nyűgjével együtt,kapsz néhány decibel + ot.
Bár mondjuk az is sarok ahol éppen van.

[ Szerkesztve ]

(#83793) alphamooncam válasza python1 (#83754) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ezekből a "melldöngető" fórumtársaktól igen sokat lehet tanulni,amennyiben tudunk a morzsákból válogatni. ;)

Amennyiben ezt rám értetted, sajnos a stílusom olyan, amilyen, sajnálom. Rosszul tűröm a kritikát ez tény. Nem állt szándékomban senkit megbántani.

Mindenesetre azt reméltem, miközben írtam a hsz-t, hogy egy olyan, sokak számára ismeretlen területre engedhetek bepillantást, olyan ismerteket oszthatok meg, amik megszerzése rengeteg időt, tanulást, és nem kevés munkát igényelt.

Olvastam jópár kétkedő hozzászólást miközben dolgoztam a projekten, és tudtam hogy a meg nem értés, vagy csak a "rutin" miatt lesz olyan aki a kétségeinek ad hangot, mégis meglepetésként ért.

Az viszont, hogy valaki egyből érti, miről is szól a projekt, és elismeri, az viszont jól esett.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83794) Polllen válasza lezso6 (#83787) üzenetére


Polllen
nagyúr

Fenéket.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83795) Morris válasza Polllen (#83794) üzenetére


Morris
veterán

Mesélj! :)

(#83796) alphamooncam válasza python1 (#83774) üzenetére


alphamooncam
őstag

n

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83797) Polllen válasza Morris (#83795) üzenetére


Polllen
nagyúr

A soundbaroknak is megvan a helye és a minőségük is elég széles skálán mozog.

Mondjuk hifi topikba kevésbé való, de ettől még nem lesz ördögtől való.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83798) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Na, most viszont félve írom le a véleményem!

Mit csinál az átlag hifista, amikor úgy érzi, úgy hallja, hogy nem elég jó a rendszer hangja?

Keresi a szinergiát. Érzi, hallja, hogy valami nem jó.

Pl. túl sok a magas. Kicseréli az RCA-t, vagy a hsz kábelt. Elad, vesz.

Mindezt addig ismétli, amíg úgy nem érzi, hogy már nincs túl sok magas, és nem veszett el a mélyből sem.

Itt az arányok felbillenése a kulcs, ami a frekvenciaválasz "lapossá" tételével érhető el. Mérni kell, kellene, de helyette cserélgetünk. Ajánlásra... Találomra...

A tranziensek helyrerakása meg készülékcserékkel, dobozok cseréjével stb. próbálkozik az egyszeri hifista, holott csak azért mosott a hangzás, mert a Windows generálta nagy látencia miatt nem tudja a dinamikát elég gyorsan megjeleníteni a rendszer.

Windows, mint forrás, amúgy is több sebből vérzik.

Kezdve az akadozó lejátszással. Ha nem optimalizálod, sosem fogsz elég alacsony látenciát elérni.

Ingadozó ütem, a gyenge minőségű órajel miatt, amit ugyan nem lehetetlen kicserélni az alaplapon, de legalábbis nem rentábilis.

Aztán ott van az USB, a közvetítő közeg, mint a jitterek ősanyja. Na ezt meg nem audióra találták ki, de legalább már jól megerőszakolták, úgyhogy hajrá, lehet kábeleket cserélgetni, ami ugye további gond, mármint a kábel maga!

Oda az egyszerűség, jól beiktattunk egy bonyolítást a jelútba. Király.

Kb. ennyi mára az agymenésem. Jöhetnek a vélemények.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#83799) Dißnäëß válasza alphamooncam (#83798) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Pink Faun.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#83800) KilgoreTrout válasza alphamooncam (#83798) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Csak félve kérdezem, ha az USB ennyire alkalmatlan jeltovábbításra, akkor hogy lehet, hogy a stúdióban ez nem probléma? Ez alapján nem kéne a digitálisan kevert felvételek nagy részének is hallgathatatlannak lenniük?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.