Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126751) Dißnäëß válasza VoidXs (#126750) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Néha nem értem ezt a világot. Igyekszem, de nem megy..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126752) slym_


slym_
csendes tag

Sziasztok
Maranzt 2250b-re akarok cd+pc kötni, melyik bemenetét kell használnom?

[ Szerkesztve ]

(#126753) lezso6 válasza slym_ (#126752) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Aux a biztos. Phono-t semmiképp se, mert az lemezjátszó alacsonyszintű jeléhez van kitalálva, szóval túlerősítettt torz jelet fogsz kapni.

A Tape Monitor inputok is működhetnek, ha jól tudom csak annyi a különlegességük, hogy a rádiót használva is hallatszik a bemenet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126754) Beretvás


Beretvás
addikt

Előfizettem Tidalra.. Mi a különbség pl spotihoz képest?

(#126755) proci985 válasza Beretvás (#126754) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

(egyelore) meg mukodik algoriddim dj proval, amit spotifybol evek ota kivettek

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#126756) lezso6 válasza Beretvás (#126754) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt nem előtte kellett volna kérdezni? :DDD ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126757) Beretvás válasza lezso6 (#126756) üzenetére


Beretvás
addikt

1 dodó volt.. :D 2 hónapra.. :D

Yamaha RX V1000 az jólenne szerintetek muzikára?

(#126758) slym_ válasza lezso6 (#126753) üzenetére


slym_
csendes tag

köszönöm

(#126759) Smiley válasza Dißnäëß (#126743) üzenetére


Smiley
őstag

A displayport is opensource, megse ezt latod a tv-ken meg az erositokon.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#126760) PuMbA válasza Smiley (#126759) üzenetére


PuMbA
titán

Mert a DisplayPort az egy PC-s konzorcium által alkotott szabvány. A DVI utódja. DVI csatlakozó se volt a régi TV-ken :) A házimozi szegmens más, mint a PC-s szféra.

[ Szerkesztve ]

(#126761) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Urak, egy ilyen használt párért mennyit szabad adni ma ?

Mindene jónak tûnik, nem zizeg, megkímélt.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126762) johnywalker válasza Dißnäëß (#126761) üzenetére


johnywalker
őstag

Max 200e.

(#126763) Fercsa válasza Dißnäëß (#126761) üzenetére


Fercsa
senior tag

Menekulj, ha jot akarsz, S3-tol szinten.
Aktiv valtoval el lehetne veluk jatszani, hatha javulnak, de alapfelallasban felejtsd el.

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#126764) fehér_ember válasza Dißnäëß (#126761) üzenetére


fehér_ember
addikt

Vegyél T+A TMR-t.
Esetleg TB 140

[ Szerkesztve ]

(#126765) Dißnäëß válasza Fercsa (#126763) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Sosem tetszett a hangjuk, csak eljátszottam a gondolattal, ismerősöm exférje eltávozott és rá maradt egy rahedli mindenféle vegyes cumó, köztük ez is, meg egy Technics SA-AX 730 is.. (Technics-től pláne fázok).

fehér_ember: neeem, még mindig billegek, mi lenne a jó megoldás és időtálló is, de köszi azért :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126766) Beretvás válasza Dißnäëß (#126765) üzenetére


Beretvás
addikt

Technics-től miért? Annyira rossz a hangjuk? Most abba ne menjünk bele hogy 30 éves matuzsálem.. ;]

Mondjuk engem attól ráz ki a hideg mikor valami speckó IC-s végfok van bennük ahogy technics is szereti.. Ha nem valami ilyen szutyokkal szerelt akkor bejöhet a házba... ;]

(#126767) Smiley válasza PuMbA (#126760) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig nekem es a csaladban is volt olyan TV, amin ott volt a DVI-D csati. Meg a fullhd korszak elejen. Csak a HDMI az licenselheto es ezaltal sokkal nagyobb forras volt marketingre.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#126768) Dißnäëß válasza Beretvás (#126766) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egész kamaszkorom kísérte végig egy ilyen IC-s csoda, ezt itt és most nem hallgattam 10 mp-nél tovább, csak hogy "van-e baja" diagnosztika kb, de igen, ez az oka. Nyilván egy mai új Technics egész más világ, mintha nem is az a gyártó lenne, elvileg high-abb vonalba sorolja a márkát a Panasonic.

Egy SU-G700 már vizuálisan is kisebb orgazmus, valszeg hangra is korrekt, bár eddig kevés emberrel találkoztam, aki érdemben hallotta, de valami nagyon "nyakatekert" új tech (ami vagy nagyon jó, vagy nagyon vacak, ahogy az lenni szokás) :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126769) johnywalker válasza Dißnäëß (#126768) üzenetére


johnywalker
őstag

SU-G700 szép szép mint az állatkerti zsiráf... :D De azért látszik hogy megy a spurkodás, csak egy pár hangfalnak van rajta kimenet :))

(#126770) nLali válasza Beretvás (#126754) üzenetére


nLali
senior tag

Gondolom nem erre voltál kíváncsi, de a visszakereshetőség miatt beírom, hogy most 2024-ben Spoty app van az android régebbi verzióihoz, de Tidal app sajna nincs. Sőt, android 5.1 alatt web player módban sem működik.
A hétvégén szerettem volna egy leporolt Himedia H8 Plus-t beüzemelni kizárólag tidalra, de sajna nem sikerült.

(#126771) Dißnäëß válasza johnywalker (#126769) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Minek Neked több oda ?
Az is csak ugyanarra a végfokra kötődne ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126772) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Adott egy Yamaha A-S300 sztereó erősítő (és egy 70 éves illető, aki mindenfélét rá fog kötni: orsós magnó, kazettás magnó, lemezjátszó, pc, stb...) Sztereó álló hangfal párt szeretnénk venni hozzá, használtat, 110-160 ezer ft között. Merrefelé kezdjek el nézelődni, márka, kor, hangzás, stb? :B :R

F1

(#126773) tranceplanet válasza szabeska (#126772) üzenetére


tranceplanet
addikt

[link]
[link]
[link]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#126774) tranceplanet válasza szabeska (#126772) üzenetére


tranceplanet
addikt

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#126775) fererencz89 válasza tranceplanet (#126774) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Pont ezt akartam, már többedjére. :D
Mondjuk nem értem, miért nem már kelt el? Baja van? Az egyik legjobb vételnek gondolnám ebben az árkategóriában.

Nem szotkam hibázni.

(#126776) tranceplanet válasza fererencz89 (#126775) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ez egy jó kérdés? :F
Nem szeretem az élénkebb színeket, de ez gyönyörű! :K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#126777) Dißnäëß válasza tranceplanet (#126776) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Milyennek írnátok le a karakterét ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126778) szabeska válasza tranceplanet (#126776) üzenetére


szabeska
addikt

Köszönöm, megdiskurájluk még, hogy mit választunk. A Roth szimpi, a JMLab-ot nem ismerem, a MA bronze pedig ismerős, mert nekem dettó ez van házimoziban :D

F1

(#126779) tranceplanet válasza szabeska (#126778) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ez sem kelt el és gyönyörű: [link]

JMLab=Focal

Én erősítővel mennék és hallgatóznék! :)

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#126780) szabeska válasza tranceplanet (#126779) üzenetére


szabeska
addikt

Tényleg szép, de az ár már túllépi a keretet :( A Roth-ról mit tudtok mondani? Az, illetve a Lektor ami első ránézésre jó lenne :R És a Jmlab is, csak az több kocsikázás lenne, de ha megéri...:)
(Tudom, hallgatózni kellene, de az nehezen megoldható a kora miatt + lehet nem is észlelné a különbséget, emiatt van rám bízva. Nekem a Bronze 6 hangja bejön pl, szóval inkább a színezetlen hangra mennék rá)

[ Szerkesztve ]

F1

(#126781) tranceplanet válasza szabeska (#126780) üzenetére


tranceplanet
addikt

Te viszont meg tudod hallgatni. A Monitor Audio jó vétel, szerintem csalódás mentes. A JMLab is megér egy fuvart. A Roth ismeretlen nekem is. Meg kell hallgatni őket, csak azután vásárolni, ez arany szabály, még új hangfalaknál is. Egyiket sem hallottam élőben, kezeld úgy az ajánlást. Hangkaraktert az erősítő is tudja befolyásolni. A Dali is jó cuccokat gyárt, érdemes számításba venni. A többiek majd ajánlanak még, több hozzáértő van itt. Azt még érdemes figyelembe venni, mindenkinek más az ízlése, ezért ajánlott hallgatózni mindenképpen.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#126782) Beretvás


Beretvás
addikt

Megérhet ez 250 eurót? Denon AVR 3311

(#126783) Dißnäëß válasza Beretvás (#126782) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:(

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126784) Beretvás válasza Dißnäëß (#126783) üzenetére


Beretvás
addikt

Akkó megint nem vásároltam.. :O

(#126785) Dißnäëß válasza Beretvás (#126784) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez amúgy kicsit szubjektív, hogy kinek, illetve mire, ez egyénenként változhat.
Én nem-re szavazok.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126786) BIGi75 válasza tranceplanet (#126774) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hát, én ezeket majdnem mindet megvenném :))
Csak annyi bibi van, hogy nincs most rájuk pénzem, meg nincs is hová tennem őket :DDD
Ez a Focal nekem is nagyon tetszik (ráadásul itt van egy köpésre), és egy MA-nak is biztosan meg kell még fordulni nálam, mert nem volt még nekem, és túl sok jót hallottam róluk ahhoz, hogy kihagyjam.
Én egyébként nem vagyok hallgatózás párti, simán veszek hangfalat általános olvasott vélemények alapján, sőt... mindenem úgy vettem. Az amit valahol hallok úgysem az lesz, mint amit itthon fogok hallani. Én itthon tesztelek, ha nem jönne be, majd továbbadom.

(#126787) fererencz89 válasza BIGi75 (#126786) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Hirtelen összeszámolva 6-féle MA dobozom volt, vintage modellek, de silver és gold reference is. Tényleg jók. Azt a Jmlab-ot nem hallottam, nekem is tecccik, és szerintem az már nem a bronze szint, de talán nem is silver, inkább már gold.

Nem szotkam hibázni.

(#126788) fererencz89 válasza Beretvás (#126782) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nekem is ilyen van egyébként. Kicsit olcsóbban vettem, de nem volt meg minden tartozék. Láttam olcsóbban és drágábban is, sőt, ettől "gagyibb" régi mozi vasak is mennek drágábban. Ja, kicsit elevult, mint AVR, de mint erősítő, nem rossz. 1200 GBP volt tizenpár éve.
Nem mondom, hogy jobb, mint egy új kínai cucc, nem tudom.

Nem szotkam hibázni.

(#126789) Beretvás válasza Dißnäëß (#126785) üzenetére


Beretvás
addikt

Én hiszek neked ,ha azt mondod nem éri meg.... minimum 1 el több erősítőd volt már mint nekem... :K

(#126790) Beretvás válasza fererencz89 (#126788) üzenetére


Beretvás
addikt

Szerintem venni fogok egy Fosi v3 at, csak "Fosok" tőle... :D Nagyon in tegrált, én meg elvagyok átkozva, ha valamit veszek az tuti beFosik... :D

Mondjuk nem tudom minek nekem mert elég ez is ami van, csak olvasgatom itt a topikokat és hajt a kell nekem is valami új kütyü... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#126791) BIGi75 válasza fererencz89 (#126787) üzenetére


BIGi75
senior tag

"6-féle MA dobozom volt, Tényleg jók" na ez az, erről beszélek :DDD
Én nem pörgetem így a szetteket, ezért is vannak hiányos tapasztalataim, de igyekszem majd pótolni :DDD
Az a baj, hogyha megtetszik egy doboz pár akkor a családtagjait kezdem vadászni, így már 4 szettet kapartam össze, ahelyett, hogy szélesíteném a látókörömet.

Yussef Dayes-t toljátok?

(#126792) fererencz89 válasza Beretvás (#126790) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ja, a SINAD-ja sem lehet túl fényes. :) A hifi-bogarat megölni nem kell félned jó lesz.

Nem szotkam hibázni.

(#126793) Dißnäëß válasza Beretvás (#126789) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tényleg attól függ, mire szeretnéd használni.

Nincsenek ellenemre a házimozis vasak, de amit látni kell, hogy míg a sztereó - mint formátum - egyhelyben toporog és a fülünk képességei sem változott az elmúlt párezer évben, elértük már, amit kellett és lehetett ... míg a mozis formátumok nonstop fejlődnek, ami óhatatlanul hozza magával, hogy a többcsatornás mozis vasak avulnak észnélkül.

Legalábbis az integráltak, mert mondjuk egy ilyenben nincs ami avuljon, persze itt az elkók élettartama determinálja, hogy meddig jó. (Meg aztán, ember legyen, aki leszervizeli, úgyhogy erre húzni kell be a kiterjesztett gart, mint a kisangyal) :D

Tehát, mozis vas vételnél tudomásul kell venni a formátumok támogatásának gyengeségét, és amikor az ember eléri azt a pontot, hogy ez már kevés neki, akkor már csak egy dologra jók: többcsatornás erősítésre, mondjuk egy elé tett modernebb lejátszó analóg 5.1/6.1/7.1 kimenetére kötve. Ami RCA-ban sem rossz, XLR-ben nem is tudom, van-e ennyi csatorna bemenet (csak valami anno nagyon high-end modell esetleg).

Szóval erősíteni tudnak a régi nagyvasak és célra megfelelőek, ha van rajtuk kellő számú diszkrét bemenet, amit az ember PC-vel vagy egyéb okos eszközzel meg tud hajtani a kellő csatornaszámban analóg módon, de szobakorrekció itt még mindig csak a forrás elvileg, mert ezek a külső analóg bemenetek szinte mind bypass módban vannak úgy tudom, azaz ami be, azt erősíti .. a saját mérőmikrofonjával megtehető kalibrációt nem támogatják. Ha igen, az egy fokkal jobb talán, vagy akár nem is, hisz a kalibrációs technológia sem volt régen még ott, mint ma .. (és ma sem egy hűde, szerintem, legalábbis belépőben).

Egy szó mint száz, régi mozis vasat csak külső, nála sokkal okosabb eszközzel érdemes/lehet igazán kihasználni, ergo, buta végfok módban lényegében. Arra viszont kifogástalanok + olcsók is.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126794) BIGi75 válasza Beretvás (#126790) üzenetére


BIGi75
senior tag

"elég ez is ami van, csak olvasgatom itt a topikokat és hajt a kell nekem is valami új kütyü" ez nagggyon veszélyes, én is ezért vagyok itt ritkábban, de sajnos ez sem segít; most várok lengyelből egy dali ikon onwall párt centerrel az ikon2-höz, pedig alig topikoltam, csak olyan szépen szólnak az ikonok :DDD

(#126795) Beretvás válasza Dißnäëß (#126793) üzenetére


Beretvás
addikt

Ez egy velős és kimerítő válasz volt... :R Tulajdonképpen a mikrofonja miatt is nézegettem, nem vágyom, nincs is szükségem avr re, de gondoltam van mérőmikrofonja, meg ugye ha elég erős, akkor talán megüti azt a szintet amit a Denonom hoz most, és akkor ugye ott van rajta a sub kimenet, amivel egyszerűbb a sub illesztés.

De egy szó mint száz, valamit venni kell mer a bogár megeszi az idegeim.. ;]

(#126796) Beretvás válasza fererencz89 (#126792) üzenetére


Beretvás
addikt

Próbáltam dekódolni.. :D 1 sör után ma már nem ment.. :D Vegyem meg a Fosi-t jó lesz? Amúgy kellene a nagyobb táp ?

[ Szerkesztve ]

(#126797) Dißnäëß válasza Beretvás (#126795) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mennyit kér most a bogár, hogy eltapsolj, nagyságrendileg ? :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#126798) tranceplanet válasza BIGi75 (#126794) üzenetére


tranceplanet
addikt

JMLab az tényleg nyálcsorgatós! :K
A Monitor Audio-t is venném.
Daliból pedig Ikon állót akartam linkelni, de az nincs kétszáz alatt, az illetőnek pedig 160K volt a teteje.
Én Ikon fan vagyok eléggé.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#126799) Beretvás válasza Dißnäëß (#126797) üzenetére


Beretvás
addikt

Attól függ mennyire tetszik neki a tárgy.. :D

pl: a kis Fosi V3 itt 180 euró lenne a 48voltos táppal..
Itt a gond az hogy nem tudom megfelelne e nekem úgy hogy csak 1 hangerő potija van semmi más.. Basszus nem tudom mennyit adna... :U

[ Szerkesztve ]

(#126800) szabeska válasza tranceplanet (#126798) üzenetére


szabeska
addikt

Azóta is vizslatom a kínálatot, hétvégén fogunk tudni egyeztetni vele, utána tudok elmenni vásárolni is, hátha kerül fel még ez-az apróra. Viszont nem tudom, hangfalból mennyire érdemes ilyen korúakat venni (van amelyik már 15 éves is elmúlhatott), nem öregedett-e el a membrán vagy ilyesmi :U Azért kérdezem, mert ezzel a részével nem vagyok tisztában.

F1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.