Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) ribarszki válasza bigrob (#57399) üzenetére


ribarszki
őstag

Mire szeretnéd használni? Csak alkalmanként konyha, előtér vagy szőnyegre, bútort szívni is kell?

(#57402) ANDROID??? válasza szabonagyur (#57395) üzenetére


ANDROID???
addikt

Vehetsz olyat is hogy Midea, vagy Trotec, Viszont magasabb lesz a végösszeg harmada annyi garral.

(#57403) DamianB válasza bigrob (#57399) üzenetére


DamianB
őstag

Egyik sem jó olvass vissza kicsit le lettek írva mik ajánlottak . Xiaomi itthonról 50 K ért van

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#57404) arcsin


arcsin
senior tag

(#57405) Zeki válasza arcsin (#57404) üzenetére


Zeki
nagyúr

Marketinges picit benézte a valóságot a képpel, ahol kifújja a levegőt, az van alul a szőnyegen.

(#57406) ribarszki válasza Zeki (#57405) üzenetére


ribarszki
őstag

Sosem értettem, hogy miért erőltetik a hátsó levegőkifújást... :F Frankón felkavarja a port.

(#57407) BBéci válasza ribarszki (#57406) üzenetére


BBéci
titán

Nem csodálkozom rajta: Sencor. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57408) bigrob válasza ribarszki (#57401) üzenetére


bigrob
őstag

Van 1-2 kisebb szőnyeg, de az esetek 90%-ban konyha, előszoba, laminált padló lenne a fő csapásirány. Van egy rendes porzsákos öreg Bosch porszívónk, de szeretnénk egy ilyen akkus kompakt kis porszívót amivel szintent tudjuk tartani a rendet.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#57409) ribarszki válasza bigrob (#57408) üzenetére


ribarszki
őstag

Én sokkal inkább a Xiaomi Handheld 1C-t ajánlom erre. Ár értékben verhetetlen porszívó. Nagyon jó a szűrése, könnyű üríteni, és kemény felületen a plüss fejjel nagyon gyors és hatékony.

(#57410) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Szeletelőgépet szeretnék venni.
Kolbászok, húsok és akár házisonka darabok szeletelésére szeretném használni.

Ezen a kettőn gondolkodok:

Blaupunkt FMS601: [link]

és

DMS Germany AS-400: [link]

Szerintetek melyik a megbízhatóbb, erősebb, masszívabb?
Vagy e célra tudnátok ajánlani jobbat hasonló árkategóriában?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57411) Laca1212 válasza Nagya21 (#57398) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi. Majd oszd meg légyszi ha kiderült valami.

(#57412) bigrob válasza ribarszki (#57409) üzenetére


bigrob
őstag

Ennyit már nem szerettem volna rászánni, de akkor megbeszélem az asszony pajtással. :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#57413) ribarszki válasza bigrob (#57412) üzenetére


ribarszki
őstag

Akcióban 47k-ért el lehet hozni a Turbadotol. Figyelni kell, sokszor van akció. Ezt a különbséget mindenképpen szánjátok rá, meg fogod köszönni :B

(#57414) Met válasza Zeki (#57405) üzenetére


Met
nagyúr

Nincs bedugva :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57415) Toobee válasza neo81 (#57410) üzenetére


Toobee
veterán

Ezek gagyik ránézésre. Graef, ami otthonra normális minőséget ad, 60-tól felfelé. Szoktak lenni használtan is, én is úgy vettem féláron. 30-tól már vannak használt iparik is, az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#57416) fradi81 válasza ngaba (#57382) üzenetére


fradi81
veterán

Szerintem bármelyik megfelel a célra, nekem ami van 2-féle rezgést tud, erős, gyenge, de kínai fejjel is kényelmes használni, legalábbis jobbat még nem próbáltam eddig.

moto g72, Ninebot d28e

(#57417) ngaba válasza fradi81 (#57416) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm még egyszer.

(#57418) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A közel 20 éves EWT (Made in Germany) hűtő/fűtőventilátorunk megadta magát. Kiváló minőségű eszköz volt.

Tudtok helyette hasonló minőségű berendezést? Az EWT-t nem találtam meg a hazai kínálatban? Nincsen importőre? Ha tudjátok, Magyarországon hol lehet kapni, azt is megköszönöm!

Csak mert ez pl. remek volna a régi helyett: EWT PF320

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#57419) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Porszívót szeretnék vásárolni.
- kb 30 m2 szőnyeg, 20 m2 parketta és némi csempe/járólap van itthon. Van macska, így van szőr.
- max heti 1x-i használatra
- nincs porallergiás itthon, így mindegy, hogy zsákos vagy anélküli
- méret és tömeg igazából nem számít, se a kinézet, persze azért ne legyen hello kitty-s :D
- ha a porzsák könnyen beszerezhető és olcsó, az előny
- minél halkabb és olcsóbb annál jobb, illetve ha lehet, akkor ne legyen erő szaga
- árat nem tudok mondani, valami olcsó, de jó darabot keresek, nem tudom milyen ársávban van a sweet spot.

Van valami tippetek?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#57420) polonic válasza emiki6 (#57419) üzenetére


polonic
félisten

Az olcsónak és jónak sajnos nincs közös metszete.
Főleg, ha háziállat is van. Annak a szőrét nem egyszerű nő djuk a szőnyegből kiszedni.

(#57421) szabonagyur válasza ANDROID??? (#57402) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, reggel indulok érte ha meg van 😉

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57422) emiki6 válasza polonic (#57420) üzenetére


emiki6
veterán

Nem vészes annyira, ha kompromisszumos, a jelenleginél valószínű bármi jobb. (hangos, büdös, fűt és nem szedi fel eléggé a szőrt, tehát ha valami nem hangos és nem büdös már az tök jó :D )
Az a sencor vajon milyen, amit fentebb linkeltek?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#57423) arcsin válasza emiki6 (#57422) üzenetére


arcsin
senior tag

Nálunk 2 cica mellett xiaomi F8 rúdporszívó van :) Érdemes megnézni milyen fejek vannak hozzá. Szőnyeges fej mindenképp legyen hozzá.

(#57424) bgergo1984 válasza szabonagyur (#57391) üzenetére


bgergo1984
csendes tag

Szia,

Csütörtök óta megy a Trotec ttk 68e (ez kinéz valahogy) kb 90 nm, nagyjából egybenyitott légtér, földszintes családi ház. Csütörtök óta nappal megy, de érezhető a különbség! A hálóban (16 nm) kiszáradtak a ruhák, a paplan, a bútorok ami eddig érzésre nyirkosabb volt. A nyugalmi páratárártalom 65-ről, 60 alá ment, ami ilyen rövid idő alatt, ekkora géppel, ekkora légtérben nagy dolog. Reggelre sem vagyunk már 70 felett, úgy, hogy éjjel nem megy. Remélem tartja a tendenciát és nem kell, hogy menjen egész nap, de gyanus, hogy lesz még meló a párával.
Arra készülj fel, hogy ami működik, ami ér valamit az hangos! Másik fórumon a Trotec-ben bízik mindenki, ezért lett az.

ps. Ha van lehetőséged akkor hővisszanyerős szellőztetőn is gondolkodj el.

(#57425) Elemental válasza Piftuka (#57061) üzenetére


Elemental
addikt

Sok okosságot nem tudok írni. Amikor terveztük a gépészetet, a gépész javasolta a külső motort. Kinéztük ezt a falmec külső motort, a gépész rábólintott. A gépész azt mondta, hogy ők úgy szokták, hogy csinálnak egy lyukat a házra, hogy legyen levegő az elszívónak, amit lezárnak egy zsaluval, vagy mondta, hogy marad az ablaknyitogatás. A zsalu elektromos, van külön kapcsolója, amikor megy az elszívó, felnyomjuk, ekkor nyitja a zsalut. Lehetett volna úgy is, hogy a villanyszerelő összeköti az elszívóval, és akkor az elszívó bekapcsolásával nyitna a zsalu, kikapcsolásával zárna, de úgy döntöttem, hogy nem bonyolítom a dolgát, marad a külön kapcsoló.
A külső motor nálunk a padláson van, teljesen le van zárva, hozzá sem férnék. Tisztítani, karban tartani sosem szoktam. Az elszívóban van elvileg a zsírszűrő rács, amit időnként bedobunk a mosogató gépbe.

(#57426) szabonagyur válasza bgergo1984 (#57424) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahol lakunk most csak ideiglenes megoldás, lassan költözünk el, de addig is idegesít, hogy reggelre folyik a víz az ablakon. :( Elsőre megnézem az Aldis cuccot, max eladom ha nem jön be vagy bármi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57427) polonic válasza emiki6 (#57422) üzenetére


polonic
félisten

Én nem ismerem a sencort.
De mondjulk egy Electrolux EPF6ANIMAL porszívó?

(#57428) Mittu88


Mittu88
senior tag

Milyen hűtőgépet ajánlotok a következő preferenciákkal?

Max 200k, de kiemelkedő ár érték arányú,
Max 60cm széles
Minél nagyobb nettó hűtő tér, lehet csak hűtő, de hűtő/fagyasztó kombi is
Jégkocka készítő vagy vizhuto előny

Plusz kérdés, hogy karácsony előtt várható-e nagyobb (valós) akció vhol?

(#57429) Laca1212 válasza szabonagyur (#57426) üzenetére


Laca1212
őstag

Aldiba indok nélkül vissza lehet vinni 2-3(nem emlékszem pontosan)hónapon belül és visszaadják a pénzt.

(#57430) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Beépíthető mosogatógépből melyik az ajánlott?
45 centi szélesre lenne szükségem, olyan 120k a maximum keret.
Amiket néztem:
Candy CDI2D949 Árukeresős vélemények alapján az első, a mosogatógépünk Candy, azzal elégedettek vagyunk, illetve 5 év garancia van most rá. Olyan 103-105k-ba jönne ki.

Gorenje GI52010X Régebbi tesztekben jókat írnak róla, olyan 95-96k lenne, de nincs rajta automata program.

Electrolux ESL4510LO Errőll túl sokat nem tudok, néhány jó vélemény van róla, és tetszik, hogy mosogatás után nyílik az ajtaja. 103k.

A három közül melyik lenne nálatok a befutó? Esetleg valamelyik másikat mondanátok? :R

Ezen felül szükségem lenne egy beépíthető elektromos sütőre plusz elektromos kerámia sütőlapra is. Néztem néhány yt videót és foglalmam nincs, hogy kell ezt bekötni. Amit néztem ott csak simán csatlakoztatható volt a sütőre,a sütő meg dugvillás, de kétlem, hogy mind ilyen lenne.
Szettben érdemes venni vagy külön külön? Egy márka két terméke kompatibilis egymással? Muszáj azonos márkájú sütőlapot venni? 120k körüli a keret erre is.
Valami Amica szépség van olcsón, de lengyel tudtommal és kitudja milyen...
Beko gépei milyenek? Mit ajánlotok? Köszönöm :R

(#57431) koxx válasza #04441088 (#57430) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miert akarod elektromos keramialappal buntetni magad? A 3 megoldas kozul ez messze a legrosszabb konstrukcio.
Candyt es Gorenjet biztos nem vennek ha 130k a keret. Elux is jo lehet, de ennyibe egy Bosch is belefer.

(#57432) #04441088 válasza koxx (#57431) üzenetére


#04441088
törölt tag

Mi vele a baj? Mi jobb megoldás? Inox, edzett üveg?
A gáz kizárva, nem használjuk, foelzaro elzárva, szivárog és a tulaj szarik rá, én meg saját pénzen szintén.
Nagyon távol áll tőlem az összes háztartási téma, csak mondták néhányan, hogy a kerámiával kompatibilis minden edény.

(#57433) koxx válasza #04441088 (#57432) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem hatekony, ha kifolyik a kaja akkor raeg. Indukcios messze a legjobb/korszerubb megoldas. Csak persze meg kell nezni az edenyek kompatibilitasat.

(#57434) emiki6 válasza polonic (#57427) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem az még belefér. Mennyinél kezdődnek amúgy a jók?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#57435) #04441088 válasza koxx (#57433) üzenetére


#04441088
törölt tag

Az indukciós kerámialapos is jó?

(#57436) #04441088


#04441088
törölt tag

Úgy néz ki ez az AEG sütő és főzőlap lesz a befutó: [link]. Márr csak egy kérdés. Ezeket mennyire nehéz csatlakoztatni és áram alá helyezni? Ha nem nagy dolog csinálhatom én is, nem ugrik a garancia vagy csak hivatalos szervíz? Mi pénzt kérnek egy ilyen műveletért? :R

[ Szerkesztve ]

(#57437) Gömbike válasza emiki6 (#57434) üzenetére


Gömbike
senior tag

Kettő cica mellé én egy Electrolux EEG 44IW gépet vettem. Vásároltam hozzá állatszőrhöz való porzsákot, tökéletes évek óta.

Greslap, kemény burkolat van mindenhol a lakásban.

Neked a EEG44IGM lenne megfelelő, ehhez jár turbófej.

Nagy könnyű és erős gép.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57438) totron


totron
addikt

Indukciós főzőlap. Egyplatnis, hordozható, 15 ezerig. Minél precízebb léptékekben állítható teljesítmény, az sem baj, ha ezeket hőfokokban is kifejezi és gyermekbetegségektől, agyrohasztó megoldásoktól mentes legyen. Tudjátok ajánlani valamelyik modellt nyugodt szívvel? Képen egyik noname olyan, mint a másik. Mire kell még figyelni?

Szerk.: (#57432) staker, ne az edényeken aggódj, ha már egyszer előrefele mész, akkor haladj előrefele (az eszközparkot idomítsd az új technikához). Ahogy tudom, a mágnesezhető réteg a fontos, ez rendszerint egy vasréteg az edény fenéklemezében, emiatt sokan panaszkodnak, hogy csak az alja melegszik, illetve nem mindegyik edény az elvárt mértékben melegszik. Ebből kiindulva az öntöttvassal nem lőhetsz mellé, az a legjobb. Majd rácáfolnak a tapasztaltak, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#57439) #04441088 válasza totron (#57438) üzenetére


#04441088
törölt tag

Igazad van. :R
Utána jártam, kell a szakember a garancia miatt. AEG 20k-ert csinálja a beüzemelést.

(#57440) tchriss


tchriss
tag

Sziasztok!

Kaptam egy nagyon jó csomag ajánlatot de a sütővel kicsit bajban vagyok.
A kiszemelt egy teka 840p és egy 860p de az ajánlatban a másodikra +60 ezer a difi.

De teka oldalára felmenve sok különbséget nem látok.

Ilyen olyan led világító gombok, tft kijelző, különféle szakács programok.
Tényleg csak ennyi?

Műszakilag ez megér ennyi + pénzt?

(#57441) T J válasza #04441088 (#57439) üzenetére


T J
tag

Én a bosch és gorenje szervizeket hívtam fel ez ügyben. Nincs a kezemben írásos állásfoglalás, csak a szervizesek elmondása alapján: csak a gázra vonatkozik a kötelező szakember általi bekötés. Elektromos sütő, főzőlapnál, ha jól kötöd be, akkor nem garanciavesztő, csak ha rosszul, és amiatt hibásodik meg. Ha ez az aeg-nél máshogy van, akkor azt a felárat hozzá kell számolni a termék árához, és úgy összehasonlítani a többivel.

(#57442) Melack


Melack
veterán

WHIRLPOOL WFC 3C23 PF SZABADONÁLLÓ MOSOGATÓGÉP

Egy hete van nálunk, egy nálunk 4 éves, de alsó hangon húsz éves Bosch/Siemes gépet váltott (zárcsere panellal 28.500- + munkadíj). 60 cm széles, 85 cm magas, 14 terítékes, 3 tálcás, inverteres motoros.

A fő szempont az automata ajtónyitás volt és a 3. tálca megléte. Sok gépet néztünk, de jelen helyzetben nem nagyon volt sehol Elux vagy hasonló raktáron, így rá esett a választás (mosógép is Whirlpool, nem sok gondunk van vele). 4 nap alatt nálunk volt, elvileg az utolsót sikerült onnan is megvenni.

A korábbi géphez képest nagyon halk, lehet mellette beszélgetni. Mosási hatékonyságáról mindent elmond, hogy a be nem áztatott, zsíros tálcát patika tisztára mosta. A 6. érzék funkciója vicces, 45 percig kalkulált, hogy még 1:58 va ón hátra a mosogatási időből. Hát nah, a manók biztos rövid létrát hoztak a 3. tálca felméréséhez. Nekünk pult alá ment be, ami szerencsére 84 cm magas. A tetőt leszereltem a gépről, 2 db csavar tartja, így 82 cm magas lett a gép, és befért.

Egy komplett vasárnapi főzés csetresze befér, ami nagyon nem mindegy. A 2. tálca állítható magasságú, ami jól jön a nagyobb edényeknél. A 3. evőeszközös tálcát én pl hülyeségnek gondoltam, de látva, hogy így mennyi cucc fér bele, a kötelező dolgok egyikévé tenném. Az AirDry meg amennyire egyszerű, annyira nagyszerű dolog.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#57443) koxx válasza tchriss (#57440) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Röviden nem, nem éri meg. Nekünk 860p van. Ami plusz az a 2 teleszkópos sín és az alacsony hőmérsékletű sütés ill 4 rétegű az ajtó üvege és nem 3. A telós sín külön megvéve amúgy 2x e ft ha szükség van rá.

(#57444) powerwade válasza ribarszki (#57413) üzenetére


powerwade
senior tag

Linket tudsz adni a 1C-re ? Nem talalom a Turbado oldalan... :U

[ Szerkesztve ]

(#57445) bigrob válasza ribarszki (#57413) üzenetére


bigrob
őstag

Találtam egy oldalon 51-ért ingyenes házhozszállítással.
Ez az oldal ajánlott szerinted, illetve ez az a verzió ami ajánlott?
Köszönöm!!! :R :R :R

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#57446) bigrob válasza powerwade (#57444) üzenetére


bigrob
őstag

Kifogytak, nem is tudják mikor lesz, nézegessük az oldalt... Ennyi infót kaptam tőlük.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#57447) arcsin válasza bigrob (#57445) üzenetére


arcsin
senior tag

Ehhez nincs szőnyeges fej, nem? Csak a matracos keskeny jár. Erre gondolok a szőnyeges fej alatt. Csak az F8 hoz ezek vannak. A sima "plüssös" padlós fej helyére kell bepatitntani a szőnyeges brushos fejet.

(#57448) bigrob válasza arcsin (#57447) üzenetére


bigrob
őstag

Szerintem ezek vannak ami a képen is, de unboxing videókban sem láttam ilyen szőnyeges fejet amit mutattál.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#57449) Yodafon válasza Zeki (#57405) üzenetére


Yodafon
senior tag

Miert? Lehet meg nem kezdett neki a porszivozasnak a csajszi ;] Ahogy nezem a kabel sincs kihuzva/bedugva :V

I'm gangsta!

(#57450) FerNandor válasza Laca1212 (#57429) üzenetére


FerNandor
őstag

Akkor is, ha már használtad az eszközt és nem bizonyul jónak?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.