Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125101) tranceplanet válasza fojtviki (#125099) üzenetére


tranceplanet
addikt

Gratulálok, biztosan elégedett leszel velük! :C

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#125102) tranceplanet válasza barack1997 (#125100) üzenetére


tranceplanet
addikt

Az összes Dali nagyon jó, ez a gyártó egyszerűen nem tud mellélőni. :K Nézegetem még a Dali Fazon és Ikon on wall szériát is. :)
Vagy a fent említett: [link] - fehérben nagyon szép

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#125103) fererencz89 válasza tranceplanet (#125101) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Pedig egy nem kimondottan belépő sztereó vas volt az AVR előtt, ha jól tudom. :B

Nem szotkam hibázni.

(#125104) fojtviki válasza fererencz89 (#125103) üzenetére


fojtviki
senior tag

Egy Hegel H190 volt :) Monitor Audio Gold GX200 a front. Ehhez jött egy Arcam Avr 10 a Hegel helyett, meg XTZ sub, Elac 240 center, most meg ez az Audiovector háttérnek. Jó vegyesvágott igazából, de szinte biztos, hogy még a plafonba is fog menni hangsugárzó :(

(#125105) Beretvás válasza fererencz89 (#125096) üzenetére


Beretvás
addikt

Köszönöm az infókat. :R

(#125106) python1


python1
veterán

Nagyon sokadik agymenésem eme egyik darabja következik, :D ma dobtam össze itthoni kacatokból, a magassugárzó még képlékeny formában van, 1db készült csak tesztelésre.




[ Szerkesztve ]

(#125107) python1


python1
veterán

Ès a helyèn.

(#125108) Fercsa válasza python1 (#125106) üzenetére


Fercsa
senior tag

Ha-ha otletes :C
Milyen driverek? PA?

Az en 18-as dobozaim is osszealltak mar, mindkettonel mar csak csiszolni es festeni kell. A kozep/magas festese szuperul sikerult, pont olyan lett, mint szerettem volna.

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#125109) tranceplanet válasza python1 (#125106) üzenetére


tranceplanet
addikt

Állat! :C

Egy rövid beszámolót légyszi, nem volt szerencsém soha. Mi a vélemény az open baffle rendszerű hangfalazgatásról, mennyire lehet rátolni a falra?

--------------------------------------------------------
Közben nem voltam szemfüles, kint van a Flex HT mérése: [link]
Ez a készülék kell nekem. :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#125110) denesdr válasza python1 (#125106) üzenetére


denesdr
addikt

Jól néz ki, de ehhez fog kelleni a sub rendesen. :)

(#125111) python1


python1
veterán

Köszi srácok!
[link] , [link] , [link] , [link] .
Néhány a sok közül, nyilatkoznak, és bele is hallgathatunk.
Én 5.évigf éltem együtt OB falakkal majd kb 5-év szünet, eddig bírtam, már most jobban szól a dobozos változatnál, dinamika hatalmas, mélyebbre megy, ugye itt nem játszik a szoba, de a másik lakásban sem szenvedett hiányt.
Nyilván ha popp múfajt hallgatunk nem árt a basszus hozzá, de egyébként nehezen lehet überelni, vagy csak nagyon mélyen a zsebbe kell kotorni.

(#125112) python1 válasza python1 (#125111) üzenetére


python1
veterán

Itt egy helyiségben hasonlítja össze a srác normál sugárzókkal, mindenki vonja le maga a saját következtetéseit.

(#125113) denesdr válasza python1 (#125111) üzenetére


denesdr
addikt

A "jobban szól", az elég tág fogalom. Ha egy megoldás egyértelműen jobb lenne mint egy másik, akkor mindenki azt használná. Legutóbbi mélysugárzóimat kipróbáltam open baffle módban, de én nem tudnék együtt élni a mélyhiánnyal/érzékenység csökkenéssel, amit a doboznélküliség okoz, ráadásul a driverek is hamarabb elérik a kilengési határukat ilyen használatban.

(#125114) fererencz89 válasza python1 (#125107) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Igen vagány, gratulálok! :R
Nekem is tervben van, hogy egyszer készítek OB-t magamnak, bár a technikai szintet nem lőttem ennyire magasra. :)

Nem szotkam hibázni.

(#125115) python1 válasza denesdr (#125113) üzenetére


python1
veterán

Èn pont az ellenkezőjèt tapasztalom, sokkal dinamikusabb, ès nem háklis az elhelyezèsre, nyílván nagyobb driverekkel kell dolgozni, de a videók magukèrt beszèlnek, főleg ahol hasonlítják össze, zártakkal.
Egy bizotos, aki èlt már együtt ilyen falakkal, az nehezen talál jobb hangot, a legutóbbi müncheni kiállításon az egyik legjobb hangot OB falak adták.
Azèrt m3rni fogom, hogy mennyi az annyi.
Fererencz
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#125116) denesdr válasza python1 (#125115) üzenetére


denesdr
addikt

Az OB nem képes nagyobb dinamikára, mint egy doboz, persze hallható dinamikusabbnak egy határon belül, pl a megnövekedett torzítás miatt, amit a nagyobb hangszórókitérés és az alacsonyabb keltett hangnyomás eredményez.
Ha nem jó egy doboz elhelyezése a szobában, esetleg a doboz mérete a hangszóróhoz, akkor segíthet az OB, mivel oldalirányba gyakorlatilag nem sugároz, illetve mivel nincs doboz, így nincs mit elméretezni sem.

(#125117) python1 válasza denesdr (#125116) üzenetére


python1
veterán

Mèrèsekből hamarosan kiderül, addig csak találgatás, sajnos a másik OB falamat nem tudtam megmèrni.

(#125118) denesdr válasza python1 (#125115) üzenetére


denesdr
addikt

Egyébként nem könnyebb elhelyezni az OB falakat a szobában, főleg ha nem tudjuk szimmetrikusan felállítani őket: [link]

(#125119) lezso6 válasza python1 (#125107) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, ez tényleg hangfal. :C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#125120) python1 válasza lezso6 (#125119) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm! :R

(#125121) denesdr válasza python1 (#125117) üzenetére


denesdr
addikt

Amúgy én is elgondolkodtam, hogy nem nyűglődök dobozok építésével az új mélyekhez, de mérés és meghallgatás után elvetettem, ráadasul kilengéskor a driver hűtése elég hangos, szóval nem OB-ra való.

(#125122) python1 válasza denesdr (#125121) üzenetére


python1
veterán

Nálam csak èppen rezeg, de kímèletlenül letèpi az arcom, kanapè bőgő hangjától megindul alattam, szóval nálam semmivel nagyobb kilengèse nincs a menbránnak.
A règi OB falaim 60nm- es helyisèget 4,5m- es magassággal tudott megtölteni dinamikus zenèvel

[ Szerkesztve ]

(#125123) denesdr válasza python1 (#125122) üzenetére


denesdr
addikt

Ha ugyanahhoz a hangnyomáshoz nem nagyobb az OB hangszóró kilengése, mint egy dobozé, akkor ott valami nagyon összejött a szobaakusztikával.

(#125124) python1 válasza denesdr (#125123) üzenetére


python1
veterán

Este már nem küldtem meg annyira, meg nem is tudtam mèrni DSP- z i, majd a hètvègèn.
Meg ezek a hangszórók sem mennek mèlyre 50Hz az fs èrtèkük, cserèlem majd az egyiket nagyobbra.

[ Szerkesztve ]

(#125125) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,
Végfoghoz szeretnék utólag triggert bekötni. Arra gondoltam, hogy a konektor dobozában van még egy kis hely ahova be van dugva oda bekötnék egy relé modult. Jól gondolom, hogy ez így rendben van? Esetleg van valmi kész megoldás rá itthon?
Ezeket néztem:
[link] [link] [link]

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#125126) denesdr válasza Bence01 (#125125) üzenetére


denesdr
addikt

Kész megoldásként legegyszerűbb egy master-slave elosztó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#125127) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szép kis Kastélyok, állvánnyal, mazzzaggal: [link]

Nem szotkam hibázni.

(#125128) barack1997 válasza Bence01 (#125125) üzenetére


barack1997
senior tag

Szia.

Mivel Vintage erősítőm van (Denon PMA 1560) es az Eversolo DMP-A6-on sincs trigger kimenet, ugyanez a koncepció jutott mar eszembe nekem is, viszont az egyik USB lenne a trigger és az kapcsolná a relét. :) Elmeletben működik, nyilvan igy az ultra hájendesek keresztre feszitenek kb, de az nem erdekel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#125129) Bence01 válasza barack1997 (#125128) üzenetére


Bence01
tag

Sziasztok,

USB triggel ott akkor 5V-os kapcsoló feszültség kell annyiban más. A master-slave elosztó nem rossz bár nem tudom mekkora fogyasztás kell a master dugaljban, hgy bekapcsoljon félek, hogy a DAC-nak használt usb-s 10W-os táp nem biztos, hogy elég.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#125130) barack1997 válasza Bence01 (#125129) üzenetére


barack1997
senior tag

En meg azon filozok mennyire szerencsés direktben ranegedni 2db behuzotekercset egy USB-re. Lehet szerencsesebb lenne egy olyan ahol az 5v csak trigger jel es a behuzotekercseknek meg kulon tapellatasa van.

(#125131) denesdr válasza Bence01 (#125129) üzenetére


denesdr
addikt

A műszaki adatoknál szerepel a kapcsolási teljesítmény, megnéztem 2 random elosztót, mindkettő 7-100W-ig állítható volt.

[ Szerkesztve ]

(#125132) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Na erre varrjatok gombot! [link]
30 éves hakfalak, 240 péz, nem hogy fújolnak emiatt, de aznap jegelve is lett. Ki érti ezt?? Kicsit beteg. Ugye itt is volt téma a régi vs. új.

Nem szotkam hibázni.

(#125133) ktommy91 válasza fererencz89 (#125132) üzenetére


ktommy91
addikt

Jó neve van. De régi vs új témában itt sem volt egyetértés. Részemről kíváncsi lennék, hogy a 100-150k kategóriában melyik új hangfal szól jobban, mint a 30 éves dobozaim. Alapból csak belépő kétutas, max 60hz-nél kifingó prüttyögők vannak annyiért, amennyiért egy normális állapotú tisztességesen megépített 20-30 éves álló hangfalat lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#125134) fererencz89 válasza ktommy91 (#125133) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Természetes, hogy nincs egyetértés. Azért ez már 240k. Ettől "menőbb" dobozokat is vettem már, töredék áron, akár abból a korból is. Jó, ennek biztos jobb hangja van. :D
Nem a linkelt dobozok ellen szólt. A hifis, audiofil társadalom hajlamos aránytalanul kiemelni dolgokat a tömegből.

Nem szotkam hibázni.

(#125135) lezso6 válasza fererencz89 (#125134) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy pár jobb PC-s hangfalszett lehet verné ezeket? :D Pl 40ezres Presonus Eris E3.5 vagy Edifier MR4? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#125136) fererencz89 válasza lezso6 (#125135) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ezt nem mondtam. Nem tudom. Attól függ. Alapvetően hozzám is közel áll a régiség, de mindennek van egy egészséges határa. Lehetne még hozni a csupa gond régi erősítőket is. Menő Manó, Hires Nagyvas, akármi. Valamikor egy tesztelő kiemelte, aztán 30 év múlva is "etalon", drágább, mint a korabeli 2 kategóriával magasabb társai, amiket nem emeltek ki.

Nem szotkam hibázni.

(#125137) python1


python1
veterán

Sikerült mérésre bírni a rendszert, a PA-s olcsó hangszóró hozta a várt nem annyira jó frekvenciamenetet, de ami érdekes, hogy a régi OB falakból kibányászott 12"-os hangszóró, meglepően szépen muzsikál 7kHz-ig, 0,5%-os torzítással, egyelőre a magassugárzó még képlékeny.
Változott a külalak is, masszívabb lábakat kapott.


A zárt dobozhoz kèpest hozza a nyílt, rendkívül tiszta ès hatalmas dinamikát közèptartományban, amièrt szeretjük ezeket, mèlyeken kell mèg csiszolni, 50Hz alá.

[ Szerkesztve ]

(#125138) Joe123


Joe123
aktív tag

Ezeknél az open baffle megoldásoknál a hangszórók elején és hátulján keletkező mély hangok hogy nem oltják ki egymást? Próbáltam már 15" mélyet szabadon megjáratva, hát én ott a mélyekből kb semmit nem hallottam. Ennyit számít az a - mélyek hullámhosszához képest elhanyagolható méretű - lap?

(#125139) python1 válasza Joe123 (#125138) üzenetére


python1
veterán

Első nekifutásra.

Igen, annyit számít, nálam erősítik egymást, teljesen másként működnek mint sokan gondolnák, egyszerűbb és nagyszerűbb.
4x szedtem szét 4 féle hangszóróból jött ki ez a hang, holnap valamilyen magasat is fog kapni.

[ Szerkesztve ]

(#125140) python1


python1
veterán

Ezt a szettet egy Magyar srác készítette, érdemes belehallgatni, vagyis végig, jó zenék és igazi hang, 13.- perctől kezd bemelegedni a basszus.
Annak aki még kételkedik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#125141) tranceplanet válasza python1 (#125140) üzenetére


tranceplanet
addikt

Eléggé tetszik amit látok és hallok. :C
Hoppáré, egy kis PsyTrance is befigyel 23. percnél. :D
Vini Vici ;]

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#125142) barack1997 válasza tranceplanet (#125141) üzenetére


barack1997
senior tag

Ghost Rider - Make Us Stronger :)) Igen jó szám, rendszert tesztelni is jo :C

(#125143) tranceplanet válasza barack1997 (#125142) üzenetére


tranceplanet
addikt

Úgy-úgy! :K

Na akkor a top:
[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

ÚÚÚÚ, a Makeup tracknál a kiállás alatt a gitár :DD

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#125144) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Nyugatnémet régiség: [link]
és
egy állványos mission: [link] - ez sem mai darab

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#125145) barack1997 válasza tranceplanet (#125143) üzenetére


barack1997
senior tag

[link] [link] [link] [link] [link] [link] :R ( Gabika mindenes villanyzeneben, a lajhar dubsteptől a dnb-ig bezarolag szinte minden megy nála, :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#125146) Dißnäëß válasza python1 (#125140) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszifasza, megnyugtató, hogy 25W csôvel jó leszek bulizni is. :D

Most költöztem be a lakásomba, 5-lakásos új társasba, de máris kell egy családi ház egy orbitális nappalival :O Nem kellett volna megnéznem ezt a vidit.. 16nm nappali + egyik oldala nyitva konyhaétkezôre, nagy "L" légtér.. kiv leszek mit tudok ebben alkotni, van a két frontomon túl a falban 3 sub kiállás (2 a bal-jobb frontok mögött, egy balhátul sarok).. élmény lesz össze-EQ-zgatni ôket, bár lehet eggyel is megúszom..

Na most viszont már kipróbálom a vidit a DT-vel is, csövit összerakom, E30 izzít optikán az Android tv Tidal-jére... ;] Mellettem meg a kupac doboz.. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#125147) miresz válasza python1 (#125140) üzenetére


miresz
veterán

Hmm, nagyon érdekes. Meghallgattam fülesen. Van amelyik zene kifejezetten szépen szól rajt, de akadt olyan is ahol nekem egy kicsit vödör hangúnak hallatszott a mély, máshol pedig az ének. Természetesen ez a saját szubjektív véleményem. Mindenesetre le a kalappal a srác előtt, meg előtted is! Te is teszel fel hanganyagot, hogy meghallgathassuk a tiedet?

(#125148) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Estét!
Szerintetek lehet különbség az optikai illetve USB bemenet "hangja" között?
Topping E30-as, PC-re kötve. Igaz, hogy első generációs, viszont késői gyártás.
Akkor volt az AKM gebasz, így csak az USB-t vezérli AKM, az optikai részt kiváltották mással.
Eddig az USB zajos volt. Volt olyan, hogy az egér mozgatására is sercegett a doboz, de ez megszűnt valamiért.
Most kíváncsiságból visszakötöttem az USB-t, és minden ok vele. Pedig anno az összes szabad USB portot kipróbáltam az alaplap hátulján, és mindnél előjött ez a probléma.
Azóta volt egy BIOS frissítés is. Lehet az rakta rendbe, ki tudja.
Plusz...érdemes szórakozni a filter beállításával? Különbséget nem igazán hallok köztük, bár mérés alapján egyik-másik erősebben vágja a magasakat. Jó lenne ezt érzékelni is.
Anno pont azért vettem a kis E30-ast, mert szinte mindenhol úgy jellemezték, hogy nyugodtabb, melegebb hangú DAC.
Ebből túl sok mindent nem érzékelek. Bár az erősítőm (C 328) saját megoldása talán virgoncabb kicsit. Vagy csak placebo... :)

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#125149) lezso6 válasza mert_csokis (#125148) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Topping E30 USB-je úgy néz ki nincs galvanikusan leválasztva ezért átmegy a föld vezetéken a zaj. Rengeteg DAC-kal jártam már így.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#125150) mert_csokis válasza lezso6 (#125149) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Igen, valahogy összeszedte a zajt. Ami most megszűnt. Esetleg még kábelre tudok gondolni. Anno egy sima, tyúkbél Klotz USB-vel lett kipróbálva. Most kaptam kölcsön egy vastag Supra kábelt. Látszatra is komolyabb szigetelés lehet alatta...

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.