Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) Nagya21 válasza szantaii (#57049) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali
Mondjuk ez már jó lehet.
link
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57052) szantaii válasza Nagya21 (#57051) üzenetére


szantaii
újonc

Szia!

Köszönöm a válaszaidat, de sajnos egyik sem teljesíti a feltételeimet (álló/rúdporszívó, vezetékes (nem akkumulátoros), porzsák nélküli, HEPA szűrős, max. 60–70ezer). :(

Persze egy Dyson nagyon jó lenne, azokról én is csak jókat hallottam (annál elhiszem, hogy bírja akár egy órán át is), de az most sajnos kiesik az árkategóriából.

Mindenesetre, köszönöm!

(#57053) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Sajnos a korábban írt hűtő kívánságoknak semmilyen szabadon álló nem fog megfelelni, ahogy azt Acef is írta. Vagy legyen inverteres (akkor akár 40db közelébe is fel lehetne menni csúcs fordulaton, ha valóban halk tud lenni a gép az idő zömében) vagy nagyon halk, 34-35 dB-es a kütyü, hogy az amerikai konyhában ne zavarja a ház többi részén tevékenykedőket.

-Sajnos a 60cm mélység meglehetősen kötött (65 fölött már lennének szabadon álló opciók is... de gondolom azok mögé is kell még +5cm szellőző hézag akár, az már elég vállalhatatlan volna), mert a konyha kissé szűk, így nem volna szerencsés ennél mélyebb munkalapot rakni.

-Beépítettből viszont nem kell inox legalább.

Szóval maradnak az alábbi beépíthetők 250k alatt:

Samsung BRB260131WW (37dB, inverteres, 200k)
Samsung BRB260030WW (37dB, inverteres, 150k?)
Samsung BRB260130WW/EF (38 dB, inverteres, 181k)
Electrolux ENT8TE18S (35 dB, nem inverteres, ki-be kapcsolós, 245k)
Samsung BRB260089WW (38 dB, inverter, 250k)
AEG SCE818E6TS (35 dB, inverter, 250k)
Beko BCHA306E3S (40 dB, inverter, 180k) * erre nincs hazai 5 év, bukó...
Amica BK3185.4 NFVCAA (41 dB, inverteres, 150k) *hanyagolandó?
Samsung BRB260176WW (38 dB, inverter, 222k)
Amica BK3195.4 (41dB, inverter, 193k) *hanyagolandó?

Bárkinek van való élet beli tapasztalata a hangjukkal kapcsolatban? Jelen esetben az volna a fő döntési paraméter.

Valamelyik Samura szavaznék így elsőre, hátha tényleg inverterrel javarészt a max hanghatása elmarad.

(#57054) polonic


polonic
félisten

A parkettás miele porszívókhoz a parketta fej mellé van valami alap vagy univerzális fej vagy csak a parketta fejet adják?

(#57055) ribarszki válasza polonic (#57054) üzenetére


ribarszki
őstag

Van átlapcsolható fej is mellé. A parketta az extra.

(#57056) polonic válasza ribarszki (#57055) üzenetére


polonic
félisten

Az szuper. Akkor szerintem valami parkettás változatot nézek.
Egyébként nem tudom, hogy mit takar a powerline, ecoline, stb. Amikor a motor teljesítménye már mindegyikben kb 900 watt.

Nem akarok hülyeséget írni, de mikor lassan 4 éve a mosogatógépet vettük, akkor azért vagy 20-30 ezerrel olcsóbb volt pl a C3 parketta.
A jó magyar forint csodás gyenülése, igazán köszönjük...

(#57057) Sinkapeter válasza polonic (#57044) üzenetére


Sinkapeter
tag

Az az érdekes, hogy a mi LG hűtőnk a normál üzemben hangos. Hangosabb, mint az előd majdnem 20 éves Indesit volt. Ellenben néha megkottyan, és lehűti a mélyhűtőt -35 fokra (ezt nem tudtam semmihez kötni, nem matatunk előtte többet a hűtőben, nem teszünk bele fagyasztani valót), viszont közben olyan halkan megy, hogy a ventilátor hangosabb a kompresszornál. Láttam a neten videót, hogy esetleg a kompresszor gumirögzítése laza, és az zörög, de itt még az sincs.

(#57058) polonic válasza Sinkapeter (#57057) üzenetére


polonic
félisten

Azt én is tapasztaltam, hogy néha aktivizálja magát a gyorsfagyasztás. De mondjuk nyáron a nagy melegben volt ez. Meg a gyorshűtés is bekapcsolt.
Most jó. És a hanggal tényleg nincs baj.
Gondolkodom, ha legközelebb is csinálja, akkor szerviz. Alaplap, elektronika lehet, gondolom.

(#57060) ribarszki válasza polonic (#57059) üzenetére


ribarszki
őstag

1 szavazat a Mielere. (Sebot jóval kevesebben használnak)

[ Szerkesztve ]

(#57061) Piftuka válasza Elemental (#56837) üzenetére


Piftuka
veterán

Erről a megoldásnál írnál kérlek, bővebben is?

A zsalut értem (mondjuk esetünkben nem megoldás, mert a konyhafal mögött még van egy helyiség), de a külső motor karbantartását ki, hogyan, milyen gyakorisággal oldja meg?

A szabadban elhelyezett ventilátor, és rács tisztítása (a rárakódott zsírtól) hogyan történik?

Tényleg komolyan érdekel, mert egyrészt bosszant, hogy egy kisebb vagyont elköltöttem az elszívóra kvázi "potyára", és most már sült szag, és mindenhol lerakódó "zsír-pára" van így is...

Szóval mindenképpen szeretném átalakíttatni hatékonyra.

"Aquila non captat muscas."

(#57062) Piftuka válasza Acef (#57036) üzenetére


Piftuka
veterán

Leírnád kérlek bővebben, hogy miért nem ajánlod az Amica kombinált tűzhelyet?

Azért is kérdezem, mert Media Markt-os, nagygépes ismerősöm kifejezetten jókat mondott róla.

Azért ezek a (viszonylag) újonnan feltűnt lengyel márkák elég korrektek szoktak lenni. Jellemzően nem egy kategória, a "semmiből berobbanó no-name kínai" gyártók termékeivel.

Van esetleg személyes tapasztalatod is, hogy miért Gorenje, vagy Bosch a jobb választás?

Egyébként olvasgatva a felhasználói véleményeket, az Electrolux AirFry kombi tűzhelyet, "PlusSteam" funkcióval nagyon dícsérik mostanában...

Erről is érdekel minden itteni vélemény köszönettel! :R Ugyanebben a "cipőben járok" én is. :K

"Aquila non captat muscas."

(#57063) Zeki válasza polonic (#57059) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sebo.
Nekem Miele van 2 is.
A Sebo nem veri le a falat a sarkokon. Nagy a tisztítási távolság.
4 év gyári garancia.

(#57064) BBéci válasza csubuka (#57053) üzenetére


BBéci
titán

Szomszédom inverteres Samsungot küldött vissza, mert hangosnak találta. A cseredarab ugyanolyan, megtartotta,megszokta. Nem a kompresszora, hanem a ventilátorai és egyéb működési zajai. Tehát ugyanaz a helyzet, mint az enyémnél.
Tisztában vagy azzal, mekora a normál, környezeti zaj? Amikor elméletileg teljes a csend. Átlagosan 40 dB.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57065) csubuka válasza BBéci (#57064) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ!

Ejj, kellemetlen, hogyha az sem volt túl halk...

A ventihang az a no-frost velejárója nemde? Ámde az csak akkor indul igazán, ha az ember nyitogatja az ajtót, míg a kompresszor az sokkal több ideig kell menjen felteszem.

Azt sem teljesen értem, hogy a dB érték az itt tisztán a kompresszoré? Tehát, ha áramlás zajok jönnek a hőcserélő felületekből, meg a csövekből az nem számít bele? Vagy 1m-re leraknak valami zajmérőt a hűtőtől szembe azt úgy mérik szabványosan?

Gyorsba a kis lakásomban csináltam egy mérést. Itt negyvenpár dB körül vagyok a konyhában és a Miele hivatalosan 39 dB-s KFN 29042 felrántja ezt az értéket vagy 5 dB-el, már ha hinni lehet a telónak (persze az is számít, hogy hány méterre mérek a kütyütől). A szülőknél ennél jóval halkabb az élet, családi házas rész, de ott még nem volt mérés. Ez a telefonos bohóckodás úgyis csak nagyjáboli gondolom...

(#57066) Yodafon


Yodafon
senior tag

Szerintetek mennyire hülyeség ket különböző gyártótól sütő es főzőlapot választani?
Konkrétan:
Főzőlap: [Bosch PIF651FC1E Főzőlap]
Sütő: [Whirlpool AKZ9 6230 NB]

Vagy inkább maradjak az egy gyártónál? Milyen gebasz lehet?

I'm gangsta!

(#57067) pjen válasza Yodafon (#57066) üzenetére


pjen
félisten

Mi köze a kettőnek egymáshoz?

(#57068) arcsin válasza Yodafon (#57066) üzenetére


arcsin
senior tag

Olyan lehet hogy nem előre fújja a levegőt a sütő, hanem felfele. Akkor tudja melegíteni a főzőlapot. De ez nem gyártóspecifikus.

(#57069) Galahed válasza BBéci (#57064) üzenetére


Galahed
senior tag

A zaj az elég környezet függő. Nálunk falun az erdő szélén szélcsendben rendszeresen 26 dB körüli értéket mérek amikor teljes csend van. A távoli kutyaugatás emeli meg időnként az értéket... Hogy idevágó dologról is irjak, cserébe minden háztartási készülék "zaja" hallatszik legyen az akármennyire halk.

[ Szerkesztve ]

(#57070) tibbike01 válasza Yodafon (#57066) üzenetére


tibbike01
őstag

Mit tud ez a főzőlap 150ezerért? :U
Mi Whirlpool ACM 836/BA vettünk galmour alkalmával 74ezerért. Tökéletes!

Sütőből meg ennyiért már pirolitikus-t is vehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#57071) Yodafon válasza pjen (#57067) üzenetére


Yodafon
senior tag

Mármint hogy értve? Annyi hogy 1 konyhába kerülnek 😬 de mivel két külön gyártó ezért nyilván nem sok más.

I'm gangsta!

(#57072) Yodafon válasza tibbike01 (#57070) üzenetére


Yodafon
senior tag

Azt olvastam a Whirlpoolról hogy nagyon könnyen karcolódik. Legalábbis az a modell amit kinéztem, a Bosch meg hát... Bosch :D

Sütőből melyik? Hol?
Sütőnél amúgy mi a best practice? Melyik hal meg gyorsabban: a tekerő gombos vagy a sima nyomógombos?

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#57073) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Felújítás miatt szükségem lenne néhány háztartási gépre.
Hűtő: Kombinált hűtőszekrény, alulfagyasztós, alacsony zajszint, no frost, nagy hűtési és fagyasztási tér, minimum 180cm magas. Keret olyan 120-150 lenne rá.
Beépíthető elektromos sütő.
Gáz főzőlap.
Mosogatógép: Keskeny, kb 40-45 cm.
Több feltételt nem tudtam írni, mindenből BB kellene.
Miből miket ajánlotok? :R
Illetve kicsi konyhába konyhabútort hol érdemes nézni, venni, rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#57074) pjen válasza Yodafon (#57071) üzenetére


pjen
félisten

Éppen ezt írtam.Két teljesen külön gép, mért kéne egy gyártotól venni.

(#57075) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

A mosogatógépem csöpögött, így ment 3-4 mosást, és megcsinálták.

Amikor csöpögött, az utolsó 2 mosáskor amperszagot éreztem, és ez még mindig megvan javítás után 1-2 alkalommal is, de már nem érzem annyira.

Ez mitől lehet, illetve igényel-e valami elhárítást?

Mosogató-, nem mosógép :)

Köszönöm

(#57076) Yodafon válasza pjen (#57074) üzenetére


Yodafon
senior tag

Nem tudom, pont ezert kerdeztem itt! 😬

I'm gangsta!

(#57077) BBéci válasza csubuka (#57065) üzenetére


BBéci
titán

"Ámde az csak akkor indul igazán, ha az ember nyitogatja az ajtót, míg a kompresszor az sokkal több ideig kell menjen felteszem."
Talán létezik olyan is, Sharpom belső levegő keringtetése egy órából 45-50 percet működik és pont ajtónyitás idejére áll le. Nemrég írta egy topiktárs, hogy az övé, ami nem Sharp, ugyanígy működik.
"Azt sem teljesen értem, hogy a dB érték az itt tisztán a kompresszoré?"
Nem. Az mindenre, összességében értendő.
"Vagy 1m-re leraknak valami zajmérőt a hűtőtől szembe azt úgy mérik szabványosan?"
Valahogy úgy, de nem csak szemből, hanem mindkét oldalról is mérik.

Telefonos applikációkból egyetlen egy, ami viszonylag pontos, az a Decibel X.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57078) csubuka válasza BBéci (#57077) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ! :R

Hmm, nekem a Miele KFN 29042-ben a ventit az ajtónyitogatás triggereli. Nyitás után egy ideig keringet, aztán békén marad. Persze ez csak egy példány, meg ki tudja hogy hogyan lehetne a menüjében állítgatni a funkciót...

Köszi a jövőben akkor a Decibel X-el is ránézek a helyzetre majd.

No, de jelenleg jó tanácstalan vagyok a topik alapján.

Találtam egy 35 dB-es, megfizethető, nem inverteres gépet is (Whirlpool art 6610, 35 dB, nofrost, nincs inverter, alulfagyasztós, beépíthető, 130k). Mondjuk minden alacsonyabb dB értékű gép nofrost-os, szóval a ventihangot nem lehet megúszni majd sehogysem. Ha a ventihang volna a fő domináns zajforrás (vagy a hallgatónak a leginkább kellemetlen frekvencián zenélő alkatrész) és az megúszhatatlan, akkor viszont nem annyira lényegi az inverter :)) Ááááá...

[ Szerkesztve ]

(#57079) BBéci válasza csubuka (#57078) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az akkor 35 dB, ha be van építve. Úgy nem kunszt elérni azt az értéket.
Egy rakás 300000 forintnál drágább gépnek 40 dB vagy afölötti a megadott hangnyomása. Itt egy példa: [link]
Kizártnak tartom, hogy egy kimondottan olcsó példány halkabb legyen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57080) csubuka válasza BBéci (#57079) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ! :R

Az megeshet, hogy ezeket beépítve mérik zajterhelésre akár.

Ámde az részemről nem gond. A lényeg a csendesség. Ha csak beépítettel lehet elérni, aklor az lesz, az új konyha miatt nem gond az.

Az előző [link] hszemben listáztam csupa beépítettet és 250k alatt nincs ennek párja hangban. Szóval ezért az árért ha nem csalnak, akkor ez tetszene.Halk-ár aránya okés :DDD

A szabadon álló Miele KFN 29042 (ez ilyen 500k kb anno) 39dB-el ventihang nélkül is idegesítő az én hangosabb lakásombam. Tehát a szülőknél, csendes családi ház, amerikai konyha kombóval 39dB nem okés. Ha beépíthetővel lehet gazdaságosan lejjebb menni, akkor azzal kell.

Kár volt nekik lehet erőltetni az amerikai konyhát mert minden géppel okoskodni kell, elszívó tudjon sokat szívni. Mosogató meg hűtő legyen halk...

[ Szerkesztve ]

(#57081) arcsin válasza Yodafon (#57076) üzenetére


arcsin
senior tag

Én válaszoltam is. Szívesen.

(#57082) Yodafon válasza arcsin (#57081) üzenetére


Yodafon
senior tag

igen es koszonom a valaszod! Amugy ha rafujja az mennyire para? Meg honnan lehet tudni merre fujja? Mert arukereson kb semmit nem irnak rola. :Y

I'm gangsta!

(#57083) BBéci válasza csubuka (#57080) üzenetére


BBéci
titán

Tervben volt nálunk is a beépített, de az brutálisan korlátozza a méretbeli lehetőségeket és a típusválasztékot. 55 cm szélesség az lófütty, abba nem lehet normálisan pakolni. Volt olyanunk, rá gondolni is rémes.
Feleségem barátnője beleszeretett a mi Sharpunkba, mondogatta, hogy vesz magának egyet a régi, ám szintén hatalmas, 80 cm széles LG helyett. De aztán beütötte a fejét átépíttette a konyháját és beépíthetőt vett, ami sokkal kisebb a korábbinál. Kénytelen venni még egy hűtőszekrényt, amit a mosókonyhájában fog elhelyezni. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57084) Donki Hóte válasza csubuka (#57053) üzenetére


Donki Hóte
veterán

de gondolom azok mögé is kell még +5cm szellőző hézag

Szerintem nincs már ilyen követelmény. Nemrég vettünk egy Samsung hűtőt, ez nagyrészt az oldalain adja le a meleget, a hátulján szinte semmit.

A zajosságáról nem tudok nyilatkozni, mert a csendesség relatív fogalom, mi Pestről költöztünk falusi házba, éjszaka néha arra ébredek fel, hogy mi ez a nagy csend :K

Pesten sem zavart a zaj, sőt a zajokból álmomban is tudtam, hogy mennyi az idő. Ha mennek a buszok, akkor már elmúlt 4:30. Ha szomszéd elkezdte engedni a vizet a kádba, akkor 6 óra van. Ha a gyerekek elkezdtek trappolni a lépcsőházban lefelé, akkor pedig már 7:15 van.

Falun meg nincs semmi viszonyítási lehetőség, itt még kakas sincs :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#57085) evilskati válasza csubuka (#57080) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szia!

Valószínűleg az én korábbi hozzászólásaimra is rátalálhattál a hűtő vs. csendesség témakörben.

Elég szubjektív is a dolog, illetve a beépítettség sem jelenti azt, hogy alacsonyabb lesz a kibocsátott zaj. Mivel a körbe teljesen nem lehet dobozolni, hogy a meleg levő kiszellőzzön mögüle, ezért általában a szekrény alja és teteje nyitott. Sőt a hűtő alatti szoklira szoktak egy szellőzőrácsot vágni, hogy könnyebben tudjon járni a levegő. Ezeken a réseken nagyon szépen kiáramlik a hang. Ha a szekrény mögötti fal nem teljesen függőleges és sík, akkor nem illeszkedik rá pontosan a szekrény, ilyenkor az illesztési réseken is szépen kiszűrődik.

Sajnos teljesen lezárni nem lehet, mert akkor megreked bent a meleg és még többet fog kapcsolni. Gondolom hosszú távon pedig tönkre is mehet a szellőzés hiánya miatt.

Korábban írtam, hogy egy Whirlpool ARG 18081-et vettünk a régi helyére. Az ügyfélszolgálat szerint ez inverteres, de én nem vagyok teljesen biztos benne. Úgy gondolkodtam, hogy fagyasztó nélkülit szeretnék, hiszen a fagyasztóban lévő -16 fok eléréséhez valószínűleg nagyobb energiabefektetésre van szükség, mint a 4 fok eléréshez a sima hűtő részben. Ennek fenntartására is több energia kell, tehát úgy gondoltam, hogy többet is fog bekapcsolni.
Aztán lehet, hogy az elgondolás hibás és a fagyasztó hidegjét átvezeti a hűtő részbe és emiatt nincs különbség a kompresszor járások gyakoriságában. Nem értek hozzá.

Én figyelembe vettem a dB adatot és a fogyasztást. Szintén azon elgondolás mentén, hogy ami keveset fogyaszt, az valószínűleg kevesebbet is fog járni, és jobban meg van oldva a gép szigetelése.

Úgy néz ki, hogy nálunk jelenleg a szoklin nincs szellőzőrács, mert a szokli és a padló között szerintem van elég hely a megfelelő légáramhoz. Padlófűtés mellett van jelenleg 24 celsius fok a lakásban. A hűtő mögötti fal egy fűtetlen melléképülethez kapcsolódik, de maga a fal szigetelt. Ebben a környezetben a kompresszor 40 percenként kapcsol be, és 15-20 percig jár. Ennek van szerintem egy periodikus zavaró magas hangja.

A ventilátor bekapcsolását külön nem jegyzeteltem, de ritkábban kapcsol be, mint a kompresszor, viszont tovább jár, ellenben ennek a hangja nem idegesít, szerintem halkan jár. (Bár ez szubjektív.) Viszont ebben a modellben a ventilátor kikapcsolható a vezérlőpanelen, ha zavarna. Az Electroluxon ezt sem lehetett. Az Elux alul fagyasztós volt, a fagyasztóban is volt ventilátor, ami tényleg 24-ből 23 órát járt. A szerviz szerint ez normális...

Minden persze függ attól, hányszor van nyitogatva az ajtó, milyen a helyiség akusztikája, ha sok a bútor, akkor jobban elnyelődik a zaj, mintha légüres lenne a tér. Meg gondolom attól is mennyire van telepakolva a hűtő.

Az Eluxot most kiraktam a melléképületbe, mert fagyasztónk még nincs új, és használjuk a 3 2 és fél fiókját. Ott szabadon áll a hidegben, de ebben a környezetben is, ha napi kétszer kikapcsol a fagyasztó ventije. Valami nem kerek vele, az biztos.

Amin most rajta vagyok, az a rések kitömése hangszigeteléssel, és egy hangszigetelt szellőzőcsatorna összebarkácsolása. Ezután már csak a pszichológus segíthet.

Szerkesztés: Mérethez hozzászólva, nálunk még nincsenek gyerekek, 1 vagy 2 napra szoktunk előre főzni, bőven elférünk benne. Gondolom a későbbiekben jobban meg lesz pakolva.

[ Szerkesztve ]

(#57086) Elemental válasza csubuka (#57080) üzenetére


Elemental
addikt

Nem értem ezt a csend mániát. Nekünk konyha ebédlő nappali egy légtér, a hűtő zúg, de miért is érdekelne? A nappaliban sosem ülök csendben, valami zaj mindig van, a hűtőt meg sem hallom.

(#57087) BBéci válasza evilskati (#57085) üzenetére


BBéci
titán

"jobban elnyelődik a zaj, mintha légüres lenne a tér"
Tévedsz, mert légüres térben - vákuumban, világűrben - nincs semmi, ami vezetné a hangot. Tehát ott teljes lenne a csend. :K
Mi is ketten vagyunk, de folyton kínlódás volt pakolászni az 55 centi széles hűtőbe. Például nem fért be egy normál méretű tepsi, serpenyő. Italokkal is folyton logisztikázni kellett: búzasört állítva jó tárolni, viszont nem lötykölődhet, ezért az ajtóba nem tehetem.
Fűtetlen melléképületbe nem ajánlott hűtőgépet tenni, benne van a műszaki adataikban, hogy hánytól hány fokig üzemelnek normálisan.

#57086Elemental
Vagyunk pár millióan, akik szeretünk a nappaliban heverészve olvasni, amihez nagyon jó a csend.
Pont az a nagy baj a mindenegyben helyiségekkel, hogy nincs az embernek egy perc nyugalma, mindig zúg, zörög, párolog, szagot áraszt valami. Megbolondulnék, ha olyanban kellene élnem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57088) evilskati válasza Elemental (#57086) üzenetére


evilskati
aktív tag

Van erről többféle cikk, példa: [link] De, amit tapasztaltam, az az, hogy ingerültté válsz, beférkőzik a tudatodba és egyszerűen már nem tudod elnyomni, minden más hang közül csak azt hallod ki. Stresszes.

Bátyám szerint az ő hűtőjük nagyon halk és aludni is tud mellette, szerintem meg hangosabb, mint a mienk :)

Mindenesetre mostantól ne koncentrálj rá, hogy hallod-e, mert onnantól kezdve figyelni fogod, ami elindít a lejtőn.

#57087 BBéci:
Jogos! Értitek, hogy gondoltam na. Bármilyen bútor, de főleg a szövetborításúak sokat segítenek a hangelnyelésben. Úgy tudom így van a hőmegtartással is. Egy bebútorozott ház később hűl ki, mint egy bútorozatlan.

[ Szerkesztve ]

(#57089) evilskati válasza BBéci (#57087) üzenetére


evilskati
aktív tag

Korábbit már nem tudom szerkeszteni. Ideiglenes a melléképületben való elhelyezés, amint lehet elkerül onnan. Azért annyira nincs bent hideg, hogy baja legyen. Télre nem fogom otthagyni.

(#57090) Donki Hóte válasza evilskati (#57088) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A zaj olyan, mint a nátha. Egy egészséges ember immunrendszere tud ellene védekezni. A monoton háttérzaj is ilyen, egy egészséges ember érzékszervei kiszűrik és annyi. Aki nem tudja kiszűrni, az nem teljesen egészséges.

Közismert tény, hogy a szemed a valóságról fejjel lefelé fordított képet küld az agyadba. A fejlődés során a gyerek agya megtanulja, hogy a képet meg kell fordítani.

Rövid idő alatt ezt annyira betanulja az agy, hogy senki sem veszi észre a fordított képet. Sőt, a tudósok azt is kipróbálták, hogy mi van akkor, ha valakire olyan szemüveget tesznek, ami visszafordítja a képet. Nos, az agy egy-két nap alatt megtanulta, hogy mi van és a kisérleti alanyok pár nap után már észre sem vették a fordított képet.

Ez ugyanígy van a háttérzajjal is, az emberek túlnyomó többsége egy idő után észre sem veszi. Sőt, mint írtam, nekem most a zajmentesség a zavaró, de valószínűleg megszokom majd :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#57091) Elemental válasza BBéci (#57087) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem az a véleményem, hogy ahol vannak kis gyerekek, vagy tervben vannak, oda az amerikai konyha (nappali konyha ebédlő egy légtér) a nyerő. Az otthon töltött aktív időből a legnagyobb százalékban az ember ebben a három helyiségben van. Ha ezek egy légtérben vannak, akkor szinte mindig együtt a család. Négy éve építkeztünk, előtte a ház egyik végében volt a nappali, a másikban meg a konyha-ebédlő. A legjobb döntésünk volt az amerikai konyha, sokkal többet vagyunk együtt. Ezért a dologért pedig a legkisebb áldozat, ha hallom a hűtőt, ráadásul, ahol kisgyerek van, ott nem nagyon van csend :)
Mellékesen most épp megy valahol a fűnyíró, ugat a kutya, a szomszéd valamit fúr... van egyáltalán hűtőnk? :)
Persze nem bagatellizálni akarom, belátom, hogy valós igény a csend, de nálunk a nappaliban sosincs csend, ha megy a tévé, a a mosogatógépet is alig hallom.

(#57092) csubuka válasza BBéci (#57083) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a további részleteket!

Hmm, átgondolandó ez is. Bár a szülőknél annyira nem lényegi a hűtőméret, a régi sem túl nagy náluk, szóval ebből talán nem volna gond, de ránézek persze. Ketten vannak, meg időnként a tesóm. "Gyerek" nem igazán van, én teljesen külön élek.

Donki Hóte: Köszönöm neked is a választ!

Igen, a szülők is a külvárosi, családi házas rész miatt és az eddigi szeparált konyha miatt szokva vannak a jóhoz, szóval eléggé gond lenne, hogyha az átépítés után agybajt kapnának a friss zajoktól :DDD

Amúgy nekem is vicces a csend, amikor látogatom őket. Szokatlan

evilskati: Köszönöm a választ! Igen a korábbi hozzászólásodra reagáltam a hanghatással kapcsolatban.

Az tuti, hogy elvi szinten a mélyhűtős simán lehet zajosabb. Nagyobb nyomásviszonyú kompresszor kell hozzá...

Illetve a hőveszteség is nagyobb temrészetesen a környezettől jobban eltérő belső hőmérséklet miatt, azonos szigetelés mellett.

A konyhabútor gyártó szakinak majd mindenképpen említve lesz, hogy figyeljen a szellőzésre, de sajnos értem, hogy maga a szellőzés is ronthat kicsit a zajhelyzeten.

Elemental: A csendmánia azért van, mert nagy hasraesés volna, hogyha a szülők által megszokottól nagyon zajosabb lenne az új helyzet.

Eddig külön ajtós, hagyományos konyha volt. Most frissen vacsiúj amerikai konyha. Szóval eddig igen előnyös volt zaj tekintetében a nappali, ahogy BBéci is írta, bizonyos helyzetekben nem árt, ha tud csend is lenni ott.

Ezen felül a komplikáció az, hogy a nappaliból nyílik az emeleti lépcső is, tehát ha növeljük a zajt a nappaliban, az az emeletet is befolyásolja, ami nem volna előnyös.

Lehet persze, hogy ilyen elrendezéssel (amerikai konyha-nappaliból indul az emeleti lépcső) nem tökéletes az amerikai konyha, de ez kompromisszum. Így lett több fény a nappaliban és nagyobb konyha, ami bár nem különálló immár, de élhetőbb területű lett.

Persze a fix zaj megszokható, de ez ki-be kapcsol. A fő gond inkább az, hogy a szülőknek lesz mihez viszonyítani. A korábbi helyzet pedig tényleg csendes volt. Gyerek (legalábbis kicsi) nincs, aki folyton zajongana meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#57093) csubuka válasza Donki Hóte (#57090) üzenetére


csubuka
addikt

Végülis nem kizárt, hogy nem egészséges az, hogy zavarnak a random ki-be kapcsoló zajok. :DD
Ugyanakkor irodában is meg van adva szabványok szerint, hogy milyen háttérzaj-szint tolerálható stb. Engem a ki-be kapcsoló dolgok zavarnak (a hűtő meg ilyen), a fix háttérzaj megszokható persze. Ez amúgy lehet, hogy főleg ott jött elő, hogy a koronahelyzet miatt otthonról dolgozom több, mint fél éve, meg amúgy a szülők is és az embernek nem feltétlen tesz ez jót :)) .

(#57094) BBéci válasza csubuka (#57092) üzenetére


BBéci
titán

A mi régi hűtőink sem voltak nagyok, ezek szerint az utódjuknak ugyanakkorának kellett volna lennie? Dehogy! Csak előre érdemes lépni, nem oldalra, nem egy helyben topogni.

#57091Elemental
Ízlés dolga, valamint sokakat a divat irányít.
16 éve épült a házam, az ingyen kapott tervben (hülyeség és nem korrekt az amerikai elnevezés, arrafelé is gyakoriak a különálló helyiségek, inkább tengerparti apartman) egy nagy légtér lett volna, amit feleségemmel teljes egyetértésben átrajzoltunk. A konyha-ebédlő, folyosó, előszoba maradt egyben, a nappali külön szoba, zárható ajtóval. Oda el lehet vonulni a gyerekek és minden más zavaró tényező elől. Valamint sötétséget is lehet csinálni, (sötétzöldek a falak) ami a vetítővel rendelkező házimozihoz kötelező.
A franc akarja filmnézés, olvasás közben a 4 óra hosszat fővő marhahúslevest szagolgatni. Van kürtős, kivezetett elszívó, de akkor is terjeng az illata.
Az is gyakran előfordul, hogy egyikünk tévét/filmet néz, zenét hallgat, a másikunk nyugalomban olvasni akar. Ha minden egyben van, hol teheti meg? Feküdjön a hálószobában? Ne már!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57095) evilskati


evilskati
aktív tag

#57090 Donki Hóte: Elfogadom a véleményed, lehet, hogy nem hagytam kellő időt a megszokásra, mindenesetre míg van bármi opció csökkenteni a zajon, addig lépegetek benne előre. Hátha az alacsonyabb zajszinttel könnyebben fog megbirkózni az immunrendszerem.

#57091 Elemental: Nálunk is ilyen megfontolásból lett egyben ez a tér.
Azért nem vagyok allergiás minden zajra, nálunk is van kutya, szomszédoknak is van kutyája, szoktak ugatni, nem zavaró. Flexelnek, fát aprítanak, nem mászok tőle a falra.

Tényleg a hűtőnek van szerintem egy idegesítő frekvenciája, ráadásul nincs ráhatásod, hogy mikor kapcsol be. Mosógép, mosogatógépre nem tudok mérges lenni, mert azt be kell kapcsolni, van ráhatásod.

#57094 BBéci: Hogy is mondják, elsőt az ellenségednek, másodikat a barátodnak, harmadikat magadnak. Felújításkor vagy másodjára majd másképp lesz :)

(#57096) csubuka válasza BBéci (#57094) üzenetére


csubuka
addikt

Az a helyzet, hogy a régi hűtőt a szülők míg akkor vették, amikor én is meg a tesóm is teljesen ott éltünk náluk. Ez a helyzet már nincs. Így maga az igény változott meg. Szimplán azért, hogy nagyobb legyen nem kell feltétlen nagyobbat venni, mert jelenlegi, régi egy korábbi, a mai igényre nézve már túlzó méret-igényre volt méretezve.

[ Szerkesztve ]

(#57097) polonic


polonic
félisten

Nem lettem előrébb, hogy Sebo vagy Miele porszívó. :)
Bár a Sebo-nál tetszik az airbelt.

(#57098) Fr3eWar válasza polonic (#57097) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A C3-mon is van gumigyűrű körbe, a mi C3 parquet verziónkon, koppant már itt ott párszor (nagyon jó a görgője :D )
Én még direkt az EU-s sokat fogyaszt a porszívó para előtt vettem kb 4 éve, és akkor még 1600W-os volt a powerline (made in germany), lehet hogy feleslegesen dobom ki az áramköltséget az ablakon, és most a 800W-os is annyit szív, de így voltam nyugodt.
Akkor már elérhető volt a gyengített verzió is.

(#57099) mekker


mekker
őstag

Polgári lakás, nagy belmagasság, konvektoros fűtés.
Tudtok valami jó megoldást arra, hogy hogyan tudnám költséghatékonyan keringetni a galériáról a meleg levegőt a földszintre?

Legyen csöndes, jól elhelyezhető, és max 20-30k-ból megoldható.
Első körben én vennék egy ilyet: Home PVR45 padlóventilátor

Van értelme? Hogyan érdemes fűtési szezonban elhelyezni?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#57100) koxx válasza mekker (#57099) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Meleg levegőt akarsz fentről lefele leküldeni egy szimpla ventilátorral?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.