Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125151) lezso6 válasza mert_csokis (#125150) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, ez nem kábel dolog, hiába szigeteled, a forrás gépről jön a zaj. Ha abban cseréltél bármit, attól lehet. Vagy hogy mi melyik konnektorba van dugva, azaz elektromos hálózat meg maga az áram minősége is beleszól.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#125152) fererencz89 válasza mert_csokis (#125148) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szia!
Olyan helyre tévedtél, ahol annyira süket elvetemült emberek is vannak, akik szerint 2 eltérő, de egészséges DAC hangja között nem is lehetne hallható (kivéve a nagyon speciális, kontrollált ABX tesztelős esetet) különbség.
Szóval, a sejtéseid akár igazak is lehetnek. Én ami lényegi különbséget hallottam, az amiatt volt, hogy adott készülék mennyire vitte át PC-ből azokat a zajokat. Optika is lehet ez ellen megoldás, de az állítólag nem audiofil!!!! :D ;]

Egyébként, ha kicsit is audiofülnek gondolod magad, akkor nem lehetnek placebo élményeid. :B
Irónia vastagon.

Nem szotkam hibázni.

(#125153) Dißnäëß válasza python1 (#125140) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez a Felix Laband - Black Shoes NAGYON ODASZAB !!!!!
:R :R :R

De a többije is. Elég borult.
Zzzsssííír !!!!! :K :K :K :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#125154) mert_csokis válasza fererencz89 (#125152) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Azok lehetnek még csak igazán. :)
Mármint placebo élmények. Audiofül sem vagyok, de azért a komponensek között ki lehet hallani a különbségeket, észszerű határokon belül.
A DAC-ok között is kell, hogy legyen valamiféle különbség, egyébként az egész iparág lehúzhatná magát a wc-n.
Haverom régi vágású Musical Fidelity DAC-ja, és egy próbára szerzett Bluesound Node között is volt különbség. Utóbbi sokkal nyíltabb, izgága hang volt.
Ahogy a PC-s hangkártyák hangja között is voltak anno különbségek. Ugyanaz a buli.
De abban igazad van, hogy sok esetben nincsenek, vagy alig észrevehető (placebo faktor?) különbségek vannak.
Az AKM alapú cuccokat általánosan nyugodtabb hangúnak mondják, szemben mondjuk a Sabre alapú DAC-okkal. Más kérdés, hogy aztán ez élőben mennyire tud érvényesülni.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#125155) mert_csokis válasza Dißnäëß (#125153) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Az ott egy E30-as? :)

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#125156) Dißnäëß válasza mert_csokis (#125155) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, nekem az van.
Elsô szériás.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#125157) bta1 válasza fererencz89 (#124654) üzenetére


bta1
őstag

"Volt egy fészbúkos csoportban "mérés" "

:))
Hangsugárzót mérni többféleképpen szokás, a féldilettáns népszokásokról nem is beszélve. Gondolom ezt takarja az idézőjel ;)

(#125158) fererencz89 válasza bta1 (#125157) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nem tudom, "ki" csinálta, hogyan, szóval "nem hiteles" adat. Ezt próbáltam érzékeltetni. Bár, ahogy láttam, a csúcs-famembrános dzévíszí magasabb színvonala mellet elhíresült gazdája ettől is cudarabb "grafikont" hozott (zenehallgatás alatt a makszimum hangnyomásértékek néhány frekvencián, wow!). :B

Nem szotkam hibázni.

(#125159) bta1 válasza mert_csokis (#125154) üzenetére


bta1
őstag

Hadd "kötekedjek" egy kicsit. Mivel az élmény természeténél fogva szubjektív, ugyanakkor valóságos dolog, a placebo élmény szóösszetételnek nincs érdemi többletjelentése. Audio fórumokon a placebohatás a kognitív torzítás (előítélet) szinonímájaként használatos, és bár felületesen szemlélve logikus teóriának tűnik, komoly kétségeket vet fel. Logikus, ha pl. D/A chipekre jellemző hangkarakterről beszélünk, de rögtön megáll a "tudomány", amikor két ugyanolyan chip köré épült occó Made in PRC hangkártyát hallunk eltérő karakterűnek.

(#125160) bta1 válasza fererencz89 (#125158) üzenetére


bta1
őstag

Itt nem csak arról van szó, hogy ki készítette. A vonatkozó ajánlásokat gondosan betartva is fel lehet venni egy olyan frekigörbét, amelynek nincs sok köze a szobai használathoz. A kisdobozok általában igénylik a fal közelségét, és ahogy az egyutas fémmembránosokat, ezt sem feltétlenül kell teljesen a hallgatási irányba forgatni.

(#125161) CRTs válasza tranceplanet (#125109) üzenetére


CRTs
tag

Haha,
mennyire lehet rátolni a falra?

az úgy már sok lenne a jóból, szóval úgy nagyon semennyire xD.

Még ha maga a nagyfőnök Steve Jobs csinálja meg Accuphase -l , akkor se

egyébként, open baffle dipólnak az tud lenni az előnye alsó regiszterben, hogy ha pont nincs rátolva a falra (amit egyébként monopole-al se célszerű csinálni ha az ellenkező fal nincs úgy kb 70cm vastagságú nyeletővé átalakítva),

akkor az az érdekes dolog történik hogy nearfield szubként tud viselkedni azaz room mode-okat elkerülöd vele, míg ha mást tolsz rá a falra, monopole-t akkor akusztika nélkül azt könnyű megszívni és +-10dB-en túlra száll el. Ezt REW nevű progiba ajánlatos nézegetni hogy legyen róla egy mentális kép hogy nagyjából mi ez.
Szóval ez nearfield szubra is igaz (belépőszinten lássuk be nincs más), meg dipolera is hogy a szoba közepét +-1 méter szereti főleg, szóval ez olyan szempontból hátrány hogy nearfield akar lenni/maradni a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#125162) python1


python1
veterán

Nos 2 napja megállás nélkül megy a tesztelés OB vonalon, 2 variáció van, vagy szub nélkül, de akkor kell szerválnom hozzá 1 jó középsugárzót, vagy használok hozzájuk szubot.
Mondjuk nekem szimpatikusabb a szub nélküli felállás zenéhez, viszont sokkal rugalmasabb minden téren, mint a dobozos megoldások, kevesebb vele a szívás, viszont cserébe sokkal teresebb ill szebben is muzsikál.
Szub nélkül.

Egyelőre mivel nincs itthon értékelhető, vagyis a mélyekhez képest érzékeny középsugárzóm, így a teljes tartományról mérést nem tudok készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#125163) tranceplanet válasza CRTs (#125161) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm az infókat, akkor Open Baffle rendszerem sem lesz, maradok az On Wall cuccoknál. :K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#125164) python1


python1
veterán

Na srácok!
Jelenleg úgy lesz, hogy 2db 12"-os hangszóró basszusra bekötve, ahol ülök onnan mérve 36Hz az alja, majd 200Hz körül fogom váltani, találtam itthon középsugárzót, holnal építek neki is egy kisebb falat.
Tehát, jelenleg letépi a vesémet a basszus, mindegy hol vagyok a szobában, nincs terjengőség, dedikált szubok amiből van 4db sem tudtak ilyen szépen illeszkedni a szobához, és ez még csak egy OB fal, mi lesz ha kész lesz a 2. :))

[ Szerkesztve ]

(#125165) denesdr válasza python1 (#125164) üzenetére


denesdr
addikt

Hogyan csináltál az előző 100 Hz alatti meredek szakadékból 40 Hz alá menő átvitelt? Milyen hangszórók ezek pontosan?

(#125166) CRTs


CRTs
tag

Ez igen!

Ami ilyen átvitel és nem nearfield sub az nem igen áll meg 7 számjegy alatt sőt elsőre még akkor se nagyon.

(#125167) python1 válasza denesdr (#125165) üzenetére


python1
veterán

Ezek az olcsósított PA-s MasterAudio PA12"-os szórók.
A 100Hz-t csak azért csináltam, mert ahhoz van minden, vagyis 3kHz-náé tudtam váltani a 2db PA-s hangszórót a kompressziós magastól.
Ha még egyszer neki állnék , akkor a PA15" mélyet kapná meg, azok eléggé mélyre mennek, és valamivel érzékenyebbek is, vagy 18" -és egy minőségi közép/ magas sugárzó, és kész a 3-út.
Így is hülye vagyok, hogy váltottam az OB falakról, de szerencsére vissza találtam, már csak véglegesíteni kell, és gyártani 2db-ot, de akkor már lehet váltok 15"-ra. :D
Tudom nem szèp látvány, csatatèr.
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#125168) python1 válasza python1 (#125167) üzenetére


python1
veterán

Már azon agyalok, hogy megy tűzre a 4db szub, helyette 1db a sarokban, és kész, egyszerűen annyira képlékeny, és egyszerű dsp-ni, hogy öröm nézni, vagyis hallgatni. :))
Mennyivel egyszerűbb 1db-ot összehozni, mint 4-el szenvedni, és 4X akkora hely is kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#125169) denesdr válasza python1 (#125167) üzenetére


denesdr
addikt

Akkor úgy kérdezem, hogy milyen hangszóróval tudtál lemenni 40 Hz alá, mert tippem szerint nem a 12" Master Audio-kkal.

[ Szerkesztve ]

(#125170) python1 válasza denesdr (#125169) üzenetére


python1
veterán

Ja, de azokkal mentem le, nincs itthon más egyelőre, akkora hangnyomásra azért nem kell számolni, mert csak kb így dsp-ve 100W-ot tudnak/db elviselni, de ha kész lesz a másik OB fall abba is megy majd 2db, akkor már lehet vele bontani.

[ Szerkesztve ]

(#125171) nLali


nLali
senior tag

Sziasztok!

Elégedetten használom az EQ APO szoftvert (+cavern), de szeretnék kicsit alakítani az akusztikán. Próbálgatnék elnyelőket és diffúzorokat, de a mérésükhöz még nem értek.
Tud nekem valaki segíteni, hogy a REW progival milyen irányba induljak el?

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#125172) python1 válasza nLali (#125171) üzenetére


python1
veterán

Mit tudsz a programról, használni tudod?

(#125173) Gixda


Gixda
friss újonc

Szervusztok!

A segítségeteket kérem hangfal vásárlás kapcsán.

Egy yamaha s202d-t használok, sztereo hangfalat vásárolnék hozzá. Melyik márka, melyik típusát ajánljátok hozzá? Megköszönöm, ha meg is indokljátok az ajántotokat.

Előre is megköszönve.

(#125174) python1 válasza Gixda (#125173) üzenetére


python1
veterán

Ez most nekünk nem annyira mérvadó, inkább mesélj, hogy te mit szeretnél, zenét hallgatni vagy film hangját is szeretnéd rajta hallgatni, mekkora helyiségbe szeretnéd, mekkora hely van az elhelyezésükre, mennyi a kereted rá?

(#125175) denesdr válasza python1 (#125167) üzenetére


denesdr
addikt

Ahogy nézem, ez a Master Audio PA12/8 a T/S paraméterei alapján egész jó OB hangszóró, főleg a relatív magas Qts miatt.

(#125176) python1 válasza denesdr (#125175) üzenetére


python1
veterán

Igen, azért is dobtam bele, eléggé feszes is ahhoz képest, páran építettek már a nagyobb tesóból (PA15").
Én hülye meg szenvedtem a dobozokkal, mikor itt volt végig a megoldás az orrom előtt. :D

[ Szerkesztve ]

(#125177) python1 válasza python1 (#125176) üzenetére


python1
veterán

Egyébként feljebb vittem az alját 60Hz-re, így jóval nagyobb dinamikára képes, nem kell erején felül, alul járatnom, ahogyan említetted is, már nagyon nagy volt a kilengése, és hallani is lehetett a hűtést.
Majd szubbal rásegítek az aljára, úgy lesz a legjobb, mondjuk ha 15"-ost vennék basszusnak bele akkor nem kellene külön még szub, vagy 18"-osat.

[ Szerkesztve ]

(#125178) python1 válasza python1 (#125177) üzenetére


python1
veterán

Még valami az eszembe jutott az érzékenységet illetően, a 2db 12"-os hangszóró érzékenysége a gyári "105dB" érzékenységű kompressziós magassal megegyező szinten van, eddig dobozban 10dB-es kompenzáció kellett hozzá, most azonos hangerőn kell járatnom a mélyközepekkel amennyiben 100Hz-t adok meg alsó határnak.
A Triangle centerből kiszedtem a mélyközepeket (90dB érzékenység), hogy majd azt használom hozzájuk, de az meg 10dB-lel érzéketlenebb, tehát kilőve, mert nagyon visszafogja, valami szuper érzékeny középsugárzót kell szereznem hozzájuk, vagy szélessávút, coaxot.
Ezzel le is szálok a témáról egyelőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#125179) nLali válasza python1 (#125172) üzenetére


nLali
senior tag

Biztosan meg tudom tanulni. Kinézem magamból. :)
De kell egy kis segítség az elején.
Eddig azt látom, hogy vízesés és RT60 lesz az, amit keresek.
Szükségem van néhány tippre, javaslatra, hogy ne vakon méregessek.

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#125180) Gixda válasza python1 (#125174) üzenetére


Gixda
friss újonc

Zenét hallgatok rajta. Legtöbbször bluesrockot, hardrockot, olyan műfajokat, amelyekben sok az agyon torzított gitárhang (de nem kizárólag). A szoba 20-23m², elég magas 3m feletti belmagassággal. Hely van bőven, elfér egy földön álló hangfal is. 150e,- Ft szánnék rá. Nem akarnám a teljes összeget elkölteni, de ha van olyan hangfal, ami ettől kevéssel többe kerül és megéri azt választani, azt is kigazdálkodnám valahogy.

(#125181) fererencz89 válasza nLali (#125179) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

A segítség ott van a rew honlapján is lentebb beszúrva, de én is később leltem meg: [link] [link]
Remélem segít. :)

Nem szotkam hibázni.

(#125182) fererencz89 válasza Gixda (#125180) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Még egy szerintem fontos kérdés: Használt is lehet?

Nem szotkam hibázni.

(#125183) fererencz89 válasza fererencz89 (#125182) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Valamint, ha már van hely, én a 2.1 felálláson is elgondolkodnék: [link] + [link]

Nem szotkam hibázni.

(#125184) nLali válasza fererencz89 (#125181) üzenetére


nLali
senior tag

Köszönöm. Megpróbálom. Szoba sarkában, nagyon közelről hallgatok zenét. A hangsugárzók mellett a falakon van csillapítás, de inkább mérnék...

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#125185) fererencz89 válasza nLali (#125184) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Elvileg a REW segítségével meg tudod határozni, hol kell kezelni (aztán számolni a mértékét), valamint, ha pontosan reprodukálod a mérést, akkor jól fogod tudni követni a változásokat, mit kell megtartani, tovább vinni.

Nem szotkam hibázni.

(#125186) fererencz89 válasza nLali (#125184) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Talán az is a kérdésed, hová, milyen "paneleket" tegyél - azt mondjuk nem mondja meg a REW-, jól gondolom? A sarok mondjuk talán nem annyira ideális, de a közeltéri zenehallgatás sok problémát "figyelmen kívül hagy".

Nem szotkam hibázni.

(#125187) python1 válasza nLali (#125184) üzenetére


python1
veterán

Mérés után okosabbak leszünk, leszel, ha jól értem akkor az elsődleges visszaverődési pontokon már van valamilyen panel, lehet nem is lesz szükséged további kezelésekre.
Mérést a zenehallgatás helyén készíts, legalább néhányat, hogy kizárhasd a hibákat.
Én megvettem Fapaci oktatóvideóját, amiben a REW szoftverét mutatja be, akusztikai mérésekre, 4-órás videó, érdemes megvenni 5e forint. [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

(#125188) Gixda válasza fererencz89 (#125182) üzenetére


Gixda
friss újonc

Igen lehet. Jó eséllyel meghallom, ha valami nem stimmel a hangfallal.

(#125189) fehér_ember válasza fererencz89 (#125183) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hú ez aztán nagyon-nagyon jó ár hogy az állványokat is adja hozzá :K .

(#125190) nLali válasza python1 (#125187) üzenetére


nLali
senior tag

Köszönöm a tippet a videóhoz. Úgy érzem, hogy ez jól elköltött 5000 Forint lesz. :)
Régebben láttam, de megfeledkeztem róla.

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#125191) fehér_ember válasza Gixda (#125180) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha olcsón akarsz jót akkor Heco Argon 50 (50k). Ha csak hangfalterminál lett cserélve az egyiken és a hangváltóhoz nem lett nyúlva, akkor az nem befolyásol semmit.
De persze gyűjthetsz is még mondjuk egy Quadral Aurum 6-osra (250k) vagy T+A Criterion T160E-re (265k).

(#125192) python1 válasza nLali (#125190) üzenetére


python1
veterán

Szívesen, abban biztos lehetsz!
Az első a REW ès használata.

[ Szerkesztve ]

(#125193) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Arkagyij és Borisz hőse éppen meghódítja az ávéikszet. :Y

Nem szotkam hibázni.

(#125194) Ribi válasza fererencz89 (#125193) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szegény nem tudom hányszor bizonyította már be, hogy gőze sincs a protokolokról és az egészet mint valami összeeskövés elméletként kezeli. :(

(#125195) VoidXs válasza Ribi (#125194) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A próbálkozás csak tiszteletet érdemel, persze van még hova fejlődni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#125196) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Úgy látom a nuance-nál waw formátum kell. Mivel konvertáljátok a flac-ot?

(#125197) lezso6 válasza fehér_ember (#125196) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Winamppal.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#125198) VoidXs válasza fehér_ember (#125196) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

FFmpeg. A GUI-ját Handbrake-nek hívják.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#125199) fehér_ember válasza VoidXs (#125198) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor le kell tölteni innen: https://handbrake.fr/ és utána már használható vagy kell valamire az innen letölthető forráskód is: https://ffmpeg.org/download.html ?

Most egyelőre feltettem egy régi nero progit és cd-ről rippeltem 1-et, bár nem túl sok cd-m van.

[ Szerkesztve ]

(#125200) nLali


nLali
senior tag

Elkészült életem első REW mérése. Megvettem az oktatóvideót, de még nem néztem meg :DDD
Tulajdonképp nem tudom, hogy mit látni a következő képeken. [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.