Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57801) BB9000 válasza königarjen (#57800) üzenetére


BB9000
senior tag

A Philips nekem nem vált be porszívók terén (se). Philips FC6408/01 PowerPro Aqua van nekünk, de sokszor van rá panasz. A felmosó része már az első hónaptól fogva használhatatlan. A víz nem folyik le a felmosórongyra. A porszívó része általában működik, de sokszor eltömődik. Olyankor teljes pucolás után megint jó. Az akkuja 25 voltos, az üzemidejével nincs baj, viszont elég hangos.

(#57802) BB9000 válasza königarjen (#57800) üzenetére


BB9000
senior tag

A Dyson mmindenképpen jobb, mint mint a Philips.

(#57803) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Alig egy hónapja, október 15-én a SES Store-ban vett Samsung mikrosütő grill része a héten megadta magát :W

Legalább kipróbáljuk a Samsung szerviz ügyintézési gyakorlatát is :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#57804) lemmy71 válasza BB9000 (#57802) üzenetére


lemmy71
őstag

Sziasztok!
Mosógép szerelésben jártas szakihoz lenne egy kérdésem. Van egy GORENJE NOBLESSE WA 911 R elöltöltős mosógépem (cirka 25 éves, nem rohad egyben van nincs leharcolva, nem vízköves stb. mint az új így nem akarom kidobni) A problémám a termikus ajtó kapcsoló, a gép csak úgy indul ha az ajtó becsukás után egy két perccel megütögetem a kasznit a zár környékén. A kapcsolót már szétszedtem és alaposan kitakarítottam bírta is jó sokáig, de most megint nagyon nehezen kapcsol be a gép. Itt a gyári kapcsolóm persze már a szegecsek helyett csavarokkal van összefogatva :D Sajnos pont ilyet nem találtam már sehol, ezért az a kérdés hogy ha ezt megvenném és csak az elektromos dobozt raknám át, akkor működne a mosógép :F Vagy van itt egy drágább verzió, amiben már benne van a fémzár is, esetleg ezt vegyem és ha így gyári állapotban nem működne akkor szereljem át az elektromos dobozt :F Vagy láttam még olyat hogy az L és C csatlakozásokat fixre kötik :F
Szóval ennek a problémának a megoldásához kellene egy kis segítség.
Köszönöm :R
BB9000 #57802 Bocsi benéztem a dolgot, nem a te hozzászólásodhoz akartam írni :Y

[ Szerkesztve ]

(#57805) Reddevil84


Reddevil84
tag

Sziasztok!
A Bosch WAT28561BY az Emagon most egész értelmezhető áron van.
Valakinek van vele tapasztalalta?
Érdemes kategória?

Köszönöm!

Ha nem ez akkor 140-ig ki mit ajánl elöltöltős kategóriában?

(#57806) königarjen


königarjen
tag

Ennek függvényében, hogy a Dyson az ajánlott itt a Philipsszel szemben, akkor

Dyson V8 Animal+ (101 az Alzánál) Vagy V8 Motorhead (99 Euronics) :F

Rot und Weiß ein Leben lang! * FC Bayern!

(#57807) gyvince


gyvince
senior tag

Milyen mikrot ajánlotok 20kig????

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#57808) ribarszki válasza königarjen (#57806) üzenetére


ribarszki
őstag

Animal. Elvileg jár hozzá pluszban egy motorizált mini fej. Az nagyon jó autóban, szövet ülőgarnitúrára, stb. Ha pedig van több keményfelület a lakásban, akkor vegyi hozzá Fluffy fejet később. Ami ehhez van inkább szőnyegre jó. Elboldogul kemény felületen is, de nem annyira ügyes és gyors mint a Fluffy.

(#57809) Toobee válasza ribarszki (#57808) üzenetére


Toobee
veterán

Ez az a fej?

https://barbieripnk.hu/

(#57810) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

A lakásban a mosógépnek nagyjából 61-62 cent széles hely van a kád és a fal között kialakítva.

A keskeny elöltöltős mosógépek 60 centi szélesek. Célszerűbb volna venni inkább akkor felültöltőset? Nem akarnám azt se, hogy idővel ahogy amortizálódik és pl. centrifugálás alkalmával mozogna (régebbi mosógépek ezt csináltak 2-3 évesen már) kárt tenne a lakásban.

Vagy ezeknél az újabb 100.000 Ft környéki kategóriák már egész strapabíróak?

Egyedül használnám általában max heti 1-2 mosásra.

[ Szerkesztve ]

(#57811) ribarszki válasza Toobee (#57809) üzenetére


ribarszki
őstag

igen

(#57812) koxx válasza gyvince (#57807) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amelyik tetszik és több rá a gari.

(#57813) csubuka válasza Nagya21 (#57760) üzenetére


csubuka
addikt

Ezen agyaltam még egy picit. Azért biztos ami biztos lehet jobb a 9 teríték, nehogy túl kevés legyen azért.

Illetve a Candy gépek tényleg nagyon hangosak. Amerikai konyhába lehet nem ideális.43 (Whirpool WSBO 3034) helyett 51, az komoly lépés hanghatásban, azt egy szekrényajtó lehet nem dolgozza le.

Persze még a halkat is lehetne szekrénybe zárni további halkításra, de a nem beépíthetők+a szekrényajtó már lehet kintebb hozná a munkalap mélységét, azt pegi a szűk hely miatt lehet nem kéne a 60cm-től nagyon kintebb hozni. Az 55cm mély beépíthetőket meg még egy szekrényajtóval is lezárni elég fura volna :D

(#57814) Csabroncka válasza csubuka (#57813) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Elméletben a beépített gépbe több és jobb minőségű hangszigetelő anyagot lehet beletolni.

"in medias res"

(#57815) Nagya21 válasza csubuka (#57813) üzenetére


Nagya21
addikt


Nekem így néz ki.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57816) P00By válasza P00By (#57611) üzenetére


P00By
nagyúr

Azt az infót kaptam, hogy teljesen kivezetik a kínálatból! :(

(#57817) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Tönkrement a jelenlegi mosógépünk újat kell vennünk.
Nagy igényeim nincsenek csak annyi hogy 80-90 e ft-nál drágább ne legyen a gép.
Az elöl töltés fontos meg az hogy minnél több garancia legyen.
Mit tudtok ajánlani?
Szerintetek pl kombinált mosó szárító gépet érdemes e venni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#57818) csubuka válasza Csabroncka (#57814) üzenetére


csubuka
addikt

Jó zaj értékei vannak már 120k körül a beépített Whirpooloknak, az új invertereseknek az biztos :-)

#57815 Nagya21:

Köszönöm a képet! Hmm.. nekünk vadi új konyha is épül majd, ahhoz lehet jobban fog illeni egy integrálható, beépített kütyü.

(#57819) #73959936 válasza mirci18 (#57817) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát én ezt javaslom

(#57820) BBéci válasza mirci18 (#57817) üzenetére


BBéci
titán

"Szerintetek pl kombinált mosó szárító gépet érdemes e venni?"
300000 forintnál olcsóbbat nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57821) mirci18 válasza #73959936 (#57819) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Esetleg hosszabb gari idős nincs mint 2-3 év?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#57822) mirci18 válasza BBéci (#57820) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ akkor tárgytalan.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#57823) #73959936 válasza mirci18 (#57821) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem nagyon érdemes, mert a hosszabb gari időért fizetned kell, illetve az évenkénti helyszíni ellenőrzésekért is.

van olyan biztosítás/biztosító ahol ha jól emlékszem van olyan ház-biztosítás-kiegészítés, hogy a gari.időt (2 év) követően egészen a készülék 5 éves koráig fizetnek, ha javítanod kell. vagy ezt álmodtam ? :F

[ Szerkesztve ]

(#57824) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Van ahogy láttam akció a Whirpool WHBS 63 F LE X elszívóra. Ennek mondjuk sehol sem látom, hogy az EN szabvány szerinti-e a megadott légszállítása...

Amúgy még ha EN szabvány is az elszívás, akkor is egy Cata Beta 600 szintjén van, ami szintén akciós 50k körül épp...

Szóval akkor már inkább az akciós Cata ezen az áron talán, hogy látjátok?

[ Szerkesztve ]

(#57825) mzso


mzso
veterán

Helló!
Bosch mosogatógépnél, az E:09-es hiba mit jelent? Az útmutató "nagyon hasznosan" annyit ír, hogy műszaki hiba lépett fel...

(#57826) st6969 válasza mzso (#57825) üzenetére


st6969
őstag

Ez a "kedvencem"...Meg az, hogy lépjen kapcsolatba a szervizzel :((( Legalább annyit leírhatnának, hogy melyik alkatrésszel van a baj.

(#57827) powerwade válasza mzso (#57825) üzenetére


powerwade
senior tag

Valami gond van a futessel. "The E09 means that the temperature of the water isn’t getting high enough. It can be due to a faulty control panel relay or heating element" - Googlevel talalsz ra bovebb infot, probalkozhatsz hazilag "javitani". Elso korben, kabel kihuz, var, bedug, var (reset :) ).

(#57828) mzso válasza powerwade (#57827) üzenetére


mzso
veterán

Hmmm. Említenek vízkövet meg dugulást. talán érdemes lenne egy kevés ecettel elindítani?

Vagy már tuti szétégett a dolog?

(#57829) ggeleven válasza P00By (#57816) üzenetére


ggeleven
őstag

Így, hogy nem nagyon van jóárasított Xiaomi Handheld 1C (turbado elérhetetlen, xiaomi.hun nincs és lehet nem is lesz) mit tudnátok ajánlani többnyire kemény felületre (~100nm) és saccra 3-5 nm kanapé előtt/ágyak mellett heverő szőnyegre?
Annyit azért már olvastam, hogy Miele C2 elég nyerő, de annyit nem költenék most. :N Illetve (beáldozva a jobb szívóerőt) kényelmesebb lenne egy vezeték nélküli. Ár miatt Dyson is kiesik.
Látok tesztetek és számokat én is, de van róla tapasztalat, hogy ez mennyire lehet jó az 1C-hez képest? Xiaomi Roborock Handheld (SKV4060GL)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#57830) ribarszki válasza ggeleven (#57829) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez gyakorlatilag kopp ugyan az mint az 1C. Más az akkuinál a formája, és a fogója. Ennyi, nyugodtan veheted. Belül 99,99%-ban azonos.
Szőnyegen nem lesz túl izmos. Max a mini motoros fejet használod ott.

[ Szerkesztve ]

(#57831) ggeleven válasza ribarszki (#57830) üzenetére


ggeleven
őstag

Akkor jól gondoltam. Avagy van ebben a árfekvésben ajánlható cyklonos vezetékes, amin érdemes elgondolkozni?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#57832) mzso


mzso
veterán

Amúgy van egy láma kérdésem. A mosogatógép só az sima NaCl mint a konyhasó? A vízkövesedést hivatott megakadályozni?

(Gondolom az öblítő logikusan az edények leöblítését segíti)

(#57833) ribarszki válasza ggeleven (#57831) üzenetére


ribarszki
őstag

Multiciklonos vezetékes? Nem igazán. Akkor már Miele C2 Parquett modell. De az sajnos több.. Szerintem be fog jönni kemény felületen a Xiaomi.

(#57834) ggeleven válasza ribarszki (#57833) üzenetére


ggeleven
őstag

Mittudomén már milyen marketingszavakkal illetik a normális gépeket/rendszereket. :DDD Mondjuk egy jó gépnek nem kellenek marketingesek által kitalált jól hangzó megnevezések. Na kitalálom mi legyen és jelentkezem a tapasztalatokkal. Köszi egyébként a mostani és az eddigi sok jótanácsot! :R

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#57835) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Páramentesítőt szeretnék vásárolni, nem találtam külön topikot erre, ha van légyszi adjatok egy linket, ha meg nincs akkor az lenne a kérdés, hogy kinéztem ezt: Trotec TTK 28 E [link]
Nálunk Romániában 37k az ára. Tudtok jobbat ajánlani hasonló árban? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#57836) Dluinet válasza Csaby25 (#57835) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez nagyon pici

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57837) Csaby25 válasza Dluinet (#57836) üzenetére


Csaby25
senior tag

Főleg 13 négyzetméteres hálóban lesz használva és néha 23 négyzetméteres nappaliban...

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#57838) peppe79 válasza ribarszki (#57830) üzenetére


peppe79
senior tag

100 nm azért nem kis felület, úgyhogy én inkább az 1C-t ajánlanám neki. Az ugyanis 3 fokozatban állítható, és keménypadlón szinte az eco mód is elegendő. Papíron a max szívóereje is nagyobb, bár őszintén szólva, én soha nem használom maxon.

Itt relatív olcsón elérhető az 1C.

[ Szerkesztve ]

(#57839) mzso válasza mzso (#57832) üzenetére


mzso
veterán

Hát, úgy néz ki ez kampó. Elindítottam ECO módban (3,5 óra...). Keringetett magának egy kis ecetes vizet. Még 40 perccel a vége előtt ránéztem. De végül ez is E:09-cel ált le valamikor... És minden hideg volt benne amikor kinyitottam...

Marha jó. Nagyon jó lesz majd a nehéz dögöt hurcolászni le-fel lépcsőn. Aztán vagy garanciálisan javítják, vagy vagy előkerül valami rejtett kitétel, hogy fizetni kelljen...

De ha jól emlékszem a Media Markt legalább elintézi a szállítást.

[ Szerkesztve ]

(#57840) adp


adp
őstag

Sziasztok, milyen állóporszívót érdemes venni max 50-ig, 58nm lakás, kutya van, emiatt szeretnék, gyors megoldást. Ahogy néztem ebben a kategóriában aksi terén már simán kapok olyat amit állandósítani lehet, kb 15p alatt végig tudod szaladni az egészen. De nekem a nagy szívóerő ami nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

(#57841) ggeleven válasza peppe79 (#57838) üzenetére


ggeleven
őstag

1C is volt eddig a kiszemelt egyébként. A linkelt oldal nem szimpatikus több okból sem. Az egyik, hogy a termék adatlapján keverve vannak az 1C és a Roborock Handheld képei... :(((
Néztem róla pár videót és valóban jobb az 1C valamennyivel. Viszont megbízhatóbb boltból 55-58e, szemben a másik akciós 50ezres árával. Lehet várok kicsit és megnézem a többi black november fridayos árat.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#57842) peppe79 válasza ggeleven (#57841) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem csak náluk vannak az 1C-nél keverve a fotók, hanem több ismert forgalmazónál is: Ipon, Bestbyte, PCX, stb. De egyébként nem is csodálom, mert lassan követhetetlen a Xiaomi szortimentje. Őszintén szólva, nem is igazán értem, hogy miért kell ilyen gyakran frissíteni a modelleket, ráadásul úgy, hogy néha az egyik csatlakozása nem is kompatibilis a másikkal. A komolyabb porszívó márkáknál nincs ilyen nagy kapkodás, hogy éves szinten 4-5-6 féle modellt dobnának a piacra. És ilyenkor ugye, rögtön fel is merül a későbbi alkatrész utánpótlás kérdése...

A Handheld 1C-nek 3 teljesítményfokozata van (kb. 60 perc ECO, 30 perc normál, 8 perc max fokozat), 25.2 V-os akkumulátora, nagyobb HEPA szűrője, mosható szivacs előszűrővel.

A Roborock Handheldnek 2 fokozata van (kb. 30 perc normál, 6 perc max fokozat), 21.6V-os akkumulátora, egy egészen pici HEPA szűrője, gumiperemes, mosható textil előszűrővel.

Ezen felül, az 1C max szívóereje 120AW, a Roborock handheld-é 100AW. De ennek különösebben nincs jelentősége, én nem is használom max fokozaton.

Ha kivárod az újabb black friday-t, addigra talán megint egy újabb modellel jelentkezik a Xiaomi. ;]

(#57843) adp válasza peppe79 (#57842) üzenetére


adp
őstag

akkor jól gondolom, hogy 50 körül nekem is az 1C lenne a befutó?

(#57844) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

Párátlanitó készüléket keresek, főleg teregetés közben keletkező pára ellen.

30m2-es szobába.
Láttam már 3000, 20000 és 60000 ftos gépet is, de nincs tapasztalatom vele egyikkel sem.
Talán a halk a kulcsszó is elsőre.

Kíváncsian várom, ha valakinek van jó tapasztalata

Köszönöm

(#57845) Dluinet válasza static00 (#57844) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minimum 20 liter/nap teljesítményű szükséges, minimum 5 literes víztartállyal ezekből a márkákból:
Midea
Trotec
Aldi-Lidl saját márkás

A többi felesleges pénzkidobás.

Csaby25-nek is ezeket ajánlom

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57846) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Csak egy jó tanács annak, akiknek van lehetősége kintre is teregetni (párásodás miatt), hidegben gyorsabban száradnak a ruhák (bármennyire is megtévesztő tud lenni). Végső estben szárítógép - inkább mint párátlanító. Az okokat szintén érdemes felderíteni, mert a penész melegágya.

"in medias res"

(#57847) Csaby25 válasza Dluinet (#57845) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! Még ezeket találtam, 45 négyzetméterig ajánlott..

[link]
[link]

Akkor ezeket sem ajánlod?
Amúgy nem talaláltam különbséget a kettő között (méret és súlyon kívül... :F

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#57848) Piftuka válasza mzso (#57839) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha van még rá érvényes jótállás, akkor nem kell cipelned sehová.

A termék meghibásodása esetén hívhatod a forgalmazót (kiskereskedelmi üzlet, ahol megvásároltad a készüléket, és amely egyetemlegesen felel a vele kötött fogyasztói szerződés keretében a garanciális jogaid biztosításáért) is, de a szervizt is. A lényeg, hogy a döntés a tiéd.

Előbbi esetben az ügyintézési határidő kicsit hosszabb lehet. Ám az ügyintézéssel kapcsolatos minden teendőt a forgalmazó intézi.

Hívhatod a számodra szimpatikus hivatalos szervizt is, de nagyon fontos információ, hogy bármelyiket is választod, a 10 kg-nál nehezebb tartós fogyasztási cikk szállításáról a hatályos jogszabály alapján nem Neked kell gondoskodnod:

"6. § (1) A rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket - a járművek kivételével - az üzemeltetés helyén kell megjavítani.
(2) * Ha a kijavítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a vállalkozás, vagy - a javítószolgálatnál közvetlenül érvényesített kijavítás iránti igény esetén - a javítószolgálat gondoskodik."

"Aquila non captat muscas."

(#57849) Piftuka válasza Csabroncka (#57846) üzenetére


Piftuka
veterán

Jogos észrevétel, bár én egyelőre maradtam a lakásban teregetésnél, és a gyakori szellőztetésnél. Azt mondjátok itt többen, hogy a szárítógép zsugorítja a ruhákat.

A kinti teregetés hátránya pedig, hogy hidegben, borús időben, szélben a ruhák összes jó illata elillan, helyette esőtől áztatott föld szaga lesz. Sőt, minél hosszabb időt töltenek kint a ruhák, annál inkább igaz ez.

Én nyáron is csak akkor teregetek, ha odakint ~30-35°C-os forróság van.

"Aquila non captat muscas."

(#57850) st6969 válasza Piftuka (#57849) üzenetére


st6969
őstag

"Azt mondjátok itt többen, hogy a szárítógép zsugorítja a ruhákat."

Bizony ez nálunk is nagyon gyakori, sajnos együtt élünk vele. Viszont ez a legritkább esetben olyan mértékű, hogy használhatatlanná teszi a ruhát. Ahol a legjobban észrevehető, az nálunk az olcsó Pepco-s gyerekruhák (leggingsek, felsők, pólók), ill. a női Lidl-ös farmerek, bár ez utóbbi nem minden esetben.
Ennek ellenére az a véleményem, aki teheti sokkal inkább ezt válassza, mint a párátlanítót, ahogy Csabroncka is írta. Rengeteg kényelmet ad, kevesebbet is kell vasalni, és jó illatúak lesznek a ruhák.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.