Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) Csabroncka válasza mekker (#57099) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Valami légtisztító, duplán hasznos lesz!

"in medias res"

(#57102) mekker válasza koxx (#57100) üzenetére


mekker
őstag

Meleg levegőt akarok fentről lefele leküldeni egy bármivel.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#57103) BBéci válasza mekker (#57102) üzenetére


BBéci
titán

Nem egyszerű, mert ellentmond a fizikának. Szólj, ha sikerült! ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57104) BBéci válasza csubuka (#57096) üzenetére


BBéci
titán

30 éve olyan ritka volt az 55 centinél szélesebb hűtőszekrény, mint a fehér holló. 25 éve már akadt 1-2 példány, de igencsak drágák voltak. Apósom vett egy 65-70 cm körülit, irigyeltem, mert abba élvezet volt pakolgatni, szinte minden belefért. Akkor elhatároztam, egyszer nekem is lesz hasonló. Tényleg kimondottan élmény, másik dimenzió a 90 centis által nyújtott hatalmas, egybefüggő hűtőtér. Látványra és funkcionalitásra egyaránt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57105) koxx válasza BBéci (#57103) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én is erre próbáltam célozni :)

(#57106) BBéci válasza koxx (#57105) üzenetére


BBéci
titán

Vettem, megértettem. :K
Ilyenkor azon gondolkozom, hová keveredtem?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57107) mekker válasza BBéci (#57103) üzenetére


mekker
őstag

Ahogyan a repülőnek sem szabadna repülnie, mégis..

Azt elfelejtettem leírni, hogy nem az egész lakást akarom így "fűteni", hanem csak egy ágynyi részen akarok melegségérzetet, mert kicsit huzatos (fal, padló, régi nyílászáró sugároz egy kis hideg levegőt).

A terv: ventilátorral kicsit egyenlítek a szoba hőeloszlásán
B terv: egy 80-100W-os infrapanel az ágy mellé
C terv: eddig nem kaptam értelmes javaslatot

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#57108) BBéci válasza mekker (#57107) üzenetére


BBéci
titán

A B értelmesnek tűnik, de pont alváshoz kell legkevésbé a meleg. Nálunk a hálószoba szándékosan a lakás leghűvösebb helyisége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57109) mekker válasza BBéci (#57106) üzenetére


mekker
őstag

Figyu, nem kioktatást és lenézést kértem, hanem tanácsot. Működik, nem, miért nem, miért igen.
Szerintem tudok annyit a fizikáról, mint te :)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#57110) BBéci válasza mekker (#57109) üzenetére


BBéci
titán

Biztos voltam abban, hogy sértődés lesz a vége. Akik böszmeségeket kérdeznek, mindig eképpen reagálnak.
Ha valóban tisztában lennél a fizika törvényeivel, fel sem merül benned a gondolat, amit ide leírtál. Mivel megtetted, viseld el a következményeit!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57111) csubuka válasza BBéci (#57104) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ!

A gond a mi esetünkben ott lehet, hogy a max 60 cm mélység miatt, ahogy nézem nem volna egyszerű 60cm-nél szélesebb, halk gépet találni. Van pár Whirlpool 220k-250k körül, ám azok nem igazi nofrostosak, de legalább halkak, 35dB körül (SP 40800 EU vagy SP40 801), inverter nincs bennük.

(#57112) arcsin válasza BBéci (#57110) üzenetére


arcsin
senior tag

Klímánál felfelé érdemes állítani a lamellákat nyáron, télen meg lefele. ki érti ezt :F

;]

(#57113) solti válasza mekker (#57102) üzenetére


solti
senior tag

plafonventillátorokat nézd meg, van téli üzemmód. Igazából a lenti levegőt küldi föl, és így keveri meg a levegőt. 20-30K keret elég is egy alap megoldásra

(#57114) Donki Hóte válasza mekker (#57099) üzenetére


Donki Hóte
veterán

1: Ágyat fel kell rakni a galériára.
2: Ha az 1. nem lehetséges, akkor XPS lapokkal szigetelni kell az ágy környékén a falat.
3: Ha a 2. sem lehetséges, akkor az ágy alá kell rakni elektromos padlófűtést.
4: Ha a 3. sem lehetséges, akkor az ágyra irányítva fel kell rakni egy infra sugárzót.
5: Ha a 4. sem lehetséges, akkor arra a helyre, ahová a meleg levegő felszáll (és nem a padlóra!) rakni kell egy fektetve felszerelt oszlopventillátort, amit távirányítóval tudsz szabályozni.
6: Ha az 5. sem lehetséges, akkor össze kell bújni az asszonnyal :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#57115) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Vettünk nyáron egy házat, Elux beépített szagelszívóval. Tegnap feltűnt, hogy baromi hideg van a konyhában, természetesen nem tettek visszacsapó szelepet, csak kintre a lamellás kivezetőt, de az sincs sehogy rögzítve... Elég hülyén lett kifúrva a fal, flexszi csővel van összerakva.
A kérdésem az lenne, hogy a visszacsapó szelep mehet egyből az elszívóra? Máshova nem igazán tudnám tenni.

(#57116) pjen válasza flegga92 (#57115) üzenetére


pjen
félisten

Mért ne mehetne.Viszont a bejövő cső még hideg lesz.Enyémen is ott van sokkal jobb mint nélküle.

(#57117) BBéci válasza arcsin (#57112) üzenetére


BBéci
titán

Minden évszakban legyező mozgást végeznek a lamellák, akkor a leghatékonyabb a működés, kivétel a levegő nedvesség csökkentő üzemmód, ami vízszintesre állítja azokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57118) BBéci válasza csubuka (#57111) üzenetére


BBéci
titán

Mi korlátozza a mélységet? Nálam cirka 20 centivel kijjebb van a hűtőgép, mint a mellette lévő konyhapult és még nem rogyott ránk a tető. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57119) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Anyósom vett egy Gorenje mikrot. Torolgetes közben a belül lévő csillamlemez(ha jól mondom), kiesett, három füle leszakadt. Nagyon gagyi minőség, hajszalvekony...
Mi a funkciója ennek, lehet a mikrot használni enélkul is?

(#57120) flegga92 válasza pjen (#57116) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi szépen! Az annyira nem gáz, kb fél méter van bent az is szekrényben.

(#57121) canniball válasza Grande Ale (#57119) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem, anélkül nem használható. Nem vagyok szerelő, nem ismerem a pontos technikai hátterét, de amikor a miénkben "elromlott" a csillámlemez akkor szikrázott a gép és gondolom ha tovább használjuk elfüstölés lett volna a vége.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57122) Donki Hóte válasza Grande Ale (#57119) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A csillámlemez funkciója az, hogy a zárt fémdobozba valahol bemehessen a magnetronból jövő mikrohullámú sugárzás és fel tudjon melegedni az étel, viszont a melegedő ételből származó pára, zsír ne kerülhessen át a magnetronra.

Nélküle lehet használni a mikrót, de nagyon nem ajánlatos. Szakszerviz 4-8 ezer Ft között tesz neked új csillámlapot. Maszek háztartási gép javítók táblában tartják a csillámlemezt, vágnak neked megfelelő méretűt a készülékbe, ez beszereléssel együtt 1-2 eFt lesz. Ha tudod a méretét, akkor kínai webshopokból párszáz Ft-ért tudsz venni pótlást és magadnak berakhatod.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#57123) rallyeati


rallyeati
újonc

Azon gondolkozom, hogy beépíthető mosogatógépből milyen típust érdemes venni: teljesen, vagy félig integrálhatót (tehát a gombok/kijelző látszik vagy sem)?

A kinézeten kívül van esetleg érv/ellenérv az egyik, vagy másikhoz?

(#57124) csubuka válasza BBéci (#57118) üzenetére


csubuka
addikt

Jogos teljesen :-) Nekem jó lenne, nekem is kilóg a pultból a Miele cuccos. Ámde édesanyám nagyon köti az ebet a karóhoz, hogy ne legyen olyan a helyzet, hogy kilóg a pultból a hűtő. Hiába pont a szélen lenne, szóval még csak nem is középen lenne a bumszli.

(#57125) Grande Ale válasza Donki Hóte (#57122) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm a válaszokat!

(#57126) csubuka válasza rallyeati (#57123) üzenetére


csubuka
addikt

Ezen én is agyaltam mostanság a szülők új konyhája miatt. Ha látszik a kijelző, akkor jobban tudni, hogy mikor fut épp még a program a gépen, nehogy valamely családtag óvatlanul kinyissa program közben stb. Ezért én a beépíthetők közül a látszó kijelzőset veszem majd lehet...

(#57127) BBéci válasza csubuka (#57124) üzenetére


BBéci
titán

Pár hétig zavart, de megszoktam. Ráadásul a pult és az ablak között áll, árnyékolja a mellette lévő részt. Terveztem még egy pultmegvilágító felszerelését, a lámpa a gardróbban pihen, de nem létszükséglet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57128) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Mi mostanság az ajánlott márka/típus légkeveréses gáztűzhelyeknél, aminek a főzőrésze 4 gázrózsás, max 120k-ig?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#57129) Yodafon


Yodafon
senior tag

No hát lassan formálódik a sütő választás is :DD Már csak két opciót nem tudok eldönteni:
1. tekerőgombos (Whirlpool AKZ9 6230 NB) vagy érintőpaneles (Gorenje BO758A31BG) a jobb/praktikusabb? Hallottam hogy az érintőpaneles bepárásodhat? Fólia lejöhet róla?
2. ezek a katalitikus panelek milyen gyakorisággal cserélendők a mai gépekben?

Előre is köszi minden hozzászólást :K :R

I'm gangsta!

(#57130) polonic


polonic
félisten

Szerintem Miele lesz.
Néztem a C3-ból, van a TotalCare EcoLine is. 10 ezerrel drágább és több tartozék van hozzá,. SBD 290-3 helyett SBD 660-3 fej, plusz HEPA szűrő is.
Gondolom így megéri a plusz 10 ezres árat.

És az EcoLine és PowerLine között különbség van, vagy csak elnevezés?
Megvan, eco 550 w, power 890 watt. Az 550 nem kevés?

[ Szerkesztve ]

(#57131) koxx válasza polonic (#57130) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem, jól kitalált rendszer. Nekem hiába 1600 a maxom a C2-n, a 6 fokozatból 2-esen vagy max 3-ason használom.

(#57132) mekker válasza BBéci (#57110) üzenetére


mekker
őstag

Ebben a kérdésben semmi böszmeség nem volt, nem érdemeltem ki a tahózást. Kiegészítettem az eredeti kérdésem célját, de ilyenkor az lenne az alap, hogy visszakérdezel, ha valami nem világos.

Továbbra sem indokoltad meg a válaszodat. Ha van nyomáskülönbség, a levegő mozogni fog. A levegő nem éppen merev rétegekből áll, hanem statisztikai alapon mozog minden egyes része folyamatosan.
Ha van kellő nyomás és optimálisan tudnak keveredni a légtömegek, akkor emellett még a hőkiegyenlítődés is gyorsítható a szoba adott térfogatában.
Tehát nem volt semmilyen triviális ellentmondás a kérdésemben. A valódi kérdés az, hogy gazdaságodan, egyszerűen megoldható-e vagy sem, mert a 2-3m légoszlop megmozgatásához nagy statikus nyomás kell. Erre nem adtál semmilyen értelmezhető választ.

Köszönöm mindenkitől a válaszokat, utánajárok a lehetőségeknek. Az ilyen értelmetlen köröket meg hanyagoljuk legközelebb...

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#57133) Tualzon


Tualzon
újonc

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata mosógépre rakható kerettel? Jelenleg egy keskenyített, 45 centis mosógépem van. Szeretnék egy hasonló méretű szárítógépet is, de helyszűke miatt csak a tetejére tudnám tenni. Van ilyen mérethez passzoló keret? Nem olyan, hogy egy 60*60-ason jelölve van, hogy ide tedd keskeny a szárítót, hanem olyan hogy konkrétan keskeny a keret?

köszi

(#57134) canniball válasza Tualzon (#57133) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha lenne olyan azzal semmire sem mennél, mert 45-ös szárítógép nincs.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57135) Tualzon válasza canniball (#57134) üzenetére


Tualzon
újonc

igazad van, 46,5 centik vannak. Vegyük úgy hogy akkora a mosógépem. Olyanra lehet?

(#57136) Gömbike válasza Tualzon (#57135) üzenetére


Gömbike
senior tag

Vágass méretre egy munkalapot tetszőleges színben.

A hátsó részhez vágass egy lábat középre, vagy akár odacsavarozol egy zárt szelvény darabot.

Ráteszed a mosógépre, ha akarod kétoldalú ragasztóval.

Olcsó és stabil.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57137) canniball válasza Tualzon (#57135) üzenetére


canniball
nagyúr

Hol láttál akkorát? Amikor én vettem 55cm volt a legkisebb.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57138) Tualzon válasza Gömbike (#57136) üzenetére


Tualzon
újonc

köszi, lehet ez lesz

Canniball: [link]

(#57139) pjen válasza Tualzon (#57135) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Én is egy polcot csináltam.Egy méretes febér lap.Hátul 2 polctartó al a falhoz csavarozva,elől 2 szinterezett zártszelvény láb.

(#57140) Elemental válasza koxx (#57131) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is az 1600as c2 parquet van, én az utolsó előtti erősségen, feleségem maxon szokott porszívózni.

(#57141) Fr3eWar válasza Tualzon (#57138) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Lehet elbeszéltek egymás mellett, mert azt írtad hogy 45cm-es keskenyített géped van, az arra enged következtetni, hogy 45cm széles. Amit linkeltél ott pedig 60cm széles és 46,5cm mély szárító gépek vannak. Akkor 60 széles vagy 45 széles a mosógép?

#57140Elemental
Mi is maxon használjuk az 1600-as c3-mat.

[ Szerkesztve ]

(#57142) Tualzon válasza Fr3eWar (#57141) üzenetére


Tualzon
újonc

lehetséges hogy rosszul fejeztem ki magam. Elöltöltős, a mélysége 45. vagy 46 ez most mindegy is.így a szélessége 60 centi

(#57143) BBéci válasza Fr3eWar (#57141) üzenetére


BBéci
titán

Ha Electroluxomat maximumra állítom, két kézzel kell mozgatni a csövét, annyira erősen odaszippantja magát a kőhöz, parketthez. Szőnyeghez eleve 3/4 teljesítményt ajánlanak, meg sem próbáltam erősebb fokozaton.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57144) Fr3eWar válasza BBéci (#57143) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ha felrakom rá az AllTeQ fejet az letapad, de parquett fejjel easy siklik mint a vaj maxon is, és centikről a fejtől szívja be a morzsát port stb.

(#57145) BBéci válasza Fr3eWar (#57144) üzenetére


BBéci
titán

Alapos ember lévén minden négyzetcentiméteren legalább 3x tolom keresztül, nem kell centikről szívnia. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57146) Fr3eWar válasza BBéci (#57145) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ha maximumon tolod végig minden négyzetcentiméteren, akkor még alaposabb a tisztítás ;] Bár ha a fej kialakításod nem alkalmas arra, hogy teljes teljesítménynél használható legyen akkor tényleg felesleges lehet az esetedben.

(#57147) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!! Mosógép választásban kérem a segítségeteket,használati tapasztalat,és szervizes vélemény kellene. Euronics üzlet lehet csak csere utalvány miatt.Szempont: minél hosszabb garancia,7kg kapacitás,1200 fordulat,maradék idő kijelzés.Ne zörögjön,ne táncoljon. 4 fős családnak.Elöltöltős,felültöltős,szinte mindegy. Keret: kb 100ezer. Köszönöm előre is!!

Üdv: Attila

(#57148) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó topikban érdeklődök, de akkor irányítsatok tovább légyszi!
Szóval a hidegebb idő beköszöntével elkezdtek párásodni az ablakok aljai és ma már alatta a fal is vizesedett. Szigetelt panellakásról van szó, cserélt, műanyag nyílászárókkal.

Arra gondoltam vennénk ilyen párátlanító készüléket, de lövésem sincs melyik a jó, mennyit érnek ezek valóban, stb. Árukeresős véleményre nem hagyatkoznék.

Gree GDN40AW Daisy - ez pl jó lehet? A gree, ha jól tudom klímáknál a jobb kínaiak közé tartozik.

(#57149) koxx válasza Gombinyó (#57148) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nálunk is most kezdett penészedni a sarok, ceresit páragyűjtőket vettünk ami sajnos nem olcsó (mármint tablettákkal etetni) de legalább csendben teszi a dolgát és nem kell áram sem hozzá. Valami halk és hatékony gép engem is érdekelne.

(#57150) tibbike01


tibbike01
őstag

TV fali konzolból melyik az ajánlott? Nincs semmi extra igényem, akkor jó a nem mozgatható is?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.