Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) st6969 válasza #48613632 (#57594) üzenetére


st6969
őstag

Nálam padlástérbe van kivezetve, nem látok ezzel problémát.
Nyilván, ha lángost sütnék 0/24-ben, akkor lehetne baj, de alkalmankénti főzésnél szerintem vállalható.

(#57602) PETEE78 válasza ribarszki (#57574) üzenetére


PETEE78
senior tag

szia, ezt hol olvastad? :)

You are being revived

(#57603) Csabroncka válasza gyuromoj (#57599) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Csak akkor cseréljen hűtőt ha valóban indokolt (fogyasztás, ajtószigetelés....), illetve csak akkor vegyen nagy(obb) hűtőt ha tele is tudja pakolni.

Nézd meg a fogyasztási adatlapokat - lehet meg fogsz lepődni!

Minél több gari legyen rajta!

"in medias res"

(#57604) ribarszki válasza PETEE78 (#57602) üzenetére


ribarszki
őstag

[Itt] most is annyi. Vegyél hozzá majd Fuffy fejet. Akár jó állapotban lévőt használtan is.

(#57605) ribarszki válasza canniball (#57596) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem koptatja egyáltalán, használható kemény felületen is, de sokkal lassabb, és nem annyira alapos mint a Fluffy fej. Nézz majd hozzá akár külföldről Fluffy fejet. Úgy teljes a gép. Ég és föld kemény felületen a keféshez képest.
[Itt] egy saját összehasonlító videó.

(#57606) flash-


flash-
veterán

beko mosógép mászik(felültöltős)

mi a legjobb megoldás?

Gumiszőnyeg: (ez) vagy (ez)

vagy pedig gumiszőnyeg helyett rezgéscsillapító gumitalp?ha igen melyik?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#57607) st6969 válasza ribarszki (#57605) üzenetére


st6969
őstag

:Y :C

(#57608) ribarszki válasza st6969 (#57607) üzenetére


ribarszki
őstag

Tényleg... Pedig több mint 1 éve rejtett, nem nyilvános videó.
Már gondolkoztam, hogy kéne indítani egy magyar porszívítesztelő csatornát :U

(#57609) #48613632 válasza st6969 (#57601) üzenetére


#48613632
törölt tag

Többnyire vízgőz távozna rajta keresztül, és rendszeresebben cserélnénk/tisztítanánk a szűrőbetétet is. Köszi a választ Neked is.

(#57610) lazac_


lazac_
tag

Mivel még nincs a kezemben, sőt a szállítást sem kezdték meg, ezért csak offban jelzem: ismeretlenül, látatlanban is befizettem egy Dreame T20-ra az indiegogo 229$-os early bird keretében.

[Ígért paraméterei szerint] elég jó ár/érték arányú, de a végleges fejet az előtesztelők nem kapták meg, így pl. szőnyegen való működése meglepetés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#57611) P00By válasza P00By (#57595) üzenetére


P00By
nagyúr

Most látom az 1C nincsen készleten, akkor lehet, hogy el is dőlt :U

[ Szerkesztve ]

(#57612) csubuka válasza peppe79 (#57589) üzenetére


csubuka
addikt

Nagyon szépen köszönöm válaszod! :R

Ezt igen jó tudni, kissé megtévesztett a termékeknél elérhető leírásuk. Ez nem túl fair, hogy csak a fő katalógusban írják le az adott szélességő cuccokra vonatkozó adatokat.

Hmm, végeredményben, akkor egyik és másik mellett is szól érv.

Gyakorlatilag a Beta 600 15000-el olcsóbb. Persze olyankor halogén a világítása, de talán az cserélhető házilag LED-re vagy nem?

(#57613) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Porszívót szeretnénk venni lakásba, zömébe szőnyegre, meg némi járólapra.
Amiket néztem
Miele C1 powerline
Miele C2 Parquett
Miele Complete C3 Cat&Dog PowerLine
Maga az alapmodelleknél, a C3 miben jobb a C2-nél? Megéri a többlet árat?
Egy másik fontos kérdés, hogy amit a Cat-es modellhez adnak turbókefe, arról van valakinek valamilyen infója? Megéri a 30000Ft-os árat, ha pl külön megveszi az ember? Szőnyegen jobb eredményt biztosít? Mert nekem most C1 power van, és a sok haj egyedül az ellenfele. Szóval azzal a turbókefével, lehet szőnyegen maximális eredményt elérni, akár az alapmodellel is?

Üdv: Fishor

(#57614) peppe79 válasza lazac_ (#57610) üzenetére


peppe79
senior tag

Egész jó ár...csak nekem nem egészen tiszta, hogy jelen fázisban, milyen tartozékokat adnak a T20-hoz (?). :U
Mert ha nem jár hozzá szőnyegre való henger, és plusz akku, akkor...

(#57615) peppe79 válasza csubuka (#57612) üzenetére


peppe79
senior tag

Azonos feltételek mellett valószínűleg nincs nagy különbség köztük. 600-650 m3/h-s légszállítás az, amit jelenleg, egy 150 mm-es csonkkal rendelkező páraelszívóból ki lehet hozni. Attól magasabb értéket legfeljebb csak turbó üzemmódban lehet elérni, de csak rövid szakaszban, és igen magas zajszinttel.

És igen, cirka 2,5 ezer forintért vehetsz akár két Samsung chipes LED fényforrást, és a világítás F osztályról máris A osztályra ugrik, a készülék energiabesorolása pedig D osztályról C osztályra javul. Ezért szoktam gyakran megjegyezni, hogy ez az egész energiabesorolás egy nagy humbug, értelme semmi az egésznek. Ráadásul egy pár évvel ezelőtt gyártott készülékkel nem is összevethető, mert időközben megváltozhatnak az energiabesorolásokkal alátámasztott követelmények.

(#57616) ribarszki válasza Fishor (#57613) üzenetére


ribarszki
őstag

farkas-j fórumtárs vett az ajánlásomra Sebo K3 Premium porszívót. Beszélj vele, ő nagyon meg van elégedve.
Ha sok a szőnyeg, haj, akkor lehet jobb választás egy elektromos kefefej. A turbókefe azért sokkal gyengébb.
A Sebo elektromos fejjel olcsób mint a Miele elektromos fejjel.

(#57617) #04441088


#04441088
törölt tag

Összeállítottam egy konyhát, kíváncsi voltam, hogy mennyibe jönne ki egy beépíthető elektromos sütő, beépíthető indukciós főzőlap és egy beépítheto mosogatógép ugyanabból a márkából.
Bosch: 289 970 Ft + szállítás
AEG: 325 590 Ft + szállítás
Whirlpool: 257 790 Ft + szállítás
Electrolux: 261 300 Ft + szállítás
Gorenje: 233 700 Ft + szállítás
Beko: 229 970 Ft + szállítás
Candy: 231 190 Ft + szállítás
Amica: 211 600 Ft + szállítás

Ti melyik márkát ajánlanátok? :R

(#57618) szabonagyur válasza szabonagyur (#57426) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel az Aldisról nem meglepő módon hétfő reggelre lemaradtam, így keresnék újra páramentesítő gépet

A cél 50.000 Ft, 30nm helyiséggel kellene egyszerre elbírnia.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57619) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Van egy euromarkt beépített kürtős szag páraelszívó amiben ilyen fém vagy alumínium szűrő betét lap van kettő (inkább zsirfogó). Hol tudnék venni bele ujat mert tudom mosható de már 10 éves. 28cmx35cm. De nem találok hasonlót. Valaki tud ilyet?
Vagy ez örökre mosható és kész?
Ilyen:

:R

[ Szerkesztve ]

(#57620) peppe79 válasza bigdady (#57619) üzenetére


peppe79
senior tag

Ehhez a márkához szerintem sehol, de nem is értem, minek a régit cserélni? 7 éves a páraelszívónk, a szűrőjét rendszeresen teszem a mosogatógépbe. Volt, hogy még a megengedett hőfoknál magasabban is mosogattam, semmi baja nem lett.

(#57621) bigdady válasza peppe79 (#57620) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én sem tudom. Csak gondoltam megkérdezem.

(#57622) Piftuka válasza evilskati (#57560) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi, de sem az Árukereső, sem a Google nem talál ilyet. :(

Biztosan "Tracon" volt? :F (Ők elektronikai szerelvényekről, kiegészítőkről ismertek.)

Bármi egyéb ajánlat, bárkitől? Vélemény a "Taurus Bagno" kapcsán? :F

"Aquila non captat muscas."

(#57623) evilskati válasza Piftuka (#57622) üzenetére


evilskati
aktív tag

Bocs, nem Tracon, hanem Trotec

Így nézett ki, de nem tudom, hogy pontosan ez volt-e: [link]

(#57624) csubuka válasza peppe79 (#57615) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ! :R

Akkor lehet elcsábulok az olcsóbb megoldásra :-)

*Valóban elég para, hogy a világításával tud energiabesorolást ugrani ilyen nagymértékben...

[ Szerkesztve ]

(#57625) peppe79 válasza Piftuka (#57622) üzenetére


peppe79
senior tag

Az EWT egybeolvadt a Dimplex-el. Ha hazai forgalmazót keresel, akkor az RS kínálatában találsz Dimplex hősugárzókat. Külföldi cégtől azt a ledes csodát is ugyanúgy meg tudod rendelni Dimplex márkanév alatt. Bár nem tudom, nekem személy szerint az a ledes körvilágítás már nagyon búcsús jellegű. És szinte 100%, hogy kínai termék.
Ami 20 évvel ezelőtt volt, azt felejtsd el. Össze sem hasonlítható a maiakkal, még ha ugyanaz a márka is. Nekünk is van egy özönvíz előtti, sz@rbarna színű NDK-s hősugárzónk, ami működik ugyan, de már rég nem használjuk. Amúgy én nem csinálnék ekkora ügyet egy hősugárzó vásárlásából. Mi egy ilyen OBI-s vackot vettünk, éve óta teszi a dolgát. Más márkanév alatt is elérhető ugyanez a modell, de egyébként a többi "kerámiás" is ugyanolyan jó. Arra érdemes figyelni, - és ez bármilyen ventilátoros hősugárzóra igaz, - hogy kikapcsolás előtt érdemes visszahűteni, és amikor már nem használod (tavasz végétől őszig), akkor elcsomagolod. Meg fogja hálálni.

(#57626) gyuromoj válasza Csabroncka (#57603) üzenetére


gyuromoj
veterán

Indokolt, mert a fagyasztó részen az szigetelés kezdi megadni magát.
Van ajánlott modell alulfagyasztós, inverteres, nofrost LG-ből?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#57627) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen konyhai robotgep mennyire jo vetel? Van ebben az arsavban jobb gep?:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#57628) Donki Hóte válasza bigdady (#57619) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az alumínium rácsot mosd ki alaposan hideg zsíroldóval, a textilbetétet pedig cseréld ki egy méretre vágható lapból kivágott darabbal.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#57629) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Felültöltős mosógépbe melyik mosó gél a hatékonyabb? :R
1 Tomi
2 Persil
3 OMO
Vagy tudtok olyan topikot ami ezzel foglalkozik?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#57630) Digitalpimp válasza makoss (#57629) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szerintem a Persil a legjobb.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#57631) Degeczi válasza makoss (#57629) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aldi-s Tandil: olcsó (1-2 hete épp akciózták is) és nagyon jó.

(#57632) BB9000 válasza makoss (#57629) üzenetére


BB9000
senior tag

Topikot nem tudok, de mosógélt én Perwoll-t használok, mert annak az illata a legjobb (számomra).
A mosási hatékonyság tekintetében nagy csodák nincsenek. A "makacsabb" foltok kizárólag áztatás után jönnek ki és ez géptől és mosószertől független, saját tapasztalat: Külön lavórban minimum 2 nap (48 óra) jó tömény mosószeres vízben áztatás után egy 60 fokos mosás csodákra képes. Az áztatáshoz főként mosóport használok. A német gyártású Persil Professional jött be legjobban nekem. Illata és a megszokás miatt. Hatékonysági tesztelést nem csináltam. Szerintem a porok hatékonyságában sincs akkora különbség, hogy könnyen észre lehetne venni.

(#57633) tibbike01 válasza BB9000 (#57632) üzenetére


tibbike01
őstag

+1 a Perwollra. Külön színes, fehér és fekete. A pennyben most épp akciós. 560ft/l.

(#57634) makoss válasza Digitalpimp (#57630) üzenetére


makoss
addikt

Szerintem is.
Megmondom miért kérdezem:
Felénk: (Tiszaújváros) 3 boltba szoktunk menni / hét
1 Tesco
2 Penny
3 Coop
A LIDL-be nem szoktunk menni, viszont van mikor ott olyan akció van, hogy jobb a többitől.
Pld.: 5 Literes Tomi, vagy az 5 Literes OMO.
Ma végül a Tescoban vettem egy 3,5 Literes Persil gélt.

#57631 Degeczi : Aldi sajnos nincs a közelben.

#57632 BB9000 : Majd kipróbálom a Perwollt, amúgy mink is mindig áztatjuk, de úgy, hogy nagy lavór vízbe előzőnap, ugyanazzal a mosógéllel, + venis.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#57635) Csabroncka válasza makoss (#57629) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Persil és az Ariel tartalmazza a legtöbb detergenst, alacsonyabb hőfokon ezekkel hatékonyabban lehet mosni és kevesebb kell belőlük.

"in medias res"

(#57636) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Ez milyen marka mennyire jo?
Ismeros ajnlott ilyet...
[link]

koszi
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#57637) Digitalpimp válasza makoss (#57634) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én a múltkor az Emag-ról vettem a 2X3,5l-t. Előtte meg az Edigiről a dupla Arielt, de Ariel szokott lenni a Pennyben is elég jó akciósan.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#57638) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Van valakinek WHIRLPOOL WSBO 3O34 PF X Beépíthető keskeny mosogatógépe?
Mekkora munkalap kell erre? Le tudná mérni valaki?
Méreteket látni MediaMarkt honlapján, csak ugye ott van felül a kezelőpanel. [link]
:R

(#57639) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Szárítógépet vennék amiben elég a szöszt 3 hetente kitakarítani és a kondi egység öntisztító. Van erről valakinek tapasztalata? A kodenzátorról lemosott kosz is az alsó szöszgyűjtőbe kerül? Pl. Bosch WTX87M90BY vagy Bosch WTX87EH0

(#57640) arcsin válasza d@minator (#57639) üzenetére


arcsin
senior tag

A szárítógépet akkor kell takarítani, amikor használod:D

(#57641) d@minator válasza arcsin (#57640) üzenetére


d@minator
addikt

Te a Bosch-nál dolgozol és tudsz valamit? :D
A lényeg, hogy három dolgot szeretnék:
1 - 62dB zajszínt
2 - A szöszt ne kelljen mindig takarítani. A fenti gépeknél alul gyűjti de azt olvastam takarításkor csepeghet. Itt fontos ha körülményesebb alul takarítani a szöszgyűjtőt akkor inkább maradok a szárításonkénti szösz ürítésnél, mert az rém egyszerű.
3 - A kondenzátornál ne maradjon gané ami büdösödhet na meg azért hozzáférhető legyen, nem úgy mint némelyik Siemens esetében, hogy ki kell vágni a műanyag borítást.
Ezért lennék kíváncsi használ e valaki ilyen gépet. Azt hiszem az LG-nek is vannak ilyesmi gépei..

(#57642) Gömbike válasza d@minator (#57641) üzenetére


Gömbike
senior tag

A szöszt MINDEN szárítás után ki kell takarítani MINDEN gyártmányú szárítógépnél.

De végül is ha azt a 20 másodpercet sokallod, akkor ne tedd. Legfeljebb pár napon belül kuka lesz a géped.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57643) Piftuka válasza evilskati (#57623) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t! :R

"Aquila non captat muscas."

(#57644) Piftuka válasza peppe79 (#57625) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm Neked is! ;)

A "LED" világítás természetesen nem oszt, nem szoroz. Az EWT minőség a lényeg. :K

Meg az, hogy biztonságosan lehessen üzemeltetni. :)

"Aquila non captat muscas."

(#57645) szabonagyur válasza szabonagyur (#57618) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ma egy másik Aldiba mentem be hazafele és meglepő módon volt egy készülék, lehet visszavitt :F Minden esetre elhoztam, garancia van rá akkor nagy gond nem lehet :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57646) d@minator válasza Gömbike (#57642) üzenetére


d@minator
addikt

Erre gondoltam: A 8-as és a Professional széria már mind ilyen.
Bosch: "Ez a készülék automatikus öntisztítási funkcióval rendelkezik. A ruhaneműből származó pihéket nem kell minden szárítás után eltávolítani, mivel azok összegyűlnek az alsó egységben." "Ezen technológia révén szükségtelenné válik a szöszök rendszeres tisztítása, ezek a készülék aljában gyűlnek össze, és a takarítás mindössze 20 használatonként esedékes. Precíziósan megtervezett AutoClean szárítóink az automatikus pehely eltávolító technológiával váltják ki az ajtószűrőt, így minden ciklus után kihagyhatja a szösz tisztítást. Ez a technológia a pelyheket automatikusan a készülék alsó részére juttatja, a kondenzátort rendszeresen átöblíti, és a bolyhokat biztonságosan tárolja egy speciális tárolóban, amelyet csak 20 ciklus után kell üríteni."

[ Szerkesztve ]

(#57647) bigdady válasza Donki Hóte (#57628) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ebben nincs textil betét. Kéne? Felszivná :U

(#57648) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Szüleimnek keresek, de nem találok 23 literes, faék egyszerű, "két tekerős" (teljesítmény/idő), szabadon álló mikrót. Ami méretre megfelel, azok digitálisak, ami egyszerűen kezelhető, az meg 20l-es vagy akár kisebb. Nagy nehezen majdnem bevállaltunk egy digitális+egy tekerős Samsungot, de annál meg az a vicc, hogy nem látni bele működés közben :U Én tudom, hogy nehéz dió, de nem igazán értenek ezekhez a dolgokhoz és ugye megszokták a "hagyományos" kezelést már lassan 25 éve. Köszönöm a tippeket!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#57649) Borisz76 válasza tylerddd (#57648) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha találtál szólj nekem is....
Bár nem vagyok olyan öreg de én is ilyet keresek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57650) peppe79 válasza Piftuka (#57644) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem bántásból, de ez tipikusan annak az esete, amikor valaki nem terméket, hanem márkát szeretne vásárolni. Ne legyenek illuzióid: ugyanazt a kínai tucat "szemetet" árulják ők is.
Ez például egy kerámiabetétes hősugárzójuk. Itt a doboz hátulja, rajta a Made in China felirattal.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.