Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57551) sfefe


sfefe
őstag

[link]
Errol esetleg velemeny?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#57552) Piftuka válasza Donki Hóte (#57535) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t!

De melyik "ilyen"? A Media Markt-os, vagy az Euronics-os példányok?

Ezek szerint csak a "Power Force" és "Silent Performer" szériát érdemes megvenni? (Pláne, über-mega-szuper vétel volt a múltkori 21.000 forintos "Silent Performer Green"....)

A kérdező fórumtársunk nagyon keveset költene a porszívóra... így nehéz. :(

"Aquila non captat muscas."

(#57553) Piftuka válasza Piftuka (#57418) üzenetére


Piftuka
veterán

Segítsetek ebben, kérlek!

"Aquila non captat muscas."

(#57554) emiki6 válasza Piftuka (#57552) üzenetére


emiki6
veterán

Mennyit kéne költeni?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#57555) Donki Hóte válasza Piftuka (#57553) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mi az a hűtö/fűtő ventillátor? A fűtőt még csak értem, de egy ventillátor hogyan hűt :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#57556) Piftuka válasza Donki Hóte (#57555) üzenetére


Piftuka
veterán

Az áramló levegő csodájának köszönhetően. :) (Kikapcsolható a fűtés, és akkor hagyományos ventiként működik.)

Az összeg... Nos, maradjunk 15.000 forint alatt, kérem tisztelettel!

A biztonság fontos. Túlmelegedés elleni, és tűzvédelem.

Az Árukereső kínálatát nézve, a "fél világ" gyárt már ilyen eszközt, és ami ijesztő, hogy több felhasználó lángokkal kigyulladó eszközről számol be, ami ijesztő.

Például egy ilyen IP21-es eszköztől mit lehet várni? (A gyártót sem ismerem, csak még a '80-as évekből, amikor autó gumiabroncsot készítettek. :) )

"Aquila non captat muscas."

(#57557) polonic válasza emiki6 (#57554) üzenetére


polonic
félisten

Amit ajánlottam, az olyan 40 ezer körül van.
Attól kezdve szerintem már normális gépeket lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#57558) pjen válasza Piftuka (#57556) üzenetére


pjen
félisten

A kigyulladó azért lehetett mert gyúlékony anyagot raktak mellé.

(#57559) emiki6 válasza polonic (#57557) üzenetére


emiki6
veterán

Azt hittem megúszom olcsóbban, de akkor úgy tűnik az a minimum, mert az alatt már nem az igaziak.
Az epf6anumal és piftuka ajánlása mellett az eeg44Igm lett említve, de valószínű az se sokkal jobb, mint az eeg43wr.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#57560) evilskati válasza Piftuka (#57556) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szia!

Telefonról most nem találom, de burkoláskor egy Tracon kerámiabetétes fűtőventillátorral pikk-pakk szárította a helyiséget a burkoló.

Azt mondta több éve megvan neki, és szereti.

(#57561) BBéci válasza Orlin (#57516) üzenetére


BBéci
titán

Kint 45 %?
Erősen kétlem. Ma többször megnéztem az Időkép páratartalom térképét, az ország legnagyobb részén 80 % fölötti értéket mutattak a műszerek. Ebben a percben Nagy-Hideg-hegyen 100 %, Budapesten 91-90 közötti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57562) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Hogy ne csak kérdezzek mindig a topiktól:

LG GBB61PZJMN első benyomások

-Király előről a kinézete. Az előlapja nem különböztethető meg igazi inoxtól. Lehet, hogy tényleg valódi inoxot takar a "metál dekor"? Gyengén mágnesezhető. Vagy valamilyen egyéb acél festve... nem lehet valódi inoxtól megkülönböztetni elsőre. Az oldallapjai felejtősen néznek ki, azt a legtöbb helyen talán úgysem látják az emberek...

-Ami para, hogy sarokba tenni nehézkes, mert az üvegpolcainak átrendezéséhez nem elég derékszögben kinyitni az ajtót. Így amerre nyílik az ajtó ott extra helyet kell neki hagyni. (a saját Miele KFN 29042 példányomon ezt megoldották úgy, hogy az üvegajtó okosan dönthető a gépen belül. Itt ez kimaradt.) a faltól. VAGY mivel hátul van kis gurulókereke ha valaha az ember szét kell szedje takarításra vagy átrendezné, akkor kigurítja a sarokból és kinyitva 90 fok fölé az ajtót és megoldja.

-Tényleg piszok halk, alig érezni, amikor bekapcsol. 30dB alatt mutatta első bekapcsolás után a telefon kb. közelről. Elsőre az amerikai konyhából nem fog kihallatszódni a szülőknél.

-Inverter meg minden okosság miatt tuti kell neki majd a konnektorjába egy "III." (korábban "D") osztályú túlfeszvédő (EN szabvány villámhárítós meg túlfeszvédős családi házba megy). Ez csak most ugrott be :DDD Annyi baj legyen a régihez képest...

(#57563) pjen válasza csubuka (#57562) üzenetére


pjen
félisten

Inox, van amelyik egyáltalán nem mágnesezhető.Nekem is Lg inox van, szépen megáll rajta a hűtő mágnes.

(#57564) csubuka válasza pjen (#57563) üzenetére


csubuka
addikt

Ez azért fura, mert kaptam egy ilyen levelet pár napja az ügyfélszolgálattól:

"Készülékeinken a metál dekor megnevezés, a megjelenésre vonatkozik. Az ajtó pedig festett...."

Akkor lehet ők maguk sem tudják, hogy milyen a termék :DDD Meg azért nem lepődnék.

Pl. Whirlpool AKP 472 IX sütő a gyár honlapján 65 literes, máshol 60. Elvileg azért mert a gyártás alatt váltottak és az újabb, nagyobb verziók vannak már csak, de ezt a többi bolt nem követte le :D Megesik.

(#57565) BBéci válasza csubuka (#57562) üzenetére


BBéci
titán

"Tényleg piszok halk, alig érezni, amikor bekapcsol. 30dB alatt mutatta első bekapcsolás után a telefon kb. közelről."
Elhiszem, hogy nagyon halk, de 30 dB-nél magasabb a normál, nyugalmi, környezeti zaj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57566) pjen válasza pjen (#57563) üzenetére


pjen
félisten

Nincs azzaL gond, ha festett hát festett.

(#57567) pjen válasza BBéci (#57565) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg nagyon halk, ha nem figyelsz észre sem veszed, hogy ott van.

(#57568) csubuka válasza BBéci (#57565) üzenetére


csubuka
addikt

28dB-t mutatott a teló a kütyü mellett. Simán lehet, hogy rossz a mérés... :D Ámde alig hallani a bekapcsolást. És a szülőknél ténlyeg csend van, a környezet esténként - most amikor nézve lett - tényleg igen halk.

(#57569) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A Cata Omega és Beta elszívó szériák között olyan nagy egetverő különbség nincsen nem? Mindkettő vehető felteszem... Bár adott méretben a Beta jobban szív valamivel halkabban, ahogy látom, persze drágább is....

*Talán a Beta-ban van valami turbó üzemmód, mai még +20% légszállítást hoz, de gondolom orkán hang árán.

[ Szerkesztve ]

(#57570) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Mini sütőkről kérdeznék, van valakinek ezekről tapasztalata?
Mire elég egy ilyen kis vas?

Pl.: 1, 2, 3

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#57571) PETEE78 válasza polonic (#57549) üzenetére


PETEE78
senior tag

köszönöm a választ, de a fő szempont, hogy akksis, vezeték nélküli legyen és ne porzsákos. Bosch ajánlott?

You are being revived

(#57572) peppe79 válasza PETEE78 (#57571) üzenetére


peppe79
senior tag

Ennyi pénzért sajnos ne várj csodákat. Padlószőnyegről van szó, vagy pedig darabszőnyegről? És milyen fajta? (Hurkolt, nyírt, plüss stb.)

(#57573) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Kocsihoz illetve garázstakaritáshoz szeretnék valami strapabirobb porszivot. A Parkside porszivoival, illetve a Karcher WD 3 car kittel szemezek. Van valami hasonló ér/érték arányú ajánlott termék?

Köszi, pacsi

(#57574) ribarszki válasza PETEE78 (#57571) üzenetére


ribarszki
őstag

MM-ban éjféltől a Dyson V8 motorhead 99k. Később vehetsz hozzá egy Fluffy fejet parkettára ha gondolod. Alatta nem spk értelmes gép lesz ami szőnyegre is jó...

(#57575) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok!

Mosógépbe öntenék valamilyen tisztító lötyit. (Ecetet meg ilyeneket mellőzném). Van valami ajánlott erre a célra?
Whirlpool AWS-63213 a gép ha ez számít valamit.

(#57576) arcsin válasza WaterWawe (#57575) üzenetére


arcsin
senior tag

Dm, rossmann (talán aldi, lidl is) Van saját márkás mosógéptisztítójuk.

(#57577) csubuka válasza csubuka (#57569) üzenetére


csubuka
addikt

Igen a Beta az erősebb venti és motor, meg az emelett halkabb üzemmód miatt más. Egyes kivitelei halogén lámpások, ami negatív mondjuk, de nem a világ vége.

(#57578) Dluinet válasza WaterWawe (#57575) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Háztartási gépek karbantartása - Vízkő, Penész, Szag eltávolítása és megelőzése

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57579) #73959936 válasza ribarszki (#57574) üzenetére


#73959936
törölt tag

Euronicsban most is annyi az ára

(#57580) ribarszki válasza #73959936 (#57579) üzenetére


ribarszki
őstag

Köszi, ez hasznos volt! :R

(#57581) peppe79


peppe79
senior tag

Ha már a napokban szóba került a páramentesítő, gondoltam, kiveszem a szűrőt, és a Xiaomi 1C-vel kiporszívózom a megült port. Sajnos, mind a keskeny, mind a széles résszívó fej csődöt vallott. Ezekkel, ha ki van tolva az "ecset", csak egy kínlódás a porszívózás. Egyrészt, nagyon ritka, és puha sörtéi vannak, így rengeteg levegőt mellészív, nincs szívóerő. Másrészt, ha ráteszem a fejet egy felületre, és nem tartok ellen, akkor a gép súlyánál fogva, le is hajlanak a sörték. Ez így nagyon gyenge. Ha pedig úgy használom a műanyag résszívó fejeket, hogy vissza van tolva az "ecset", akkor meg annyi nyílás válik szabaddá, hogy a fals levegő miatt szintén gyengül a szívóerő. Szóval, nem tudom, ki tervezte ezeket, de hogy még életében nem porszívózott, az is biztos.
A plüsshenger továbbra is okés, a hidegburkolaton szépen lehet vele takarítani. A kis motoros kefe meg arra elég, hogy a bútorkárpitról, vagy a ruhámról összeszedjem vele a szöszöket, kutyaszőrt. Ennyi. Csodákra nem képes. Erősen elgondolkodtam rajta, hogy mégis megtartom a porzsákos gépemet is. Csak az a gáz, hogy nincs túl sok helyem, meg pont az lett volna a lényeg, hogy megszabaduljak a vezetékes porszívómtól...

[ Szerkesztve ]

(#57582) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A Cata felhozatalát kivesézve a kérdés az, hogy Beta 600 legyen vagy Omega 700. A Beta 600 halogénes verziói 55k-tól mennek (Led csere gondolom házilag megoldható fillérekből), az Omega 700 inoxban 70k. Ennyiért kisebb a max légszállítása és hangosabb is. Ámde 70cm széles mivolta miatt lehet, hogy jobban megakadályozza a szagok szétterjedését, szélesebb sávban szív el. Csak ez számokban nem kifejezett. Mit gondoltok erről? Inkább csak 60cm, de nagyobb légszállítás vagy legyen 70cm-es?

(#57583) FerNandor


FerNandor
őstag

Én is írnék pár sort a mosógépről: [link]
Köszönöm még1szer a segítséget.
Electrolux EW6T3262H

Meg vagyunk vele elégedve. Jól mos. A programokat mindig rövidítjük. Ha valami külön foltos, akkor párom használ külön folttisztítót rá.
A kezdeti semleges illat is mostanra rendeződött.
Mondjuk az öblítőt is lecsréltük a fehér LIDL-ösre, (nem a sensitiv), de nem ezen múlt.
Úgyhogy már azért jó illatuk van a ruháknak is, de csak finoman. Pont elég.
A dob mindig ajtóval felül áll meg, általában csak egy 10cm-t kell rajta mozdítani.
Örülök, hogy ezt vettük és nem drágábbat. Azt mondjuk nem értem, hogy az elöltöltős testvérmodellekben miért lehet sokkal jobb dobkialakítású dobot venni. (másak a lyukak és az elrendezésük is. elég hülye politika. Mondjuk a pécsi alaszka boltban meg nagyon inkompetens az eladó, abszolút nem ért ezekhez... úgy hogy márkabolt, nem is ott vettük meg)
Az ajtóról mindig letöröröljük a biztonság kedvéért vizet felnyitás után azonnal, hogy véletlenöl se folyjon le a zsanérhoz, de amúgy nem is nagyon folyna le. Szóval talán ez nem fog rozsdásodni sem.
Szuper a mosószer tartálya is.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57584) polonic válasza PETEE78 (#57571) üzenetére


polonic
félisten

Igen, ahogy korábban is írták. Ennyi pénzért ne várj csodát. Kb bármelyiket veheted, mindegyik hagy kivánnivalót maga után.
A jó porzsák nélküli akksus gépek mondjuk a Dyson-nál kezdődnek. Az áruk is magas.

Ezért javasoltam inkább a porzsákost. Mert azokból a megadott keretből igen jó gépeket lehet venni.
Egy mai porzsákos gép nagyon higiénikus, minimális költség a porzsák. A Sebo-nál és Miele-nél 4 porzsák/év pl.

(#57585) peppe79 válasza csubuka (#57582) üzenetére


peppe79
senior tag

"...az Omega 700 inoxban 70k. Ennyiért kisebb a max légszállítása és hangosabb is."

Valamit elnéztél. Az Omega 700 valamivel nagyobb légszállítással bír (645 m3/h), bár az igaz, hogy hangosabb is.

"Ámde 70cm széles mivolta miatt lehet, hogy jobban megakadályozza a szagok szétterjedését, szélesebb sávban szív el. Csak ez számokban nem kifejezett."

A zsírszűrési hatékonyságuk szinte azonos, hidrodinamikai hatékonyság szempontjából viszont a Beta 600 jobbnak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#57586) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Köszi a válaszokat. :R

Első körben megpróbálnám valami aldi vagy Lidlis lötyivel, aztán ha nem hoz várt eredményt akkor a Trisós megoldást.

(#57587) csubuka válasza peppe79 (#57585) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a válaszod!

Az adatlapjukat nézve alapból ugyanannyi a max légszállításuk (645 m3/h, amihez Omega 72dB, Beta 67dB), ámde a Beta-nak van turbo módja (790 m3/h) is és azzal már jobb, mint az Omega. És még turbóban is halkabb a Beta az Omeganál.

Omega

Beta

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

Ámde 60cm-es gázfőzőlap fölé megy majd az elszívó. Így az mennyire számíthat pluszban, hogyha 60 helyett 70cm széles elszívó kerül be? A szélesebb elszívó szélesebb sávban mozgatja meg a levegőt a főzőlap felett, így lehet, hogy ugyanolyan elszívás mellett mégiscsak kevésbé hagyja terjedni a szagokat nem?

[ Szerkesztve ]

(#57588) BBéci válasza csubuka (#57568) üzenetére


BBéci
titán

A Decibel X applikációt használod? Kizárólag az ér valamit, az összes többi pontatlan vacak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57589) peppe79 válasza csubuka (#57587) üzenetére


peppe79
senior tag

Ezekből a modellekből létezik többféle változat is. A Cata weboldaláról le tudod tölteni a katalógust, amiben megtalálod a részletes technikai adatlapot is.

Ami ebből téged a leírtak alapján érdekel:

omega 700 vs. Beta 600

hidrodinamikai hatékonyság:
17,8% (D oszt.) vs. 30,6% (A oszt.)

zsírszűrési hatékonyság:
90,3% (B oszt.) vs. 91,2 (B. oszt)

max. légszállítás (nem intenzív)
645 m3/h vs. 600 m3/h

zajszint max. fokozaton
72 dB(A) vs. 65 dB(A)

Abban teljesen igazad van, hogy ideális esetben a páraelszívónak szélesebbnek kellene lennie a tűzhelytől. Valahogy az évek során úgy alakult, hogy a legtöbb ember a 60-as tűzhely fölé 60-as felső szekrényt vásárol/készíttet.Ha te szélesebbet választasz, az jó döntés lehet...abban az esetben, hogy ha két ugyanolyan, csak eltérő szélességű modellt veszel alapul. Mert, ahogy a fenti példát mutatja, az Omega 700-hoz képest a Beta 600-nak jobb a hidrodinamikai hatékonysága.
Ami pedig a turbo módot illeti: ez az üzemmód csak 10-15 percig használható. Arra tökéletesen alkalmas, ha netán legégeted a kaját, és gyorsan szeretnéd a konyhát kiszellőztetni...vagy csak télen kiszellőztetnéd a lakást, és emiatt a páraelszívóval rásegítesz. De normál esetben, főzéskor te nem fogod használni a turbó módot, már csak a baromi magas zajszint, és a korlátozott idejű használat miatt sem. Plusz, hosszú távon vélhetőleg a motornak sem tesz jót.

(#57590) pjen válasza BBéci (#57588) üzenetére


pjen
félisten

Tök mindegy mit használ, tényleg eszméletlen halk.Multkor is írt valaki, azt hitte nem működik.

(#57591) peppe79 válasza peppe79 (#57589) üzenetére


peppe79
senior tag

Persze, a hidrodinamikai hatékonyság ilyen mértékű különbségében az is közrejátszik, hogy a Beta 600-at vélhetően intenzív fokozaton tesztelték. A hatékonység megítélése itt több tényező alapján történik (formai kialakítás stb.), így két eltérő modellnél nehéz megallapítani, hogy mi az igazság (már ha az a kérdés, hogy azonos légszállítás mellett melyik hatékonyabb)

(#57592) #48613632


#48613632
törölt tag

Mit gondoltok? Mennyire butaság padlástérbe kivezetni a konyhai páraelszívót? Vannak kétségeim, de nem vagyok biztos efelől.

(#57593) pjen válasza #48613632 (#57592) üzenetére


pjen
félisten

Ha intenzíven szellőzik az a padlás akkor mért ne.Viszont ahol szellőzik a csövet is ki lehet dugni.

(#57594) #48613632 válasza pjen (#57593) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az a baj, hogy "ikerház" (semi-detached) és a közös fal pont a konyha, ahol az elszívó megy. Jobbra zárt terasz (conservatory) balra a nappali. Nincs szellőzés kialakítva a padlástérben. Eddig kémény nélküli elszívó volt, ami az alulról beszívott levegőt felül ki is engedi, de persze van egy szűrőréteg.
Most felújítjuk a konyhát (egyébként bérlemény) és kellene valami megoldás. Vagy van az, hogy ezekkel a duct hosekkal elvezethetem ahová csak akarom, de minimum 5 méter, és valahogy ki kell vezetnem akkor a padlástérből. Szerintem. De nem tudom, igazából eléggé tanácstalan vagyok ezügyben.

(#57595) P00By


P00By
nagyúr

Nem tudom, hogy Roborock vagy 1C porszívót vegyek-e? :F Szinte csak kemény felületre lenne használva, egy kis szőnyeg van meg kettő kilépő.

(#57596) canniball válasza ribarszki (#57574) üzenetére


canniball
nagyúr

Eredetileg árérzékenység okán (főleg a múltkori összehasonlítós beszámolód alapján) nálam is Xiaomi akkus porszívó volt a terv, de miután nagyon nem akar a gyártó olyan gépet piacra dobni ami megfelelne az igényeimnek én is rendeltem Dyson v8 animal+-t (bár így sem olcsó de meggyőztem magam hogy jó lesz, remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket). A kefés fej használható járólapon* és parkettán/laminált padlón**?

* Nem kopik-e el a kefe a kemény felületen?
** Írtad, hogy ennek erősebb sörtéi vannak mint a Xiaomi gépeknek, kérdés nem karcolja-e össze a parketta/a laminált lakkozását?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57597) BBéci válasza pjen (#57590) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap este ezt írtam: elhiszem, hogy nagyon halk.
De ha méregetünk és azt közzé tesszük, legyen a lehetőségekhez képest hiteles. Van egy 400 dolláros hangnyomásmérő műszerem, ahhoz hasonlítottam az applikációkat. 8-12 decibeles eltérések voltak, a Decibel X közelítette meg legjobban.

Sharpom kompresszora annyira halk, hogy amikor az üzletben bekapcsoltattam, mögötte négykézlábra ereszkedve, 20-30 centiről füleltem, hogy egyáltalán működik-e. Itthon csendesebb - elővárosi lakópark - a környezet, a mögötte lévő fal visszaveri a hangot, mégis közel kell hajolnom, hogy halljam. Ez a kompresszorra vonatkozik. A belső levegőt keringtető ventilátor szinte folyamatos, de nem bántó frekvenciájú és erősségű morgása két méterről is hallható.
Megmértem, nem haladja meg a 36 decibelt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57598) Nagya21 válasza canniball (#57596) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Kefés fej az szőnyegre van.
Kemény padlóra a fluffy szivacsos fej való. Budán a Dyson boltba kapható pót sörtés fej.
Nagy találmány, sajnálom, hogy nekem a V7 hez nincs.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#57599) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Édesanyám lecserélné a jelenlegi Electrolux kombinált hűtőjét.
Hűtő része ~96cm, fagyasztó része pedig 3 rekeszes.(~60cm).
Azt ajánlották neki, hogy LG-t érdemes ami nofrost és inverteres.
Jó az ajánlás vagy van jobb is? Méretre legalább ugyanakkora kellene, de ha nagyobb az se probléma.
Árban 200k alatt lenne jó, de lehetne mondjuk 150-ig illetve 200-ig is ajánlani.

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#57600) PETEE78 válasza polonic (#57584) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszönöm mindenkinek! Akkor még malmozok magamba egy kicsit... :U

You are being revived

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.