Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) csubuka válasza Máté94 (#57737) üzenetére


csubuka
őstag

+#57745 BB9000:

Én most épp a szülőknek direkt 45cm-es gépet néztem, hogy ne egy héten át töltsék és ott rohadjon benne a kajamaradékos edénykészlet. :D Lehet, hogy van amit majd ügyeskedni kell bele, de az is lényegi, hogy ne sokáig álljon a piszkos edény benne az adott család mosatlan edény termelését figyelembe véve...

Sokgyerekes családban gondolom hamar betelik egy 60cm-es sokterítékes gép is persze...

[ Szerkesztve ]

(#57752) peppe79 válasza csubuka (#57751) üzenetére


peppe79
senior tag

"Sokgyerekes családban gondolom hamar betelik egy 60cm-es sokterítékes gép is persze..."

Elég ahhoz egy gyerek is. ;] De tényleg. A kis apró műanyag tálkái, a külön neki főzött kaják miatti plusz edények, stb-stb. Ugyanez a helyzet a mosógéppel is: régebben elegendő volt nekünk a heti 1, max 2 mosás, de amióta megvan a pici, sokkal többet megy a mosógép.

(#57753) csubuka válasza peppe79 (#57752) üzenetére


csubuka
őstag

Jogos, abszolút :D
Csak anyuéknál én vagyok a "gyerek", meg a tesóm. Tesóm ímmel ámmál még velük él, de nem pici, szóval nekik annyira nincs már ilyen nagy mosatlan termelő családtagjuk velük.

(#57754) BBéci válasza pjen (#57736) üzenetére


BBéci
titán

:C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57755) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Nagyon kedvesek vagytok! :R

A keskeny gépre elsősorban a helyszűkösség miatt kell/muszáj választanom. Egyszerűen nagyobb gép már nem férne el kényelmesen. :DDD De mivel már nem lakom otthon, így már nem is lenne szükség nagy befogadóképességű gépre, valamint az év nagy részében csak 1 főre fog mosogatni. :)

Nem fogom akkor forszírozni az automatikus ajtónyitást, és talán a Bosch-al ki is fogok tudni egyezni. Több szimpátiám van a márkával, mint a Whirlpoollal, de nincs tapasztalatom egyik márkával sem.

Még egyszer köszönöm, így már egyszerűbb lesz a döntés mindenképpen! :C

(#57756) H.lacika


H.lacika
tag

SziasztokÁlló porszívót keresek, olvasgatva a Xiaomi Mi 1C vagy dyson ajánljátok, mi helyzet a Xiaomi Jimmy JV85 kintről olyan 70 ezer, azért az komolyabb mint a 1c és olcsóbb mint a dyson.

(#57757) robaGB10


robaGB10
tag

Sziasztok!
Electrolux indukciós főzőlapokat nézegetek, kb 70e-től 110e-ig.
Megéri a drágábbat venni? Miben térnek el? Csak funkciókban vagy minőségbeli különbség is van?
Melyek az igazán hasznos funkciók?
Köszi ha vki tud segíteni

(#57758) Nagya21 válasza csubuka (#57751) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Vegyél nekik 8 terítékes Candy-t.
Vagy 6 teritékest(bár annak a beltere eléggé kicsi).
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57759) csubuka válasza Nagya21 (#57758) üzenetére


csubuka
őstag

Köszi a választ!

Hmm, sajnos a hang itt is fontos továbbra is nem csak a hűtőnél, így a Whirlpool WSBO 3034 PF X-et néztem... az igen halk 44 dB. Inverteres csoda :D Köztes terítékszámmal, 1 terítékes.

(#57760) Nagya21 válasza csubuka (#57759) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Beleraktam a konyhaszekrénybe, ajtó rácsuk, már nem is nagyon hangos.... :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57761) csubuka válasza Nagya21 (#57760) üzenetére


csubuka
őstag

Végülis úgy is lehet beépített konyhagépeket megoldani :D

(#57762) powerwade


powerwade
senior tag

Kicsit offtopic, de nem tudja esetleg valaki hogy milyen töltővel lehet tölteni a Roidmi F8S -t? Vettem egy újracsomagoltat de nem volt benne a töltő... A termék leirásnál persze ez a hiányosság nem volt feltüntetve, ügyfélszolgálat széttárja a kezét, hogy alkatrészhiánnyal nem foglalkoznak. A kérdésem az lenne, hogy

1. hol kapok hozzá itthon "sürgősen" gyári töltőt
2. milyen más nem gyári töltőt lehet használni? mekkora feszülség stb.

Köszi!

(#57763) arcsin válasza powerwade (#57762) üzenetére


arcsin
senior tag

Wayteq hungary szokta itthon a szervízt végezni a xiaomi eszközökön. Tőlük kérhetsz egy árajánlatot szerintem. Az a baj, hogy a töltőluknál van egy pöcök, a töltőfejen ennek megfelelően egy kis mini sin amibe ez a pöcök belecsúszik. Emiatt pótolni nem igazán lehet.
De írok priviben valamit :)

(#57764) peppe79 válasza powerwade (#57762) üzenetére


peppe79
senior tag

"Korrekt" kis cég! :Y Szabad tudni, hogy hol vásároltad?

(#57765) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

[mosógép] [leeresztő cső] [könyökös tömlő]

Sziasztok!

Könyökös tömlővégre próbálnám rászuszakolni a kivezető végét, de nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet, viszont akkor érne a nagyobb átmérőjű részhez a cső és szorulna rá rendesen. Mit gondoltok, szuszakolandó? :D :R

VIDEÓ

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#57766) ribarszki válasza powerwade (#57762) üzenetére


ribarszki
őstag

Online vetted? Küldd vissza.

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#57767) BB9000 válasza sarkanyolo2 (#57765) üzenetére


BB9000
senior tag

A videóból jól látszik, hogy az a csővég nem arra a csőre való. Ne szuszakold, hanem használj másik csővéget.
Ha ezt nem szeretnéd, mert túl messze van a bolt, vagy bármi más okból, akkor fűrésszel vágd le a csővégről a ferde végét. Utána szuszakolhatod. Szoktak rátenni egy AWAB bilincset is. Ez kifolyócső, tehát nincs nyomás alatt, de ha dugulás van a lefolyóban, akkor le tudja dobni a csövet, ha nincs jól ráfogatva.

[ Szerkesztve ]

(#57768) sarkanyolo2 válasza ribarszki (#57766) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Sajna nem, tanulópénz akkor!

#57767 BB9000
Köszi!

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#57769) powerwade válasza peppe79 (#57764) üzenetére


powerwade
senior tag

Nem titok, Edigital. Szájkaratéztam egyet az ügyfélszolgálattal, de nem jutottam előrébb. Tény, hogy 20e olcsóbb volt mint az új, de használt-bontott terméknél belefére ez a csökkentett ár. Csak épp használhatatlan a töltő nélkül :) Ha beleirják, hogy töltő nélküli akkor nem veszem meg. De igy félre lettem vezetve, de ez senki nem érdekel. Fogyvédhez nem akarok fordulni, nem ér annyit, simán visszaveszik majd, de az idő amit elcsesztem vele (üzletben vettem át) azt nem kárpótolják, kedvezményt se adnak a kövi vásárlásra.

ribarszki: Persze, online vettem, ki vásárol fizikai boltban manapság ilyen cuccokat? :D A vége visszaküldés lesz. Ez a 14 napos elállás jó dolog, van vele bőven tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#57770) OPiiPO válasza powerwade (#57769) üzenetére


OPiiPO
addikt

a legjobb az hogy 14 napon belül indoklás nélkül kötelezőek visszavenni - imádom :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#57771) peppe79 válasza powerwade (#57769) üzenetére


peppe79
senior tag

De legalább anyagi kár nem ér. Dolgoztam már épp elég multinál, hogy tudjam, milyen leleményes a magyar. :(( Soha nem vennék újracsomagolt terméket.

(#57772) peppe79 válasza OPiiPO (#57770) üzenetére


peppe79
senior tag

"...14 napon belül indoklás nélkül kötelezőek visszavenni - imádom :K "

...ha a termék hiánytalan, és hibáltlanul üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#57773) powerwade válasza peppe79 (#57771) üzenetére


powerwade
senior tag

Én többször is vásároltam (itthon is, Amazonról is) de ilyenbe még nem futottam bele. Hogy értékesithet valamit hiányosan, hogy a hiányt nem jelzi? Ez a bosszantó. Na mindegy, károm nem keletkezett, ez igaz.

OPiiPO: Kedvencem egy bazidrága gyerekágy volt, összeszereltem 2 nap alatt, és a 20 kilós gyerek alatt recsegett - ropogott, pedig mindent szakszerűen szereltem össze. Fél nap alatt szétkaptam és küldtem vissza. Szó nélkül vitte a futár másnap.

[ Szerkesztve ]

(#57774) peppe79 válasza powerwade (#57773) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem biztos, hogy szándékosan át akartak verni. Lehet, hogy csak egyszerűen nem vizsgálták át alaposan a tartozékokat. Gondolom, látták, hogy a gép benne van; így visszavették, aztán újraértékesítették.
Én is jártam már úgy, hogy látszólag teljesen bontatlan csomagolású padlólapot vettem vissza. Aztán amikor újra eladtuk, jött a vásárlótól a panasz, hogy valaki (az előző vásárló) az egyik doboznak a közepébe belecsempészett egészen másfajta, ragasztómaradványos járólapokat is. Jelzem: pár ezer forintos tételről volt szó, úgyhogy szó nélkül visszafizettük az árát. De szánalmas, hogy egyesek mire nem képesek vetemedni.

(#57775) Gömbike


Gömbike
senior tag

Sziasztok!

Most én kérek tőletek megoldást.

Vejem allergiás. Milyen párásítót vegyünk nekik a Zasszonnyal?

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57776) arcsin válasza Gömbike (#57775) üzenetére


arcsin
senior tag

Légtisztítót vegyetek, ha lehet Xiaomit :D Az a pollent kiszűri simán lazán.

(#57777) Gömbike válasza arcsin (#57776) üzenetére


Gömbike
senior tag

Tudsz elérhetőséget? Köszönöm szépen.

Kínából nem akarok rendelni, mert januártól lölőék minden Kínából rendelt cuccot ÁFA alá raknak.

Akkor inkább itthon fizetem ki a világtörténelem és a Föld nevű bolygó legmagasabb forgalmi adóját, de legalább lesz garancia😁

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57778) arcsin válasza Gömbike (#57777) üzenetére


arcsin
senior tag

BB topikban linkeltek egy lengyel raktárasat egész jó áron ma valamikor...
Ez volt az
https://prohardver.hu/tema/bestbuy_topik_akcio_ajanlasakor_akcio_hashtag_kote/hsz_62579-62579.html

(#57779) Gömbike válasza arcsin (#57778) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nagyon köszönöm!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57780) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok, most üzemeltünk be egy bosch beépített mosogatógépet, viszont azzal kellett szembesüljünk, hogy az ajtaja felcsukódik, tehát a bepakolás 2 emberes. volt már dolgom mosogatógéppel, bár ez az első saját, de ott nem volt ilyen. ahogy kihúztam látom hogy van egy visszahúzó madzaga, de nem tudom leszedni a pántról. hogy lehet ezt kiiktatni anélkül hogy elvágnám a madzagot?

(#57781) Digitalpimp válasza Gömbike (#57777) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az a január július lesz. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#57782) peppe79 válasza ovics (#57780) üzenetére


peppe79
senior tag

El ne vágd, különben nem tart ellen!

(#57783) ovics válasza peppe79 (#57782) üzenetére


ovics
aktív tag

nem vágtam el, de sikerült megoldani, mind a két oldalon be volt akasztva, de az egyiket ki tudtam akasztani, így van tartása, de nem húzza vissza, most már be lehet pakolni egyedül is a gépet.

(#57784) peppe79 válasza ovics (#57783) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, nem tudom. Én nem vagyok benne biztos, hogy ez az egy oldalról történő ajtóbehúzás hosszú távon beválik majd. Az enyémnek az ajtaját lenyitott állapotban nem kell megtartani. Az megint más kérdés, hogy mosogatás után nem tudom annyira résre nyitni, amennyire szeretném.

(#57785) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Esetleg Delimano Kitchen Robot Pro robotgéppel van valakinek tapasztalata? Vagy úgy egyáltalán a Delimano-val, mint márkával. Nem nagyon merek beleugrani, leginkább mert a topshopos dolgoktól nem kicsit tartózkodtam eddig, de nagyjából ez az az összeg, amit rászánnék.

A cél a szokásos, sütemény és kenyér tészta készítés.

(#57786) ovics válasza peppe79 (#57784) üzenetére


ovics
aktív tag

Ha nem akasztom ki a másik oldalt akkor viszont képtelenség egyedül bepakolni mert visszahúzza az ajtót. Így nem kell lent tartani, de vissza se esik, akár félig nyitva is megáll (nyilván nincs értelme)

(#57787) st6969 válasza ovics (#57786) üzenetére


st6969
őstag

"akár félig nyitva is megáll (nyilván nincs értelme)"

Nagyon is van értelme. Akár azért, mert valaki szereti résnyire nyitva hagyni közvetlen mosogatás után (ha nincs benne alapból ez a funkció), had száradjon (én a kiáramló pára miatt ezt nem szeretem), viszont gyakran van, hogy a gépet bepakoljuk, de még nem indítjuk, mert a gyerek még issza a kakaót, vagy épp még kallódik egy-egy tányér, bögre, kiskanál...és 1-2 dolgot sokkal kényelmesebb betenni úgy, hogy csak annyira nyitod ki, hogy be tudd tenni. Ugyanez, ha nem érsz rá épp kipakolni, de 1-2 dolgot ki akarsz venni, ami elöl van. Nem kell azt a hatalmas ajtót minden alkalommal vízszintesig nyitni. Bagatellnek tűnhet, de szerintem fontos, hogy az ajtó bármilyen pozícióban megálljon (biztos megszokható az is, ha nem).

(#57788) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,
Álló porszívóból szerintetek:

Xiaomi Roidmi F8S vagy Philips SpeedPro FC6727 inkább?

(#57789) #73959936 válasza YxVs (#57788) üzenetére


#73959936
törölt tag

utóbbi van otthon 1 éve, szűrőt vettem bele. morzsaporszívó is, elég jó hatásfok és üzemidő.

mármint akkor, ha van/tudsz hozzá kupont vagy megvárod a black friday-t

(#57790) YxVs válasza #73959936 (#57789) üzenetére


YxVs
senior tag

Köszi. Mi számít jó árnak? A tavaly őszi akciót láttam, de sajnos kihagytam.
60k körül kellene valahogy elhozni.

(#57791) #73959936 válasza YxVs (#57790) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát 1 éve azt hiszem valami beragadt plusz kupnkóddal 40 alatt vettem :)

és igaz az 6724 volt

(#57792) Piftuka válasza #73959936 (#57791) üzenetére


Piftuka
veterán

Az legalább már viszonylag baráti árnak számít. :K

Úgy látom, hogy mivel manapság nagy divat lett ez az álló porszívó (alapvetően a partvis + kis lapát kiváltására), a gyártók valami horrorisztikus haszonkulccsal dobták piacra a legtöbb ilyen eszközt. Alig van bennük anyag, mégis 2-3-szor drágábbak, mint egy jó minőségű, prémium, hagyományos porszívó.

Az, hogy ~100.000 forint alatt épkézláb, könnyű, akkumulátoros megoldás nincsen, magáért beszél. A "Dyson" csúcsmodellje pedig közel 300.000 forint...

Ezek az eszközök jelenleg nem a pár százezer bruttó havi jövedelemmel rendelkező emberek háztartásába lettek kitalálva.

Én is gondolkodtam, hogy veszek egy ilyent, mert nagyon jól hangzik mindaz, amit írtatok... hogy naponta pár perc alatt "pikk-pakk" végig lehet szivatni a nagyobb felületeket vele, így folyamatosan biztosítva a nagyobb tisztaságot, és hogy a "fő porszívóval" is könnyebb legyen hetente kitakarítani.

Ám, ahogyan itt többen is írjátok, a ~20.000 forint körüli megoldások használhatatlanok, az pedig, hogy egy drága, "alap porszívó" mellé még annyiért, vagy annál többért vásároljon az ember ilyen eszközt... :(

"Aquila non captat muscas."

(#57793) königarjen


königarjen
tag

Sziasztok!

Álló porszívó vásárlásban gondolkozom, és a Shell jóvoltából lehetőség lenne egy Philips SpeedPro Max FC6823/01 40%-kal kedvezőbb megvásárlására (így 99e Ft lenne).

Van kisállat is a lakásban, illetve 1-2 hosszabb szőnyeg.

A régi típusú vezetékes porzsák nélküli porszívó kiváltására keresnék valamit, hogy ne kelljen mindig azt előrángatni :DD

Megfelelő lehet ez a típus vagy érdemes másban gondolkozni?
Esetleg a DYSON V8 Animal+ 125e Ft-ért a MediaMarktban most? :F

Előre is köszönöm a segítséget, illetve a tapasztalatokat! :))

Rot und Weiß ein Leben lang! * FC Bayern!

(#57794) Toobee válasza königarjen (#57793) üzenetére


Toobee
veterán

Szorosan nem kapcsolódik a kérdésedhez, de bedobom ide, hátha pont jól fog jönni.

https://barbieripnk.hu/

(#57795) ribarszki válasza königarjen (#57793) üzenetére


ribarszki
őstag

Euronicsban 99k a V8 Motorhead!

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#57796) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Kinéztem egy Electrolux EEC2400EOX sütőt a relatív kis mérete és kis áramfogyasztása miatt.
Van ennél jobb alternatíva ekkora méretben? (nem kell 70 literes) Áramfogyasztás is jó lenne, ha megállna 2500 W körül.

EEC2400EOX
Szélesség 594 mm Mélység 560 mm Magasság 590 mm
Sütőteljesítmény 2,515 kW
Pirolitikus tisztítás

⭐ Stella

(#57797) peppe79 válasza radi8tor (#57796) üzenetére


peppe79
senior tag

"Kinéztem egy Electrolux EEC2400EOX sütőt a relatív kis mérete és kis áramfogyasztása miatt."

Mit értesz "kis áramfogyasztás" alatt? Az, hogy mennyit fogyaszt a sütő, az legtöbbször annak a függvénye, hogy milyen programon használod a sütőt.

Ennek a modellnek egy 800+1650W-os kombi (grill) fűtőszála, plusz egy 1000W-os alsó fűtőszála van.

A programok közt találsz többek közt alsó-, alsó+felső, grill-, grill+felső sütést.

(#57798) radi8tor válasza peppe79 (#57797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt értem alatta, hogy jó lenne ha a csúcsteljesítmény felvétele nem lépné át a 2500W-ot.
Úgy láttam, hogy a 70 literesek már 3600W körüli teljesítményűek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#57799) peppe79 válasza radi8tor (#57798) üzenetére


peppe79
senior tag

"Úgy láttam, hogy a 70 literesek már 3600W körüli teljesítményűek."

Melyik modellre gondolsz? :U Mert általában nem szokott olyan program lenni, ahol egyszerre megy a felső+grill fűtőszál, és még mellette az alsó fűtőszál is.

(#57800) königarjen válasza ribarszki (#57795) üzenetére


königarjen
tag

Azt érdemesebb lenne az említett Philips porszívóval szemben? :))

Rot und Weiß ein Leben lang! * FC Bayern!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.