Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) KilgoreTrout válasza #04441088 (#57341) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

IKEA online konyhatervezővel te is össze tudod rakni gyorsan. Utána nem kell fizetni a tanácsadásért (ami igazából annyi, hogy átnézik és javasolnak változtatásokat).

Eléggé körbejártuk a témát most nyáron.

IKEÁ-hoz hasonló áron a Robi Nagykerben vannak Extom márkájú jó minőségű konyhabútorok profi vasalatokkal, csak arra várni kell 1-2 hónapot is akár.

Olcsóbban vannak a barkácsáruházas/random bútorboltos konyhabútorok, de akkor számíts rá, hogy 2 év alatt kiszakadnak az ajtók, lógnak a fiókok rendeltetésszerű használat esetén is.

Drágábban meg az asztalos által készítettek, de ott határ a csillagos ég, kb 2-szer annyiba kerül, mint az IKEÁ-s és az asztalos tudásától függ, hogy végül mennyire lesz szép.

[ Szerkesztve ]

(#57352) T J válasza KilgoreTrout (#57351) üzenetére


T J
tag

Feleségem szeretett az IKEÁban nézelődni. Miután elkészült a konyhánk, azt mondta már nem szeret oda menni, mert minden olyan gagyi. :D

(#57353) #04441088


#04441088
törölt tag

Köszönöm szépen a sok segítséget. :R :R

(#57354) DamianB válasza T J (#57352) üzenetére


DamianB
őstag

Miért nem onnan lett csináltatva ? Én onnan veszem ha minden jól megy.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#57355) mouzrr


mouzrr
őstag

No frost hűtőnél belül a hátoldalon megjelenő víz nem folyik ki a nyíláson,hanem lefolyik a zöldségtároló rekesz alá. A hűtő hátrafelé lejt egy picit, és a nyílás nincs eldugulva, ha vizet engedek bele mind kifolyik. Mi lehet a probléma szerintetek?

(#57356) Degeczi válasza mouzrr (#57355) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg eldugult vagy befagyott lefolyócső a párologtató hőcserélő alatt, és onnan folyik ki. Van, aki a leolvasztószálra teker vmi drótot, lelógatva a lefolyóig, h azt is melegítse és akkor nem fagy be.
Ha leszeded belül a hőcserélő borítását (belül a hátlap), látni fogod mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#57357) T J válasza DamianB (#57354) üzenetére


T J
tag

Mármint ott, az IKEÁ-ban gagyi minden. ;)

(#57358) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok!
Van most az Aldiban páramentesítő készülék.
Jó lehet ez vajon? [link]
Mennyire hangos lehet? Van valakinek tapasztalata? Bár gondolom napi 1-2-3 óra működés nekünk elég lenne.
(3 szobás téglalakás. 60-70% között szokott lenni a páratartalom, ez a ceresit tablettás dolog elég kb 3 hétig bírja. Sok teregetés miatt stb szerintem jó lenne egy ilyen gép.)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57359) Degeczi válasza FerNandor (#57358) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hangos mind, hiszen gyorsan át kell hajtania magán a helyiség levegőjét.
Ha a teregetés helyett viszont szárítógépet tudnátok használni, lehet, h egyáltalán nem kellene már páramentesíteni.

(#57360) FerNandor válasza Degeczi (#57359) üzenetére


FerNandor
őstag

Sajnos amúgy is kell, a teregetés csak "hab a tortán". Alapból is magasabb itt valamiért a páratartalom. Egyszer talán majd lesz szárítógép, de a közeljövőben nem, sajnos.
Vajon mennyit kéne mennie egy ilyennek egy nap? Azt sem tudom, mennyi lenne az ideális? 40% körül?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57361) mouzrr válasza Degeczi (#57356) üzenetére


mouzrr
őstag

Szívószállal öntöttem bele vizet és az összes rendesen kifolyt. Azt nem értem hogy ami a hűtőben képződik miért nem folyik le, és miért a hűtő aljába folyva gyűlik össze.

(#57362) Degeczi válasza mouzrr (#57361) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A tényleges lefolyót nem látod szétbontás nélkül.
Ez a saját Samsungom, amin nemrég ventilátort cseréltem, ezért kaptam le a borítását és kerestem a hibát. Ez a párologtató hőcserélő, ami a hűtést végzi: innen fújja szét a hideg levegőt egy ventilátor. Ez az, amin ténylegesen lecsapódik a pára (amiből jég lesz, azt olvasztja le, annak kell elfolynia), és ennek kifolyója az ott, a kép alsó harmadában középen, ami nálad el lehet dugulva, és akkor érthető, ha a hűtő belsejébe folyik ki a fölolvadt jég.

Persze nyilván eltérnek a különböző típusok, de ha no-frost, akkor a lényeg ugyanez. Alapvetően egy klímaberendezéssel hűtött háznak felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#57363) mouzrr válasza Degeczi (#57362) üzenetére


mouzrr
őstag

Ha jól értem ez max jég miatt dugulhat el? Más szennyeződés nem tud oda bejutni? Ha így van akkor egy leolvasztás elég lehet? :R Ennyire szétszedni nem szeretném :(

(#57364) Degeczi válasza mouzrr (#57363) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amúgy nem vészes szétszedni, az enyémnél 6 csavar tartotta ennek a borítását, de igen, könnyen lehet, h egy alapos (min. egy nap, nyitott ajtóval. Hajszárítóval veszélyes siettetni, elég vékony műanyag a borítás) leolvasztás is elég, és megszűnik a jégdugó.
Elvileg akár bejuthatna más is, hiszen az ilyen hűtők jellemzője a légáramlás, de azért nem nagy az esélye.

[ Szerkesztve ]

(#57365) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Nem szoktam a topikba írni, csak olvasni. Nagyon sok érvet olvastam az AEG szárítógépek mellett, így egy hónapnyi tanakodás után megérkezett: [link]
Most 1+3 év garancia van rájuk és akciós is volt. Nekem lehet jobban tetszik, mint az asszonynak, legszívesebben mindent kimosnék és megszárítanék :DDD elképesztő mennyi vizet és szöszt szed össze.
Aki mostanában szeretne venni, annak bátran ajánlom, szerintem teljesen megéri a pénzt. És köszönöm mindenkinek az “indirekt” segítséget hozzá! :R

Renault Megane IV Limited

(#57366) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A lineáris inverteres LG GBB61PZJMN (gondolom a fő fulajdonságai megegyeznek minden GBB61 gépnek..) az oldalán nem ad le hőt nem? Szóval a fő limitáció elhelyezéskor a hátoldalánál tartandó 5cm légrés, az oldalaknál elhagyható ez nemde?

(#57367) Degeczi válasza csubuka (#57366) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ott persze nem ad le hőt, viszont hátulra valahogyan be kell jusson friss levegő a kompresszornál lévő ventilátorhoz. Ha egy szoros lyukba tolod be, akkor ez nem teljesül, hiába hagysz hátul helyet, ezért írja elő a gyártó, h oldalt is maradjon pár centi

(#57368) csubuka válasza Degeczi (#57367) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ! :R

Nem lesz szoros a rés, pár centi megoldható természetesen. Csak 5-5 az nem feltétlen teljesíthető az oldalfalaknál.

(#57369) oleee


oleee
tag

Hali,

tudtok belso keringetesu kurtos paraleszivot ajanlani? Sajnos nem, nem megoldhato a kivezetes. Erdemes 90eset venni vagy eleg a 60? Nem tervezek minden nap steaket sutni, de azert elofordul hogy picit odakormolok. :)

eddig ilyeneket nezegettem:
[link] [link]

udv,
oliver

(#57370) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,

Sikerült valamelyikőtöknek Aldi páragyűjtőre beruházni?
Volna kérdésem tapasztalattal kapcsolatban akár privát üzenetben.

(#57371) pjen válasza oleee (#57369) üzenetére


pjen
félisten

Ablakot se Túdsz nyitni?A belső keringetésűnek nem sok értelme van, próbáltam.

(#57372) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Mosogatógéphez nézegettem e digitálba lehet kérni akár +5év garit. Ez teljesértékű, tehát bármi meghal benne, ingyen javítás vagy csere?
Ez a bosch gép ajánlott vétel? Olyan kell ami jól bírja, sok cucc fér bele, takarékos.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#57373) FerNandor válasza ANDROID??? (#57370) üzenetére


FerNandor
őstag

Tegnap vagy mikor kérdeztem én is. Mi is szemezünk vele.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57374) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok!

Érzékeny fogínyre milyen elektromos fogkefét ajánlotok? Összességében legjobb, illetve legjobb ár/érték arány is érdekel. Black Friday-en szokott jó akció lenni?

Köszönöm.

(#57375) ANDROID??? válasza FerNandor (#57373) üzenetére


ANDROID???
addikt

Én megvettem, a korábbival volt tapasztalat, azonban ez a verzió másképp ténykedik mint az előző. 🙄
Lehet ez hibás, vagy ez ilyen amilyen. :F

(#57376) FerNandor válasza ANDROID??? (#57375) üzenetére


FerNandor
őstag

Mi a baj vele? Vagy miben más?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57377) ANDROID??? válasza FerNandor (#57376) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az előd mutat a kijelzőjén 67% páratartalmat, ez 51-et. :U
Az előd, ha érzékelte a beállított 65%—ot, akkor alá szárította a levegőt, utána lekapcsol. Majd amikor feljebb ment 65 fölé, újra bekapcsolt.
Ez csak zúg-zúg-zúg. :F
Arra gondolok kifogtam egy hibás példányt. 🙄

Egyébként ez az újabb kicsivel nagyobb pofásabb, talán mintha galkabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#57378) FattyDove


FattyDove
őstag


Ennek (vagy ilyennek) van értelme? Elég kemény a víz ahol élek, és ha ez valóban működő dolog, akkor betennék egyet a mosógép elé

(#57379) ribarszki válasza FattyDove (#57378) üzenetére


ribarszki
őstag

Inkább polifoszfát adagolót szerelj be elé. Sokkal többet érsz vele, mert az tényleg működik. Pár ezer forint.

(#57380) fradi81 válasza ngaba (#57374) üzenetére


fradi81
veterán

philips sonicare és oclean fogkefék nagyon jók erre.

moto g72, Ninebot d28e

(#57381) canniball válasza ANDROID??? (#57377) üzenetére


canniball
nagyúr

A dolog érdemi részéhez nem tudok hozzászólni, de nekem az előd van és az szerintem (időnként legalábbis) indokolatlanul magas páratartalmat mutat, lehet ebben épp az új a pontosabb.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57382) ngaba válasza fradi81 (#57380) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm. Ahogy nézem, sonicare-ből többféle van, többféle árkategóriában. Ezek nagyjából mind jók?

(#57383) ANDROID??? válasza canniball (#57381) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nemrég a fürdőszoba csempéjén folyt a pára miatt a víz (forró kád víz...), a gép 64%-ot mutatott :U

Erre is gondoltam, de a hő/páramérő is kb azt az értéket mutatja. :U
Mellesleg hatékony és csendben van az elődhöz képest is.
Esetleg hétfőn felhívom a szervizt, hogy ez így ok e, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#57384) Toobee válasza ribarszki (#57331) üzenetére


Toobee
veterán

Philips SpeedPro 68.000 Ft-ért merre áll a ranglétrán?

https://barbieripnk.hu/

(#57385) ribarszki válasza Toobee (#57384) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Megmondom őszintén, nem tudom. Valamiért a Philipsek teljesen kiestek a látókörömből. Ergorapido, Bosch, Xiaomi, Dyson, stb. volt nálam, de Philips nem.

Amit tudok mondani. 1, Koxx használ Philips SpeedPro gépet. Legutóbb azt írta, hogy nincs teljesen kibékülve vele, ő biztosan többet tudna segíteni.
2, Ha kemény felületre kell, akkor a Xiaomi 1C jobb választás lehet a plüss hengerfej miatt. Ügyesebben és sokkal gyorsabban mozog, és még alaposabb is. A Philips feje olyan all in one fej, ami szőnyegen is jó, kemény felületen is jó (de mindkét felületen külön-külön van jobb)

Nekem a szűrési rendszere nem igazán tetszik a Philipsnek. De, hogy milyen a szívóereje, hogy mozog, mennyire macerás takarítani, erről koxx tud többet mondani. Vagy ha visszakeresel a fórumon, itt is van 1-2 írás.

[ Szerkesztve ]

(#57386) Toobee válasza ribarszki (#57385) üzenetére


Toobee
veterán

Köszönöm szépen! Kevés szőnyeg van, arra ott a C3. Bár lehet várnom kellene még vele, és egy V10-et venni. Általában nem szoktak bejönni az olcsón jót tippek, de látom, hogy te Dyson mellett is ajánlod a C1-et.

https://barbieripnk.hu/

(#57387) ribarszki válasza Toobee (#57386) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, kemény felületre teljesen jó a Xiaomi. Egyedül szőnyegen vérzik el, és a mini motoros matractisztító feje sem túl acélos. De ha kemény felületen összevetnénk a Dysonnal, semmi különbség nem lenne takarítási hatékonyságban, gyorsaságban, manőverezhetőségben. Ráadásul multiciklon.
Hogy mennyire tartós szerjezet, az jó kérdés. A Dyson nálunk kapja a munkát rendesen, de eddig mint a svájci óra.

V10-et szerintem nem éri megvenni. Nem.annyival jobb mint a V8, viszont sokkal gyengébb a V11 Absolutenál. Ott sokkal jobb, majdnem dupla üzemidő van, jobb kiosztásban a szívási teljesítmények a min, normál, max módban, és kijelző ahol másodpercre pontosan látod mennyi kraft van még az akksiban. Csak mióta az egy mozdulattal cserélhető akksis V11 Absolute Extra gépek kaphatóak, (tavasz óta) nagyon elszálltak az árak...

[ Szerkesztve ]

(#57388) Toobee válasza ribarszki (#57387) üzenetére


Toobee
veterán

V11 Absolute szokott lenni a német ebayen felújítva 1 év garival 500 EUR körül. Az elég szimpatikus, bár még így is marad drága. Hasznos volt a V8 vs. V10 is :R

https://barbieripnk.hu/

(#57389) koxx válasza ribarszki (#57385) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

68k-ért szerintem vállalható, bár vannak hülye megoldások a porszívón. Keménypadlóra jó a fej, szőnyegre teljesen használhatatlan a gumi lamellák miatt. X1C-t nem ismerem, de a plüss fej jó lehet. Tisztítani amúgy könnyű és a szívóerővel sincsen gond. (keménypadlón). Minőségre a C2-m azért klasszisokkal jobb.

(#57390) Laca1212


Laca1212
őstag

Vettem egy ilyet.
Igazából teszi a dolgát, teszik. De lenne pár kérdésem:

Amikor bármelyik programmal fut, mindig van egy halkabb csattanás menet közben. Ez gondolom az amikor a tabletta ajtót nyitja és az csattan neki a gép ajtajának?

Ha végez és nyitom az ajtót, akkor is van ez a halk csattanás, és látni is hogy a tabletta ajtó nekicsattan a gépajtónak. Viszont nem értem, mert ha mehet közben kinyílt már egyszer, miért csattan újra a gépajtó nyitásakor program végén?
Ez így üzemszerű? Másnál is ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#57391) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Szoba pára mentesítésére ajánlott készülék? Teregetés nélkül is brutál sok a pára télen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57392) ANDROID??? válasza szabonagyur (#57391) üzenetére


ANDROID???
addikt

Aldi most van 45-ért, az olcsók kb semmit nem érnek.

(#57393) st6969 válasza Laca1212 (#57390) üzenetére


st6969
őstag

Esetleg az lehet, hogy amikor csukott ajtónál, működés közben csattan, akkor megfogja a drótkosár. Ahogy kinyitod, az elengedi, és nekicsattan az ajtónak.
A miénk (10 éves Ikea Lagan, akkor a legolcsóbb volt ott) is így működik, én még örülök is neki, mert ahogy kinyitom, csattan egyet és így rögtön tudom, hogy mosogatás utáni első ajónyitás, tehát biztos, hogy tiszták az edények, nem kell vizslatni.

(#57394) Laca1212 válasza st6969 (#57393) üzenetére


Laca1212
őstag

Drótkosár fogná meg? Hmm... Nem láttam, hogy elérné de megvizsgálom majd alaposabban.

(#57395) szabonagyur válasza ANDROID??? (#57392) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az Aldis ér is valamit?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57396) Laca1212 válasza st6969 (#57393) üzenetére


Laca1212
őstag

Megnéztem, drótkosár a közelben sincs amibe beakadhatna.

(#57397) Dluinet válasza szabonagyur (#57395) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jófajta gép

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57398) Nagya21 válasza Laca1212 (#57396) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nekünk a 8 teritékes is 2x csattan.
De eddig nem foglalkoztam vele, majd megsasolom.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57399) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Akkus porszívó vásárlása előtt állnék, ezt a 3 típust néztem ki, szerintetek melyiket lenne érdemes választani, vagy hasonló árkategóriában másra is nyitott vagyok:

- Lidlis Silvercrest
- Electrolux EERC70EB
- Rowenta RH6543WH
- Electrolux EER73DB

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#57400) Nagya21 válasza bigrob (#57399) üzenetére


Nagya21
addikt

Ezek csak porszörcsögők, morzsára keménypadlóra jók.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.