Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124101) Dißnäëß válasza BIGi75 (#124080) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Engem meg legutóbb egy magyar banda az IF Jazz Café-ban lehozott róla, félidőben már menekülni akartam ki.. de még előttem volt a kaja. :DDD

Az élvezetes, jó jazz nem könnyű sztem és túl sokan próbálják..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124102) liszi70 válasza btraven (#124097) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Itt a bizonyíték hogy lehet vaktesztet csinálni 2 hangfal kábel között."

Jaaa, mármint te ezt úgy értetted, hogy lehet sikeres vaktesztet csinálni 2 hangfalkábel között? Az más. Így értelmes lett volna a mondatod, viszont totálisan indifferens, mert sikeres vaktesztről egyáltalán nincs szó a videóban. :D

(#124103) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Nirvana (4K AI) - MTV Unplugged in New York

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124104) btraven válasza liszi70 (#124102) üzenetére


btraven
őstag

20x átdugdosni a kábeleket, az nem semmi. Nálam már ez önmagában siker.

(#124105) VoidXs válasza btraven (#124104) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez a minimum, amit megérdemel a téma. Én mindig 14-re készülök fejenként, csak a legtöbbször 3-ból már elbukják és nincs sok értelme folytatni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#124106) ktommy91 válasza Dißnäëß (#124103) üzenetére


ktommy91
addikt

Hatalmas felvétel, régen hallottam. Virágboltból be is szereztem DTS-HD hangsávval, amint lesz időm, meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#124107) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Az alábbi oldalon melyik hangkártya ajánlott főképp zenehallgatásra és némi asio támogatott hangszeres játszadozásra úgy 30e Ft-ig? Akciós a HiFiMAN Sundara Closed-Back és mivel 6900 Ft a szállítás és 79e-től ingyenes, gondoltam mellétennék egy usb hangkarit is. Régebben ajánlottátok a Topping E30 II LITE DAC-ot, de nekem szükségem lenne fejhallgató kimenetre és asio támogatásra. A Focusrite-ot akkor többen lehúztátok/megvédtétek, de a fenti oldalon ha lenne valamely gyártó valamely eszköze, amit 30e Ft-ig tudnátok ajánlani, azt nagyon megköszönném. A kérdést már feltettem a "milyen hangkártyát" topicba is, de itt más a közösség, ezért ha nem bánjátok, itt is megfuttatnám.

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#124108) Dißnäëß válasza looser (#124107) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hello, hangszeres játszadozáson mit értesz ?

Mit kell tudjon ez a "hangkártya", ami miatt méregdrága stúdió cuccokban gondolkozol otthonra ?

Amúgy Topping DX1 de a postád akkor nem lesz ingyen, mivel Thomann nem tartja. Ha pedig Thomann, akkor Focusrite-ra +1 bár szívem szerint semmi.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124109) btraven


btraven
őstag

Ez normális hogy bekapcsolásnál ekkorát pattan a hangszóró? [link] Lewitz PS 112A

[ Szerkesztve ]

(#124110) Dißnäëß válasza btraven (#124109) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A benne lévő iparihulladék 1 dolláros elektronikát feltételezve, teljesen normális. :K
A gyártó úgy van vele: bírja a hangszóró, meg amúgy csönd legyen, szarér hugyér kaptad.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124111) Dißnäëß válasza ktommy91 (#124106) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nevermind Remastered sem rossz. Jó munka.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124112) looser válasza Dißnäëß (#124108) üzenetére


looser
addikt

Őszintén szólva pont nem gondolkodom méregdrága cuccokban, ezért húztam meg a 30e Ft-os határt, ami így a fejhallgatóval együtt 100e Ft-ból kijönne. Van egy régi E-MU Xboard 49-es midi billentyűm, az pihent vagy tíz évet a szekrényben, de most újra elővettem. Tehát ennyi lenne az igény és igen, a Thomanntól venném, hogy lejöjjön a postaköltség. Nincs szükségem csúcs dac-ra, a zenéim nagy része flacban van, de szívesen meghallgatnék 1-2 nagyfelbontású dalt, csak összehasonlításképp. Tehát egy általad, általatok ebben az árkategóriában jónak tartott beugró usb hangkarit keresek a jelenlegi Behringer UCA202-t leváltandó.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#124113) Dißnäëß válasza looser (#124112) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én passzolok az utánam jövőnek, elfogult vagyok AKM irányba.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124114) fojtviki válasza Dißnäëß (#124113) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nálunk, gondolom a kocsi miatt a BurrBrown az első, azután az AKM :)

(#124115) denesdr válasza looser (#124112) üzenetére


denesdr
addikt

A Focusrite szerintem is simán vállalható.

(#124116) tranceplanet válasza looser (#124107) üzenetére


tranceplanet
addikt

[link] - ez van óccsón

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#124117) Tibor77i válasza Dißnäëß (#124101) üzenetére


Tibor77i
kezdő

Kik voltak? A Fenyves Quartettet hallottam nemrég, ők klasszak voltak, meg a Feniks
nevű holland formáció is nagyon tetszett. A nyáron volt ingyenes koncertje a Symbiosis 5 nevű fiatal magyar csapatnak, ők is nagyon jók.

(#124118) Dißnäëß válasza Tibor77i (#124117) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Halper Quintet. Amúgy jól játszottak, de a helységbe be lehetne tenni nem kevés kőzetgyapotot vagy szivacsot, mindegy mit, a falakra, de az akusztikától eltekintve maga a stílus nem fogott meg. A linkelt Fenyves jobb egy fokkal, de ez sem érint meg.

Lehet éretlen vagyok hozzá :D :U (Elismerem).

Ők nagyon viszont. Bármelyiket nézem. Valszeg a stílus, mint mindig, nem is maguk az előadók miatt, vagy pláne nem a nemzetiségük miatt, hogy most magyar vagy külföldi.

Tudom, most sokakat megbotránkoztatok, üthettek, de a magyar jazz nekem olyan.. langyos. Nem technikailag, hanem ahogy összeáll és hangzik egyben. Mondjuk ez nem csak a jazz-re él, ami magyar zene. Nem vagyok valami nagy lokálpatrióta zene téren :D

Bár Zséda kis könnyed limonádéja valamiért bármikor lecsúszik.. (Zorán is).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124119) barack1997 válasza fojtviki (#124114) üzenetére


barack1997
senior tag

Anno a Pioneer DEH-80PRS-ben is az volt.

(#124120) fererencz89 válasza Dißnäëß (#124103) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Tinédzserkoromban volt Nirvana-korszakom. A hájfidelity HiFi hangzás nevében az egyik kedvencem ez a válogatásalbum volt: [link] A minőséget fokozta, hogy a Peavey Rage 158 kombómon hallgattam, mono-ban, amiből utána a lehető legmocskosabbanszénnétorzítva (pedálra nem volt pézem, de az egyik poti kontaktos volt és recseget, kapóra jött a + torzítás, ha eltaláltam azt a pontot :D ) próbáltam kicsalni a hallott riffeket. :R

Nem szotkam hibázni.

(#124121) VoidXs válasza fererencz89 (#124120) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egy jó hír neked, hogy pár éve Spotify-on dinamikanövelt remasterek vannak tőlük.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#124122) Dißnäëß válasza fererencz89 (#124120) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én régen sosem értettem, megvetettem egyenesen az összes zúzót. Pár éve értem be hozzájuk, vagy mostanra váltak bizonyos számaik fogyaszthatóvá, élvezhetôvé számomra. A Nirvana amúgy vezet, a Rage Against The Machine-el karöltve. :D Már ha megkívánom ôket nagyritkán.

A remastered-ek tényleg ütnek, nagyon jók. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124123) Tibor77i válasza Dißnäëß (#124118) üzenetére


Tibor77i
kezdő

Ez is jó zene, valószínűleg tetszett volna neked a Fenix is (tavasszal lesz lemezük, a zongoristának a dobossal viszont már van: Robert Koemans - én a Crosst vettem meg a koncert után.

(#124124) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Estike. :B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124125) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Tyű, Dyno van a BYD Seal autóban, 7:50-nél: [link] :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#124126) fererencz89 válasza Dißnäëß (#124124) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Hmmm... Hasonlóan vidám estike, amiben szaksziznak is egy nagyot: [link] Epik!!
Közben láttam, hogy valakik elektronikásan is feldolgozták. :Y

Nem szotkam hibázni.

(#124127) Dißnäëß válasza fererencz89 (#124126) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Érdekes, majdnem Trainspotting betétdal lehetne :D :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#124128) nLali


nLali
senior tag

Én is hoztam egy muzsikát estére [link] :

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#124129) fererencz89 válasza nLali (#124128) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Reggeli lett belőle, de jó, közi! :)

Bonyolultnak tűnik az a sok kusza gomb, de ránézésre is könnyebb ilyen klaviatúrán játszani ezt, mint zongorán. :D

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#124130) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Előre is sorry mert pár hete kérdeztem már, de most már belevágnék a lecsóba. :B
Az alábbi ~30éves hangváltón elég, hogy ha csak a nagy fekete kondit cserélem vagy nem árt mást is cserélni benne?
Kondiból amit kinéztem az a Jantzen Cross-CAP meg a Mundorf MCAP Classic (utóbbi 2%-os) ezek közül melyiket ajánlanátok leginkább?
Illetve belső kábelezésnek mehet ugyan olyan kábel mint amivel összekötöm az erősítővel?
Jelen esetben Van-damme Hi-Fi series UP-LCOFC-m van, ez jó lehet vagy nézzek bele mást? :R
Forrasztó ónból milyet ajánlatos használni? Belső kábelezést forrasztani vagy saruzni érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#124131) fererencz89 válasza HELLAFLUSH (#124130) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szerintem leginkább a kicsi fekete lehet esélyes arra, hogy megérett a cserére. A nagyobb kondinak elvileg kellene bírnia. Ha a jobb hang reményében cserélnéd azt is, akkor az eredmény nem garantált. Én nem locsolnék bele tízezreket drága kondik okán. Akkor már inkább komplett újratervezés (jobb ár-érték arányú alkatrészekkel, mint pl az a Mundorf, amit kinéztél). Persze szvsz. :)

Nem szotkam hibázni.

(#124132) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. No akkor lenne egy szakmai kérdésem :) Miben nyilvánul az meg, ha a hangfal túl nagy a szoba méretéhez? Tegnap elhoztunk egy Hegel H190-et, de nincs az a húú de nagyon jó érzés :)

(#124133) denesdr válasza fojtviki (#124132) üzenetére


denesdr
addikt

Miből gondod, hogy túl nagy lehet a hangfal? Nem fér el? :)

(#124134) lezso6 válasza fojtviki (#124132) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Talán a szobamódok erőteljesebben vannak jelen, több a mély. Habár nem mondanám katasztrofális mértékűnek, sőt rossznak sem igazán. Nekem volt egy 10 m2 (!) körüli szobában 6.5", 8" és 10" mélyközepes szettem is. Utóbbinál úgy tűnt hogy a szobamód jobban beleszól a hangba, egyáltalán nem volt vészes, jó elhelyezéssel, de utóbbi mindegyik hangfalhoz kellett különben borzalmasan szóltak.. A 10" tényleg nagy volt, szemléltető kép:

KRK Rokit RP10-3 G4: Are the Specs Worth It? - YouTube

Én egyébként nem mondanám amúgy a legjobb ár/érték arányúnak, csak ha nagy hangot szeretnél, s elviseled a relatív hangos alapzaját. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#124135) denesdr válasza lezso6 (#124134) üzenetére


denesdr
addikt

Ami befér a szobába, az nem túl nagy hangfal, legfeljebb túl kevés a DSP. DSP nélkül viszont tényleg lutri, hogy milyen lesz az adott hangfal a szobában.

(#124136) kutyek válasza denesdr (#124135) üzenetére


kutyek
senior tag

Szerintem itt van teljesítmény alapú szempontja is az ésszerű "méretnek". A szoba mérete és a kívánt target SPL / dinamika nagyjából meghatározza, hogy milyen teljesítményre van szükség. Ha ennél sokkal nagyobb teljesítményű hangfalakat választunk, azok nyilván tipikusan nagyobb méretűek, nagyobb teljesítményű erősítőt igényelnek.
Ez a plusz méret / súly / teljesítmény (potenciálisan áramfogyasztás is) szerintem tök fölösleges, ha csak annyit tesz a végén, hogy 9 óránál nem lehet följebb csavarni a master vol-t, mert különben szivárog a vér a fülekből, potyognak a cserepek a tetőről stb. :D
Nyilván közbeszólhatnak extrém szempontok is, pl. olyan zenei stílus preferencia, ahol über SPL kell a szubbasszusnak, esetleg filmes setup stb...

(#124137) Joe123 válasza kutyek (#124136) üzenetére


Joe123
aktív tag

Szerintem nincs olyan hogy túl nagy hangfal a szobába (olyan igen, hogy túl kicsi). A nagy lavórok (nagy dobozban) tudtommal pont hogy érzékenyebbek szoktak lenni mint a kisebb társaik. Ráadásul ha kisebbet kell mozdulni a membránnak, akkor a torzítás is kisebb lesz, legalábbis így tippelném. :)

(#124138) denesdr válasza kutyek (#124136) üzenetére


denesdr
addikt

Oriási tévedés, hogy egy nagyobb hangfal több kakaót kíván, általában pont fordítva szokott lenni, mivel a nagyobb hangfal rendszerint magasab érzékenységű.

Joe123:
+1

[ Szerkesztve ]

(#124139) VoidXs válasza Joe123 (#124137) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Viszont a nagy érzékenység nagyobb zajjal is jár. A legjobb fülhallgatók is pont ezért nem érzékenyek egyáltalán.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#124140) denesdr válasza VoidXs (#124139) üzenetére


denesdr
addikt

Én sokáig használtam 109 dB érzékenységű magassugárzót direktbe kötve az erősítőre, zajt csak akkor lehetett hallani, amikor semmi nem szólt hanganyagként és csönd volt a szobában.
Amint megszólalt valami rajta, zaj nem volt észlelhető.
Aztán később raktam a magas elé egy kb 15 dB-t csillapító L-padot (mert amúgysem volt szükség a magas érzékenységre), de a hangkép nem változott különösebben, kivéve, hogy már csendben sem lehetett zajt hallani így.

[ Szerkesztve ]

(#124141) Ribi válasza VoidXs (#124139) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezért kell normális erősítőt venni ;] :U

(#124142) kutyek válasza denesdr (#124138) üzenetére


kutyek
senior tag

OK, akkor fogyasztás kihúzva - a többivel mi a helyzet?

(#124143) denesdr válasza kutyek (#124142) üzenetére


denesdr
addikt

Tapasztalatom alapján azt mondhatom, hogy egy fizikailag nagyobb, magasabb érzékenységű, alacsonyabb torzítással rendelkező hangfal alacsony hangerőn is jobban szól (számomra).

Kis hangsugárzónak akkor látom értelmét ha:
- nem fér el nagyobb vagy körülményes lenne elhelyezni megfelelően
- a büdzsé nem enged nagyobbat
- ha valakinek a kicsi valamiért jobban tetszik vagy hangra vagy külsőre
- nincs DSP és a nagy hangfal búg/döng/dörmög

[ Szerkesztve ]

(#124144) VoidXs válasza Ribi (#124141) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Vagy DAC-t, onnan is gyakran jöhet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#124145) kutyek válasza denesdr (#124143) üzenetére


kutyek
senior tag

Ezt értem, elfogadom.
Továbbra is úgy gondolom, hogy ha adott helyiségben van frekvenciaátfogás - SPL - torzítás target, és azt a "nagy" doboz+amp alacsony kivezérlés mellett jól hozza (tehát van teljesítménytartalék, jóval nagyobb SPL-t is tudna produkálni a preferált torzítási limiten belül), ÉS ugyanezt a targetet egy jóval kisebb (méretű / max teljesítményű) rendszer is megugorja magas-közepes kivezérlés mellett, akkor a kisebb az ésszerűbb, mivel könnyebb, olcsóbb, kevesebb helyet foglal, jobban pozícionálható. Cserébe nyilván kisebb dinamikai tartalékkal rendelkezik, valószínűleg kisebb hallgatói pozíciót "fed le" megfelelő uniformitással stb.

Nyilván a dinamikus tartalék nem elhanyagolható szempont, nemrég volt pár hsz. az újabb kezdeményezésekről a standard zenei loudness "mérőjelet" (tartalmat) illetően, ami az eddigieknél nagyobb Peak/RMS aránnyal operál, hogy magas SPL mellett is elkülönítse az igazán minőségi hangsugárzókat azoktól, amelyek jobban komprimálnak, és megfojtják a peak-eket. Ebből a szempontból is nyilván előnyösebb a nagy doboz, nagyobb hangerőn nyilván jobban szól.

Ugyanígy fontos lehet a direktivitás / uniformitás, amiben a nagyobb membrán felület miatt szintén előnye van a nagyobb dobozoknak (adott esetben több driverrel / array elrendezésekkel operálva). Szerintem hangzás szempontból talán ez lehet az igazi előnyük - pl. színpadi (+ kisebb PA) szegmensben elég menő újabban a CLR FRFR monitor, mivel a felépítéséből adódóan nagyon kontrollált direktivitású hangnyalábot produkál még bőven 1 kHz alatt is, ami kritikus színpadi hangosításnál, ahol az akusztikai kezelés nem opció. Ugyanezen okból egyre kedveltebbek stúdióban is (akár mint fő monitorok), mivel "nincsenek" korai reflexiók, az akusztikai problematika jelentősen csökken. Ezek a típusú monitorok sem igen tudnak méretben lejjebb menni...

[ Szerkesztve ]

(#124146) Peczek válasza denesdr (#124143) üzenetére


Peczek
aktív tag

Mi az a DSP?

(#124147) VoidXs válasza kutyek (#124145) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Itt azért fontos, hogy mit cserélsz mire. A legtöbb hifis hangszóró nem azért rossz érzékenységű, mert ne tudnának olyat gyártani, hanem mert egy gyengébb frekit azzal simítanak ki, hogy az összes többit érzéketlenné teszik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#124148) fojtviki válasza denesdr (#124133) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hát ugye 16 négyzetméter a szoba és egy ilyenünk van: [link] Igázából otthoni hi-fi nem volt még komolyabb, szóval tapasztalat sem sok van. DE, a színpadkép nagyon nem jön be, az autóhoz képest nagyon harmatos sajnos :( Az üzletben jóval jobb volt, bár ott valami 2 millió forintos streamer-ről ment. No mindegy, meg kell szokni gondolom. :DDD

(#124149) denesdr válasza Peczek (#124146) üzenetére


denesdr
addikt

Digital Sound Processing, azaz a hang módosítása a digitális tartományban. Ez sokmindenre használható, többek között a szoba okozta hangi elváltozások, színezések csökkentésére, egy hangsugárzó szobába való illesztésének megkönnyítésére, egyéni hangbalansz beállítására stb.

(#124150) kutyek válasza VoidXs (#124147) üzenetére


kutyek
senior tag

OK.
Én nem akarok semmit cserélni semmire, csak annyit állítottam, hogy az ésszerűen felépített rendszer mindig több szempont mentén keresi az egyensúlyt (adottságok - preferenciák - büdzsé). Fölösleges bizonyos "performancia" targeteket túllőni, ha a plusz tartományt nem használjuk ki. Extrém példa:

Icipici szobában óriási rendszer, ami bőven hangosabbat tud (kellően alacsony torzítással), mint amire szükség van
VS
picivel nagyobb teljesítményű rendszer, mint ami a preferenciáknak megfelel + marad büdzsé DSP-re, akusztikai kezelésre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.