Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109751) denesdr válasza s4tch (#109749) üzenetére


denesdr
addikt

Fain vas! Disznész tud róla mesélni.

[ Szerkesztve ]

(#109752) fererencz89 válasza Bali27 (#109750) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Én sem úszom meg? Bevonzottam?

(Egyébként ez az alapja a tápkábelének)

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#109753) Mathiask válasza VoidXs (#109747) üzenetére


Mathiask
senior tag

Nekem úgy tűnik a DC blokkolás nem csak egy plusz soros kondi kérdése. Ezért nem használják. Itt leírják, hogy miért nem optimális a soros kondi [link]. Valamint van pár kapcsolási rajz is. Egy megvalósítás pedig: [link]

(#109754) Mathiask válasza fererencz89 (#109748) üzenetére


Mathiask
senior tag

Nem tudom, hogy búg-e a trafója, vagy hogy a DC-től búg-e. De ha biztosra akar menni, akkor nem árt a DC blokkoló. Nálam az van, hogy időnként búg csak, arra tippelek, hogy valaki a házban, vagy a környéken használhat valamit, ami tesz DC-t a hálózatra.
Gondolkozom én is beszerezni egy DC blokkolót, hátha az a gond. Valami ilyesmit: [link]

(#109755) VoidXs válasza Mathiask (#109753) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azt írják, hogy a helytelenül méretezett kondival van probléma, ami igaz is, hiszen a legtöbb kondi kisfeszültségű jelre vagy DC zavarszűrésre való, és mint olyan, kb. semmit nem visel el. Ettől függetlenül valami DC-szűrés mindenképp kell, ha már szegény srác tápját lusták gyártották.

Ahogy korábban is elhangzott, kábel csak akkor változtathat a hangon, ha a rendszerrel súlyos problémák vannak. Ez például egy ilyen súlyos probléma, de kiderülnek itt a tagokról. Egyiknél szűretlen a táp, másiknál nincs bekötött földelés a lakásban...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#109756) denesdr válasza s4tch (#109749) üzenetére


denesdr
addikt

Amúgy nálam is ilyen van, csak plateamp formájában, gyakorlatilag egy "wire with gain". Az jön ki belőle amit beletáplálsz, csak hangosabban.

[ Szerkesztve ]

(#109757) fererencz89 válasza Mathiask (#109754) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

"Nem tudom, hogy búg-e a trafója, vagy hogy a DC-től búg-e."

Vagyis hogy önnön hibájából, vagy külső hatás miatt csinálja?
Tegnapi nap előtt még nem vettem észre. Eddig csak egy vas búgott nálam, egy híresen búgós, "örökzöld" magyar erősítő. Na az igazán! :D Egyébként volt még vagy 10 másféle, egynél sem volt gond.

Nem szotkam hibázni.

(#109758) Dißnäëß válasza s4tch (#109749) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Totál naturális hang, teszi a dolgát. Színt ne várj tôle, sajátja nemigen. A mélyek "ropogósak", megfogottak, gyorsak, közép szép lágy, magasak szépen csilingelnek, nagyon egyben van minden. Precíz hangzásnak mondanám, ha van ilyen. Tetszôleges preamp-al lehet színezni kedvére az embernek (SNR romlással, hisz a Hypexet utolérni nem könnyû e téren, de általában nem halljuk), ízlés dolga, avagy direktben hajtod DAC-ról PRE módban.

Topping D30 Pro XLR-rôl hajt isnerôsöm két ilyet, ügyelni jó arra, hogy a kifejezett értékek 4 Ohm-ra vannak. Szóval a 125NC az 8 Ohm-on ~60W, de azt nagyon alacsony torzítással végig, becsületesen.

Ha komolyabb méretû, és/vagy 90dB alatti érzékenységû hangsugárzóid vannak, 250-est ajánlok ebbôl, azt is hallottam, mert van, ugyanez jellemzi.

Csukott szemmel vehetô, ha nem bármiféle explicit karakterre vágysz, hanem valami síri csendben lévô erôs, mindig precíz cuccra. Soha nem hallod, hogy beleszaladna kicsit itt-ott jobban bármilyen harsányságba, nagyon kimért, de amikor kell, ott van, friss megszólalás. Már amennyire erôsítô hangjáról lehet beszélni, hisz hangsugárzó függô nagyon, mit hallasz ki vele.

A kacifántos impedanciamenetet jól tûri.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#109759) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Múltkori basszuscsapda témára visszatérve.

Én elég erősen gondolkozok ilyen kender panelen :D [link] (adatlapja: pdf)
Csak nem olcsó meg macerásabb beszerezni.
Van belőle 22cm vastag. Duplázva 44cm vastagságban elég jól működne. :D
Két felső sarkot tudnék vele csillapítani. (Lövésem nincs, hogy az összeképet nézve mennyit számítana.)

[ Szerkesztve ]

(#109760) VoidXs válasza Tamoo (#109759) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ezzel a cuccal amúgy egész fair áron megvan egy egész szoba :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#109761) Dißnäëß válasza Mathiask (#109753) üzenetére


Dißnäëß
veterán

ESP cikkjeit, projektjeit szeretem, érthetô, jók. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#109762) Dorian válasza Tamoo (#109759) üzenetére


Dorian
félisten

Jó lehet, csak vigyáznom kell, nehogy elszívjam ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#109763) ozzy711 válasza Tamoo (#109759) üzenetére


ozzy711
őstag

Az Ld-hez képest jelentős árkülönbözet, viszont a sűrűség kb. egyforma.
Ebben viszont nincs kiporzás úgy látom, lehet szövet sem kell elé ( bár úgy elég natúrnak tűnik)?
A sarkok a dobozok mögött értendők vagy a hallgatási hely mögött?

(#109764) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Tudtok esetleg jelenleg a használt piacról ajánlani erősítőt és hangfalat, 100-ig bezárólag (együtt, viszont kábel, állvány stb. nélkül).

Van bármilyen jó vétel jelenleg ebben a kategóriában?

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#109765) Dorian válasza ozzy711 (#109763) üzenetére


Dorian
félisten

Amennyire tudom, minél több (min. 2, de inkább 4) sarkot, élet javasolt kezelni, ha mélyfrekvenciákban hatékony csillapítást szeretnénk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#109766) Tamoo válasza ozzy711 (#109763) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem szimmetrikus a szoba. Igazából bal oldalon tudnám felrakni egy cserépkályha meg egy szekrény tetejére. A jobb front mögé is jó lenne egy sarokpanel, de oda már barkácsolni kellene, illetve ott nem játszik a 44cm-es vastagság sem.

[ Szerkesztve ]

(#109767) s4tch válasza Dißnäëß (#109758) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi neked és denesdr-nek is! Igazából a kíváncsiság hajt csak, ki szeretnék próbálni egy ilyen modern d-osztályt. A dobozaim bőven eleget színeznek, dögöt, sebességet és precizitást várnék, semmi mást. Illetve beépítem a tetőteret, lehet, hogy idővel 2 rendszer is lesz itthon, ami lehetne 2, gyökeresen más karakter: egy vintage, színezett az Arcus TL dobozra és a Kenwood vintage erősítőre építve, meg egy valami modernebb, precízebb egy ilyesmi erősítő köré. Na alszom rá egyet.

(#109768) ozzy711 válasza Tamoo (#109766) üzenetére


ozzy711
őstag

Akkor elég speciális a helyzet, ki kellene valahogy mikrofonnal mérni, hogy egyáltalán mekkora a mély frekis dúsulás a sarkokban.
Hamarosan én is rászánom magam a dobozok mögötti részt végig járom, hová kell a panel az 50 Hz-es anomália miatt. A 30 Hz-es kiemelés annyira nem kritikus, érdekes módon zenehallgatás közben egyáltalán nem érzem, hogy akkora lenne, mint a grafikon mutat, nekem legalábbis bejön ez a fajta mély-többlet, mivel egyáltalán nem torz.

Dorian: A dobozok mögötti sarkokat ( amennyire lehet alul is ) is kezelni akarom elnyelővel, ami az Ld- lesz.

[ Szerkesztve ]

(#109769) denesdr válasza s4tch (#109767) üzenetére


denesdr
addikt

Én már több mint 3 éve használom őket és azt kell mondjam, hogy tényleg jó erősítők. Csöndes (mind maga a készülék, mind a hangja, tehát nem búg, nem sistereg), lendületes, részletező, precíz (alul-felül-középen), ha kell erőteljes, de egyáltalán nem kocka hangú. Kb így jellemezném.

[ Szerkesztve ]

(#109770) Dißnäëß válasza freelanced (#109764) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Picit visszagörgetsz, ugyanilyen limittel ugyaezt kereste másik kolléga is. Nem sokkal visszább, 10-30 hsz ? Kb.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#109771) Dißnäëß válasza s4tch (#109767) üzenetére


Dißnäëß
veterán

dögöt, sebességet és precizitást várnék, semmi mást

Bingo. Pontosan ezt nyújtják. A "dög" jó értelemben, tehát nem a súlyos, nehéz, "elmocskolt" mély jellemzi, hanem egész meglepő mértékben kontrollálja őket (érthető, iszonyú damping factor), ezáltal marha jól részletez az a régió is, műfaján belül. Mondjuk ez a legtöbb már csak félig-jó D osztályra szintén jellemző, az NCore-ok ezen felül a középmagas tartomány tisztaságában és kiegyensúlyozottságában remekelnek, így fülre nekem. Ha esetleg nem tetszik elsőre, adj neki időt, szokd (bemelegedéssel ne várj, esélytelen) :D .. vagy próbáld ki más hangsugárzókkal is, mielőtt eldobod, mert drágán mennek, elég csúcstechnikás modulok, a Forint jobb nem lesz, meg az elektronika sem olcsóbb (egy darabig még), cserébe lehet ő fog Neked "tanítani" dolgokat. Persze ez is csak egy eszköz, mint minden, de amit mérünk róla, az kegyetlen jó, ami meg nincs mérve, arra ott a fülünk (ezt ne nyissuk ki, van-e értelme, számomra igen, csak nem önmagában).

Szóval a denesdr-nél tapasztaltak után én is valami NCore állat mellett tettem le a voksom, ha van zseton, lőhetsz Purifire is (szintén Audiophonics, ugyanez a házikó), de szvsz egy NCore is kellően "nemolcsó" és kellően kurvajó. Fura mindenesetre, annak pláne, aki génjeiben irtózik egy D osztálytól. A Purifi a feed-forward-al tud többet, de ahogy fórumokat bújom és a visszajelzéseket, van itt-ott 1-2 felhasználótól hogyismondjam, szép magyarosan, "glitch" a hangot illetően, az NCore meg kb. ilyen egybites dolog, hogy ha nyitott vagy és elfogadod, tetszik, akkor az NAGYON, ha meg kevésbé, akkor nagyon nem. Egy előfok, preamp csodát tud tenni vele (akárcsak a régi időkben, de ott maguk az A/AB osztályú végfokoknak is több saját karaktere volt, most lényegében ez esik ki a képletből egy NCore-al, tehát mintha a preampod hallanád erősítve, átmegy rajta az elétett motyók karaktere).

Pont emiatt, kihozhat DAC-ból olyat, ami ott volt, csak csillagállás miatt kevésbé jutott rá eddig reflektorfény, vagy kihozhat mastering hibát, hangszóró "hibát" (bár inkább életre kelti a mélyeket, virgoncságban mint még soha), szóval egy jó DAC, jó hangszóró, jó szoba + NCore kombó elég "médiagyilkos" hogy úgy mondjam, közel sem mindenevő. Erre érdemes ügyelni, de persze ne a hibát keressük, csak ha valami szar, az ezentúl nem feltétlen fog úgy elbújni a szőnyeg alatt jótékonyan, mint eddig.

Ez hogy jó hatás-e, ízlés és pofon kérdése, ki mire vágyik, de mint jelenség, adott.

Túlbeszéltem :)

Jó lesz szerintem, majd mesélj. Egyéni ízlésed fog dönteni úgyis a végén. :K

"Totálsemmilyen" végfokok. Összedugod, bekapcsolod és tolhatod be a sarokba, felejtsd is el, előtte kell majd babrálnod, meg körülötte. :D Ezen nincs mit.

Ja, előbb babrálj, aztán kapcsolj. Ugye hangerőszabályzó híján, maximális kimenő teljesítményen vannak azonnal, és a bemenő jel nagysága vezérli azt. Szóval ne bekapcsolt állapotban dugdoss, ezt nagyon ajánlom, különben kemény dolog vár a lengőcsévéidre. :B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#109772) Tamoo válasza Dißnäëß (#109771) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezeket az erősítőket én is meg szoktam nézni bizonyos időközönként. Van hogy 2 hetente de van hogy 2 havonta. :D Ahogy eszembe jut. Ha szánok pénzt fejlesztésre, akkor én is ilyet fogok venni szerintem. Egy sztereó + egy mono a centernek. Bár utóbbi nem feltétlenül éri meg. Surroundokra valószínűleg nem fogok költeni, ott maradni fog a letolt gatyás t.amp. :D

[ Szerkesztve ]

(#109773) Mathiask válasza denesdr (#109756) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Az jön ki belőle amit beletáplálsz, csak hangosabban."
De ezt hallgatva, hogy lehet eldönteni? Mert oké, a mérés ezt mondja, de hallgatva mihez viszonyítotok?

(#109774) freelanced válasza Dißnäëß (#109770) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, megtaláltam.

A hangfalak érdekesek lehetnek, viszont az erősítők főleg 5.1, esetleg ebben az esetben sima sztereó erősítőre kaphatok ajánlást?

Mission 771-ről van valakinek infója?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#109775) denesdr válasza Mathiask (#109773) üzenetére


denesdr
addikt

Jogos a kérdés. "Érzésre" ez ugrik be róla, amit elé (vagy mögé) rak az ember azt eléggé megmutatja, bár végülis ez a legtöbb normális elektronikáról elmondható. Igazából nehéz megfogalmazni jól, leginkább azt mondanám, hogy nem telepszik rá a zenére, hangra. De ugye ezt is honnan tudjuk...? :)

[ Szerkesztve ]

(#109776) Dißnäëß válasza freelanced (#109774) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én nem fogok tudni, az indoklásom: kollégának tv optikai kimenet miatt beépített DAC-ra is szüksége van. Vagy bármilyen DAC-ra. Az olcsó kis panelek annyira nem + táp, doboz kell nekik, az ilyen marha egyszerűre meg nem volt lelkem rábeszélni a nagyérdeműt (aztán lehet, elég lenne, de inkább nem teszek elhamarkodott kijelentéseket, nem tudom).

A plussz végfokok nem zavarnak, ha kell meg ott vannak "dejó, hogy van" alapon, cserébe viszonylag értelmesebb DAC-okat építettek a házimozi vasakba azért, nem a legtrébb vackot.

Sima sztereókban a legtöbben nincs DAC, így az még külön megoldandó, ha van digitális forrás (de ma már inkább az analóg forrás érdekes és a digitális az alap, mint fordítva) :D

Majd a többiek ajánlanak vmit, a szabályokat itt is tartanám, erősítőre keveset (~20 max 30), többit a dobozokra.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#109777) fererencz89 válasza freelanced (#109764) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ezt meghallgatnám: [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#109778) gordonfreemN válasza denesdr (#109724) üzenetére


gordonfreemN
addikt

volt a kábelem, de ilyen: 268-900-055 azaz két vezetőér

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#109779) Mathiask válasza Tamoo (#109759) üzenetére


Mathiask
senior tag

Asr-en két fajta panelt szoktak ajánlani, aminél nincs kiporzás: [link] és [link]
Nem tudom milyenek, de nem olcsók. :(

denesdr: :R

(#109780) gordonfreemN válasza VoidXs (#109755) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ki az akinél nincs földelés?
Sürgősen pótolni tessék! :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#109781) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#109780) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tényleg, a villásdugó forgatás volt már ? :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#109782) VoidXs válasza Dißnäëß (#109781) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

bro

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#109783) Dißnäëß válasza VoidXs (#109782) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:DD :C

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#109784) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#109781) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az mire jó? Sose értettem...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#109785) gordonfreemN válasza VoidXs (#109755) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem költői kérdést tettem fel, kitől olvastál ilyet? Csak mert ez balesetveszélyes is lehet. Gondolom a helyzetet jól ismerted fel, ha erre kitérsz, illene figyelmeztetni az illetőt.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#109786) VoidXs válasza gordonfreemN (#109785) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Már tájékoztattam, amikor felmerült, ne aggódj. Jól ismertem fel, hiszen be is ismerte, hogy csíp az erősítő, ha megfogja. A földkábeleket vastagabbra veszi majd a többinél, ami egyébként 5-ből 4 lakásban nincs így, pedig szintén veszélyes nélküle. Azért nem nevesítettem meg korábban sem, mert nem akarom, hogy ezért kiközösítés érje.

#109784 gordonfreemN: Szintén placebó, de kapudrog a kábelekhez.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#109787) gordonfreemN válasza VoidXs (#109786) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Persze, így rendben van.

Az eph-nak kell egyébként adott keresztmetszetet elérnie minimum. Sima védővezetőre nincs ilyen, hogy nagyobb keresztmetszettel kell rendelkeznie. De az sose baj ha nagyobb keresztmetszet.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#109788) VoidXs válasza gordonfreemN (#109787) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért jó a vastagabb föld, mert így már tényleg minimális esélye van, hogy egy akár külső zavar a nullán távozzon, ami az alacsonyfeszültségű elektronikában akár kárt is tehet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#109789) bta1 válasza VoidXs (#109755) üzenetére


bta1
őstag

"Ahogy korábban is elhangzott, kábel csak akkor változtathat a hangon, ha a rendszerrel súlyos problémák vannak."

Te szent ég, micsoda tudományos elméletekről maradtam le... mesélj még, mert hirtelen nem is tudom, hogy a fenti állítás Nobel-díjat vagy Arany Kakadut érdemel. Vagy egyszerűen csak ismétli magát a történelem, és most tart ott a popszakma, hogy meg-megengedi a kábelhangot, persze csak módjával :)) !

(#109790) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Amúgy nálam is csak kamu van (nullával van kapcsolatban). De nem tudok mit tenni 8 emeletes panelépület városban + albérlet is. Ez van, ezt kell szeretni.
Örüljünk hogy van áram. ;]

(#109791) VoidXs válasza bta1 (#109789) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ne aggódj, ez közel nem jelenti azt, hogy a varázslatos garathangot előhozó kábel vagy bármelyik társa létezne. Ezek a "kábelhangok" ordas nagy zaj vs semmi kategóriájú változások.

#109790 fehér_ember: Semmi rosszat nem látsz, a föld a nullával van kapcsolatban, csak más a célja. A nulla áramkört zár, a föld kósza indukált áramot vezet le anélkül, hogy a nullán menne át és okozna zajt vagy bajt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#109792) bta1 válasza gordonfreemN (#109784) üzenetére


bta1
őstag

Könnyen előfordulhat, hogy a "helyes" állásban nem fog csípni a hibás (tervezésű) készülék. És ez a nullavezeték vastagítós csacsisággal ellentétben gyakran működik. Az auditív változást pedig vagy meghallod, vagy nem.

(#109793) VoidXs válasza bta1 (#109792) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért légyszíves ne terjesszünk már olyat, hogy a földelést kiváltja a villa megfordítása! A kábeles vuduról olyan mennyiségben beszélsz, ahogy csak szeretnél, de az életveszélyes javaslatokat nem toleráljuk.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#109794) bta1 válasza VoidXs (#109791) üzenetére


bta1
őstag

Nem kell a púder. Az állításban feketén-fehéren ott van, hogy a kábel a hangon változtat(hat). Nem a zajon, hanem a hangon.

(#109795) VoidXs válasza bta1 (#109794) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A zaj neked nem a hangkép része?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#109796) gordonfreemN válasza VoidXs (#109788) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezt ha lesz kedved, majd kifejtheted, mert érdekel mire gondolsz (külső zavar)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#109797) VoidXs válasza gordonfreemN (#109796) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Külső zavar például ha statikusan feltöltődve megfogod a házat, vagy ha az EMI vagy RF miatt töltődik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#109798) bta1 válasza VoidXs (#109793) üzenetére


bta1
őstag

Ki a fene terjeszti, hol olvastad ezt a hülyeséget? Egy meglévő, szabvány vastagságú földelést mi okból kellene tovább vastagítani? Esik majd rajta 0.7V helyett 0.2V, és akkor már nem csíp? Dehát miért kell a fém készülékházat nyalogatni? :))

(#109799) bta1 válasza VoidXs (#109795) üzenetére


bta1
őstag

A hangkép és a hang két különböző fogalom.

(#109800) gordonfreemN válasza VoidXs (#109797) üzenetére


gordonfreemN
addikt

És ez hogyan kerül a nullára a készülékházról? Lehet egyértelmű, csak már én vagyok fáradt...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.