Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) golya87 válasza Halyhoo (#57241) üzenetére


golya87
őstag

Elux-hoz tudsz venni a gyártótól garanciát 8 éves koráig. Elux steam* kategóriáknál tudod mi a különbség? Nekem csak utólag esett le. :DDD

(#57252) Gömbike válasza bozsozso (#57249) üzenetére


Gömbike
senior tag

Segíteni akartam, az lett volna a mondanivalója, hogy nem kell ezzel igazán foglalkozni, marketing.

Észre sem veszed, ha normál üzemben működik, de ha ereszti a párát, azt már igen.

Azt vedd, amelyik szimpatikus, Ti fogjátok használni és ránézni nap mint nap.

A felhasználók nagy többsége mindössze néhány programot használ. Mi sem vagyunk kivételek. A sok csilivili dolog felesleges.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#57253) bozsozso válasza Gömbike (#57252) üzenetére


bozsozso
őstag

Rendben, köszönöm.

(#57254) Zeki válasza bozsozso (#57253) üzenetére


Zeki
nagyúr

Menj be helyi szervizbe, szerintük melyik a megbizhatóbb, gyorsabban javíthatóbb gép.

(#57255) bozsozso válasza Zeki (#57254) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, nem rossz ötlet. Már csak olyat kell találni ahol több gyártó gépeit is javítják és nem márkahűek.

(#57256) Dtamas82 válasza BBéci (#57180) üzenetére


Dtamas82
csendes tag

Voltam a Media Marktban, de pont az a gond, hogy ott sem árulnak ilyet, ezért lenne egy valaki, aki egy most kapható szériát vett. Nekem szuper lesz a kvarcsöves kenyérpirító is, de melyik ilyen ;) ?

(#57257) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Honeywell XC70 szénmonoxid érzékelő megbízható vagy más típust ajánlanátok?

Köszönettel:
Szabolcs

(#57258) arcsin válasza #25712384 (#57257) üzenetére


arcsin
senior tag

Itt keress:) Ennél biztosabbat nem tudok mondani

(#57259) peppe79 válasza Halyhoo (#57241) üzenetére


peppe79
senior tag

"Fontos a garancia (vagy megbízhatóság), a dizájn, a tudás és a könnyű takaríthatóság."

A gyári garancia annyi, amennyi. Aztán, hogy veszel-e hozzá pár évre biztosítást, és hogy megéri-e, az majd csak utólag derül ki.

A dizájn meg erősen szubjektív dolog. Nekem például az a "lökhárító szélességű" fogantyú a Gorenjén nagyon nem jön be. Talán egy modern, minimalista, semleges, szürke-fehér enteriőrbe (aminek a divatja szerencsére, lassan kezd lecsengeni) jól passzol.

Tudás...mire gondolsz? Funkciók száma, vezérlés, kiegészítők...?

Könnyű takaríthatóság: na, ebben viszont van egy határozott állásfoglálásom. Ha valóban fontos szempontnak tartod, és nincs kedved a sütő tisztítításával bíbelődni, akkor kizárólag pirolítikus sütőt válassz.

(#57260) peppe79 válasza Vasy09 (#57250) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha valóban csak kemény burkolatra lenne, akkor a Xiaomi handheld 1c-t nyugodtan megveheted. ~50 ezer ft.

(#57261) peppe79 válasza #25712384 (#57257) üzenetére


peppe79
senior tag

A Honeywell az egyik legmegbízhatóbb, mi is ezt a márkát szoktuk elsődlegesen ajánlani.

(#57262) rallyeati


rallyeati
újonc

[(#57251) golya87 ] mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#57263) Halyhoo válasza peppe79 (#57259) üzenetére


Halyhoo
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

A garancia abból a szempontból számít, hogy ha általánosan nem nagy a meghibásodási arány, akkor kisebb rizikó és vállalható pl. az Elux.

Tudásban arra gondolok, hogy a beépített programok mennyire használhatóak, vagy csak marketing és 3-4 funkción kívül nem szoktak mást használni.

A pirolítikus tisztításról is olvastam kritikát, de akkor ezt figyelembe veszem.

(#57264) Vasy09 válasza peppe79 (#57260) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, mert a vége majd úgyis Dyson lesz, csak most kellene valami átmenetileg! :) :R

Köszi, megnézem azt is! :R :R

Gamertag: Vasy09

(#57265) ribarszki válasza Vasy09 (#57264) üzenetére


ribarszki
őstag

Kemény felületre elég lesz a Xiaomi 1C is. Nem biztos, hogy kell majd Dyson.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#57266) polonic


polonic
félisten

Ha alapból hepa filter volt a C3-ban, akkor abba utána nem feltétlen kell azt vásárolni, bármelyik szűrő belemegy, igaz?
Viszont van kétféle az airclean, airclean plus, hepa szűrőből is. Nem tudom, melyik mehet az enyémbe.

(#57267) Vasy09 válasza ribarszki (#57265) üzenetére


Vasy09
őstag

Az majd azért fog kelleni, mert a szőnyegre is szeretném. Jó volna kidobni végre a madzagos ezer éves samu proszívót! :)
Megrendeltem én is az 1C-t! :C

Gamertag: Vasy09

(#57268) ribarszki válasza polonic (#57266) üzenetére


ribarszki
őstag

Neked az 50-es végű szűrők kellenek. Hogy melyik mit tud, azt itt találod. Szerintem is az SF AP50 Airclean Plus a legjobb választás.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#57269) polonic válasza ribarszki (#57268) üzenetére


polonic
félisten

Köszi. És tényleg. Jobban megnézve a gépben lévőt és a képeket is kinagyítva összehasonlítva, már látom a különbséget.
Mennyi időt bír ki a szűrő? Van már rajta jelzőcsík. Az mikor pirosodik be teljesen?

(#57270) golya87 válasza rallyeati (#57262) üzenetére


golya87
őstag

Azért egy kvízműsorban nem indulnék vele, de nekem valami ilyesmi szűrődött le:
SteamBake - sütni tudsz gőzzel ezt, azt
SteamCrisp - húsokat is tudsz már sütni
SteamPro - szuvidolni is tudsz
A SteamBoost az kérdőjel, végül nem szaroztam és SteamPro-t választottam. Sem nekem, sem a feleségemnek nincs tapasztalata a gőzzel. :DDD

(#57271) ribarszki válasza polonic (#57269) üzenetére


ribarszki
őstag

Használat gyakoriságától függ. A piros csík akkor is végigszalad ha nem használod. Én 1,5-2 évet szoktam hagyni. Ha hetente többször használod, akkor évente mehet a csere.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#57272) BBéci válasza Dtamas82 (#57256) üzenetére


BBéci
titán

Media Marktban nem árulnak kenyérpirítót? Nemrég nézegettem, mert a meglévő már 15 éves, kezd elgagyisodni. Egy fél polc tele volt ilyen készülékekkel, legalább 15 különfélét láttam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57273) gF válasza golya87 (#57270) üzenetére


gF
senior tag

A SteamBoost sütővel már tudsz párolni is.. ;)

(#57274) golya87 válasza gF (#57273) üzenetére


golya87
őstag

Na csak összeraktuk! :C
Kár, hogy ez így, egyben nincs leírva az Elux vagy AEG honlapján... :(

(#57275) Yodafon válasza gF (#57273) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ez a gozsutes miben kulonbozik attol hogy belek*rok egy tal vizet az aljara? :F

I'm gangsta!

(#57276) arcsin válasza Yodafon (#57275) üzenetére


arcsin
senior tag

Én is csak egy szuflés tálkába teszek kb 1deci vizet és úgy sütöm a puffancsot, ilyesmit :)

[ Szerkesztve ]

(#57277) polonic válasza ribarszki (#57271) üzenetére


polonic
félisten

Rendben.
Te használod a mini turbókefét? Úgy tudom, neked is C3 totalcare van.

(#57279) gF válasza Yodafon (#57275) üzenetére


gF
senior tag

Az olcsóbb Steambake sütő annyival tud többet hogy az mindjárt a sütési program elején elpárologgattatja a vizet (egy külön fűtőszállal), míg az edénybe rakott víz egy sima sütő aljában csak lassan párolog el (ha egyáltalán tud párologni teljesen).
De ezzel még például nem fogsz tudni zöldséget meg rizst párolni (halat, stbstb), erre való a drágább Steamboost termékcsalád. A szuvidálás meg egy külön világ amit leginkább az éttermek használnak (jelenleg)

[ Szerkesztve ]

(#57280) ribarszki válasza polonic (#57277) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, C3 TC. Mióta Dyson van nem használom, de előtte rebdszeresen használtam a mini turbót. Lépcsőszőnyeg, autókárpit, szövet ülőgarnitúra, székpárna, matrac. Rengeteg port, poratka maradványt/ürüléket összeszedett.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#57281) polonic válasza ribarszki (#57280) üzenetére


polonic
félisten

Lehet, hogy írtál már róla, csak én nem láttam.
Miért hanyagolod a C3-at? Annyival jobb a Dyson?
Vagy csak a turbókefére írtad?

[ Szerkesztve ]

(#57282) ribarszki válasza polonic (#57281) üzenetére


ribarszki
őstag

Valójában a mini turbókefére írtam, de igazából a C3-at is nagyon ritkán. Amikor nagytakarítást tartunk, akkor azért mindig a Miele kerül elő és nagy becsben is van. De mindennapi takarításra csak Dysont. Annyival egyszerűbb, praktikusabb. Nincs vezeték, nagyon könnyű, gyorsan átszívom amit kell. A Miele ilyen nagytakarítós gép lett. Százalékosan szerintem 90% kontra 10% arányban használom a Dyson-Mielet. De ettől függetlenül nagyon hiányozna ha nem lenne. Ritkábban használom már mint régebben, de akkor nagyon tudom szeretni!

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#57283) T J válasza Halyhoo (#57241) üzenetére


T J
tag

A gorenjéről tudok nyilatkozni, ilyenem van ~2 hónapja.
Két hibája volt eddig ami zavart, mindkettő összeszerelési pontatlanság.
1. Szerencse kérdése, hogy az ajtóüveg mennyire pontosan van felragasztva a pántolt fémkeretre. A pántok nem állíthatók, így ha kicsit félre áll, csak mókolással ( pántok reszelgetése) lehet helyrehozni. Ez sajnos a bosch sütőknél is általános jelenség.
2. A második típushiba lehet, mert az összes ilyen volt a bemutetóteremben ebből a típusból: a kezelőszerv üvegfelülete nem párhuzamos az ajtó felületével, hanem dől hátrafelé 1-2 mm-t. Ez azért van, mert egy rögzítő furatot pár mm-el arrébb fúrtak, mint ahová kellett volna. Ezt is mókolással lehet javítani (keresni kell másik rögzítési pontot).
Mivel nekem szakmai ártalom, hogy egy bútoron a hézagok szépen fussanak, és a felületek síkban legyenek, első dolgom volt ezeket kijavítani.
Talán még felróható, hogy a görgők csak részlegesen kihúzhatók, és nem túl finoman működnek. De a semmitől jobb, és legalább 3 van belőlük. +60k-ért egyébként lehet venni teljes kihúzású, vaj-simán működő görgőszettet.

Előnyök: szép, jó, szeretjük. Fényes fehér, fogantyúmentes fronttal úgy néz ki, mint a katalógusképeken. :) Az ajtó sütés közben csak langyos. A hűtőventilátor az ajtó feletti hézagon fúj ki előre, halk búgással. A program indításától pörög, míg a sütés lejárta után le nem hűti bizonyos hőmérsékletre a sütőt (100°C?). Két tepsi jár hozzá (mély & lapos), egy rács, és egy maghőmérő. Csak mirelit pizzát és tököt sütöttem eddig benne, azok jól sikerültek. 3év gyári gari van rá.
Ha lesz időnk komolyabb étellel is tesztelni, majd beírok az árukeresőbe is.

[ Szerkesztve ]

(#57284) Nagya21 válasza ribarszki (#57282) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Szintén zenész, napi takarítás, akkor dyson, ha nagytakarítás, akkor elővesszük a Thomas takarítógépet.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57285) Yodafon válasza gF (#57279) üzenetére


Yodafon
senior tag

hat nem tudom nekem ez csak előmelegítés kérdésének tűnik...

I'm gangsta!

(#57286) Yodafon válasza T J (#57283) üzenetére


Yodafon
senior tag

ez a ket dolog amit irtal csak szepseghiba vagy lesz tole baja a cuccnak kesobb is?

I'm gangsta!

(#57287) csubuka


csubuka
őstag

Sziasztok!

Lehet mégis jó lesz a szabadonálló hűtő.

Találtam egy ilyet:

LG GBP31DSLZN (total nofrost, inverteres, 36 DB 237+107 liter)

Nekem tetszene, ha tudná valóban a 36dB-elt. Ebben van minden jóság kb. Mi lenne a véleményetek erről?

A korábban tutira halkként polonic által ajánlott LG GBB72PZEFN-nél azért olcsóbb, de olyan nagy különbséget a műszaki adatokban nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#57288) Yodafon válasza csubuka (#57287) üzenetére


Yodafon
senior tag

"Bio Shield ajtószigetelés"

Wtf? :DD

I'm gangsta!

(#57289) #04441088 válasza Yodafon (#57288) üzenetére


#04441088
törölt tag

Antibakteriális szigetelés.

(#57290) farkas-j válasza polonic (#57059) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk egy SEBO Airbelt K3 Premium porszívónk van. Brutál jó! Padlón is szenzációs, de szőnyegen az elektromos kefefejjel verhetetlen.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57291) polonic válasza farkas-j (#57290) üzenetére


polonic
félisten

Láttam a korábbi Sebo ajánlást. Tényleg nagyon jó lehet ez is.
Közben már meg van a C3. Azért lett Miele, mert a mosogatógép és mosógép is az. És a Miele már 1927 óta gyárt porszívót.

(#57292) csubuka válasza Yodafon (#57288) üzenetére


csubuka
őstag

Szeretik a nagy szavakat :DD

Ámde alapjában véve tetszik a műszaki tartalma...

(#57293) DamianB válasza ribarszki (#57282) üzenetére


DamianB
őstag

Nekem a xiaomi Jimmy széria nagyon bejött . Kicsit olcsó a hatása meg nyeklik nyaklik de irtózatos ereje van és rengeteg fej van hozzá . 40 K ért bőven megérte.

Csubuka : nekem is az LG szabadonálló hűtők tetszenek én majd igyekszem mindenből A+++ venni.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#57294) farkas-j válasza polonic (#57291) üzenetére


farkas-j
őstag

Nálam is a másik jelölt a C3 volt, csak az elektromos kefefejjel drágább lett volna mint a Sebo. Ráadásul a Sebo elektromos kefefeje nagyon ötletes, rendkívül egyszerű a kefehenger kivétele és tisztítása. Ehhez jön még a 4 év garancia.
Egyébként nálam nem lényeges szempont, hogy egy gyártó 20, 50 vagy 100 éve gyártja a termékét. Csak nézz körbe pl. az autóiparban. A japán vagy koreai gyártóknak nincs nagy múltjuk, mégis lassan kenterbe vágják az amerikai és európai autógyártást. Az elektromos autózásban meg szinte a semmiből robbant be a Tesla, és vezető gyártó lett.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57295) Halyhoo válasza golya87 (#57270) üzenetére


Halyhoo
csendes tag

Köszi, az infót, bár elgondolkodtató, hogy megéri-e a felárat a steampro... Szeretitek, kipróbáltátok már a szuvidolást?

(#57296) Halyhoo válasza T J (#57283) üzenetére


Halyhoo
csendes tag

Köszi, hogy megosztottad :)
Remélem számomra nem jelent majd gondot a pár milliméteres eltérés, mert nem igazán tudnék vele mit kezdeni, nem vagyok a mókolás nagymestere.

Milyen görgőkről van szó?

A maghőmérő gondolom nem integrált, csak ha akarod akkor ellenőrizhetsz vele...

Akkor most még nem használjátok ki a sütő tudását, remélem a felsoroltakon felül nem is lesz vele probléma :)

(#57297) arcsin válasza Halyhoo (#57295) üzenetére


arcsin
senior tag

Szuvidálás témában ajánlom a Főzőcskés topikot. Van 1-2 tag akinek van étterme is, vagy csak nagyon elhivatott hobbiszakács. De volt is már szó róla a topikban, keress rá :)

(#57298) Halyhoo válasza arcsin (#57297) üzenetére


Halyhoo
csendes tag

Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy a steampro sütővel milyen :)

(#57299) arcsin válasza Halyhoo (#57298) üzenetére


arcsin
senior tag

Akkor gondolom nem is érdekel a téma......bocs hogy bedobtam egy topikot, ahol ilyenben(is) tapasztalt fórumtársak laknak. A szuvidálás nem olyan dolog mint mondjuk a pácolás, hogy összebszod csakúgy ahogy sikerül és kész.

[ Szerkesztve ]

(#57300) Halyhoo válasza arcsin (#57299) üzenetére


Halyhoo
csendes tag

Pedig ránézésre egyszerűnek tűnik: bedobod a zacsiba, vákuumozod, vízbe teszed, letelik az idő és kiveszed, utána vagy hűtő, vagy készre készíted :)
Mindig érdekelt a dolog, de még nem volt időm elmerülni benne, szóval köszi a topicot :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.