Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) OPiiPO válasza Teaway (#57200) üzenetére


OPiiPO
addikt

ja vagy úgy :DDD :K :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#57202) Zeki válasza Piftuka (#57197) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sok éve láttam egy hengeres Karcher porszívót. Azon volt egy vastag gumi gyürű, ami könnyen körbe forgott a készüléken. Ha valami saroknak neki húztad,a gumi a saroknak nyomódott és a készülék elfordult. Így semmihez sem tudott hozzádőrgölőzni , végighúzva azt.

[ Szerkesztve ]

(#57203) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Szárítógépet szeretnénk venni. Tudnátok ajánlani típust?

Ami fontos:
energiahatékonyság
közel gyűrődésmentes szárítás
szekrényszáraz
halk
min.8kg
panelba lenne így fontos a minél kisebb pára
igaz most még nem mosógépre raknám, de nem akarom elvetni ennek a lehetőségét sem.

Egyelőre sajnos csak ennyit tudok megfogalmazni, mert nem volt még szárítógépünk így hasznos tanácsokat is szívesen fogadok, hogy mire figyeljünk a választásnál.

Amiket néztem:
LG 265k
AEG 242k
Elektrolux 190k

Az a baj, hogy annyiféle számozása van a gépeknek, hogy nem nagyon tudok kiigazodni rajta. Ez nem is az LG-re vonatkozik hanem az AEG-re és az Elektroluxra mivel az LG-nek kb. 3terméke van.

Szívesen fogadok más típust is.

(#57204) polonic válasza bozsozso (#57203) üzenetére


polonic
félisten

265 ezer körül, ha ennyit is szánnék rá, Miele-t vennék:
[link]

(#57205) ribarszki válasza bozsozso (#57203) üzenetére


ribarszki
őstag

Ennyiért? Csakis Mielet!

(#57206) bozsozso válasza polonic (#57204) üzenetére


bozsozso
őstag

és ribarszki

És melyik típust javasoljátok? 280k az alja, garit nem találtam mennyi csak, hogy kiterjesztést lehet venni. Olvasgattam róla is de ez magasabb kategória mint amiket nézegettem. Ami még hátránya lehet számomra, hogy nincs helyi szervíz hozzá.

Egyébként nem feltétlenül akarok ennyit kiadni érte, de ezért is próbálok tanácsokat javaslatokat összegyűjteni.

(#57207) Piftuka válasza Teaway (#57200) üzenetére


Piftuka
veterán

Szeretnék egy új szőnyeget. Az említett oldalnál van egy éppen olyan, amilyet keresek. 30.000 forintot megér, ha eredeti. Ha tömeggyártott, szintetikus hamisítvány, akkor nem.

Ebben kértem segítséget.

Azért ide írtam, mert a fórumon egyetlen téma foglalkozik "Lakberendezésel", az is egy halott topic évek óta.
Ez itt pedig simán lehetne "Háztartási gépek, háztartási felszerelések" témája is.

Ha porszívókról beszélünk, miért ne lehetne alkalmasint szőnyegekről is?

"Aquila non captat muscas."

(#57208) BBéci válasza Piftuka (#57207) üzenetére


BBéci
titán

Menj el a boltba, vizsgáld meg alaposan a szőnyegeket!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57209) ribarszki válasza bozsozso (#57206) üzenetére


ribarszki
őstag

A legolcsóbb Miele nézd 299k-ért. Számodra mi a fontos egy szárítógépben?
Összesen max 2db programot fogsz használni. Ha én választanék most, saját hibámból tanulva, nekem a legfontosabb a minőségi összeszerelés!, megbízhatóság, a kiváló szűrés, jó szárítási hatékonyság lenne.
Az extra, csilli-villi funkciós gépek helyett egy alapabb, de sokkal megbízhatóbb gépet választanék. A Miele más pályán focizik mint az LG, AEG, Electrolux gépek.

(#57210) Piftuka válasza BBéci (#57208) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem tudok elmenni a boltba megvizsgálni a szőnyegeket.

Tudsz érdemben is segíteni?

"Aquila non captat muscas."

(#57211) bozsozso válasza ribarszki (#57209) üzenetére


bozsozso
őstag

Pont ezért írtam ide, mert teljesen tanácstalan vagyok. Hiába megyek bármelyik multihoz nincs megfelelő tanácsadás, mert fogalma sincs róla mit ad el. Sajnos nincsenek hozzáértő emberek akik segítsenek dönteni. Mindig azt adják el ami nekik fontos. Ha márkaboltba megyek akkor meg csak saját márkát fog ajánlani.

Te tudod 300k-ért mennyi gari van rá? Számomra fontos a garancia bár valószínűleg a Miele-nél nem fogom kihasználni, de azért mégis biztonságot ad. Helyben viszont én úgy tudom nincs szervízük csak Pesten.

Nagyvonalakban leírtam mi a fontos számunkra, de mivel még nem használtunk így nem tudom pontosan megmondani. Természetesen fontos a megbízhatóság és alkatrész utánpótlás is(ami nem horror áron van, de ilyen szerintem már nincs, mert fogyasztói társadalomban élünk sajnos :( ).

(#57212) ribarszki válasza bozsozso (#57211) üzenetére


ribarszki
őstag

2 év a gari rá.
Ha van rá kereted, akkor vedd nyugodtan és nagyon hosszú időre letudtad a szárítógép kérdést. Ha nem szánsz rá ennyit, akkor pedig 100-130k körül nézz hosszabb garis gépet.
Hiába vettem egy Gorenje gépet 4éve, lassan nézhetek újat, mert kezd darabjaira esni. Ezért vettem mosógépből már a legalapabb Mielet. De ez teljesen szubjektív, és mindenki máshogy közelít a témához. Én ezt a tanácsot tudom adni, más majd mást mond :R

[ Szerkesztve ]

(#57213) Gömbike válasza bozsozso (#57211) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én is tanácstalan lennék.

Most Eluxot használunk, ami 2,5 évesen kért egy kondit. Szilveszterkor lesz négy éves. Nem igazán vagyunk “barátok”.

A 20+ éves Miele-t cseréltük erre. Igaz, az normál kondenzációs volt, ennyi idősen kellett volna bele egy 60 ezres javítás.

Én hülye nem csináltattam meg.

A Miele más világ.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57214) peppe79 válasza Piftuka (#57197) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem mintha ezen múlna, de azt azért érdemes tudni, hogy a Sebo-nál annak idején lenyúltak pár ötletet, a jóval nagyobb múltra tekintő Vorwerktől.

A Vorwerk első cilinderes porszívója a Tiger 250 volt. 1980-ban mutatták be, és ezen már akkoriban ott volt az elektromos fej, a gumírozott "öv" a készülékházon, a click-es csatlakozás, illetve a vízszintesen 360 fokban elforgatható gégecső csonk is. 5 év garancia volt a készülékre, az alkatrészellátást pedig 25 évig (!) biztosították. Hol jártak ekkoriban a többiek? 1988-ban jött aztán a feljavított Tiger 251, H(EPA) szűrővel, és aktívszén szűrővel. Én ez utóbbi típust használtam, mindvégig az eredeti, gyári alkatrészekkel (a hosszú évek alatt még csak a gégecső sem repedt meg!!!). Ez volt a legstrapabíróbb porszívóm, de pár éve eladtam.

A Sebo első cilinderes porszívóját 1995-ben mutatták be. A céget amúgy 1978-ban alapította két német mérnök: Heinz Kaulig és Klaus Stein. Érdekesség, hogy Klaus Stein azelőtt a Vorwerknél dolgozott. Micsoda "véletlen", hogy hasonló ötletekkel rukkoltak elő... :)

(#57215) BBéci válasza Piftuka (#57210) üzenetére


BBéci
titán

Ennél érdemibb nem létezik.
Ha én akarnék szőnyeget venni, kizárólag alapos megtapogatás, megszemlélés után tenném. Illetve eddig is azt tettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57216) Piftuka válasza peppe79 (#57214) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-kat! ;) Érdekes tudni mindezt. (Én a "Vorwerk"-et sem ismertem.)

"Aquila non captat muscas."

(#57217) Piftuka válasza BBéci (#57215) üzenetére


Piftuka
veterán

Ennél kevésbé érdemibb nem is lehetne.

Egy teljesen konkrét kérdést tettem fel arra vonatkozóan, hogy a "Szőnyeg Galéria" által forgalmazott szőnyegek tényleg eredetiek-e, vagy sem. Erre vártam, és várok választ, attól, aki tudja, és hajlandó segíteni.

Azt pedig nem kérdeztem, hogy te milyen vásárlási szokások alapján választasz szőnyeget. Ez nem segítség.

Úgy gondolom elég nyilvánvaló, hogy ha ismerném az üzletet, és volna módom személyesen megnézni a szőnyegeket, akkor nem kértem volna itt segítséget, és a vonatkozó kérdésemre választ.

"Aquila non captat muscas."

(#57218) bozsozso válasza ribarszki (#57212) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm szépen a javaslatokat mindenkinek.

(#57219) BBéci válasza Piftuka (#57217) üzenetére


BBéci
titán

Egy tudatos vásárló fórumos vélemények alapján dönt? Ezt nem gondoltam volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57220) Piftuka válasza BBéci (#57219) üzenetére


Piftuka
veterán

Egy tudatos vásárló minden információt figyelembe vesz. Fórumos véleményt, teszteket, cikkeket, beszámolókat, stb., és saját tapasztalatot is. Előfordul, hogy saját tapasztalatra nincsen lehetőség. Akkor tehát a többi alapján kell választani.

Ám most nem erről van szó. Nem "véleményt" kértem termékről - mert azt már kiválasztottam -, hanem egy egyszerű eldöntendő kérdést tettem fel, hogy az adott üzlet kamu, vagy sem.

Mindössze ebben kértem segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#57221) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Megkérhetnék mindenkit hogy a Szőnyeg Galéria lelkivilágának elemi szintű boncolgatásával fáradjatok át privátba? :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#57222) BBéci válasza OPiiPO (#57221) üzenetére


BBéci
titán

Nem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57223) #40553216 válasza Piftuka (#57197) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem felfújhatós, hanem egy puha, pufi, lyukacsos szivacsöv.

(#57224) simico


simico
aktív tag

Pár hét híján 2 éve vettünk költözés után háztartási gépeket, rövid beszámoló az eddigi tapasztalatokról.

Beko DFN-28422 S mosogatógép (103.499,- Ft, 5 év garancia)
Ugyanolyan jól végzi a dolgát mint a korábbi Bosch mosogatógépeink. Állítható magasságú felső kosár, evőeszközfiók és evőeszköztartó kosár is van (mi a kosarat nem használjuk, a fiók nekünk kényelmesebb), mindkét kosár tele van tányérrögzítő tüskékkel és ezek mind lehajthatók, plusz kar és opció az extra koszos edényekhez. Halk, szinte észre se venni amikor megy. Kinézetre, építési minőségre nem láttam különbséget akár a korábbi, akár az üzletben mellette levő Bosch gépekhez képest. 3in1 tablettát használunk, korábban Jar Platinum, március óta pedig az akkor vásárolt Finish Powerball GigaPack.
Negatívumok: a kezelő gombok kissé olcsó hatásúak, lehetnének minőségibbek. Használatot nem befolyásolják, így annyire minket nem zavar.
Ismét megvenném? Igen. Abszolút elégedettek vagyunk vele.

Beko DPS-7405 GB5 hőszivattyús szárítógép (129.999,- Ft, 5 év garancia)
Szinte csak az 1 óra 50 perces napi programot használjuk, tükéletesen teszi a dolgát a hétköznapi mosott ruhákkal. Kabáthoz, több vastag farmerhoz, több törölkozőhöz szoktuk csak a megfelelő hosszabb programot használni. Néhány kényes ruha kivételével minden megy bele, eddig egyetlen ruha sem ment össze. A felső szöszgyűjtő és alul a szivacs jól teszi a dolgát, utóbbit minden harmadik használat után ki szoktuk porszívózni és félévente kimosni (hálóban mosógépbe rakva, addig a tartalék szivacs van a gépben). Baromi jó, hogy a száradó ruhákat nem kell kerülgetni, nem párásítanak, illetve puhábbak is a ruhák. Plusz allergia szerzonban nem lesznek tele pollennel.
Negatívumok: a kezelő gombok és kissé olcsó hatásúak, lehetnének minőségibbek. Használatot nem befolyásolják, így annyire minket nem zavar.
Ismét megvenném? Igen. Abszolút elégedettek vagyunk vele. Édesanyám is vett magának egyet.

Beko WTV 6632 B0 mosógép (86.999,- Ft, 5 év garancia)
Költözés után a felültöltős viccpúl végleg beadta a kulcsot, így gyorsan kellett új mosógépet nézni. Elöltöltőset akartunk, a fürdőajtó miatt keskeny gép kelett. Szinte csak a 90 perces napi expressz programot használjuk extra öblítés opcióval a hétköznapi szennyeshez, a különleges vagy kényesebb ruhákhoz a megfelelőt a tucatnyi programból. Folyékony mosószerrel használjuk. Eddig mindent szloen tisztára mosott, elégedettek vagyunk.
Negatívumok: a kezelő gombok és kissé olcsó hatásúak, lehetnének minőségibbek. Használatot nem befolyásolják, így annyire minket nem zavar. A dobforgató motor hangosabb a korábbi mosógépeinkhez képest, elég markáns hangja van. Szerencsére zárt fürdőajtó mögül nem hallatszik ki.
Ismét megvenném? Igen, ha keskeny gép kéne megint. Most már elférne normál gép is, illetve a keret is nagyobb lenne.

Karcher VC3 Premium porszívó (tartalék HEPA 13 szűrővel együtt 46.280,-, 2 év garancia)
Multiciklonos porszívó. Kombinált fej, parketta fej, résszívó fej, bútorecset fej jár hozzá. A motor elött szivacsszűrő, mögötte az egyik kerékben a Hepa 13 szűrő. Eredetileg egyáltalán nem volt szőnyeg a házban, csak kemény padló amin viszonylag jól is teljesített. Aztán mégis lett egy-két szőnyeg a hidegebb padlórészeken... és sajnos szőnyegen már nem igazán teljesített jól. A kombinált fej is elég béna és szerintem a szívóerő sem tűnik elégnek szőnyeghez. Legalábbis nálunk kissé kínlódós volt a szőnyegek porszívózása, sokszori áttolás után, elég nehezen akarta a szöszöket felszívni. Tartály egyetlen mozdulattal könnyen üríthető, nekem porallergiásként nem okozott gondot a kinti kukába kiüríteni. A tartály és a multiciklon könnyen szétszedhető és mosható, egy-két havonta át lettek mosva zuhanyzóval, illetve a motor előtti szivacs át lett mosva. Ezen egyébként elég kevés kosz volt, a Hepa szűrő is elég tiszta, jól működött a multiciklon (még ha nem is olyan jó, mint egy Dyson).
Negatívumok: a kombinált szőnyeg-/padlófej szerintem ritka béna, az aljáról a filc csíkok néhány használat után le is jöttek. Szőnyegen nekünk kevésnek tűnt a szívóerő, ami egyébként nem állítható a gépen (mondjuk lejjebb venni nem is lenne értelme). Nagyon könnyű a gép, a gégecső viszont kissé merev, emiatt eléggé borulékony a porszívó, illetve könnyen felágaskodik az eleje - ezzel szinte minden porszívózáskor többször is felidegesített.
Ismét megvenném? Nem. Csak kemény padlóra nem rossz, szőnyegre viszont nekünk nagyon nem vált be, arra a szívóerő mintha kevés lenne és a szőnyegre való fej is béna. Száműztük a ritkán használt emeletre, ott csak kemény padló van. Helyette vettünk Sencor SVC 8-at, az édesanyámnál már bevált, eddig nálunk is jól teljesít.

Sencor SVC 8YL porszívó (26.990,- Ft, 2 év garancia)
Ezt csak fél éve vettünk, édesanyámnak viszont már másfél éve van. Kombinált fej, parketta fej, levegős turbófej, résszívófej és bútorecset fej jár hozzá. Ez már a szőnyegről is felszív mindent, vissza is kell venni a szívóerőt a felére a gépen. A turbós fej (a Karcher utáni) első használatkor jó sok haj- és szőrszálat felszedett a szőnyegből, most már viszont ritkán van rá szükség mert ennek a normál feje is felszed szinte mindent. Jobb vele dolgozni, mint a Karcherrel, nem csak a jobb szívóerő és szőnyegfej miatt, de ez nem is akar felborulni.
Negatívumok: a csövön / fejeken a rögzítő pöcök hiánya. Emiatt szőnyegen ha túl nagyra van állítva a szívóerő és "rossz" irányba húzáskor hajlamos a fej és a cső, vagy a cső és a markolat szétcsúszni.
Ismét megvenném? Igen. Eddig bevált, jobb hangulatú a porszívózás vele a Karcherhez képest.

(#57225) koxx válasza simico (#57224) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Karcher porszívó garázsba, kertbe való, lakásba nem. Ezt kb 20x leírtuk már itt a topikban.

(#57226) Yodafon válasza simico (#57224) üzenetére


Yodafon
senior tag

En Fagor felultoltosom mar kibirt 4 koltozest is :D

I'm gangsta!

(#57227) simico válasza koxx (#57225) üzenetére


simico
aktív tag

:D Pedig ezt a porszívót pont itt ajánlotta az egyik prominens topiklakó. Egyébként ez a modell teljesen jó lenne lakásba is picit nagyobb szívóerővel, jobb kombinált fejjel és kevésbé borulékonyan.

Yodafon: a harminc évhez közelítő Samsung mikrónk és LG hűtőnk nem kevés költözésen van már túl :D

(#57228) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok,

Tudna valalki segíteni mosogep es szaritogep osszeepito keret kapcsan, mert tok nem ertem milyet kene vennem.
Tervezek egy szaritogepet venni, a mosogepem egy whirlpool 60x53,5 cm es erre szeretnek egy keretet es ra a szaritot.
A szaritogep valoszinuleg bosch marka lesz, de a kereteken nem igazodok ki, hogy melyik lenne jo, mert az univerzalisakra is az van irva, hogy 60x60. Na most ilyen meretben se mosogep se szaritogep nincs :D

(#57229) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hőszivattyús szárítógépet minden esetben lefolyóra kell kötni,
vagy létezik tartályos is ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57230) Nagya21 válasza DonThomasino (#57229) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Általában tartályosok vannak, amit lehet lefolyóba is kötni.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57231) Nagya21 válasza simico (#57224) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
A szárítógep szivacsot, minden 5. szárítás után kell eltakarítani, javaslom, hogy mosd el, majd jól csavard ki, és mehet is vissza a helyére.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57232) DonThomasino válasza Nagya21 (#57230) üzenetére


DonThomasino
veterán

Köszi, Mennyire zajosak és mennyire a meleget adnak ki magukból ?
(párát gondolom nem)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57233) BBéci válasza Nagya21 (#57231) üzenetére


BBéci
titán

Eltakarítani? :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57234) bozsozso válasza DonThomasino (#57232) üzenetére


bozsozso
őstag

Zaj van én amit találtam 62-65dB-es volt. Mosógépek amik kb. mosás közben 50 körül vannak centrifugálás közben pedig 70körül ha jól emlékszem. Igaz nem használtunk még, de kis méretű fürdőszobát lazán be tud fűteni(ez csak tipp). De majd a használók megmondják én csak mostanság kezdtem el keresgélni szárítót, mert szeretnénk befektetni egybe. Így csak utána olvasgatás után írom ezeket.

Párát is adnak ki.

Energiacimke 7-es

(#57235) Nagya21 válasza BBéci (#57233) üzenetére


Nagya21
addikt

Ja eltakarítani, személy szerint elmosom.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57236) Nagya21 válasza DonThomasino (#57232) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Zúgni zúg, speciel én jót alszok mellette(hálóban volt csak hely) , ha nics fém gomb, csat, ami nekiütödik a dobnak, akkor sztem vállaható, de a beko hangos.( sztem a többi is hangos)
Melegíteni, nem sok hőt ad ki, mert zárt rendszerben dolgozik, talán annyit mintha 60fokos mosást használnál a mosogépen.
Párát nem ad ki, hiszen összegyüjti a tartályba.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57237) Gömbike válasza bozsozso (#57234) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha párát ad ki, akkor szerelőre lesz szükség.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57238) DonThomasino válasza Nagya21 (#57236) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez a kevés hő kiadás a kondenzációsra és
hőszivattyúsra is egyaránt vonatkozik?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#57239) polonic


polonic
félisten

Meg lett a C3 EcoLine TotalCare.
Ez valami eszméletlen más kategória a 17 éves Electroluxhoz képest. A parketta fej nagyon gyors és kényelmes. A sima fej is tök jó.
Az 550 wattal is elég komoly a szívóerő. Boost funkció is van rajta, azzal még erősebb.
Van hozzá egy nagyobb pamacsos szívófej, egy hosszú résszívó vagy mi és egy mini turbókefe. Mondjuk nem tudom, hogy hány alkalommal fogom ezeket használni. :)
Igazából a C3 PowerLine parketta változatot akartuk. Csak ennél az EcoLine TotalCarenél az győzött meg, hogy parkoló állásba rakva a fejét, kikapcsol a porszívó, levéve vissza. Mig a parketta változatnál nincs ilyen.
Meg egyébként kedvezményt is kaptunk visszatérő vásárlóként.

(#57240) daver88 válasza simico (#57224) üzenetére


daver88
aktív tag

Üdv!

A mosógépet (WTV6632B0) hol vettétek?

Köszi!

(#57241) Halyhoo


Halyhoo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a tapasztaltaktól. Beépíthető sütő lenne a téma, az alábbi 4 típus között nem tudok dönteni. Fontos a garancia (vagy megbízhatóság), a dizájn, a tudás és a könnyű takaríthatóság.
Gorenje [link]
Beko [link]
Elux [link]
Ikea [link]

A Gorenje kivételével mind tud valamilyen gőzfunkciót, ami nem egy hátrány, de a Gorenje tetszik a legjobban és 7 év garanciával is lehet kérni. Beko, Ikea 5 éves garanciával van.

Bármilyen (szubjektív) hozzászólás is érdekel, köszönöm!

(#57242) bozsozso válasza Gömbike (#57237) üzenetére


bozsozso
őstag

Akkor a linkelt energiacimke magyarázat nem helyes?

Illetve itt is a 4.bekezdés.

Nagy része a leírások szerint a tartályba kerül, de egy része a levegőbe.

(#57243) polonic


polonic
félisten

És most jut eszembe, hogy ez a porzsák csomag most 15690 Ft a Szetei szaküzletben.
Ilyet is beújítottunk. Le van tudva kb 3-4 évre a porzsák. Erre is kaptunk kedvezményt. Jelezzétek, ha vettetek tőlük már más gépet, hátha ti is kaptok.

(#57244) Gömbike válasza DonThomasino (#57238) üzenetére


Gömbike
senior tag

[link]

A hőszivattyús is kondenzációs.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57245) Degeczi válasza Gömbike (#57244) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sok értelme nincs ezen kötekedni, ettől még ez a két megszokott elnevezés - annyira, h a linked is így hivatkozik rájuk...

(#57246) Degeczi válasza DonThomasino (#57238) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, csak a hőszivattyús ami zárt ciklusú.

(#57247) Gömbike válasza bozsozso (#57242) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem kell ettől félni.

Ha látható párát tapasztalsz a fürdőben, akkor az régen rossz. De erre nem fog sor kerülni.

Ezek csak gépek, ha jól működik, nem veszed észre sem a hőt (persze a normál kondenzációs melegít rendesen), sem a párát.

A hőszivattyús kondenzációs nem melegít nagyon, de ez sem hideg. Ha hideg a gép, akkor bizony nem szárít. (Én ahőszipkással jártam így egyszer)

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57248) Gömbike válasza Degeczi (#57245) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mi volt ebben kötekedés?

Ezek tények.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57249) bozsozso válasza Gömbike (#57247) üzenetére


bozsozso
őstag

Inkább csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ez is változó mennyiségű amire esetleg érdemes lehet odafigyelni. Mint írtam nincs saját tapasztalatom csak leírások után tudok menni egyelőre.

(#57250) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok! Álló (rúd) porszívót szeretnénk. A keret max 100ezer. Ezért a pénzért van ami ajánlható? Tudtok valami jót? Kőre és laminált padlóra kellene főleg.

Gamertag: Vasy09

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.