Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118601) Bogyó bá' válasza Gijon (#118599) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hallgass a saját füledre - az a jobb (számodra legalábbis biztosan), amit Te jobbnak hallasz, amivel napokon-heteken-éveken át együtt tudsz élni. Ebben a topikban viszont az a jobb készülék, aminek 0Hz-től 1MHz-ig egyenletes a frekiátvitele 0,001dB-en belül, ha másképp nem akkor DSP-vel kiegyengetve a lakószobát is. Egyszer menj el egy nívós HiFi-auditóriumba "csak úgy" zenét hallgatni pár órácskát, és rájössz hogy 40Hz-től 15kHz-es frekiátvitelű csöves lomokat sokkal jobb hallgatni a mai kommersz "csodák" többségénél. Ez van, ha van rá mérhető magyarázat, ha nincs. Esetleg csak nem ismerjük még a tényleg fontos paramétereket, azaz hogy mit is kellene mérni? :F
Mazzagnál dettó: én is tudom (mérnökként pláne belátom) hogy "nem lehetne" különbség drága és olcsó mazzag, sodrott és egyeres között - mégis "hallom" a különbséget: az egyikkel jó dolog egész nap zenét hallgatni, a másikkal meg nem annyira. Vajon miről is szól a zenehallgatás és a HiFi-s hobbi? Arról hogy magadnak szerezz vele örömöt, nem? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118602) VoidXs válasza Bogyó bá' (#118601) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Továbbra sem arra van a mérés, hogy az majd elmondja, hogy mindenkinek mi az az egy dolog, ami tetszeni fog. Nem értem, miért dobáljátok ezt a tévhitet. Az egy eszköz, hogy megmondd, milyen legenda igaz vagy sem, illetve ha tudod, hogy számokban mit keresel, segítsen megtalálni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#118603) Bogyó bá' válasza VoidXs (#118602) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor magyarázd meg légy szíves, hogy a mérve "tök egyforma" paraméterű készülékek miért nem szólnak egyformán? Miért lehet az egyikkel felhőtlen nyugalomban elmerülni a zene mélységeiben, a másikat meg szeretnéd inkább azonnal kikapcsolni?

A Sony music centerem - az audiofil kis KEF hangdobozaimmal - kb. elviselhetetlen hangzású számomra (pedig 0,02% a harmonikus torzítása max. powernél, a kis csöves xarommal meg végig vigyorgok egész nap, amikor szól? (Mert ez egész nap szólhat, soha nem zavar!) 1W-nál torzít kb. 0,5%-ot, a 2W-os teljes teljesítményén meg legalább 5%-ot. Ráadásul a kis csövi alul nagyon mélyhiányos, felül sem megy 25kHz fölé. Mégis qrva jó hallgatni!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118604) VoidXs válasza Bogyó bá' (#118603) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A mérve tök ugyanaz után miért írtál két teljesen különböző rendszert? :D A csöveseket azért kellemes hallgatni, mert a THD-jük szétoszlik, a D-s dolgoknál pedig amint kicsit is belefutsz, már tüskeként jelentkeznek. Ez a méréseken is tökéletesen látszik, és ha tudod, hogy neked melyik THD-minta tetszik, akkor pusztán a mérésre ránézve meg tudod mondani, hogy melyik a csöves, tehát elérte a célját, megfelel válogatásra.

Ami totál ugyanaz mérve, az teljes placebó. Vakteszten garantált a bukás, nem kérdés, hiszen nem létező dologról beszélünk. Aki a kábeleknek mindenféle csodát tulajdonít, az rendszerint a tömörítéseknek is, megesküszik, hogy hallja, majd elbukja ezt a tesztet. Neked hogy megy?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#118605) denesdr válasza Bogyó bá' (#118603) üzenetére


denesdr
addikt

Meg kellene mérni a kettőt, tuti lenne köztük különbség. Ha pedig van, akkor azt lehet, hogy halljuk is, hogy aztán kinek melyik jön be egésznapos hallgatásra, az egyéni ízlés kérdése.

(#118606) fererencz89 válasza VoidXs (#118604) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Bogyó pont nem azt mondta, hogy kiemelkedő a hallása, mindenki más süket. Szóval, hiába csinálja meg a tesztet, azzal nem bizonyít/cáfol semmit, amit mondott. Ahhoz más kell. Valami jó kis szeánszolás pl. :D

Nem szotkam hibázni.

(#118607) VoidXs válasza fererencz89 (#118606) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ilyenkor viszont arra lennék kíváncsi, hogy akinek bizonyítottan kiemelkedő (pl. denesdr, ha jól emlékszem), az miért nem hall semmi hasonlót sem?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#118608) Bogyó bá' válasza VoidXs (#118604) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van elég mérési adat, van elég mérési metódus? Szerintem a hangzásban megjelenő, azt befolyásoló paraméterek "felét" még nem is ismerjük. :F A csöves erősítők puszta létezése 2023-ban azt jelenti, hogy a frekiátvitel meg a THD nagysága kb. lényegtelen a hallható "végeredmény" (hosszú távú hallgathatóság) szempontjából. Pedig ugye "mindenki" azt méri, azt hasonlítgatja. A csövi gépek minden (ma) mérhető, de legalábbis szokványosan mért paramétere messze alul múlja a mai "kommersz HiFi-t", mégis betyár jó őket hallgatni.

(Persze csővel is lehet borzasztó hangú gépeket gyártani [gondolj pl. a hajdani, pályaudvarokon, iskolai, laktanyai hangosításban használt BEAG APX100-ra :Y ] , de szerencsére azok mára már mind kihaltak, eljárt felettük az idő).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118609) fererencz89 válasza VoidXs (#118607) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Lehet, hogy lemaradtam, de Bogyó most a saját készítésű dolgait (kontra bolti hifi), és random kínai fura-madzagokat vetett össze. Bármi lehet...

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#118610) Dißnäëß válasza fehér_ember (#118563) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez a Zero Crystal Silver azt jelentené, hogy nincs benne egyetlen ezüstkristály sem ? :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118611) Dißnäëß válasza proci985 (#118561) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kettőt kérek :DDD

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118612) Bogyó bá' válasza fererencz89 (#118606) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Majdnem! Az én véleményem szerint NEM tízperces-félórás, nagy társaságban eltöltött "szeánszolás" kell, hanem otthon, teljes nyugalomban, egyedül eltöltött fél-egy-két nap a cuccal ahhoz, hogy az ember merjen véleményt nyilvánítani arról, hogy az adott lánc jó-e a számára, vagy sem. A szokásos "rövid" szeánszokon azt észreveszed, hogy "nem egyformán szól", de arról már felelőtlenség lenne nyilatkozni, hogy melyik is a jobb, melyiket szereted jobban, melyiket tudod jobban elviselni, melyik hallgatása okoz NEKED igazi örömet?

#118613fererencz89: az általam említett /használt két kínai mazzag között első bekapcsolásra is volt (általam) jól észrevehető hangzásbeli különbség, de! Amíg a szokásos "szeánsz", "vakteszt", nevezd akárminek átlagos (mondjuk félórás) időtartama alatt a "HighTech ezüstkábel" nyert fölényesen, addig egy pár óra folyamatos zenehallgatás után kiderült számomra, hogy mégis az a xarabb (sokkal).

- "Hű de állat, micsoda tér! Micsoda részletek". :Y
- "Ma valahogy nincs kedvem zenét hallgatni, pedig itt ez a csodás új kábel..."
- "Van valami a hangjában, ami nem tetszik..."
...
...
- "Bakker, ettől falra lehet mászni! :O "
...
... (ATAUDIO snassz mazzag vissza)
...
- "Hát, ennek nincs olyan jó tere, de van mélyhang, és egész jó hallgatni."
...
- Marad a régi!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118613) fererencz89 válasza Bogyó bá' (#118612) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Na, de akkor ez a gyors szeánsz pont meg tudja mutatni a különbséget, amiben itt sokan kételkednek.

...otthon, teljes nyugalomban, egyedül eltöltött fél-egy-két nap a cuccal ahhoz, hogy az ember merjen véleményt nyilvánítani arról, hogy az adott lánc jó-e a számára, vagy sem.

Ezt nem is vitatnám, talán más sem. :R

Nem szotkam hibázni.

(#118614) denesdr válasza Bogyó bá' (#118612) üzenetére


denesdr
addikt

Kezdenek keveredni a dolgok. :)
Az, hogy kinek mi tetszik, teljesen szubjektív dolog. Amúgy meg kit érdekel, hogy "nekem mi tetszik jobban"? :B
Ez olyan, mintha közzétenném, hogy nekem a Ritter Sport jobban ízlik a Milkánál.

[ Szerkesztve ]

(#118615) Bogyó bá' válasza denesdr (#118614) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kizárólag arra írtam az egész esszét, hogy egy olyan valaminek aminek "nem lehet" saját hangja, nem szólhat bele a hangzásba (hangszóróvezeték) is nagy hatása van a végeredményre. Nálam legalábbis biztosan.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118616) lezso6 válasza Bogyó bá' (#118615) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De hát pontosan ezt hívják placebónak. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118617) denesdr válasza Bogyó bá' (#118615) üzenetére


denesdr
addikt

A kulcsszó az, hogy nálad, mert másnál meg lehet, hogy nem. Illetve másnál nem feltétlenül azért nem, mert nem jó a hallása vagy a rencere, hanem lehet, hogy pont azért, mert jó.

[ Szerkesztve ]

(#118618) Bogyó bá' válasza lezso6 (#118616) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam Anti-placebonak inkább. Pont az a várva várt kábel NEM vált be, amiről "tuti biztos" voltam előre, hogy a hagyományosnál csak jobb lehet. Különbség van, nem is kicsi - csak az előjele fordított a vártnak. :O

Amúgy irigylem azt, akinek nincsenek ilyen problémái, aki egy D-osztályú házimozi-erősítővel (amit persze kapcsolóüzemű táp lát el árammal), WiFi-vel telóról átlőtt MP3 fájlokkal is szeret zenét hallgatni. Ő olcsóbban megússza a dolgokat..... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118619) denesdr válasza Bogyó bá' (#118618) üzenetére


denesdr
addikt

Na most fel is soroltad a mai kor leggyakoribb audiofül prekoncepcióit. :DD

[ Szerkesztve ]

(#118620) Bogyó bá' válasza denesdr (#118619) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mindenki másképp hülye: én éppen így. Viszont jól érzem magam! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118621) lezso6 válasza Bogyó bá' (#118618) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A placebo nem tudatos, hanem tudatalatti, szóval nem feltétlenül számít mit akarsz hallani.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118622) denesdr válasza Bogyó bá' (#118620) üzenetére


denesdr
addikt

Örülünk neki, köszi, hogy megosztottad velünk! :D

[ Szerkesztve ]

(#118623) proci985 válasza lezso6 (#118621) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezert is kell par esetben double-blind, mert van ra pelda, hogy a merest vezeto is a prekoncepcioi szerint fog viselkedni

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#118624) VoidXs válasza Bogyó bá' (#118608) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, van. A műszer mindent mér, ami csak hang. Tök mindegy, hogy mi az oka a változásnak, és hogy van-e neve, ha van változás, az látszana. Vagy azt mérjük, hogy mennyi elektront tolt át egy kábel, vagy hogy a levegőben hány molekulát löktünk neki a mikrofonnak. Ha ezek nem változnak, vagyis konkrétan a hang maga, akkor mégis mi tudna változni?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#118625) denesdr


denesdr
addikt

Apropó, a minap újra elkértem a Nordost tápkábeleket, amiket múltkor jobbnak hallottam az olcsó, mezei kábeleimnél. Na most már nem hallom jobbnak őket, elmúlt, pedig semmi nem változott a renceremben. :)
Hellószia placebó! :C

(#118626) Bogyó bá' válasza denesdr (#118625) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ráadásul mennyi pénzt megspóroltál! :))

Hát még ÉN mennyit megspóroltam, hogy nem a millás Nordost tápkábeleket vettem meg, hanem a filléres kínait? Pont ugyanúgy NEM hallom vele a javulást a standard PC-tápkábelhez képest, mint azzal NEM hallanám. És ennek csak 14 ezer forint volt darabja, és ugyanolyan állatul néz ki! :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118627) orbano válasza Bogyó bá' (#118608) üzenetére


orbano
félisten

Kevered szerintem a szezont a fazonnal. Leegyszerűsítem:
1. ha van mérhető különbség, akkor _lehetséges_, hogy van hallható különbség.
2. ha nincs mérhető különbség, akkor _biztosan_ nincs hallható különbség.
3. az 1-es pont csoportos, megfelelően kontrollált tesztekkel tovább pontosítható. Kábel, Babzsák-patkány, stb.
4. a fenti pontok sok embernek nem meggyőzőek. Ahogyan a laposföldeseknek és chemtraileseknek sem elég a sok cáfolat, mert ragaszkodnak a hiedelmükhöz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#118628) orbano válasza Bogyó bá' (#118620) üzenetére


orbano
félisten

Valami mégsem 100-as a dologban, mert egy mérnöki beállítottságú topikban győzködöd a tudományos módszerekkel operáló embereket az áltudományos hazugságokról.
Én is szeretem a szép kábeleket, meg a borostyánsárgán világító VUmétert, és az A osztályú erősítő "amperszagát", és nosztalgiából csak egyfajta DAC chipet vagyok hajladnó hallgatni, de attól még nem fogom ezekről osztani az észt, mert nyilvánvaló, hogy ezek az én szubjektív hülyeségeim amik kellenek a zenehallgatási élményemhez, és semmi, de semmi közük a valós fizikai világhoz.
Ahogyan elutasítom - akárcsak a guminőt és az alkoholmentes sört - annak a gondolatát, hogy szoftveresen szimuláljon nekem valaki elektroncsövet. Pedig elég sanszos, hogy működne. Csak hát a kütyüzés nekem fontosabb. De ez más, mint az audiofil csoportokban egymás f***át verni, hogy mekkora változást hozott, hogy tölgyfáról kuktamumbukta fára cserélted a router alatt a polcot.

A vér nem válik VAZZE!™

(#118629) VoidXs válasza orbano (#118627) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Félve kérdezem meg, hogy mi az a babzsák-patkány :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#118630) denesdr válasza Bogyó bá' (#118626) üzenetére


denesdr
addikt

Igen, tényleg fancy kábelek ezek a kínaiak is! :K
Amúgy a lényeg az lett volna, hogy én pár hete még szentül meg voltam győződve, hogy jobban (de legalábbis másképp) szólnak a kölcsönkapott, drága kábelek. Közben buktam velük egy vaktesztet, most újra meghallgatva őket, ez nem is csoda.

(#118631) Bogyó bá' válasza VoidXs (#118629) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én meg sem mertem kérdezni - én például violinkulcs alakú mandalát használok pszichoakusztikai hangzásjavítónak (balra fent a hangdoboz tetején). :B :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118632) proci985 válasza denesdr (#118625) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ugye kicserelted az aljzatig is a kabelt es beszeltel az aramszolgaltatoval hogy a kertbe kapj egy sajat vegallomast*, mert az is hat a rendszerre? ha nem akkor nem lehet kijelenteni :DDD

*egy japan audiofil ezt konkretan megjatszotta par eve.

---

egyebkent viccen kivul, a haz kabelezesenek a minoseget nekem sikerult kimerni. igaz az ugy sikerult, hogy egy koltozes utan valtoztak a hatarertek feszek ahol a CPU meg stabil volt. mondjuk ahonnan koltoztem ott az egyik talan villanymernok srac kb evek ota fogta a fejet, hogy milyen allapotban van a halozat.

orbano: kutyuzes jo, kutyuzni kell.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#118633) denesdr válasza proci985 (#118632) üzenetére


denesdr
addikt

Ahh, nem ismered a legfőbb hifi tápkábel alapszabályt, miszerint a készülékhez legközelebbi kábel számít csak/leginkább? :D

(#118634) Bogyó bá' válasza denesdr (#118633) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Te csak ne akarjál spórolni a hálózatfejlesztésen! :C

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118635) denesdr válasza Bogyó bá' (#118634) üzenetére


denesdr
addikt

Igenis értettem! :D

(#118636) liszi70 válasza VoidXs (#118629) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mi az a babzsák-patkány"

Nem tudod??? Pedig alapmű! :D Nem tudom, hogy tényleg nem tudod-e, vagy csak ironizáltál a "babzsák" miatt. :) [link]

(#118637) Bogyó bá' válasza denesdr (#118635) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem 8-10 km földkábel elég volna Paksig..... :P

#118636liszi70: URISTEN! :Y :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118638) VoidXs válasza liszi70 (#118636) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Te k.... élet

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#118639) Bogyó bá' válasza VoidXs (#118638) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor olvasd el ezt a cikket róla, megéri! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118640) VoidXs válasza Bogyó bá' (#118639) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Már a linktől elfogott a hányinger.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#118641) Bogyó bá' válasza VoidXs (#118640) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Naaa! Lécci, lécci!!!! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118642) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#118574) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem aki - egy tényleg jó hangminőségű (sztereó) rendszeren nem hallja a hangzásbeli különbséget a kábelek között, az süket

Az én magánvéleményem az, és ezek szerintem erős kijelentések (de mint ilyen részemről áll), hogy:

1. a fizikai-elektromos teljesítmény (törekedve egy "tökéletes" átvitelhez) teljesen pénzfüggetlen, letojja, milyen kígyóbőr dielektrikum van a kábelen, amíg az megfelelő egyen- és váltóáramú ellenállással (szigeteléssel) rendelkezik

2. Vannak hangzásbeli különbségek kábelek között, éspedig annak mentén, hogy

a) van egy baszott erős alapvonal, amin állva minden fizikai-elektromos szempontból tisztességes minőségű kábelnek szólnia illene és amit felülmúlni nem lehet, max. Litze huzallal meg hasonlókkal, de minek

b) van minden egyéb, árban és cicomázásban/optikában ezen erős baseline alatt-felett szórva bőségesen, ilyen-olyan marketing maszlagok mentén, melyek tényleges teljesítményben (minőségben) vagy az a) pont kábelei közelében vannak, vagy alatta, de ultra ritkán (és továbbra is pénzfüggetlenül) felette, tekintettel arra, hogy definíció szerint a) kábelnél nincs nagyon jobb átvitelű, elektromos szempontból.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118643) proci985 válasza denesdr (#118633) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem tudom, hogy ez, vagy a babzsakpatkany volt a durvabb. uramatyam :DDD

de egyebkent tenyleg durva, hogy milyen szintu lehuzas ment hifi teruleten neha. 90 euro egy babzsak patkanyert.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#118644) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#118642) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is tisztában vagyok vele, hogy a "High End" ÁRkategóriában folyó dolgok 98%-a porhintés, szimpla földműves-vakítás, lehúzás. Az én DIY csöves vackaimból semmiféle kábellel nem fog kijönni ONGAKU-szintű hangzás, pedig de jó volna! :N Viszont még az én alapszintű csöves rendszeremre is érdemes volt elköltenem kábelekre összesen mintegy 70-80 ezer forintot - minden fillére megérte. Többet nem szabad rá szánni, mert sokkal több pénzért alig jobb eredményt lehetne elérni, a készülékek korlátozzák a hangminőséget, nem volna rentábilis a ráfordítás - az árkülönbségért egyszerűen jobb, igényesebb készüléket kell venni, vagy éppen építeni.

Aliról vásároltam, de előtte több helyen utána olvasgattam (az echte kínai ATAUDIO olcsóbb kábeleit kifejezetten ajánlották egyesek) a konkrét kábeleknek, így adott pénzért egész jókat tudtam beszerezni. RCA mazzagból is egy párat vettem először, és mivel bevált, így jött még hozzá újabb 3 pár - már mindenütt csak azt használom, a régi, drága QED pedig ment a fiók aljára.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118645) Dißnäëß válasza denesdr (#118625) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na, én meg fülelgettem itt azt a csúcstápkábelt a csövimmel is, a NAD-oddal is, "oszt semmi". Akkor én instant kiszúrtam a plácsebót, vagy szimplán süket vagyok :DD :))

(Amúgy tökjól néz ki, már csak ezért is fogok én is ilyen tápkábelekből csinálni magamnak egy marékkal, amúgy meg technikailag - hálistennek - rendben van a Tied is).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118646) kutyek válasza Bogyó bá' (#118618) üzenetére


kutyek
senior tag

Parafrázis:
------
Telefonról játszom a zenét Bluetooth-on keresztül kínai D-osztályú digitális aktív monitorokon, és látatlanban (vagyis ugye ez vakteszt ;)) 100% biztos vagyok benne, hogy jobban szól, mint a csöves cumód - az én fülemnek legalábbis. Mondjuk biztos vagyok benne, hogy a csöves finomságokra való érzéketlenségemről a hallásromlás tehet, amit valószínűleg a sokezer órányi hangszeres gyakorlás, kamara- és szimfonikus zenekari játék okozhatott...
------

Pont olyan marhaság, mint amit te írtál, csak ezt én írtam, tehát az én fülemnek szebb :B

(#118647) Dißnäëß válasza orbano (#118628) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem tudom, miért értek egyet minden egyes szavaddal az elmúlt pár hsz-ed óta, de gyönyörűen beszélsz a nevemben is. Én is totál elhiszem VoidXs-nek a csőhang szimulációs dolgát, mégsem választottam, hanem megépítettem magamnak a kis OTL-t, most meg készülőben a "nagy" asztali is. Az alkotás öröme, persze aki Cavern-t ír, ott is megvan az alkotás öröme, de én már csak csúszkákat meg ilyen-olyan kapcsolókat, paramétereket, akármiket állítgatnék billentyűvel-egérrel egy kész eszközön (szoftveren), az nem olyan, mint mikor a fémszagú kütyüdben épphogy csak megszáradt a gyanta és az első bekapcsolást úgy intézed, hogy a saját kapcsolója ON-ba, a hosszabbító még OFF-ban, és a hosszabbítót kapcsolod, biztos távolságra az eszköztől, közben meg hunyorogsz, hogy vajon mi lesz, csatt, füst, vagy néma csend és szépen felizzik :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#118648) Bogyó bá' válasza kutyek (#118646) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az én fülem meg nagyobb. Főleg a bal! Bibíííí! :))

Más: a topik címét nem kellene átjavítani "Miért NE költsünk HiFi-re?" címre?
Szerintem egy hobbit (bármelyiket) azért űz az ember, azért költi rá minden nélkülözhető pénzét, mert az - így vagy úgy, zenehallgatás, készüléképítés, vagy akár egyszerűen vásárlás - örömet okoz neki, jobban érzi magát tőle.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#118649) Jorgi Kormi válasza Bogyó bá' (#118639) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

[link] ilyet otthon is lehet gyártani fillérekből és akár kutya vagy macska formátumban. ;]

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#118650) Bogyó bá' válasza Jorgi Kormi (#118649) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Állítólag a macska nem szól jól - nyávogóssá teszi a hangot, főleg az analóg lemezjátszóét. ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.